Nederlandse honkballers richtten tegen de Belgen een slagfestijn aan (43-5) Kennemerland won verrassend met 7-4 van HCK-ploeg Van Kleeff verbeterde 24 jaar oud Nederlands record hoogspringen Sambo won zeventiende Derby KOERSEN TIJDENS PINKSTERWEEKEINDE Zuiderburen leden grootste nederlaag sinds 1934 Veilig kopen! Geen zin Hairos II is weer dichter bij titel W. J. Jochems-memoriaal voor Theo Messidor Amateur-kampioenschap voor X Mieke Hollandia DINSDAG 7 JUNI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 17 Nederlandse basketbal- dames verloren opnieuw Wiltrud Urselmann zwom wereldrecord 200 meter Turn jeugd van Rijnland klopt Nederlandse ploeg Welterusten Ronde van Zwitserland Op eerste pinksterdag heeft het Nederlandse negental tegen België gespeeld. Dit geschiedde voor de eenendertigste maal en wel op het honkbalveld van Berchem Cristal, een zeer oneffen terrein in de nabijheid van Antwerpen. Het was zeer warm en bij elke beweging van een der spelers woei een grote stofwolk op in de richting van de 400 toeschouwers, die een zeer ongelijke strijd zagen. Gefascineerd bleven deze toeschouwers echter zitten, want al won het Nederlands negental dan met 435, de smartelijkste nederlaag, die het Belgische negental ooit tegen Nederland leed, zulk een slagfestijn hadden ze nog nooit meegemaakt. In drie uur en vijf minuten ransel den de Nederlanders niet minder dan 35 honkslagen het veld in, waarvan negen voltreffers goed waren voor twee honken eri één zelfs voor drie honken. Van Swijgenhoven, De Sutter, Vaerendonk en Geerinckx waren de Belgische werpers, die machteloos stonden tegen dit geweld. Vooral Vaerendonk. de man die de Nederlandse slagploeg in de eerste ontmoeting in Haarlem zo prima in bedwang wist te houden, leed een grote persoonlijke nederlaag. Niet minder dan 19 honkslagen moest hij laten passeren. Zonder iets aan dc prestatie van de Nederlandse ploeg af te doen, moeten wij toch opmerken, dat het keiharde veld ook het zijne bijdroeg tot de 35 honkslagen van de Nederlanders. Zeker tien hits werden veroorzaakt door onverwachte effecten, die ongevaarlijke slagen tot voltreffers promoveerden. De Nederlandse verdediging werd achtereenvolgens geleid door Bcidschat, Zijlstra en Smidt, die gezamenlijk vijf runs moesten laten passeren. Het was een ongelijke strijd tussen de Belgische en Nederlandse ploeg. De Bel gen hebben op dit moment ongeveer 500 honkballers en elf verenigingen en Neder land kan putten uit 6000 honkballers, die in ruim 140 verenigingen spelen. Door de grotere keus had Nederland dus een groot voordeel, maar de 43-5 overwinning was toch wel een grote verrassing. Het werd de meest vreemde ontmoeting uit de Nederlandse honkbalhistorie. Ze kon het gebeuren, dat Piel de Nieuwe, die in de eerste helft van de zesde innings voor Keulemans werd ingezet, toch nog vijf slagbeurten kreeg. Alle spelers van het Nederlandse team kwamen in het'veld en slechts Hannie Ur- banus, Leo Xops en Gé Oosterbaan wer den niet vervangen. Leo Kops sloeg in ne gen slagbeurten acht teamgenoten over de thuisplaat. Hannie Urbanus haalde een slaggemiddelde van 0,625. Hij gaf vijf hits, waaronder drie tweehonkslagen, uit acht beurten. Alleen Gé Oosterbaan faalde. Deze spe ler is op dit moment totaal uit vorm. Uit zeven slagbeurten gaf hij slechts een honk- slag en niet minder dan drie maal kreeg hij 3sl. Nederland scoorde in alle slagbeurten. In de achtste innings werden zelfs acht punten gescoord. Catcher Geurts was de beste Nederland se slagman. In vier beurten gaf hij vier honkslagen, waar-onder twee tweehonksla gen. De wedstrijd, die ruim drie uur vergde, H onkbal was eigenlijk alleen belangrijk voor de statistici, want na twee innings leidde Ne derland reeds met 12-1. De cijfers waren: België: 1-0-2-0-0-1-0-0-1 5. Nederland: 6-6-3-3-3-6-5-8-3 43. W erpersresul taten Nederland: Beidschat (4 innings): 7-0-3, Zijlstra (3 innings): 3-0-2, Smidt (2 in nings): 4-1-1. België: Van Swijgenhoven (1 innings): 1-2-7; De Sutter (2/3 innings): 0-0-2, Vae rendonk (5 1/3 innings): 5-5-19, Geerinckx (2 innings): 1-2-7. Veldprestaties: Nederland: 6 fouten, Bel gië: 22 veldfouten. Slagprestaties: Nederland: 0.479 en Bel gië 0.171.—. Individiueel: Geurts 1.000 (4 hsl. uit 4 brt.), Smidt 1.000 (1 hsl. uit 1 brt..), De Nieuwe 0.800, Fabrie 0.750. Beidschat 0.667, Urbanus 0.625 (5 hsl. uit 8 brt.), Vissers 0.600, Kops 0.500 (4 hsl. uit 8 brt.), Heems kerk en B. Tromp 0.500 (beiden 2 hsl. uit 4 brt.), Keulemans 0.500 (1 hsl. uit 2 brt.), Vreenegoor 0.400. Houtkamp 0.200 en Oos terbaan 0.143. Basketbal De Nederlandse damcs-basketbalploeg heeft maandag opnieuw een nederlaag ge leden in het zevende toernooi om de Eu ropese titel in Sofia. Ditmaal werd het een 44-76 score tegen Tsjechoslowakije (rust 29-37). Een foutief bericht uit Sofia maakte zon dag melding van een overwinning van de Nederlandse dames op Italië. Het was ech ter niet Nederland,doch Italië dat deze wedstrijd met 58-42 (rust 27-22) won. De Nederlandse kampioensclub „The Wolves" uit Amsterdam is op eerste paas dag derde geworden in een internationaal basketbaltoernooi in Oostende. De Am- 'stérdammers verloren van V.G. Oostende, de organiserende vereniging (75-50), en wonnen van de Franse club Caen (64-45). Winnaar van het toernooi werd Antwerpse B.C. dat in de finale V.G. Oostende met 60-56 versloeg. Advertentie bij de erkende vakhandel met de volledige garantie van De Technische Unie. Zwemmen Het. wereldrecord 200 m schoolslag da mes, dat op 25 juli van het vorig jaar in Waalwijk door de Britse Anita Lons- brough op 2.50,3 was gebracht, is maandag verbeterd. Tijdens de Duitse Olympische selectie in Oberbruch was Wiltrud Ursel mann met 2.50,2 een tiende deel van een seconde sneller. Turnen In Winterswijk heeft de Nederlandse heren jeugdturnploeg (18—21 jaar) een kleine nederlaag geleden- tegen de ploeg van het Rijnland. De Duitsers wonnen met 269,40 tegen 267,35 pnt. De beste indivi duele prestatie onder de 12 turners leverde de Duitser H. Duhberke met 55,30 pnt. Op de tweede plaats kwam R. den Broeder van De Halter uit Alkmaar met 54,50 pnt. Deze jeugdinterland vormde de ouverture van het bondsfeest van het KNGV, waar aan op pinkstermaandag duizenden jeug dige turners van 95 verenigingen deel namen. In verband met de interlandontmoeting met België stond er voor de hoofdklasse slechts één wedstryd op het programma. De indertijd gestaakte wedstryd VVGA WVHEDW werd nu onder de meest ideale omstandigheden gespeeld en VVGA won haar eerste wedstryd (42). In de eerste klasse werden drie wedstrijden gespeeld. Kennemerland zorgde voor een verrassing door roet 74 van HCK te winnen. Vole wijckers viel verder terug, want ABC bleef met 43 de meerdere van Boom c.s. SC Haarlem miste in de wedstrijd tegen Ajax te veel goede kansen om punten te scoren, om tot een overwinning te komen. Boven dien kreeg Ajax vyf punten cadeau door wilde worpen en zo won Ajax met 95. De standen zijn: Hoofdklasse: EHS ovvo Schoten HHC Sparla VVGA UW WVHEDW Eerste klasse: Ajax 'EDO ABC Vole wijekers SC Haarlem Kennemerland HCK Neptunus De wedstrijd tussen de beide ploegen uit de hoofdklasse, die nog geen enkele over winning hadden behaald, is gewonnen door VVGA, dat in Brands een zeer sterke wer per had. Tot aan de achtste innings had hij de prachtige cijfers 7-0-0. WVHEDW had niet Cor van Dijk op de plaat, maar Reg Smith. Deze begon weinig overtuigend, De eerste slagman van VVGA werd in het linksveld uitgevangen, Vissers had meer succes en gaf een honkslag. Hij stal liet tweede honk en scoorde op een twee- honkslag van Walker. Een honkslag van Boers oetekende 2—0. Hierna herstelde Smith zich en het duurde tot de tweede helft van de zevende innings, voordat VVGA de voorsprong tot 3—0 vergrootte. Brands gaf een verre tik in het midveld, waar Schreuders (zes vangballen!) ditmaal misgreep en deze misser bracht Brands op het tweede honk. Van Wieringen volgde daarop met een tweehonkslag, waar Brands op scoorde (3—0). In de eerste helft van de achtste innings slaagde de WVHEDW-slagploeg er einde lijk in Brands te overmeesteren. Wolfram kreeg 4w, De Leeuw gaf een honkslag en Wolfram scoorde op een stootslag van Nu- berg. De Leeuw bracht 3—2 op het score bord op een honkslag van Smith. Hoewel er nog een honkslag viel, werd er niet meer gescoord in deze innings. In de gelijk makende slagbeurt werd de eindstand 42 bereikt door Koene, die door een fout op de nonken gekomen, scoorde op een in- field-hit van Vissers. De resultaten van Brands waren: 10-1-3 en Smith noteerde 6-1-6. Kennemerland heeft in de eerste klasse voor een grote verrassing gezorgd. Bijzon der enthousiast spelend slaagden de Ken- nemerlanders er in HCK naar een 7—4 nederlaag te spelen. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, want HCK-werper Rin- gersma was vier innings lang ongenaak baar. Hij stond geen enkele Kennemer- land-hitter het eerste honk toe. HCK had niet zo'n moeite met de worpen van Hoek, die echter goede steun van zijn velders kreeg. In hun derde slagbeurt openden de Kinheimers de score. Struwer kreeg 4 w., stal het tweede honk en kwam op het derde na een honkslag van Rudolphy, die even later ongehinderd het tweede honk bereikte. Een honkslag van Boude- wijn Maat leverde een 20 voorsprong op, want Struwer en Audolphy konden scoren. In de vijfde innings hanteerde de Ken- nemerland-slagploeg plotseling met grote vaardigheid de knuppel. Hopman opende met een honkslag, Noorda volgde met een feilloze stootslag, waardoor het derde en tweede honk bezet werden. Henk Lohman gaf een honkslag en Hopman kon scoren (21). Een korte tik van Kik Hoek bracht zoveel verwarring in de HCK-verdediging, dat én Noorda kon scoren èn Hoek veilig het eerste honk bereikte (22). Een opof- feringsslag van Wim Hoek bracht Lohman over de plaat (32). HCK kwam terug, want in de gelijkma kende innings kreeg Rudolphy 4 w., stal het tweede honk en bereikte het derde honk op een magnifieke stootslag van Van Tongeren, die ook op het tweede honk kwam. Een korte tik van Erik Sargentini werd foutief behandeld en Rudolphy scoorde 33. Een wilde worp van Hoek bracht Van Tongeren over de plaat (43). Hierna herstelde Hoek zich en kreeg HCK geen gelegenheid meer tot scoren. HCK-coach Van Driel Krol bracht in de zesde innings een jonge Amerikaan op de plaat, doch Mei Foranberger bezat iets te weinig controle om de HCK-voorsprong te behouden. Tweemaal 4 w. en een veld- fout bracht Kennemerlandlopers op alle honken en een wilde worp van Foranber ger bracht De Jong over de plaat (44). Een verre tik van Kik Hoek werd in het linksveld gemist en Kennemerland leidde met 6—4. In de zevende innings kwam Numan op de plaat bij HCK en deze veelbelovende honkballer hielde de Kennemerland-slag- ploeg goed in bedwang, al scoorde De Jong in de laatste innings nog een run voor Kennemerland door te profiteren van een -slecht gerichte aangooi, die de bal langs het derde honk bracht (74). Kik Hoek behaalde met 7-9-5 zijn overwinning in de eerste klasse, terwijl Foranberger voor HCK net verlies moest accepteren. ABC heeft na een aardige wedstrijd met De honkbalcompetitie 43 van Volewijckers gewonnen. De ABC-ers hadden na acht innings een rui me 4—1 voorsprong, doch in de laatste slagbeurt kwam Volewijckers gevaarlijk terug. Met twee honken gaf v. d. Mast een verre tik in het linksveld, waar de bal gemist werd. De stand werd toen 43 en v. d. Mast kwam op het tweede honk. Met een uit sloeg Boom de bal hoog in het mid veld, waar v. Mierlo de bal ving en op het tweede honk speelde voor een dubbelspel. SC Haarlem, dat zonder Jan Ottolander speelde, heef in Amsterdam tegen Ajax zo veel kansen op scoren gemist, dat de Sportclub wel moest verliezen. Met 95 bleef Ajax een weinig imponerende over winnaar. Al in de eerste innings kreeg SC Haarlem een goede kans om een voor sprong te nemen, toen met 1 uit drie hon ken bezet waren, doch de beslissende tik werd niet gegeven. Ajax nam wel een voorsprong in de eerste slagbeurt. Van 't Hof (die later uit het veld gestuurd zou worden) kreeg 4 w. en honkslagen van Tromp (0.800), Herre Kok (0.400) en Pelser (0.500) betekenden 30. Na vier innings was het 60 en in de eerste helft van de vijfde innings pas slaagde de Sportclub-slagploeg dc toch niet zo moeilijke worpen van Herre Kok te bespelen. Een mooie rallye met honk slagen van Veudmeyer. Tel, Versloot en een driehonkslag van Abspoel leverde vier punten op (64). In de zesde innings werden weer drie honken bezet door SC Haarlem, maar we derom faalde de slagploeg. Ajax scoorde 74 in de tweede helft van de zesde in nings. Nog eenmaal scoorde SC Haarlem en dat geschiedde door Versloot (0.500) die profiteerde van een tik van Van Wijk. Ajax kreeg nog twee punten cadeau en zo kwam het einde met 95 voor Ajax. Herre Kok (Ajax) wierp 10-9-8 en Van Wijk (SC Haarlem) 8-9-8. Beide ploegen maakten vijf fouten. Misschien kwam het wel door de warmte. Misschien ook had William Z, een 5-jarige bruine ruin, er helemaal geen zin in om de draverij om de Jugglerprijs op Duindigt te starten. In ieder geval liet het paard plotseling zijn pikeur in de steek en rende in volle draf terug naar de veilige stallen. Een jongetje dat bij de afsluitboom stond, kon nog net het vege lijf redden door onder de afrastering weg te duiken. William Z sprong eenvoudig over de boom, verspeelde daarbij uiteraard de achter hem aan slingerende sulky, sloeg het achterlicht uit de daar ge parkeerde wagen van minister Van Marijnen en kwam tenslotte tegen het ijlings dichtgeworpen hek voor de stal len tot stilstand; een hek, dat er daarna vrij gekreukeld uitzag. Dat er onder de vele wandelende toeschotLwers die op het pad liepen geen slachtoffers vielen, is bijna onbegrijpelijk. Sommigen spron gen over de. ligusterhaag, anderen lieten zich er pardoes middenin vallen. Maar William Z kreeg zijn zin. De ruin startte niet Hairos II. gereden door Willem H. Geer- sen. heeft zondag in Gothenburg de Grand Prix d'Aby over 2600 meter gewonnen met een km-tyd van 1.18.6, een nieuw baan record. Het was dc zesde race voor het Europese kampioenschap. Hairos II had een handicap van 20 meter. Na zes races luidt de stand in het klasse ment voor het Europees kampioenschap: 1. Hairos II (Ned.) 10 pnt.; 2. Honore II (Fr.) 35 pnt.: 3. Tornese (Tt.) 35 pnt.; 4. en 5. Ja- min (Fr.) en Kaid D (Fr.) 38 pnt.; 6. Will- burn (Zweden) 40 pnt.; 7. en 8. Jousko Wil liams (Ned.) en Murier (It.) 41 pnt.; 9. tot en met 13. Jariolain. Erro, Icare IV (allen Italië), Malbroug (Fr.), Direktiv (Zweden) allen 42 pnt. De start was voor Darn Even, een Zweed, die echter even later wegens onregelmatig draven werd uitgeschakeld. Daarna nam Jens Protector, de 10-jarige Zweed, de lei ding. gevolgd door Direktiv, Honore II en Willburn. lolcosking Bunter en pas daar achter Hairos II. De hengst was alleen van uit het derde band (2640 meter) vertrokken. Achthonderd meter voor de finish liet Willem Geersen de sterk favoriete Hairos gaan. In één rush passeerde hij al zijn tegenstanders en hij won met ruime voor sprong voor Honore II. King Bunter (Zw.) en Jens Protector. Direktiv (Zw.) werd vijfde. De eerste prijs bedroeg ongeveer 35.000 gulden. Ruim 10.000 toeschouwers woonden de race bij. Advertentie De 22-jarige Rotterdammer Harry van Kleeff verbeterde tweede pinksterdag tydens internationale atletiekwedstrijden in het gemeentelijk sportpark te Zwolle een van de oudste Nederlandse records. Van Kleeff, die verleden jaar door een voetblessure een lange periode werd uitge schakeld kwam by het hoogspringen tot 1.96 meter en bleef daarmede anderhalve centimeter boven het Nederlands record van Jan Brasser, een verrichting die da teerde van 17 mei 1936. Ily toonde met deze prestatie de beste hoogspringer van het ogenblik te zyn, en de KNAU zal on getwijfeld een plaatsje voor hem inruimen in de landenploeg, die volgende week te Frechen tegen West-Duitsland uitkomt. Van Kleeff wipte over 1.85, 1.88, 1.91 bij zijn eerste poging, had drie sprongen nodig voor de 1.94 meter. Weer ging de lat twee centimeter omhoog. Bij de eerste sprong faalde hij, maar na de tweede aanloop zeilde Van Kleeff feilloos over de lat. Op de 100 meter zorgde Marius Bos (V. en L.) voor een verrassing door zijn club genoot Hans Smit te verslaan. Beiden kre gen dezelfde tijd toegewezen, namelijk 10,9 sec. Henk Heida won zowel de 800 meter als de 1500 meter zonder al teveel tegen stand. De uitslagen luiden: 100 meter heren: 1. Marius Bos (V. en L., Den Haag) 10.9 sec., 2. Hans Smit (V. en L.) De 17de Nederlandse Derby is gewon nen door Sambo, gereden door Frans van Deuren. De tijd van de winnaar over de 2400 meter was 2 min 37.4sec. Tweede werd Phrolic en derde Spoetnik. De note ringen waren winnend: 1.30 (stalverband), plaats 1.10, 1.40, 1.20 gekoppeld 3.40 en covercal 3.20. Sambo gaat de 17de Nederlandse Derby winnen, Sambo gaat de deken, de krans, de bokaal en de 6000 guldens verdienen! De 4000 toeschouwers op 't snikhete Duin digt spraken er zich zondag bij de wed denschappen voor de start voor uit: de winnaar van Nederlands grootste ren-klas- sieker zou Sambo heten. Paardesport En het werd Sambo. In een race, waar in hij van start tot finish leidde, kwam de driejarige zoon van Merry Minstrel uit Flying Gal, gereden door de 29-jari- gc Frans van Deuren met ruime voor sprong als eerste door de finishpalen in een tijd van 2 min 37.4 sec voor de 2400 meter. Daarmee zag eigenaar F. J. Fro- wein uit Noordwijk aan Zee voor de vijfde maal een van zijn paarden de Derby win nen. Het was een prachtig veld van 12 top- volbloeds, dat zich even half vier onder de orders van de starter stelde. Het wach ten in de brandende zon duurde echter rij- In de eerste bocht had Sambo al de leiding in de Derby op Duindigt. En die positie zou dit paard met jockey Van Deuren niet meer afstaan. kelijk lang, te lang, want de eerste start was prompt verkeerd. De tweede maal ging alles goed en toen de paarden dicht opeen voor de eerste keer langs de tri bunes galoppeerden, had Van Deuren Sam bo reeds in eerste positie gebracht. Daar achter volgden Loyal, Grey Cloud en Phro lic, Spoetnik, ook een der kanshebbers, zat nog wat achterin. Aan de overzijde van de baan toonde Henk van der Kraats zijn kunnen en hij bracht outsider Phro lic prachtig in tweede positie. Voor Loyal werden de inspanningen te groot, Spoetnik kwam naar voren. Bij uitkomen van de laatste bocht lag Sambo nog steeds voorop. Dat bleef de hengst ook, hoewel Phrolic hem in een wilde rush naar de finish nog even leek te gaan bedreigen. Spoetnik werd derde en de verrassend goed lopende Grey Cloud vier. Advertentie Kunt u niet slapen door rheumatiek, spit. ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Togal. Togal verdrijft snel en afdoende die pijnen en u slaapt daardoor weer rustig de gehele nacht. Togal kan baten waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is veilig voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0 95. f 2.40 en f 8.88. De uitslagen van de zondag op Dunidigt gehou den rennen luiden: Prijs van Duindigt (2600 m.l: 1. Le Faquin. 2.40.5; 2. The Serpent of Iran; 3. Pinguin. Winn. 3.60: pl. 2.50, 3.00; gek. 12.60; eov. 4.60. Derby (2400 m.): 1. Sambo, 2.37.4; 2. Phrolic: 3. Spetnik. Winn. 1.30; pl. 1.10, 1.40, 1.20; gek. 3.40; cov. 3.20. Grote prijs der Amateurs (2100 m): 1. Arklow Rock. 2.15.7; 2. Arckmess; 3. Fram. Winn. 6.70; pl. 2.00, 5.40, 3.70; gek. 11.50: cov. 11.30. Juweeltjeprijs (2040 m.): 1. IJssel, 1.29.-; 2. X Erebus; 3. Young Lady Mac. Winn. 3.50; pl. 1.80, 1.50; gek. 4.80; cov. 3.90. Jacobaprijs (1300 m.l: 1. Zee, 1.36.8: 2. Zephyr Magowan; 3. Zeno. Winn. 1.90; pl. 1.20. 1.60. 1.40; gek. 10.70; cov. 6.90. W J. Jochems Memoriaal (1900 m.) le heat: 1. Theo Messidor. 1.19.4; 2. Sorento; 3. Q Bascom. Winn. 1.30: pl. 1.40 1.70; gek. 400; cov. 3.70. Grote Pinksterprijs (2100 m.): 1. Vainqueur. 1.22.7; 2. Vivant Hollandia; 3. Victor Alsvin. Winn. 2.40; pl. 1.30, 1.70: gek. 4.80; cov. 3.10. Jugglerprijs (2600 m.): 1. William Hanover K, 128.8; 2. Winnifred: 3. Volann Erebus. Winn. 1.90: pl. 1.50. 4.00; gek. 11.10; cov. 7.00. Junoschkaprijs (2100 m.): 1. Wilschot, 1.21.7: 2. Takv Erebus; 3. Triton Erebus. Winn. f 1.80; pl. 1.20. 1.70. 2.00; gek. 9.30; cov. 8.00. W. J. Jochems Memoriaal (1900 m.) tweede heat: 1. Theo Messidor. 1.20.8; 2. Typhoon; 3. Curlew. Winn. 1.20; pl. 1.00, 1.10; gek. 2.40; cov. 2.50. W. J. Jochems Memoriaal: Definitieve uitslag door optelling der totaaltijden van de eerste en tweede heat: 1 Theo Messidor 5.10.8; 2. Q Bas com; 3. Sorento. Totalisatoromzet: 134.136.50. De uitslagen van de in Alkmaar gehouden dra verijen luiden: Aardbeienprijs (2040 m.): 1. X Straal W 1.34.4; 2. Velvet Erebus: 3. Xandamour. Winn. I 2.70; pl. 2.00. 4.40; gek. 19.60; cov. 5.10. Moulin Rougeprijs (2020 m.): 1. Ylinotte 1.27.2; 2 Youthful Nora Spencer: 3. Yewel Boy. Winn. t .70; pl. 2.60. 1.60; gek. 6.80; cov. 5.00. Mizzle Schindlerprijs (1380 m.): 1. Zele van Adorp. 1.34.8: 2. Zamboni; 3. Zephyr. Winn. 3.10: pl. 1.70. 1.70; gek. 9.90; cov. 4.60. Dutch Evcrnprijs (2360 m.): 1. Xavero 1.29.4; 2. Union: 3. Uferzwaluw S. Winn. 3.40; pl. 1.40, 1.70. 2.40; gek. 8.10; cov. 4.20. Zoete Fransjesprijs (2360 m.): 1. Trudi Trothan, 1.28.-: 2. Victress H; 3. Vorstin Kitty. Winn. 1.50; pl. 1.30, 2.40, 2.00; gek. 3.40; cov. 5.60. Amateurkampioenschap I (2020 m.): 1. X Mieke Hollandia, 1.27.9; 2. Vina van Barke; 3. X Ologie M. Winn. 4.60; pl. 1.80 1.70, 2.20; gek. 9.80; cov. 6.80. Amazoneprijs (2720 m.): 1. Vrijdag. 1.26.8; 2. Urma Norton; 3. Vrolijke Frans. Winn. 1.20; pl. 1.20, 2.10, 1.90; gek. 2.60; cov. 4.30. Elephantprijs (2340 m.): 1. Valmiki, 1.29.7; 2. Wanda Axkit: 3. Willy's Leveling. Winn. 4.80: pl. 2.00, 2.10; gek. 6.00; cov. 2.80. Jamprijs (2020 m.): 1. Vanity Hanover, 1.25.4: 2. Victor Emanuel; 3. Troubadour. Winn. 3.80; pl. 1.20. 1.20, 1.60; gek. 8.70: cov. 5.30. Totalisatoromzet: 143.859.50. De Ronde van Zwitserland wordt dit jaar van 16 tot en met 22 juni gehouden en is samengesteld uit zeven etappes: Zürich—Kreuzlingen (16 juni), Kreuz- lingenDavos (17 juni), DavosLugano (18 juni), rit langs Meer van Lugano (19 juni), LuganoThun (20 juni), ThunMon- treux (21 juni) en MontreuxBazel (22 juni). 10.9 sec. 400 meter heren: 1. Wilcock (G.B.) 49.4 sec., 2. Buscher (Did.) 49.8, 3. Honselaar (Blauw Wit) 50.4. 800 meter: 1. Henk Heida (AV '23, Amsterdam) 1.55.5, 2. Noll (Did.) 1.56.2, 3. Wesselowski (Did.) 1.57.3. 1500 m.: 1. Heida (AV '23) 4.04.8, 2. Kune (Did.) 4.06.6. 5000 meter: 1. De Ruyter (AV '36, Apeldoorn) 14.42.4, 2. Van Breemen (PEC) Atletiek 16.19.- 100 meter dames: 1. Hannie Beek manBloemhof (Palthene, Arnhem) 12.7, 2. Dini Hobers (GAC, Hilversum) 12.8. Speer werpen heren: 1. Wil Rieder (Did.) 70.38 m., 2. Joop Fikkert (AGOVV. Gron.) 67.40 m. Hoogspringen heren: 1. Van Kleef (DOS, Rotterdam )1.96 m., 2. Knoll (Thor) I.88V2, 3. Nummerdor (Olympic, Apeldoorn) 1.83 V7. Hoogspringen dames: 1. Toos Mutter (Memphis, Enschede) 1.58 2. Paula van der Wege (Estafette, Amsterdam) 1.53V*. Vèrspringen dames: 1. Dini Hobers (GAC) 5.22 meter. Joke Bijleveld Het hoogtepunt van de open Haagse atletiekkampioenschappen, die maandag middag op de sintelbaan aan de Zuid- Larenstraat werden gehouden, was onge twijfeld het vèrspringen van Rome-kandi date Joke Bijleveld. Met een sprong van 6.23 meter bleef zij slechts 2 cm onder het Nederlandse record, dat met 6.25 meter op naam staat van Fanny BlankersKoen. Hoewel de Haagse vèrspringster driemaal ongeldig sprong, bleef zij in haar drie ove rige sprongen ruim boven de zes meter. Zij noteerde achtereenvolgens 6.11 m., 6.23 m., vervolgens 3 maal ongeldig en tenslotte 6.09 meter. Met deze prestatie staat Joke Bijleveld achter de Russin Valentina Cha- pronouva (6.31 m.). de Engelse Man,' Big- nal (6.27 m.) en de. Oostduitse Hildrun Claus-(6.24) als vierde genoteerd op de we- reldlijst van dit jaar. Verheugend was ook de terugkeer van Nel Zwier, die genezen van haar blessure, het hoogspringen won met een sprong van 1.62 m. Op de 800 meter dames kwam Els Nieuwpoort, zonder enige strijd, tot de goede tijd van 2 min. 16.6 sec. Bij het ko gelstoten junioren bleef de jonge Piet van de Kruk met 15.14 meter slechts 58' '2 cm onder het Nederlandse record van Cees Koch. In een fel duel op de 200 meter da mes klopte Ine ter Laak met gering ver schil Nanny Haase, tijden resp. 24.7 en 24.3 sec. De voornaamste uitslagen luiden: Heren: 100 m.: 1. H. Griek (AAC) 11.-. 2. Kant (V. en L.) 11.2. 200 m.: 1. v. d. Wielen (DOS) 22.6, 2. Halsema (Plolland. H.) 22.8, 3. De Jong (ALO) 23.4. 400 m.: 1. Essa.ias (AAC) 50.2. 2. Selier (Holland, L.) 51.-. 800 m.: 1. Blankenstein (Trekvogels) 1.57.-. 2. Jansen (V. en L.) 1.58.-. 1500 m.: 1. Suiker (DOS) 4.00.6, 2. Evers (Celebes) 4.06.5. 5000 meter: 1. De Haas (Holland. L.) 15.28.6; 2. Koster (Trekvogels) 15.48.6. Hinkstap- springen: 1. Hofstede (AAC) 14.96 m.. 2. Kat (AAC) 13.67 m. Hoogsonngen: 1. Van Zijl (Haarlem) 1.80 m., 2. Niehorster (PP) 1.75 m. Polshoog: 1. Hagi (Trekv.) 3.60 m. Vèrspringen: Koevermans (DOS) 6.82. Speerwerpen: v. d Hevden (AAC) 60.62 m. Dames: 100 m.: 1. Ine ter Laak (RKEAV) 12.3, 2. Nannie Haase (LDA) 12.4. 200 m.: 1. Ine ter Laak 24.7. 2. Nannie Haase 24.8. 400 m.: Gerda de Groot (Athleta) 61.8. 2. Laura KochAshman (Victoria) 62.1. 800 meter: 1. Els Nieuwpoort (ADA) 2.16.6, 2. Willy Kraan (Bataven) 2.25.-. Discuswer pen: 1. Corry Huvgen (Hollandia) 46.48 m. Hoogspringen: 1. Nel Zwier (Flovo) 1.62 m. Vèrspringen: 1. Joke Bijleveld (Celebes) 6.23 m., 2. Willy Zoet (MFV) 5.36 meter. Gerda Kraan Twee Nederlandse atletes vertegenwoor digden de Nederlandse kleuren op tweede pinksterdag in Weimar. Gerda Kraan was superieur op de 400 meter in 56.4 sec., ter wijl Wemmy Spierenburg op de derde plaats eindigde bij het vèrspringen dames. Zij bereikte 5.88 meter achter de Oost duitse Hildrun Claus (6.04) en de Russin Valentina Chaprunova (6.03 meter). Jaap Smit Op de internationale atletiekwedstrijden, die zondag in Groningen gehouden werden kwamen zowel de buitenlandse deelnemers als onze landgenoten niet tot grootse ver richtingen. Een uitzondering vormde ech ter het lopen van de junior Jaap Smit (GVAV. Rapiditas) die met De Haan (AVG '26) op de 100 meter jeugd met een tijd van 10,8 sec. zijn Nederlands record op dit nummer evenaarde. Sport in het kort PAARDESPORT. De Franse Prix de Diane, die zondag op Chantilly over een af stand van 21 meter gelopen werd, is ge wonnen door Timandra, van Court Martial uit Brief Candel. De ren was gedoteerd met 175.000 francs. Tweede werd Notch en der de Noves. De tijd van de winnaar was 2.13.2. Er waren 19 merriën aan de start. VOETBAL. NAC heeft in Breda een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen Fortuna Dusseldorf. De Bredanaars wonnen met 31 (rust 00). VOETBAL. De middenvoor van AGOVV, De Vries is op zijn verzoek door zijn vereniging op de transferlijst ge plaatst.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 17