Kan maatschappelijk werkster beroep doen op ambtsgeheim? Raad wenst spoed met voorstel over sociale kredietverlening EIEREN SAMSON BROKX vakbekwame mansrelstars ■Bedorven maag; ENTOSORBINE' Beslag op girorekening van „De Waarheid" opgeheven Nederland gekozen in bestuur van ILO In april 7170 nieuwe woningen gereed Het echtpaar Kröller- Müller herdacht Nader onderzoek naar ramp „Hugo de Groot" Staking fnuikt Broadway Leidse huismoeders slaags met de politie EEN COED LOON EN TOCH VEEL VRIJE TIJD en diarree GFCFNTIF Vanaff 1.- per week DONDERDAG 9 JUNI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Principiële kwestie opnieuw voor gerechtshof in Amsterdam Nog een ton meer voor hervormde kerkbouw Minister wil systeembouw van woningen bevorderen Volgende week krijgt Bert Haanstra zijn „Oscar" Steun voor kunstenaars zonder atelier In plaats van Volkskredietbank Versnelling pensioenregeling voor bijzonder kleuteronderwijs bepleit Buiten luisteren Ds. A. de Kat Angelino in Zandvoort 75 jaar Dank voor kennisgeving B bederven het plezier 3 Voor een der civiele kamers van het ge rechtshof te Amsterdam zijn opnieuw plei dooien gehouden in het proces over het beroep, dat de psychiatrisch geschoolde maatschappelijk werkster mej. L. M. G. had gedaan op het verschoningsrecht, toen zij weigerde als getuige in 'een echtschei dingsprocedure een verklaring af te leg gen. Deze procedure diende eind 1958 voor de rechtbank te Haarlem en de rechter commissaris had haar dit verschonings recht twee keer toegekend. De eerste ka mer van het Amsterdamse hof verwierp dit beroep van mej. G. op ambtsgeheim en bepaalde, dat zij door de rechter-com- missaris zou worden gehoord en beval, indien zij bleef bij haar weigering, haar gijzeling. De Hoge Raad verwees in cassatie de zaak naar de vierde kamer van het Am sterdamse Hof. Daarbij overwoog de Ho ge Raad dat mej. G. niet in de gelegen heid is geweest de juistheid van haar standpunt voor het hof te verdedigen en dientengevolge door het arrest van het hof niet met tegenover mej. G. bindende kracht kon komen vast te staan, dat een beroep op een verschoningsrecht haar niet toekomt. Het hof zal alsnog hebben te on derzoeken of aan de maatschappelijk werkster een verschoningsrecht toekomt. Mej. G. is verbonden aan een medisch op voedkundig bureau in IJmuiden. Naipens de Stichting Geestelijke Volks gezondheid, die optreedt voor mej. G. be toogde mr. J. Jolles, dat het niet ter za ke dienend is of de partijen in de echt scheidingsprocedure bereid zijn (dit is na melijk het geval) om mej. G. van haar zwijgplicht te ontslaan. Dit moet mej. G. zelf uitmaken. Voorts is het zo dat niet een rechterlijk college zich tot het medisch opvoedkundig bureau moet wenden om in lichtingen, doch de partijen. Het is vol gens de advocaat de vraag of indien er een rapport was uitgebracht aan een rech terlijk college, mej. G. getuigd zou heb ben. Mr. Jolles zeide bijzonder huiverig te zijn om het thans bestaande en gegroei de verschoningsrecht uit te breiden. In het algemeen gesproken moet een maat schappelijk werkster geen verschonings recht hebben. In het onderhavige geval De president van de rechtbank te Am sterdam heeft uitspraak gedaan in het kort geding tussen de uitgeefster van het com munistische daglbad „De Waarheid", de stichting „Bepenak," en drie leden van het dagelijks bestuur der E.V.C. en het beslag, dat de E.V.C. met zijn toestemming be gin mei had doen leggen op de rekeningen van de „Bepenak" bij de postcheque- en girodienst en de gemeentegiro te Am sterdam, opgeheven. De E.V.C., die pretendeert een uit 1950 daterende vordering van 30.000 te hebben op de toenmalige uitgeefster van „De Waarheid", de c.v. Uitgeverij „Persorga nen", had in april voor de eerste keer op de girorekeningen beslag doen leggen. De E.V.C. was er toen niet van op de hoogte dat op 1 oktober 1959 de uitgave van „De Waarheid" was overgedragen aan de stichting „Bepenak." Deze stichting nam echter niet de schulden van „pers organen"- over. In zijn uitspraak in het eerste kort geding van de „Bepenak" con tra de drie E.V.C.-bestuurders hief de president het beslag op de postgiroreke ning op. Begin mei kregen de E.V.C.-bestuurders opnieuw toestemming van de president om op de girorekeningen beslag te leggen. Dit beslag moet dus thans weer worden opgeheven. In de overwegingen van zijn vonnis zegt de president o.a. dat naar zijn oordeel aan de tarief van april 1950, waarin „De Waar heid" bevestigt 30.000 van de E.V.C. te hebben ontvangen voor het aanleggen van een papiervoorraad om de uitgave van de E.V.C.-vakbladen te verzekeren, geen vor dering kan worden ontleend. Nederland is woensdag te Genève geko zen om de komende drie jaar zitting te hebben in het bestuur van de Internatio nale Arbeidsorganisatie (I.L.O.). Onder de overige negen gekozen landen bevond zich Denemarken. In april zijn, zoals blijkt uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek, 7.170 nieuwe woningen opgeleverd. In april 1959 werden 6.361 woningen voltooid. In de eerste vier maanden van 1960 wer den 24.093 woningen voltooid tegen 22.034 in de overeenkomstige periode van 1959. Van de in april gereedgekomen woningen werden er 877 als systeemwoning gebouwd. In de eerste vier maanden van 1960 kwa men 2.922 systeemwoningen gereed. Gerekend tot en met april 1960 zijn sedert de bevrijding 793.320 nieuwe woningen ge bouwd. Het aantal woningen met de bouw waar van in april 1960 werd begonnen bedroeg 7.019. In de eerste vier maanden van 1960 werd met de bouw van 25.948 woningen een begin gemaakt tegen 25.963 in de overeen komstige periode van 1959. Doordat het aantal begonnen woningen in april iets lager was dan dat van de ge reedgekomen woningen, daalde het aantal in uitvoering zijnde woningen tot 89.461 op het eind van die maand. De kerkbouwactie der hervormde kerk, die op 12 april de 10 miljoen gulden pas seerde 10.000.413) heeft sindsdien op nieuw een ton bijeengebracht. Op 8 juni was de stand 10.100.498. zag hij het echter als een afgeleid me disch beroepsgeheim voor deze psychia trisch geschoolde maatschappelijk werk ster. Wanneer het mogelijk wordt door het horen in een procedure het team van een medisch opvoedkundig bureau open te bre ken en op die manier aan de weet te komen wat in dit team is besproken en geschreven, wordt volgens pleiter de werkwijze van deze bureaus onmogelijk. Op een dergelijke manier zou men aan de weet kunnen komen wat binnen het bureau behoort te blijven. Deze zaak is volgens mr. Jolles van groot principieel belang. Volgens de raadsman van de partijen in de echtscheidingsprocedure, mr. S. Groen uit Haarlem, ontbreekt het principiële vol komen in deze zaak. Een tweede maat schappelijk werkster had wel een verkla ring afgelegd. Voor mej. G. was volgens hem geen redelijk belang aanwezig, zij wist bovendien niet wat haar gevraagd zou worden. Een beroep op verschonings recht op grond van beroepsgeheim in ca- su kan niet opgaan voor de vragen die haar gesteld zouden worden. De echtschei dingsprocedure, zo deelde pleiter nog me de, is door de onderhavige zaak in een impasse geraakt. Het hof zal op 9 september arrest wij zen. De Hoge Veluwe 25 jaar Op eenvoudige wijze heeft het stichtings bestuur van het nationale park De Hoge Veluwe de nagedachtenis geëerd van de heer en mevrouw Kröller-Müller, wier stof felijke overschotten rusten op een kerkhof je in het midden van de Hoge Veluwe. Het bestuur heeft een krans gelegd op de laat ste rustplaats als eerbiedige hulde aan het echtpaar, dat Nederland het natuurreser vaat heeft geschonken en ook de grote kostbare collectie schilderijen, welke thans in het Kröller-Müllermuseum een vaste plaats hebben gekregen. 1-Iet nationale park De Hoge Veluwe mag zich aldus directeur ir. J. van Tuil in een groeiende belangstelling verheu gen, hetgeen duidelijk blijkt uit de toe neming van het aantal bezoekers. Toen het park in 1945 werd heropend na de lange oorlogstijd, telde men slechts 1786 bezoekers, maar een jaar later boekte men er al 47.420. Tien jaar later in 1956, was dit aantal al gestegen tot 363.913. In 1959 zijn mepr dan 400.000 bezoekers de hekken gepasseerd. Het bestuur zal voorts gaarne een natuur-historisch museum wil len oprichten, waarin het publiek op een voudige wijze via diorama's natuur-histo- rische lessen zal kunnen ontvangen. Bij het Kröller-Müllermuseum zal een door prof. Bijhouw ontworpen beeldentuin wor den aangelegd, van in totaal 3'/2 hektare, welke in mei 1961 zal worden voltooid. Door aankoop van een aantal beelden hoopt men de collectie uit te breiden. Vrijdagmiddag zal het bestuur recipië ren ter gelegenheid van het 25-jarig be staan in het jachtslot St. Hubertus. ook gesleept. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft aan de vereniging van systeembouwers medegedeeld, dat hij in beginsel bereid is voor 1961 een extra faciliteit te verlenen om de bouw van wo ningen volgens een bouwsysteem te be vorderen, indien aan bepaalde eisen van uitvoering en prijs wordt voldaan. De minister denkt daarbij aan een toe slag van 20 pet. op een in systeembouw uit te voeren deel van het contingent wo ningwetwoningen, dat de gemeenten voor het volgende jaar toegewezen krijgen. Het deel van het contingent waarover de toe slag wordt verleend, zal voor het gehele land ten hoogste 600 woningen omvatten. De ambassadeur van de Verenigde Sta ten in Nederland, de heer Philip Young, zal op donderdagmiddag 16 juni in de am bassade te Den Haag de Academy Award in Motion Pictures, beter bekend onder de naam „Oscar", uitreiken aan de Neder landse cineast Bert Haanstra. Bert Haanstra, die een Oscar verkreeg voor zijn film „Glas", was op 4 april van dit jaar niet in de gelegenheid de uitrei king van de Oscars in Hollywood bij te wonen en zijn prijs in ontvangst te nemen. Plet goudkleurige beeldje zal nu in tegen woordigheid van onder meer vertegen woordigers van het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, het mi nisterie van Buitenlandse Zaken, de Rijks voorlichtingsdienst en van vooraanstaande figuren uit de Nederlandse filmwereld aan Bert Haanstra uitgereikt worden. Hij is de eerste Nederlander, die een „Oscar" heeft gewonnen. IN AMSTERDAM In Amsterdam is opgericht de stichting Diogenes die beoogt woongelegenheid en werkruimte tot stand te brengen voor kun stenaars. De aandacht zal speciaal worden gericht op voor het stadsbeeld waardevolle huizen in de binnenstad van Amsterdam, waarvoor de „Maatschappij voor Stadsher stel" en „Hendrick de Keyser" geen belang stelling hebben. Dergelijke meestal kleine panden bieden volgens de initiatiefnemers vaak de mogelijkheid om na een eenvou dige verbouwing, te voldoen aan de behoef ten van de kunstenaars. De stichting „Dio genes" wil zowel beeldende kunstenaars als musici helpen. Het nog niet voltallige bestuur bestaat uit mevrouw G. Wijsmuller-Meyer, lid van de gemeenteraad; Geurt Brinkgreve, voor zitter van „Arti et Amicitiae", drs. K. van Houten, directeur van de Maatschappij voor Stadsherstel, Ton Koot, algemeen se cretaris van het Rijksmuseum, A. P. van Mever, penningmeester van „Arti et Amici tiae" en prof. dr. N. R. A. Vroom, hoog leraar-directeur van de Rijksacademie van Beeldende Kunsten. De stichting heeft reeds een huis aangekocht, le Tuindwars- stx-aat 19 (vermeld op de Rijksmonumenten- lijst). In Ede is de jaarlijkse schaapscheer der sdag gehouden. Driehonderd scha pen van de Ginkelse kudde werden „uil hun winterjas geholpen". Een vrouwelijk lid van het Heideweek comité kocht een schaap, dat bij de heidefeesten in augustus verloot zal worden. De Raad voor de Luchtvaart zal waar schijnlijk pas tegen het einde van dit jaar toekomen aan een hernieuwde openbare behandeling van het vliegtuigongeluk met de K.L.M.-Superconstellation „Hugo de Groot". Op 14 augustus 1958 stortte dit vliegtuig, dat op weg was naar New Yoi-k, op 100 kilometer uit de I'erse kust in de Atlan tische Oceaan. In de zitting van 8 april gelastte de raad heropening van het voor onderzoek, omdat was gebleken dat dit niet volledig was geweest en omdat de raad na de sluiting van het voor-onderzoek op 4 maart een mededeling heeft gekre gen, welke zou wijzen in de richting van sabotage. De officiële vooronderzoeker kreeg toen opdracht, door bemiddeling van de rijkspolitie, na te gaan of aan boord van het verongelukte vliegtuig zich een of meer personen bevonden, wier ver dwijning om politieke of andex-e overeen komstige x-edenen zou kunnen zijn beoogd, nel Naar wij vex-nemen zou dit deel van het onderzoek veel moeilijkheden opleve ren. Wel is komen vast te staan dat zich één of meer politiek vex-dachte pex-sonen aan boord bevonden. Maar dat op hen een aanslag is gepleegd zou nauwelijks te bewijzen zijn. Het Nationaal Lucht vaartlaboratorium heeft inmiddels de noodzakelijke voorbereidingen getroffen voor de technische onderzoekingen, die een antwoord moeten opleveren op zes vragen die de raad heeft gesteld en die betrekking hebben op de stuurauto- maat, het elektrische net en de schroef as of schroef van het vliegtuig. De voor onderzoeker, een inspecteur van de Rijks luchtvaartdienst, is bezig met het aan hem opgedragen onderzoek naar de vliegge- woonten van de vex-ongelukte gezagvoer der Roelofs. In New York zijn thans twintig schouw burgen gesloten en de kans dat zij bin nenkort weer opengaan wordt door de vereniging van regisseurs miniem ge acht. Alle drieënveex-tig toneelstukken en „musicals" die deze hex-fst in New York hun premières zouden beleven, zijn voor onbepaalde tijd uitgesteld. Er worden geen rolbezettingen opgemaakt en geen repetities gehouden, waardoor 1600 acteurs en actrices werkloos blijven en investe ringen van een totale waarde van om streeks 30 miljoen gulden werkloos liggen. Indien de twintig stukken en musicals, die in het nog lopend seizoen opgevoerd moeten worden niet binnenkort weer gaan draaien zal dit betekenen dat mins tens de helft voorgoed van Broadway ver dwijnt, mislukt ten gevolge van de sta king. De onderhandelingen over de loon eisen van de acteurs zijn doodgelopen en een hervatting is nog niet in zicht, zo is meegedeeld. Advertentie Bijzonder snel heeft de Haarlemse gemeenteraad zich woensdagmiddag door een vrij grote agenda heengewerkt, die voor het merendeel agendapunten bevatte, die tot het kruimelwerk ge rekend moeten worden, al waren er dan ook enige kredietaanvragen voor ruimer opgezette werken. Op verzoek van de heren F o r t g e n s (Arb.) en Spek (Prot. Chi\) zal het college van B. en W. zich tot het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen wenden met het verzoek spoedig te beslissen over een regeling voor een aanvulling van pen sioenrechten voor leerkrachten bij het bijzonder kleuteronderwijs. Bovendien stelde de heer Fortgens die hierin werd gesteund door de heer Spek voor de minister om toestemming te vragen reeds eerder van gemeentewege de meest schrijnende gevallen steun te verlenen. Wethouder Geluk nam de suggestie gaarne over, al was hij over het resultaat van bedoelde verzoeken bepaald pessimistisch. Over de voorgenomen opheffing van de volkskredietbank voerden de heren Prik- k e 1 (Arb) en Spek (Prot. Chr) het woord. Eerstgenoemde had gaarne gezien, dat B. en W. bij genoemd voorstel tevens en ander hadden gevoegd, waarin de nieuwe sociale kx-edietverlening zou zijn uitgestippeld. Hij wenste te beklemtonen dat de mogelijkheid voor een dergelijke kredietverlening sociaal noodzakelijk is. „Dit is een gemeentelijke zaak. Als het kan samen met de omliggende gemeenten, anders alleen Haarlem". De heer Spek drong er op aan, ervoor te zorgen, dat na 31 december 1960 geen hiaat ontstaat in de verstrekking van sociaal verantwoox-de kredieten. Wethouder mevrouw Scheltema- C on r a d i was het met de gemaakte op- merkingen eens. Er zal een regeling moe ten komen, waarbij het sociaal karakter op de voox-grond staat. „Het schort bij de huidige Volkskredietbank zeker niet aan samenwei'king. Zij werkt ook uit sociaal oogpunt uitstekend." Specificatie Het gevraagde krediet van 18.000 voor het inrichten van de gerestaureerde per celen Gedempte Oude Gracht 43 en 45 ten behoeve van Openbare Werken was even eens aanleiding tot enige critische opmer kingen. Met name wilden de heren Bet- tink (V.V.D.) en Spek (Prot. Chr.) wat nauwkeuriger inlichtingen en mogelijk een specificatie van de te maken kosten. Laatstgenoemde vroeg of de ambtenaren hun meubilair niet mee konden nemen naar hun nieuwe behuizing. Wethouder H a p p legde uit, dat het niet gebruike lijk is om specificaties te geven, gezien het gevaar dat dan bestaat ten aanzien van ramingen voor toekomstige aanbestedin gen. Het grootste deel van genoemd be drag was nodig voor het leggen van lino leum. Verder namen alle ambtenax-en behalve die van de betrekkelijk nieuwe afdeling voor Monumentenzorg hun meubilair inderdaad mee. Nadat de heer Spek had verklaard niet geheel bevredigd te zijn met het antwoord van de wethou der „Dit zijn nu eens dingen, waar wij allemaal over kunnen meepraten" zeg de de heer Happé toe de specificaties te zullen bespreken in de vertrouwelijke sfeer van de commissievergaderingen. De heer Spek vroeg naar aanleiding l.«Ll Het ziet er naar uit, dat mensen met gehoorapparaten in de toekomst buiten de Haarlemse schouwburg het in dat gebouw gebodene althans auditief zullen kunnen volgen. Mr. Proper (Comm.) had gevraagd of de installatie voor slechthorenden op alle rangen zou ivorden aangesloten, er aan toevoegende dat hij niet voldoende technisch onderlegd was om de zaak precies te begrijpen. Wethouder Geluk, die zei zélf ook niet technisch onder legd te zijn, had begrepen dat genoemde installatie zou bestaan uit een draad loze uitzending, die door gehoorappa raten zou kunnen worden opgevangen. „Het schijnt zo te zijn", aldus de wet houder, dat men het op de planken gebodene ook buiten kan beluisteren met een gehoorapparaat. Men zal echter niets kunnen zien", zo voegde hij er geruststellend aan toe. Dit laatste zal dunkt ons bij een op treden van bijvoorbeeld Wim Kan geen bezwaar behoeven te zijn. Of zou men dan in de hal een sloor zendertje bouwen? van de voorgestelde verbeteringen aan het Concertgebouw, of er nu ook een einde kwam aan de ongewenste toestand, dat de dirigent en de solisten zich moesten ver kleden in de damestoiletten. De heer Vink (VVD) vroeg of de huur nu ook zou worden verhoogd. Wethouder Happé zou dit bekijken en deelde verder mee dat eni ge verbetering zou worden verkregen, doordat een kantoorvertrek ontstaat, dat tijdens de repetities ter beschikking van de dirigent zal kunnen komen. T oeristénhaart De P.S.P. stemde tegen het voorstel om een toeristenkaai-t voor twee jaar te be lasten met 2 gemeentelijke leges. De heer S t e i j a a r t achtte dit niet redelijk en indruisen tegen de bedoeling van de minister om een grensdocument voor de „man met de smalle beurs" in te stel len. De heer Vink (V.V.D.) was het niet eens met B. en W. dat een aantal be- lastingposten „oninbaar" was. Hij toonde dit aan de hand van gespecificeerde voorbeelden aan, irxaar moest een kleine terechtwijzing van de voorzitter in ont vangst nemen, die hem adviseerde derge lijke zaken voortaan tevoren schriftelijk aan de wethouder op te geven. Wethou der Bakker zei de zaak te zullen bekij ken. De heer Lichtenveldt (V.V.D.) be pleitte verdergaande voorzieningen voor het in te richten kamp in de Kennemer- duinen voor het Haarlemse jeugdwerk. Met name voeg hij een aansluiting op de waterleiding. Wethouder Schippers meende, dat de mensen die het plan had den opgesteld technisch voldoende op de hoogte waren om aan alle mogelijkheden te hebben gedacht. Niettemin wilde hij de suggestie van de heer Lichtenveldt overbrengen. „Het zal wel afstuiten op te hoge kosten" voorspelde hij. Over een kampterrein in Haarlem was nog niets naders te zeggen. De andere voorstellen werden alle zon der of met geringe discussie aangeno men. Ds. A. de Kat Angelino uit Zandvoort, memeritus predikant van de Nederlands hervormde kerk, hoopt zatex-dag 11 juni as. vijfenzeventig jaar te worden. Ds. De Kat Angelino werd op 11 juni 1885 in de hervormde pastorie van Varik bij Tiel geboren. Hij bezocht eerst het ge meentelijk gymnasium te Tiel en studeer de daarna verder nog aan de rijksuniver siteit te Utrecht, waar hij op 12 mei 1909 zijn doctoraal examen theologie deed. Tij dens zijn studie voor het doctoraal exa men theologie heeft de heer De Kat An gelino enkele jaren tijdelijk Hebreeuws gedoceerd aan Utrechtse gymnasia. Nadat de heer De Kat Angelino in mei 1908 door het provinciaal kerkbestuur van Zeeland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlands hervormde kerk werd hij op 12 september van het daaropvol gend jaar (1909) door zijn vader, wijlen ds. J. J. de Kat Angelino uit Dubbeldam, toen nog predikant te Deil, bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Rhenoy in de classis Bommel. Daar na stond de jubilaris verder nog te Nieuw Helvoet 1914 tot 1917; Gorinchem 1917 tot 1928; Emmen 1928 tot 1949 en ten slotte nog bijna twee jaar te Budel in Noord- Brabant, waar hem met ingang van 1 april 1951 na ruim éénenveertig volbrach te dienstjaren op bijna zesenzestigjarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat bleef ds. De Kat Angelino tot 1 mei 1951 nog ruim een jaar te Budel werkzaam als bijstand in het pastoraat. Daarna vestigde hij zich metterwoon te Zandvoort. In Leiden heeft een grote groep huis moeders, voor de melkhandel van een fir ma in de Doezastraat gedemonstreerd te gen een volgens haar onrechtvaardige be handeling van de filiaalhouder van deze firma in de Beatrixstraat, die uit zijn wo ning was gezet. De melkfirma was tot ontslag van de filiaalhouder overgegaan, nadat een door de Leidse commissie voor melksanering bij vele huismoeders inge steld onderzoek had uitgewezen, dat de man zich aan vele ernstige feiten had schuldig gemaakt, waaronder het niet ge ven van de juiste hoeveelheid melk. Een voor de president van de rechtbank in Den Haag gevoerd kort geding stelde de firma in het gelijk en de filiaalhouder werd gesommeerd de dienstwoning uiter lijk op 1 juni te ontruimen. In verband met ziekte is deze termijn met een week verlengd. De demonstratie tegen de filiaal eigenaar verliep nogal rumoerig. Tot des nachts half twee is de politie, die met twee suxweillance-auto's en een overval wagen aanwezig was, bezig geweest de menigte te verspi'eiden. Zij maande de mensen door luidsprekers aan naar huis te gaan. Tijdens deze relle tjes, waarbij een ruit en een zonnescherm van het filiaal van de melkhandel werden vernield, werd met bloempotten naar de politie gegooid. Bovendien werden twee ruiten van een politiewagen vernield. Onmiddellijk na de aanvang van de raadsvergadering las de gemeentesecre taris mr. H. E. Phaff woensdagmiddag een brief van de burgemeester voor, waarin deze zijn dank uitsprak voor de ontvangen huldeblijken ter gelegenheid van zijn koperen ambtsjubileum. De voorlezing van deze brief werd door de raadsleden met applaus begroet, waarna mr. O. P. F. M. Cremers voor stelde de brief voor kennisgeving aan te nemen KAKELVERS ZO VAN DE PLUIMVEEHOUDER OP UW TAFEL No. 0 1.45 No. 1 1.35 No. 2 1.30 No. 3 1.20 No. 4 1.10 per 10 stuks DAT IS 20 CENT GOEDKOPER, MEVROUW! EN ALS EXTRA DELICATESSE GROTE KALKOENEIEREN HET BOTER- EN KAASHUIS LET WEL: ALLEEN GIERSTRAAT 4 6 bij de ateliers van Libellenylons. Aanvang- loon f 65,bruto p. w.; bereikbaar toploon f 90, a f 95,bruto per week. Ook voor beneden 21- jarigen een zeer aantrekkelijk loon bereikbaar. Aanmeldingen en inlichtingen dagelijks bij de Personeels afdeling Zijlweg 138, Haarlem. B Veel fruit, verse groenten en Isla-tjes, koele dranken - B héérlijk! Maar opeens I R voelt u zich onpasselijk en loopt u leeg": kou op maag B en ingewanden. Zo'n maag- en darmstoornis n is nü geen probleem meer. H R ENTOSORBINE - witte, aan-1 gename tabletten - bevat 6 1 snelwerkende geneesmidde-1 Ilen die de maag tot rust» brengen en do ingewanden" R zuiveren - do diarree stopt. H IVoor dio typische zomer- narigheid hoort ENTOSOR-I IBINE (f 1,90 per buisje) in» elke huis- en reisapotheek." ENTOSORBINE I^s=^K IlelPfc direct - u_ J is zo weer in orde B en kunt weer nor- maal aan alles meedoen. zuivert maag en ingewanden \Mlfc u een Zeilboot huren "Plaats 'n GROTE SORTERING DAMES- en HEREN- en KINDERCONFECTIE TRICOTAGES Dames-, Heren- en Kinder- SPIJKERBROEKEN Hogerwoerdstraat 58 Telef. 51721 Gevraagd voor onze avondploeg op maandag-, dinsdag- en vrijdagavond van 18,3022.00 uur. HAAK WASVERZORGERS, Mr. Cornelisstraat 33.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9