PERRY Vernieuwde Huishoudschool in Hoofddorp geopend C0URV0IS1ER Voor Vader een... Gillette Haarlems Dagblad Bezwaren tegen beleid B. en W. Haarlemmermeer Gemeenten maakten afschrift van volkstelling-gegevens Acht maanden geëist tegen inbrekerstrio Fa. A. EVERTS Afsluiting Lauwerszee kost tientallen miljoenen Ministers reikten elkaar onderscheidingen uit Aanmeldingsformulier HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Gebouw onderging belangrijke uitbreiding Verkouden - Togal helpt Gemeentebestuur weerlegt aantijgingen wor vindt AMBACHT GEREEDSCHAP am VADERDAG-TIPS Bejaarden genoten tijdens jaarlijkse uitgaansdag Onderwijstentoonstelling gewijd aan linoleum Reumatiek Togal helpt Haarlemse rechtbank Migraine Togal helpt C.A.O.'s in landbouw Dr. M. van Blankenstein gehuldigd Hoofdpijn - Togal helpt Duel tussen Maarse en Kroon en de spoorwegen over tweede buslijn Haarlem-Utrecht Spit - Togal helpt Examens Griep - Togal helpt Vijf Aziatische landen gesloten voor Nederlandse militaire vliegtuigen? Menstruatiepijn - Togal helpt VERRAS VADER ZONDAG MET EEN BOEK! Boekhandel VEKO - Zijlstraat 98 SINDS 1868 DONDERDAG 16 JUNI 196 0 De dertig jaar bestaan Nijverheids school voor meisjes in Hoofddorp heeft ren radicale vernieuwing ondergaan. Woensdagmiddag werd het verbouwde en uitgebreide gebouw officieel heropend, waarbij velen van hun belangstelling blijk gaven. De verbouwing heeft twee jaar ge duurd. Het resultaat mag dan ook gezien worden. Het gebouw is zo ingrijpend ver nieuwd, dat haast van nieuwe bouw kan worden gesproken. De uitbreiding omvat drie klaslokalen, een grote nieuwe keuken en een ruim, voortreffelijk ingericht gymnastieklokaal. Bij dit gymnastieklokaal hoort een was ruimte met ondermeer tien douches. De bestaande lokalen hebben grotere ramen gekregen, waardoor zij luchtiger zijn ge worden. Voorts zijn het meubilair en de aankleding vernieuwd en aangepast aan de huidige wensen. In het overblijflokaal kon de voorzitter van het schoolbestuur, de heer H. J. Tabbers, ondermeer de bur gemeester, mr. G. C. van der Willigen, en diens echtgenote, alsmede enige wethou ders welkom heten. Hij wees erop dat deze school onder auspiciën van de midden standsvereniging „Haarlemmermeer", af deling van de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond, staat. Nadat de heer Tabbers zijn dank had uitgebracht aan allen die bij de bouw hadden meegewerkt, verrichtte de inspectrice bij het nijver heidsonderwijs, mejuffrouw I. Schrale, de officiële opening van het vernieuwde ge bouw. Zij zei dat het. oude gebouw dertig jaar geleden tot stand is gekomen. Toen vol deed het, maar nu stelt men andere eisen. Het. gebouw heeft nu zijn .beslotenheid prijs gegeven doordat meer licht en lucht door de vergrote ramen kunnen binnen gaan. Nu worden de meisjes niet alleen meer opgeleid voor de huishoudelijke vak ken, maar krijgen zij ook een algemene vorming. Vol lof toonde mejuffrouw Schrale zich voor het voortreffelijk inge richte gebouw. Met de beste wensen voor bestuur, directrice en leraressen ver klaarde zij de school voor geopend. De heer Tabbers bood de inspectrice een boe ket rozen aan. Verscheidene sprekers voerden hierna het woord. Burgemeester Van der Willi gen roemde de school en was erover ver- heigd dat de ouders steeds hun volle me dewerking geven. Het werk van de mid denstandsvereniging vond hij van niet te onderschatten betekenis. D'e directrice, mej. H. H. Urk, zei dat twee jaar aan de verbouwing en uitbrei ding is gewerkt. Het resultaat achtte zij Advertentie Onlangs heeft de secretaris van de ge westelijke raad van het Landbouwschap voor Noordholland, mr. E. F. M. Goossens, tijdens een vergadering van de landbouw organisaties in Hoofddorp een scherpe aanval gedaan op het structuurbeleid van de gemeente Haarlemmermeer. Ondermeer heeft hij betoogd dat de groei van Haar lemmermeer moet worden afgeremd. Hij had de indruk dat het gemeentebestuur streeft naar een zo fors mogelijke ontwik keling: zoveel mogelijk industrie, zoveel mogelijk inwoners, zoveel mogelijk huizen. Naar de mening van de heer Goossens dient de landbouw zich krachtig tegen dit beleid te verzetten. Het gemeentebestuur van Haarlemmer meer heeft thans in een brief aan de raads leden krachtig stelling genomen tegen het betoog van mr. Goossens. Bezwaarlijk acht men dat hier scherpe critiek werd geuit zonder dat voldoende gelegenheid voor weerlegging ervan werd geboden. Het ge meentebestuur gaat in zijn brief aan de raad in op de hoofdzaken uit het betoog van mr. Goossens, waarbij het tot een weerlegging van bepaalde aantijgingen komt. Het gemeentebestuur somt een aan tal punten in het betoog op en acht het zinloos hierop dieper in te gaan. Advertentie X on HOBBY XvXvX; Het is het Centraal Bureau voor de Sta tistiek gebleken, dat in een aantal Noord hollandse gemeenten afschriften zijn ver vaardigd van de vragenlijsten voor de volkstelling, die voor toezending aan het C.B.S. bestemd zijn. Hoewel bij het eerste onderzoek is gebleken, dat het kennelijk alleen de bedoeling is geweest uit. deze af schriften een aantal voor de desbetreffen- le gemeenten van belang geachte statis tische overzichten samen te stellen, is het maken van deze afschriften, gezien de aan de bevolking gedane toezegging van vol ledige geheimhouding van individuele ge gevens, ontoelaatbaar te achten. In af wachting van nader te nemen beslissin gen heeft het. C.B.S. alle gemaakte af schriften bij de betrokken gemeenten op gevraagd. uitstekend. Bijzondere dank richtte zij tot de architect, de heer L. Kraak, en alle medewerkers bij de bouw. „Ik hoop dat deze vernieuwing leidt tot een nog gro tere bloei van het nijverheidsonderwijs". Als geschenk van de middenstandsver eniging kreeg de school een groot radio toestel. De voorzitter bood mejuffrouw Urk en de administrateurs A. Koen en Chr. Jansen, die zich bij de verbouwing zeer verdienstelijk hadden gemaakt, ge schenken aan. Namens het bestuur van de Lagere Technische School liet de heer G. van Driel zijn gelukwensen met een grammo foonplaat gepaard gaan. Mevrouw De Wilde bood namens het onderwijzend per soneel en alle andere medewerkers een grammofoon aan. Enige leerlingen kwa men als hun geschenk een groot planten- rek brengen. De architect, de heer L. Kraak, schonk, mede namens de aanne mers, een bandopname-apparaat. Herinneringen aan vroeger werden op gehaald door mejuffrouw N. de Groot, de eerste directrice, die zich onder de indruk toonde van de prachtige vernieuwing. De secretaris, de 76-jarige heer F. J. de Tel- lo, gaf een uitvoerig overzicht van hel ont staan en de geschiedenis van de school. Nadat enige leerlingen een schets „Voorheen en thans" hadden opgevoerd, onthulde de burgemeester in de hal een marmeren gedenkplaat, aangeboden door het gemeentebestuur, waarop de vernieu wing van het schoolgebouw is^astgelegd. Hierna kreeg men gelegenheid tot bezich tiging van de school. Advertentie Tcrlenka dassen vanaf 2.95 Weekenders in effen tinten of leuke ruiten v.a13.90 Dunne wollen pull-overs voor kille avonden v.a14.95 Swan zakdoeken per doos van 3 st.2.85 Nylon sokken v.a1.95 Manchetknopen. dassenhangers, knip- bretels, pochettes, drukknoopdassen voor grootvader tegen populaire prijzen. Gen. Cron.iéstr. la-lb Tel. 53334 Bennebroek De bejaarden van Bennebroek hebben woensdagmiddag genoten van hun jaar lijkse uitgaansdag. Met 63 personenauto's vertrok het gezelschap van ongeveer 270 personen 's middags allereerst via Heem stede naar Zandvoort. Gereden werd over de Zeeweg en de boulevards. Na dit bezoek aan Zandvoort vertrok de stoet naar Noord wijk, waar men eveneens een uitzicht had op de zonovergoten zee. Via Katwijk en langs het vliegveld Valkenburg werd naar Wassenaar gereden. Men genoot van de prachtige rit over de beboste wegen. Via 's Gravenzande bereikte de stoet „Meyendel", waar werd gepauzeerd. Ter wijl men van het mooie weer genoot, maakte de burgemeester, de heer D. van der Hoop van Slochteren, van de gelegen heid gebruik om met alle bejaarde inwo ners kennis te maken. Na ruim een uur werd over Wassenaar en Voorschoten in de richting van ltoelofarendsveen gereden. De terugtocht ging door de Haarlemmer meer met zijn rijpende gewassen. Het comité „autotocht bejaarden" bood het gezelschap 's avonds in de zaal van hotel „Flora" in Hillegom een diner aan. Dit werd bijgewoond door ondermeer de burgemeester en zijn echtgenote, oud-bur gemeester mr. K. J. G. baron van Harden- broek van Bergambacht, en echtgenote, ds. H. S. J. Kalf en kapelaan J. C. van dei- Linden, alsmede door de wethouders Van Lierop en Elgersma. De heer Bregman sprak een welkomst woord en deelde mee dat de heer H. J. Krauweel zich genoodzaakt had gezien als secretaris van het comité te bedanken. De heer L. Teeuw. Van Ittersumlaan 24, zal hem opvolgen. De heer Bregman dankte de heer Krauweel voor het vele werk dat deze heeft verricht. Als nieuw lid van het comité werd de heer Siersma genoemd. De burgemeester liet waarderende woor den horen voor de organisatie van de uit stekend geslaagde autotocht. Oud-burge meester Van Hardenbroek sloot zich hier bij aan. Voorts voerden ds. Kalf en kape laan Van der Linden het woord. De heer E. J. Everwijn Lange dankte de zusters van stichting „Vogelenzang", die de hulp behoevende bejaarden hadden geholpen. Hij bood hun bloemen aan. Bloemen wa ren ook gestuurd naar zieke bejaarden die de tocht niet hadden kunnen meemaken De heer Bregman dankte alle medewer kenden, waarna een lied werd gezongen dat door een van de oudste bejaarde dames voor deze gelegenheid had gemaakt. De heer P. van der Pijl was de tolk van alle bejaarden, toen hij het comité dankte voor de uitstekende tocht. Advertentie wees dan de volmaakte gastheer en schenk de volmaakte cognac the brandy of Napoleon IMP. OUD - HAARLEM Advertentie VOOR IEDER EEN PASSEND RIJWIEL OF BROMMER Gazelle, Magneet, HMW, Solex, Glulietta enz. GED. OUDE GRACHT 102 - TEL. 14361 Onder auspiciën van de stichting „On derwijstentoonstellingen" in Den Haag is in één der lokalen van de voormalige Julianaschool in Hillegom een tentoonstel ling ingericht over de linoleum-industrie. De tentoonstelling is tot en met zaterdag 25 juni geopend. Gedurende deze en vol gende week zal de tentoonstelling worden bezocht door de leerlingen van de plaat selijke scholen voor u.l.o. en van de hoog ste klassen van de lagere scholen. In aanwezigheid van een groot aantal leerkrachten heeft de heer J. A. P. A. Slijn- man, chef van de afdeling onderwijs ter secretarie, de tentoonstelling ingeleid. Hij vestigde er de aandacht op dat deze ten toonstelling worden gestimuleerd door het bedrijfsleven teneinde de leerlingen in zicht te geven in het bedrijfsleven. De heer Th. Ammerlaan gaf namens de stichting „Onderwijstentoonstellingen" een uitvoerige uiteenzetting over de ge schiedenis van de vloerbedekking, de tot standkoming van het linoleum en de werk wijze in de linoleumfabrieken. Aan een goede vloerbedekking is de mens steeds hogere eisen gaan stellen. Huisde de mens aanvankelijk op de kale grond, al gauw bedekte men deze met bladeren, bloemen stro of gedroogd gras. Later bestrooide men de houten vloeren met zand of beschil derde men deze in allerlei figuren. Onder invloed van de uit het Heilige land terug kerende kruisvaarders deed het tapijt zijn intrede in de woning. Hierna kwam ook de gewoonte in zwang om tegelvloe ren of vloeren van marmer aan te bren gen. De Engelsman Fred Walton werd de uitvinder van het linoleum. De ge schiedenis van de vloerbedekking wordt door middel van foto's en tekeningen rij kelijk geïllustreerd. De vele grondstoffen die voor de vervaardiging van linoleum nodig zijn worden ook getoond. Door fo to's, tekeningen enz. krijgt men een dui delijk beeld van de weg van grondstof naar eindprodukt. Advertentie Tegen drie Haarlemmers die op 16 maart in een woning aan de Grenslaan in Acr- denhout onder invloed van sterke drank inbraken en sieraden en horloges wegna men, heeft de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank mr. J. J. Bredius vanmorgen acht maanden gevangenisstraf geëist. De drie verdachten, een 45-jarige chauf feur, een 32-jarige koopman en een 40-ja— rige lasser, zijn reeds eerder veroordeeld. De officier van Justitie zei geen reden te zien een gecombineerde straf te eisen. De raadsvrouw, mr S. Boekman, sprak van een „idioot avontuur". De drank heeft een grote rol gespeeld. De lasser bijvoor beeld is er aan verslaafd. Verdachten ge ven zichzelf de schuld en dat geeft hoop voor de toekomst. Zij bepleitte een gecom bineerde straf met een onvoorwaardelijk deel van ongeveer vier maanden. De Haar lemmers zitten thans drie maanden in voorarrest. De rechtbank zal donderdag 30 juni om halftien uitspraak doen. Terstond uitspraak deed de rechtbank in de zaak tegen een 23-jarige reclame schilder uit Winschoten, die thans in het Rijksasiel voor psychopaten in Den Haag verblijft. Verdachte stond terecht omdat hij op 8 december van vorig jaar met een valse sleutel de woning van een vroe gere weldoener binnendrong en verdween met twee overhemden, sokken, chocolade letters en een fles haarwater. De benadeelde, een Haarlemse kantoor bediende, vertelde dat hij drie jaar gele den de reclameschilder uit medelijden in zijn huis had genomen. De jongeman lo geerde een week en ging toen weg. Een jaar later dook hij weer op. Opnieuw nam de Haarlemmer hem in zijn huis op, maar de reclameschilder verdween weer, nu met medeneming van verscheidene bezittingen van zijn weldoener. Verdachte is meermalen wegens dief stallen veroordeeld en voorwaardelijk ter beschikking van de regering gesteld. Hij kwam in een psychiatrische inrichting, maar liep enkele keren weg. Sinds vori ge maand is hij in het Rijksasiel voor psychopaten. De officier van justitie eiste vier maan den gevangenisstraf en onmiddelijke ge vangenneming van verdachte. De recla meschilder vroeg uitstel van de zaak, om dat hij een verdediger wilde hebben. De rechtbank wees na raadkamer zowel het verzoek van de officier van Justitie als dat. van de verdachte af en deed on middellijk uitspraak. Zij veroordeelde hem tot drie maanden gevangenisstraf. Advertentie In de bestuursvergadering van het Landbouwschap heeft de heer IJska gewaagd van ontevredenheid die in het land is ontstaan door de late realisering van de c.a.o.'s en de arbeids- en rusttij denverordening in de landbouw, waarvan de ingangsdatum 1 mei is. De heer Van der Ploeg meende dat vertraging bij het drukken van de c.a.o.'s voor de verschillende gewesten en de daar als aanhangsel aan toegevoegde ar beids- en rusttijdenverordening de moei lijkheden heeft veroorzaakt. Het is vol gens hem voorgekomen, dat die boekjes pas zes weken na goedkeuring van een c.a.o. gereedkwamen. De heer Schippers voegde daar aan toe dat het college van rijksbemiddelaars over een drietal c.a.o.'s nog nader overleg heeft gevraagd. Dat overleg zal waarschijnlijk nog deze week worden gevoerd. Ook hij meende dat er sneller gwerkt moet wor den om de c.a.o.-boekjes bij de mensen te krijgen. De voorzitter zegde toe dat hieraan aandacht zal worden geschonken. De journalist dr. M. van Blankenstein heeft woensdag ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag een stukje journa listiek wapentuig gekregen, dat hij naar zijn eigen getuigenis tot dusver nooit heeft gebruikt en ook voor zijn journalistieke werk nooit zal gebruiken. De voorzitter van de Buitenlandse Persvereniging, de heer Jacques Barré, overhandigde hem aan een te zijner ere in hotel Des Indes in Den Haag gegeven lunch een schaar, erbij verklarende dat de bijbehorende lijm pot ontbrak. Als gasten zaten aan de lunch mee aan Staatsraad jhr mr. dr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, de vroegere directeur van het Europese bu reau van de U.N.O. te Genève, dr. Adri- aan Pelt, het hoofd van de rijksvoorlich tingsdienst, dr. G. J. Lammers, de direc- van het departement van Buitenlandse Zaken, jhr. D. van den Brandeler, en hun echtgenoten. Na de huldiging van de tach tigjarige collega door de voorzitter heeft de vice-voorzitter der vereniging, de heer K. A. Mayer, een terugblik geworpen op de carrière van dr. M. van Blankenstein als Nederlands correspondent in het bui tenland. Namens het seniorenconvent van de Nederlandse journalistiek heeft de heer M. S. Vas Dias de jarige toegesproken. Dr. Van Blankenstein zei in zijn dank woord, dat zijn journalistieke arbeid hem steeds een grote voldoening heeft gegeven, en hij maakte het duidelijk, dat hij nog geenszins het voornemen heeft zijn pen uit de hand te leggen. Dr. Van Blanken stein is als reisredacteur verbonden aan Het Parool. Advertentie Advertentie Hofdijkstraat 32 - Haarlem - Tel. 12181 Showroom: Wagenweg 104 - Tel. 12730 GASFORNUIZEN - GEYSERS Advertentie (Vervolg van pagina 1) Het onvoordelige forenzenvervoer bleef de trein trouw. Wanneer langs de zes belang rijke op Utrecht gerichte spoorlijnen der gelijke busdiensten zouden worden toege staan, zou dit de spoorwegen op een ver lies van bijna een miljoen gulden per jaar komen te staan. Drs. Pasman wees er voorts op dat Maarse en Kroon, geen gevolg hebben gegeven aan de suggestie van de commis sie, de gevraagde snellere verbinding van Badhoevedorp, Schiphol en Amstelveen met Utrecht tot stand te brengen door middel van sneldiensten langs de bestaan de routes. Dit wijst er duidelijk op, aldus drs. Pasman, dat het haar niet zozeer te doen is om het belang van het streekver voer, maar juist om het eindpuntenver- voer. In dat verband voerde spreker ook aan de kwestie van het gevaar, dat de gevraagde verbinding een verkapte bus dienst tussen Amsterdam en Utrecht wordt. Die vrees kon door de pleiter voor Maarse en Kroon, mr. M. van Vugt, wor den weggenomen. In tegenstelling tot de Commissie Ver- voervergunningen, die bij haar afwijzende mening is gebleven, is de Directeur-ge neraal van het Verkeer namelijk van oor deel, dat de gevraagde buslijn wèl kan worden toegestaan, onder voorwaarde van een overstapverbod te Ouderkerk aan de Amstel op de bussen naar Amsterdam. Mr. Van Vugt deelde mee dat Maarse en Kroon bereid zijn aan die voorwaarde te voldoen. Overigens betwistte hij dat de suggestie van de commissie, snelle diensten in te leggen via de bestaande lijnen, uit een oog punt van exploitatie aanvaardbaar is. Af gezien van het feit dat Ouderkerk daar mee niet geholpen is, betekent dit in feite ook een onvoordelige doublure. Bovendien kan niet overal met normaal materieel worden gereden en zou die lijn vijf kilo meter langer zijn dan de gevraagde van rijksweg 2. Dat die gevraagde lijn meer treinreizigers tussen Haarlem en Utrecht zou aantrekken kon mr. Van Vugt niet geloven. De lijn via Badhoevedorp en Schiphol zal immers langer en dus duur der zijn dan de bestaande via Hoofddorp en Aalsmeer. Mr. Van Vugt onderstreepte Advertentie Amsterdam. Gein. Univ. Doctoraalexamen Frans, mevrouw A. H. Creutzberg-Dè Blécourt. Over- veen. Kandidaatsexamen Frans: N. H. J. van den Boogaard. Castricum. Haarlem. Aan het Lorentzlyceum te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen gymnasium A: Florrie van Beaumont. Thea Drogtrop. H. Goedée. H. de Groot, Nynke Hartstra. Tineke van de Rijn. Afgewezen geen. Eindexamen gymnasium B: T. Albregts. Brenda Balfoort, J. van Holst. H. de Nijs. K. Rijnberg. Het examen wordt met één kandidaat voortgezet. Haarlem. Aan het Coornhertlyceum te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen gymnasium: diploma A: de dames Aude Boer, Loes Drost. In ga Garrer. Frauke Kuper en Els van Uden; de heren: H. J. Huidekoper. G. L. Pape. Diploma B: de dames Carla Jonker, Joke Leunis. Eveline Ong, Els van der Sleen. Anneke Staring, Geertje van der Veen. Ankie Verburgt, Marjan de WoLCf en de heren T. Abeling. L. K. W. Beukman. J. Peetoom. F. Thiadens. Twee kandidaten gymna sium B zijn afgewezen. Haarlem Voor de eerste maal in Haarlem heb ben leerlingen deelgenomen aan liet examen voor hei praktiik-diploma machineschriiven uitgaande van de Vereniging van Leraren Schoonschrijven M.O., Stenografie „Groote" en machineschriiven. Dit waren leerlingen van de gemeentelijke Mr. A. Bruchschooi voor M.U.L.O. met driejarige cursus aar. de Zijlvest 25a."Aan de volgende kandidaten is het diploma uitgereikt: de dames H. M. v. d. Broek. Th. v. d. Broeke, C H. M. v. Eerden, M. P. de Groot. A. C. A. Hoogeboom, U. v. d. Koelen, D Kokmeyer. A. Munsterman. O. J. de Nieuwe, P. A. Peen, R. Root. P. A. v. d. Schaar. H. P. M. Scheerder. J. J. Schermer. A. L .Scholte. J. Steyl, A. J. Stoute, J. Vooges. J. D. Vos, M. B. v. d. Werff en E. de Zwart: de heren M. G. J. Gold man, J. E. Jansen. C. J. Koenen, T. Kollaard. W. A. Minke, D. A. v. d. Poll: R. J. Prikker. R. Riga. J. B. Verdel en J. H. Wansleben. Twee kandida ten werden afgewezen. O verveen. Aan het Jac. P. Thijsse-lyceum te Overveen zijn geslaagd voor het eindexamen gym nasium A: de dames O. M. Alles. E. N. Koster en A E. Norel Gymnasium B: mej. E. W. Smit en de heren R. M. Grootenhuis en J. A. F. N. Schade van Westrum. In totaal werden vier kandidaten afgewezen. Advertentie het belang van de gewenste verbinding voor Amstelveen, dat honderdduizend inwo ners zal tellen en het recreatiegebied Vin- keveen met Utrecht. De spoorwegen zagen in dat argument echter ook een bedreiging voor hun vervoer van Utrecht naar Am- stelstation, waar thans veel reizigers met bestemming Amstelveen in- en uitstappen Overigens liet mr. Van Vugt er geen twijfel over bestaan, dat Maarse en Kroon de verbinding tussen Amsterdam en Utrecht over rijksweg 2 te eniger tijd aan de orde zullen stellen. „Maar wij zullen dat met open vizier doen, net als we met AmsterdamLeiden hebben gedaan," zei hij. Mr. Van Vugt verzekerde dat Maarse en Kroon nog steeds geen kaartjes Amster damUtrecht langs ormveggetjes ver kopen. Mr. Van Vugt was overigens Rijks waterstaat dankbaar, welke instantie de mogelijkheid van seizoendiensten Amster damVinkeveen had geopperd. „Maarse en Kroon hebben er nog niet aan gedacht,, maar zullen deze wenk zeker ter harte ne men." De betrokken kamer van de Raad van State zal later uitspraak doen. De regering heeft de provinciale bestu ren van Friesland en Groningen voorstel len gedaan met betrekking tot de kosten, die deze provincies en de betrokken wa terschappen zullen moeten maken voor het afsluiten van de Lauwerszee. Als basis voor overleg wordt een bedrag van 24 miljoen genoemd. De kosten van een eventuele dijkverho ging zouden, indien de Lauwerszee niet zou worden afgesloten, 33,5 miljoen be lopen. Ongeveer 30 pet. van dit bedrag zou in dit geval voor rekening van de provin cies komen. Daar een aantal maatregelen, o.m. tegen verzilting, niet behoeft te wor den genomen en het aantal watergemalen met één kan worden verminderd, betekent dit een besparing van 15 miljoen. Een en ander wordt uiteengezet in een brief van minister Korthals aan Gedeputeerde Staten van Groningen en van Friesland. DJAKARTA (AFP) In kringen van het Indonesische ministerie van Buiten landse Zaken is verklaard, dat verschei dene Aziatische landen hebben beloofd toe stemming te weigeren voor het landen van Nederlandse militaire vliegtuigen op weg van Nederland naar Nederlands-Nieuw- Guinea. Deze landen zijn Malaya, Singa pore, Birma, Siam en Ceylon. Gezegd werd dat deze landen zich ook volkomen solidair hadden verklaard met de Indone sische regering, „die zich door het zen den van Nederlandse versterkingen naar het omstreden gebied, gesteld ziet tegen over een bedreiging van haar veiligheid". Deze verzekeringen had de Indonesische regering ontvangen, nadat de landen er van op de hoogte waren gesteld, dat Ne derlandse vliegtuigen op weg naar Nieuw- Guinea mogelijk op hyn vliegvelden zou den landen om brandstof in te nemen,'zo werd in genoemde, kringen gezegd. Parlement beëdigd DJAKARTA (AFP) In Djakarta is woensdag, officieel bekendgemaakt, dat het nieuwe Indonesische parlement, waar van de leden door president Sukarno wer den benoemd, op 25 juni in Djakarta zal worden beëdigd. Het parlement telt 261 leden. Advertentie In de woning van de ambassadeur der Bondsrepubliek Duitsland in Den Haag heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken, dr. Von Brentano, aan zijn Neder landse collega, mr. J. M. A. H. Luns, de onderscheidingstekenen uitgereikt verbon den aan het grootkruis van de Orde van Verdienste der Bondsrepubliek Duitsland. Minister Luns heeft daarna zijn Duitse ambtgenoot de versierselen van het Groot kruis van de Orde van Oranje-Nassau aangeboden. Advertentie Advertentie LEWENSTEIN - ANEGANG 29 HAARLEM - TEL. 12472 Ondergetekende: ^aam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren od OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT a 7.65 Der kwartaal of f 0.59 oer week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Zü die zich met ingang van 1 juli 1960 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 juni 1960 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9