Horen en zien mm voor cue Tip voor een trip: LANGS DE VLIST Student;en uit jonge landen prefereren het Westen Ril T ET] 1 Uüf öf bFrÏFÖpn fp Toon Rammelt vraagt ontslag bij K.R.O. PANDA EN DE LIJFWACHTERS Pierre Baylé-prijs voor H. A. Comperts 17 radio televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Berlijnse Shakespeare In V.S. en Engeland zijn er 40 maal zoveel als in communistisch blok Reizende expositie in „Huis Van Looy'' De radio geeft vrijdag T elevisie programma .K Vervolgverhaal door M. G. Eberhart 200 jaar geleden VRIJDAG 17 JUNI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ||lr bij de erkende W vakhandel met f volledige garantie van De Technische Unie. volkomen geruisloos! 18. Het kostte Panda de. grootste moei te om de auto van de moeilijke jongens te volgen, want ze reden met roekeloze vaart en scheurden met gierende banden door de bochten. Bovendien voerde de weg al gauw hoog door de bergen, zodat dit harde rijden erg gevaarlijk was. Intus sen zat Jut de lijfwacht te becijferen, wat hij Palmer straks in rekening zou kunnen brengen. „Behalve het tarief voor een redding, zal hij ook onze benzine moeten betalen," mompelde hij, „en bovendien mag ik een extra toeslag voor gevaarlijk rijden berekenen. Voorts moet ik Panda een vergoeding geven voor 'zijti' 'dieh'sleh als assistent-lijfwacht, welke vergoeding ik op Palmer kan verhalen. Eens kijken assistenten worden betaald volgens ta rief B schaal 3, ivaarop een duurtetoeslag van 5 percent van toepassing is..." Het was een ingewikkelde berekening, maar .Jut wilde er zeker van zijn, dat hij geen cent te veel of te weinig vroeg. „Wat denk je ran deze toeslag?" vroeg hij Panda zijn berekeningen voorhoudend, „drie percent wegens.„Doe weg die papieren!" gilde Panda. doe weg! Ik zie niet waar we rijden!" Hij remde uit alle macht, maar reeds was het wagentje van de weg geraakt. Voor de tweede maal heeft Frits Butze- laar een proeve van bekwaamheid als lelevisieregsiseur afgelegd. Ditmaal met een spel van Gert Oelschlegel Romeo en Julia" in Berlijn. Wij konden vaststellen, dat Butzelaar uit het goede hout is gesne den, zelfs al blijven er natuurlijk wensen, vooral ten aanzien van het tempo. Dat lag gisteravond niet hoog. Wij geloven dat men het Butzelaar niet allemaal moet ver wijten, want de tekst was soms zeer be schouwelijk van aard, maar de gebezigde speeltrant liet een voorstelling toe, waar aan werd getrokken. Het melodrama over heerste. Nu is dat niet onbegrijpelijk wan neer men uitgaat van het origineel, dat je reinste melodrama is. Tóch had het in Oelschlegels spel best minder gekund in dien Butzelaar vooral Betty Smeets in toom had gehouden. Zij was niet de ideale Julia en poogde vergeefs haar Julia ideaal te maken. Het werd een gekweld meisje, dat bijna tegen de verkramptheid aanzat, hetgeen te meer opviel, omdat Jules Croi- set zijn Romeo zo natuurlijk speelde. Voortreffelijk getypeerd waren de ouder paren met Hans Tiemeyer, sterk en fel van reactie, Rie Gilhuys, minder op de voorgrond tredend, Gijsbert Tcrsteeg als een hardnekkig-zijn-zin-doordrijver en Loudi Nijhof als zijn verontruste partner. Een brokje ouderwets acteren gaf Her man Bouber weg. De figuratie werd ver zorgd door amateurs. Kennelijk, moeten wij zeggen. Het werd dus een stuk, waaraan zwaar werd getild en niet altijd erg logisch. Zo kunnen we met de beste wil van de wereld niet geloven, dat een niet commu nistische huisbaas in Oost-Berlijn van hel huisvestingsbureau toestemming zal krij gen om zijn communistische onderhuur der, een braaf lid van de partij, zo maar de pacht op te zeggen, zeker niet als de zoon van de huisbaas door de politie wordt gezocht. Maar goed. Ondanks dat kon men de problematiek van oost en west in soms navrante tegenstellingen zien uitgewerkt. Bceldschermer Overtuigd, dat het een belangrijke vorm van steunverlening aan de achtergebleven gebieden is, verleent de vrije wereld reeds jaren allerlei studiefaciliteiten aan buiten landse studenten, afkomstig uit jonge staten in opbouw. Universiteiten, technische hogescholen, laboratoria en ziekenhuizen worden voor jonge mensen uit Aziatische en Afrikaanse landen opengesteld. Enkele jaren geleden is de Sovjet-Unie eveneens begonnen studenten uit niet- communistische landen toe te laten. Maar, zo wordt wel geklaagd, het ging hier niet allereerst om steunverlening aan achter gebleven gebieden, maar veeleer om met name jonge technici vertrouwd te maken met Russische methoden en gewoonten. Thans zijn er meer dan veertig maal zo veel buitenlandse studenten uit niet-com- munistische landen in Engeland en Ameri ka dan in de Sovjet-Unie en de Oosteuro- pese satélietstaten, zo blijkt uit Britse publikaties. Ei' vertoeven er 41.690 in Engeland en 43.920 in Amerika tegen 932 in de Sovjet-Unie en 875 in de satelliet staten. De Sovjet-Unie blijkt echter niet bepaald bereid te zijn om buitenlandse studenten faciliteiten te verlenen. De vele voor waarden, die gesteld worden, veroorzaken menigmaal ontevredenheid in studenten kringen en leiden er nog al eens toe, dat een student voortijdig zijn studie beëindigt en het land verlaat. Zo wordt de post nogal eens geopend en worden medische studenten van bepaalde Van de zijde van de K.R.O. is het vol gende bericht verstrekt: „De heer A. Rammelt, programmachef van de K.R.O.. heeft zijn ontslagaanvrage ingediend per 1 oktober. Het K.R.O.-bestuur heeft de aanvrage in beraad genomen. Desgevraagd deelde de voorzitter van de K.R.O., pater E. H. J. van Waes- berghe O.P.. mede, dat het bestuur met de heer Rammelt is overeengekomen over deze ontslagaanvrage geen andere mede delingen te doen. Ook de heer Rammelt deelde mede geen commentaar op het be richt te willen geven. colleges geweerd. De bewegingen van de studenten worden nagegaan. De vestiging in Moskou van de nieuwe „volksvriend- schaps universiteit voor Afrikanen, Azia- ten en Zuid-Amerikanen" met zijn eigen wetenschappelijke staf, geheel gescheiden van de universiteit in Moskou, ziet men als een poging om de buitenlandse studen tengemeenschap te verhinderen normale contacten met Russische studenten en de bevolking te onderhouden. Hoe de verhoudingen van het aantal in Westerse en in communistische landen toegelaten studenten liggen blijkt wel uit het feit. dat er in Engeland 11.632 Afrikaan se studenten zijn tegen 367 in het Sovjet blok. De cijfers zijn respectievelijk: Gha na 1.300 (3), Nigeria 5.600 (7). Kenya 960 (6). en Soedan 270 (153). Er studeren 12.087 Aziaten in Engeland en 467 in het -Sovjet-blok. Hiervan zijn er 3.800 uit India (68), 700 uit Ceylon (5), 220 uit Birma (32), en Indonesië 120 (318). Het Nabije Oosten levert 4.499 in Engeland studeren den tegen 726 in het Sovjet-blok, 520 uit de V.A.R. (295), 1.050 uit Irak (400) en 5 (28) uit Jemen. Huldiging Annie Salomons. De hul diging van mevrouw Anr.ie van Wagenin- genSalomons, ter gelegenheid van haar vijfenzeventigste verjaardag op zondag 26 juni a.s., zal plaats hebben op zaterdag 25 juni om 16 uur in Pulchri Studio aan het Lange Voorhout 15 te 's-Gravenhage. Het bestuur van de Rotterdamse Kunst stichting heeft besloten op advies van de daartoe ingestelde jury de Pierre Baylé- prijs (critiekprijs toneel) voor dit jaar toe te kennen aan de heer H. A. Gomperts van Het Parool te Amsterdam. De jury, die belast was met het uitvoe ren van deze taak, bestond uit de heren W. Ph. Pos (voorzitter), K. Gutmann, B. Verhoeven en G. Zalsman. Als secretaris was toegevoegd de heer W. Hofman. De uitreiking van de prijs zal geschieden op zaterdagmiddag 25 juni om drie uur in de boven-foyer van de Rotterdamse Schouw burg. De Pierre Baylé-prijs wordt jaar lijks uitgereikt aan hem of haar, die op het gebied van de kunst stelselmatig en op litterair niveau gedurende verscheidene jaren zijn of haar bemiddelende critische taak opbouwend en gezagafdwingend heeft verricht. Gedurende de maand juli zal in het museum „Het Huis van Looy", onder auspiciën van de Unesco, een reizende tentoonstelling worden gehouden, getiteld: „Stad en landschap". De tentoonstelling is dagelijks geopend van 10-12.30 uur en van 13.30-17 uur. Des zondags van 14-17 uur. Advertentie 2828. Klaar? zei Ponko. Mooi, daar gaan we: ééntwee... één... twee...! Netjes in de maat droegen de kabouters de zware tube op hun schouders weg. Ja, zie je, voor ons is zo'n verf tubetje maar 'n licht dingetje: maar kabouters zijn zoveel kleiner dan wij. mensen, weet je. Voor hen is een verf tube erg zwaar! Maar daar gaven ze niet om. Met z'n allen konden ze het ding wel die hele afstand naar het dorp sjouwen. Toen moesten ze hel nog de trappen op dragen, maar ook dat liep goed af. Ged. C ludegracÜ it 117 - Haarlem - ;iel. U141 J HILVERSUM I: 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en over weging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 10 00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Dans- muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12-.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Flatennieuws. 13.30 Lichte muziek. 13.50 Voor de jeugd. 14.00 Koorzang. 14.20 Kunstkroniek. 14.50 Amateursolisten en -ensembles. 15.15 Franse les. 15.30 Voor de jeugd. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Instr. octet. 16.50 Sportperiscoop. 17.00 Voor de jeugd. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Lichte muz. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Kamerork. en solist. 20.20 Licht baken. lezing. 20.30 Cabaret. 2100 Poli!, praatje 21.10 Het hoofdkwartier van Zijne Majesteit, hcorspcl. (3). 22.10 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Jong - oud - eeuwig, gesprekken. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.23 Gram. 8.00 8.18 Gram. 8.50 Voor dc vrouw. 9.00 G.vmn voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Samen thuis, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Fragm. uit progr. van deze of vorige week. 11.30 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de teenagers. 14.15 Voor de jeugd. 14.50 Mannenkoor. 15.05 Het socialisme in deze tijd lezing. 15.20 Kamerorkest en soliste. 16.05 Boekbespr. 16.25 Voor de touris- ten. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Kunstact. VPRO: 19.30 Binnen en buiten de gren zen, lezing. 19.40 Christus, zijn leerlingen en de mensen,-lezing. 19.55 Deze week. lezing. VARA: 20.00 Nieuws. 20 05 Gevav. muz. 21.25 Soc. comm. 21.40 Cabaret. 22.05 Sportuitzend. 22.40 Zang mei interviews. 23.10 Gram. 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Omr.ork. 12.30 Wcerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Muzik. kaleidoscoop. 14.30 Journ. 15.00 Accordeonmuzick. 15.15 Volksmuz. 15.45 Accordeonniuz. 16.00 Lichte muziek. 16.30 Koorzang. 16.50 Gram. 17.00 Nieuws 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturg, gezan gen. 17.30 Gram 17.45 Engelse les. 18.00 Koor en orgel. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Gevar. muz 21.15 Amus.muz. 22.00 Nieuws. 22.15 Gevar. muz. 23.00 Nieuws. 23.05—24.00 Gev. muz. VOOR VRIJDAG NTS: 20.0 Weekoverz VPRO: 20.30 Gesprek aan •Ie schrijftafel, lezing. 20.40 Filmverslag. 21.10 Cabaret. 21.40 Film. 22.00 Ballet. VOOR ZATERDAG N.S: Eurovisie: 16.05-17.30 Concours Hippiciue in Turijn. NCRV 17.30—18.00 Voor de kinderen VTS 20 09 Journ en weerovcrzicht. NC'RV 20 20 ohm mu 20 35 intermezzo. 20.45 Kleinkunst - O -gr M 05 Gevat progr 22.10 Dagsluiting. *T 28) Roddy was zich ook bewust van al die ki.ikende ogen en van de camera, die weer in aanslag gebracht was. Hij nam zijn moeders hand en kuste haar gracieus op de wang. Blanche kreeg een kleur, alsof ze'niet ge wend was door hem gekust te worden. „De politie-auto heeft me uit Tampa meegenomen", zei Roddy. „U heeft ons niet veel tijd gegeven, sheriff". „Was ik ook niet van plan", zei Luke. Toen ze zich een weg gebaand hadden door de men sen die op de stoep stonden, en die allemaal hun ogen uitkeken, trok Luke Cayce even terzijde. „Ik heb Dodie niet. gevraagd te komen", zei hij, zo zacht dat Cayce hem nauwelijks kon horen. „Ik heb het zo geregeld dat dat gedeelte nog niet direct aan de orde komt. Bovendien, de staalblauwe ogen van de sheriff waren vriendelijk noch onvriendelijk „kunnen we haar niet goed de eed afnemen als Dorothea Ho ward. Niet nu ik weet dat haar wettelijke naam Do rothea Clary is". „O", zei Cayce. „Dorothea Clary". De sheriff vervolgde: „Bovendien heeft ze me ge zegd dat ze niet wil getuigen. Ze meende het. Do- die is koppig". Hij liep naar de ruime, goedverlich- te zaal aan hun linkerhand. Het was er stampvol. Er steeg een zacht gemompel op toen Blanche, Rod dy en Cayce en de sheriff door het middenpad naar de plaatsen liepen, die vooraan voor hen waren ge reserveerd. Dokter Hastings, de gerechtelijke lijkschouwer, was vormelijk en toch ook op een rustige, onopzettelijke manier ongedwongen. Hij presideerde en niet Luke, zoals Cayce had verwacht. Hij begon met een korte toespraak; hij sprak ge makkelijk, een beetje deftig met lang uitgerekte klin kers; hij diende zich van veel in de streek gebrui kelijke uitdrukkingen, die Cayce vertrouwd waren als zijn eigen gebeente. Het doel van het voorlopig on derzoek was, tot een beslissing te komen over de oorzaak van rechter Cayce Moore's dood. Verder niets. Hij sprak vlot, daarbij zijn goudgerande bril rechtzettend en de hele zaal vol mensen met zijn strenge, rustige blik omvattend, zo weloverwogen, dal het leek alsof hij ieder van hen afzonderlijk aankeek. Hij droeg een gekreukeld zomerkostuum en een zwar te, gebreide das. Hij was ouder dan Cayce zich ge dacht had, magerder, grijzer. Toen zei hij achteloos maar toch op een wijze dat het klonk als een be vel, dat dokter Walters zou voorkomen om getuigenis af te leggen. Dokter Walters had hem bij de lijk schouwing geassisteerd. Een jonge man, ook in een zomerkostuum, een noor deling, zoals direct aan zijn accent was te horen, stapte kwiek naar voren, legde de eed af en ver telde hun wat waarschijnlijk ieder der aanwezigen al wist R-chter Moore was gestorven als gevolg van een kogel wond door het hart. Hij beschreef de wond met. een zekere jeugdige ijver voor technische details. „Dank u, dokter Walters." zei de 'lijkschouwer. „Ik kan u vertellen dat dokter Walters en ik vol komen eenstemmig .'zijn in ons oordeel. Zijn getui genis is dezelfde als die ik zou geven. En nu zul len we trachten de tijd van de dood van de rech ter zoveel mogelijk te benaderen, JohnZijn blik dwaalde naar het eind van de voorste rij stoelen. „John, wil jij zo goed zijn hier te komen en ieder een precies te vertellen wanneer je de rechter hebt gevonden?" Cayce had John nog niet opgemerkt; hij keek ge in teresseerd naar de nette, magere figuur, gekleed in wit overhemd, grijze lange broek en dun grijs jas je, die naar voren trad. John was volkomen nuchter, zijn blik was helder en heel ernstig; ze hadden het allemaal mis gehad toen ze dachten dat hij weer zat te drinken. Hij gaf zijn getuigenis rret als de lijk schouwer; eenvoudig zonder overbodige formaliteit. „Heeft u het geluid van een revolverschot gehoord?" vroeg dokter Hastings kort. „Misschien heb ik het wel gehoord, zonder dat het tot me doordrong. Maar ik geloof het niet". U zegt dat een eskader bommenwerpers over het meer vloog, ongeveer een uur voordat u de rechter vond?" „Ja, dat is zo". „Het is dus mogelijk dat het schot precies op dat moment gelost is?" „Ik weet het niet, maar het lijkt me aannemelijk. Gewoonlijk is het erg stil om het Clary Meer. Ik kan me niet voorstellen dat ik een revolverschot niet zou hebben gehoord, tenzij het werd gelost precies op de tijd dat de bommenwerpers boven ons hoofd vlogen. Je kunt dan niets anders horen". „U zegt. dat u de rechter tussen kwart over zes en half zeven hebt gevonden?" „Ongeveer om die tijd. Ik ben er niet zeker van." „Toen u de rechter vond, was u er toen zeker van. dat hij dood was?" „Ja," zei John. Het was een paar seconden doodstil in de zaal; mis schien riep dat ene woord een beeld te voorschijn van dat ogenblik in het schemerdonker, toen John iets wits tussen het riet had zien liggen en ernaar toegeroeid was om te zien wat het was. Dokter Hastings schraapte zijn keel. „Hebt u nog meer boten op het meer gezien, terwijl u aan hel vissen was?" „Nee. Niet dat ik weet. Ik denk wel dat ik het zou hebben opgemerkt." „Hebt u iemand in de nabijheid van de vispier ge- den toen u de rechter vond?" „Nee," zei John. „Dank u, John. Nu dan de luitenant Faraday hier?" John ging weer naar zijn plaats: de lijkschou wer keek over zijn bril heen en knikte, toen een slan ke jongeman in uniform van de luchtmacht opstond. „Komt u hierheen, luitenant, wilt u?" De jongeman was" ernstig en stond kaarsrecht, ter wijl hij in eenvoudige woorden vertelde, dat het es kader onder zijn commando had gestaan en dat ze over het Clarymeer hadden gevlogen op de terugweg naar het Mac Dill Field, precies om achttien minuten over vijf op de bewuste middag. „U hebt niet toevallig naar beneden gekeken 'naar het meer," vroeg de lijkschouwer, op een aangename, bijna converserende toon. De jonge luitenant schudde het hoofd. „Die bommen werpers vliegen erg snel, mijnheer," zei hij. Nadat dokter Hastings de jonge luitenant had laten gaan, riep hij Roddy voor. Roddy vertelde dat hij rhet zijn moeder was thuis gekomen, naar buiten was gegaan om de rechter te zoeken, en toen hij deze niet had kunnen vinden maar weer was teruggegaan. Roddy was een en al hoffe lijkheid en ernstige bereidwilligheid om behulpzaam te zijn. Hij bleef wachten, ofschoon de lijkschouwer had gezegd dat hij kon gaan zitten, om naast Blanche te blijven staan die de volgende getuige was. Ze was beheerst en haar antwoorden kwamen vlot. Zij en haar zoon. waren even voor vijf uur uit Tampa vertrokken; ze.hadden vertraging gehad door het druk ke verkeer, maar ze herinnerde zich dat ze net de weg naar Val Roja insloegen toen ze de bommenwer pers hoorden. Ze dacht dat ze om ongeveer zes uur waren thuisgekomen, maar daar was ze niet zeker van. Ze bevestigde Roddy's getuigenis en dokter Has tings ondervroeg haar niet verder. „Dank u, juffrouw Blanche. Het spijt me dat we u deze last moesten aandoen. U hoeft niet langer te blijven," zei hij vrien delijk. Maar Blanche ging weer op haar plaats zitten tus sen Roddy en Cayce. En toen zei de lijkschouwer: „Cayce, ik geloof dat we nu jouw verhaal willen ho ren. Kom hierheen, alsjeblieft,". Cayce's hele lichaam verstrakte toen hij tegenover dokter Hastings stond. In werkelijkheid echter maakte deze zelfs geen toespeling op zijn ruzie met de rech ter. Zodra Cayce de eed afgelegd had, zei hij: „Ik heb je alleen maar een paar vragen te stellen, Cayce. Dat zal ons misschien tijd besparen. Je kwam die dag uit New York, voor een bezoek aan je huis. Is dat zo?" „Ja mijnheer." Er was iets indringends in de ogen van de lijkschouwer achter die glinsterende brillegla- zen, iets bevelends, alsof hij Cayce iets wilde zeggen Cayce deed zijn best die boodschap op te vangen, wat het ook zijn mocht, en vond het antwoord pas toen dokter Hastings zei: „En je wilde die avond naar New York teruggaan?" (Wordt vervolgd' HET MOOISTE CADEAU VOOR VADER EEN ELEKTRISCH SCHEERAPFARAAT 'n Enorme keuze in diverse merken bij GED. OUDE GRACHT 11 t/o Postkantoor Haarlem TELEFOON 19981 Oprechte Saturdagse Haerlemse Courant den 14 Juny 1760 ADVERTENTIE: De heer B. Geertsema van Englumborgh en Nom. Libr. presenteerd (ingevolge autorisatie van de Hooge lustitie Kamer van Stad en Lande, in dato 16 Mey 1760) Publyk bij Strykgeld te verkoopen: Plet Huvs Eng- umborgh. onder Oldehove staande en gelegen, met alles wat daar aan Aard- en Nagelvast is. Het Schathuys, Hoven, Cingels, Laanen, Gragten, Boomen en Plantagien, met 58 Grafen land en een Behuyzinge met 30 V2 Grafen Land, be neevens een Kooy: doende deeze Lande rijen te zaamen 's Jaars tot Huur 515 gul dens. De Verknoping zal geschieden op Vrydag den 27 Junv l"fip 'mi f'tvze van Juffr de Wed i t Önnien Advertentie Advertentie De Vlist is een kleine, onaanzienlijke rivier waarover een smaragdgroene glans ligt. De Maas is misschien machtiger, de Rijn rijker, maarlangs de oevers van de Vlist heerst rust, een zeldzaam verschijnsel in ons dichtbevolkte landje. Volslagen stilte moet u hier niet. zoeken maar het is juist een mengel moes van typisch landelijke geluiden die uw oren aangenaam zal treffen: het klotsen van het water tegen een aanlegsteiger, het slaan van een verre kerkklok, het loeien van een koe, de bedrijvigheid op een boerderij. Als u van Gouda naar Schoonhoven gaat. leidt uw weg aanvankelijk lot Haastrecht langs de Hollandse IJsel. daarna langs de Vlist. Halverwege komt u door een plaatsje, genaamdVlist!

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 17