r Kongolees parlement voor heden bijeengeroepen e*ÉS* J Vader op een voetstuk BRYLCREEM WERELDNIEUWS NAAIMACHINES -r* Nylon a m e s m a n t e I s Van dag tot dag Rail en weg Verschil in ideologie Verschil in waardering VLOERBEDEKKING UW PROBLEEM? v. DUIVENBODEN Afrikaanse conferentie acht Kongo bedreigd Belgische minister-resident bemiddelt informateur en de andere leiders <~Praatótoel 3 OVER DE-GOEDE TOON EN GLADSTONE VOORNAAM EN AANGENAAM VELE GULDENS WAARDE Nu voor slechts Op de 49.75 Ook voor sportieve kleding VRIJDAG 17 JUNI 1960 Het bijna traditioneel geworden juridi sche treffen tussen de Nederlandse Spoor wegen en de autobusdienstonderneming Maarse en Kroon heeft weer eens de aan dacht gevestigd op het verschijnsel dat wettelijke voorzieningen altijd achterblij ven en dus tekortschieten ten opzichte van de voortdurende technische ontwikkeling. In dit geval doet de aanleg van auto snelwegen, vaak parallel aan de spoorwe gen, het onderscheid tussen het streekver voer en het lange-afstandsvervoer, waar op onze vervoerswetgcving en de taakver deling tussen rail- en wegvervoer berust, vervagen: een busdienst langs de oude kronkelige rijksweg langs de Vecht tussen Amsterdam en Utrecht betekent voor de spoorweg nauwelijks een concurrent, één langs de nieuwe rijksweg 2 zou dat uiter aard wel zijn. In de praktijk doet zich die tegenstel ling vaak niet voor, omdat de rechtheb bende op het wegtraject een dochteron derneming van de spoorwegen is. Maarse en Kroon echter nemen in het Nederland se vcrvoersbestel een unieke plaats in, ook al op grond van de geografische situatie. Hun gebied immers wordt begrensd door vier grote steden als hoekpunten: Amster dam, Haarlem, Leiden en Utrecht. De ontwikkeling he'eft ertoe geleid, dat Amsterdam en Leiden, Haarlem en Utrecht per spoor slechts langs een om weg zijn te bereiken, langs de weg echter rechtstreeks. Van die omstandigheid nu wil Maarse en Kroon profiteren. Natuur lijk doet een bus ook over die kortere afstanden langer dan de trein, maar zij heeft het voordeel van een lager tarief, dat dubbel werkt omdat er minder kilo meters worden gereden. De Commissie Vervoervergunningen, een onafhankelijk orgaan, heeft lot nu toe naar een zeker evenwicht gestreefd. Een vergunning voor een verbinding Amster dam-Leiden over rijksweg 4 werd afgewe zen, maar Haarlem-Utrecht via Aalsmeer werd toegelaten omdat van een dergelijke snelle verbinding over rijksweg 2 met de Domstad vooral de inwoners van Haar lemmermeer en Amstelland profiteren. Haarlem-Utrecht via Schiphol en Amstel veen daarentegen werd weer geweigerd omdat de tussengelegen plaatsen op een spoorwegstation konden worden georiën teerd. Naar onze mening betreft het hier nu typisch een geval, waar het belang van het publiek in het geding is. Dit belang dient altijd de doorslag te geven. De spoorwegen moeten zich natuurlijk verwe ren tegen een afbrokkelen van het massa- vervoer dat hun enige bestaansmogelijk heid vormt en dat hen in staat stelt het bedrijf voortdurend te moderniseren. Het is echter onvermijdelijk dat zij hier en daar een veer zullen moeten laten. De di recteur-generaal van het Verkeer heeft er al blijk van gegeven, dat hij het moei lijk aanvaardbaar acht dat plaatsen als Badhoevedorp, Schiphol en Amstelveen geen rechtstreekse wegverbinding met Utrecht zouden hebben. Daar schuilt voor de spoorwegen enig risico in. Maar aan de andere kant neemt het vervoersaan bod steeds toe, zodat men daarin een ze kere compensatie kan vinden, vooral wanneer de kwaliteit van liet dienstbetoon, waar mogelijk, wordt opgevoerd. De aankondiging dat Haarlem en Utrecht eindelijk hun doorgaande treinverbinding krijgen, verleidt ons tot de conclusie dat een gematigde concurrentie voor de con sument vaak zijn voordelen heeft! De discussie over ideologische vraag stukken die thans in de Chinese en Rus sische pers wordt gevoerd geeft aanlei ding tot veel speculaties. Kremlin-astro- logen gaan al zover te concluderen dat er een steeds grotere verwijdering tussen Moskou en Peking optreedt, die eventu eel tot een breuk kan leiden en dat is natuurlijk voor het Westen alleen maar gunstig. Men moet zich afvragen of de wens hier niet de vader van de gedachte is. Immers kunnen de beide grote commu- Advertentie nistische landen zich wel' 'één Werkelijk conflict permitteren? De betekenis van de ideologie in de politiek wordt weliswaar vaak onderschat, anderzijds is het be slist niet zo, dat men voor een verschil in ideologisch standpunt nu ook tot het uiterste van een breuk zal gaan. De situ atie is een andere dan die van destijds tussen Tito en Moskou. Joegoslavië was een klein land en lag in een voor de Sovjet-Unie zeer belangrijk gebied, de Balkan, terwijl het tevens één van de landen was waarin het communisme vas te voet had gekregen, hoewel deze nog niet zo erg diep verankerd zat. Het re visionisme van Tito leverde dan ook ge vaar op voor de vastheid waarmee de communistische regimes in de andere sa- tellietlanden in het zadel zaten. Daarbij duldde Stalin, nog 'minder dan Krocsjtsjev een inbreuk op het ideologisch leider schap van Moskou. De relatie Moskou-Peking is er één van totaal andere aard. De communisten in Moskou zijn realistisch genoeg om te we ten dat zij een wereldmacht als China niet de wet kunnen voorschrijven. China be paalt vooral binnenslands het eigen be leid en het doet daarbij in feite niet an ders dan wat alle communisten tot nu toe gedaan hebben, de ideologie van Marx- Lenin-Stalin achteraf aanpassen bij de concrete doelen die men zich heeft ge steld. Dat daarbij de harde Stalinistische politiek op het ogenblik beter van pas komt dan de meer op ontwapening en coëxisten tie gerichte beleidslijn van Kroesjtsjev, ligt voor de hand. Industrieel verkeert China nog in het stadium waar de Sovjet- Unie zich omstreeks 1920 bevond. Het land voelt zich omringd door Amerikaanse ra ketbases en heeft expansionistische aspi raties zowel naar het zuiden als op For mosa, waar het oude bewind van Tsjang Kai Tsjek nog steeds zijn heroveringsdro- men koestert. China wil in geforceerd tempo industria liseren en het heeft daarvoor de weg van het Commune-systeem gekozen, dat te vens sneller tot het ontstaan van het so cialisme zou leiden. Voor de heersers in Peking heeft dit systeem het voordeel dat er een geweldige hersenspoeling onder plaats heeft, terwijl de organisatie van zeshonderd miljoen mensen er overzichte lijker en gedisciplineerdcr door wordt. De Sovjet-Unie kent ook zijn commune-expe rimenten. maar deze zijn hopeloos mis lukt. Als de politiek in China wel zou sla gen zou dat zeker een klap voor Moskou zijn, maar dat valt pas na vele jaren te constateren. Voorlopig ziet het er niet naar uit dat de beide communistische reuzen hun sa men gesloten front zullen opgeven. Daar voor zijn zij te veel op elkaar aangewe zen. Met name China kan het, zolang het door het Westen niet erkend is, niet zon der de Russische hulp stellen. In de discussie tussen „Rode Vlag" en „Pravda" valt ook een duidelijk verschil op te merken ten aanzien van het natio nalisme van jonge volken. Voor Moskou is dit een gewaardeerd stadium in de strijd tegen het imperialisme: Nasser geniet dui delijke voorkeur boven de Egyptische communisten en de Pravda hekelde zelfs de communisten, die in Irak de macht van Kassem zouden willen overnemen. Het geduld waarmee Rusland het natio nalisme begeleidt inplaats van het een communistisch leiderschap op te dringen, is kennelijk ook niet erg naar de zin dei- Chinezen. Het verwijt, dat men daarmee in wezen de proletarische revolutie niet uitbreidt, is op zichzelf juist. En inderdaad kan men zich afvragen, wat Rusland in de afgelopen jaren met zijn steun aan het nationalisme bereikt heeft. Er is nog geen enkel jong land communistisch door ge worden. De Sovjet-Unie ziet er echter al meer dan genoeg winst in, dat deze landen alleen al neutralistisch werden. Neutralis me, alweer zo'n woord dat niet erg in het woordenboek van de machthebbers in Peking past, maar dat voor Kroesjtsjevs co-existentiegedachte grote betekenis heeft! Gaarne willen wij u deskundig advi seren, dan valt de prijs U altijd mee! Interieurverzorging Ged. Oude Gracht 103-110. Haar lem, telefoon 17165, 13657, 13603 ADDIS ABEBA (Reuter an A.F.P.) Dc conferentie van onafhankelijke Afri kaanse Staten in Addis Abeba heeft don derdagavond gesproken over de positie langs de grens van Belgisch Kongo. Na afloop werd een communiqué uitgegeven waarin wordt gezegd, dal aangrenzende landen troepen samentrekken aan de grens met Kongo en dat deze maatrege len een gevaar zijn voor de onschendbaar heid van het land. De Nigeriaanse afge vaardigde heeft woensdag gezegd, dat er gevaar bestaat van annexatie van het Katanga, het kopergebied van Kongo. De leider der Guinese afvaardiging, Dial- lo Abdoerman, stelde voor dat Ghana, Kongo, Nigeria, Egypte, en Soedan, die ter conferentie vertegenwoordigd zijn, vluchten van Zuidafrikaanse vliegtuigen over hun grondgebied zullen verbieden. Abdoerman heeft in een fel anti-Franse rede opheffing van alle buitenlandse bases in Afrika geëist. Hij heeft voorts de vor ming van een korps vrijwilligers voor Algerije voorgesteld. Verder wil hij dat door middel van bladen en de radio mede delingen worden gedaan over „wreedhe den die in Algerije worden gepleegd." De leider van de Afrikaanse nationale unie van Tanganyika, Njerere, heeft de conferentie voorgesteld onafhankelijkheid te eisen voor een federatie van Tanganyi ka, Kenya, Oeganda, en Zanzibar. Waarnemers uit Kenya op de conferen tie hebben gunstig op dit voorstel gerea geerd. De voorzitter van het nationale congres van Oeganda, Kiwanoeka, noem de het voorstel „een wauwelpraatje". Het kan alleen leiden tot verzwakking van de nationalisten in Oeganda, zei hij. Advertentie i Men fluistert dat Vaderdag een uitvinding is van Amerikaanse winkeliers. Maar is dat "belangrijk? Het is een goede uitvinding: Vader verdient dat hij zo ééns in het jaar op een voetstuk gezet wordt! Hij is de koning die dag! Uitslapen tot tien uur? Hij magl Ontbijt op bed? Hij krijgt het! Diner met forel, en griesmeel pudding toe? Wel vreemd, maar hij vindt het geweldig, dus het komt op tafel! Cadeautje? Dat hoeft niet kostbaar te zijn. Die zorgelozs dag is al véél waard. Sigaretten zijn natuurlijk altijd welkom. Vooral Gladstone, want Gladstone is - met of zonder filter - de sigaret die iedereen voldoening schenkt. 20 STUKS F 1.- Traangas en ijzeren staven werden door de politie in Oud Delhi gebruikt om een demonstratie van naar schat ting v ij tienduizend mensen te be dwingen. De betogers demonstreerden foto blijkt. voor een onafhankelijke Sikh-staat in de Indische. Unie in Pensjaab. Achthonderd demonstranten werden gearresteerd, waarbij het. soms hard handig toegingzoals uit de bijgaande (Van onze correspondent in Brussel) Ofschoon de president van de Nationale Kongolese Beweging, Patrice Loemoemba, er nog niet in geslaagd was een Kongolese regering te vormen, heeft de Belgische regering de politieke ontwikkeling in Kon go op beslissende wijze trachten te beïn vloeden. Koning Boudcwijn heeft donder dag namelijk het Koninklijk Besluit onder tekend, waarbij het Kongolese parlement voor vandaag wordt bijeen geroepen. In politieke kringen te Brussel wordt onder streept dat de koning hierbij in overeen stemming met resoluties van de Ronde tafelconferentie en van dc daaruit voort gevloeide fundamentele wet voor Kongo handelt. De interventie van koning Boudewijn en van de Belgische regering betekent dat Brussel zich aan het tijdschema van de onafhankelijkheid wil houden, hetgeen meebrengt dat er spoedig een Kongolese regering, een parlement en ook een Kon golees staatshoofd moet worden geïn stalleerd. De minister-resident Ganshof van der Meersch bemiddelt tussen de informa teur Loemoemba en dc andere politieke lei ders. Dat de informatie-opdracht van Loe moemba tot vanavond is verlengd, wijst er op dat dc minister-resident in ieder geval wil vermijden dat men zou kunnen zeggen dat de Belgische regering het „Kartel dei- gematigde partijen", die weigerachtig staan tegenover de pogingen van Loemoem ba, wil bevoordelen. Het blijft de bedoe ling van de Belgische regering alle grote Kongolese partijen in Kongo achter een regering van nationale unie te krijgen. Gisteravond werd minister De Schrijver nog door koning Boudewijn in het kasteel van Laken ontboden. Persoonlijke kwesties Het wordt mogelijk geacht dat de bij eenkomst van het Kongolese parlement vandaag in Leopoldstad bijdraagt tot dc opklaring van dc politieke situatie. Brus sel is er van overtuigd dat alleen de ver deling van de portefeuilles en andere per soonlijke kwesties de formatie van de re gering vertragen. Van UNO zijde is in Leopoldstad eveneens aangedrongen op een ordelijke politieke ontwikkeling. De se cretaris-generaal van de UNO, Dag Ham- marskjoeld wordt eind juli in Leopoldstad verwacht. Het onafhankelijke Kongo zal waarschijnlijk reeds in september lid van de UNO worden. Uit de perscommentaren bleek verder dat Loemoemba, in feite formateur, kan rekenen op de volledige sympathie van de Belgische socialistische partij. In de po litieke kringen wordt er echter op gewe zen dat Loemoemba, evenmin als de mees- Ie andere Kongolese leiders een vastomlijnd politiek programma heeft. Men vindt het Advertentie VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE Ell f* E I GROTE HOUTSTRAAT 181 II U E- L TEL. 14444 Advertentie Weergaloze BRYLCREEM aanbieding Unieke map met 17 landkaarten en 500 tips voor samengesteld door Dr. L. van Egeraat bij aankoop Yan een tube BRYLCREEM Bij een tube Brylcreem van f. 1,85 krijgt u - zolang de voorraad strekt - voor slechts 90 ct een handige map met maar liefst 17 landkaarten plus 500 tips voor 500 genoegclijke tochtjes naar de mooiste, vaak onbe kende plekjes van ons land. Een kostelijk bezit voor wandelaars, fietsers, bromfietsers, scooter- en motor rijders, automobilisten. Deze ideale „reisgids" vindt u uitsluitend bij uw Brylcreem verkoper! dc meest verkochte haarcrème ter wereld Dr. L. van Egeraat. dc mart die overal de mooiste en de rustigste plekjes kent; die 12 boeken en 33 reisgidsen heeft geschreven; die miiiioenen luisteraars en T.V. kijkers boeide met zijn reisverhalen- ja, hij stelde de Brylcreem map met de 500 tips voor 500 trips samen! Voor VADERDAG het ideale geschenk Beecha» (Nederland) N.V. Voor engros Jacq. Mot N.V. Amsterdam geruststellend dat de socialistische opposi tie in België niet tegen een eventuele regering van Loemoemba zal ageren. De politieke verhouding tussen België en Kongo zal in de komende maanden al moeilijkheden genoeg opleveren, aldus de regeringskringen. Tsjombe premier van Katanga ELISABETHSTAD (Reuter) Moise Tsjombe, de leider van de Conakatpartij, die onlangs gedreigd heeft een onafhanke lijke staat te vormen als Kongo op 30 juni zelfstandig wordt, is gekozen tot premier van de provinciale regering van Katanga. De Baloebakatpartij, die in oppositie is, had geweigerd aan de stemming deel te nemen. Tsjombe deelde na zijn verkiezing mee, dat hij deze partij drie portefeuilles in zijn kabinet Volksgezondheid, Open bare Werken en Plattelandsontwikkeling zal aanbieden. De Conakatpartij vertegenwoordigt de Loeloeastam, die van oudsher in Katanga heeft gewoond. De Baloebakatpartij telt hoofdzakelijk leden van de Baloebastam, die later in Katanga is komen wonen. Tus sen de twee stammen bestaat reeds lang tweedracht. Tsjombe verklaarde dat Loemoemba hem telefonisch dc portefeuilles van De fensie en Economische Zaken en een func tie van minister van Staat voor de Cona katpartij had aangeboden in de centrale regering. Hij zal dit. aanbod vandaag in Leopoldstad met Loemoemba bespreken. De verkiezing van Tsjombe geschiedde achter gesloten deuren. Het gebouw werd streng bewaakt, terwijl ook bij andere openbare gebouwen militairen en politie mannen waren gestationeerd. Wren N eerlands bloed Nederlanders inliet buitenland ontvluch ten elkaar. Nu moet men weten, dat ik sedert vele jaren in het „buitenland" woon. Welis waar heb ik daar mijn werk en vele vrienden, maar Nederlands spreek ik daar vrijwel nooit. Ik spreek tegen mijzelf Ne derlands. Maar ik weet langzamerhand wat ik tegen mijzelf te zeggen heb. Ik ken mezelf al te lang. Bovendien ben ik nu al enige maanden in het buitenland van hel buitenland. Ik ben gereisd door twee a drie ex-fascistische landen. In het laatste is het warm, ik zit in een zeer net hotel aan het strand, waar ik omringd ben door luidruchtige Noord-Duitsers, luid ruchtige Oostenrijkers, luidruchtige Zuid- Duitsers, en derzelven licidruchtige kinde ren, vrouwen, verloofden, half-zusters en schoonmoeders. Daartussendoor dartelen lieve Italianen, die ook koken, de kamers schoon houden, de zeilboten bemannen en in de winkels, zover zij mij kunnen ver staan, bedienen. Ik heb dus in een aantal maanden geen ivoord Nederlands gesproken, voel mij thans in dit talenbabel zeer ontland. Zoals gezegd: Nederlanders die altijd tussen Ne derlanders zitten, zijn dankbaar, die in de vakantie niet om zich heen te hebben. Voor mij was de verschijning van een Nederlander in dit nette dure hotel, een verrassend aangename gebeurtenis. Zijn gezicht was Nederlands en zijn auto had een NL plaat achterop. Ik geloof, dat hij wellicht niet blij was mij te zien. Maar hij kon niet weten, dat ik zijn taal vlot kon spreken, totdat de hotelmeneer, die mij van zijn Hollanderschap onderricht had, hem ook van mijn connecties dien aangaande had verteld. Vanochtend, alleen in de taalchaos, zat ik mij te zonnen. En daar kwam de Ne derlands sprekende meneer, in zijn nette bruine jasje, met zijn wat bijziende ogen achter dikke brilleglazen. Hij is een nette meneer, zijn gezicht is zelfs gunstig. Hij kon zelfs wel een minister zijn. Ook zou hij geen geld van mij willen lenen, hij berijdt een schone Buick. Toen hij op spreekbare afstand was ge komen, richtte ik mij vol verwachting op in mijn schommelstoel. Hier was nu het ogenblik van vertrouwd nationaal samen zijn. Hier was het fiere geluid van de moedertaal. Hier zou nu groeien het sa- menhorend besef van historische erfgoe deren, en de uitwisseling van intimiteiten als „toen u in Leiden was, was daar toen Pim Legro of was dat uw broer?" Of ook: „Ach, maar dan moet u ook mijn oom van het ministerie goed kennen." De Hollandse meneer kwam dichterbij. Ik keek hem vaderlands aan. „Ik geloof," zo zei ik, „dat wij elkaar in het Nederlands toe kunnen spreken." De landgenoot liep beleefd door. „Ja," zei de meneer. „Hoe maakt u het?" En was voor immer verdwenen. H. B. Fortuin Advertentie IN DIVERSE KLEUREN Richtlijn. Een zestienjarig Engels meisje Namen. Het „Persagentschap voor het Middenoosten" heeft donderdag meege deeld, dat in Alexandrië een vierling, drie jongens en een meisje, is geboren die de namen Gamal, Nehroe, Tito en Nassira heeft gekregen. Nkroemah-dom. De parlementaire opposi tie van Ghana heeft de regering be schuldigd van pogingen, het godsdienst onderwijs op scholen (christelijk) te vervangen door „NKroemah-dom". Een hooggeplaatste functionaris van het mi nisterie van onderwijs zou het christen dom hebben omschreven als „huichela rij en comedie". Amerikanen. Het Amerikaanse bureau voor de statistiek heeft donderdag me degedeeld, dat de bevolking der Ver enigde Staten dit jaar uit ongeveer 179.500.000 zielen bestaat, hetgeen een toeneming van ongeveer 18,5 percent sinds 1950 betekent. verklaarde donderdag voor de rechter dat het een Russische roman was, die haar tot diefstal aanzette. Samen met haar vriend had het meisje zich door Dostoievsky's „Schuld en boete" heen geworsteld. Beiden waren het erover eens geworden dat de centrale figuur in de roman zijn voornemen om een misstap te begaan verdedigde door te wijzen op het goed, dat hij met het verkregen geld kon doen. Het meisje stal daarop 507 pond van haar werkge ver om het. te schenken aan de we reldorganisatie voor geestelijke gezond heidszorg. Vertraging. I-Ict Argentijnse avondblad „Correo de la Tarde" heeft donderdag avond geschreven, dat de reden voor de vertraging in de uitlevering van de nazi-misdadiger Josef Mengele aan West-Duitsland, gezocht moet worden in het feit, dat iemand in het regerings apparaat hem de hand boven het hoofd houdt. Fronten. Dc secretaris-generaal van de NAVO, Paul-Iienri Spaak, heeft don derdag bij het aanvaarden van een eredoctoraat in de rechten aan de Har- vard-universiteit gezegd, dat het lot van de wereld in de naaste toekomst beslist zal worden in Azië, Afrika en Zuid-Amcrika. „Hier zullen de com munisten proberen veroveringen te ma ken en het vrije Westen terug te drin gen tot een kleine minderheid waarvan het lot naar hun willekeur kan worden beslecht", aldus Spaak. Honger. De Braziliaanse voedingsspecia list Jose Maria Bengoa heeft donder dag gezegd, dat de honger in Latijns- Amerika tussen de twintig en dertig keer zoveel kinderlevens eist als in het noorden van Europa. Bengoa sprak op de openingszitting van een seminarium over opvoedings- en voedingsproblemen in Rio de Janeiro, gehouden onder auspi ciën van de Voedsel- en Landbouwor ganisatie van de U.N.O. De reden. De Amerikaanse senaat heeft donderdagavond een extra bedrag van 1.179.000.000 dollar gevoteerd voor de begroting van defensie, nadat was ken nis genomen van de mededeling, dat Kroesjtsjev president Eisenhower niet zou hebben durven beledigen indien hij meer respect had gehad voor de mili taire kracht van de Verenigde Staten. Geen aanwijzing. De directeur-generaal van de Australische dienst voor de burgerluchtvaart, Donald Andersom heeft donderdag tijdens een persconfe rentie meegedeeld, dat de deskundigen, die wrakstukken van het de vorige week nabij Mackay verongelukte Fokker Friendship-toestel hebben onderzocht, niet de minste aanwijzing hebben ge vonden voor structureie moeheid of me chanische storing. Aan hel werk. Meer dan 17.000 arbeiders zijn vandaag weer aan het werk ge gaan bij twee belangrijke Amerikaanse raket- en vliegtuigfabrieken, Douglas en Convair. De staking duurt evenwel nog voort bij de Lockheed-fabrieken in Californië. waar de Polarisraket en drie belangrijke kunstmanen van de Ameri kaanse luchtmacht worden vervaardigd. Hierbij zijn 10.000 man betrokken. Gezien. Tony Stephens, de schooljongen, die vijftien maanden geleden uit zijn ouderlijk huis in een Engels dorp ver dween, zou in Barcelona gezien zijn. Een taxichauffeur aldaar zou hem en de leraar Kevin Tracey, in wiens ge zelschap hij zich zou bevinden, van de in de Spaanse bladen gepubliceerde foto's herkend hebben in twee klanten, die hij naar de haven had vervoerd. Tony's vader, die vrouw en dochter had achtergelaten om geheel alleen in Span je nasporingen te gaan doen ^evindt zich op het ogenblik in Madrid.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 3