Chalet1 Haarlems Dagblad Toekomstige voorzieningen bij Bloemendaalse brandweer Puzzelen met de politie „Bloemendaal heeft eigen sfeer en daarom bestaansrecht" Deskundige zal rapport-Ter Veen nauwkeurig gaan bestuderen Aanmeldingsformulier VRIJDAG 17 JUNI 196 0 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Verkeer liep tijdens wedstrijden op circuit niet vast U een uitzondering Maak U zelf niets wijs! met bloemen... Burgerlijke Stand van Haarlem ODORONO Verkeersexamens in Bloemendaal BELEGGEN IS VOORUITZIEN "INTERUNIE" Parkstraat 30 - Den Haag Jeugd en Evangelie houdt samenkomst in Sionskerk Hond stak over: auto slipte en kantelde Elfhonderd kinderen verkregen zwemdiploma Examens UIT STAD EN STREEK DR. D. H. PEEREBOOM VOLLER: Lastig Hoornse gedetineerden maakten poppenspel Voorstelling in de gevan genis te Haarlem Fijnproevers natuurlijk kaas altijd vers! Ds. G. Toornvliet spreekt over jongeren-problemen In de rondvraag van de vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal heeft het lid ir. T i r i o n (V.V.D.) vragen gesteld over de voorzieningen van de Bloemen daalse brandweer en bij de daarna volgende discussie is aan de orde gekomen de vraag of het noodzakelijk is een Magyrus-ladder van 50.000 aan te kopen, die mo gelijk gebruikt kan worden als een brand uitbreekt in het bovengedeelte van een flatgebouw. De bouw van dergelijke gebouwen neemt toe en voor de toekomst staat onder meer op het programma een hoog gebouw op de plaats waar „De Rijp" is. Advertentie Burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller heeft medegedeeld dat de vra gen actueel zijn niet alleen door de flat- bouw, maar ook doordat voorbereidingen getroffen worden voor bet. samenstellen van de begi-oting 1061. De reeds in gebruik zijnde hogedruk nevelspuit werkt perfect en in de praktijk heeft die zijn nut be wezen. Is het echter verantwoord een hoog bedrag uit te trekken voor een ladder als die waarschijnlijk nooit gebruikt zal wor den? De heer K a p t e i j n (Partij van de Ar beid) meende, dat de vraag bevestigend beantwoord moet worden. Er kunnen im mers mensenlevens op het spel staan. Bij een brand in een groot gebouw kan een paniek ontstaan. De burgemeester merkte op, dat met de brandweerinspectie op het ogen blik overleg wordt gepleegd over de aan koop van een ladder. Ingeval van nood kan ook een beroep worden gedaan op brandweren uit randgemeenten. Dan zijn er plannen de brandweerlieden minder zware helmen aan te bieden en ook zal nagegaan worden of het nodig is nieuwe uniformen aan te schaffen. In de praktijk is gebleken, dat de ene brandweerman langer met een uniform doet dan een an der. Kleur drinkwater Ir. T i r i o n had ook een vraag gesteld over de kleur van het drinkwater. Het ziet bruin en spreker vroeg zich af of het wa ter al of niet schadelijk is voor de gebrui ker. De burgemeester deelde mee, dat de schuld voor een deel bij de brand weer ligt. omdat zij oefeningen heeft ge houden, waarbij veel water nodig was en wethouder mr. W i 1 d t Meijboom (V.V.D.) gaf de geruststellende verklaring dat het water niet schadelijk is voor de gezondheid. Het water in Bloemendaal is beter en smakelijker dan in vele andere gemeenten. Overigens zal hij met de di recteur van het waterbedrijf bespreken hoe voorkomen kan worden dat de inwo ners bruin water uit hun kraan krijgen. Drukte tijdens Pinksteren Mevrouw Fahrenfort-M euffels (V.V.D.) bracht hulde aan de leden van het'politiekorps die hun taak tijdens de pinksterdagen op voortreffelijke wijze hebben vervuld. Zij zijn in de zomer bij na ieder weekeinde in actie en daarom vroeg spreekster of'het niet mogelijk is het korps uit te breiden. De burgemeester verheugde zich over hetgeen mevrouw Fahrenfort over de politie gezegd had. Zelf had hij de politiemensen in een dagorder dank ge bracht. De consequentie van het aan vaarden van een taak bij de politie is dat men in de zomer bijna iedere zondag in touw' is. Er is reeds getracht het korps uit te breiden, echter tot heden zonder resultaat. Van deze gelegenheid maakte de bur gemeester gebruik nogmaals te herinne ren aan de uitstekende doorgangswegen in Bloemendaal. In deze gemeente liep het verkeer niet vast, maar men had moeilijkheden in Zandvoort en in Haar lem. Óp een gegeven ogenblik moest men op tweede pinksterdag in Zandvoort zeg gen, dat alle parkeerterreinen vol waren. Daarom is over een lengte van ongeveer twee kilometer geparkeerd op de midden bermen van de Zeeweg te Overveen. Het duurde in Zandvoort tweeënhalf uur voor dat men met het wegrijden na afloop van de autowedstrijden gereed was. Het verkeer zat in Haarlem vast, omdat deze Advertentie ZOKDAG 19 JUKI MAAK VAN VADERDAG EEN FEESTDAG: BEVALLEN van een zoon, 15 juni: E. M. HekelaarSlaats; M. C. van Well—Jonge- neel; W. G. de GoedeJansen. BEVALLEN van een dochter, 13 juni: A. M. C. de JongKuhlmann; 15 juni: A. M. van KoperenDe Paus. OVERLEDEN, 14 juni: F. J. van Est, 65 jaar, Gasthuisvest; 15 juni: F. Kuipers, 68 jaar, Mrt. v. Heemskerkstraat: J. van Hen gel, 64 j., Gasthuisvest: W. Jonkman, 46 j., Gasthuisvest; G. ClittersGertenbach, 80 iaar, Kamperlaan; 1 juni: Ch. J. Graaf, 84 jaar, Crayenesterlaan. GEHUWD. 16 juni: W. Wolthuis en M. Schnitzler; Th. G. van Workum en J. M. Th. Verrijt; P. J. Visser en K. P. Hulsber gen; H. van den Brink en J. P. Koeijers. ONDERTROUWD, 15 juni: S. W. Kleefs- man en J. R. W. C. van de Loosclrecht: 16 juni: W. L. Ch. de Kok en M. S. J. C. An- cion. gemeente niet over voldoende afvoerwe- gen beschikt. Voorts merkte de burge meester op, dat er tweede pinksterdag vele auto's op de weg waren, die moei lijkheden veroorzaakten. Eerste pinkster dag waren er meer fietsen dan op de tweede dag, maar die leverden weinig hin der voor het verkeer op. „Klappen" van putten In antwoord op een vraag van de heer Jacob son (V.V.D.) over het lawaai (hij sprak van „klappen"), veroorzaakt door auto's die over putten van de riole ring rijden, deelde m r. H ij s z e 1 e r (Prot.-Chr, Groep) mee, dat de fabrikant dergelijke putten van een rubber rand zal voorzien, waardoor bewoners geen hinder van het lawaai behoeven te ondervinden. Agenda De uit elf punten bestaande agenda was in een kwartier afgewerkt. Aan de heer R. Abbas werd eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de HaxTenlustschool wegens zijn benoeming tot hoofd in Zwa nenburg en in de vacature werd voor zien door de heer H. Ringersma over te plaatsen van de Vondelschool. De heer C. Leibbrand werd in vaste dienst be noemd als onderwijzer aan de Vondel school. Mevrouw P. ten Doesschate-Van Doorn en de heer J. H. Senff zullen deel uitmaken van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. De raad verleende zijn medewerking aan de opheffing van de gemeenschappe lijke regeling en liquidatie van de Volks kredietbank van Haarlem en omliggende gemeenten en besloot gelden beschikbaar te stellen voor de aankoop van twee strookjes grond ten behoeve van verbete ring van de Bloemendaalseweg ter hoogte van de Korte Kleverlaan. Bij dit punt merkte de heer Bückmann (V.V.D.) op moeilijkheden te verwachten voor de toekomstige bewoners van „De Rijp", als zij de weg willen oversteken, waarna mevrouw Fahrenfort en de bur gemeester pleitten voor verkeers- onderwijs voor bejaarden. O I960 A Ieder mens transpireert. Ook U! Maar zelf merkt U 't niet. Neem toch dat risico niet. Met één streek Odorono be schermt U zich snel en veilig... 24 volle uren lang! ODORONO voorkomt overmatige transpiratie en verjaagt nare transpiratie-geur onmiddellijk, 't Is prettig koel, direct droog en veilig voor Uw kleding. Voel U zeker, gebruik elke morgen ODORONO! stick-deodorant De scholieren uit Bloemendaal die met goed gevolg' hebben deelgenomen aan de verkeersexamens hebben donderdag of vandaag hun diploma ontvangen. In ge bouw „Domi" te Overveen zijn bijeen komsten gehouden, waarop de burgemees ter, dr. D. H. Peereboom Voller, de ge slaagden heeft toegesproken en geluk ge wenst. Hij vestigde er de aandacht op, dat er veel van de jeugd in de toekomst op verkeersgebied gevraagd wordt. Het aan tal voertuigen neemt steeds toe en daar door ook de kans op ongelukken. De bur gemeester raadde de jeugd aan de ver keersregels goed in acht te nemen. Ook bracht de burgemeester dank aan de on- derwijsverkeerscommissie en aan allen die aan de verkeersexamens en de voorbe- rieiding ervan hadden meegewerkt. Op de bijeenkomsten zijn films vertoond van het Verbond voor Veilig Verkeer, een goochelaar is opgetreden en verder heb ben de jeugdige Bloemendalers deelgeno men aan een wedstrijd onder leiding van een inspecteur van politie. Advertentie Met ée'n „Interunie" koopt U een aandeel in 300 zorgvuldig geselecteerde binnen- en buitenlandse fondsen. Inlichtingen bij iedere bank en commissionair N.V. INTERNATIONALE BELEGGINGS UNIE De interkerkelijke jeugdbeweging Jeugd en Evangelie, district Haarlem belegt zon dagavond om zeven uur een bijzondere bij eenkomst in de Sionskerk in Haarlem noord, waarin de gereformeerde predi kant voor het massajeugdwerk in Amster dam, ds. G. van Halsema het woord voert met als onderwerp „Wij worden gedra gen op Gods armen". De jongeren, die zich tot taak stellen gezamenlijk en per soonlijk hun omgeving te attenderen op het Evangelie, zullen zelf diverse delen van het programma verzorgen, zoals de inleidende zang op de stoep van de Sions kerk en een aantal schriftlezingen. Voorts wordt medegewerkt door de organist Flip de Koning aan het „Thomas"-orgel en me vrouw J. Knot-Koopmans en Johan Buur man (zang). Een plotseling overstekende hond is er donderdagmiddag omstreeks half vier op de Rustenburgerlaan in Haarlem, oorzaak van geweest dat een auto, bestuurd door een 46-jarige inwoonster van Amsterdam, slipte en kantelde. De automobiliste raak te bekneld, doch werd slechts licht ge wond. Toen de hond overstak, week de auto mobiliste naar links uit. Liet dier liep echter plotseling een andere kant uit en opnieuw weck de auto uit. Bij deze ma noeuvre slipte de wagen, kantelde op de linkerzijde en schoof tegen een geparkeer de bestelauto. Omstanders bevrijdden de beknelde be stuurster. Zij werd slechts licht aan de knieën gewond. De auto. dié aan de voor- en linkerkant ernstige schade kreeg, werd naar een garage gesleept. De eigenaar Ruim elfhonderd kinderen van Haarlem- se lagere scholen hebben in de afgelopen week een zwemdiploma behaald. Er waren 653 kinderen die slaagden voor de zwern- proef (diploma A) en 453 kinderen die het diploma geoefend zwemmen (diploma B) in bezit kregen. Het betrof hier lfeerlingen van de vijfde en zesde klassen van de la gere scholen. Ongeveer vijftig leerlingen moesten worden afgewezen. Haarlem. Aan het. Coornhertlyceum te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen HBS-A: Ans Alink, Irene van Egniond. Zus Kerkhoff, Nellie Koster. Tinie van der Krogt. Carolicn Osinga. Ina Vermeer, Annelies Verwoerd en Irene Werner en de heren P. J. Eshuis. C. J. Hoog. .7. P. J. Kern- pees. L. A. Koetse, J. Mook en R. de Vries. Eén kandidaat werd algewezen. Amsterdam. Gem. Univ. Bevorderd tot arts: J. A. van den Ende, Overveen. Utrecht. Kandidaatsexamen rechtsgeleerdheid: A. G. Beets. Aerdenhout. VGRAVENHAGE. Voor het staats examen heilgymnastiek en massage is ge slaagd mej. T. Veenstra te Haarlem. Amsterdam. Vrije Univ. De heer H. W. Whitton, geneesheer van do stichting Dennenoord te Zuid- laren. is gepromoveerd tot doctor in de genees kunde op een proefschrift Vegetatieve regula- tiestoorniSsen bij migraine". Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de genees kunde op proefschrift ..Onderzoekingen over de extractie van lipiden uit. serum in verband niet. de bouw van lipoproteinen" mevr. H. ,7. M. Teu- ivssen-Blom, geboren te Hillegom, wonende' te Leiden. Leiden. Doctoraalexamen Nederlands: N. J. Out, De Zilk. Nieuws in het kort Eerste prijs. Het Christelijk Gemengd Koor „Heemstede" onder leiding van de dirigent S. P. Visser, heeft op het nationaal zangconcours, uitgeschreven door Nun- speets Mannenkoor te Nunspeet, in de ere- afdeling gemengde koren een eerste prijs behaald met 335 punten. Dit is tevens het hoogst aantal punten van deze afdeling. Benoemingen. Bij beschikking van de directeur-generaal der P.T.T. zijn met in gang van 1 mei de technische ambtenaren voor bijzondere diensten, de heren G. F. van Berkum en W. van der Burg. beiden te Haarlem (telefoondienst) benoemd tot inspecteur der P.T.T. Gewijzigd spreekuur. Wethouder mr.. H. B. Wildt Meyboom van Bloemendaal zal op maandag 20 juni zijn spreekuur hou den van 16 tot 17 ur in plaats van 9 tot 10 uur. Geslaagd. Aan de gemeentelijke uni versiteit te Amsterdam is mejuffrouw L. A. Kohier uit Haarlem geslaagd voor het kandidaatsexamen geneeskunde tweede deel. De r.k. toneelvereniging „Bavo" her denkt zondag 19 juni haar twaalfeneen halfjarig bestaan met een feestvoorstelling in de Stadsschouwburg. Opgevoerd wordt ..De beunhaas", toneelspel in drie bedrij ven door Johan Bendien en Ilcnk Bakker. Voor de regie van deze opvoering tekent Martin Langeveld. „BLOEMENDAAL heeft bestaansrecht, omdat het een geheel eigen sfeer heeft, die in de Haarlemse, noch in de Zandvoortse sfeer past. Wij willen pro beren deze eigen sfeer te beklemtonen om de eigen waarden van onze gemeente goed te kunnen doen uitkomen". Dit zei ons burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller van Bloemendaal naar aanleiding van het rapport van de Provinciale commissie ter bestudering van de gemeentelijke indeling van Noordholland. Bloemendaals burgemeester was van mening dat het rapport op een slecht mo ment is verschenen, omdat hij er evenals zijn ambtgenoot van Pleemstede van overtuigd is, dat er sinds de bedoelde commissie haar opdracht ontving veel is veranderd. Met name de toen geldende opvattingen over centralisatie zijn reeds lang verlaten, meende dr. Peereboom Voller. Hij heeft dus bepaaldelijk wel enige be zwaren tegen de inhoud van het rapport, maar wilde het resultaat van jarenlange studie door de genoemde commissie se rieus, en critisch, maar tevens opbouwend en constructief bekijken. Ditzelfde heeft hij ook gezegd tijdens de laatstgehouden vergadering van de Bloemendaalse ge meenteraad. Het ligt in de bedoeling van B. en W. een deskundige aan te trekken, die het rapport nauwkeurig zal bestude ren en zijn bevindingen aan B. en W. zal voorleggen, die op hun beurt verslag zul len uitbrengen aan de gemeenteraadsle den. Het is thans nog niet bekend, wie deze deskundige zal zijn, maar wel zei burgemeester Peereboom Voller ons: „Ook in het verleden heeft Bloemendaal steeds getracht bepaalde vraagstukken zo constructief mogelijk te benaderen. Wij hebben dat gedaan toen wij tegenover de provinciale wegenplannen met het plan- De Ranitz kwamen en ook toen wij tegen over het viaduct in de Julianalaan de zo genaamde „lange kuip" stelden." Over het intergemeentelijk contact liet dr. Peereboom Voller zich zeer waarde rend uit. Hij achtte deze vorm van sa menwerking zeker te verkiezen boven de door de. commissie voorgestane samenvoe ging. „Het intergemeentelijk contact werkt goed, bevruchtend en opbouwend. Dat er soms kleine wrijvingen zijn is lo gisch en zelfs loc tc juichen, want zij ge ven schakering aan het gemeentelijk le ven." „Er is wel eens gezegd," aldus vervolg de Bloemendaals burgemeester. „Dat de bevolking van onze gemeente als los zand aan elkaar hangt. Ik geloof niet, dat dit zo is. Bij de herdenking van de bevrij dingsdag hebben we hier bij voorbeeid een groot gevoel van saamhorigheid kun nen constateren en ook ten aanzien van tentoonstellingen in „Bloemenheuvel" blijkt steeds een zéér bevredigende be langstelling te bestaan. Wat denkt u bij voorbeeld van een gemiddeld bezoekers aantal van 1200? Dat haalt Haarlem vast niet altijd. Neen, de band tussen de be volking is vaak veel hechter dan men denkt." Met betrekking tot de opmerking in het rapport van de commissie-Ter Veen over de „sociale status"-groepen, die het be leid van een gemeentebestuur in een be paalde richting dreigen om te buigen, merkte de burgemeester op: „De ge meente staat helemaal open. Voor ieder een. Ziet u maar naar de arbeiderswo ningbouw in Vogelenzang. Wat wij krij gen aan contingenten voor woningwet- bouw wordt geheel gebruikt voor arbei derswoningen. Aan de and re kant moe ten wij ervoor waken, dat onze gemeen te niet geheel wordt volgebouwd met ziekenhuizen en bejaardentehuizen. Als wij een wijk van een grote stad zouden worden, zou veel van het landschappelijk schoon, waar nu nog vele mensen van kunnen genieten, verloren gaan. Wij heb ben hier een schone taak en zijn uit hoof de daarvan wel eens wat behoudend. Dit heeft echter ook zijn positieve kanten". Dr. Peereboom Voller toonde zich be vreesd dat de eigen sfeer van Bloemen daal verloren zou gaan, als het grondge bied van de gemeente zou worden „opge deeld" tussen Haarlem en Zandvoort. „Een heleboel Haarlemse objecten zouden hier verwezenlijkt kunnen worden. Maar dan zou het groen tussen het woongebied worden aangetast. Men zegt wel eens: Bloemendaal is lastig. Maar dat betekent alleen maar dat onze inzichten soms an ders zijn dan die van andere gemeenten. Wij hebben onze eigen sfeer. Wij zijn de „tuin van de randstad Holland" en wij willen er zuinig op zijn. opdat wij deze tuin onbeschadigd kunnen overdragen aan een volgend geslacht". Ltp „G 270" L, „10de jonge boompje" L, Na 8/7 L. o.a. „Bleeker" L (L.A.). Voor ons was het Grieks, maar voor 165 deelnemers aan de nationale auto- m motorsportkampioen- :chappen van de Nederland se Politie Sport Bond, die gisteren door de Politie- sportvereniging „Haarlem" in Noordholland gehouden werden, betekenden deze aanduidingen het eigenlijke begin van de eerste van een serie van drie puzzel- en oriëntatieritten die uitein delijk de Nederlandse kam pioenen voor dit jaar moes ten aanwijzen. Samen met de heer Gerard Voogd („Ik heb helemaal geen functie, ze hebben me gevraagd en toen heb ik ja gezegd") en de heer Willem Oosterhof („Ze zeggen dat ik voorzit ter van de organisatiecom missie ben, maar ik loop hier eigenlijk rond om de inwendige mens te ver zorgen, oen soort ver- plegingsofficier"), samen met de beren Voogd en Oosterhof dus, hebben we gisteren over de kleinste :andweggetjés van Noord bolland gereden op zoek naar de controleposten „waar iets te beleven was". En die posten hebben we gevonden. Direct al. Bij het Noordzeekanaal bijvoor beeld, waar een niet van zijn stuk te brengen lid van de RAC-West rustig stem- >eltjes uitdeelde aan politie mannen, die van drie ver schillende kanten de con trole binnenreden zonder te weten, dat zij juist het vier de paadje moesten hebben. We vonden een post op een verlaten dijkje bij Heems kerk, waar de automobilis- en de motorrijders drie keer moesten passeren en waar de meeste commissarissen, loofdinspecteurs, brigadiers en agenten ijlings rechts omkeert maakten omdat zij cle zaak niet vertrouwden. Kortom overal in het vlakke polderland tussen Bever wijk en Castricum stonden trouwe stempelaars te wachten op de deelnemers, die zichtbaar gelukkig wa ren als zij weer een groene rontrolevlag zagen opdui ken omdat zij dan wisten dat zij weer ietwat op de goede route waren. En die route leidde in de ochtend nog naar Johanna's Hof bij Bakkum, waar de eerste ervaringen tijdens de lunchpauze uitgewisseld conden worden en waar tal loze autoriteiten tijdens het verorberen van een panne- koek konden zien hoe al die rijks- en gemeentepolitie mannen hun lunchpakket leegaten en waar men ten slotte kon horen, dat de rit bovenmenselijk moeilijk maar toch werkelijk pittig geweest was. Het ergste moest toen achter nog komen. Dat heb ben we zelf gemerkt. Het RAC-West-lid Leen Bies heuvel had namelijk voor het tweede deel van het kampioenschap een pijlenrit samengesteld, die op een miniscuul fotokopietje van een stafkaart gereden dien de te worden. En de heer Voogd was zo vriendelijk ons uit te nodigen af en toe de route aan te geven. Een route die hijzelf overigens al een keer gereden had. Daardoor is dan ook voor komen, dat wij de nacht el ders in Nederland hebben moeten doorbrengen want al bij het eerste pijltje sloe gen wij zelfverzekerd een volkomen verkeerde weg in. Ondanks de waarschuwin gen van de Haarlemse po litieman Jaap Beentjes, dat wij langs de „droogfabriek" moesten rijden. Die vreem de fabriek hebben we niet gezien. Wél een technische verzorgingsploeg, die han denvol werk had met een scooter, die op een eenzaam weggetje een lekke band creeg, wél de Haarlemse po litieagente Wilma Polder vaart, die samen met haar collega mej. C. de Wit en thousiast en zonder dralen sen volkomen verkeerde richting uitstoof en wél al die mannen op ronkende motoren die op een dood lopend stukje straatweg bij Limmen mopperend ver zekerden, dat „die Biesheu vel maar niet in hun buurt moest komen". Ergens in Castricum be gon tenslotte het laatste deel van het 150 kilometer tellend traject. En dat ging zolgens het „bolletje-pijltje" principe. Bijzonder eenvou dig als het eerst uitgelegd wordt, maar razend moei lijk wanneer men er na een dag lang puzzelen voorgezet wordt. De finish bleek ten slotte op het terrein van de Ripperdakazerne te liggen. En dat was niet te verwon deren, want in de vroege ochtend had de loco-burge meester van Haarlem, de heer D. J. A. Geluk daar ook al ferm het startschot ge lost. In de welwillend door de legerautoriteiten afgestane kantine kregen de deel nemers eindelijk de ge legenheid om nog eens uit- /oerig na te praten over alle valstrikken, die de organisa toren gezet hadden. En daar ook zagen ze elkaar bijna allemaal weer terug. Bijna, want we zijn er tot op dit ogenblik nog werkelijk niet zeker van of bijvoorbeeld sno Dirk uit Haarlem niet oog steeds naar 'n controle post bij Limmen rijdt te zoeken. Wél aanwezig was in elk geval de onvermoei bare voorzitter van de tech nische commissie, de hoofd inspecteur L. Davidzon, die op zich genomen had alle medewerkenden aan deze rit dank te zeggen. En dat waren er heel wat. Pas ver in de avond kon de heer Geluk overgaan tot het uit reiken van de prijzen. Die werden als volgt verdeeld: Automobilisten: 1. Dou- ma-Huisman, Zandvoort, 2. Groothuyse-Domburg, Al phen aan de Rijn, 3. Brons voort-Van der Veen, Apel doorn, 4. Oerle-Nienhuis, Amsterdam en 5. De Dood- Heijdeman, Amsterdam. Motoren met zijspan: 1. Veenendaal-Jagt, Hoofd dorp, 2. Muldner-Van Ette- koven, Utrecht, 3. Meijer- Visser, Wageningen, 4. Van der Bor-Van Zijtveld, Utrecht en 5. Kromhout- Uittenbogaart, Rotterdam. Solo-motoren: 1. Spits, Oostzaan, 2. Traas, Utrecht, 3. Zijlstra, Alphen aan de Rijn, 4. Minnen, Den Haag en 5. Gaasenbeek, Utrecht. Een politieke delinquent, thans verblij vende in de gevangenis „Óostereiland" te Hoorn, wiens einde van de straf in zicht is, heeft zijn vrije tijd gedurende zijn lange detentie gebruikt voor het maken van marionetten. Indien hij in het bezit kon komen van materiaal, dat als afval beschouwd moest worden, dan wist hij er nog raad mee voor het maken poppen, leeuwen en circusartiesten. In de loop dei- jaren heeft hij heel wat lot stand ge bracht en in samenwerking met andere gedetineerden heeft de man een poppen spel opgebouw, dat in de afgelopen maanden vele keren in de gevangenis in Hoorn is vertoond. Het succes was groot en thans heeft men plannen ook elders in het land voor stellingen te geven. Woensdag was hel Hoornse gezelschap in de gevangenis te Haarlem om voor gedetineerden een voor stelling te geven en voor donderdagavond had de directeur van de Haarlemse ge vangenis, de heer A. R. Beens, leden van de commissie van toezicht van de gevan genis, leden van het personeel en mede werkers van de reclasseringsarbeid uitge nodigd het werk van de Hoornse gedeti neerden gade te slaan. De heer Beens gaf de bezoekers een inzicht van een spel van levenloze pop pen, dat al oeroud is. maar steeds weer door kunstzinnige mensen gebruikt wordt om hun medemensen te boeien. Het Hoorn se marionettentheater heeft als naam ge kozen „Marion" (de directeur verzekerde, dat daarbij niet gedacht is aan een hoofd inspecteur van politie te Haarlem van deze naam) en de medewerkenden heb ben een spel samengesteld, dat zeer af wisselend was. Muziek, zang en circus nummers volgden elkaar op. In de pauze bestond er gelegenheid een bezoek te bren gen achter de coulissen en de bezoekers kregen nog meer bewondering voor de prestaties. Het bleek toen op welke wijze m ente werk gaat en hoe de poppen, „wil de dieren", zangers, musici gemaakt zijn. Uit de toelichting van de samenstellers kwam tot uiting met welke eenvoudige middelen de initiatiefnemer te werk is gegaan om zo'n goed resultaat te berei ken. De directeur van „Oostereiland", de heer L. P. Bunt, woonde de voorstelling in Haarlem bij. Advertentie Zwitserse Imp. J.C.N. Boering - Amsterdam De gereformeerde predikant van Bloe mendaal ds. G. Toornvliet, die zich in zijn werk vooral bezighoudt met problemen van moderne jongeren, zal maandagavond in de Begijnhofkapel onder auspiciën van een bijeenkomst toespreken, waarvoor vooral ouders met hun kinderen worden verwacht. Hét onderwerp van de predi kant wordt bepaald door twee vragen: „Ouders kent u de problemen van uw dochter? Weet u iets van de nood van uw zoon?" Advertentie VINOBASIS N.V. AMSTERDAM Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met Ingang van te abonneren öd OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7.65 Der kwartaal of f 0.59 oer week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Zü die zich niet Ingang van 1 jnli 19611 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 juni I960 gratis Dit geldt alleen voor nieuwe kwarlaalabonnees. dus niet voor omzetting van week- in kwartaalah «hhementen

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5