Dankdienst in Grote Kerk besloot viering gouden padvinders-jubileum Renault Dauphine GARAGE DEN HOUT Manege „Groenendaal" heropend TAXI 13000 Haarlem bereikte tegen VOC met moeite draw Haarlemse atleten in Den Haag en Zaandam HPC won tweekamp van Duitse gasten Haarlemse wielrenner Ben van Dijk snelste veteraan in Zandvoort Liftboy aangevallen door gemaskerde man in Schevenings hotel Agenda voor Haarlem en de IJmond „De Beunhaas" Burgerlijke Stand van Haarlem Meisje bij aanrijding gewond Tijdens weekeinde vermist Wielrijdstertje gewond Overstekend jongetje gewond Groot jongenskamp van Jong Nederland Predikant hekelt houding B. en W. van Velsen jegens oud-burgemeester Kwint Haarlem winnaar van Leids Fluks-toernooi Uitslagen en programma bedrijfsvoetbalcompetitie De cricketcompetitie Veel waardering voor jubilerend HVGB J eugdkorfbaltoernooi van Aurora Lichtmasten omgereden Bom bij Hoogovens onder schroothoop Hoofdsmelter liep vele brandwonden op UIT STAD EN STREEK Examens Velsen-IJ muiden Beverwijk MAANDAG 20 JUNI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het district Haarlem van de Nederlandse Padvinders heeft zondagmiddag de viering van het gouden jubileum afgesloten met een dankdienst in de Grote Kerk. De dienst begon met het samen zingen van „Hoort zegt het voort'' en intussen werden de vlaggen van de verschillende groepen binnengedragen. Ds. J. J. H. van der Ree uit Amsterdam hield een predikatie onder het motto voor 1960: „Waakt". Hij ging uit van het schrift gedeelte Mattheus 24 4251. Spreker herinnerde aan de begintijd van de padvindersbeweging. Wat eerst een vorm van ontspanning leek, werd een levensvorm. Wat eerst de indruk gaf een liefhebberij te zijn, groeide uit tot een wereldbroederschap. Spreker stelde dat de padvinderij zonder ondergrond van het godsgeloof een onding is. De padvinder weet dat hij een Heer heeft die hij dienen mag en moet. We leven in een wereld, waarin het lijkt, alsof de Heer tijdelijk af wezig is. Er is geen aanwijsbaar middel punt meer. Er is veel nood en die komt soms erg dicht bij. Maar de Heer laat de wereld niet los. Jubileren is niet teren op wat anderen tot stand hebben gebracht. Als we alleen naar het verleden kijken, zijn we arme mensen en is de padvindersbeweging op haar retour. Zij moet zich bezinnen op haar taak in de toekomst. De enig juiste houding van de padvinder is te beseffen dat de Heer hem, zoals in de gelijkenis, mensen heeft toevertrouwd voor wie hij moet en mag zorgen en die hij kan dienen. Dat begint in de eigen patrouille en in het eigen nest. We leven in een droomwereld van de welvaart. Maar de padvinder speelt geen spel om de werkelijkheid te ontvluchten. Het padvinder-zijn is waken. De Heer lijkt wel afwezig, maar Hij is er, ook in alle activiteiten van het padvinderswerk. Het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus besloot de dankdienst. „Wereld-rimboe jacht" Zaterdag namen de welpen uit het district Haarlem deel aan een „wereld-rimboe- jacht" in de Amsterdamse waterleiding duinen. Eerst hield districtscommissaris ir. J. Pool een toespraak. Elke horde moest een bepaald land voorstellen, waarbij de „inwonende bevol king" opdracht had gekregen haar natio- Advertentie Amateurtoneel Voor het eerst sedert haar oprichting binnenkort twaalf en een half jaar ge leden is de r.k. toneelvereniging „B.A.V.O." financieel in staat geweest on ze Stadsschouwburg te bespelen. Dit ge schiedde zondagavond met een speciale feestvoorsteliing. Zoals de voorzitter in zijn openingswoord opmerkte, is het be stuur vastbesloten dit toneel voortaan niet meer prijs te geven. Onze beste wensen vergezellen „B.A.V.O." bij dit voornemen, omdat het ensemble heeft bewezen stellig niet de mindere 1e zijn van vele zuster- amateurverenigingen. die gewoonlijk wel van deze ideale toneel-accommodatie ge bruik kunnen maken. Gespeeld werd „De Beunhaas", een de tective-verhaal in drie bedrijven mot een voorspel door Johan Bendien en Henk Bakker; twee insiders dus op het gebied van toneel, die hun in de praktijk verwor ven kennis en vaardigheid dankbaar heb ben aangewend voor de constructie van een amusante thriller. Nieuwe wegen wer den daarbij door hen niet bewandeld, zo dat het publiek nog eens wordt geconfron teerd met de traditionele politie-inspec- teur, die drie bedrijven lang de snode da der tracht te ontdekken van een moord, die al in het voorspel werd bedreven. Het aantrekkelijke van de opvoering was dat regisseur Martien Langeveld zoveel spelers tot zijn beschikking had, die in staat bleken deze verschillende typeringen zulk een natuurlijke gestalte te geven. In de eerste plaats de waarlijk geestig geka rakteriseerde jonker Jan van Bram Oud; al was het dan ook moeilijk aan te nemen, dat een dergelijk luchthartig „Lebemann" nog zo ouderwets-degelijk was gekleed. Vaal Smit gaf hem als de enigszins on behouwen politieman kranig partij; een „kei" van een rol, welke bovendien zeer behoorlijk werd gekend. Andere prima ty peringen waren de stugge tuinman van Martien Langeveld, de furieuze freule van Eugènie Muschter-van Kalken, de autori taire huisknecht van Ton van Koten en zeker niet op de laatste plaats, de bonkige kroegbaas van Gé du Maine. De overige spelers, Barbara Donk, Tiny Korstman, Miep Nelis, Henk Stoop en Eddy Hartman bleken evenmin van talent ontbloot, zodat een vlot verlopende voorstelling werd ver kregen, waarmee „B.A.V.O." uitstekend in de Stadsschouwburg heeft gedebuteerd. BEVALLEN van een zoon: 16 juni S. L. Verhallen-Verbeek; 17 juni C. P. Terol- Roosen; 18 juni A. J. Lenaarts-Van der Wart, E. P. Faber-van der Wal. BEVALLEN van een dochter: 16 juni J. H. Siliakus-Wehnes, 17 juni: J. Erkens- van der Erf. OVERLEDEN: 16 juni: F. Goode, 84 jr., Ged. Raamgracht, J. H. Rijken, 52 jr., Gast- huisvest, 17 juni: C. N. Kaagman, 86 jr., Reijer Anslostraat, A. E. Elsnerus-Lange- veld, 64 jr., Corn. v. Noordestraat. GEHUWDEN: 18 juni: Ch. C. de Goede C. M. P. Verheem, N. W. J. Boer en R. Frijn, P. Heiloo en S. D. Bakker, R. B. Len- terman en F. van Diemen. ONDERTROUWD: 18 juni: F. F. de Groot en M. R. van der Meer, P. Mobach en N. E. van der Meer, C. Swart en E. van Beem. naliteit aan te duiden door middel van kleding, dansen en andere folkloristische gebruiken, welke voor het betreffende land als representatief kunnen worden be schouwd. Dit spel vormde voor de honder den welpen een even amusante als ont spannende bezigheid, omdat zij hun fan tasie in ruime mate konden uitleven. De deelnemers hebben zich met een enorme dosis enthousiasme en animo van hun op dracht gekweten. Het was dan ook een bonte wemeling van Indianen, Tui-ken, Russen, Grieken, Hollanders, Chinezen en andere nationaliteiten. De wedstrijdopgave voor de overige deel nemers bestond hieruit, dat zij de naam van het betreffende land moesten opgeven, bij welk ieder juist antwoord een vlagge tje in de nationale kleuren van dit land werd uitgereikt. De horde die de meeste vlaggetjes veroverde, werd winnaar van het spel. Samenzang en het luisteren naar een verhaal vormden het slot van een plezierig festijn. Een 15-jarig Haarlems meisje, is zon dagmiddag om tien over vier gewond bij een aanrijding die op het kruispunt Mero- vingenstraat J. J. Hamelinkstraat-Han- nie Schaftstrdat gebeurde tussen een per sonenauto en een bromfiets. Het meisje zat achter op de bromfiets, die werd bestuurd door een 17-jarige Haar lemmer. Deze verleende geen voorrang aan de auto. Bij de botsing viel het meis je op straat en moest met een hersen schudding in de Mariastichting worden op genomen. De bromfietser bleef ongedeerd. In het afgelopen week-einde zijn in Zandvoort vermist: een auto, geparkeerd aan de boulevard, een motorfiets, twee bromfietsen, een fiets, een fototoestel ter waarde van 150 en vier wieldoppen van een personenauto. Een 23-jarige Haarlem mer is aangehouden wegens een poging tot diefstal van een scooter. De man is inge sloten. Vanmorgen om kwart voor negen is op de Grote Markt in Haarlem een 13-jarig Haarlems meisje in botsing gekomen met een 59-jarige bromfietser en gewond. Het meisje kwam van de Riviervismarkt en verleende geen voorrang aan de brom fietser die uit de Smedestraat de Grote Markt op reed. Het meisje klaagde over pijn in haar rug en in een van haar benen. Advertentie Nauwelijks te geloven, maar wij willen het u bewijzen: Geruisloos en trekken als een 6-cyl. Brandstofverbruik 1 1. op 17 km. Zeer lage afschrijving. Op achterportieren spec, bevei liging voor kinderen. Demonstr. z. enige verpl. Prijs: 5650.— Hoofdagentschap Telefoon 12138 Zaterdagmiddag om tien over twaalf is een elfjarig jongetje uit de Kruistocht straat in Haarlem, toen hij deze straat plotseling overstak, door een scooter aan gereden. De scooterrijder en het jongetje vielen. De jongen kreeg een hersenschudding en enige schaafwonden en moest per zieken auto naar zijn woning worden gebracht. De scooterrijder kreeg slechts enkele schaafwonden. De scooter werd licht be schadigd. De r.k. jeugdbeweging Jong Nederland houdt volgende week zaterdag en zondag op het landgoed „Mariënheuvel" aan de Glipperdreef in Heemstede een groot le denkamp onder de titel: Jongensschouw 1960 (I.S. '60). Uit alle delen van het bis dom Haarlem zullen de leden van twaalf tot zeventien jaar naar Heemstede ko men om eikaars ervaringen uit te wisse len en een inzicht te geven in de vele activiteiten van hun werk. Nadat de jon gens zaterdag hun tentenkamp hebben opgebouwd, volgt 's avonds een groots circusprogramma, dat wordt verzorgd door de afgevaardigden van de diver se groepen, 's Zondagsmorgens is er een plechtige H. Mis, op te dragen door diocesaan aalmoezenier H. G. Tuin. Daar na volgt op het sportveld van het semi narie „Hageveld" een Olympische dag met onder meer wedstrijden in volley bal en atletiek, zoals verspringen, hard lopen en hoogspringen. Het kamp wordt besloten met een prijsuitreiking voor de diverse sportprestaties. Tijdens het week einde wordt een kleine hanaenarbeidten- toonstelling ingericht met werkstukken van de leden. Voor de nieuwe manege „Groenendaal", aan de Herenweg in Heemstede, svend za terdagmiddag een uitgelezen gezelschap opgesteld, dat door 'n ijverig fotograaf op de gevoelige plaat zou worden vastgelegd. Voor de juiste compositie en achtergrond van zijn foto, verzocht hij de aanwezige dames en heren toch vooral de karakteris tieke „paardekoppen" niet aan de lens te onttrekken, welke onvoorzichtige uitdruk king hem een honende en luid-afkeurende repliek bezorgde. Hij diende toch te weten, dat het iemand in deze kringen als hoogst onbeschaafd wordt aangerekend, wanneer hij zich op een dergelijke wijze over het paard durft uit te laten. Deze edele vier voeter heeft immers, evenals de mens, een hoofd. Een alleszins begrijpelijke reac tie dus van een gezelschap, waarin zich behalve vele amazones en ruiters, ook be kende paardesportfiguren bevonden als dr. M. H. P. M. Eysvogel en de heren Lep Horn en K. J. Schummelketel. Zij waren allen de gast van de heer G. van Loon, die deze middag zijn mane ge „Groenendaal", na een uitgebreide ver bouwing en een algehele vernieuwing, of ficieel weer voor de ruiters ter beschik king stelde. Bij deze opening werd het ge meentebestuur van Heemstede vertegen woordigd door wethouder J. C. Corver, die zich in gezelschap bevond van de di recteur en de adjunct-directeur van Open bare Werken, de heren ir. Th. J. Mebius en H. G. Peterse. Zij werden allen met een kort welkomst woord door de heer G. van Loon begroet, die zich daarbij verder beperkte tot het I-Iet Velsense gemeentebestuur heeft een open brief van ds. L. Brink, Ned. Herv.- predikant te Velsen, ontvangen, waarin deze de houding van B. en W. bij het af scheid van burgemeester mr. M. M. Kwint hekelt. Ds. Brink meent dat het Velsense gemeentebestuur de normen van het bur gerlijk fatsoen met voeten heeft getreden door het afscheid van burgemeester Kwint niet te memoreren in de raadsvergadering van 31 mei j.l. en door afwezig te zijn op de afscheidsreceptie, die van particuliere zijde aan de scheidende burgemeester werd aangeboden. De directe aanleiding van het adres van ds. Brink aan het college van B. en W. was echter de ontvangst van de Duitse har monie „Paffrath" uit Bergisch-Gladbach vrijdagmiddag in het Velsense gemeente huis. Loco-burgemeester H. de Boer heeft bij deze gelegenheid de Duitsers officieel excuus aangeboden voor de gelaakte ont vangst van Duitse jongeren in 1958. Ds. Brink is van mening dat de loco-burge meester hiermee een reeds afgesloten ver leden heeft opgehaald en daarmee de heer Kwint een trap na heeft gegeven. Ds. Brink noemt dit een christelijke overheid onwaardig. Hij is het ook oneens met de door de heer De Boer gebezigde zinsnede: „Nu de normale verhoudingen zijn terug gekeerd". „Is het normaal, als een loco burgemeester aan het hoofd van een ge meente staat in plaats van een burge meester, en dat deze loco-burgemeester in internationaal gezelschap afgeeft op hem, die namens onze Koningin vijfentwintig jaren onze wettige overheid was?", zo vraagt ds. Brink zich af. uitspreken van zijn grote erkentelijkheid tegenover het gemeentebestuur van Heem stede, dat hem bij deze verbouwing zulk een voortreffelijke medewerking heeft ge geven. De heer Leo Horn getuigde als voorzit ter van de Noordhollandse Ruitervereni- ging van zijn grote bewondering voor de door de heer Van Loon betoonde durf, aan welk initiatief het nu is te danken, dat na de brand in de Zandvoortse manege, in deze omgeving opnieuw diverse hippi sche festijnen kunnen worden gehouden. Als persoonlijk geschenk overhandigde de heer Horn de heer Van Loon een zilve ren plaquette, uiteraard met een paarcfe- embleem, welke door de heer Van Loon als prijs voor een bepaald doel kan wor den bestemd. Wethouder J. C. Corver bracht de feli citaties over van het Heemsteeds gemeen tebestuur. Ook hij wenste de heer Van Loon met dit moderne centrum voor de ruitersport bijzonder veel succes. Vervolgens sprak de heer Daaf Pleite als vertegenwoordiger van de jeugd-rijver- eniging „FIT". Deze spreker was even eens bijzonder ingenomen met dit unieke rijcentrum. Nadat mr. W. J. Wijnberg de geluk wensen van de ruitersociëteit „Groenen daal" nog onder woorden had gebracht, werd het officiële gedeelte op een bijzon der charmante wijze besloten. Namelijk door de tweejarige Brigitte Baro, de klein dochter van de heer Van Loon, die op de arm van haar moeder gezeten haar groot vader onder grote bijval een fraai bloem stuk kwam aanbieden. Geheel in stijl werd hierop de manege door de ruiters in gebruik genomen met enige hippische demonstraties. Het korte programma hiervoor werd geopend met een sierlijke pas de deux, uitgevoerd door mejuffrouw Jos van Loon en de heer G. Aafjes. Na een demonstratie op het dameszadel, eveneens door mejuffrouw Van Loon, volgde nog een carrousel en een spring-quadrille door de jeugdleden van de sociëteit. Na afloop van dit officiële programma volgde een receptie in het aangrenzende recreatiegebouw, welke bijzonder druk werd bezocht. De korfbalvereniging Haarlem boekte een fraai succes in het Fluks-toernooi te Leiden. Het eerste behaalde een eerste prijs, want het won al zijn wedstrijden. De uitslagen waren: HaarlemPhoenix 5- 4, HaarlemCrescendo 2-1, Haarlem Fulks 6-2. Het derde was niet zo geluk kig, verloor met 6-1 en 5-1 respectievelijk van Aio en Phoenix, doch won met 9-0 van Fluks. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld in de afdeling Haarlem van de K.N.V.B.-bedrijfsvoet balcompetitie luiden: Afd. A: VVV—Figee 0—3; SVOW—Nebima 1—2. Affl. B: O VN—Heeremans v. L. 1—2; HSM VV Waarderveld 45. Afd. C: PlanetaTramvogels 2—2. Afd. E: OCS 2—Nautamix 2 4—6; SVOW 2- Nebima 2 1—0. Afd. F: De Schoof—MSD 2 3—1; Ruys—Figee 3 9—0. Afd. G: v. Goor—Hin 3—3; OCS 3-KMC 3—2; Het programma voor de komende week luidt: 20 juni: F: Nautamix 2—VVV 2 (Slaperdijk). 20 juni: C: VES—Coop (Spaarndam) 21 juni: G: Koks de Jong—KMC (Spaarndam). 21 juni: A: OCS—SVOW (Slaperdijk). 21 juni: B: Nautamix—GIH (DSK). 22 juni: C: VrieboTramvogels (Slaperdijk). 23 juni: B: WWHeeremans v. L (Slaperdijk). 24 juni: D: Figee 2—Dijkstra (Slaperdijk). 21 juni: F: Boru De Schoof (DSK) 25 juni: G: OCS 3—Hin. 2 uur (Slaperdijk). 25 juni: A: Nebima—J. G. Nelis, 4.15 u. (Sl'dijk). In de voor Haarlem altijd moeilijke uit wedstrijd tegen VOC in Rotterdam heeft zij in de cricketcompetitie tenslotte een draw bevochten, na een match met zeer wisselende aspecten. Gelijk zovaak zou men kunnen zeggen alsAls Haarlem in de morgenuren niet Hans van Weelde had gemist toen hij persoonlijk 17 runs had en er daarna 108 not out maakte uit een totaal van 201 voor 9Maar zo te redeneren is natuur lijk niet vruchtbaar; werkelijkheid was dat het bij VOC na 2 voor 11, 5 voor 76 werd, daarna 159 voor 9 en tenslotte 201 voor 9 gesloten. Hans van Weelde had hiervan dus meer dan de helft; Dobbinga 12, Lochman 15 en J. W. Madsen 20. De innings van Van Weelde was voor treffelijk van kwaliteit; op het vrij kleine en zeer snellopende veld scoorde hij ook liefst 17 vieren. Twee goede vangen van Heijdeman zijn te vermelden. Max Maas 3-55, P. Maas 1-27, van Dok, die zeer goed bowlde en weinig geluk had 1-61, Heijde man 1-18. De beide Slagters begonnen bij Haarlem veelbelovend; vooral de jeugdige H. Slag ter speelde de bowlerij met groot ver trouwen tot hij met zijn score op 21 werd uitgegeven. Toen evenwel ook C. Slagter voor een nuttige 24 was gebowled en van Alphen voor 10 hetzelfde lot onderging, ging het bij Haarlem echter weer te snel, al moet gezegd dat het zoals veel de laat ste weken weinig meezat, o. a. omdat P. Maas met batten geblesseerd raakte. Het enige lichtpunt in die periode was een uitstekende 27 van Max Maas, die eindelijk zijn vorm terugvond. Niettemin was de stand bij 103 voor 9 met nog een uur speeltijd nogal bedenkelijk, maar R. Schlatmann rees tot grote hoogten. Rustig battend, maar daarbij het scoren niet vergetend, ging hij, gesteund door Voogd als laatste man, de bowlers tege moet, en het was een resultaat waarop VOC stellig niet had gerekend toen een uur later bij 146 voor 9 de stumps moes ten worden getrokken. Madsen 3-31, Ter- wiel 227, Lochman 253, Lindeboom 1-18. Aan de nationale wedstrijden, die Vlug en Lenig gisteren in Den Haag organiseer de, nam een kleine ploeg atleten van de HAV „Haarlem" deel. Op de 100 m. be zette de Boer op de 100 m. de vierde plaats in de redelijke tijd van 11.1 sec. Vissers kwam na Parlevliet op de 400 m. horden als tweede door in 55.9 sec. Op de 110 m. horden werd het een derde plaats voor deze atleet in de toch wel enigszins matige tijd van 16.2 sec. Doornbosch kon deze keer bij het kogelstoten de 14 m. grens niet overschrijden. Hij kwam tot 13.94 m. en bezette hiermede de derde plaats. De Zweedse estafette leverde de HAV „Haarlem" achter Vlug en Lenig de tweede plaats op in 2 minuten 5.4 sec. De „Haarlem" junior Kiewiet kwam op de 800 m. tot een tweede plaats in 2 min. 7 sec. en hij bleef hiermede behoorlijk on der zijn kunnen, waaraan overigens een veel te langzame eerste ronde wel de meeste schuld had. Op het Verkade-terrein in Zaandam or ganiseerde de AV „Zaanland" regionale atletiekwedstrijden, die opvielen door goe de organisatie en prettige sfeer. „Atmo- des" kwam op deze wedstrijden tot en kele goede resultaten. Bij het kogelstoten veer dames in de B-klasse won Annie Bakker met 11.01 m. en verbeterde hier mede het „Atmodes" clubrecord. In de D-klasse won Ingrid Dankmeyer de 100 m. in 13.8 sec. met Hilde de Graaf op de tweede plaats in 14 sec. Ingrid Dankmeyer veroverde nog een eerste prijs en wel bij het hoogspringen. Doch hier vonden wij de verrichting 1.20 m. bepaald aan de matige kant. Betty van Polen debu teerde op de 800 m. in de B-klasse niet onverdienstelijk. Het werd een vierde plaats in 2 min. 40.4 sec. Hilde de Graaf mocht na een worp van 24 m. bij het discuswerpen de derde prijs in ontvangst nemen. De zwemtweekamp. die zaterdagavond in de zwemvijver Groenendaal in Heemstede werd ge houden tussen HPC en de Duitse Schwimmverein Hagen, is door de organiserende club op over tuigende wijze gewonnen. Slechts op de 100 meter schoolslag zegevierden de Duitsers. In de heren- waterpolowedstrijd HPCHagen hadden de gas ton weinig in te brengen. Via de ruststand 8—3 wonnen de Heemstedenaren met 123. De burge meester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Pappard, woonde de wedstrijden bij. De voor naamste uitslagen waren: 100 meter rugslag dames: 1. H. Vlaanderen (HPC) 1 min. 13.1 sec.; 2. E. Rcmer (HPC) 1 min. 17 sec.; 3. Doris Huchholz (Hagen) 1 min. 31.6 s. 100 meter rugslag heren: 1. B. de Jong (HPC) 1 min. 9.4 sec.; 2. P. H. Enthoven (HPC) 1 min. 15.8 sec.; 3. Manfred Heinz (Hagen) 1 min. 16.2 s. 50 meter rugslag meisjes HPC: 1. A. M. Phi- lippo 39.9 sec.; 2. N. Neuteboom 41.5 sec.; 3. D. Zwaan 50 sec. 50 meter rugslag jongens HPC: 1. T. van Dui venvoorde 38 sec.: 2. B. Pieterse 38.6 sec.; 3. Y. Schulp 40 sec. 100 meter schoolslag dames: 1. Annegret Barth (Hagen) 1 min. 34.8 sec.; 2. Heidi Kirschener (Hagen) 1 min. 36.6 sec.; 3. A. Buralda (HPC) 1 min. 37.3 sec. 100 meter schoolslag heren: 1. Tvcho Oberste Berghaus (Hagen) 1 min. 21 sec.; 2. H. Verleur (HPC) 1 min. 22.7 sec.; 3. J. Poen (HPC) 1 min. 22.7 sec. 50 meter schoolslag meisjes HPC: 1. N. Weyers 46.5 sec.; 2. M. Honsbeek 48.7 sec.; 3. M. Veldheer 50.8 sec. 50 meter schoolslag jongens HPC: 1. R. Abma 43.6 sec.; 2. C. R. Prince 43.7 sec.; 3. P. Korsten- broek 48.2 sec. 100 meter vrije slag dames: 1. H. Vlaanderen (HPC) 1 min. 12 sec.; 2. E. Remer (HPC) 1 min. 13.8 s.: 3. Brunhilde Jager (Hagen) 1 min. 22.2 s. 100 meter vrije slag heren: 1 R. Prins (HPC) 59.9 sec.; 2. Heinz Buchholz (Hagen) 1 min. 1.3 sec.; 3. J. K. Bontekoe (HPC) 1 min. 3.9 sec. 50 meter vrije slag meisjes: 1. E. Voges (HPC) 37 sec.: 2. E. Blokker (HPC) 37 sec.: 3. Brigitte Betz (Hagen) 39.5 sec. 50 meter vrije slag jongens: 1. P. Hunik (HPC) 30.4 sec.; 2. H. Voges (HPC) 36-3 sec.; 3. H. Tjas- sen Keiser (HPC) 37.2 sec. 50 meter vlinderslag meisjes HPC: 1. I. Streu- gers 47.6 sec.: 2. G. Leenaarts 48.8 sec. 50 roeter vlinderslag jongens HPC: 1. J. van Heilsbergen 35.6 sec.; 2. H. Kuiper 39 sec.; 3. R. Dix 40.2 sec. 4 x 100 meter wisselslag estafette dames: 1. HPC 5 min. 44.3 sec.: 2. Hagen 6 min. 5.8 sec. 4 x 100 meter wisselslag estafette heren: 1. HPC 4 min. 45.2 sec.: 2. Hagen 4 min. 50.6 sec. 10x50 meter vrije slag estafette gemengd: 1. HPC 5 min. 22.1 sec.; 2. Hagen 5 min. 34.6 sec. Eindstand puntentelling: 1. HPC 1879.4 punten: 2. Hagen 1997.8 punten. Door auto geschept. Een 64-jarige Haarlemmer, die zaterdagmiddag om streeks kwart voor zes met zijn fiets de Zeeweg in Bloemendaal overstak, is door een naar het strand rijdende auto geschept. Het slachtoffer is met een lichte hersen schudding naar het Marinehospitaal ver voerd, waar hij ter verpleging is opgeno men. De 50-jarige Haarlemmer Ben van Dijk, die al heel wat ererondjes heeft gereden bij de „wieleroudjes" en vijf keer in suc cessie de Veteranen Erebeker wist te win nen, heeft zich zondagmiddag ook de snel ste getoond in het officieuze landskampi oenschap der veteranen op het circuit van Zandvoort. Alleen Van der Neut en Breukemcyer waren bij machte om bij Van Dijk in de buurt te blijven. Maar in de sprint waren zij volkomen kansloos tegen de snelle Haarlemmer, die met de ze zege dolgelukkig was. Deze veteranenwedstrijd ging over acht circuitronden en er verschenen dertig renners voor aan de start. Van die dertig sloegen Van Dijk, Van der Neut en Breu- kemeyer in de derde ronde op de vlucht en werden niet meer achterhaald. Het heeft er overigens in de slotfase van de strijd nog even bedenkelijk voor de drie koplopers uitgezien, want het eerder ver trokken peloton der nieuwelingen had dat der veteranen ingelopen. Enkele „oudjes" hadden zich tussen de jongeren weten te handhaven en kwamen zodoende Van Dijk c.s. nog heel dicht op de hielen. Maar Van Dijk wist uit hun greep te blijven en won overtuigend de sprint van Van der Neut en Breukemeyer. Toen de veteranen van de fiets stap ten, deed er zich nog een flinke valpartij voor doordat enkele nieuwelingen tegen hen opreden. De 49 jarige Ryswijker Lorié die als vierde over de streep was gekomen, kreeg een hersenschudding en moest naar een ziekenhuis in Haarlem vervoerd worden. Even onfortuinlijk was de nieuweling Wolken uit Velsen die in het bos viel en met een gebroken sleutel been opgenomen moest worden. De uitslag luidde: 1. B. van Dijk, Haar lem, de 33,5 kilometer in 51min. en 57 sec. 2. A. v.d. Neut, Amsterdam; 3. F. Breu kemeyer, Apeldoorn; 4. J. Lorié, Rijswijk De overigen werden ex aequo geklasseerd In de nationale nieuwelingenwedstrijd waaraan 216 renners deelnamen, wisten Henny Schouten, Kees Verberkt en Wim Griffioen een kleine voorsprong te verove ren en die te behouden. In de sprint toon de Schouten zich duidelijk de snelste. De uitslag luidde: 1. H. Schouten, Bad hoevedorp, de 58 kilometer in 1 uur 24 min. en 24 sec.; 2. K. Verberkt, Duiven- drecht; 3. W. Griffioen, Halfweg; 4. M Fransen, Uden; 5. L. Motkè, Roermond 6. H. Nieuwkamp, Borne; 7. A. Bouma Amsterdam; 8. A. Drop, Vlaardingen; 9 G. Oudshoorn, Vinkeveen; 10. J. J. Montè Rotterdam. Veel waardering en hulde is het bestuur van HVGB zaterdagmiddag toegezwaaid in een zaal van restaurant Brinkmann aan de Grote Markt in Haarlem, tijdens de receptie die daar ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan werd gehouden. Vele bloemstukken gaven de zaal een feestelij ke aanblik. Langs de wanden waren fo to's opgehangen die een amusante aanblik gaven van de geschiedenis van deze oud ste zwemvereniging in Haarlem. De heer S. Heijers jr. bood de geluk wensen aan namens het Haarlems ge meentebestuur en de Haarlemse Sport raad; het bestuur van de Koninklijke Ne derlandse Zwembond werd vertegenwoor digd door de heer W. C. M. Scheevelen- bosch, de heer F. Boxem kwam namens DAW uit Alkmaar de gelukwensen over brengen onder het aanbieden van een ge schenk. De AZ '70, de oudste zwemver eniging in Nederland, werd vertegenwoor digd door haar ere-voorzitter de heer L. K. Anthoni en de voorzitter J. H. Hak- voort. De heer Roskam, voorzitter van de jongste Haarlemse zwemvereniging Njord stelde het op prijs haar oudste zus in de kring Haarlem de gelukwensen aan te bie den. Gerard Voogd, voorzitter Kring Haar lem KNZB, kwam vergezeld van zijn me debestuursleden met een warme toespraak de eerste geslagen zilveren kring-legpen ning aanbieden, om daarna namens de Kring Haarlem een compleet stel poloma teriaal te overhandigen. Voorts kwamen vele oud-leden hun opwachting maken. Te legrammen waren o.m. binnengekomen van Jan de Vries, voorzitter KNZB en Lo Brunt, 's Avonds werd een gemeenschap pelijke maaltijd gehouden, waarbij talrij ke toespraken werden gehouden. „Aurora" kan met grote voldoening ter- rugizen op het jeugkorfbaltoernooi. De re sultaten waren: Afd. A: OosthoekO'- kwartier 0-2; Animo Ready—Aurora 3-1, AuroraOosthoek 2-1, O'kwartierAnimo Ready 5-1, Animo ReadyOosthoek 7-1, AuroraO'kwartier 1-4. Eindstand: 1. Ooster Kwartier, 2 Animo Ready, 3. Aurora. De overige winnaars waren: Afd. B: 1. Nieuw Flora, 2. Water vliet, 3. Haarlem, 4. Aurora; Afd. C 1: Haarlem, 2. Animo Ready: Afd. C 2: 1. Nieuw Flora, 2. Ooster Kwartier. In de nacht van zaterdag op zondag raakte de bestuurder van een Duitse per sonenauto in de zuidelijke berm van de Zandvoortselaan onder Zandvoort, waar door hij de macht over het stuur verloor en drie lichtmasten aanreed. Deze braken bij de grond af. De bestuurder en zijn mede-inzittenden werden slechts licht ge wond. In het politiebureau van Zandvoort zijn zij verbonden. De auto werd ernstig beschadigd. Op het terrein van Hoogovens is een 250 kg wegende bom uit de tweede wereld oorlog onder een schroothoop gevonden. De bom lag gedeeltelijk in de grond. De mijn- opruimingsdienst heeft de ontstekingsin richting gedemonteerd, waarna de bom kon worden verwijderd. Een hoofdsmelter uit IJmuiden heeft brandwonden aan handen en bovenbenen opgelopen, toen hij zondagmiddag bij de aftap van staaloven één in de Martin staalfabriek bij Hoogovens te IJmuiden, uitgleed. Hij kreeg heet materiaal uit de oven over zich heen. Het slachtoffer is in het Rode Kruis ziekenhuis te Beverwijk opgenomen. Nieatvs in het kort Inbraak. In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een restaurant op het Kopje in Bloemendaal. Onbekenden, die zich via een bovenlicht toegang hadden verschaft, hebben een sigarettenautomaat geleegd, waaruit zij honderdvijftig pakjes sigaretten hebben weggenomen. Bovendien wordt een bedrag van vijftig gulden ver mist. Zondagmiddag is de achttienjarige Haagse liftboy Kees Wiggers op de derde etage van een groot hotel te Schevenin- gen plotseling door een gemaskerde man met een mes in de rechterschouder ge stoken. De steek kwam terecht in de schoudervulling van zijn jasje, waardoor de hotelbediende slechts een klein wondje kreeg. De jongeman viel op de grond en heeft waarschijnlijk van de dader ook een schop tegen het hoofd gekregen. De ge maskerde zag kans het hotel te verlaten, voordat men goed en wel begreep wat er gebeurd was. Kees W. is, nadat hij van de schrik bekomen was, direct naar beneden gehold. Hij waarschuwde de hoofd portier, die op zijn beurt de'politie alar meerde. Binnen enkele seconden was de politie aanwezig. Alle uitgangen van het hotel werden afgezet, doch hoe men ook zocht, de gemaskerde man was spoorloos. Men neemt aan dat hij de „hotelrat" is, die de laatste tijd zoveel diefstallen in Scheveningse hotels heeft gepleegd. De man was gekleed in een grijze regenjas en hij had een groene hoed op. Hij moet goed met de situatie in het hotel op de hoogte zijn geweest. Haarlem. Bij de eindexamens van de afdeling gymnasium van het Triniteitslyceum te Haarlem behaalden het diploma alpha: de heren E. J. M. F. Gerirtsen, Hillegom: C. J. A. Graoendaal, Heemskerk; G. J. Lubbers. Haarlem: G. W. M. Mooijekind. Vogelenzang; L. P. M. van der Neut, A. L. van Offeren en E. J. van der Plas, Haarlem; A. J. L. Schroder, Bloemendaal. Eén kandidaat werd afgewezen. Hel diploma bèta behaalden: de heren H. G. L. J. ten Berge. Haarlem; M. J. Bern- sen, Zandvoort: U. H. C. Bijvoet en J. B. Hoek, Haarlem; S. E. P. G. Merkx en P. B. M. Veh- mcyer, Heemstede; Th. P. W. A. Vierhout, Over- veen en H. P. de Vries. Haarlem. Afgewezen geen. Met twee kandidaten wordt het examen voortgezet. Bloemendaal Aan de Da Cosla Kweekschool te Bloemendaal zijn geslaagd voor het examen on derwijzeres: de dames Wils Eikelenboom. Bak- kum; Ellen Ort, Heemstede; Ella van Renssen, Santpoort; Rini Verkouw, Heemstede: Els Pon sen, Bennebroek; Nel den Duik. Velsen; Does de Jong. Heemstede; Helma Velthorst, Beverwijk; Hannie de Jong, Haarlem; Tineke van der Tang, Hoofddorp; Anneke Boogaard, Haarlem; Nely Vos. O verveen: Martha van Willigen, Velsen; Silvia Luymes. Heemstede. Overveen. Aan het Jac. P. Thijsse-lyceum in Overveen zijn geslaagd voor het. eindexamen HBS-A: de heren J. F. W. Ober, W. W. Rijpma, F. Chr. P. Textor en J. Timmers. Afgew. geen. Amsterdam. Gem. Univ. Kandidaatsexamen «■chten: H. Wijnands, IJmuiden. Uitvoer van pluimveehouderijprodukten In de maanden januari tot en met mei van dit jaar heeft Nederland voor 209.604.460 aan pluimveehouderijproduk ten uitgevoerd. In de overeenkomstige pe riode van vorig jaar was dat f 190.056.860. Onze grootste afnemer van consumptie- kippe-eieren, West-Duitsland (Saarland in begrepen) kocht 1.010.156.710 stuks voor 105.830.293 (vorig jaar 930.497670 stuks voor 102.594.389). Openluchttheater: Dinsdag 20.15 uur: Sovjet-Russisch ensemble „Estrada". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „De 12 gezwo renen", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag, woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur en dins dag 14 en 20 uur: „Tussen nacht en mor gen", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Striptease en gangsters", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag tot en met woensdag 14. 19 en 21.15 uur: „Eine Nacht in Venedig", alle leeftijden. Minerva Theater: Vandaag en dinsdag 20.15 uur: „The horse's mouth", alle leeft. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 18.45 en 21.15 uur: „On the beach". 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Dag van geweld" 18 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Onze man in Havana", 14 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: „De man die verdwijnen moest", 14 jaar. Dinsdag tot en met donderdag: „Freddy die Gitarre und das Meer", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaalseweg 158) Tot 10 juli expositie van tekeningen en aquarellen van A. Voorzanger. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat): Tot 1 juli dagelijks van 10—22 uur: Expo sitie van prenten van Daumier en Garvarni. Kunstmentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tot 3 juli dagelijks 917 uur: Expositie van werken van Paula Geraedts. Museum Hel Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 26 juni dagelijks van 10—12.30 en van 13.3017 uur, zondags van 1417 uur: Expositie van uitgaven, foto's, brie ven en bezittingen van Frederik van Eeden. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 17 juni.) MAANDAG 20 JUNI Thalia, 20 uur: „Aladdin in Bagdad". Rex, 20 uur: „Saboteur". DINSDAG 21 JUNI Thalia, 20 uur: Aladdin in Bagdad''. MAANDAG 20 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Vijf poorten naar de hel". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Und abends in die Scala". W.B. Theater, 20 uur: „Het monster". DINSDAG 21 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Vijf poorten naar de hel". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Una abends in die Scala".

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7