JUL COURVOISIER Laatste GEVELSTEEN IN KLEUR DE EERSTE PRIJS Amerikaans verfconcern opent dochterbedrijf in Haarlem *^Brieven aan de redactie FEEST VOOR BUITENRUST NOODKREET TAXI 13000 PERRY DONDERDAG 2 3 JUNI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Eerste fabriek in Ear opa Topscore won eerste promotiewedstrijd van Set Up van. de grote smaak-p rijs vraag HEINZ9 Têmatê Ketchup JN/1 1AT? CHUL haal een formulier bij Uw Heinz leverancier en WIN EEN G4r$Qnp SERVIES Auto gekanteld Burgerlijke Stand van Haarlem Dank voor tulp Kerkelijk Nieuws Kinderen vergiftigd door onkruidbestrijdingsmiddel Van Mensen en Dingen Onder grote belangstelling en met feestelijk vertoon heeft woensdag in Haarlem de officiële opening plaats gehad van de eerste fabriek in Europa van de Rust- Oleum Corporation, een Amerikaanse onderneming, die zich toelegt op de fabri cage van roestwerende verf, waarvan visolie een belangrijk bestanddeel vormt, liet nieuwe bedrijf is ondergebracht in enige hallen van liet voormalige fabrieks complex van de Ifolland-Nautic aan de Paul Krugerkade. De in Evanston in de staat Illinois gevestigde moederfabriek verwerkt jaarlijks liefst 300 miljoen Alaska-sardientjes, zogenaamde pilchards, en exporteert momenteel naar een zestigtal landen. Het Haarlemse bedrijf zal niet alleen voor landen in Europa produceren, maar ook voor afnemers in het Nabije en het Verre Oosten. De president-directeur van de Rust- Oleum Corporation, de heer Robert Fer- gusson, was uit Amerika overgekomen om de start van de eerste Europese uitbrei ding van zijn maatschappij mee te maken. Onder hen die ook van hun belangstelling blijk gaven waren onder meer de Haar lemse wethouders de heren J. A. Schip pers en W. Happé, de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken, de heer B. F. Enschedé en de heer A. Freed, die de Amerikaanse ambassade vertegenwoor digde. De genodigden werden in Ameri kaanse stijl verwelkomd door in Volen- dammer kostuum gestoken meisjes, die zich overigens bijzonder charmant van hun taak kweten. Van walvisvaarder tot verfmagnaat De heer Robert Fergusson gaf in zijn welkomstwoord een historisch overzicht van de totstandkoming en ontwikkeling van de onderneming, waarvan zijn vader, de in 1940 overleden Robert Fergusson sr. de grondlegger is geweest. Deze Schot voer als jongen op een walvisvaarder. Het viel hem op dat die metalen onder delen van het schip waar de gevangen walvissen van hun speklaag werden ont daan niet aan roestvorming onderhevig waren. Hij begreep dat de visolie hier van de oorzaak was. Verder experimen terend vond hij dat de olie die uit Alas ka sardientjes gewonnen werd het meest geschikt was om in roestwerende verf ver werkt te worden. In 1922 stichtte hij de Anti-Rust. Company of Louisiana, welk bedrijf in 1931 overge plaatst werd naar Chicago en sedertdien de naam Rust- Oleum Corporation draagt. Het Amerikaanse bedrijf geeft werk aan ongeveer driehonderd man personeel, waarbij rekening gehouden dient te wor den met de omstandigheid dat het produk- tieproces grotendeels geautomatiseerd is. De reden waarom Haarlem werd uitgeko zen voor de vestiging van de eerste fa briek in Europa is, dat men hier de be schikking had over voldoende bedrijfs ruimte in de leegstaande hallen van het vroegere Holland Nautic complex. De heer Fergusson sprak zijn bijzondere erkente lijkheid uit over de medewerking die hij van het Haarlemse gemeentebestuur heeft ondervonden. „Nieuwe ster" Nadat de heer Freed namens de Ameri kaanse ambassadeur, die verhinderd was aanwezig te zijn, het nieuwe bedrijf veel goodwill en succes had toegewenst bood wethouder Schippers namens het Haar lemse gemeentebestuur gelukwensen aan. De heer Schippers zei dat B. en W. met voldoening deze „nieuwe ster aan de industriële hemel van Haarlem" be groeten. Hij merkte op dat er geen vrees behoelt te bestaan dat Haarlem teveel geïndus trialiseerd zal worden. Integendeel, er zal gestreefd worden naar een goed even wicht tussen industrie en de historische schoonheid van de Bloemenstad. De wet houder sprak tot slot de hoop uit dat het bedrijf spoedig uitbreiding nodig zal heb ben. Een van de Haarlemse Bloemen meisjes bood hierna mevrouw Fergusson een boeket bloemen in Haarlemse kleuren aan. Wethouder Schippers verrichtte ver volgens, door het doorknippen van een lint dat voor een der fabrieksdeuren was gespannen, de officiële opening van het bedrijf, waarna Suzan Fergusson, de der tienjarige dochter van de pi-esident-direc- teur schuchter op een knop drukte en zo doende een van de verfmachines in wer king stelde. De Rust-Oleum (Nederland) n.v. heeft voorlopig vijf jaar de door haar gebruikte hallen van de gemeente Haarlem gehuurd. Het ligt in de bedoeling mettertijd een eigen fabriek te bouwen. De visolie wordt niet door de fabriek in Haarlem zelf ge maakt, maar deze wordt in vaten uit Ame rika aangevoerd. In het bedrijf in Haar lem heeft uitsluitend de verwerking van de olie met andere verfbestanddelen plaats. BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL BEVALLEN: G. J. Kerkhoff-Schouw, d. H. C. Hesselink-Harkamp, z. K. M.Weijers- Philippi, d. ONDERTROUWD: J. A. van den Ende en A. Kloosterhuis, R. Das en J. L. Schul- ler, M. de Vries en J. E. van Honschoten, H. Zwart en A. van Aalst. OVERLEDEN: T. F. de Vries, 76 j. mevr. B. de Haas-v. d. Noort, 62 j., wed. M. Ger- meraad-Vermeer, 77 j., J. van der Wal. 86 j. BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE. ONDERTROUWD: F. J. den Exter en Y. L. M. Schuak; A. J. Borst en M. E. Roo- zen; J. A. Gischler en S. A. Hiddema; J. H. M. van Kooten en A. Th. van Looij; W. J. Oene en J. M. Peters. GETROUWD: B. Fidom en H. A. de Goede; W. G. M. Overvclde en C. M. van Bakel. GEBOREN: Minka Wilmien Madeleine, d. v. G. J. Aaldriks en M. P. Schuiten; Petrus Johannes, z. v. P. J. Staats en J. Huizer; Simon Johannes Piet, z. v. S. Boe- lee en C. P. van Kempen; Anna Carolina Christina, d. v. D. Koren en C. Dijk; Paula Eveline, d. v. J. B. Kastelein en M. Boel houwer. OVERLEDEN: J. Bakker, 44 j.; mevr. C. H. Schuurmande Vries, 58 j.; P. J. Koo- loos. 78 j. Advertentie 'n Goede vriend op bezoek? eer hem door het nobelste te schenken dat Frankrijk voortbrengt the brandy of Napoleon IMP. OUD - HAARLEM De eerste promotiewedstrijd om een plaats in de eerste klasse van de volley- balcompelitic tussen „Set up", de scho lierenvereniging van de Rijkskweekschool en het Vogelcnzangsc Topscore heeft een 3-1 zege voor Topscore opgeleverd. Dins dag 5 juli ontmoeten de teams elkaar voor de laatste promotiewedstrijd op de tegelvelden van speeltuin „Flora" aan de Van Oosten de Bruijnstraat in Haarlem. De kwekelingen beschikten over meer stootkracht dan hun tegenstanders, maar hadden technisch belangrijk minder in hun mars. In de eerste set kon Topscore zich niet aan de druk van de Set Up- ploeg ontrekken, die snel een grote voor sprong nam en de eerste set met 15-8 won. In de overige sets werd het zwakke netspel van de jeugdige Topscore-speel- sters, rijkelijk gecompenseerd door hun techniek en het goed overnemen als ge volg van een grote beweeglijkheid. Top score nam het initiatief, bleef op de voet gevolgd door de blauwwitten, doch kon toch met tweemaal 15-13 een 2-1 voorsprong nemen. Set up voelde zich verslagen en werd in de laatste set met 15-3 door de Vogelenzangse ploeg onder de voet gelo pen. De resultaten van de gisteravond voor de zomercompetitie, een competitie voor adspirantvolleyballers, gespeelde wedstrij den luidden als volgt: Dames: HBC 2—Odio 3-0, FES-HBC 0-3. Heren: Soza-NSWPH 0-3, NSWPH 6— HBC 3-1, JDD—PEN 0-3, Odio—NSWPH 7 0-3, SGH—NSWPH 4 3-0. Advertentie m* >'8S I 34? f n c.wrfiM;! Verkort weergegeven) Spijtoptanten. Het comité nationale ac tie steunt spijtoptanten Indonesië zendt ons een bloemlezing uit recente brieven en rekesten uit Indonesië, waaruit de nood toestand der spijtoptanten duideli.ik blijkt zomede de noodzaak van zeer spoedige hulpverlening. Uit een rekest van juni j.l. aan de mi nister van Justitie: A. dat hij wegens geldgebrek zijn toch reeds povere woonruimte heeft moeten opgeven en nu woont in een verafgelegen kamponghuisje van blik opgetrokken, zon der badgelegenheid en zonder W.C., welke conveniënten buitenshuis moeten worden gezocht, wat voor ondergetekende als half verlamde invalide feitelijk een onmoge lijkheid is; B. dat nu het inroepen van medische hulp helemaal onmogelijk is geworden; C. dat door de steeds stijgende prijzen het inkomen van Rp. 500 zelfs ontoerei kend is om te voorzien in de allereerste levensbehoeften D. dat door één en ander het leven dat in feite nog slechts is een naar de dood toe vegeteren voor hem en zijn vrouw 'n dagelijks groter kwelling wordt". Uit een brief van 11 april j.l.: „Het zal u dan ook duidelijk zijn, dat van een enigszins behoorlijk bestaan voor ons momenteel geen sprake is. Aan de aanschaf van nieuwe kleding, schoeisel en versterkende middelen valt uiteraard in het geheel niet te denken, zodat wij voor deze zaken grotendeels zijn aangewe zen op giften van familieleden etc., terwijl kosten voor geneeskundige behandeling en medicijnen geheel builen mijn vermogen vallen". Uit een brief van 26 april j.l.: „Als Nederlander in Indonesië, werkend op kerkelijk terrein dus temidden van al deze medemensen die spijt hebben dat ze. vertrouwd hebben op zogenaamde histo rische banden tussen deze 2 landen die zo broos blijken te zijn in deze technische wereld, zou ik alle instanties en burgers in Nederland het toe willen roepen, allen die op regerings-, kerkelijk- of particulier gebied zich bewegen voor deze reddings- taak rednu nu de mensen nog le ven met hun nóg vrolijke kinderen (die geen normale school meer gekend hebben) anders zult ge helemaal niet meer kun nen redden wegens verbroken verbindin gen als gevolg van binnenlandse onlusten of ge zult apatisc'ne, wezenloze lichamen opdreggen met een gebroken hart. Uit een open brief van 7 juni j.l.: „Hier voor u dan staat een vader van een gezin met vier dochters, leeftijd va riërend van 6 tot 15 jaar, die deze open brief schrijft om te pleiten voor een spoe dig vertrek. Ik wil ruiterlijk bekennen dat ik een fout heb begaan door het WN-schap te kiezen, een keuze, die nu een diepe stempel drukt op het geluk van ons gezin. Alle mogelijkheden om deze fout onge daan te maken wil ik met beide handen aangrijpen, want hier staat de toekomst en het geluk van vier meisjes op het spel. Onder uw lezers zullen er stellig ook ouders zijn, die dergelijke grote dochters hebben, maar onder uw lezers zijn ex- geen oudex-s, die in voortdurende angst leven om wat er met de dochters gebeu ren gaat, als zij niet thuis zijn. Er zijn onder uw lezers ouders, wier dochters ge brutaliseerd zijn geworden door zgn. „no zems" e.d., maar deze brutalisering is nooit gepaard gegaan met H A A T. Haat, omdat ze behoren tot de „Belanda's". Haat, omdat ze een Nedexdandse naam di-agen; haat, omdat ze zich niet konden assimileren in de Indonesische samenle ving. Gedreven door deze onverzoenlijke haat (ieder ander woord is hier niet op zijn plaats) worden wij gebrutaliseerd en getergd. En daax-om smeek ik, als vader en hoofd van een ongelukkig huisgezin, help ons! Help ons deze schuld ten onpzichte van onze kinderen teniet te doen. Help ons onze kinderen weer recht in de ogen te mogen zien. Help ons het woordeloze ver wijt in de ogen van onze kinderen weg te halen. Stom moeten wij zwijgen op hun vraag ook naar school te mogen en samen met hun vriendjes te leren en te spelen. Ik wil alle trots opzij zetten om voor ons gezin uw hulp af te smeken. Hulp, die wij zo ontzettend hard nodig hebben. Begrip hebben wij zoveel ontmoet, nu vraag ik meer, ik vx-aag uw aller bijstand. Niet alleen voor mijn gezin, maar voor al de werkelijk naar vrijheid haken de WN's. De WN's, die verlangend en hoopvol hun hand om hulp opheffen. Gij daar in Nedexdand, weigert de smekend uitgestoken hand niet! Wij hebben hulp nodig, wij hebben uw hulp nodig". Secretariaat „NASSI" Prins Mauritslaan 36 Den Haag. Woensdagmiddag om vijf uur is op de Delftlaan in Haarlem ter hoogte van de jeugdherberg een personenauto gekanteld, nadat de bestuurder had getracht een aan rijding te voorkomen met een twaalfjai-ige Haarlemse jongen die op de fiets overstak. De auto week eerst naar links en toen naar rechts uil, draaide om de lengteas en kantelde. De wagen i-aakte de jongen nog, die schaafwonden aan zijn gezicht opliep. Hij werd per ambulance naar zijn woning gebi-acht. De bestuurder van de auto en zijn zesjarige zoontje ki-egen geen letsel. De wagen werd aan de linkerzijde inge deukt. de achterruit ging stuk en een dei- wielen werd ontzet. BEVALLEN van een zoon, 20 juni: M. M. KokBakker; 21 juni: G. I. E. Richardson De Lang. BEVALLEN van een dochtei-, 17 juni: W. H. BarbéBeenhakker; 21 juni: M. L. BerendsenNijssen; C. KnapeStolvoort; G. K. Beemstex-boerKlooster; J. A. E. de Nerée tot Babberichbai-ones de Vos van Steenwijk. ONDERTROUWD, 22 juni: W. P. Was- senbex-g en M. J. van Hoven; J. Dijkstra en C. Henstra; J. E. van Petegem en D. de Groot; G. van Dam en Th. G. Kaaij; D. Kiekens en E. Janssens; H. F. Menges en E. Bekker; A. G. van Riessen en J. J. Storm; J. W. Hansen en M. A. A. Rozen- hart; W. A. Hardebil en P. Bast; N. A. M. van Micrlo en C. Sijpestijn; D. C. Pothai-st en D. Lok: F. J. Schouten en W. Beekelaar; W. van Slootcn en F. A. Hirs; W. G. Flip- plie en G. A. Hekelaar; P. A. Kraakman en A. B. van der Leij; L. van Leeuwen en C. E. van den Eijnde; J. M. L. M. van Kuppe- veld en J. E. M. van Os; A. E. Post en G. M .A. Sneek; J. J. M. Bekkers en M. L. C. Bijvoet; J. P. Hondsmerk en A. S. H. Flasehwinkel; -J. Tij 1 cn L. Hoefnagel. OVERLEDEN, 20 juni: L. Hermans, 85 j„ Ged. Schalkburgex-gracht; P. Reijnhoudt, 70 j., Gasthuisvest; 21 juni: P. G. van der Weijden, 81 j„ Slachthuissti-aat; W. L. J. van der Veer, 73 j„ Gasthuisvest; J. Dek- ker, 67 j„ Gasthuisvest; G. M. de Zeeuw, 72 j.. Maarten van Heemskerkstraat. GEHUWD, 22 juni: V. M. M. P. Scholte en M. M. Stijnman; P. Jungbacker en G. E. Philippo; E. Agema en E. de Jonge; P. C. Blok en T. Wesselman; P. Huis in 't Veld en C. Kleinhout; J. Koning en A. M. Bis schop: A. W. M. Zoon en M. A. Ter Weijde; H .van Tongei-en en Ch. F. G. Pietei-se; A. H. M. van Leuven en C. G. Bakker; W. A. M. Rooze en A. J. Juffermans. Minnaars van Haax-lems oude binnenstad, toeristen en in het algemeen lieden die hun ogen de kost geven, zul len bij hun wandeling door de Frankestraat ter hoogte van de fijnwasserij Rookma- ker ongetwijfeld verrast blij ven staan. De oox-zaak is dan de 18de-eeuwse gevelsteen die hier al eeuwen prijkt, maar sinds enkele dagen in de oorspornkelijke kleuren. Prachtige, frisse kleuren, mo gen we wel zeggen. Op een dag kreeg de dix-ec- tie bezoek van een bestuux-s- 1 ld van de Vereniging „Haer- lem". Hij vertelde dat het vroeger gebx-uikelijk was gevelstenen te schilderen en hij vroeg of de directie er aan wilde meewex-ken de steen in ie gevel van de wasserij weer Ie kleuren te geven die zij vroeger moet hebben gehad. Monumentenzox-g ging na xn velke kleuren de verschillen de onderdelen geschilderd zijn geweest en zocht voor de onderdelen, waarvan de kleur niet terug te vinden was, kleuren uit die in het geheel zouden passen. De Haarlemse decox-atie- schilders J. C. Cramer en Zn. kunnen trots zijn op hun werk. De zandstenen gevel- vex-siering is een fleurig schilderij geworden, waax-op de onderdelen prachtig uit komen. Deze gevelsteen is herhaal delijk in boekwerken ge noemd en gereproduceex-d. Behalve vier manspex-sonen, van wie er twee in gesprek zijn en de andere twee hun werk doen, komen op de steen ondex-meer een kist en een vat voor. In de bedrijfs- iictionaix-e van Savary, anno 1759, kan men lezen dat deze kist diende om er de ge bleekte, plat gevouwen stuk ken goed in te verzenden en het vat om er de opgerolde, n blauw papier en matten gewikkelde stukken in te be waren. In de wasserij herinneren nog allerlei dingen aan die oude tijd. Een daarvan is de bijna vier eeuwen oude lin nenpers, een van de drie die vroeger in de Damast en Lijnwaat Pakkeri.i van An thony Charles en Zoonen werd gebruikt. Maar niet allen in die tijd. Ook nog in het begin van de 19de-eeuw toen Rookmaaker het bedrijf overnam en zelfs enkele tien tallen jaren geleden deed de linnenpers nog dienst. Nu staat hij op de eei-ste etage als een bezienswaax-digheid. De fijnwasserij heeft een reputatie op het gebied van het vex-zox-gen van tafelgoed. Bij bezoeken van buitenland se koninklijke gasten krijgt dit oude Haarlemse bedrijf het tafelgoed voor het staat siediner toegestuurd. Nadat 't keurig is opgemaakt gaat het retour om zijn onmisbare plaats bij het diner in te neinen. Een andere speciali teit is het vex-zorgen van ker- kegoed, zoals avondmaallin- nen. De opdx-achten hiex-voor komen uit het hele land. Vaak lopen toeristen en andex-e belangstellenden de wasserij binnen. De gevel steen is al heel wat kex-en gefotografeex-d, uit allerlei standpunten. Laatst kx-eeg de directie nog een foto toege stuurd van een enthousiaste bewoner van Hamburg, die onze stad had bezocht. Zaterdag 16 juli gaat de afdeling „Buitenrust" van het Haax-lems Speeltuin Verbond uitgebreid feestvieren ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan van deze afdeling. Des middags is er van 14.30 tot 16.30 uur een receptie in het clubhuis (ingang Voor- tingstx-aat) en 's avonds wordt er in het gebouw van de Haax-lemse Kegelbond een grote show-, dans en kien- avond gehouden. Deze avond wordt verzorgd door het Haarlems Kleinkunst Theater en ondermeer kan men dan luisteren naar Nellie Balk en haar showox-kest. Na afloop is er dansen onder leiding van de heer J. Zwart op mu ziek van „The Thox-nwood Players" van Jan Doorn bosch. Aan de Mauricialaan in O verveen woont een vijftien jarig meisje, dat u alles kan /ertellen over de totstand koming en het doel van de ^oox-daliantische Vex-dx-agsor- lanisatie. Dagenlang heeft -ïélène Godefroy in de school bibliotheek van de Middel- oax-e meisjesschool op het Kopje, waar zij school gaat, Ie boeken doorgenomen, waarin de wordingsgeschie- lenis van deze organisatie ;taat vei-meld en tenslotte aeeft zij over dit onderwerp ben opstel van zesentwintig bladzijden „aan één kant beschreven", zoals zij zegt baar Den Haag gestuux-d, waar de Atlantische commis sie, voor scholiex-en van der tien tot zestien jaar een op stelprijsvraag met als onder werp de NAVO, had uitge- schx-even. En samen met twee andere meisjes in het land won Hélène de hoofdprijs, die be staat uit een veertiendaags verblijf in een intex-nationaal jongerenkamp in Denemar ken. „Eerst wilde ik niet eens aan die wedstrijd meedoen. Maar wat bexx ik blij, dat ik het gedaan heb", vertelde Hélène, die blij lachend tegenover ons zit in de gx-ote, ruime kamer met de glim mend gewreven parketvloe ren van het oudex-lijk huis in Overveen. Het zou de eerste keer zijn, dat zij naar het buitenland ging, als de heer en mevrouw Godefroy niet besloten had den om haar, voox-dat zij naar Denemarken gaat, inee te nemen naar Oostenrijk. „Dan heeft ze tenminste met óns, haar eerste buitenlandse reis gemaakt", zegt mevrouw Go- defx-oy, die tijdens ons ge- spx-ek is binnengekomen. De zesentwintig bladzijden van haar winnende opstel heeft Hélène aan één kant beschx-even en aan één kant beplakt met krantenfoto's en politieke spotpx-enten, die be trekking hadden op het ondei-wex-p. „Mijn geschiedenislerares heeft mij veel geholpen en zij heeft ook de opstellen van onze school ingeleverd". Hélèné had op Kaar over- gangsrapport een zeven voor Nederlands en een negen voor geschiedenis. Of zij zich alleen maar voor moderne geschiedenis interesseert? „Oh, nee, de Grieken en Ro meinen vind ik machtig in teressant". Het schrijven van opstellen is overigens nooit een hobby van haar geweest. Roeien is dat wel en niet te vex-geten: ballet. „Ik heb zes jaar op ballet gezeten, maar het was niet goed voor mijn gezond heid", vertelde Hélène, waax-- na zij opstaat en gauw de reisgids van Denemarken gaat halen, die zij van haar geschiedenislerares gekregen heeft. Een uitgebreide kaart van Denemax-ken komt te voorschijn en bij het plaatsje Nyköbing staat een kruisje „Daar ligt het kamp". Dertig jongeren uit tien landen zul len daar van 12 tot 15 augus tus hun vakantie doox-bx-en- gen. Onder hen zijn de drie prijswinnaressen uit Neder land. De meisjes zullen daar op eigen gelegenheid naar toe moeten gaan; per trein of per vliegtuig. „Ik heb liever dat zij per vliegtuig gaan", zegt mevrouw Godefroy bezorgd: „Je hoort tegenwoordig zo veel nax-e dingen Hélène zegt niets, zij is alleen maar blij Hélène Godefroy Wij ontvingen een nood kreet namens het medisch kleuterdagverblijf „Mar griet", dat dezer dagen zijn vijftienjarig bestaan viert. Ter gelegenheid van dit der de lustrum wordt deze week een lijstcollecte gehouden, waarvoor men maar twaalf collectanten bijeen heeft we ten te krijgen. Nu vreest men dat ook de straatcollecte op zaterdag aanstaande wegens het ontbreken van collectan ten tot mislukking gedoemd is. „Margriet" doet daarom een dringend beroep op iedereen boven veertien jaar, die aan deze collecte wil meewerken. Men kan zich als collectant of collectante opgeven bij het propaganda- adres H. C. Hartman, Corn, van Noordestraat 20 rd., Haarlem, tel. 17189 of vrij dagavond 24 juni in zaal 2 van gebouw Cultura, Jans straat 83. Dat. Haarlem zijn naam als bloemenstad nog steeds eer aandoet is gebleken bij het bezoek dat burgemeester mr. Cremers en de Haarlemse bloemenmeisjes aan Scar borough hebben, gebracht, waarbij zij het gemeentebe stuur van de Engelse bad plaats een nieuwe Darwin- tulp hebben aangeboden. Het bijzondere hiervan was, dat deze tulp, die de naam „Scarborough" kreeg, gewonnen is door een echte Haarlemse kweker, namelijk C. G. van Tubergen's bloem bollen- en zaadhandel n.v. Hieruit blijkt dus wel, dat Haarlem nog in staat is zijn partijtje mee te blazen in het concert van bloembollenkwe- kende plaatsen. Het gemeen tebestuur van Scax-borough heeft zijn bijzondere dank gebracht voor het aanbieden van deze werkelijk fraaie tulp en noemde dit geschenk een „bijzondere geste". Overigens zal „Scarbo rough" de eerste jaren nog geen handelsartikel zijn. In het najaar worden enkele bollen naar de Engelse bad plaats gestuurd. Advertentie Ned. Herv. Kerk Bex-oepen te Amsterdam: Ph. W. Berg- kotte te Oosterbeek. Geref. Kerken Bei-oepen te Paesens en Moddergat: A. C. van Beek jr., kand. te Woerden. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Schiedam: J. van Doorn te Tholen. Vrije Evang. Gemeenten Bedankt voor MuSselkanaal: C. Zijlstra te Franeker. Een vijfjarig zoontje van de familie Voor in 't Holt en een driejarig zoontje van de familie Sandex's uit Gasseltemij- veen (Gr.) vonden gistermiddag op de vuilnisstortplaats in hun woonplaats een blikken bus waarmee ze enige tijd speel den. Enige uren hierna werden beide jongetjes ziek. Zij werden direct naar het Wilhelmina- ziekenhuis in Assen overgebracht. Daar constateerde men vergigtigingsverschijn- selen. In de bus had een onkx-uidbestx'ij- dingsmiddel gezeten. De politie zoekt naar degene die zo achteloos de bus heef weg gegooid in plaats van het ding te ver- bi-anden of te begraven. De toestand van de beide kinderen is redelijk goed. Advertentie VOOR IEDER EEN PASSEND RIJWIEL OF BROMMER Gazelle, Magneet, HMW, Solex, Glulictta enz. GED. OUDE GRACHT 102 - TEL. 14361 Leerlingenuitvoering. Donderdag 23 juni geven de leerlingen van de dans- en balletstudio H. van der Moolen uit Heem stede in het gebouw van de Haarlemse Kegel Bond aan de Tempelierstraat in Haarlem een balletuitvoering. Op het programma staat het ballet „Prinses Rozelijn" in de choreografie van Gini van der Moolen. De pianiste Wil Dooi-nebos draagt zox-g voor de muzikale begeleiding.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5