Piaats een Groentje! Ruim honderd jongeren houden in Haarlem „Festival of Arts" PERLON KOUSEN Cram a bekwaam Boekhouder all round beton timmerlieden leeriing-röntgenlaboranten H, J, v. d. Meer KOELKASTEN HENDRIKS een energiek persoon ASSISTEIT(E) vrouwelijke administratieve kracht N Ph. O. Opvoering in Openluchttheater onder regie van Hetty Blok en Jack Bow HTC met thriller Spanning in strijd om Zilveren dambord Lekasln FAMEZ0 FAMEZ0 SUPER FAMEZQ SUPER TRIUMPH TR III A SPORT BOUWJAAR '59 a) Onderhoudsmonteur b) Personeel voor alle afdelingen V R IJ D A G 2 4 JUNI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Conference of Internationally-winded Schools Vier doden in het verkeer Russische student blijft in hechtenis „Overval" op het PTT- kantoor wekte opzien Examens Bus en Verhey op dreef in CC-damtoernooi Wedstrijden Haarlemse Cricket Bond Muzikale wandeling van tamboerkorps „Haarlem" A. H. A. Versteijnen 40 jaar bij Twentse Bank Nog geen herziening van utiliteitstarieven B, en W. antwoorden raadslid Fib be 3.95 3.65 5.- en 4.50 139.50 159.50 Inruil zowel als financiering is mogelijk. Sportautocentrum „DE PITS" Bos en Lommerweg 379-381 A'dam, Tel. 122186 -124303 VIERENVIJFTIG middelbare scholieren uit zes landen en een even groot aantal uit Nederland komen van 25 juli tot 6 augustus naar Haarlem onder auspiciën van de Conference of Internationally-minded Schools (C.I.S.) om er hun „Festival of the Arts" te houden. Voor het eerst sinds de oprichting van de C.I.S. in april 1949 wordt daarmee een grote internationale manifestatie in Nederland gehouden, nadat er onder meer twee jaar geleden al een festival is geweest in het Franse plaatsje Sèvres bij Parijs. Dat Haarlem de eer te beurt is gevallen als gastheer voor deze jongeren op te treden wordt mede verklaard door het feit, dat de gemeente Haarlem als zo danig bij de C.I.S. is aangesloten en dat zes Haarlemse middelbare scholen en de in Haarlem gevestigde Rijkskweekschool lid zijn van deze organisatie, die de inter nationale verstandhouding tussen middelbare scholieren door een voortdurend contact wil verbeteren. Het „Festival of the Arts" is één van de middelen, die dit contact wil vestigen, waarbij vooropstaat de actieve medewer king van ie deelnemers aan dit evene ment. De ruim honderd jongens en meis jes, die naar Haarlem komen worden ver deeld in werkgroepen, die zich achtereen volgens bezighouden met toneel, mimiek en voordracht; muziek; ballet en modern dansen; décorbouwen; costuumnaaien; te kenen, schilderen en boetseren en foto garfie. Van de laatste twee onderdelen zal een kleine expositie worden gehouden. De artistieke leiding van het festival berust bij de cabaretière mevrouw Hetty Blok. Jack Bow verzorgt de choreogarfie Het ligt in de bedoeling ruim tien dagen lang intensief bezig te zijn met het in studeren van de verschillende onderdelen om dan op 4 augustus in het Openlucht theater in Bloemendaal te komen tot een grote opvoering, waaraan zoveel mogelijk scholieren zullen meewerken. Vast staat reeds dat de Duitse groep op die avond een opvoering zal geven van Goethe's „Die Laune des Verlichten". De Nederlanders komen met een Vondelparodie van Kees Stip. Verder prijst mevrouw Hetty Blok zich gelukkig dat zij de beschikking heeft over goede muziek, waaronder „moderne jazz, die dus weer bijna klassiek aandoet." Voorts worden volksliedjes gezongen met veel mime, er zal een flamencogro^pje zijn en er komt een balletje op muziek van Dave Brubcck. Mimiek Het streven is zoveel mogelijk beweging en mimiek in te schakelen, omdat op deze wijze de taalverschillen kunnen wor den overbrugd. Voor de buitenlandse leer lingen zal kort na hun aankomst een audi tie worden gegeven om na te gaan in hoeverre hun programma en aanleg ge schikt zijn om mee te doen aan de uit voering in het Openluchttheater. De organisatie van het festival is in handen van de afdeling Haarlem van de C.I.S., die een voorbereidend comité heeft samengesteld, dat onder leiding staat van In Amsterdam is op de kruising Kinker straatNicolaas Beetsstraat een scooter, waarop twee leerling-verpleegsters zalen, door een tram aangereden en enige meters meegesleurd. De 21-jarige mej. A. E. Schoonlingen, die op de duo zat, werd zo ernstig gewond, dat zij tijdens haar over brenging naar het Wilheiminagasthuis overleed. De bestuurster van de scooter, de 22-jarige Hongaarse K. M. Szentgallay, werd met zeer ernstig letsel in het zieken huis opgenomen. Volgens de politie is het ongeluk te wij ten aan het onoordeelkundig rijden van mej. Szentgallay, die niet in het bezit was van een rijbewijs. Op de rijksweg UtrechtDen Bosch na bij Zijderveld is de 24-jarige motorrijder Ch. Dijkstra uit Zaandam verongelukt. Vermoedelijk doordat een band sprong kwam hij op hel linkergedeelte van de snelverkeersweg, waar hij in frontale bot sing kwam met een vrachtauto. Hij werd zwaar gewond. Een juist passerende Duitse arts verleende de eerste hulp maar bij aankomst in het ziekenhuis te Leerdam bleek de motorrijder reeds te zijn over leden. In Beetgumermolen (Fr.) is de vijfjarige J. G. Wijma bij het oversteken van de rij weg aangereden door een personenouto. Het jongetje werd ernstig gewond en is in het Diaconessenhuis te Leeuwarden over leden. In Leeuwarden is het twaalfjarige meisje K. Overzet, toen zij op de Noorderweg fiet ste, onder een haar inhalende zandauto geraakt. Het meisje werd ernstig gewond en overleed kort na aankomst in het Dia conessenhuis. De officier van Justitie in Den Haag, mr. dr. J. C. Maris, heeft geen termen gevonden om de van spionnage verdachte Russische student Smirnov uit de voorlo pige hechtenis te ontslaan. Het desbetref fende verzoek van de Sovjet-Russische am bassadeur is niet ingewilligd. Hedenavond loopt de tweede termijn van de in ver zekeringstelling af. Dan zal opnieuw moe ten worden beslist of het voorarrest zal worden verlengd. Over het ten huize van S. gevonden ma teriaal wordt van de zijde van de justitie het diepste stilzwijgen bewaard. Of het belastende materiaal de officier voldoende houvast zal opleveren voor het voeren van een proces, staat nog niet vast. De mo gelijkheid is niet uitgesloten, dat S. zal worden uitgewezen, zodat het niet tot een proces komt. Het huis in de Celebesstraat werd niet nog door andere Russen be woond. S., die op de pensionhoudster de indruk maakte Engelsman te zijn, woon de er met zijn vrouw en kind. De vrouw en het kind van S. zijn in de Sovjet-Russische ambassade onderge bracht op initiatief van de Russische am bassadeur. mejuffrouw A. Otte. Veel steun bij de voorbereiding wordt gegeven door de af deling Culturele Zaken van de gemeente Haarlem, die ook nauw bij de organisatie is betrokken. Trouwens de gemeente Haar lem heeft bijzonder veel belangstelling voor het werk van de C.I.S., hetgeen niet alleen bli.ikt uit de subsidie die voor het festival is gegeven, maar ook uit de mede werking van het bureau Culturele Zaken en uit het beschikbaar stellen van oefen ruimte. Voorts heeft de C.I.S.-Haarlem nog subsidies ontvangen van het Prins Bernhardfonds, het Anjerfonds, Caritas, W.I.K.O.R. en departement van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen. Mede om het contact van de bezoekende jongeren met hun Haarlemse leeftijds genoten zo intensief mogelijk te doen zijn, heeft men in afwijking van vorige inter nationale bezoeken besloten de gasten niet in groepen bijeen te laten logeren, maar hen bij Nederlandse families onder te brengen. Behalve de voorbereidingen voor de uit voering op 4 augustus staan ook nog ex cursies onder meer naar Amsterdam en Aalsmeer op het programma. Tot slot nog een vermelding van de her komst van de buietnlandse jongeren. Uit Engeland komen 16 jongeren, uit Ierland 10, Frankrijk 11, Zwitserland 1, Duitsland 15 en uit Japan 1. Deze laatste studeert aan de Internationale School in Den Haag. Van de Nederlandse groep komen leerlin gen van Lorentzlyceum, Lourens Coster- lyceum, Coorneherlyceum, Christelijk Ly ceum, H.B.S. voor meisjes en Rijkskweek school uit Haarlem, Jac. P. Thijssely- ceum uit Overveen en Grotiuscollege uit Heerlen. Donderdagavond verwekte een tafereel van „gewapend geweld" nogal wat op schudding nabij het postkantoor te Haar lem. Omwonenden ontdekten op zeker mo ment geüniformeerde mannen met schiet wapenen, die kennelijk bezig waren een aanval te doen op de hal van het postkan toor. Er was geen politie in de buurt, dus een van de ooggetuigen belde het politie bureau op, waar terstond alarm werd ge geven. De politie rukte uit en daardoor werden voorbijgangers op de gebeurtenis attent gemaakt, zodat spoedig veel belangstellen den opdoken. Het had allemaal tenslotte niets om het lijf, want het betrof een van de periodieke oefeningen van de P.T.T.-bedrijfsbeveili- ging. De P.T.T. beschikt blijkbaar over ploegen geüniformeerde en gewapende manschappen, die binnen het bedrijf op treden in geval van nood. Dit keer hadden deze manschappen de straat ook in hun oefening betrokken en dat zonder medeweten van de politie. Er was een overval geënsceneerd die van bui ten af moest worden bedwongen. De wapens der P.T.T.ers zijn bij derge lijke oefeningen niet geladen, zodat er geen enkel gevaar bestond. Uitslag Mulo-examens, gehouden te Haar lem op 23 juni I960- Geslaagd voor het diploma Mulo-A: J. Jonk hof, Haarlem (m.)*; A. M. Ammerlaan. Haar lem (v.)*; W. J. v. Biezen. Sassenheim (m.); G. Meijer, Sassenheim (m.); C- W. v. Weeren, Haarlem (v.)*; H. W. Nieuwenhuizen, Haar lem (m.)*; G. K. Nijssen, Haarlem (m.)*; R. Plooijer. Haarlem (m.)*; J. Scholtz, Haarlem (m.)*; K. A. Berghuis, Beverwijk (v.)*; A. G. v. d. Pol, Lisse (v.) A. J. Alders, Lisse (m.)*; G. J. Acda, Beverwijk (m.)*; M. C. H. Bakker. Beverwijk (v.)*. Geslaagd voor het diploma Mulo-B: R. Weij- gers, Heemstede (v.); A. J. H. Wielart, Haar lem (v.); P. Kruger, Haarlem (m.); H. v. Voe len, Beverwijk (m.); A. J. C. Vijn. Heemstede (v.); P. H. Wapstra, Beverwijk (m.); G. J. A. Wagter. Beverwijk (v.); J. Boer, Beverwijk (m.). Afgewezen werden 11 kandidaten. (m.) man, (v.) vrouw, met mid denstandsdiploma. Voor het Mulo-diploma A. slaagden in Bloe mendaal de dames: M. Nijman, Beverwijk; W. E. v. Beem, Haarlem; C. Hogenbirk, Haarlem; C. M. v. Orden, Haarlem; E. M. G. F- KorzeLius, Haarlem: J. Rensenbrink, Haarem; K. de Boer, Hoofddorp; J. Meyer, Velsen; M. D. Jochems, IJmuiden; E. M. M. Haverhals, Zwanenburg. De heren: K. C. Reimes, Beverwijk; H. v. Looij, Haarlem; A. Wassenburg, Haarlem; W. F. Rustemeijer, Velsen. De met gemerkten behaalden tevens het middenstandsdiploma. Totaal werden afgewezen 3 kandidaten. Voor het Mulo-diploma B slaagden in Bloe mendaal mej. B. C. Brouwer, Velsen. De heren: A. J. Bolsenbroek, Bloemendaal; .T. C. v. d. Heuvel, Hearlem; F. Hoogendijk. Haarlem; W. B. Lenaarts, Haarlem; E. van Liere. Haarlem; R. P. Muis, Haarlem H Twee- huijzen, Haarlem; J. H. Waldenmaier, Haar lem; P. Zandberg, Haarlem; H. Ruighaver, Hoofddorp. A mateurtoneel De voorstellingen, waarmee de Haar lemse Toneel Club dezer dagen voor het voelicht trad opgevoerd werd „De on verwachte bezoeker" van Agatha Christie betekenden het regie-debuut van Leo Straus. Ik heb Leo Straus menigmaal zien excelleren als acteur. Het is begrijpelijk en verleidelijk, wanneer een zo begaafd man zich dan ook waagt aan de regie. In het geval van „De onverwachte bezoeker" is zo'n debuut wel verantwoord. Agatha Christie bespaart ons geen verrassingen. Ze neemt de tijd en de tekst om die voor te bereiden. Derhalve kan de regisseur zijn spelers rus tig instrueren, al dient hij dan wel te zor gen voor de juiste toonhoogte in de dialo gen, de spanning in de overgangen en de mise en scène. Op het laatste punt heb ik Straus het minst overtuigend gevonden. Ik moet eerlijk bekennen, dat ik pas in de pauze uit het programma kennis nam van het feit, dat hij voor de regie aansprake lijk was. Daarvoor had ik me al eens ver baasd over de weinig vlotte enscenering en de wat verbrokkelde manier, waarop de situaties in elkaar schoven. Eenmaal ervan op de hoogte, dat er dit keer geen routinier aan het werk was geweest, begon ik de oorzaak te begrijpen. Ik geloof dat Leo Straus het er, gezien dit debuut, ver antwoord van heeft afgebracht, maar de ideale regisseur lijkt hij mij niet, wel de ideale acteur. Men moet zoiets in zijn vin gers hebben. De recensent, om zijn me ning gevraagd, zal er openhartig voor uit moeten komen. Eén speler was er, die zijn rol met bij zonder veel verve heeft vertolkt. Dat was mr. B. R. Frerichs als de ziekenoppasser Angell. Hij was vooral mimisch de leven de expressie van de verdachte in deze moordzaak, die zo'n onverwachte oplos sing vond. Bevredigend was ook het de buut van Carel Alphenaar, mooi ontoere kenbaar gehouden die Ian Warwick. Een getourmenteerde Laura kregen we van mevr. L. Smit Ki-oes te zien. Dr. A. W. Thöne paste zich in de juiste toonaard daarbij aan, overvleugeld door mr. N. Drost, die de vreemdsoortige situaties rus tig beheerste als de titelheld in dit spel. Voortreffelijk getypeerd kwam juffrouw Bennett uit de bus een goede rol van mevr. C. M. J. F. L. Wijt-de Meijer. Haar natuurlijkheid werd eigenlijk alleen door mr. J. Roggeveen als eenvoudig brigadier geëvenaard. Dat lag ook wel aan Agatha Christie, die de schepselen van haar fan tasie niet al te veel armslag gaf, waarvan vooral mr. M. C. Wijt en mevr. A. E. Loedeman-Bosschaart de dupe werden. Men moet een heleboel logisch denken en twijfelen aan mogelijkheden, overboord zetten om de schrijfster op haar paden t.e volgen. Dat lukte niet altijd. Aan wie de schuld, Agatha V. W. Franse Voor twee spelers zijn de deze week ge speelde drie ronden van het C.C. damtoer- nooi wel zeer gunstig geweest. Bus en Ver hey behaalden namelijk 5 punten uit drie partijen, hetgeen voor J. Verhey betekende dat hij met 10 punten uit 6 partijen alleen de leiding nam. Bus (Haarlemse damclub) leverde een .uitstekende prestatie door Van Heerden, kampioen van Noordholland te verslaan. De uitslagen waren: Vierde ronde: C. ChattillonJ. Verhey 0-2; J. JanusJ. Bus 0-2; P. v. Heerde J. Beeke 2-0; K. v. HovenD. Kleen 2-0. De partij A. de JongW. de Jong werd uitgesteld. Vijfde ronde: J. VerheyW. de Jong 1-1; D. KleenR. de Jong 1-1: J. BeekeK. v. Hoven 2-0; J. BusP. v. Heerde 2-0 en C. ChattillonJ. Janus 2-0. Zesde ronde: J. VerheyA. de Jong 2-0; W. de JongP. v. Heerde 2-0; D. Kleen P. v. Heerde 1-1; J. BeekeJ. Janus 2-0 en J. BusC. Chattillon 1-1. De bovenste helft van de ranglijst ver toont nu het volgende beeld: 1. J. Verhey 10 uit 6; 2. W. de Jong 8 uit 5 en 3, 4 en 5 J. Beeke, J. Bus en P. v. Heerde elk 8 uit 6. In de finale van het persoonlijk kam pioenschap van Heemstede kon H. Belien zich door een overwinning op Janus onge slagen aan de top van de ranglijst nestelen. Sluiter, die tegen Draaier niet verder kwam dan een puntenverdeling zakte naai de tweede plaats. De partij tussen P. Belien en J. Bus eindigde eveneens in remise. Zaterdag 25 juni wordt op het terrein van de H.C.C. „Haarlem", Donkere Laan te Bloemendaal gespeeld de wedstrijd H.C. B. XI—S.G.S. Het elftal van de H.C.B. is als volgt: Capt. Kleefstra; Van Giffen w.k.; De Bruine, Van Loenen, Meijer sr., Van Houten, Bouman. Van Muiswinkel, Be- rendsen. Eelman en Slendebroek. Tevens wordt in Amsterdam gespeeld tegen de Jeugd van A.C.B. om de Zilveren Bal op het terrein van V.R.A. Elftal: capt. Van Baasbank, Vermeer w. k., Slagter, Van Wijk, Van Schouwenburg, Van Buchem. Brongersma, De Graaf, Van der Munnik, Thoden van Velsen en Voge laar. Op zaterdag 25 juni zal het tamboer- en pijperskorps „Haarlem" een mars houden door Haarlem-oost, als het goed weer is. Men vertrekt om 16 uur bij de Oosterkerk. Door slechte weersomstandigheden moest de voorgenomen tocht op 11 juni uitgesteld worden. De route die het korps zaterdag neemt, is als volgt: Vertrek Oosterkerk, Zomer- kade (16 uur), Nagtzaamplein, Nagtzaam- straat, Van der Hulststraat, Zuidpolder straat, Romolenstraat. Herensingel, Schalk wijkerstraat, Byzantiumstraat, Merovin- genstraat, Hannie Schafstraat, Richard Holkade, Diepenbrockstraat, D. Schafer- Directeur kantoor Heemstede Op I juli hoopt de heer A. H. A. Ver steijnen, directeur van het kantoor van De Twentse Bank aan de Binnenweg in Haamstede, de dag te herdenken dat hij veertig jaar geleden in dienst trad van de Haarlemse Bankvereniging in Haar lem. Op zaterdag 2 juli wordt dit jubi leum gevierd in café-restaurant Boeken rode. Van drie tot vier uur is er een bijeenkomst voor het personeel en ver volgens een receptie voor cliënten en be langstellenden. De heer Versteijnen werkte eerst ruim drie jaar bij de Haarlemse Bankvereni ging in Haarlem. Op 1 augustus 1923 werd in Heemstede een kantoor geopend en de heer Versteijnen kwam hier als tweede man. De jubilaris beleefde in Heemstede 37 zeer drukke jaren. De uitbreiding van het kantoor en zijn bezetting en die van de cliëntenkring gingen hand in hand. Thans werken er twintig mensen, hetgeen het tienvoudige is van het aantal in 1923. Op 1 januari 1931, bij de fusie met De Twentse Bank. zag de heer Versteijnen zijn verdiensten beloond met de benoeming tot procuratiehouder. Toen in 1946 de di recteursplaats vacant kwam, werd hij, zeer tot genoegen van personeel en cliën ten op deze plaats benoemd. De jubilaris is in Heemstede een beken de en geziene figuur. Vele penningmees terschappen stonden of staan nog op zijn naam, onder andere van het Koningin Wilhelminafonds. het Nationaal Reuma fonds. de Actie Comité Vluchtelingenhulp en de Adoptiecommissie Putlershoek. On getwijfeld zullen zaterdag velen de heer Versteijnen komen geluk wensen. B. en W. van Haarlem achten het voor alsnog niet verantwoord een herziening van de tarieven voor de levering van gas en elektriciteit te bevorderen. Dit ondanks het feit dat de prijzen van de grondstoffen benodigd voor de produk- tie van gas en elektriciteit een geleide lijke verlaging hebben ondergaan. Deze daling heeft echter, aldus B. en W. in antwoord op de door het raadslid de heer J. W. Th. Fibbe (V.V.D.) gestelde schrif telijke vragen, nog niet voldoende kunnen doorwerken in verband met de in het be gin van het jaar nog aanwezige duurdere voorraden en nog lopende bestellingen van grondstoffen. Bovendien oefenen de jong ste loonsverhogingen een ongunstige in vloed uit op de bedrijfsuitkomsten van het energiebedrijf, aldus het college. Afgezien van deze argumenten wijzen B. en W. erop, dat de komende financiële verhouding tussen rijk en gemeenten nog niet bekend is. Dit maakt het voor Haar lem uiterst moeilijk een juist beeld te vormen van de financiële mogelijkheden. Zolang in deze materie niet meer inzicht is verkregen blijft, mede gezien het be grotingstekort, grote voorzichtigheid ge boden, zeggen B. en W. Het is zelfs niet uitgesloten dat bij een voortgaande onvol doende dekking van de uitgaven bepaalde gemeentelijke taken in onvoldoende mate zullen kunnen worden behartigd en zelfs moeten worden afgestoten. De derde, tevens laatste ronde van de voorwedstrijden om het Zilveren HDC- dambord heeft een aantrekkelijk en span nend verloop gehad, omdat in beide afde lingen drie van de vier deelnemende kwar tetten uitstekend geklasseerd stonden voor de finale-plaatsen. De spanning werd nog verhoogd door de bepaling, dat bij gelijke aankomst van twee of meer kwartetten de bordpunten zouden beslissen. In groep A werd een bijzonder taaie strijd geleverd tussen het eersle kwartet van HDC en het kwartet van DCIJ. De IJmuidenaren moesten met 5-3 winnen om door een beter bordgemiddelde HDC te passeren, .terwijl HDC bij een gelijkspel veilig was. Na 4 uur spelen eindigde deze ontmoeting in een 4-4 gelijkspel. De hou der van het bord, damclub 't Oosten, zag zich voor de moeilijke taak gesteld het kwartet van VKD met duidelijke cijfers te verslaan om eventueel van een beter bord gemiddelde te profiteren, 't Oosten liet daarover geen twijfel bestaan en won met 8-0. De eindstand in deze groep luidt: 1. H D C 3 2 1 0 5 15—9 2. 't Oosten 3 2 0 1 4 16—8 3. D C IJ 3 1 1 1 3 14—10 4. VKD 3 0 0 3 0 3—21 HDC en 't Oosten zullen in de finale uitkomen. Heviger dan in groep A beleefden de in groep B uitkomende kwartetten de span ning van dit korte voortoernooi. Hier was het scoreverloop zo geweest, dat bij het ingaan van de derde ronde alle vier de deelnemers nog de finale in zicht hadden Hillegom streed met felheid tegen Sant poort en wist een volkomen verdiende 6-2 overwinning te boeken. Zandvoort moest het opnemen met HDC II. De Haarlemmers gaven uitstekend partij en bereikten een 6-2 overwinning. De eindstand in deze groep luidt: De Heer en Mevrouw RIETVELD- MALINOSKY BLOM geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter AAFJE ELISABETH CORNELIA Haarlem, 23 juni 1960 Kleine Houtweg 99. De Heer en Mevrouw VAN DER NOORDAA- REINALDA geven met vreugde kennis van de geboorte van hun dochter MARIA SYBRIG GEERTRUIDA Overveen, 23 juni 1960 Julianalaan 51. op maandag 27 juni 1960 om 8 uur in de Immanuëlkerk, v. Egmondstraat 5, H'lem-N., te geven door: Marthy v. Kerkhoff, alt, Simon C. Jansen, orgel Toegang 0.75 ALGEM. NED. VERBOND afd. Haarlem c.o. Ledenvergadering op vrijdag 1 juli te 20 uur. Prins Mau- ritslaan 33, Haarlem Wat een sortering gebruikte Rijwielen in prijzen v.a. ƒ35. Ook betere soorten w.o. Ra leigh. Fongers. Humber enz. A. Koelemcijer, Brcestraat 3 Gemeente Aalsmeer WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Aalsmeer maken bekend dat zij voornemens zijn. krachtens het bepaalde in artikel 20 van de wederop- bouwwet, vergunning te ver lenen aan A. de Hertog, wo nende te Aalsmeer, Genie- dijk 26, tot het bouwen van een kas op dit perceel, kada straal bekend in sectie D. nr. 1416, zulks in afwijking van het uitbreidingsplan in onderdelen Kudelstaart de zer gemeente. Tegen het verlenen van deze vergunning kunnen binnen een week na dagtekening van deze bekendmaking schrifte lijk bezwaren bij hun college worden ingediend. Aalsmeer, 24 juni 1960. Burgemeester en wet houders van Aalsmeer. Loggers, burgemeester. J. van der Zwaard Jr., lo. secretaris. Zeer fijn 20 den. 60 g. Modetint Wandelkous, zeer sterk en fijn Crèpe-Nylon, rekbaar onverslijtbaar, le keus en vele andere soorten! vanaf 1.95 Kleine Houtstraat 7 Bij Hoofdpijn helpt 1. H. D. C. II 2. Hillegom 3. Santpoort 4. Zandvoort 3 2 0 1 4 14—10 3 1113 13—11 3 1113 11—13 3 0 12 1 10—14 HDC II en Hillegom plaatsten zich voor de finale, laatstgenoemd kwartet, dank zij een beter bordgemiddelde dan Santpoort. Maandag 27 juni zal in de bovenzaal van ,.Die Raeckse" de finale beginnen. straat, Prins Bernhardlaan, L. Spinger- laan, Vincent van Goghlaan, De Bazel- laan, Staalstraat, Berlagelaan, Dr. Schaep- manstraat Hofdijkstraat, Oosterkerk. InU w vacantlc naar deVeluwa langs Oost.-Flevoland Dagelijks naar Harderwijk om 8.30 uur, mef Ingang van 2-7-1960 op zaierdag vertrek óók 14.30 uur. Afvaart: de Ruyterkade steiger 2, tel. 242294 Dagret. f 4.50. Enk. reis f 3.-. Kind. halt geld. Rijw. f 0.75 Vraagt gratis dienstregeling l N.V. HOLLAND VELUWE LIJN REDERIJ ZWAAG H AROERW IJKER SAL ON B 0 0TDIENST Bloembollenbedrijf in Hillegom vraagt ervaring in kostprijsberekening strekt tot aanbeveling Volledige eigenhandig geschreven brieven met foto te zen den onder no. 3183 bureau van dit blad. GEVRAAGD Aannemersbedrijf H. REVERS. Kamerlingh Onnesstraat 11. Haarlem. Na 6 uur. Röntgenafdeling Diaconessenhuis Met ingang van 1 september kunnen twee geplaatst worden. Leeftijd 18—21 jaar. in bezit van Mulo B of Middelbaar onderwijs diploma. Schriftelijke aanmelding aan de besturende zuster van het Diaconessenhuis. Hazepaterslaan. Haarlem. Speciale aanbieding LAAGSTE VOORJAARSPRIJZEN! Echte Antraciet (hard!) NOOTJES 4. trechterhaarden o.a. 6.50 NOOTJES 3, gewone haarden o.a. 8.60 As ca. 10 vluchtig ca. 6 Vraagt onze volledige prijscourant! WITTOP KONING HARMENJANSWEG 67a Sinds 1890 Telefoon 1.6.1.0.0. Na 6 uur 5.2.3.3.9. Eerste Nederlandse Antennebouwonderneming F. WESTRA. Kloosterstraat 52, Haarlem, vraagt i.b.v. rijbewijs. Aanmelden na 6 uur. SPORTRIJ WIELEN 129.50 geheel compl., div. kleuren, m. lamp. slot. jasbeschermer, le klas uitv., 1 jaar gar. geheel compl. m. lamp, slot. jasbeschermer. 1 jr. garantie, div. 2-kleuren combinaties m. kabel-knijpremmen geheel compl. m. lamp, slot, jasbeschermer. 1 jr. garantie div. 2-kleuren combinaties Gemakkelijke betaling mog. SCHAGCHELSTRAAT 7 Te lef. 12430 Concertgebouw - donderdag 30 juni - 8.15 uur Dirigent: Marinus Adam Solist: Jan de Man - piano Programma: Stamitz - Symfonie in G; Beethoven - Pianoconcert no 5: Röntgen - Suite Oud-Nederland: De Falla - El sombrero de tres picos. Entrée 1.— (a i). Kaartverkoop Alphenaar. Kruisweg 49. tel. 10125. 's Maandags tot 1 uur gesloten. HOLLAND FESTIVAL Zaterdag 25 juni tc 20.15 uur NATIONAAL TONEEL VAN BELGIë met „SPIEGEL DER MINNEN" regisseur Fred Engelen Zeer goed toneelspel met prachtige recensies in alle bladen. Entreeprijzen van 2.— t.m. 6.— a. r. i. Voorverkoop Paviljoen Theater tel. 53909 (10—12 en 14—17 uur) en V.V.V. Stationsplein Haarlem ALASKA 70 1380— LIEBHERR 110 1482— ZANUSSI 135 1498— EMMERSON 125 1540— BOSCH 112 1595— INDUS 120 1615— LINDE 135 1690— INDUS 150 1730— FRIVENTA 165 1775— FRIVENTA 215 1865— Keus uit vele modellen in een zaak met een 40-jarige reputatie OOK IN HUURKOOP GED. OUDE GRACHT 116 HAARLEM Tel. 13110 deze wagen verkeert in staat van nieuw; is voorzien van overdrive, spaakwielen en natuurlijk Disc bra kes km stand 20.000. Rechtstreeks van eerste eigenaar. British Racing Greene. Deze automobiel wordt door ons onder volledige garantie verkocht. DAG. GEOPEND VAN 9—6 UUR 'S ZONDAGS VAN 2—5 UUR ©GEVRAAGD voor onze avonddienst. Zij. die als zodanig werkzaam zijn ge weest. genieten de voorkeur. Rijbewijs B-E vereist. Aanmelden tussen 10-12 en 2-5 uur Automobielbedrijf Koks De Jong Wagenweg 126-132, Haarlem In Ruteck's Cafetaria. Kruisweg 2224 te Haarlem kan worden geplaatst: 2e BANKETBAKKERSBEDIENDE Voor het verkrijgen van inlichtingen omtrent loon en arbeidsvoorwaarden kunnen sollicitanten zich dagelijks melden bij de Gérant op bovenstaand adres. Gevraagd op boekhoudbureau omgeving C.S. A'dam voor controle van middenstands-boekhoudin gen. In bezit van (of stud, voor) Praktijk- dioloma Boekhouden. Br. onder nr. 3182 bur. van dit blad of tel. aanmel ding na 19 uur nr. 51826 Haarlem. RUBBERFABRIEK v/h GEBRS. MERENS N.V. Zuider Buiten Spaarne 74 vraagt: Loon volgens C.A.O. Aanmelden dagelijks aan de fabriek. GEMEENTE HILLEGOM Op de GEMEENTELIJKE DIENST VOOR SOCIALE ZA KEN te HILLEGOM kan op korte termijn worden geplaats* een voor typewerk en verdere administratieve werk zaamheden. Diploma MULO is vereist. Enige kantoorervaring wordt op prijs gesteld. Salaris is afhankelijk van leeftijd en ervaring. Sollicitaties binnen 3 weken richten aan burgemeester en wethouders van Hillegom.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7