Weinig sfeer op vooravond van start van de Tour Kampioene Maria Bueno speelde zich gemakkelijk in kwartfinale Nederlandse paarden missen klasse om Franse dravers te verslaan Vijf Nederlanders niet gekwalificeerd voor TT Griffin scoorde hattrick op de tweede dag SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE Zweden zegevierden in voor-Olympisch toernooi ZATERDAG 2 5 JUNI 196 0 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 25 Groeneweg negende op het eiland Man Programma vijflanden- toernooi in Rome De tweede testmatch Patterson naar Europa DE WIMBLEDONKAMPIOENSCHAPPEN Grote Prijs der Lage Landen HVGB bleef LZC gemakkelijk de baas Johansson krijgt hoofdrol in verzetsfilm Grote gebeurtenissen roerpen hun scha- drno vooruit, luidt het gezegde. Maar wie twee dagen voor de start van de 47ste Ronde van Frankrijk in Tourstad 1960 Rijssèl rondloopt, kan in deze oude waar heid nauwelijks meer geloven. Het is er kortweg gezegd een saaie boel. Zo af en. toe komt er een ploegleiderswagen voor bij en hier en daar staan de fel gekleur de auto's van de organisatoren gepar keerd. Bij de grote tentoonstellingshal, even buiten Rijssel, is hel wat drukker. Daar klopt het hart van de organisatie, maar erg gejaagd was de hartslag er vrijdag niet. De renners en" de journalis ten kwamen er hun uitrusting halen, de medische keuring werd. verricht en de monteurs stonden bij de materiaalwagens de fietsen in orde te maken. Alle oud gedienden van de machtige Tourorganisa tie vervulden'er weer hun taak, alsof zij niet weg waren geweest. Hel gehele enor me apparaat draaide op volle toeren en tochhebben we er de van ouds be kende sfeer gemist. m Het publiek heeft nog voor geen drie stuivers belangstelling getoond. Het zag vrijdag in en rond de grote hal nagenoeg zwart van de politiemannen, klaar om de grote toeloop in goede banen te leiden maar er viel niets te leiden. Toen de Bel gen, de Nederlanders, de Franse nationa- len en de Spanjaarden vrijdagmiddag aan de bali verschenen en hun petten en truien kwamen passen, stond er een hand jevol kijkers achter het hekwerk en één gendarme kon de drukte met zijn pink af. Natuurlijk, zondag begint het grote feest pas en zover is het dus nog niet, maar niettemin lijkt deze sfeerloze lauw heid een voorteken van verslapping in de belangstelling voor het evenement dat eens meer aandacht had dan de zwaar ste politieke crisis. Het was een wat trieste intocht van Jacques Goddet, de grote Tourbaas, toen deze druipend van de regen van buiten kwam om zijn eerste inspectie-tocht langs de verschillende afdelingen te maken. Goddet is niet erg gelukkig en hij steekt dat niet onder stoelen of banken. Want het slechte weer mag dan een tijdelijke oorzaak zijn van de geringe belangstel ling, er is nog een andere, veel ernstiger oorzaak, die wat dit jaar betreft niet tij delijk is, namelijk het ontbreken van gro te sterren. Geen favorieten Het publiek en dat wil dus zeggen ook de lezers van het blad van monsieur Goddet mist te veel grote mannen onder de 128 renners, die zondag voor de eer ste rit naar Brussel zullen vertrekken. Geen Anquetil, geen Bobet, geen Gemi- niani, geen Charly Gaul en geen Van Looy. Het zijn de namen van grote favo rieten, die men nu niet in de Tour zal zien. De aanwezigheid van renners als Darrigade, Rivière en Bahamontes kan dit verlies niet goed maken. Het wachten is op de strijd zelf en wan neer die niet interessant wordt, kan de Tour de France worden beschouwd als een zieke man, die heel moeilijk beter te ma ken is. Merkwaardig is, dat niemand van de insiders zich ook maar bij benadering durft wagen aan het noemen van de mo gelijke Tour-winnaar. Natuurlijk zijn er enkele bijzonder sterke renners overgeble ven. De winnaar van het vorig jaar, de Spanjaard Federico Bahamontes be hoort vanzelfsprekend weer bij de kans hebbers, maar Henri Anglade kan ook een Tour winnen en zelfs de specialist van de vlakke etappes, wereldkampioen André Darrigade, is niet kansloos. De potentieel sterkste renner is echter Roger Rivière. Maar wanneer het de we relduurrecordhouder niet wordt gegund, is al het fietsen van Rivière als vechten tegen de bierkaai. „Geloof maar dat Goddet hoopt op een DE RONDE ALS KRUIER DE RONDE VOERT MEE: 6000 brood zakjes ,0öt 5000 route-aanduidingen 60spandoeken en vlaggen De Oostduilser Eckstein heeft de wieler wedstrijd voor amateurs om de Internatio nal Tourist Trophy, die vrijdag werd ge houden op het eiland Man en ging over een afstand van 181.95 km (drie ronden) gewonnen in de recordtijd van 4 uur 54 min. 9 sec. (gem. 37.01 km per uur). In dezelfde tijd finishte de Engelsman Bill Bradley, winnaar van de ronde van Enge land, als tweede, terwijl ook de derde en vierde plaats werden ingenomen door le den van het Engelse A-team, respectieve lijk Collins (5.54.09,2) en Taylor (4.54.48). Eckstein won eveneens de bergprijs. De Nederlandse wegkampioen bij de amateurs, Groeneweg, eindigde op de ne gende plaats met een achterstand van 5 min. 26.6 sec. op de winnaar doch nog voor de wereldkampioen, de Oostduitser Schur, die een achterstand had van ruim zeven minuten. BEGIN VAN HET CIRCUS leET.- 26JUNI-108KM Wolver them Merc hl em BRUSSEL' 'AryJerledJ Lennik £3ooik86km Ier telingen Bassily Ghislengh Aot 51 km Leuze 39 km Gaurin Doornik 20 km Baisieux 10km F RAN KRUK R'JSEL (Li lie) Ravilaillering -r-^Grens -„„T'JDRlTcver ca. 2 8 km Brussel zege van Rivière", was de mening van de Nederlandse ploegleider Klaas Buch- ly. „Het zou voor de Tour een weldaad zijn, het enthousiasme zou weer oplaaien en voor het volgend jaar zou de zaak weer gered zijn". Buchly durfde zich niet over de kansen van zijn eigen mannen uit te laten. „Je moet geluk hebben om iets te kunnen bereiken in een dergelijke koers en dat geldt heus niet alleen voor de Ne derlanders. Ik kan de overigen wel ver tellen, dat ik er in het geheel niet tegen op zie. Ik neb een prettige ploeg en goe de assistenten. Voor mijn part vertrokken we over een half uur. Maar nogmaals: als je geen geluk hebt, ben je weg, ook als ploegleider Sport in het kort WIELRENNEN, flans Hollenstein. die deel uitmaakte van de gemengd Zwitsers- Luxemburgse ploeg, kan niet deelnemen aan de komende Tour de France. Hij is vervangen door zijn landgenoot Hans Schleuniger. Vijf Nederlandse renners hebben drie dagen lang tevergeefs hun trainingsrondjes voor de TT in Assen gedraaid. Zij zijn er niet in geslaagd beneden de gestelde limie ten te komen. In de 350 cc-klasse werden twee van de drie Nederlanders de Nortonrijder G. Oosterbaan en de AJS-rijder P. Vis uit geschakeld. In deze klasse rijdt J. Vogelzang dus als enige Nederlander. Bij de halve liters waren de klokken on- verbiddellijk voor Van Son (Matchless), Peeperkorn en Van Marle (beiden Norton), zodat hier Elbersen met BMW als enige Nederlander van start gaat. In de 125 cc-klasse daarentegen hebben alle vijf Nederlanders aan de gestelde eisen voldaan. Vooral de Nederlander Huberts, die op een fabrieks-Honda rijdt, leverde een voortreffelijke prestatie. In de start opstelling staat hij op de tiende plaats uit een veld van 20 rijders. Ook bij de kwartliters hebben zich alle drie Nederlanders Hoppezak, Welp (bei den NSU) en Huberts (Honda) gekwali ficeerd. In de zijspan-klasse tenslotte voldeden beide ingeschreven Nederlanders, Van der Wal en Munninghoff (beiden Norton) aan de gestelde eisen. Hockey Het programma voor het hockey-toer- nooi, dat volgende week in Rome zal wor den gehouden, is als volgt samengesteld: Zondag. 26 juni: Italië-Zwitserland, Nederland-Frankrijk. Maandag, 27 juni: Spanje-Nederland, Frankrijk-Italië. Dinsdag, 28 juni: Frankrijk-Spanje, Nederland-Zwitserland. Woensdag, 29 juni: Nederland-Italië, Spanje-Zwitserland. Donderdag, 30 juni: Frankrijk-Zwitser- land, Italië-Spanje. De Nederlandse ploeg zal woensdagmid dag de terugtocht aanvaarden nadat in de ochtenduren tegen Italië is gespeeld. WATERPOLO. Het Russische nationale waterpolozevental heeft te Moskou een overwinning met 3-2 behaald op Joego slavië. Met de rust was de stand gelijk 2-2. Cricket Ook op de tweede dag van de tweede testmatch Engeland-Zuid-Afrika, die op Lord's wordt gespeeld, was er weer sprake van verschil in spelopvatting tussen de Britten en de „Springbokken." Ditmaal werd de Zuidafrikaanse pacebowler Grif fin bestraft met zeven no-balls, maar deze scheen daardoor niet uit het veld geslagen en verrichtte even later de hattrick. Engeland, dat 347 voor vijf op het score bord had gebracht, voor Griffin zijn hat trick wierp, eindigde de dag met 362 voor acht in de eerste innings. Met zijn hattrick de eerste ooit door een Zuid-Afrikaan in een testmatch ge scoord was Geoff Griffin natuurlijk de held van de dag. Hij had Mike Smith uit geschakeld voor 99 runs met de laatste bal van zijn dertiende over en bowlde Peter Walker (52) en Freddie Trueman (0) met de eerste en tweede bal van de vol gende ovei\ Van de Engelse batsmen had Raman Subba een goede start. Hij bouwde zijn 36 n o van de vorige dag uit tot 90 runs, waarvoor hij vijf uur nodig had. Veel vlot ter scoorde het zesde wicketpaar: Smith en Walker. Zij verzamelden 120 runs in 2 uur en 20 minuten. De wereldkampioen zwaargewicht, de Amerikaan Floyd Patterson, komt volgen de maand naar Europa voor een serie de monstratiepartijen. Hij begint zijn toernee in Zweden, het vaderland van de door Patterson onttroonde titelhouder Ingemar Johansson, waar hij zes demonstraties zal geven. Tevens staat een bezoek aan Lon den op zijn programma. Hairos II, het beroemde renpaard is geblesseerd. Tweemaal achter elkaar heeft de hengst zich tegen het rechter voorbeen getrapt waardoor er een ivond aan de kroonrahd is ontstaan. In de stal in Naarden krijgt Hairos II een liefderijke verzorging, waarbij hij nauwlettend geobserveerd wordt door trainer W. H. Geersen (rechts). Maria Ester Bueno, in 1959 reeds Wimbledonkampioene, is ook nu weer favoriet voor de titel dames enkelspel. In een van haar wedstrijden, die de Braziliaanse overigens gemakkelijk won, schooi haar racket haar plotseling uit de hand, juist op het moment, dat de fotograaf zijn plaatje maakte. Maria Ester Bueno, de Braziliaanse, die het vorige jaar de titel won, de 17-jarige Amerikaanse Karen Hantze en de Engelse Ann Haydon zijn er vrijdag als eerste in geslaagd door te dringen tot de laatste acht van het dames-enkelspel te Wimble don. Vooral de overwinning van Maria Bueno op de Australische Margaret Hel- lyer was overtuigend: 6-0 6-0. Cijfers die een grote belofte inhouden voor de toe komst. Moeilijker had daarentegen Karen Hantze hel legen haar tegenstandster, de Zuidafrikaanse Lynnc Hutchings 6-2 6-8 6-1. Ann Haydon schakelde haar landge note. de hockey-international Rita Bentley uit met 8-6 6-0. Overigens was het een verloren dag. Door de regen moest herhaaldelijk het spel worden onderbroken en legio was het aantal partijen dat niet kon worden uitge speeld. Hierbij waren ook de twee nog resterende partijen uit de derde ronde van het heren enkelspel: Emerson-Otway (ge staakt bij 13-11, 4-6, 6-3, 2-2) en Lund- quist-Nielsen (gestaakt bij 13-11, 6-1, 4-6, 4-6. 5-5) en de partij Darlene Hard-A. Dmitrieva uit de vierde ronde van het dames enkelspel welke laatste een sensa tioneel begin had. De Russische won name lijk de eerste set met 7-5, Hard herstelde zich in de tweede set: 6-2 en staat nu in de derde met 1-0 voor. PAARDENSPORT Rond de Grote Prijs der Lage Landen, die zondagmiddag op Duindigt wordt gelo pen, is de traditie getrouw een fraai pro gramma gecreëerd, waarin door de aan wezigheid van een aantal Belgische paar den het internationale nootje evenmin ont breekt. In de Don Frisco-prijs komt de zeer snelle Night Rose aan de start, doch 20 meter achter de kopgroep en slechts 40 m. vóór Theo Messidor is een opgave, die zij niet zal kunnen volbren0en. Duin digt moet echter niet raar opkijken als de dikke outsider Sao B dit nummer wint, vóór Theo Messidor en Moulonnet. De tien driejarigen van de grote klasse krijgen het verder op te nemen tegen de Belgische kampioen uit deze generatie, n. 1. Ravioli. Zijn record is aanzienlijk beter dan die van de Nederlandse paarden, doch daar Ravioli's uithouding zeer beperkt schijnt is het raadzamer het vertrouwen te schen- keh aan IJsselmonde en Ijsvogels. Out sider is IJlile Rose. Ook de huidige elite van de 2-jarigen verschijnt aan de start. Gelet op de voortreffelijke indruk van Zegerus Hollandia zal dit paard als favo riet starten, welke eer hem Lamboni en Zus van Spencer Gay zullen betwisten. In dien Way Jewel niet in de Grote Prijs der Lage Landen zou starten, maar in de Derna-prijs dan kan hem de zege moeilijk ontgaan. Walter Ilollandia en Vrolijke Frans zullen de plaatsen bezetten. Het tweede onderdeel van het Amateur- Kampioenschap brengt de snelle X Miere Hollandia weer aan het hoofd van het veld. waarin Xiphon L, Ulrica B en Visuil S waarschijnlijk vergeefse pogingen zullen doen om de snelle merrie in te halen. De sterk verbeterde Xulhus T kan zijn suc- cessenreeks in de O Marijke-prijs voort zetten, hoewel hel deze keer tegen paarden als Xavero, Victrix V en vooral Wilschot geen zege met een straatlengte zal wor den. Het 2500 m. lange openingsnummer is volkomen open. De sterkste lijkt Wit ty Hanover, die William Hanover K kan kloppen. De vele deelnemers uit de Noor delijke provincies zouden echter voor een verrassing kunnen zorgen. Op deze gala-dag voor de draafsport zijn nog twee rennen ingeruimd voor de vol bloeds. Het klassieke Van Brienen's Me moriaal voor tweejarigen zal vermoedelijk Djcbal als eerste door de finish brengen, gevolgd door Sir Ronald en Sisse Solfero. De Grote Prijs van Den Haag brengt de Derby-winnaar Sambro voor de eerste keer na zijn zege weer in de baan. Hoewel hij niet onderschat mag worden wordt hij op dit moment nog niet in staat geacht Comet te verslaan. Mangala en Alofi zijn met Sambo de overige kanspaarden. KORFRAL Zondag heeft op het „Vogel"-terrein te Utrecht de beslissingswedstrijd voor het kampioenschap van Nederland tussen H.K.V. en Westerkwartier plaats. Mocht de wedstrijd in een gelijk spel eindigen, dan moeten strafworpen de beslissing brengen. „Watervliet" neemt deel aan een D.T.V.- toernooi,' waarvoor ook Olympia (Bussum) heeft ingeschreven. Van iedere vereniging spelen drie senio ren en een jeugdtwaalftal. Nieuw Flora heeft met z'n senioren- en een jeugdploeg ingeschreven op het To- vers-toernooi te Zeist. Nieuw Flora I is ingedeeld bij Biko, Vogel en Samos 2. Het tweede twaalftal moet spelen tegen Amersfoort 2, SKV 2 en MEO 3. De jeugd speelt tegen Zwalu wen, SKV en Samos. CRICKET Rood en Wit gaat zondag in de eerste klasse A van de cricketcompetitie op be zoek bij HCC I. Rood en Wit heeft na de oorlog nog nooit van de „Grote Haagse" in Den Haag kunnen winnen. De kans dat de Haarlem mers deze keer zegevieren, is echter gun stiger dan ooit te voren, omdat HCC een inzinking doormaakt. Haarlem is gastheer van het Haagse Quick. Deze wedstrijd is van groot belang voor de bezetting van de onderste plaats. Beide ploegen hebben eenzelfde punten- aantal. Het zal Haarlem niet gemakkelijk vallen om Quick met een nederlaag huis waarts te zenden. GYMNASTIEK Zondag worden op hel EDO-terrein in Haarlem (aanvang 10 uur) gymnastiekwed- strijden van de gymnastiekvereniging „Concordia" gehouden. Ook 's middags (aanvang 14 uur) wordt er door de tien tallen deelnemende verenigingen een uit voerig programma afgewerkt. TENNIS De Haarïemse LTC speelt speelt zondag aan de Spanjaardslaan zijn laatste promo tiewedstrijd tegen Toeg Hillegersberg. Door een zege promoveren Schlalmann en zijn volgelingen naar de eerste klasse. ATLETIEK Op het terrein aan de Kleverlaan wor den zondag de kampioenschappen van Kennemerland voor de jeugd gehouden. Er zijn voor deze wedstrijden ruim 200 inschrijvingen binnengekomen. Daar er diverse vooraanstaande jeugdige atleten deelnemen, is het ongetwijfeld jammer, dat eventuele records op de technische nummers niet zullen kunnen worden er kend. daar de atletiekaccommodatie aan de Kleverlaan niet meer aan de tegen woordige eisen voldoet, hetgeen voor de Haarlemse atletiek toch wel een betreu renswaardig verschijnsel te noemen is. Op zaterdagmiddag organiseert de cen trale commissie voor schoolatletiek de jaar lijkse schoolwedstrijden aan de Kleverlaan. Ook hiervoor zijn veel inschrijvingen bin nengekomen. Deze wedstrijden beginnen om 14 uur, op zondagmiddag wordt om 13 uur begonnen. VOETBAL EDO speelt zondagavond om kwart over zeven in Alkmaar een vriendschappelijke wedstrijd tegen de club van die naam, die enkele buitenlanders in de gelederen zal hebben. De Haarlemmers komen met de de volgende spelers in het veld: doel: Van der Berg; achter: Petterson en Van der Oord; midden: Belfroid, Van Dijk en C. Koenen: voor: Spiers, Duivenvoorde, Plaizier, Koek en Leonhardt. Het is niet te verwachten dat in de ze vende Grote Prijs der Lage Landen, die zondagmiddag op Duindigt wordt verreden, de Nederlandse paarden ondanks de afwe zigheid van Jamin, Icare IV en vermoe delijk ook Hairos II een rol van be tekenis zullen spelen. Zonder uilzonde ring zijn Tarantella, Typhoon, Way Jewel en Quicksilver S uitstekende paarden, doch zij missen voor een course van een der gelijk kaliber juist de klasse om over de 2600 m. lange afstand een goede pres tatie af te ronden niet een scherpe eind sprint, die de zege kan brengen. In deze eigenschap zijn de Franse paarden niet te evenaren. Zij forceren van de start af aan een hoog tempo, dat geen gelegenheid geeft tot een kleine adempauze voor het opsparen van de reserves voor de be slissende eindstrijd. En als die strijd komt zit het grootste deel van het veld „dood", doch niet de gbcdè Fransman, die dan nog een sprint uit de benen kan gooien die klinkt als een klok. Dit overdadig smijten met de krachten brengt de Fi-anse fokkerij in de gehele wereld de grote successen. Sinds de in stelling van het Grand Circuit Européen zijn de Franse dravers steeds op de eer- Paar de sport ste plaatsen geëindigd en ook dit jaar heb ben zij op één draverij na alle nummers in deze competitie gewonnen. Slechts Tor- nese slaagde er in Cagnes-sur-Mer te win nen, doch dit paard heeft daarvoor dan ook een Franse vader. Ook in de komende Grote Prijs is het zo goed als zeker dat de sterke Franse vertegenwoordiging de ereplaatsen zal be zetten, want al zijn de namen van La Cou- lonces, Liban, Magellanll, Inspecteur II, Kaid D en Honoré II buiten Frankrijk nog niet zo bekend, zij bezitten alles aan klas se, snelheid en kracht om in het enorme Franse course-bedrijf de eerste violen te bespelen. Buiten Honoré II de veteraan zijn de overige paarden zes jaar en jonger en hebben dus nog een hele car rière voor zich, een carrière, die Liban, Magellan en La Coulonces voor de eerste maal buiten hun landsgrenzen brengt. Zij wagen deze sprong naar buiten, omdat hun recente verrichtingen van dien aard zijn, dat zij algemeen geacht worden de plaatsen te kunnen gaan innemen van de cracks Jamin, Hairos en Icai-e. Vooral La Coulonces, die vorig jaar op vierjarige leeftijd al de Prix d'Europe won, steekt in een vorm, die Geersen al deed verzuchten dat zelfs een Hairos II in hoogvorm de grootste moeite zou heb ben dit paard te kloppen. Immers wie op Vincennes wint in een k.m.-tijd van min der dan 1.20 over 2375 meter behoort tot de absolute topklasse. De kracht en snel heid van Kaid D en Honoré II ondervond Geersen al in Stockholm toen hij in de eindstrijd voorbij gestevend werd door dit illustere duo. Een andere stayer van for maat is de Zweedse draver Pompe Trick- son, een zeer regelmatig en trouw paard, dat echter niet snel kan beginnen en alles moet hebben van zijn formidabele eind- speed. De bekwame Zweedse rijder Gun nar Nordin treft in dit paard een kolfje naar zijn hand, omdat hij zijn zo zeer ge liefkoosde tactiek van „wachten" hierop tot het uiterste kan botvieren. Chronometers Aan de hand van vaste mei'kpunten aan de binnenkant van de baan werkt hij deze week in de training een schema uit, waar aan hij zich wat er ook in de course gebeurt nauwgezet houdt. In ons land is er geen enkele rijder, die tijdens de draverij zijn chronometer raadpleegt, doch in Zweden, waar de drie gebroeders Nordin de toon aangeven, is het een vaste gewoonte, die eveneens Charlie Mills en vele Duitse rijders toepassen. Ook de Belgische vertegenwoordiging zal in dit Frans-Zweedse geweld niet veel kansen hebben, dan misschien alleen nog de Frans-Belgische hengst Jaboune, die na een lange rustperiode in Recklinghau sen tot een bevredigende prestatie kwam. De afstand is nu echter 500 meter langer en dat zal ook voor dit paard waarschijn lijk een te zware opgave zijn. Resumerend mag dus worden verwacht dat Kaid D zijn enorme vorderingen op het internationale koersterrein met een over./inning zal ho noreren, gevolgd door La Coulonces en Honoré II. Outsiders: Pompe Trickson en de beide vertegenwoordigers van Stal Ave- line (Magellan II, Inspecteur II). Waterpolo Het Zweedse waterpoloteam heeft een belangrijke stap gezet op de weg naar Rome.' In eerste 'wedstrijd van het Olympische'kwalificatietoernooi (groep C), dat in Groningen wordt gehouden, won Zweden vrijdag met 6-5 van Groot-Brit- tannië, na een wedstrijd, waarin van beide zijden van goed waterpolo geen sprake was. Dertien maal moest de Nederlandse scheidsrechter, Keetelaar, een speler uit het water sturen, zonder dat evenwel van een ruwe wedstrijd mocht worden gespro ken. De begane overtredingen waren meer het gevolg van onmacht dan van opzet. Uit de numerieke meerderheid, die hier door ontstond waren acht doelpunten het onmiddellijke gevolg. Slechts drie treffers ontstonden uit nor male combinaties. De beslissing viel in de eerste drie minuten na de rust, die inging met een 4-3 voorsprong van Groot-Brit- tannië. In die drie minuten namelijk zetten de Zweden de achterstand om in een voor sprong van 6-4. In de laatste fase kon Groot-Brittannië nog wel een doelpunt in lopen, maar mede doordat Zweden in deze periode een man meer had, konden de Brit ten een gelijkspel niet meer bereiken. In de wedstrijd HVGBLZC, die voor de tweede klasse van de competitie KNZB in Stoop's bad in Overveen werd gespeeld hadden de Haarlemmers een ruim over wicht. HVGB-midvoor Hogeland had als spoedig de voorsprong op 2-0 gebracht waarna geheel HVGB de LZC-verdediging in het nauw bracht. Boon maakte er 3-0 van waarna Hogeland een mooie boogbal in de bovenhoek van het LZC-doel plaat ste (4-0). Vervolgens zette hij ook nog een voorzet van Hoogendoorn in een HVGB- doelpunt om (5-0). Nog net voor het ingaan van de rust boekte Timmermans voor LZC succes (5-1). In de tweede helft bleven de HVGB-ers het LZC-doel bestoken; een vrijeworp plaatste Hogeland voor Meulenberg, die meteen de bal het LZC-doel inzond. Ten slotte was het nogmaals Hogeland die de LZC-doelman met een achterwaarts schot verrastte, waardoor de strijd resulteerde in een 7-1 overwinning voor HVGB. HVGB 3 kreeg voor de reserve derde klasse Neptunus 3 uit Zaandam op bezoek; het werd 'n 4-1 overwinning voor HVGB 3. Waterpolouitslagen: Competitie kring Haarlem KNZB. Dames eerste klasse: DWR 2Njord 4-2. Heren tweede klasse: Njord 2HPC 4 9-3. Afdeling AJ I: Haarlem—HPC 3-5. Boksen De onttroonde wereldkampioen zwaar gewicht, de Zweed Ingemar Johansson, zal de hoofdrol spelen in een door Hollywood uit te brengen film over de verzetsbewe ging in Denemarken en Noorwegen in de tweede wereldoorlog. De buitenopnamen van de film, die als titel zal dragen „The big man", worden gemaakt in Zweden, of in het najaar, of begin volgend jaar. Johansson maakte zijn Amerikaanse filmdebuut in de Columbia-film „All the young men", die in augustus zal worden uitgebracht.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 25