Watermolen „De Veer" aan Oude Weg geen reklame voor Hollands glorie RENAULT Aanvraag om subsidie is al twee jaar in behandeling Hollandse groene weiden sieren buitenlandse sportparken AUTOMOBIELEN Renault lauphine GARAGE REN HOUT Rudolf Steinerschool komt te zijner tijd in Schalkwijk In drie jaren werd levendige export van graszoden opgebouwd Radio Moors HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Mutatie De Twentsche Bank Burgerlijke Stand van Haarlem Kapel op r.-k. gedeelte van Noorderbegraafplaats A. Schouten bij Droste hartelijk gehuldigd Weer auto uit de bocht op Zeeweg Geen subsidie voor de stichting St. Joost Examens Vakantieregeling voor groentehandelaren Nauwelijks te geloven, maar wij willen het u bewijzen: Prijs: 5650.— Heofdaqentschap ONDERWIJSVOORSTELLEN Kleine verbouwing aan Meisjes h.b.s Voorzieningen lagere school Julianastraat Succes voor Reddings brigade Nationaal hengelconcours Verkoop van huizen UIT DE VERTE ziet hij er tamelijk robuust en gaaf uit, de watermolen „De Veer" aan de Oude Weg in Penningsveer, onder de rook van Haarlem. Zijn stoer en toch sierlijk silhouet tekent zich scherp af tegen de blikkerende hemel boven de Mooie Nel. Het is net of de wieken slechts wachten op het eerste zuchtje wind om al wentelend en klepperend hun taak te vervullen. Maar als je dichterbij komt zie je dat de Hollandse seizoenen hun sporen diep in het molenlijf hebben achtergelaten. Het wiekenkruis is deerlijk gehavend en ligt aan dikke, roestige kettingen verankerd. De machtige armen die eens het luchtruim kliefden zijn verworden tot een wrak samenhangsel van door roest aangevreten ijzeren balken en wegrottende latten, die elk ogenblik omlaag kunnen vallen. Maar ook op tal van andere plaatsen raakt deze vroeger zo fiere watermolen steeds meer in verval. Naar de Twentsche Bank ons meedeelt is met ingang van 1 juli de heer H. Mol- tzer, tot dusver lid van het bestuur van het westelijk rayon van deze bank. be noemd tot bestuurder van rayon Rotter dam. De heer Moltzer gaat Haarlem dus in deze functie verlaten. Eerlijk gezegd is „De Veer" in zijn hui dige toestand zijn plaats in het pittoreske panorama va*n Penningsveer en Liede on waardig en hij past misschien beter bij het np enige afstand gelegen autokerkhof dat zich half in het riet langs de Binnenliede verschuilt. Wil men deze watermolen een van de acht molens die in en om Haarlem de tijd hebben overleefd nog tijdig redden, dan is een spoedig ingrijpen geboden. De machinekamervan de molen met het zware houten tandrad dient nu nis provisiekast van het molenaarsgezin. De molen is het eigendom van de Veer- polder en staat op de lijst van monumen tenzorg. Het is niet precies bekend in welk jaar de molen werd gebouwd, maar hij moet zeker enkele eeuwen oud zijn. Hoe wel het molenmechanisme al vóór de twee de wereldoorlog vervangen werd door een elektrische installatie is de taak van „De Veer" nog steeds het regelen van de wa terstand in de Veerpolder. „Van architectonisch oogpunt bezien is de molen inderdaad hard aan een restau ratie toe." vertelde ons de heer J. L. Prins, de voorzitter van het bestuur van de Veer polder. „Het wachten is nog steeds op de subsidie die de vereniging ..De Hollandse Molen" al een jaar of twee geleden bij het rijk en de provincie heeft aangevraagd. Maar tja, ambtelijke molensvult u zelf maar aan! Als polderbestuur hebben wij betrekkelijk weinig belang bij een restauratie. Indertijd hebben wij er een elektrische motor in laten zetten, zodat de molen als gemaal toch wel zijn werk doet. Toch neemt de polder regelmatig een deel van het onderhoud, zoals de rietbedekking en het interieur, voor zijn rekening. Het herstel van de andere delen zoals de wie ken vergt echter aanzienlijk meer kosten." Houtworm heeft vrij spel ..De Veer" wordt op het ogenblik be woond door de heer W. Bastiaanse, zijn vrouw en zijn zoon. De heer Bastiaanse werd ruim anderhalf jaar geleden als mo- lennaar-motordrijver door 't polderbestuur aangesteld. Vroeger werkte hij bij de sluis in Spaarndam. „Ik heb het hier best naar m'n zin," zegt mevrouw Bastiaanse. „Het is hier zo rustig en we hebben een prachtig uitzicht op de omgeving." Naast de molen staat een moestuintje er welvarend bij. Op een veldje langs de sloot die achter de molen loopt, knabbelen een paar geitjes aan het gras. Een konijnenfamilie ligt voor het gaas van haar hok tegen het zonlicht te knipperogen. „Wilt u de molen van binnen bekijken? Gaat gerust uw gang, hoor," en de mole naarsvrouw gaat ons voor, het trapje naar haar woning op. De woonkamer, de slaapkamer en dc keuken z\jn maar klein, slechts enkele meters in het vierkant. „We kunnen ons er mee redden, 't Is alleen jammer dat overal de houtworm zich te goed doet. Ik heb er van alles tegen gedaan, maar er komen er steeds meer bü," zegt mevrouw Advertentie VINOBASIS N.V. - AMSTERDAM BEVALLEN van een dochter, 22 juni: T. KosterKikkert; E. M. GrootZandvliet; 23 juni: G. M. BakkerLuik; 24 juni: A. A. M. HogendoornKaandorp; E. Machielsen Bakker ONDERTROUWD, 24 juni: J. C. Weijens en A. van Wijk; D. Molnar en P. M. J. Bröcke. GEHUWD, 24 juni: G. P. Proper en E. M. van Brummen; H. van Dalen en Th. J. M. Smid; J. A. A. Houthuizen en E. G. A. van Beek. OVERLEDEN, 21 juni: J. P. van Kleef, 77 j„ Kamperlaan; 23 juni: R. Wijckelsma Leentjes, 67 j., Leeuwerikstraat Bastiaa'nse. Inderdaad zien we op talrijke plaatsen in de betimmering de beruchte gaatjes. „Zo zit de hele molen vol. Een poosje geleden hebben we nieuwe meubels gekocht. Als daar straks maar ook niet de houtworm in gaat zitten." Rad van avontuur Mevrouw Bastiaanse opent een deur. „Hier ziet u hst rad van avontuur," zegt ze lachend. We zien het enorme, massief houten molenkamrad, dat jaren geleden voor het laatst tot rust is gekomen. De vierkante houten as verdwijnt in de zolde ring. De molenaarsvrouw gebruikt deze „machinekamer" nu als provisiekast en bergruimte voor andere huishoudelijke attributen. Ook hier zijn de activiteiten van de houtworm overal duidelijk zicht baar. ,,'t Beste zou geweest zijn als ze de mo len helemaal hadden uitgegast," vindt me vrouw Bastiaanse. Achter een andere deur bevindt zich het moderne hart van de molen, een kleine zwarte elektromotor die hoofdzakelijk in hei natte seizoen zacht zoemend tot leven komt. Buiten vertellen de kale, gehavende wieken van een voorb;je tijd toen het lied van „De Veer" nog een ieder met heilig ontzag vervulde. Het rad waarmee de molen in de juiste windrichting werd gesteld, deelt in de malaise. Zijn snaken zijn vermolmd of ont breken geheel. Als je er een flinke ruk aan geeft blijft er helemaal niets van over. Omhoog kijkend langs de in goede staat verkerende rietbedekking zien we dat een van de zware balken in de kop van de molen eveneens zijn beste tijd heeft gehad. „Er vallen geregeld stukken omlaag, zo gammel is het daar boven," zegt mevrouw De watermolen „De Veer" aan de Oude Weg in Penningsveer is nog altijd een dankbaar object voor fotograferende vakantiegangers. Voor hoe lang nog? Bastiaanse. En alsof „De Veer" haar woor den wil bevestigen, klinkt er een klagend piepgeluid uit het bovenste deel van de molen. Het zou ons daarom niets verwonderen wanneer de eerste de beste najaarsstorm de molen helemaal van zijn wieken of wat er van over is, zou beroven. En wat is een molen zonder wieken? Maar laten we hopen dat het niet zo ver zal komen. Mis schien zijn er in onze nuchtere, zakelijke tijd nog mensen die een oude, trouwe mo len deze schande willen besparen. Men doet zoveel voor de toeristen om hen in drommen naar de bezienswaardigheden van stad en !and te doen trekken. Wel licht dat „De Veer" hlervz.'n ook een graan tje kan meepikken. Want een verwaarloos de molen is toch bepaald geen reclame voor de zo hooggeroemde Hollandse dege lijkheid. De molenaarsvrouw hanteert het rad waarmee „De Veer" vroeger naar de wind werd gezet, maar het is een zin loos gebaar, want het rad is vermolmd en de wieken zijn lam gelegd. Nog steeds geen rijksgoedkeuring B. en W. van Haarlem hebben in ant woord op schriftelijke vragen van het raadslid de heer A. van der Veldt (K.V.P.) meegedeeld dat zij met hem van mening zijn, dat het ontbreken van een kapel op het rooms-katholieke deel van de Noorder begraafplaats een ernstig gemis kan wor den genoemd. De reden, waarom tot dus verre niet tot de bouw van een kapel kon worden overgegaan is gelegen in het feit dat als gevolg van de huidige situatie op de bouwmarkt de voor dit werk vereiste rijksgoedkeuring nog steeds niet is af gegeven. B. en W. zullen de pogingen tot het ver krijgen van een dergelijke vergunning „onverminderd voortzetten". Vrijdag heeft de heer A. Schouten de dag gevierd waarop hij vijfentwintig jaar verbonden is aan Droste's Cacao- en Cho coladefabrieken n.v. in Haarlem. Na in verscheidene afdelingen te hebben gewerkt bedient de heer Schouten thans één der cacaowalsen in de perserij. De jubilaris werd ontvangen door de directie en de bedrijfsleiding, waarbij hij werd toegesproken door de heer M. W. Sa- vrij Droste, die hem de zilveren legpen ning van het bedrijf, het vererend getuig schrift van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, alsmede een geschenk onder couvert overhandigde. De heer Savrij Droste gewaagde met voldoe ning van dit jubileum, omdat het een beeld geeft van stabiliteit, die voor een bedrijf zo belangrijk is. Vervolgens kreeg mevrouw Schouten een doos bonbons waar na de jubilaris in de toonkamer nog eens door het personeel werd gehuldigd. De voorzitter van de jubileumcommissie, de heer C. A. Guit, sprak hem hierbij toe en bood een schemerlamp en een tinnen vaas aan. Mevrouw Schouten ontving een bloemenmand. Nadat nog verscheidene vrienden en collega's het woord hadden gevoerd, vertrok de jubilaris met zijn ge zin, vergezeld door twee paranimfen voor de traditionele rondrit door Zuid Kenne- merland. Advertentie Opnieuw is op de Zeeweg een auto uit de bocht geraakt en zwaar beschadigd. Om half negen reed een Haarlemse dame in de richting van het strand. Even voorbij de erebegraafplaats raakte de wagen door te hoge snelheid uit de bocht. De auto draaide drie keer om de lengteas op de kop en kwam tenslotte weer op de wielen te recht. De bestuurster werd slechts licht aan de armen gewond. De auto kreeg, vooral aan de bovenkant, zware schade en moest wor den weggesleept. Advertentie Voorstel van R. en W. B. en W. van Haarlem stellen de Haar lemse gemeenteraad voor afwijzend te beschikken op een verzoek van de Stich ting St. Joost om een subsidie van 80.- voor iedere leerling, die aan de Academie voor beeldende kunsten St. Joost te Breda volledig dagonderwijs geniet. B. en W. staan op principiële gronden afwijzend tegenover dit verzoek, omdat zij het niet juist achten dat aan instellin gen voor nijverheidsonderwijs naast de wettelijk voorgeschreven subsidies extra- bijdragen worden verleend. De opleiding in Breda wordt, thans ge volgd door één Haarlemse leerling. Den Haag. Geslaagd voor het staatsexa men heilgymnastiek en massage: W. J. Theil. Haarlem. Veendam. Geslaagd voor het examen aanvullende opleiding voor tuinbouwkun de en pluimveeteelt voor leraressen in het bezit van de akte N 19 mej. M. J. Onder water, Lisse. Delft. Geslaagd voor het kandidaats examen werktuigkundig ingenieur: M. H. Vervoort., Castricum. Ingenieursexamen wertkuigkundig ingenieur: C. J. M. den Duik, Heemstede, G. G. Hirs, Santpoort. Advertentie Automobielbedrijf HARDEBELT Rijksstraatweg 249 - Haarlem-Noord Telefoon 57455 Reeds een tiental jaren lang hebben de in Haarlem gevestigde aardappelen-, groneten- en fruithandelaren tot ieders tevredenheid onderling hun vakanties ge regeld. De laatste twee jaar hebben enige win keliers zich evenwel niet aan deze afspraak gehouden. De meerderheid wenst thans een wettelijke regeling. B. en W. van Haar-, lem stellen de raad voor een artikel aan de Winkelsluitingsverordening toe te voegen, waarin staat dat het college een vakantie van tien werkdagen kan vaststellen tussen 1 juni en 1 september voor genoemde za ken. met uitzondering van winkels, waar uitsluitend fruit pleegt te worden verkocht. De Kamer van Koophandel heeft zich met een dergelijke regeling akkoord ver klaard. Geruisloos en trekken als een 6-cyl. Brandstofverbruik 1 1. op 17 km. Zeer lage afschrijving. Op achterportieren spec, bevei liging voor kinderen. Demonstr. z enige verpl. Telefoon 12138 De bollenstreek exporteert niet alleen bloembollen, maar ook „groene weiden". De buitenlanders zyn zo verrukt van de Hollandse grazige landerijen dat de han del in „groene weiden" een zeer gezonde onderneming is geworden. Een stel hard werkende mannen in de bollenstreek ver dient hier een rijkelijk belegde boterham. Die export heeft zich in slechts een drie tal jaren ontwikkeld. Voorlopig ziet het het er naar uit dat steeds meer „groene weiden" naar het buitenland zullen gaan. In vele steden in het buitenland spelen zich allerlei sport-evenementen wel niet af op een Hollandse bodem, maar dan toch wel op een Hollandse grasmat. De buitenlandse sportlieden vinden die gras mat zo voortreffelijk dat zij hiervoor belangeloos de beste reclamemensen zijn die men zich kan denken. De gras matten worden naar het buitenland gezon den vanuit of via de buurtschap De Zilk bij Hillegom. Deze buurtschap is de ba kermat van een levendige graszodenex- port. Tot drie jaar terug verdienden hier enkele bedrijven genoeg aan de binnen landse verkoop van graszoden en deed men buitenlandse aanvragen af met een beleefd afwijzend briefje. Men leverde steden en dorpen graszoden voor plant soenen, sportvelden, tentoonstellingen enz. De bestedingsbeperking bracht verande ringen. De forse stroom van opdrachten veranderde in een bijkans stilstaand wa tertje. Van dat ogenblik af kregen de han delaren belangstelling voor de buitenland se aanvragen en werden deze niet meer met een beleefd afwijzend briefje afge daan. De heer J.J. Nederstigt in De Zilk, verreweg de grootste graszodenex- porteur, zag de uitvoer als een mogelijk heid om het personeel aan het werk te Bij de onderwijsvoorstellen van B. en W van Haarlem aan de raad bevindt zich een stuk met betrekking lot de nieuwbouw van de Rudolf Steinerschool. De raad heeft in dertijd medewerking verleend tot het stich ten van een school voor gewoon lager on derwijs en u.l.o. door het bestuur van de Stichting tot bevordering van de Pedago gie van Rudolf Steiner. Deze school zou komen op een nader aan te wijzen terrein ten zuiden van het station en ten westen van het Spaarne. Op verzoek van het be stuur stellen B. en W. de raad thans voor genoemde school te plaatsen in het uit breidingsplan Schalkwijk. Voorts stelt het college voor gelden te verstrekken voor het uitbreiden van de r.-k. bijzondere u.l.o.-school aan de Plane- tenlaan met drie lokalen. Voor de huur van acht lokalen van de r.-k. bijzondere school voor kinderen met leer en opvoe dingsmoeilijkheden aan de Tugelastraat wordt een bedrag voorgesteld van 4320 per jaar. De Haarlemse Meisjes-hbs aan de Tem peliersstraat telt sinds enige jaren zoveel klassen dat het zelfs met inschakeling van alle vaklokalen en de leraarskamer als lesruimten niet mogelijk is op voldoende wijze les te geven. Daarom stellen B. en W. de raad voor 42.700 ter beschikking te stellen voor de samenvoeging van de wachtkamer en de voormalige brandstof- fenbergplaats tot één leslokaal en voor de plaatsing van een noodleslokaal op de speelplaats. Door de oorspronkelijk niet meer in gebruik zijnde hoofdingang van het gebouw met een pui van de gang af te sluiten kan een nieuwe wachtkamer, te vens dokterskamer worden gecreëerd. Te vens wordt het gebouw meer beveiligd te gen brandgevaar door het maken van een brandtrap, brandwerende puien op de eer ste verdieping en een tweede uitgang uit de aula. Voor het aanschaffen van boeken, hulp middelen en enig meubilair ten behoeve van het in te stellen derde leerjaar van het Karei van Manderlyceum wordt een bedrag van 20.984 gevraagd. Voor een verdere aanschaffing van boe ken, leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de prof. Van Gilseschool voor slecht horende kinderen wordt een bedrag ge vraagd van 4.500. Een bedragje van 295 wordt gevraagd voor het aanschaf fen van een vloerwrijver voor de Minister van der Leeuwschool. Voorts stellen B. en W. voor de heer H. Verboom te Assen te benoemen tot on derwijzer aan de A. H. Gerhardschool voor mulo, de heer A. L. Bookelmann tot onderwijzer aan de Van Zeggelenschool II de heer J. de Vries als hoofd van de Tey- lerschool over te plaatsen naar de open bare school voor gewoon lager onderwijs aan de De Bazellaan (Parkwijk). Ver der stellen B. en W. voor het gevraagde ontslag te verlenen van de heer A. van Wijngaarden als onderwijzer aan de Th M. Ketelaai'school voor mulo, mejuffrouw G. P. Kanbier als onderwijzeres aan de Floraschool, mejuffrouw C. Th. Kuipers als onderwijzeres aan de mr. J. H. Thiel- school en de heer J. Bultje als onderwij zer aan de Jan Gijzenschool. Tot lerares in de Duitse taal aan het Karei van Manderlyceum stellen B. en W. voor te benoemen mejuffrouw A. E. J. Knottenbelt te Haarlem. Tenslotte vragen B. en W. een krediet van 16.800 voor het bouwen van een eenvoudige fietsenberging voor het gebouw van het stedelijk gymna sium aan het Prinsenhof. Advertentie TELEVISIE - RADIO erkend - gediplomeerd KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Tel. 14609 H aarlemmerliede B. en W. van Haarlemmerliede en Spaarnwoude stellen de raad voor een kre diet van 8200 beschikbaar te stellen voor het treffen van voorzieningen aan het plein van de bijzondere lagere school aan de Julianastraat in Halfweg. Verder wordt een krediet gevraagd van 698 voor de aanschaffing van leermiddelen voor het verkeersonderwijs en ƒ750 voor de aan schaffing van hulpmiddelen voor het mu ziekonderwijs aan deze school. Tijdens de Amsterdamse sportweek heeft de Zandvoortse Reddingsbrigade in een vlettenroeiwedstrijd in het Oosterdok in Amsterdam met de damesploeg een twee de en met de herenploeg II een derde prijs behaald. houden. Het is frappant hoe snel de bui tenlandse aanvragen elkaar opvolgden. Verzoeken om levering van graszoden kwamen uit Italië, Zweden, Noorwegen, Frankrijk en Duitsland. Nu is het niet zo dat op al die aanvragen wordt ingegaan, want bij een lang transport zouden de prijzen te hoog worden. Jaarlijks gaat voor meer dan vijfhon derdduizend vierkante meter aan graszo den de grens over, waarvan meer dan driekwart naar Duitsland. Stadions in Bremen, Leverkusen en Mülheim, maar ook in Frankrijk en België zijn uitgerust met een in De Zilk bestelde grasmat Voor de Expo in Brussel en het Pare des Prin ces in Parijs, voor kerkhoven in Berlijn en oorlogsgraven in Oostenrijk werden de graszoden vanuit deze contreien aange voerd. Zelfs in Monaco wilde men zo'n „groene wei" uit ons land hebben. Vanwaar die buitenlandse animo voor ons gras? Eenvoudig omdat het beter is dan de buitenlandse grassoorten. De zo den worden namelijk vlak onder de kust gestoken. Eerst in de bollenstreek, nu in en rond Julianadorp en Callantsoog in de kop van Noord-Holland. Op deze gronden groeien fijne grassen die bijzonder ge schikt zijn voor sportparken. Door hun diepe wortels vormen zij een stevige mat, zij zijn droogte gewend en hebben daar om weinig water nodig. De zoden zetten zich snel vast en tieren niet alleen welig op het zand, maar ook op klei en veen. En al deze eigenschappen komen bij de gras soorten in het buitenland haast niet voor. De zodenhandelaar koopt de grasmat bij de boeren op, maar kan nog niet on- middelijk de zoden steken, omdat de mat eerst „verpleegd" moet worden tot een uitstekende kwaliteit is bereikt Dan stuurt hij zijn stekers erop af, die de zo den zo dun mogelijk steken en in rollen van twee meter bij dertig cm. op vracht wagens laden. Kersvers gaan de zoden naar de plaats van bestemming Snel vervoer is nodig om de kwaliteit te hand haven. In de zomer rijden de wagens wel 's nachts om het gras vers te houden. Soms gaan met het transport enige leg gers mee ojn in stadion of plantsoen een uitstekende groene bekleding af te leve ren. Voor de handelaar .is het een probleem om steeds genoeg grasland in voorraad te hebben. De heer Nederstigt heeft voor dit jaar voldoende voorraad. Vorig jaar zet te hij in totaal meer dan een miljoen vier kante meter gras om. En dit jaar was zijn buitenlandse omzet tot mei al verdub beld. Waarschijnlijk zal deze groei van de uitvoer nog verder gaan. Een bewijs dat men in het buitenland zijn sportvelden en stadsparken graag met een grazig kleed bedekt wil zien. Het derde nationale hengelconcours, dat de politie sport- en schietvereniging „Heemstede" donderdag in de Ringvaart tussen Bennebroek en Vijfhuizen heeft gehouden, zou alleen reeds geslaagd mogen heten door het fraaie zomerweer, dat het verblijf aan het water voor de vele deelnemers tot een genoegen heeft ge maakt. Voor de ruim zeventig fraaie prij zen hadden zich honderdvijftien gegadig den gemeld, waarvan velen een verre reis naar Heemstede voor lief hebben geno men. Zij zullen dit uitstapje echter niet hebben betreurd, want behalve de ideale weersomstandigheden garandeerde ook de perfecte organisatie een sportief en bevre digend verloop. Des morgens werden om half tien de hengels in het water geworpen, waarna de verschillende controleurs al direct in actie moesten komen, ten einde de eerste vang sten op te tekenen. Er werd twee maal anderhalf uur gevist. Na afloop van de wedstrijd kwamen de deelnemers in het „Sportpark-restaurant" bi;een, waar de wedstrijd-commisie inmiddels met haar uitvoerige administratie gereed was geko men. De sprekers beperkten zich tot uiterst korte toespraken. De heer W. Brou wer kon als voorzitter van de organiseren de vereniging tot zijn vreugde op een ge slaagde dag terugzien, hetgeen voor hem aanleiding was te veronderstellen, dat alle deelnemers ook volgend jaar weer een kansje zouden komen wagen. Vervolgens maakte inspecteur H. Brouwer de volgen de uitslag bekend: L. Heemstede, 512,5 cm.; 2. Gorinchem 310 cm.; 3. Noordwijk 1, 220,9 cm.; Individuele prijzen: 1. T. Rip, Heemste de, 157 cm.; W. H. Poldervaart, Gorin chem, 148,2 cm.; 3. Adjudant J. C. Last, Heemstede, 120 cm. De grootste vis werd gevangen door de heer A. Boesveld te Heemstede, namelijk een brasem van 37,5 cm. De uitslag van de veiling van huizen in het Notarishuis te Haarlem luidt: Kerk straat 16 en 20 ƒ4500 mevr. J. Assmann Pakveldstraat 24. Zandvoort 8005 N. H. Ofeigssen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7