Wat zegt u? Komt in ieder geval? Nou, dan wachten we maar af. Haarlems Dagblad 'n stuk van ons feven! Aanmeldingsformulier OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Afrikaanse boycot van Zuid-Afrika Auschwitz-instructeur als ambtenaar geschorst Zelfbestuur aanbevolen voor Australisch Nieuw-Guinea Zuster van Rademacher in hechtenis genomen Engeland in geen geval EEG-lid Betaling abonnementsgeld per giro Gheorghioe Dej herkozen Zij zou geholpen hebben bij het brandstichten Moskou s burgemeester in Canada met ei bekogeld Koning Boudewijn aanvaardt uitnodiging van Frondizi Brits bezoek in Bonn Je merkt pas wat je mist, als Haarlems Dagblad een avond niet op tijd is. Er wordt direct naar de telefoon gegrepen. De aantallen telefoontjes bewijzen dan wat een belangrijk stuk van ons leven Haarlems Dagblad is! Er is die dag van allerlei gebeurd en je weet 't niet! Radio of T.V. mogen kapot zijn - dat is pech - maar als Haarlems Dagblad niet komt is onze avond niet compleet. Gelukkig gebeurt het maar zelden. U wéét wat er gebeurt, iedere dag. En vooral aan plaatselijk nieuws wordt in Haarlems Dagblad méér aandacht en plaatsruimte besteed dan in welke andere krant ook! U weet wat er gebeurt van Pool tot Pool en langs de evenaar. En u weet waar de winkels zijn waar u wilt kopen! U weet het, u ziet het! Want de adverteerders in Haarlems Dagblad zijn actief. Ook zij weten wat u missen zou als zij niet regelmatig aanwezig waren! Ook zij houden u op de hoogte. Zodat niets belangrijks uw neus voorbij gaat! mmÊMmMmÈÊm i iL. R 11) A O b J U N 1 19 6 0 HAAKLLMS DAGBLAD - OFKtwHit ilAAivLi^wu..c, a.i... ADDIS ABEBA (Reuter) De confe rentie van onafhankelijke Afrikaanse sta ten, die in Addis Abeba is gehouden, is vrijdagavond geëindigd. Met algemene stemmen werd het besluit genomen dat de vertegenwoordigde onafhankelijke Afri kaanse staten in hun havens geen onder Zuidafrikaanse vlag varende schepen zul len toelaten, terwijl Zuidafrikaanse vlieg tuigen niet op hun vliegvelden zullen mo gen landen en ook niet over hun gebied zullen mogen vliegen. Voorts zullen deze landen geen Zuidafrikaanse goederen ko pen. Aan de Arabische staten zal worden ge vraagd alle aldaar werkende oliemaat schappijen te verzoeken geen uit deze lan den afkomstige olieprodukten aan Zuid- Afrika te verkopen. Ten slotte werd ter conferentie besloten de onafhankelijke Afrikaanse staten, die lid zijn van het Britse Gemenebest, te vragen alles in het werk te stellen, om uitstoting van Zuid-Afrika hieruit te be werkstelligen. Op de conferentie is verder de eis ge steld dat de Britse regering „onverwijld" zal overgaan tot ontbinding van de Mid- denafrikaanse Federatie. Er werd een speciaal fonds in het leven geroepen, waaruit financiële bijstand zal worden ver leend aan de „Afrikaanse vrijheidsstrij ders". De onafhankelijke Afrikaanse sta ten veroordelen de kernwapenproefnemin gen, die Frankrijk in de Sahara heeft ge daan. Zij bevelen aan de materiële en diplo matieke hulp aan de Algerijnse opstan delingen te blijven verlenen en zij dringen er bij Frankrijk op aan op te houden met het gebruik van „voor verdedigende doel einden geschonken NAVO-wapens" in Al gerije. Ten slotte dringen de onafhankelijke Afri kaanse staten er bij de koloniale mogend heden op aan data vast te stellen, waar op onafhankelijkheid zal worden verleend aan alle nog niet zelfbesturende gebieden. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7,65, post- abonnees f 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkstezijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE KARLSRUHE (Reuter). Het ministerie van Onderwijs van de Westduitse deelstaat Baden-Württemberg heeft een van zijn hoge ambtenaren, de vijftigjarige Kurt Knittel, geschorst omdat hij bewakers van concentratiekampen een ideologische op leiding zou hebben gegeven. Volgens het internationale Auschwitz- comité te Wenen zei Knittel onder meer tegen SS-bewakers in Auschwitz: „Zelfs het vermoorden van vrouwen en kinderen is noodzakelijk in het belang van het Duit se volk". BUENOS AIRES (UPI). De Argentijn se regering heeft de preventieve inhechte nisneming van dr. Josef Mengele gelast, zo verluidt in Buenos Aires. West-Duitsland heeft uitlevering van deze vroegere kamp arts van Auschwitz gevraagd. In totaal zijn in Auschwitz naar schatting vier miljoen mensen vermoord. Het Argentijnse Hooggerechtshof moet beslissen of Mengele die kort geleden uit zijn woonplaats is verdwenen inder daad kan worden uitgeleverd. NEW YORK (Reuter) De beheer- schapsraad van de UNO heeft met acht tegen vijf stemmen bij een onthouding een Russisch-Indisch voorstel goedgekeurd, waarbij Australië wordt verzocht vroeg tijdig opeenvolgende streefdoelen en -data vast te stellen in de politieke, economi sche, sociale en opvoedkundige ontwikke ling van Australisch Nieuw-Guinea, opdat zo spoedig mogelijk gunstige omstandighe den worden geschapen voor het bereiken van zelfbestuur of onafhankelijkheid. BOEKAREST (U.P.I.) De leider van de Roemeense communistische partij. Ghe- orghe Gheorghioe Dej, is herkozen tot eerste partij-secretaris en bevestigd in zijn andere functies in de partij. Uit een be kendmaking bleek dat de voorspellingen van westelijke deskundigen dat zich geen grote verandei-ingen in de samenstelling van de belangrijke partijorganen zouden voordoen, waren uitgekomen. (Van onze correspondent in Bonn) De twintig jarige Herbert Rademacher, die er van verdacht wordt in een orgie van brandstichtingen, een reeks oude Lü- neburgse gebouwen in vlammen te heb ben doen opgaan, heeft gisteren bekend, dat zijn zuster Inge hem bij zijn „werk" heeft geholpen. Het meisje werd gearres teerd. Het staat vast dat zij op de hoog te was van Rademachers terroristische daden in Lüneburg, en dat zij heeft ge holpen bij het stichten van enkele bran den. Met het intrekken van enige beken tenissen en het beschuldigen van zijn zus ter heeft hij bereikt, dat het proces voor een groot deel opnieuw zal moeten wor den gehouden. NIAGARA FALLS (Reuter-UPI) De burgemeester van Moskou, Nikoli Bobrov- nikov is gisteren door een ei getroffen toen hij met twee Canadese burgemeesters voor een foto poseerde. Het ei, dat ge worpen werd door „een opgewonden jon gen", vermoedelijk een Oosteuropese vluchteling, trof een andere persoon, maai de kledderige inhoud ervan spreidde zich over Bobrovnikovs nek en jas. De jongen werd ter plaatse gepakt. De Russische bui-gemeester die een good-will reis door Canada maakt, weigerde commentaar te te geven. De burgemeester van Niagara Falls, Franklin Miller vond het incident „onbelangrijk". (Van onze correspondent in Brussel) De Argentijnse president Arturo Fron dizi. mevrouw Elena Frondizi, de Argen tijnse Nobelprijswinnaar Professor dr. Bernardo Houssay en een talrijk Argen tijns gevolg van zakenlieden en journa listen zijn in Brussel aangekomen voor het staatsbezoek aan Koning Boudewijn en aan België. In een rede tijdens een staatsdi- ner in het paleis van Brussel heeft pre sident Frondizi Koning Boudewijn uitge nodigd voor een tegenbezoek aan Argen tinië. Koning Boudewijn heeft de invitatie aanvaard. In zijn rede herinnerde Koning Boudewijn aan het historische feit dat de Argentijnse bevrijder, generaal San Mar tin, van 1824-1831 in België verbleef. Volkomen bevredigd PARIJS (UPI) Frondizi heeft gister op een persconferentie te Parijs verklaard dat hij geen reden zag voor een ontmoe ting met de Israëlische premier David Ben Goerion. Zijn mening over de door de Veiligheidsraad aangenomen resolutie is „absoluut gunstig". „Voor de Argen tijnse republiek is het meest fundamente le de bevestiging van haar soevereiniteits- rechten en de Veiligheidsraad heeft deze rechten in hun absolute waarde hersteld. Voor ons is dit essentieel. Op dit punt ben ik volkomen bevredigd". Hij voegde eraan toe dat over de vorm van genoeg doening bilateraal tussen Argentinië en Israel moet worden onderhandeld, of door middel van een internationale organisatie. (Van onze correspondent in Bonn) „Groot-Briltannië" zal niet toetreden tot de Europese Economische Gemeenschap. Wij zijn niet tegen de E.E.G. maar wij achten de conceptie van een vrijhandels zone nu eenmaal beter". Dit verklaarde gisteren de Britse staatssecretaris van handel Erroll op een persconferentie te bonn. Erroll vertoeft in de Westduitse hoofdstad op een moment dat hier nog steeds een zekere onzekerheid bestaat over de Britse bedoelingen met de Euro pese gemeenschappen. Erroll was gisteren zeker wat concreter. Na gesprekken met minister van Econo mische Zaken, prof. Erhard, zei hij dat zijn land geporteerd was voor regelingen op lange termijn tussen de E.E.G. en de Kleine Vrijhandelszone. Londen denkt er nog altijd over toe te treden tot Euratoom en de K.S.G. De Britten zullen al hun maatregelen ten aanzien van de Europese gemeenschappen overigens alleen nemen in nauwe samenwerking met de andere leden van de Kleine Vrijhandelszone. Ondergetekende: Naam: Straat: .vr..v.vr. .v.-. Plaats: wenst zich met Ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ƒ7.65 oer kwartaal of ƒ0.59 per week*) Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Zij die zich met ingang van 1 juli 1960 per kwartaal abonneren, ontvangen de nnmmeri tot en met 30 juni 1960 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. few .cfcL. Haarlems Dagblad

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 8