Franse nationalen René Privat en Graczyk in Duinkerken vooraan Nencini blijft aan de leiding; Bahamontes stapte af Avondmeetings in Hilversum en op Duindigt Pietrangeli en Fraser zeker van plaats in halve finale H Nederlandse aanval scoorde tegen Frankrijk twee goals RONDE VAN FRANKRIJK Wim van Est nog steeds op de vierde plaats Inningsoverwinning voor Engeland Drie Haarlem-spelers en één VSV-er op de transferlijst Maris verloor in troosttoernooi 11 saa DE WIMBLEDONKAMPIOENSCHAPPEN De tweede testmatch Twee jongens na cricket wedstrijden overleden f w Hugens nu vierde in Ronde van Oostenrijk Bruidegom Bobo HOCKEY-TOERNOOI IN ROME DINSDAG 28 JUNI 1960 Dat de Franse renner René Privat op de brede boule vard Sainte Barbe in Duinkerken de tweede Franse etappezege mocht bewerkstelligen, berekende nog niet dat de favorieten de zondag met zoveel inspanning ver overde positie zonder meer hadden prijsgegeven. Inte gendeel, want in deze meest vlakke etappe van de gehele Tour verdedigde Nencini de gele trui met de inzet van al zijn krachten en met succes. Bijna zou in de rit van Brussel naar de Kanaalkust Tourgeschiedenis zijn gemaakt. Als de 23-jarige Brit Tommy Simpson erin geslaagd zou zijn om als eerste over de eindstreep te gaan, dan zou hij - dankzij de minuut bonificatie - de gele trui hebben veroverd, het geen nog nimmer een van zijn landgenoten was gelukt. Simpson was echter niet opgewassen tegen de sprint capaciteiten van Privat en Graczyk en moest tevreden zijn met de derde plaats voor de Luxemburger Bolzan, de regionaal Milesi en de derde Franse nationaal in de kopgroep, Mastrotto. Slechts 44 seconden na Privat stormde het peloton met Nencini en de Nederlanders Wim van Est, Martin van den Borgh en Jaap Kersten, over de eindstreep. Het betekende toch een opmars van Simpson van de vijfde naar de tweede plaats met een achterstand van slechts 22 seconden op Nencini. Het betekende ook, dat Wim van Est en Martin van den Borgh hun fraaie posities in het algemeen klsasement hadden kunnen handhaven. Wim van Est behield de vierde plaats in het algemeen klassement omdat Planckaert, die drie seconden voor hem stond, pas in het tweede peloton in Duinkerken arriveerde, welke groep 1 min. en 7 sec. op de hoofd macht was achtergeraakt. Martin van den Borgh steeg van de tiende naar de negende plaats door het terug vallen van de Portugees Barbosa. In dat tweede peleton met Planckaert bevonden zich ook de overige vijf Nederlanders, zodat de ploeg van Buchly wederom niet ontevreden mocht zijn over de bereikte resultaten. Het schokkendste nieuws van deze etappe was het op geven van Federico Bahamontes de winnaar van het vorige jaar. In Oostende bedankte de „adelaar van Tole do" zijn lijfgarde voor de moeite, die men zich had ge troost om hem in zijn moeilijke uren bij te staan en stapte hij samen met de Zwitser Trepp in de bezem wagen. De Tour had een van zijn grote figuren ver loren. Het was de Fransen een doorn in het oog, dat de tienduizenden Brusselaren al leen maar hun eigen favorieten en de in het gele leidersshirt gestoken Nencini za gen toen de karavaan de Belgische hoofd stad verliet. Na de brede macadamwegen van de Heyselvlakte stuurde Marcel Bidot zijn voorposten uit. Maar Graczyk, noch Everaert, noch Cazala kreeg de kans om een bruggehoofd te slaan. Want steeds als een der tricolors de pedaaltred versnelde, was er een Italiaan aan zijn zijde. Toen Graczyk in het gezelschap van de regio naal Rohrbach de eerste poging deed, liet Nencini zien wat hij van zijn ploegmak- kers verwachtte. Hoogst persoonlijk zette de drager van de gele trui zich aan het hoofd van het. peloton, dat in geen tijd Graczyk had opgeslokt. De beslissende vlucht Na 120 km. probeerden de tricolors van een rustpauze gebruik te maken om hun posities te verbeteren. Maar weer werden de plannen van Cazala en Graczyk dooi de Italianen, en de Belgen in de kiem gesmoord. Toen echter Tommy Simpson voor de hoofdmacht uit ging rijden, liet men hem wel gaan. Misschien namen Nencini en zijiï makkers-hem niet serieus, want ook bij de doortocht door Gent, waar de Brit veel supporters heeft, had hij in zijn een tje de karavaan aangevoerd en was na de laatste huizen als een gehoorzaam kind blijven wachten. Simpson had nu echter HET HART VAN DE RONDE: GELD? De tosten van de Ronde bedragen ca. 2miljoen gulden Het totaal aan salarissen bedraagt ca .300.000 q u ld e n andere plannen, vooral omdat Bolzan, de regionaal Milesi en de Franse nationalen privat, Mastrotto en Graczyk, die ditmaal wel aan de aandacht hadden kunnen ont snappen, zich bij hem voegden. Simpson deed een regelrechte aanval op de gele trui en kreeg daarbij de grage hulp van de tricolors, die hun kans schoon zagen om de Belgen in het algemeen ploegen- klassement van de eerste plaats te ver drijven. Langs de Belgische kust beneden Oost ende, veroverde het zestal een voorsprong van 50 seconden. Toen werd in de hoofd macht het sein voor de tegenaanval gege ven en ontspon zich een strijd om secon den, waarin het grote peloton in stukken uiteen viel. Bij de grenspost in Le Per- roquet (189 km) was de winst van de kop lopers tot 30 seconden verkleind. Maar de Franse nationalen waren nu op hun eigen terrein gekomen en de zucht om de Belgen de gele petten te ontnemen gaf hen net DOOR NORMANDIE AeET-29JUNI-2IIKM DIEPPE START Bourg 16km- Veules 'ShValery30km Cany B. Fauville58km |.Bolbec .Tancarvi!le86km PtAuderrer 105 krn Beuzeville Pi. L'Evêque133km rAnnebaull Anqervi!lel50km ier,cesl65km rerville206 km Met twee achtereenvolgende avondmee tings op de banen Hilversum en Mereveld krijgen de dravers deze week weer volop werk. Desondanks zijn de velden goed be zet, met o.a. op dinsdagavond in Hilver sum twee sterk bezette autostartkoersen. In de laatste daarvan kan Vivant Hollan- dia zijn goede vorm honoreren met een zege op Very Nice, gevolgd door Trouba dour en de outsider Uranus Koff. Hoewel Vrybuiter enige keren teleur heeft gesteld kan hij op de korte afstand en dank zij zijn gunstige startpositie aan het hoofd blijven van een 15 paarden tellend veld. Slechts indien Wendy Hollandia haar oude vorm weer heeft, zal zij sneller zijn dan dit paard. Outsiders zijn Vita Donum en Xema S. Indien in de 2400 m lange Bron cho Hanover-prijs Xuthus I wederom start zal hij weer zeker van de zege zijn, doch indien hij na zijn zware inspanning van zondag jongstleden op stal blijft, kan X Pluto winnen vóór Victor Hanover. Het amateursnummer is zeer matig be zet en bovendien van weinig gehalte. Daar Vera M het in deze bescheiden klasse kalm aan kan doen, zal zij kunnen winnen van Xenocra'at en Xera S. Outsider is Willy's Lieveling. Van de twee koersen voor tweejarigen kan Zilo er één winnen van Zeno, terwijl in de andere afdeling Zampa van Papenhoef zich de meerdere kan tonen van Zippy Erebus, vóór de out sider Zippora. De veelbelovende Xea Jus- tissima kan haar komende klasse bewijzen met een overwinning op Welcome Lady en X Bond. Het openingsnummer kan een prooi worden van Yvonne Hanover, die zeer snel is, maar fouten maakt. Ylau en X van Gonny lijken op papier de meest ernstige rivalen. Woensdag brengt Mereveld haar vorig jaar ingevoerde familie-avond weer op het toneel, hetgeen als gevolg van het grote succes wel te verwachten was. Een niet minder dan 24 deelnemers tellende serie draverij vormt het middelpunt van een zeer attractief programma. De vierjarige X Nimble, die het nog niet tot een eerste plaats heeft kunnen brengen, heeft hierin zulk een grote voorsprong dat met een op de baan gevallen. Tot dat moment had hij met zijn krachtige services de Austra liër vrijwel constant onder druk gehouden. Voor de organisatoren van Wimbledon was het maandag een grote dag. Wat niet vaak voorkomt, gebeurde ditmaal: alle acht geplaatste spelers in het herenenkel spel bereikten de kwartfinales. De Chileen Ayala handhaafde zich ech ter slechts met veel moeite tegen de Zweed Lundquist, die de eerste twee sets won, waarvan de tweede zelfs met 6-0. energieke rijder zowel de serie als de finale gewonnen kan worden. De water- vlugge X Gouden Ryder past de korte af stand eveneens uitstekend, zodat hij nog vóór Xiphon Hollandia en de outsider Walnut Erebus te verkiezen valt. In het internationale nummer wacht Quicksilver S een zeer zware taak, die hij ook ver moedelijk niet zal kunnen vervullen. Trudi Trothan, Gao B en Quick Hollandia zullen hem zelfs nog wel van één van de ere plaatsen kunnen afhouden. Vorige week verraste Vita Kinley vriend en vijand met een enorme verrichting, waarvan een her haling genoeg zal zijn om ook hier te kun nen winnen. Ulrica B, Vanity Hanover en outsider Vaja Con Dios maken de koers echter volkomen open, vooral als weer- en baanomstandigheden tegen Vita Kinley zouden samenspannen. Ook Xanthi Con Dios blijft op de goede weg voortgaan en daar leerling Siderius uitstekend met de fraaie vos kan opschieten is het te ver wachten, dat hij de Onstwedde-prijs zal inpalmen, voor zijn stalgenoot Xema S. Vliegende Hollander en Wordly Hanover zijn in dit spannende nummer de outsiders. Hoewel in de Muntendam-prijs het leeu- wedeel der paarden weer uit 3-jarigen bestaat, zal Xirene Hollandia deze genera tie wel de baas kunnen blijven. Ydéal Double, IJsloper en Yankee Erebus zullen als de snelsten dit uiteraard trachten te verhinderen. Cricket De Engelse pace-bowlers waren er de oorzaak van dat koningin Elizabeth en Prins Philip maandag niets zagen van de tweede testmatch tussen Engeland en Zuid-Afrika. Enkele minuten voordat het koninklijke gezelschap Buckingham Palace zou verla ten, zette Brian Statham namelijk de Zuidafrikaanse batsman Neil Adcock als laatste aan de kant, waardoor Zuid-Afri ka een inningsnederlaag kreeg te incas seren. Hoewel de koningin en de prins met het oog op de stand van de wed strijd reeds besloten hadden een uur vroe ger te komen dan oorspronkelijk was voor zien, kwamen zij toch te laat. Engeland had de innings namelijk op 362 voor acht gesloten. Zuid-Afrika kwam in beide innings slechts tot respectievelijk 152 en 137 runs, zodat het Engelse team de tweede testmatch won met innings en met 73 runs. Engeland zegevierde ook reeds in de eer ste testmatch. Alleen hel vaststellen van de route steden aan deRonde totaal caSOOOOOc De organisatoren halen hun winst uit de enorm gestegen verkoop van hun kranten hjdensde Ronde De uitslag van de tweede etappe de rit van Brussel naar Duinkerken over een afstand van 206 km was: 1. Privat (Frankr. Nat.) 5.12.08 (met bonificatie: 5.11.08): 2. Graczyk (Frankr. Nat.) z.t. (met bonificatie: 5.11.88): 3. Simpson (G.B.) z.t.: 4. Bolzan (Zwits./Lux.) z.t.; 5. Melesi (Frankr. O.Z.O.) z.t..: 6. Mas trotto (Frankr. Nat.) z.t.; 7. Graf (Zwits./Lux.) 5.12.32, op 24 sec.; 8. Anastas (Frankr. O.Z.O.) 5.12.43, op 35 sec.: 9. Strehler (Zwits./Lux.) 5.12.46. op 38 sec.; 10. Donicke (Duitsl.) 5.12.47, op 39 sec.; 14. Van den Borgh (Ncd.) 5.12.52, op 44 sec.; 23. Kersten (Ncd.) z.t.; 29. Wim van Est (Ncd.) z.t.; 34. Nencini (It.) z.t.; 65. Niesten (Ned) 5.13.59, op 1.51; 66. De Roo (Ned.) z.t.; 68. Geldermans (Ned.) z.t.; 75. Damen (Ned.) z.t.; 79. Piet van Est (Ned.) z.t. De winnaar van de Tour-1959 Federico Ba hamontes en de Zwitser Trepp staakten de strijd. Aan de ronde namen nog 124 renners deel. Het algemeen klassement na de tweede etap pe is: 1. Nencini (It.) 8.40.51: 2. Simpson (G.B.) 8.41.13, op 22 sec.; 3. Anglade (Frankr. Nat.) 8.41.22, op 31 sec.; 4. Wim van Est (Ned.) 8.41.42, op 51 sec.: 5 Adriaenssens (België) 8.42.15, op 1.24; 6. Rivière (Frankr. Nationaal I 8.42.23:, op 1.32; 7. Plankaert (België) 8.42.46. op 1.55; 8. Iloevenaers (Belg.) 8.42.54, op 2.03; 9. Van den Borgh (Ned.) 8.42.58, op 2.07: 10. Groussard (Frank. West) 8.43.33. op 2.42; 11. Pambianco (Italië) 8.43.59, op 3.08; 12. Mnhé (Frankr. Nat.) 8.44.20, op 3.29: 13. Foucher dat beetje extra kracht om zegevierend hun eigen Duinkerken binnen te rijden. Privat won, zoals gezegd, de sprint van Graczyk en Simpson. Al voor het einde van de tweede etappe is de Tour de France één van zijn wei nige illustere figuren kwijtgeraakt. De Tourwinnaar 1959, de Spaanse wielerme- tador Federico Bahamontes, stapte in Oos tende af. De renner met rugnummer één kom worden geschrapt. Toen de bezemwa gen achter de laatstbinnengekomcn renner in Duinkerken voorbij de finishlijn stopte, stond een horde journalisten en fotogra fen de man, die kort geleden nog het fenomeen van Toledo heette, op te wach ten. Samen met de Zwitser Trepp, die het slachtoffer van een valpartij bij de ravitaillering in Lichtervelde was gewor den, had hij de laatste 50 km in de zwarte auto afgelegd. En terwijl de fotografen en filmmensen hun werk deden, ontkwam Bahamontes niet aan het kruisvuur van vragen. Op 80 km. na de start bij het Brusselse (Frankr W.) 8.44.38. op 3.47: 14. Baldim (It.) 8.44.41, op 3.50; 15. Strehler (Zwits./Luxemb.) 8.44.48. op 3.57; 16. Janssens (Belg.) 8.44.58. op 4.07; 17. Brankart (Belg.) 8.44.59. op 4.08; 18. Junkermann (Did.) 8.45.09. op 4.18: 19. Bolzan (Zwits./Lux.) 8.45.11, op 4.20; 32. Geldermans (Ned.) 8.45.43, op 5.52; 41.Pict van Est (Ned.) 8.47.53, op 7.02; 51. Damen (Ned.) 8.48.35, op 7.44 92. Niesten (Ned.) 8.55.01, op 14.10: 93. De Roo (Ned.) 8.55.38, op 14.47; 102. Kersten (Ned.) 8.58.04. op 17.11. Het dag-ploegenklassement was; 1. Frankr. Nat. (Privat, Graczyk en Mastrotto) 15.34.54; 2. Zwits./Luxemb. (Bonzan. Graf en Strehler) 15.37.26: 3. Frankr. O.Z.O. (Milesi, Anasasti en Morel) 15.37.43: 4. Duitsl. 15.38.31: 5. ex aequo; Italië. België, Nederland (Van den Borg, Ker sen en Wim van Est), Frankr. W, en Frankr. Parijs-Noord, alle 15.38.36. Het algemeen ploegen klassement na de tweede etappe ls: 1. Frankrijk Nat. 26.02.41: 2. België 26.05.11: 3. Nederland 26.07.35; 4. Ita lië 26.08.54 5. Frankrijk W. 26.12.48. De stand in het puntenklassement is na de tweede etappe: 1. ex aequo: Privat. (Frankr. Nat.), Schepens (Belg.), Nencini (It.) en Ri vière (Frankr. Nat.), allen 10 punten: 5. ex aequo: Hoevcnaers (Belg.) en Graczyk (Fr. Nat.), beiden 6 punten; 9. ex aequo: Van den Borgh (Ned.) en Bolzan (Zwits./Lux.) beiden 3 punten; 11. ex aequo: Milesi (Frankr. O.Z.O.) Wim van Est (Ned.) en Planckaert (Belgie), allen 2 punten. Bahamontes atomimium, in St. Martens-Latem, kreeg de 32-jarige ,.Baha': een lekke band. On middellijk knepen vier knechten, Berende- ro, Del Moral, Marigil en San Emeterioin in hun remmen om de grote meester bij te staan. Toen deze weer in het zadel zat, waren twee minuten verloren gegaan. Een geringe achterstand dus, al was het tem po van het peloton gedurende de hele rit vrij hoog. Bahamontes deed later tegen over zijn ondervragers erg meewarig. Hij wees op zijn borst, zei iets over een vast zittende kou en over de kille tegenwind, maar erg overtuigend klonk het allemaal niet. Het Spaanse vijftal, zich geheel rich tend naar het tempo van zijn kopman, was steers verder teruggevallen en het werd voor de Spanjaarden nog erger toen later nog een aantal leden van de ploeg uit de hoofdmacht op Bahamontes wachtte. Een tijdlang kregen de Spanjaarden nog gezelschap van Trepp, Geneste Busto, Le Menn Queheille, Ruby en Thielin, maar sneller ging het er niet door. Toen Baha montes er, na de doortocht in Oostende, de brui aangaf en nog een kleine zestig kilometer gereden moesten worden, was de achterstand van de staart tot bijna tien minuten aangegroeid. Voor de andere Spanjaarden was het enige resultaat van hun knechtschap een achterstand van ten slotte zeventien minuten. w j JB3 U IS M- llfll n Voetbal Op de derde transferlijst van de K.N.V.B., in de Sportkroniek gepubliceerd, komen de volgen de spelers voor: DHC: P. J. van Miert. FOrtuna: W. Schmidt, J. Notermans. 'I Gooi: G. van Gardingen. De Graafschap: J. Bovenius, G. F. Paule. CVAV: F. Ludwig. Haarlem: F. J. Boom, S. N. de Graaf, F. W. Sybrandi. KFCC. Crolc. NAC: F. Bouwmeester. Sittardia: J. P. E. L. Peersman. SVV: H. Wink, G. Slavenburg. Vitesse: B. A. Boelhouwer, L. Theunissen. VSVC. v. d. Heijden. Zeist: G. v. Wieringen, Op verzoek van de vereniging: DOS: B. J. J. Bomers, J. v. Capelle, A. H. v. d. Heijden, C. M. Korver, G. Voges, J. v. d. Wint. Elinkwijk: G. van Beek, W. de Jongh, P. C. Kraak, F. Mijnals, J. Tober, E. J. Vonk, E. Wes ters. Fortuna: C. Gijsel, T. Mebregts, A. Ravenstein, H. Angenent. HDVS. J. H. ten Braak. Hilversum: K. W. van Garrel, J. Slahaija, J. van Oosterom, Th. J. Perrier, H. A. Akkerman, R. Kuipers, P. Krant, H. J. Mensert. PSVTh. v. d. Looy. Wilhelmiria: F. Janssen. ZFC: Th. de Groot, T. Hartel, A. Schuerman, G. van de Vlekkert. De derde etappe van de Ronde van Oostenrijk, die leidde van Graz naar Spit- tal over een afstand van 224 kilometer, is gewonnen door de Oostenrijker Kriz. Hij finishte in 6 uur 32 min. en 48 sec. met een minieme voorsprong op zijn landge noot Hugens. Hugens zakte van de eerste plaats naar de vierde, Lotz die na de tweede etappe de tweede plaats bezette staat nu als derde geklasseerd. Nederland behield de leiding in het ploegenklasse- ment. De laatste twee Amerikaanse vertegen woordigers in het heren-enkelspel werden maandag in Wimbledon uitgeschakeld. Macka.y, als nummer twee op de Ameri kaanse ranglijst geplaatst, ging in vier sets ten onder tegen de Italiaan Pietrange- ii, die daarmee het aanzien van het Euro pese tennis verhoogde en wat voor hem persoonlijk veel belangrijker is de halve finales bereikte. De tweede man, die zich verzekerde van een plaats in de halve eindstrijd, was de Australiër Fraser, die na een dramatische strijd Bucholz elimineerde. De jonge Ame rikaan, die geïnspireerd tennis speelde, zag zich wegens kramp en een enkelbles sure gedwongen op te geven bij de stand 15-15 in de vierde set, nadat hij van de eerste drie sets er twee gewonnen had. Na 170 minuten tennis van hoge klasse, een finale waardig, strompelde een teleur gestelde Bucholz onder langdurig applaus van het talrijke publiek van het centre- court. Langs de baseline rennend in een poging een drive van zijn tegenstander te bereiken had hij plotseling last van kramp gekregen en was kreunend van de pijn, De Franse nationaal René Privat heeft maandag de tweede etappe van de Tour de France, van Brussel naar Duinkerken gewonnen door een sprint uit een groepje van zes. Privat gaat hier als winnaar over de eindstreep. (ANP-telefoto) T ennis Emerson speelde ver beneden zijn vorm tegen de Mexicaan Llamas, die hier niet van kon profiteren. De Australiër kon het zich zelfs veroorloven in de vierde set driemaal zijn service te verliezen, zon der dat daarmee zijn overwinning in ge vaar kwam. Het duel tussen Pietrangeli en Mackay duurde meer dan twee uur. De machtige volleys van de Italiaan waren een meer dan voldoende compensatie voor de harde strokes van Mackay, die aan het net tal rijke fouten maakte. Na de eerste twee sets te hebben verloren, kwam de Ame rikaan in de derde set terug. Hij nam een 4-2 voorsprong, doch de onverstoorbare Pietrangeli bleef brillant spelen en kwam terug tot 4-4 en in de tiende game bracht hij de partij op zijn naam. Pietrangeli die op matchpoint stond sloeg een hoge lob. Onder doodse stilte liet Mackay de bal stuiten en sloeg hem vervolgens keihard uit. In het troosttoernooi kwam de Neder lander Maris voor de tweede maal tijdens de Wimbledonkampioenschappen uit tegen de Braziliaan Mandarino. In de eerste ronde herenenkelspel had Maris de Brazi liaan verslagen, maar ditmaal werd het een nederlaag voor onze landgenoot: 3-6 2-6. Slechts bij de stand 0-4 in de tweede set leek het er even op of Maris zich zou herstellen. Hij kwam terug tot 2-5, maar twee dubbele fouten maakten vervolgens een einde aan de strijd. Nederland is het vijf-landenhockeytoer- nooi dat in Rome wordt gehouden begon- ne met een 2-0 zege op Frankrijk. De an dere wedstrijd die in het marmerenstadion werd gespeeld, die tussen Italië en Zwit serland, eindigde in een gelijkspel: 0-0. Spanje was vrij. Hockey Het Nederlands elftal was in alle onder delen van het spel de meerdere van de Fransen, die echter over een groot en thousiasme beschikten, waardoor zij in de eerste helft de Nederlandse ploeg goed in bedwang konden houden. Nederland begon overrompelend en reeds in de eerste minu ten ontstond er een kritieke situatie voor het Franse doel door een slimme pas van Overdijkink. Met enig geluk kon de Fran se verdediging echter een doelpunt voor komen. Niet in het minst geschrokken to gen de Fransen daarna ten aanval, maar verder dan twee lange corners, genomen door de vleugelspeler Bonnet kwamen zij niet, mede omdat doelman De Ruyter door goed opstellen alle gevaren bezwoer. Enige minuten later stopte hij een hard ingezonden bal van Dugardin. Toen de Franse binnenspeler met een verwonding 't veld moest verlaten en de Fransen met tien man verder speelden, drukte Neder land door. In de 31ste minuut resulteerden Het vreedzame Engelse cricket heeft het afgelopen weekeinde twee slachtoffers ge maakt. In Middleton stierf de 16-jaflge Jimmy Stafford aan het wicket, toen hij de bal tegen de borst had gekregen. In Nottingham, overleed de 11-jarige Graham Fouds in het ziekenhuis, nadat hij door een cricket-bat was geraakt. Het Haagse Storks, dat in de tweede klasse A van de honkbalcompetitie speelt, staat bekend als: „de club van EchobardoDe meer dan twee meter tang Bobo Echobardo geniet deze be kendheid door zijn spectaculaire spel. Zaterdagmiddag speelde Storks tegen HHC 2 en wederom zorgde Echobardo voor sensatie. Om half twee was hij namelijk in 't huwelijk getreden en om half vier stond hij alweer in het Noor dersportpark zich voor te bereiden op de wedstrijd tegen HHC 2. Zijn bruid volgde zijn verrichtingen vanaf de kant. Na vele felicitaties en traktaties werd de wedstrijd begonnen. Met de bruids suikers nog tussen de kiezen schonken de HHC-reserves mevrouw Echobardo een prachtig huwelijkscadeau: haar man won met 6-3! GEWICHTHEFFEN. De Pool Palinski heeft het wereldrecord stoten in de licht gewichtklasse, dat met 185 kg op naam stond van de Amerikaan Emrick, verbeterd tot 185.5 kg. die niet afhoudende aanvallen in een doel punt van middenvoor Dekker, uit een pass van rechtsbuiten Van Erven Dorens. In de tweede helft kwam het Nederlands technische overwicht duidelijker tot uiting. Er ontstonden diverse kritieke situaties voor het Franse doel, maar met kunst en vliegwerk wist Marang nog geruime tijd te voorkomen, dat zijn doel opnieuw door boord werd. Maar in de 28-ste minuut was het dan toch raak. Weer scoorde Dekker, ditmaal uit een voorzet van Overdijkink. (2-0). Bij de Nederlanders vielen het meeste op: de beide vleugelspelers Van Erven Dorens en Overdijkink en midvoor Dekker. De Nederlandse ploeg speelde niet in de normale opstelling. De Beer, die vrijwel altijd de midvoorplaats bezet, stond dit maal rechtsbinnen en Dekker, die meestal op de vleugel opereert, was als midvoor opgesteld. Tijdens het voor-Olympisch hockey- toernooi, heeft het Nederlands elftal verder gelijk gespeeld tegen Spanje: 1-1. Frank rijk versloeg Zwitserland met 1-0. Na de tweede dag luidt de stand: 1. Nederland 3 punten uit twee wedstrijden- 2. Frankrijk 2 uit 2; 3 en 4.: Spanje en Italië beide 1 uit 1; 5. Zwitserland 1 uit 2 wedstrijden. VOETBAL. De Nijmeegse tweede divisie club NEC heeft drie nieuwe spelers ge contracteerd: Smulders (PSV), Moll (PSV) en Ruys (TOP).

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11