BjUlOG/UkF BjUlOGFMF EXAMEN Befaamd keienkenner wordt maandag negentig jaar PERRY Fa. Cassee en Zn. Uitspraken Haarlemse rechtbank C0URV01SIER TAX113000 VOOR UW VAKANTIE Exporteur uit Lisse tot f 5500 veroordeeld Verkouden - Togal helpt Mevrouw Frondizi brengt bezoek aan Haarlem Gevaarlijk kruispunt krijgt automatische verkeerslichten Hoofdpijn - Togal helpt Reumatiek - Togal helpt Kruispunt Schipholweg- Schipholdijk wordt verbeterd Aanleg provinciale weg aanbesteed Oplevering van complex woningen in Parkwijk Spit Togal helpt Fa. A. EVERTS BEDRIJF1""5 Menstruatiepijn Togal helpt Migraine - Togal helpt Auto-opslagplaats in Vosmaerstraat Bouw woningwethuizen in Heemstede Griep - Togal helpt Ballograf Cottink normaal vulling f 0,95 Ballograf Magnum langschrijf vulling f 2,25 P. VAN DER LIJN NOG STEEDS ACTIEF Econpolitierechter Kerkelijk Nieuws Bestuurder verdween nadat auto was omgeslagen runnel voor fietsers K. Zwier veertig jaar bij „De Sierkan" Verbetering van Tuinweg in Hoofddorp als alleen bet volmaakte goed genoeg is, schenk dan B. en IV. kunnen er niets tegen doen Onderhandse aanbesteding van 46 huizen Dr. J. van Dorp overleden Overwinningen voor IIPC en HVGB DONDERDAG 3 0 JUNI 196 0 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Advertentie' De heer P. van der Lijn, voorzitter van de Culturele Kring Bennebroek. wordt volgende week maandag negentig jaar. De heer Van der Lijn is een vitale, actieve persoonlijkheid, die zich voor het plaatselijke gemeenschapsleven ver dienstelijk maakt, maar ook daarbuiten nog steeds van zich laat horen. Wie de kamer van de heer Van der Lijn in het gebouw van de Willink-stichting be treedt, ziet onmiddellijk een glazen kastje met een groot aantal prachtige stenen. Een andere kast heeft als opschrift: Hic Locund Lapides. (Hier wonen de stenen). Dit opschrift is hier volkomen op zijn plaats, want de bijna negentigjarige is een befaamd en erkend keien kenner. Pieter van der Lijn werd in 1870 in De Rijp geboren. Hij begon zijn loopbaan als onderwijzer in Amsterdam, waarna hij al Advertentie SPORTCOLBERTS in licht gewicht en leuke tweedstoffen v.a29.75 PERLON PANTALONS in ribcord 24.50 SPORTSHIRTS van 8.90 tot 24.50 PLASTIC REGENJASSEN 6.90 Gen. Cron.jcstr. la-lb Tel. 53334 Onder meer uitvoererkenningen van anderen gebruikt De Haarlemse economische politierech ter mr. J. D. Vink heeft woensdag- een exporteur van boomkwekerijproduklen uit Lisse voor het plegen van vier delicten veroordeeld tot in totaal 5500 boete of negen maanden hechtenis, waarvan de helft voorwaardelijk met twee jaar proef tijd. De officier van Justitie had 6000 of negen maanden geheel onvoorwaardelijk gecist. De Lissenaar voerde, terwijl hij geen er kenning als exporteur bezat, tussen oktober 1958 en juni 1959 boomkwekerijprodukten uit, onder meer naar Duitsland. Hij deed dit voor eigen rekening en risico, maar op de erkenning van een 79-jarige inwoner van Boskoop, een beroepsvisser met een kleine boomkwekerij die toch geen export- handel meer dreef. Verdachte gebruikte het brief- en rekeningpapier van de Bos kopenaar. Hij had deze man in de arm genomen, nadat hij in het voorjaar van 1958 ruzie 'nad gekregen met zijn vader en broer. De laats'ten hadden een vennootschap gevormd en hadden wèl een erkenning voor de ex port gekregen, waarop de Lissenaar tot de onenigheid zaken deed. Verder was verdachte ten laste gelegd dat hij de exportprijzen te laag stelde om de invoerrechten te drukken. In Duitsland zelf werden dan de catalogusprijzen be rekend. De raadsman, mr. A. D. P. V. van Löben Seis achtte het niet bewezen dat zijn cliënt heeft geëxporteerd. Er heeft duidelijk een combinatie tussen verdachte en zijn vader en broer bestaan, echter niet officieel, om dat dan een veelvoud aan invoerrechten zou moeten worden betaald, aldus pleiter. De relatie met de Boskopenaar zag de raadsman als een noodsprong om toch te exporteren. Hij bepleitte hiervoor een be scheiden gëldboete. De politierechter achtte alle tenlaste ge legde feiten bewezen en vonniste zoals te voren reeds is genoemd. De firma van de vader en de broer van verdachte werd wegens het laten gebi-ui- ken van de exporterkenning door de Lis senaar conform de eis veroordeeld tot 100 boete. Mr. Vink veroordeelde de Boskopenaar bij verstek voor hetzelfde feit eveneens tot 100, bij niet betaling te vervangen door 20 dagen hechtenis. De Boskopenaar had geen voordeel genoten van het door de exporteur laten gebruiken van zijn export erkenning. Advertentie De beeldhouwster mevrouw Loeff uit Bennebroek met een door haar ver vaardigde kop van de heer P. van der Lijn, die maandag negentig jaar wordt. spoedig adjunct-directeur van het rijksop voedingsgesticht in Avereest werd. In een dergelijke functie is hij ook in Amersfoort werkzaam geweest. Van heel vroeg dateert zijn belangstel ling voor de gëologie. In 1917 publiceer de hij zijn eerste artikel in „De Levende Natuur" met als opschrift: Zeldzame zwerfstenen. Hierna liet hij steeds meer van zich horen. In 1923 verscheen zijn vermaarde „Keienboek", waarvan in middels de vierde druk is uitgekomen. Dit was het. eerste degelijke handboek voor de verzamelaars van stenen. Met enthou siasme werd het ontvangen. De weten schapsmensen stonden aanvankelijk wat afzijdig, maar dat is nu anders. Het werk wordt nu alom gebruikt, tot in het buiten land toe. In 1935 verscheen zijn plaatwerk „Ne derlandse zwerfstenen". In dat jaar ging de heer Van der Lijn met pensioen, waar door hij meer tijd voor zijn liefhebberij kreeg. Die tijd heeft hij volkomen uitge buit. Hij deed onderzoekingen in de Noord oostpolder en maakte een studiereis naar Indonesië. Hij richtte de Nederlandse Geo logische Vereniging op, waarvan hij voor zitter werd. Van die lijd af leidde hij vele excursies, hield meer dan honderdvijftig lezingen en gaf cursussen. Nog steeds stelt hij zich hiervoor beschikbaar. De heer Van dei- Lijn is nog verbonden aan een instelling voor schriftelijk onderwijs, voor welke hij lessen „Geologie voor amateurs" samen stelde. Maar dat is nog niet alles. De rijksuni versiteit in Utrecht nodigde hem uit een honderdtal laden met gesteenten te deter mineren. Voorts heeft hij de geologische afdelingen van enkele musea ingericht. In de Noordoost polder werd aan het geolo gisch reservaat bij Urk, dat mede dank zij de thans bijna negentigjarige tot stand kwam, de naam van de heer Van der Lijn verbonden. Die naam vindt men in grote letters aan de ingang van het reservaat op een zwerfsteen staan. De heer Van der Lijn gaat eind juli met veertig geologen voor een week naar Han nover. Voor die tijd hanteert hij 'thuis nog de geologenhamer bij het splijten van ste nen. Met het grootste gemak zit hij daar bij steeds lange tijd op zijn hurken. Want een krukje hoort er niet bij. Ter erlcenn.'ng van de popularisering van de geologie werd deze befaamde keienkenner in 1950 benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Ned. Herv. Kerken Bedankt voor Serooskerk - Kerkwerve (toez.) M. Ruster. vicaris te Zeist. Advertentie ALUMINIUM JALOEZIEËN De beste service bij Zijlstraat 83 - Haarlem - Tel. 11307 Zaterdagmorgen om tien uur zal me vrouw Frondizi, de echtgenote van de pre sident van Argentinië, een bezoek brengen aan de r.-k. Huishoud- en Industrieschool op de Garcnkokerskade in Haarlem. Voor hel aanschaffen cn doen plaatsen van een automatische verkeerslichtinstal latie op het punt waar de rijksweg Am sterdam- Den Haag de Schipholweg kruist vragen B. en W. van Haarlemmermeer de gemeenteraad een krediet van 20.000 be schikbaar te stellen. B. en W. wijzen er in hun toelichting op dat de verkeersafwikkeling onder en nabij het viaduct Rijksweg 4-Schipholweg voor al tijdens de spitsuren en gedurende het zomerseizoen bijzonder moeilijk is gewor den. Per etmaal passeren ongeveer 14.000 voertuigen het gedeelte, van de Schiphol weg tussen het viaduct en Schiphol. Op topdagen bedraagt dit aantal zelfs onge veer 20.000. Bij herhaling doen zich onder het viaduct verkeersopstoppingen voor. Het aantal aanrijdingen onder en bij dit bijzonder onveilige kruispunt is ongeveer 60 per jaar, waaronder een aantal ernsti ge gevallen. Voor de gemeentepolitie is het zeer bezwaarlijk om het verkeer op dit kruispunt tijdens de spitsuren dagelijks met de hand te regelen. De automatische verkeerssignaalinstallatie zal bestaan uit dertien masten met verkeerslichten. Advertentie C af et ariahouder aangehouden wegens rijden onder invloed Vannacht om vijf minuten over twaalf is een personenauto op de Wagenweg nabij de Schimmelpenninckweg in Haarlem ge slipt en omgeslagen. De bestuurder van de auto en een inzittende vrouw hadden zich na het ongeluk verwijderd terwijl de auto onbeheerd bleef liggen. Een nader onderzoek van de politie wees uit, dat de wagen toebehoorde aan een Haarlemmer, die de auto had ver huurd aan een 36-jarige cafétariahouder uit Haarlem. Deze man is door de politie in zijn woning aangehouden. Hij verklaar de in Zandvoort enige glazen bier te heb ben gedronken en op de terugweg met een snelheid van vijftig kilometer per uur rijdend was geslipt en omgeslagen. De cafetaz-iahouder is meegenomen naar het politiebureau waar hem een bloed proef is afgenomen. Op grond van het resultaat hiervan is zijn rijbewijs inge vorderd. De auto is door de politie met een takelwagen weggesleept en in beslag genomen voor een technisch onderzoek. Advertentie HAARLEM. Aan het Christ. Lyceum „Marnix van Sint Aldegonde" te Haar lem zijn geslaagd voor het eindexamen h.b.s.-a: Trudie Coté, Joost Cseszkó, Aral Dijkmans, Frans Driessens, Rudy v. d. Eykhof, Annie Höweler, Kees de Jong, Piet Kaat, Rob de Lijster, Pum Rote, Wim ten Voorde. Alle kandidaten zijn geslaagd. HAARLEM. Voor het examen kleu terleidster aan de Kennemer Streekschool te Haarlem zijn de voLgcnde dames ge slaagd: Uit Haarlem: J. G. Beek, B. J. Helder, H. Kruyd, G. Kwakkel, J. van Meeteren, R. Noorman, I. Rusbach, L. Tangerman. J. Tjaden, L J. Veerman, M. v. d. Waag, M. C. Winter; Uit Driehuis: J. G. Baart, N. Nobel, R. Nobel; Uit Santpoort: A. R. E. van Diest, M. E. Stoffer. P. J. Wijnveen; Uit Velsen/IJmuiden: C. van Dongen, Th. Driessen, A. Kalis, C. Prins, R. Ver- W. M. A. Moolcnaars, L. Nieuwenhuis, A. wayen, J. v. d. Velde; Uit Heemstede: C. M. Hermenet, M. F. A. Mulder; alsmede mejuffrouw M. Mantel, Haarlemmermeer, J. Peters, Bergen, J. L. Plate, Amsterdam. Voor het examen hoofdleidster aan de Kennemer Streekschool te Haarlem slaag den de volgende dames: Uit Haarlem: M. M. Baard, D. M. J. Boll, A. J. Dijkman, W. L. Dixon, Ch. Haye, E. E. Krab. H. G. Kwekkeboom, M. H. Spoor, W. Verzijl; Uit Heemstede: A. T. Fabriek. Uit IJmuiden: J. v. d. Hart, J. Meyns, N. Rodenburg; Uit Santpoort: I. Kok. De examens werden afgenomen gedu rende de periode van 16 tot en met 24 juni 1960. Voor het modinette-examen, afgenomen onder auspiciën van de Stichting Vakop leiding Confectie-industrie zijn de volgen de dames geslaagd: M. M. Bruvnen. C. J. M. Godefroy, N. M. A. Joores, C. A. M. Meegdes, I. F. M. Tit, J. E. Walkotte, A. G. H. v. d. Water, M. J. van Maren, A. C. Smit.L. C. Lagendijk, R. Wijnstekers. M. C. Kooy, A. E. Willemse. Arnhem. Geslaagd voor het examen waterbouw kundig tekenaar de heer R. P. van der Stoep te Haarlem. Nijmegen. Geslaagd voor het kandidaatsexamen psychologie: mej. M. E. Ruigewaard. Egmond aan Zee: H. A. Harding, Haarlemmermeer: A. B. G J. van Rooijcn, Overveen. Voor het. mulo-examen zijn geslaagd voor diploma A, de dames: G. Schipper te Haarlem; E. Bos te Haarlem; M. Gorter te Beverwijk; M. A. Hoek te Velsen; P. M. Broere te Velsen*; K. Molenaar te Velsen*; I. J. Knuijt te Heemskerk*; R. M. M. Maus te Haarlem; H. Tervoort te Haarlem»; A. A. Wouterson te Haarlem*; A. Riedijk te Velsen*; T. Rijke te Velsen*; I. M. Stadt- man te Velsen*; de heren D. R. Verhoog te Velsen; J. J. Hardonk te Haarlem; T. E. Groenhout te Haarlem; J. W. L. Ramakers te Haarlem; H. L. v. d. Berg te Velsen; C. Jansen te Bloemendaal; W. J. de Jonge te Velsen; R. A. A. Overmeer te Haarlem; R. Hoope te Heemskerk; J. Mooy te Velsen*; G. A. Flink te Heemskerk*; W. B. ten Hove te Haarlem*; H. Verwoerd te Velsen. Afgewezen twee kandidaten. Die met hebben ook het middenstands diploma behaald. Advertentie De kans is groot (lat het moeilijke kruis punt Schipholweg-Schipholdijk binnen kort aanmerkelijk zal worden verbeterd. De hoofdingenieur-directeur van de Pro vinciale Waterstaat heeft dienaangaande een plan voorgelegd aan B. en W. van Haarlemmermeer. Het ligt in het voorne men (lit plan reeds in september te rea liseren. Het plan van de Provinciale Waterstaat voorziet in het maken van een tunnel ten behoeve van het rijwielverkeer dat de provinciale weg kruist. Bij het kruispunt komen verder verkeerslichten en een wachthuisje voor de verkeersregelaar. De ze installatie zal in elk geval tijdens de spitsuren en na de eerstvolgende opening van de Schipholbrug worden gebruikt en voorts naar behoefte (b.v. tijdens het zo merseizoen). Voor het aanschaffen, plaatsen, enz. van deze verkeersinstallatie en het wachthuis je verzoeken B. en W. de raad een kre diet van f 11.000 beschikbaar te stellen. Advertentie VOOR IEDER EEN PASSEND RIJWIEL OF BROMMER Ga*«lle, Magneet, HMW, Solex, Glulietta enz. GED. OUDE GRACHT 102 - TEL. 14361 Gedeelte Heussensstr.-Zijlweg In het bureau van de Provinciale Water staat in Haarlem is vanmorgen aanbesteed de aanleg van het gedeelte van de provin ciale weg HaarlemVogelenzang (weste lijke randweg) tussen de Heussenstraat en Zijl weg. Er waren elf inschrijvingen. De hoogste inschrijver was het aannemings- en wegenbouwbedrijf Samson n.v. uit Öegst- geest voor 2.500.000. De laagste inschrij ving kwam van het aannemingsbedrijf P. C. Zanen n.v. in Heemstede voor 2.iö7.000. De gunning is aangehouden. Dinsdag 5 juli wordt het sinds kort ge reed gekomen complex van 241 woning wetwoningen, 25 garages en 5 bedrijfs ruimten van de Haarlemse Woningstich ting „Vooruitgang", gelegen aan het Her man Kruyderplein, de Jan sluytersïaan, de Leonard Springcrlaan, het Louiz Hartz- plein, het Martin Monnickendamplein en de Piet Mondriaanstraat in Parkwijk, officieel opgeleverd. Dit complex is ont worpen door de architectencombinatie ir. W. Ph. van Harreveld, Brake! en Buma, J. Brouwer en H. W. van Kempen en is gebouwd door de aannemersfirma V. d. Putten en Zoon en het schildersbedrijf „Hollandia". Op dinsdag 5 juli hoopt de heer K. Zwier, Mentawistraat 22, Haarlem de dag te herdenken waarop nij veertig jaar gele den als laborant in dienst trad van de n. v. Haarlemse Melkinrichting „De Sier kan" te Haarlem. Gedurende deze veertig -jaar is de jubi laris opgetreden als algemeen vervanger voor alle afdelingen. Thans is bij chef van het laboratorium. Op de morgen van zijn jubileum wordt de heer Zwier met zijn familie ontvangen door de directie in het directiekantoor van „De Sierkan", waarna hem des middags van twee tot drie uur een receptie wordt aangeboden in café-restaurant „Het Bol werk" te Haarlem. De in zeer slechte toestand verkerende Tuinweg in Hoofddorp tussen de oostelijke Hoofdweg en de Marktlaan behoeft drin gende verbetering. B. en W. van Haarlem mermeer stellen de raad voor hiervoor een krediet van 43.000 beschikbaar te stellen. Het verbeteringsplan voorziet in het leg gen van een riolering en het maken van een rijbaan met klinkerbestrating van vijf meter breed. Advertentie Advertentie Hofdijkstraat 32 - Haarlem - Tel. 121.81 Showroom: Wagenweg 104 - Tel. 12730 BADKAMERS - DOUCHECELLEN De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 27-jarige Amsterdamse koopman en een 25-jarige varensgezel, eveneens uit de hoofdstad, beiden veroordeeld conform de eis tot lVs jaar met aftrek van het voorarrest. De koopman waren twee pogingen tot inbraak in Bentveld ten laste gelegd, sa men met de varensgezel. De koopman werd in de nacht van 27 op 28 februari op de Zandvoortselaan gearresteerd, na dat de politie een melding had gekregen van een poging tot inbraak in een villa aan de Bentveldsweg. Verdachte beweerde onschuldig te zijn en hield dat ook tijdens de beide rechts zittingen die aan zijn zaak werden gewijd, vol. Zijn metgezel beschuldigde hem aan vankelijk, maar hij trok later zijn verkla ring in en zei dat hij de pogingen tot inbraak had gepleegd samen met een on bekende derde, wiens naam hij niet wilde noemen. Een dame die naast de villa aan de Bentveldsweg woont en ooggetuige was van de poging tot inbraak, hield voor de rechter-commissaris en de rechtbank Advertentie Een bijzondere avond? the brandy of Napoleon IMP. OUD-HAARLEM BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: J. M. M. de Vrind cn S. B. E. Pijst; J. A. van Beelen en M. E. Bierman; W. H. M. Kamphuijs en G. W. Bakker. GETROUWD: J. A. Buijs en M. A. Buijs; D. Grin en W. E. de Visser; W .A. van Dijk en W. Broekhof; L. J .M. de Bruijn en C. Th. Smit; A. Alblas en J. B. Jonker. GEBOREN: Anna Maria, d. van L. C. Snoeks en S. M. Verfürden; Hendrik Gerrit, z. van H. Jansen en L. W. Hamersteen; An nette, d. van S. Entius en Th. van Loij; Johanna Margaretha Maria, d. van G. Th. IJsselmuiden en M. G. Vester; Frederique Henriëtte. d. van C. B. Dutry van Haeften en E. F. Waldkötter. OVERLEDEN: P. Voorderhaak, 83 j.; Wed. T. J. A. Klein-de Boer, 78 j.; C. J. Hartman, 75 j.; J. A. van Markesteijn, 93 j.; J. D. van Prooijen, 78 j.; J. Voerman, 86 j. staande de koopman te herkennen ais een der mannen die zij die nacht bij- de villa nad waargenomen. De recntuaxiK veroordeelde drie Haarlem mers, een 45-jarige chauffeur, een 32-jari- ge koopman en een 4U-jarige lasser, die op 16 maart inbraken in een woning aan ue urenslaan en sieraden en norloges wegnamen, tol vijf maanden gevangenis- sirai inei altree van het voorarrest. Tijdens dé inbraak waren de mannen on der ïnviued van sterke drank. De officier van Justitie mr. J. J. Bredius had tegen hen acht maanden gevangenisstraf geëist. Een 26-jarige Haarlemse monteur, aan wie grove schuld aan een ongeluk, dat in de avond van 20 maart op het Frans Halsplein in Haarlem gebeurde, was ver weten, werd veroordeeld tot vier maanden met aftrek en drie jaar intrekking van het rijbewijs. Voorts werd teruggave van de inbeslaggenomen motorfiets gelast. De man bestuurde een motorfiets, ter wijl hij gedeeltelijk op de benzinetank zat. Achter hem zaten namelijk een meisje en haar verloofde. Do monteur had volgens eigen opgave die dag twaalf glaasjes bier gedronken. Met een snelheid van ongeveer zeventig kilometer nam hij de bocht. Hij moest met het oog op enkele fietsers die teveel links reden, nog scherper uithalen, waar bij de voetsteun de grond raakte. Het meisje viel van de motor eri liep een her senschudding en schaafwonden op, terwijl twee tanden braken. De monteur had geen rijbewijs. De officier van Justitie eiste vijf maan den celstraf en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Advertentie —Jubileum. Op vrijdag 1 juli hoopt de heer J. I-Iorsmeier. Bos en Duinlaan 17 te Bloemendaal. hoofdadministrateur bij het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord holland, zijn veertigjarig dienstverband bij dat bedrijf in intieme personeelskring te herdenken. In antwoord op de schriftelijke vragen, die het Haarlemse raadslid de heer J. Willemse (Arb.) heeft gesteld met betrek king tot een opslagplaats voor beschadigde auto's aan de Vosmaerstraat in Haarlem- Oost, delen B. en W. mee, dat voor de vestiging van deze opslagplaats geen toe stemming van B. en W. vereist is en dat deze daarom ook niet is gegeven. Op grond van de bestaande voorschrif ten is het B. en W. niet mogelijk te be vorderen dat dit bedrijf op korte termijn wordt verwijderd. Er kan alleen worden opgetreden indien, naar de mening van B. en W., gevaar, schade of hinder kan ont staan. Het college meent echter dat dit aan de Vosmaerstraat niet het geval is, omdat, het terrein in een ordelijke staat verkeert en door middel van een keurige afscheiding van rietmatten zoveel mogelijk aan het zicht van de omwonenden is onttrokken. Als op het terrein een autosloperij zou worden opgericht is wel toestemming no dig en worden de omwonenden in de ge legenheid gesteld hun bezwaren in te brengen. B. en W. onderzoeken de mogelijkheid om bovendien een gemeentelijke veror dening in het leven te roepen, die een dergelijk gebruik van bepaalde terreinen kan voorkomen. B. en W. van Heemstede hebben de ge meenteraad voorgesteld de bouw ;nn 46 woningwetwoningen aan de Rijnlaan onderhands aan te besteden aan het aan nemersbedrijf Nic. Smit in Gouda voor 710.000. Aanvankelijk werd de aanneem- som begroot op 759.832. Bij de op 25 mei gehouden aanbesteding gingen de laagste en de op één na laagste inschrijving dit bedrag aanzienlijk te boven. De curveprijs van het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid lag nog belangrijk lager dan de door de gemeente begrote aanneem- som. De gemeente heeft hierna onderhande lingen aangeknoopt met het aannemersbe drijf Smit om de mogelijkheid te onder zoeken of zij door verantwoorde bezuini gingen toch tot een verwezenlijking van het bouwplan zou kunnen komen. Deze onder handelingen hebben resultaat gehad. De aannemer is bereid de 46 huizen volgens een vereenvoudigd bestek te bouwen voor 710.000. De voornaamste bezuiniging is verkregen door vereenvoudiging van de voorgevels. Deze vereenvoudiging heeft betrekking op het weglaten van een uitbouw bij de voor deur. Deze uitbouw kan voor het woon- gerief worden gemist. De wijziging brengt tevens een vereenvoudiging van de trap en van de riolering met zich. Een andere be zuiniging is verkregen door het funderings plan van gewapend beton te ver-vangen door houten palen met opzetters van beton. Advertentie A roeger ziekenhuispredikant in Haarlem Op eenentachtigjarige leeftijd is in het Wilhelmiïia-ziekenhuis te Doetinchem overleden dr. J. van Dorp, emeritus predikant van de Hervormde Kerk, die drieënhalf jaar geestelijk verzorger is geweest van „Meer en Bosch" te Heem stede en later ziekenhuispredikant te Haarlem. Dr. Van Dorp werd op 16 februari 1879 te Zoetermeer geboren en studeerde eerst een jaar aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam en daarna enkele jaren aan de rijks-universiteit te Utrecht, waar hij op 4 oktober 1910 bij wijlen prof. dr. Hugo Visscher op een proefschrif' „De ethiek van Auguste Comte" promoveérde tót doc tor in de faculteit van de godgeleerdheid. Nadat dr. Van Dorp in 1904 door het provinciaal kerkbestuur van Zuid Holland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 27 oktober 1907 te Erichem in de classis Tiel in het ambt bevestigd. Op 4 juni 1911 verwisselde hij deze gemeente met die van Gendringen, waar hem met ingang van 1 mei 1944 op vijfenzestig jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat was dr. Van Dorp van april 1947 tot november 1950 geestelijk ver zorger van „Meer en Bosch", de inrichting voor de verzorging van epileptici, te Haar lem-Heemstede. Daarna was hij nog van januari 1952 tot januari 1955 drie jaar te Haarlem werkzaam als ziekenhuis-predi kant en was daar toen speciaal belast met de geestelijke verzorging van het Elisa- beth-Gasthuis en de Maria-stichting. Tijdens zijn drieëndertig jarige ambts bediening te Gendringen was dr. Van Dorp vele jaren lid van het classicaal bestuur van Zutphen en lid van het provinciaal kerkbestuur van Gelderland. Verder was hij bestuurslid van de Doetinchemse In richtingen voor de opleiding van predikan ten; bestuurslid van het hervormd oplei- dings-centrum te Doorn en penningmees ter van de Lucasstichting, een beurzen fonds voor medische studenten. Morgen, vrijdag 1 juli om half twee zal in de hervormde kerk 1e Gendringen (de laatste tijd woonde hij in zijn vroegere gemeente Gendringen) een rouwdienst worden gehouden, waarna zijn stoffelijk overschot ter aarde zal worden besteld. HPC trok naar Alkmaar voor de tweede klasse heren van de zoomer waterpolocom- petitie de strijd aan te binden tegen DAW. Prins slaagde er in de Heemstedenaren de leiding te bezorgen waarna Termeer de HPC voorsprong vergrootte. Toen Prins het derde doelpunt had ingeschoten kreeg kort hierop De Jong ee; strafworp te ne men, dat het eerste DAW doelpunt bete kende. (1-3). Met het afronden van een aanval en het nemen van een strafworp liet Wiers de Heemstedenaren tot 5-1 uitlopen. Toen kwamen de Alkmaarders los en door Pie- ters en Van Bekkum (2) werd de DAW- achterstand verkleind tot 5-4. In Stoop's Bad in Overveen werd woens dagavond de wedstrijd HVGBHet Gooi overgespeeld daar Het Gooi bij de eerder gespeelde wedstrijd protest had aangete kend en dit gewonnen had. Destijds won HVGB de strijd met 6-5, nu zegevierde HVGB met 4-3. CONCERT UITGESTELD. Het concert dat de Zandvoortse muziek kapel woensdagavond in de muziektent op het Raadhuisplein zou geven onder auspi ciën van de oranjevereniging „Zanch/oort" ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, moest wegens de zeer slechte weersomstandigheden worden uitgesteld tot een nog nader te bepalen datum. Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7