Zestig Haarlemse jongens beginnen 18 juli aan zesde Muggenronde RENAULT AUTOMOBIELEN Dokter W. Betist geïnstalleerd als geneesheer-directeur Maandenlange voorbereidingen om fietstocht goed te laten verlopen Goede voorproef van het programma dat Inter Nos in Llangollen gaat zingen N. J. Twisterling „HaarIem"-voorzitter Prijsuitreiking van de K.W.F.-viswedstrijd ZATERDAG 2 JULI 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Dubbel afscheid bij de Dr. H. Bavinckschool Fa. H. GROOTEGOED Twee inbraken in Santpoort Burgerlijke Stand van Haarlem Om de Haarlemse tennistitels J. Hertog vijfentwintig jaar bij „Het Klaverblad" Ontvangst op stadhuis na orgelconcours Plechtigheid in Diaconessenhuis SLOT DEFECT? „DE SLEUTELSPECIALIST" Ruim zeven mille voor Rode Kruis Aanvullend krediet gevraagd voor aanleg sportparkj e Alitalia nu dagelijks naar Amsterdam Nieuwe administrateur van Marinehospitaal Solistisch optreden van violiste Vera Beths TR0UPIN - ZIJLWEG 151 Ja" ALLES VOOR UW TUIN Over ruim twee weken is het weer zover. Dan start opnieuw de Haarlemse Muggen- ronde, de fietstocht voor zestig jongens door Nederland. De zesde wielerrit is het sinds het moment, waarop de heer H. Hartman het initiatief nam. Na hem nartt de heer Huug van Hulst de leiding over en door zyn werk is de Muggenronde uitgegroeid tot een voortreffelijk georganiseerd evenement, dat ieder jaar weer bijzonder vlot verloopt en waarnaar enkele tientallen jongens maandenlang reikhalzend uitkijken. En om eerlijk te zijn, vele tientallen ouders ook, want het betekent boven dien, dat zij midden in de vooral voor de moeders zo drukke schoolvakanties een van hun jongens een weekje „kwijt" zijn. Nu is die ene week, geloven we, net genoeg, want, zoals we uit de ervaring weten, zijn al die ouders bij de aankomst in Haarlem altijd weer opgetogen als ze tussen die zestig rennertjes hun eigen jongen terugvinden. Zes dagen trekt Huug van Hulst er dit jaar weer met zijn Muggen op uit. Door een groot deel van (zuidelijk) Neder- and over een afstand van ruim 500 kilometer. En die zes dagen zijn het resultaat van bijna een jaar aan voorbereidingen, want wij herinneren ons, dat wij aan het slot an de Ronde van verleden jaar even met Tourleider Van Hulst stonden na te praten :i dat hij toen ernstig zei: „We moeten gauw weer eens bij elkaar komen. Om over volgende Ronde te praten". En hij meende het, want korte tijd later zat hij al weer er zijn oren in het organisatiewerk voor de zesde rit. Overigens hangt het gedrag van de ren- Evenals vorig jaar is er een route geko zen, die de gehele karavaan naar Zuid- Limburg zal leiden, de streek waar de jon gens verleden jaar zo veel plezier hebben gehad „waar de bevolking de Muggenrij- ders allerhartelijkst ontving en waar de natuur de coureurs tijdens de „wandele tappes" voor honderd percent de gelegen heid bood te genieten. Op maandagmor gen 18 juli gaan de jongens van start. Bij •de Planetenlaan in Haarlem-Noord, waar de hoofdcommissaris van politie, de heer A.L. de Boer, het startschot zal lossen. Daarna trekt de hele stoet, inclusief de vele volgauto's, via de Rijksstraatweg naar de binnenstad en vervolgens rijdt men in de richting van Heemstede, waar de werkelijke etappe eigenlijk begint. De route Diezelfde maandag nog hoopt men in Den Bosch aan te komen, na 117 kilome ter. Aan het slot van deze etappe volgt er nog een klassementsrit op de sintelbaan van het stadion „De Vliert" in Den Bosch en vervolgens wordt er gegeten in het res taurant van Gerrit Schulte, die beloofd heeft zelf nog wat met de jongens te pra ten. De tweede etappe leidt over 86 kilome ter naar Tegelen, waar de jongens elkaar in een sprintwedstrijd zullen bestrijden en de derde rit (op woensdag 20 juli) voert naar Klimmen, (81 km) waar een indivi duele tijdrit wordt gehouden. Op donderdag 21 is in de etappe van Klimmen naar Epen over 60 kilometer- een zware bergrit ingelast. Van Epen rij den de jongens, de ploegleiders en allen die maar iets met de Ronde te maken heb ben per autobus naar Nijmegen waar vrij dag 22 juli weer op de fiets gestapt wordt voor de 50 kilometer lange etappe naar Scherpenzeel. Aan het slot van deze rit wordt een bosrit verreden. Het slottraject voert de karavaan over 90 kilometer naar Haarlem terug waar de jongens de gewoonte getrouw in een ploegentijdrit zullen arriveren. Zoals ge ziet een heel programma. Het heeft trou wens een flink aantal voeten in aarde ge had voordat de organisatoren zover waren. Diverse keren werd de gehele route gecon troleerd en ook het verzorgen van het eten en de slaapplaatsen was bepaald niet in een handomdraai geregeld. Nu echter is alles voor elkaar. De jongens slapen op gemeentelijke terreinen in de door de Ronde zelf meegebrachte grote legerten ten en er wordt gegeten in restaurants. Bovendien is de BB-leiding in Haarlem zo vriendelijk geweest dit jaar de uitste kend geoutilleerde cantinewagen mee te sturen zodat het de jongens ook onderweg nergens aan zal ontbreken. Dat zal eenter beslist niet de enige auto zijn die het pelo ton coureurs al die dagen zal vergezellen. Behalve de door Cor Martin bestuurde mo tor met zijspan van Tourleider Van Hulst, rijden er verder een geluidswagen en bagagewagens mee, en verder de repara tie-auto bestuurd door mecaniciën Mooye- kind. Voorts bevinden zich aan de kop en de staart van het peloton in totaal tien ploegleiders, die de tocht afleggen op bromfietsen. Leiding Er is dus beslist geen gebrek aan leiding en dat is maar goed ook, want de twintig volwassenen die ieder jaar weer met de Muggenronde meetrekken hebben altijd nog de handen vol. Niet dat de jongens in Haarlem starten met het vooropgezette doel nu eens een weekje flink vervelend te gaan wezen, maar omdat zestig jongens beslist niet aan een touwtje te houden zijn. 'Advertentie Na meer dan dertig jaar met christe lijk onderwijs te hebben gediend zullen in verband met de wettelijke regeling in dit schooljaar de hei-en G. Buist en J. A. P. Stroes de Dr. H. Bavinckschool in Haar lem gaan verlaten. Beiden hebben zeer veel jaren hun bes te krachten gegeven aan de vorming van de Haarlemse jeugd, in het bijzonder de kinderen, die de school sinds de oprich ting in 1930 hebben bezocht. Naast dit werk heeft de heer G. Buist veel gedaan als secretaris van het Gere formeerd Schoolverband en als ouderling lid van de Commissie van beheer van de Gereformeerde Kerk te Haarlem-Noord. De heer J. A. P. Stroes heeft veel activiteit ontplooid ten bate van het Pro testants-christelijk Militair Tehuis op de Jansweg en is vele jaren ouderling ge weest van de Gereformeerde Kerk. Ter gelegenheid van dit afscheid zal op 8 juli 's morgens een feest worden gege ven, dat grotendeels door de schoolkin deren zal worden verzorgd. Des avonds is er van half acht af in de Hervormde Kapel, Eenhoomstraat 29 te Haarlem Noord, een receptie voor ouders oud-leerlingen en belangstellenden. ners meestal nauw samen met de plaats die hun ploeg in het algemeen klassement De zes renners van de ploeg uit Spaarndam tijdens een trainingsrit door hun dorpje. inneemt. Immers wanneer de renners ge zamenlijk aan de kop gaan dan zijn zij meer beducht voor eventuele strafpunten dan wanneer zij onderaan het klassement bungelen. Klassementen Die klassementen zijn overigens een verhaal apart. Na enkele jaren experi menteren heeft men echter eindelijk de ideale (of bijna ideale) oplossing gevon den door de sterke en grote jongens onder te brengen in het A-klassement en de min der sterke in het B-klassement. Hierdoor maken alle deelnemertjes evenveel kans op de eindoverwinning. Administrateur Ri- nus van Heiningen is overigens met deze administratie alle dagen van de Muggen ronde druk in de weer, maar het gevolg van al dat werk is ook, dat geen enkele renner ook maar een half winstpuntje te veel of te weinig krijgt. Tourleider Van Hulst zegt het echter da gelijks tot „zijn" jongens. Niet het win nen is belangrijk, maar het deelnemen. En in de afgelopen jaren hebben ze dat steeds bijzonder goed begrepen. Natuur lijk is er gezonde rivaliteit, maar als het puntje bij het paaltje komt zijn het na een week samen op stap zijn zestig jon gens die elkaar graag mogen en die meestal nog jaren later met plezier terug denken aan de Muggenronde waarin zij zelf meefietsten. Sommige renners kunnen overigens niet onmiddellijk afscheid ne men van „hun" Tour. Zoals Fred Ausma en Rob van Straaten, die in vorige jaren dapper meefietsten, maar die nu van 18 tot 23 juli weer present zijn als tenten bouwers. Advertentie KERKPLEIN 14-15 - BLOEMENDAAL SHOWROOM BLOEMEND A ALSE WEG 18 - TELEFOON 5250? Naar de politie eerst thans meedeelt zijn in de nacht van donderdag op vrijdag twee inbraken gepleegd bij win keliers in Santpoort. De dader of daders heeft of hebben zich via de achterdeur toegang tot de winkelpanden verschaft. De belangstelling ging uit naar de win kelkassa's. Bij een slager werd 200. uit de kassa weggenomen en ongeveer f 80.- uit een leren tas die in de win kel lag. Ook bij een andere winkelier werd de kassa gelicht. Hier zat slechts f4.- in. Advertentie DE EERSTE" COÖP. ASSOCIATIE VÖOR UITVAARTVERZORGING, ZIJLWEG 63-TELEFOON,15141 (2 LONEN) Aantal leden 24000 Contributie ƒ1.— per (aar voor het gehele gezin, met restitutie bij overlijden van het lid BEVALLEN van een zoon 29 juni: G. M. Mutsaers-De Ruiter; 30 juni: A. C. A. Scholten-Luijten, E. Draijer-Cats 2 x, E. van Osch-Grefe; 1 juli: S. F. de Jong- Feenstra, E. M. Kamoen-Lips. BEVALLEN van een dochter: 29 juni: J. C. Filmer-Duwel; 30 juni: E. L. A. Rijn- ders-Van Schoonhoven, H. C. Schrama- Rinia; 1 juli: M. C. A. ter Maat-Deenen, M. A. Timmermans-Kettenis, D. O. Grosze Nipper-Langeveld. GETROUWD: 1 juli: L. G. Bakker en C. J. M. de Haan, J. Sieval en J. C. van As. OVERLEDEN: 29 juni: L. N. Kuiper, 63 j Teslastraat; 30 juni: P. C. Haagen, 73 j., Zonnebloemstraat; J. Bogaert, 59 j., Du- venvoordestraat; J. P. Smits, 69 j., Brou werskade; J. J. Verhagen, 67 j., Kamper laan; P. J. Brouwer, 67 j., Hagestraat; M P. J. Bollerman-Kuijken, 59 j., Leidsevaart: C. Pauw-Jamin, 82 j., Batavierenplantsoen. Advertentie Automobielbedrijf HARDEBELT Rijksstraatweg 249 - Haarlem-Noord Telefoon 57455 Wimbledon Maandag begint het toernooi om de ten nistitels van het district Haarlem. De or ganisatie van dit toernooi berust dit jaar in handen van het jubilerende „WOC," waardoor het strijdperk van Eindenhout naar tennispark „Wimbledon" aan de J.W. Frisolaan in Overveen is verplaatst. Hier beschikt men over tien banen zodat men een record aantal inschrijvingen heeft kun ncn accepteren en niet minder dan 260 par tyen de aandacht zullen vragen. Het A-toernooi zal pas donderdag in vol le omvang starten.De eindstrijden van het A-,B- en C-toernooi zullen zoals gebruike lijk op zondag plaatsvinden. De deelne mers aan het A-toernooi zullen wij na de loting volgende week vermelden. Voor het B-toernooi willen wij volstaan met het noe men van de favorieten waartoe behoren Watse Heringa, Athur Offers, v.d. Meulen, Bloemink en Nederkoorn en bij de dames mej. Verwaal en mevr. M. Gaus. Zondag 3 juli zal de heer J. Hertog, Kampervest 15 A te Haarlem, de dag her denken waarop hij vijfentwintig jaar in dienst zal zijn van zeepfabriek „Het Kla verblad" n.v. te Haarlem. De heer Hei'tog is werkzaam als zeepzieder waarbij het op merkelijk is te vermelden dat zijn vader eveneens zeepzieder bij het „Klaverblad" was en daar maar liefst vijftig jaar is werkzaam geweest. Vandaag is dit jubileum in de kantine gevierd. De directeur van „Het Klaver blad" de heer Th. C. P. Engel sprak de jubilaris in hartelijke bewoordingen toe en overhandigde hem een gouden horloge, als mede het vererend getuigschrift van de Nederlandse Maatschappij van Nijverheid en Handel. Voorts hebben nog gesproken de heren H. T. Taconis, bedrijfsleider, Ch. Boeree namens het kantoorpersoneel cn P. Aandekerk namens het fabriekspersoneel. Deze sprekers deden hun woorden even eens vergezeld gaan van enige geschenken. Na afloop van het slotconcert van het Orgelconcours op vrijdag 8 juli in de Nieuwe kerk te Harrlem zullen burge meester en wethouders om ongeveer 21.30 uur ten stadhuize de medewerkers aan dit tiende Orgelconcours ontvangen. De leden van de zesde zomeracademie alsmede de leden van de internationale jury en de leden van het erecomité zijn eveneens uitgenodigd. Vrijdagmiddag heeft de voorzitter van het bestuur van het Haarlemse Diacones senhuis, ir. R. Dufour, in het Diaconessen- huis aan de Hazepaterslaan in Haarlem dokter W. Betist als opvolger van dr. P. van Paassen geïnstalleerd als geneesheer directeur. De korte plechtigheid werd bij gewoond door een groot aantal genodig den, onder wie zich onder meer bevonden wethouder W. C. Bakker als afgevaardig de van het Haarlemse gemeentebestuur, de directeur van de G.G. en G.D., dok ter D. Heymans, de gemeentelijke geria ter dokter K. Kok, afgevaardigden van andere ziekenhuizen in en om Haarlem, het bestuur van het Diaconessenhuis, tal van artsen en familieleden en vrienden van de nieuwe geneesheer-directeur. Ir. Dufour schetste de dubbele taak, die dokter Betist te wachten staat: die van internist en van geneesheer-directeur. Hij gaf aan de hand van enige voorbeelden van moeilijkheden rondom een ziekenhuis een beeld van de omvang van deze dubbe le taak en constateerde dat het bestuur had gezocht naar „een schaap met vijf poten." Met betrekking tot mogelijke uitbreiding van het Diaconessenhuis deelde ir. Dufour mee, dat geen ruimte meer beschikbaar is op de begane grond, zodat men noodge dwongen zijn toevlucht zal moeten zoeken in hoogbouw. Advertentie Lange Veerstraat 10 - Haarlem - Tel. 11493 De jaarlijkse inzameling voor het Rode Kruis heeft in Haarlemmermeer 7078 opgebracht. Een belangrijk deel hiervan werd ingezameld in de onderafdelingen Badhoevedorp-Sloten 2475) en Zwanen burg-Half weg 1602). De andere dorpen en buurtschappen behaalden: Vijfhuizen 802, Nieuw Vennep 696, Hoofddorp 522, Aalsmeerderdijk 436, Rijk 320 en Abbenes-De Kaag 225. Op 4 februari besloot de gemeenteraad van Haarlemmermeer tot aanelg van een sportterrein en een oefenveld in Vijfhui zen. Thans hebben B. en W. de raad voor gesteld het gehele sportparkje aldaar aan te leggen en nog een krediet voor de aan leg van een tweede wedstrijdveld uit te trekken. De kosten voor het gehele sport parkje zijn geraamd op 77.590,- Een aan vullend krediet van 24.090,- is thans nog nodig. Spreker herinnerde eraan, hoe jkvr. Te- ding van Berkhout 86 jaar geleden de stoot had gegeven tot de oprichting van de christelijke ziekenverpleging in Haar lem en hoe er uit het bescheiden begin een groot ziekenhuis met een christelijke gezindheid als kenmerk was gegroeid. Hij wenste dokter Betist veel sterkte in zijn nieuwe functie, waarin hij hem met een handdruk installeerde. Namens de staf sprak dr. J. W. Kamer ling woorden van welkom, waarbij hij de nieuwe geneesheer-directeur alle steun toezegde. De predikant van het Diaconessenhuis, ds. J. v.d. Wiel, voerde het woord namens het hele huis, waarbij hij zei te hopen, dat de arbeid van dokter Betist „iets van de olie der barmhartigheid zou doen vloei en". De voorzitter van de Bond van Diaco nessen, dr. J. de Groot uit Den Haag, heette dokter Betist welkom in de bond en constateerde met vreugde dat de Dia- conessenhuizen in Nederland „springlê- vend" zijn. Nadat het zusterkoor „Dankt, dankt nu allen God" had gezongen sprak dokter Betist een woord van dank tot de spre kers en de andex*e aanwezigen. Hij zei zich van zijn grote verantwoordelijkheid bewust te zijn en slechts in zijn omvang rijke taak te kunnen slagen als bestuur en staf mét hem alle krachten zouden inspannen om de noodzakelijke voorzie ningen op het gebied van de volksgezond heid tot stand te brengen. Ook de samen werking met andere ziekenhuizen achtte hij belangrijk. Na afloop van de plechtigheid bestond voor de aanwezigen gelegenheid dokter Betist en zijn echtgenote geluk te wensen. Met ingang van 1 juli vliegen de DC-6b's van de Italiaanse luchtvaartmaatschappij „Alitalia" dagelijks tussen Amsterdam en Rome. (tot nu toe was dit vier maal per week). De route, die van Rome via Milaan naar Amsterdam en terug leidt, wordt nog steeds gevlogen met van de K.L.M. gehuui-de toestellen, uiteraard in de beschildering van Alitalia, maar onder Nederlandse registratie. Het vliegtuig vertrekt 's morgens vroeg uit Rome en aanvaardt de terugreis om kwart voor twee 's middags, na een opont houd van drie kwartier op Schiphol. Dezer dagen heeft de luitenant ter zee van administratie, eerste klasse M. W. Haal, die sinds 1956 in het Marinehospi taal te Overveen de administratie heeft gevoerd, als zodanig afscheid genomen. Met ingang van 1 juli is hij opgevolgd door de luitenant ter zee van administratie der eerste klasse C. Dijkshoorn. De heer Haal, die zich bijzonder heeft beijverd voor vernieuwing van de appara tuur in het Marinehospitaal werd bij zijn afscheid toegesproken door de comman dant van het hospitaal, kapitein ter zee arts C. Mets en door de specialisten. Ook de zusters bezorgden hem een geanimeerd afscheid, waarbij hem een ets werd aan geboden. De heer Haal was bij zijn druk ke werkkring altijd bereid iedereen met raad en daad bij te staan. De scheidende administrateur werd in 1945 tot officier van administratie benoemd. Na enige tijd in Indonesië verbleven te hebben, heeft de heer Haal in Nederland en Nieuw Guinea verscheidene functies bij de Koninklijke Marine uitgeoefend, totdat hij vier jaar geleden in Overveen werd benoemd. Zijn opvolger, luitenant er zee der eer ste klasse C. Dijkshoorn werd in 1949 of ficier van administratie. Ook hij is in In donesië geweest, vanwaar hij in 1950 naar Nieuw Guinea vertrok. In 1951 kwam hij terug naar Nederland, waar hij na enige walplaatsingen aan boord van de kruiser „De Ruyter" kwam. In 1954 ging hij met Hr. Ms. „Piet Hein" andermaal naar Nieuw Guinea, vanwaar hij in 1956 terug keerde om divisiechef van adelborsten in opleiding tot beroepsofficier aan het Ko ninklijk Instituut te worden. HET HAARLEMSE JEUGDKOOR „Inter Nos" zal de volgende week weer enige dagen in Wales (Engeland) doorbrengen om in de oude stad Llangollen deel te nemen aan de internationale muziekwedstrijden, die daar jaarlijks worden gehouden. Evenals in voorgaande jaren zal „Inter Nos" als enige Nederlandse koor de jeugdkoorzang van ons land gaan vertegenwoordigen. Het behoeft geen betoog, dat „Inter Nos" en zijn dirigent Jan Booda met deze artistieke representatie een belangrijke opdracht vervullen, geladen met verantwoordelijkheid. Voor de bezetting der deelnemende koren hebben de organisatoren van de wedstrijd met wijs beleid een maximaal aantal stem men voorgeschreven. „Inter Nos" zal daar om optreden met een betrekkelijk kleine groep van geselecteerde stemmen voor het concours, die voor de uitvoeringen op de concertavonden zal worden uitgebreid. Het is een goede gewoonte geworden om de paraatheid van het koor voor zijn moei lijke taak met een concert te toetsen, vlak voordat het naar Engeland vertrekt. Dit concert werd vrijdagavond in de Bakenes- serkerk voor een groot aantal toehoorders gegeven. Ter inleiding gaf Jan Booda een uiteen zetting over de gang van zaken bij het con cours en sprak over de liedex-en en andere composities, die in de verschillende secties zullen worden uitgevoerd. Voor de afdeling volkszang had Jan Booda twee liederen van zeer tegengestel de aard gekozen, namelijk „Gelukkig Va derland" uit Valérius Gedenckklanck en „De Zilvervloot" van J. J. Viotta. „Inter Nos" vertolkte beide liederen met bijzonder verzorgde klank en uitspraak. Ook de twee verplichte werkjes kreeg men te horen. Een frisse levendige compo sitie van Dietrich Buxtehude (16371707) werd met blijde toon en met een goede beheersing van de „coloratuui-"-gedeelten uitstekend gezongen. Het tweede voorge schreven stuk, een driestemmige canon op de tekst „Slaves to the world" van Ed. Nelham klonk behoorlijk, al had de inter pretatie gerust nog kernachtiger, nog posi tiever kunnen zijn. Voor de concertavonden werd „Mijn Ne derland" van Richard Hol, „Een oud sprookje" van Hendrika van Tussenbroek en een stemmig Engels avondlied, „Good night" genaamd gekozen. De uitvoeringen in de kerk gaven stellig de indruk dat „In- ter Nos" daarmede succes zal hebben, spe ciaal ook door het solo-zingende „prinses je" en de onversaagde „ridders" met hun stoex-e stemmen. Jan Booda en zijn koor worden op hun tocht naar Engeland vergezeld door een jeugdige musicienne, de violiste Vera Beths. Zij komt uit in de wedstrijd voor instrumentalisten beneden zestien jaar, maar ook in de groep, waarvoor de leef tijdgrens naar boven ruimer genomen is. Afgaande op de vertolking, die Vera Beths vrijdagavond gaf van de Berceuse van A. Jai-nefeld, durf ik wel te schrijven, dat zij een behoorlijke kans maakt bij de uitver korenen te gaan behox-en. Haar klankrijk, bezield spel, kenmerkend voor een be gaafdheid „par droit de naissance" maakte veel indruk. Respect kon men eveneens krijgen voor de uitvoering van het Largo uit een vioolsonate van Max Reger, in het bijzonder voor de beheersing van de chro matiek in deze weemoedige muzikale klacht. De ware verdieping van het spel voor dit werk, dat voor de andere wed strijdafdeling bestemd is, is gelukkig nog voorbehouden voor een later levenstijdperk van de jonge violiste. En hiermede werd dan de voorproef van het optreden van „Inter Nos" te Llangollen beëindigd. Daarna kon men luisteren naar een van de repertoire-werken van „Inter Nos", de „Michiel de Ruytei'-cantate" van A. Lijsen. Afgescheiden van de ovex-weging of het nog zin heeft steeds weer in verheerlijken de zangen terug te komen op onze vader landse moeilijkheden en reddingen in lang vervlogen eeuwen, kon men genoegen be leven aan de klankrijke uitvoex-ing, aan de solozang van Cobi Bos en van B. Kuitert en van het jonge zangertje, dat ondanks een verkoudheid, dapper zijn partij van Michiel zong en daarbij een vaak heldere metaalachtige stemklank liet horen. Emmy van Eden was als steeds de be trouwbare muzikale begeleidster van het koor. Met het zingen van een Zwitsers lied „Des Sennen Abschied" besloot „Inter Nos", dat op 26 oktober zijn veertigjarig bestaan hoop te vieren, dit concert. P. Zwaanswijk Advertentie HAARLEM - ANNO 1892 Telefoon K 2500 - 10564 - 20154 - 20750 voor ALLE NATUURSTEEN zoals: Flagstones voor tuin en schouwen - Raamtabletten - Tafelbladen GRAFWERKEN enz. EIGEN BLOKKEN ZAGERIJ TOT 5 TON In de gisteravond gehouden jaarlijkse vergaderinf van de HFC „Haarlem" is de heer N. J. Twisterling tot voorzitter be noemd. In zijn plaats als vice-voorzitter deed de heer J. v.d. Veen intrede in het bestuur. Piet Groeneveld heeft onlangs besloten een definitieve streep onder zijn uitkomen voor het eerste elftal te zetten. Als belo ning voor zijn voetbalcarrière werd hij door de vex-gadex-ing tot lid van verdienste van „Haarlem" benoemd. In overleg met de manager, de heer K. Kaufmann, werd de heer Wilsum als trai ner geëngageerd, welk tweetal, mede door enkele aankopen van spelers, de rood- broekenclub naar hogere regionen hoopt te voeren. Aldus een mededeling van voor zitter Twisterling, die wat de eventuele vex-koop van het tei-rein betreft niets an ders kon mededelen dan dat de ondex'han- delingen met de gemeente Haarlem thans in een vergevorderd stadium verkeren. Binnenkort zal een buitengewone vergade ring worden uitgeschreven waarin de le den over eventuele verkoop kunnen beslis sen. In de tuinzaal van het gemeentelijk Con certgebouw in Haarlem zijn enige honder den enthousiaste sportvissers aanwezig geweest bij de feestelijke prijsuitreiking van de viswedstrijd welke zondag door de hengelsportverengiging „Haarlem" in de Ringvaart werd gehouden. De baten van deze wedstrijd kwamen teheel ten goede aan het Koningin Wilhel- mina Fonds voor de kankex-bestrijding. Aan het slot van deze avond mocht de heer Bruins, fgevaai-digde van het hoofd bestuur van het K.W.F., rit handen van de heer N. Dirkse een bedrag van 1300,- in ontvangst nemen. De eerste prijs, een damesrijwiel, kwam in het bezit van de heer L. de Nys, die met een brasem van 43 cm. de grootste vis had gevangen. De Klaas de Vries- wisselbokaal viel de heer P. Winkelaar ten deel voor de vangst van het grootste aan tal bovenmaatse vissen n.l. 18 stuks. Me vrouw Kompier ontving de wisselbeker afd. dames voor 6 bovenmaatse vissen. Advertentie SPEKSTRAAT 5 TEL 16061

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7