HOENDERDOS KOLEN Haarlemse kinderen hoeven zich in de vakantie niet te vervelen FLORITA Oranjefeesten in Vijfhuizen met regen en wind als spelbreker Renault Dauphine GARAGE OEN HOUT Hoofdadministrateur J. Horsmeier door het P.W.N. gehuldigd Tal van activiteiten voor de jeugd ZATERDAG 2 JULI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 W. P. Pierlot 40 jaar bij gemeente Haarlem ONDENVOEDING Benoeming leraar Aankoop grond voor bouw Examens Streekplan voor het Gooi TEL. 11979 BIJ BESTELLEN Mcj. J. M. Philippo kreeg gouden eremedaille O.N. Vrije zaterdag UIT STAD EN STREEK Gedeputeerde W. Mensink opent telefooncentrale op Texel Zoals wij reeds eerder berichtten, zal naast de vakantic.spelen die door het Haar lems Spoeltmnvcrbond en de Katholieke Vereniging voor het Gezin worden geor ganiseerd, dit jaar een aantal activiteiten voor de schoolgaande jeugd door genoem de speeltuinorganisaties in samenwerking met de Haarlemse Raad voor de Jeugd op touw worden gezet. Men heeft namelijk de ervaring, dat nog tal van „ongeorga niseerde" kinderen de vakantiespelen als een onderonsje van de speeltuinen zien en hoewel zij popelen om mee te doen bui ten de hekken blijven toekijken. Hun aan tal loopt in Haarlem zeker in de duizen den. Dat deze vakantie-activiteiten in een behoefte voorzien, blijkt uit het grote aan tal verzoeken om raad die de Raad voor de Jeugd nu al dagelijks bereiken van ouders die er zich zorgen maken hoe zij hun kinderen tijdens de vakantie moeten bezig houden. Het programma dat de Haarlemse Raad voor de Jeugd in samenwerking met het Haarlems Speeltuinvex-bond en de Katho lieke Vereniging voor het Gezin hebben samengesteld bestaat uit „doe"- en uit „kijk"-feesten. „Doe"-£eesten zijn spelen vaar de kinderen actief bezig kunnen zijn, zoals het levend ganzenbordspel, straatte kenwedstrijden, het natuurspel in de Ken- nemer duinen en de ruilbeurzen, waarop de verzamelaars van allerlei zaken te recht kunnen. Daarnaast zijn er een groot aantal film- en toneelvoorstellingen in di verse zalen in de stad, de „kijk'-feesten. Het levend ganzenbordspel, waarmee de jeugdige deelnemers uren lang zoet zijn, wordt op 25 juli gehouden op de speel tuin „Het Oosterkwartier'', op 1 augustus 's morgens en 's middags in het Noorder sportpark en op 9 augustus op het sport veld aan de Van Oosten de Bruynstraat. De straattekenwedstrijden hebben plaats op 26 juli in de Eksterstraat en in de Van Dortstraat in Haarlem-Noord, op 2 augustus op het Teylerplein in Haarlem- Oost en op 11 augustus op het Leidseplein en in de Stadsdoelen. Voor deze straat tekenwedstrijden is een groot aantal prij zen beschikbaar gesteld. De ruilbeurzen worden deze keer gehou den op 28 juli in het jeugdhuis „Het Ba ken" aan de Bakenessergracht, op. 2 augus tus op de speeltuin „Kindervreugd" en op 8 augustus op de speeltuin „D.V.S." De eerste ruilbeurs belooft een bijzonder evenement te worden omdat vei-zamelaars uit alle delen van ons land met hun col lecties naar Haarlem zullen komen. De beux-zen worden in samenwerking met de vereniging „De Verzamelaar" georgani seerd. De toneelgroep „Arena" onder leiding van Erik Vos zal een aantal voorstellin gen geven van het speciaal voor de jeugd geschreven toneelspel „De gestolen prins". De voorstellingen worden gehouden op 25 juli in het Mendelcollege op 26 juli in een zaal in Haarlem-Zuid-West, op 27 juli in het Concertgebouw, op 28 juli in het Mendelcollege en op 29 juli in het parochie huis aan het Teylerplein. Het natuurspel in de Kennemerduinen zal op 27 juli worden gehouden. Op diver se plaatsen in de stad zullen voorts van Advertentie Voor iets lekkers naar JOS DEKKERS „De BESTE CROQUETTEN van Haarlem" Kruisweg 29-31. Telefoon 21G47 Vrijdag was het veertig jaar geleden dat de heer W. P. Pierlot, administra tief abmtenaar BI bij de Incasso-, Stor tings- en Ophaaldienst, in dienst der Ge meente Haarlem trad. Ter gelegenheid van zijn jubileum werd de heer Pierlot 's mor gens ontvangen door de loco-burgemees- ter, do heer D. J. A. Geluk. Deze over handigde hem een fraaie oorkonde en be tuigde de jubilaris namens het gemeente bestuur de dank van de gemeente voor de vele werkzaamheden in de afgelopen veertig jaar vervuld. Een deputatie van het personeel van de Incasso-. Stortings- en Ophaaldienst onder leiding van haar adjunct-directeur, de heer J. P. Slarreveld, kwam vervol gens met vele geschenken de heer en me vrouw Pierlot hun gelukwensen aanbieden. De heer Starreveld roemde de jubilaris als een ijverig en trouw ambtenaar, die vele jaren met grote nauwgezetheid een belangrijk onderdeel van de werkzaamhe den had verricht. Tevens ook de colle ga's wezen hier later op werd met dank baarheid gewag gemaakt van het prettige karakter van de jubilerende collega. Zijn prettige wijze van doen is een belangrijke bijdrage geweest voor de goede sfeer onder het personeel. De voorzitter van de Christelijke Bond voor Overheidspersoneel spelde de jubilaris het gouden C.N.V. in signe op, welk insigne wordt verleend aan leden, die 25 jaar lid van deze ambtenaren- organisatie zijn geweest. Vele familieleden, collega's en kennissen hebben in de loop van de dag nog hun gelukwensen aange boden. Tijdens de vakantie-activiteiten die door de Haarlemse Raad voor de Jeugd in samenwerking met de Haarlemse speelluinorgcnisaties worden georgani seerd zullen weer enkele ruilbeurzen worden gehouden. Deze Joto laat zien hoe druk het was bij een der hoeken vorig jaar in de Stadsdoelen. 1 tot en met 4 augustus en van 8 tot en met 11 augustus voorstellingen worden gegeven van de film „Het vliegende oog". Katholieke speeltuinen Ook de speeltuinen van de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin zul len tijdens de vakantie dagelijks tal van activiteiten op touw zetten. De organisatie daarvan is voornamelijk in handen van de speeltuinbesturen zelf. De Katholieke Ver eniging" voor het Gezin zal een tweetal grote evenementen organiseren voor alle kinderen van de bij haar aangesloten speeltuinen. Op 27 juli wordt in Vogel zang een massale hengel wedstrijd in de Leidsevaart gehouden. Men verwacht dat honderden loze vissertjes aan dit hengel- festijn zullen deelnemen. Op 4 augustus is er een grote sterwandeltocht naar het openluchttheater. Na een picnic in het Bloemendaalse Bos verzamelen de kinde ren zich in het openluchttheater om te ge nieten van het spel ..Twee emmertjes wa ter halen", dat door het toneelgezelschap „Arena" zal worden opgevoerd. Advertentie niet vlees en groenten. De beste en voordeligste Overal verkrijgbaar „los" per kilo 88 cl. H aarlemmermeer B. en W. van Haarlemmermeer hebben de raad voorgesteld drs, P. G. J. de Boer in Oegstgeest te benoemen tot leraar in ge schiedenis aan het gemeentelijk lyceum in Badhoevedorp. B. en W. van Haarlemmermeer hebben de gemeenteraad een voorstel gedaan tot aan koop van een aantal percelen grond in Zwanenburg ter verwezenlijking van het uitbreidingsplan. In totaal is met deze aan koop een bedrag van ruim 55.000 ge moeid. Haarlem. Geslaagd zijn voor het Mulo diploma A de dames: J. A. Blanken, M. W. G. v. d. Wilden, beiden Haarlem; L. Booda, Santpoort-Zuid; G. Lokhorst, M. Mooij, beiden Beverwijk; L. E. de Kruijff, Bloe- mendaal; H. G. Bergering, Santpoort; L. G. Beugeling. Haarlem en N. van Walsum, Heemstede: de heren: J. W. van Beveren. F. H. D. van Merkenstein. beiden Heem stede; A. F. Faas, Spaarnwoude; W. C. Huisman, Beverwijk; G. E. Traanberg, L. E. Kievit. H. C. Heijnen. L. P. J. I-Iendrikz, allen Haarlem; J. J. L. van Immerzeel. Oudekerk aan de Amstel; P. Junge. J. F. Ouwehand, E. J. Paardehaar allen Haar lem en P. van Wijk. Heemstede. Haarlem. Geslaagd zijn voor eindexamen afdeling M.M.S. van de H.B.S. voor Meisjes aan de Tempeliersstraat te Haarlem: H. van den Berg. M. A. de Bruijn van Melis en Mariekcrke, R. L. H. Cremers, M, C. Dorsman, E. J. de Groot, E. C. Kal, M. A. Maarse, A. E. F. Ch. M. J. Nieuwenhuys. I. H. Pisa, C. Rekkers, M. A. van Tellingen, I. Boshuis, F. E. G. Boven, W. H. Corne- goor, E. W. den Dikkenboer, O. N. B. Fles, J. Folkersma, B. A. Hoekstra, G. Ch. Res ting, L. J. van Meteren, H. Rijpstra, W. S. Schenk, A. Sieswerda, M. E. Snooy, P. A. Vermeer. M. Weijdom, E. C. A. de Wit. Haurlem. Aan het Coornherllyceum te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen HBS-B: de dames: Lies Gooszen, Wies van Houten. Joke van de Kaa, Tineke Mulders, Irene Sleernan, Hannie van Soest, Marieke Keizer, Marjola Kruys, Clara van Valken burg: de heren: Chr. Braakensiek, N. van Breemen, W. H. Cense, A. van Engelen, J. H. Gisolf, R. B. de Haas, E. Hendriksen, L. Hommels, P. Kool, E. Meyer, F. Misset, Chr. Sinke, O. C. Stroosma, E. P. Roder- Icerk, G. J. van Caspel, P. L. Cijsouw, M. G. Dinkelman, A. Dwarswaard, H. C. Kerk- hoff, R. F. L. Koggink, J. G. Koulman, J. Moolenaar, B. M. Verwcy. Elf kandidaten zijn afgewezen. Haarlem: Aan het Lorentzlyceum zijn geslaagd voor het eindexamen H.B.S.-B: C. Aaij, E. P. W. Boon, P. M. Broekens, L. Eenkhoorn, A. F. van Eyk, C. van Eyke- len, G. J. Ezendam, R. W. Ie Fèvre, B. Haeseker, Th. J. Helmerhorst, R. Pieterse, A. K. Velthuysen, B. Zcehuisen, J. J. Bak ker, J. de Bode, L. Dekker, B. S. Groen, H. F. L. Guiot, Carry Hunter, H. M. R. van Iddekinge, H. Jetses, F. F. Kuijlman, R. P. Loven, B. van de Vrande, F. W. Vreeling, F. Warlé, J. B. van der Werff, G. Westra. Voor het eindexamen Gymnasföm-B aan het Lortnzlyceum is alsnog geslaagd Mar- jolijn van den Berg. De eindexamens aan het Lortnzlyceum zijn thans geëindigd. Van een totaal van 48 kandidaten werd er één afgewezen. Haarlem: Geslaagd zijn voor het eind examen H.B.S.-A aan het Mendel-College te Haarlem de heren: A. J. Driessen, Haar lem; L. H. J. Etmans, Bloemendaal; T. F. H. Eltema, Driehuis; W. J. P. Geldermans, Beverwijk; A. E. H. Graafsma, Driehuis; C. B. 1. J. M. Kuipers, Haarlem; J. G. M. Muschter, Overveen; B. W. M. Olthoff, Heemstede; C. P. van der Ploeg, Haarlem; R. J. H. C. van Riel, Haarlem; J. J. Veld- huijzen, Santpoort; L. G. M. Westerwoudt, Be ntveld/Aerdenhout; P. J. H. Wulfers, Santpoort. Afgewezen 1 kandidaat. Arnhem: Aan het Koninklijk Technicum P.B.N.A. te Arnhem zijn geslaagd de heren W. J. Kleinstra uit Haarlem (stedebouw kundig tekenaar) en J. A. Terpstra uit Driehuis (bouwkundig uitvoerder). Amsterdam. Gem. Univ. Geslaagd voor het doctoraalexamen wiskunde: S. J. A. M. Toen- breker. Haarlem. Amsterdam. Geslaagd voor het accountants- diploma van het NIVA: Jac. van den Berg, Over veen: G. Bergman, Haarlem en R. J. Smit. Sant poort. Arnhem. Aan het Kon. Technicum P.B.N.A. te Arnhem zijn geslagd de lieren H. H. Bos, Heems kerk (aspirant bouwkundig tekenaar): F. B. Brocke, Haarlem (bouwkundig opzichter-teke naar deel I); C. H. Glorie. Castricum (aspirant bouwkundig opzichter-tekenaaren M. A. Log- tenberg, Haarlem (aspirant bouwkundig opzich ter-tekenaar). Mars voor anjercollecte Aan de collecte voor het Prins Bern- hardfonds (de z.g. „Anjercollecte") die dezer dagen in Vijfhuizen en omgeving wordt gehouden, zal woensdagavond muzi kale medewerking worden verleend door het tamboerkorps „Vijfhuizen". De drum band zal dan een mars door het dorp ma ken, terwijl de collectie-envelopjes worden ingezameld. BURGERLIJKE STAND VAN BENNEBROEK GETROUWD: G. J. v. d. Staaij en W. H. Evertse. Slaapkamergeheimpjes (M i n e r v a). Wat een telefoon al niet op zijn geweten kan hebben. Men vindt het onthuld in de alleraardigste komedie, die tot maandag in de avondvoorstellingen draait. Laat dus de Slaapkamergeheimpjes gerust bij u veilig zijn. Zondag en woens dag vermelden de matinees „Vier rakkers in een oude jeep". Maandag en dinsdag de fraaie balletfilm „The royal ballet" met Dame Margot Fonteyn. Woensdag en don derdag nogmaals „Orl'eu negro", een orgie van ritme op de zetting van de gemoder niseerde Orpheus en Euridice-legende". De laatste trein van Gun Hill (Cinema P a 1 a c e). Met de be proefde filmvechtjassen Kirk Douglas en Anthony Guinn in een Western weet de liefhebber van dit genre wel waar hij aan toe is. Wij hebben al meer betoogd, dat wij een zwak hebben voor de films over het wilde westen. In „De laatste trein van Gun I-Iill" valt het accent ook nu weer op de acteursprestatie hetgeen een ver edelde western tot gevolg heeft. Het the ma, één tegen allen, houdt de vastbeslo tenheid in van een sheriff om de moor denaars van zijn vrouw aan de rechter over te leveren. Daartegen kant zich de man, die zijn beste vriend is. De sheriff weet van geen wijken. Hoe hij zijn plan volvoert toont de film ons in een bijzon der enerverende slotscène, waaraan heel wat dreiging en geweld is voorafgegaan. Niet overal kunnen we de uitwerking van het gegeven toejuichen. Er is overbodige wreedheid in woord en daad, de karakte- tekening van de moordenaars laat een on bevredigende indruk achter. De sfeer van de western komt evenwel sterk ter gelding. Zwart is zwart, wit is wit. Er is geen compromis, geen tussenweg. Douglas en Guinn beheersen met de kracht van hun persoonlijke talenten de situaties op het witte doek. De blauwe nachtvlinder (Rembrandt) Een nietszeggende en zelfs een beetje misleidende titel voor een film, die een betere had verdiend. Niet alleen omdat Zarah Leander er de hoofdrol in speelt, maar ook om het merkwaardige gegeven. Het gaat over een vrouw, die wegens moord tot een langdu rige gevangenisstraf wordt veroordeeld en na haar vrijlating ontdekt dat zij onschul dig was. tiaar doodgewaande slachtoffer kruist namelijk opnieuw haar levenspad. En dan pleegt zij de daad. waarvoor zij de straf reeds heeft ondergaan. De span nende reeks gebeurtenissen culmineert in een indrukwekkende rechtszaalscène, waarin Zarah Leander bewondering af dwingt voor haar ontroerend spel. Zij weet in deze film trouwens ook nog te impo neren met haar donkere, nog altijd fas cinerende stem, al hebben de liedjes die zij zingt op een enkele uitzondering na weinig betekenis. Een vrijgezel in de knel (L i d o) Een Duitse „lachfilm," die precies geeft wat de titel doet verwachten: een parafrase op de geneugten en de zwa righeden zowel van de huwelijkse- als van de vrijgezellenstaat, waarbij een dank baar gebruik is gemaakt van alle stokoude witzen uit de moppenblaadjes. Het draait allemaal om een jonge ambtenaar van de burgerlijke stand (Peter Alexander) die zelf al tweemaal in het huwelijksbootje, en er weer uitgestapt is en dan tenslotte maar besluit, nooit meer te trouwen. Dal hij uiteindelijk toch weer bezwijkt, en daarbij tegelijk twee oude voetbal vrienden verstokte vrijgezellen meesleept, ligt voor de hand. Erkend zij, dat de baardige grapjes en revuescenes waaruit het ver haaltje is opgebouwd, in vlot tempo afge draaid en verkocht worden en dat de kleuren (Eastmancolor!) uitstekend zijn. Voor het overige is er weinig plezier uit te putten. Een echte „vakantiefilm". Omzien in wrok (Studio) Ook de film „Omzien in wrok" mag" een sterke psycologische in leving heten in de gemoedstoestand van mensen, die verteerd worden door de he vige gevoelens hunner liefde.tot gok wordens toe. De scherpte der psychische analyse wordt geëvenaard, in wezen zelf bewerkstelligd door de heldere fotografie en de meedogenloze cSmex-a-voering waarmee de personen worden geobser veerd. Zij verliezen hun huid in de heldere ontleding van hun diepste drijfveren. Zij staan in hun ontluisterde werkelijkheid voor ons. Men mag afdingen op de be langrijkheid van hun bestaansgrond, hun motieven, hun beperktheid, maar men kan bewondering opbrengen voor de trefzekere en vaak treffenden wijze waarop ze wor den verteld. De bende zonder genade (Frans Hals) Een der fenomenen van het witte doek in James Cagney, voor al in een genre films, dat Hollywood graag en veelvuldig produceert: de misdaad film. Ook nu wordt de bioscoopbezoeker betrokken bij de parktijken van een aan tal lieden, die de normen van de maat schappij met voeten treden. Het gangster- dom en zijn sadistische instelling tegen over het leven, de menselijke waardigheid in het bijzonder, treedt voor het voetlicht. Een allesbehalve verkwikkelijke geschie denis, die is gebouwd op veel spanning, maar evenzeer op ongezonde sensatie. The lone ranger (R o x y) Een fabelachtige goudschat wordt ontdekt door een eenzaam ruiter. Ze behoort de Indianen toe. Wanneer de ontdekker, die niet zonder reden gemas kerd is, zijn geheim prijs geeft, zijn de poppen aan het dansen. Dan davert het wilde westen van het getrappel der paar den en de strijdkreten der op buit be luste pioniers. En menig man valt in de hinderlaag van de verlokking snel en af doende rijk te worden.. Van maandag af een griezelfilm op kwasi wetenschappelij ke basis: „De vampier." In het voorpro gramma slaat Patterson favoriet Johansson nog eens zonder omwegen naar het can vas. „Jeugd in de nacht" LU X O R „Jeugd in de nacht" is de Nederlandse vertaling van „Blue Jeans", een film over een jongen en een meisje, leerlingen van een Amerikaanse middelbare school, die een grote liefde voor elkaar opvatten, welke evenwel niet zonder gevolgen blijft. De moeilijkheden, die hieruit voortvloeien, vormen het grond patroon van deze film, die naar het ons voorkomt een goed beeld geeft van het le ven in een Amerikaans middenstandsmi lieu. De ouders van de jongelui weten nog niets, als de jongen geld bijeenbrengt voor een twijfelachtige dokter, die het meisje „helpen" zal. Op het laatst wordt dit ech ter voorkomen en besluit het jonge paar met medeweten van de ouders in het hu welijk te treden. Het is een platgetreden verhaaltje, dat nergens van het gangbare stramien afwijkt. Het jeugdvraagstuk wordt maar heel terloops aangestipt en het uit eindelijk overwinnen van de goede moraal is een typisch Amerikaanse oplossing van een overigens allerminst Amerikaans pro bleem. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben thans besloten de procedure voor het opstellen van een streekplan voor het Gooi in werking te stellen. Het gebied voor dit plan is zelfs uitgebreid met het Noord hollandse deel van de Vechtstreek. Alles wat ten oosten van het Amsterdam-Rijn kanaal ligt, zal in het plan voor Het Gooi en de Vechtstreek worden betrokken. Van dit besluit is gisteren in een in Haarlem gehouden vergadering door de Gedepu teerde mr. H. Westermann mededeling gedaan. Aaanwezig waren verder de Ge deputeerde W.J.L.J. Merkx en vertegen woordigers van de 13 in het betrokken ge bied liggende gemeenten, t.w.: Hilversum, Bussum. Naarden, Huizen, Laren, Blari- cum, Kortehoef, 's Graveland, Ankeveen, Muiden, Wecsp, Weesperkarspel en Neder- horst den Berg. De gemeenten Weesperkarspel en Mui den liggen slechts ten dele in het gebied, aangezien hun grenzen zich ook over het Amsterdam-Rijnkanaal uitstrekken. De bedoeling is, dat de nieuwe commis sie op dinsdag 19 juli in Haarlem zal wor den geïnstalleerd. Advertentie Vrijdagmorgen werden de morgenlessen aan de Bosch en Hovenschool in Heemste de plotseling onderbroken door de komst van burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard, die vergezeld was door de voor zitter van de Vereniging Bijzondere Pro testantse Scholen in Heemstede, de heer D. Franken. Dit onverwachte bezoek gold mejuffrouw J. M. Philippo, onderwijzeres aan de Bosch en Hovenschool, die door beide heren werd gecomplimenteerd met haar uitzonderlijk lange diensttijd van ruim achtenveertig jaar, gedurende welke zij met bijzondere plichtsbetrachting en grote ijver haar taak voortreffelijk heeft verricht. De burgemeester deed haar mededeling van het feit dat haar bij Koninklijk Be sluit de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau was ver leend. Nadat de burgemeester haar de onder scheiding had opgespeld wenste de heer Franken mejuffrouw Philippo geluk. „Ook onze school wil ik feliciteren, want als één lid wordt geëerd, deelt het gehele li chaam in die vreugde", aldus de heer Franken. Namens het personeel bood mejuffrouw Van Onselen bloemen aan. De kinderen wesnten haar vervolgens met een spreek koor geluk, waarna mejuffrouw Philippo, diep onder de indruk van dit voor haar zo onverwachte gebeuren, voor de haar be wezen eer, bedankte. OPVANGCENTRUM VOOR KAMPEERDERS Zaterdagmiddag 9 juli om drie liur zal ourgemeesler dr. D. II. Pecrcboom Voller hot. opvangcentrum voor kampeerders aan de Zeeweg bij Bloemendaal aan Zee offi cieel openen. De Oranjevereniging „Vijfhuizen" had voor de feestviering van dit jaar grote plannen gemaakt. Er zou gedurende vier dagen feest in het dorp zijn, namelijk op 28 en 29 juni en op 1 en 2 juli. Helaas zijn de weersomstandigheden van dien aard geweest, dat een groot deel van de feesten geen doorgang kon vinden en tot een la tere datum moest worden uitgesteld. Dinsdag vonden op het speelterrein van DSOV aan de Spieringweg de eerste sport wedstrijden plaats tussen de drie plaatse lijke lagere scholen. Deze worden telken- jar onder auspiciën van de oranjevereni ging gehouden. Zowel voor de jongens als voor de meisjes is een wisselprijs be schikbaar; de winnende school krijgt eveneens een medaille. Dinsdag kwamen terwijl de koude noordenwind over het sportterrein blies eerst de jongenselftallen van de r.k. school en de openbare school in het veld voor een voetbalwedstrijd. Deze werd door de r.k. school gewonnen met 4-0. In het elftal van de christelijke school hadden de r.k. jongens een zwaardere tegenstander; zij wisten echter ook deze wedstrijd te win nen, zij het dan met 1-0. Door deze uitsla gen staat vast dat de wisselprijs, die in het bezit is van de r.k. school, weer voor een jaar bij deze onderwijsinrichting zal blijven. Ook de meisjes van de r.k. school deden met succes hun best om de wissel prijs in hun bezit te houden. Zij wonnen de handbalwcdstrijd van de christelijke school met 11-0. Woensdag zouden verdere wedstrijden plaats hebben om de tweede en dorde plaats in het jongenstoernooi en ter bepaling van dc plaatsen dor meisjes- handbalclubs. Het weer was toen echter zodanig geworden, dat de organisatoren het niet verantwoord achtten de jongelui in het veld te brengen. De wedstrijden zul len daarom om een later tijdstip worden gespeeld. Ook de kinderspelen, die woensdag zou den worden gehouden, konden door regen en wind niet doorgaan. Deze zullen zo spoedig mogelijk na schooltijd plaatsheb ben. Vrijdagavond waren de weersomstandig heden zodanig verbeterd, dat in de avond uren het feest kon worden hervat. Dit ge schiedde met een muzikale rondgang door het dorp, uitgevoerd door het tamboer korps „Vijfhuizen". Nauwelijks waren de laatste trommel klanken verklonken, of de bel van de zweefmolen luidde ten teken van de opening der kermisattracties, welke zijn opgesteld op het pleintje tegen over het postkantoor aan de Spieringweg. Het bestuur van de oranjevereniging hoopt nu. dat regen en wind zaterdag weer geen spelbrekers zullen zijn, zodat de fees telijkheden die voor deze dag zijn georga niseerd, normaal kunnen doorgaan. 's Avonds om zeven uur begint de tra ditionele „Ronde van Vijfhuizen", die dit jaar voor de vijfde maal wordt verreden. Hieraan kan worden deelgenomen door jongelui boven zestien jaar, op gewone fietsen zonder racewielen of -banden. Er zijn algemene prijzen terwijl de bestge- klasseerde Vijfhuizenaar de prijs krijgt, verbonden aan het „Kampioenschap van Vijfhuizen". De route is het traject Spie ringweg, dat twintig maal wordt gereden. Om half tien begint de kruiwagenrace voor paren, eveneens een traditie die op het. Vijfhuizense oranjefeest niet meer kan worden gemist. Deze laatste feestdag zal worden besloten met een lampionoptocht, waaraan ook medewerking zal worden verleend door de drumband. Bij wijze van proef zal het personeel van Leo Meyers N.V., groothandel in sanitaire artikelen en metaalhandel, in het kader van de werktijdverkorting, gedurende de maanden juli, augustus en september om de week een vrije zaterdag krijgen. De firma Meyers is in zijn branche in Haarlem de eerste, die een dergelijke regeling in voert. Nieuws in het kort Directe trein. Vanmiddag om twee uur is in Zandvoort de eerste van de directe treinen aangekomen, die in juli en augus tus op zaterdag van Dortmund naar Zand voort zullen rijden. Nieuw pand. De n.v. Roest's pluimvee- en veevoederfabriek in Heemstede heeft vandaag aan de Spieringweg in Vijfhuizen een nieuwe opslagplaats in gebruik ge nomen. Er zijn hier ruime mogelijkheden om zo nodig tot uitbreiding van de gebou wen over te gaan. Benoeming. Tot lector aan de faculteit der geneeskundige van de Vrije Universiteit in Amsterdam is voor het onderwijs in de gynaecologie en obstetrie benoemd dr. J. Janssens, die in de jaren 1950 en 1951 as sistent aan de Mariastichting in Haarlem is geweest. Geslaagd. Mevrouw W. Burghout-van Schie en de heer N. Hesselman, leden van de Haarlemse Reddingsbrigade, hebben bei den met goed gevolg het examen afgelegd tot het behalen van het instructeursdiplo ma van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen, zodat hen het diploma uitgereikt kan worden. Enkel gebroken. Een 27-jarige rij - instructrice uit Haarlem heeft vrijdag middag omstreeks vijf uur op de Zijlsingel nabij de Zijlbrug in Haarlem bij een aan rijding haar linker enkel gebroken. De aan rijding ontstond doordat een bestuurster van een personenauto geen voorrang gaf aan de lesscooter. waarop een 21-jarige onderwijzeres en de rij-instructrice waren gezeten. Het slachtoffer is naar het Grote Gasthuis vervoerd. Advertentie Nauwelijks te geloven, maar wij willen het u bewijzen: Geruisloos en trekken als een 6-cyl. Brandstofverbruik 1 1. op 17 km. Zeer lage afschrijving. Op achterportieren spec, bevei liging voor kinderen. Demonstr. z. enige verpl Prijs ƒ5650.— Hoofdagentschap Telefoon 12138 De heer W. Mensink, lid van Gedepu teerde Staten van Noordholland, heeft vrijdagmiddag om één uur als plaatsver vanger van de Commissaris der Koningin dr. M. J. Prinsen door het overhalen van een hefboom in het gebouw van het tele- loondistrict Haarlem in Den Burg op het eiland Texel de eerste automatische tele fooncentrale op dat eiland in werking ge steld. Deze automatisering betekent tevens het sluitstuk voor het district Haarlem, waaronder thans ruim 70.000 abonnés res sorteren. In ons land wachten thans nog 5500 abonnés op automatisering, dat is on geveer een half percent van het totaal aan geslotenen, aldus ir. J. M. de Vos, direc teur van het telefoondislrict Haarlem. Haarlem zelf was in 1925 de eerste auto matische centrale in ons land.. Gebouw en installatie in Den Burg heb ben een bedrag gevergd van rond één mil joen gulden. Boven de hoofdingang is een reliëf aangebracht, vervaardigd door de Amsterdamse beeldhouwer H. Ydo, die in twee vrouwenfiguren de simpele vorm van communicatie heeft uitgebeeld. Het werd onthuld door de burgemeester van Texel, de heer C. de Koning. Vrijdagmorgen heeft het personeel van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noordholland in Bloemendaal de heer J. Horsmeier, thans hoofdadministrateur, in het hoofdkantoorgebouw gehuldigd ter gelegenheid van het feit dat hij veertig jaar in dienst van het P.W.N. is. De directeur van het P.W..N, ir. S. Kra mer. wees er in zijn toespraak op dat de jubilaris tot de pioniers van het P.W.N. behoorde. Als hoofd van de algemene dienst, waaronder de afdelingen corres pondentie, archief, algemene zaken, perso neel, bibliotheek en drukwerk ressorteren, heeft de heer Horsmeier een grote verant woordelijkheid. Ir. Kramer noemde als enige eigenschappen van de jubilaris: rechtvaardigheid en preciesheid. Van de historische en uitgebreide kennis van de jubilaris hebben de directie en het bedrijf in ruime mate geprofiteerd. Daarbij ont plooit do heer Horsmeier eveneens grote Advertentie SIM I'LEX - BLIKJE KS - BURCU J. L I N DENBURG SCHOUWTJESLAAN fi< activiteiten in het openbare leven als be stuurslid van vele commissies en vereni gingen. Ir Kramer bracht hem hulde voor al hetgeen de jubilaris op deze vele ter reinen heeft gedaan en bood hem namens de provincie Noordholland een geschenk onder couvert alsmede een fraaie bloe menmand aan. Namens het jubileumfonds sprak vervol gens de heer C. P. Helwes. Voorts voerden nog het woord: de heer J. O. T. H. Slingervoet Ramondt namens de afdelin gen algemene zaken, personeel, corres pondentie. bibliotheek en drukwerkarchief, de heer G H. Noordhoff, namens de ontwikkelingsbibliolheek PEN-PWN, de heer B. R. Smit, die de jubilaris na mens de personeelsvereniging het erelid maatschap aanbood, de heer P. S. Loeb uit Purmerend, die de acht districts hoofden en twee technische hoofdambtena ren vertegenwoordigde, de heer M. Schrie- ken uit Schagen namens de redactie van het bedrijfsorgaan en tenslotte de heei B. Smaal uit Alkmaai. die'sprak n.impns de pompstations en afdeling terreinen Alle sprekers boden de heer Horsmciei ge schenken aan. De jubilaris bracht na afloop dank voor de vriendelijke woorden en aangeboden geschenken.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9