Defilippis, Battistini en Pambianco zorgden voor Italiaanse triomf RONDE IN CIJFERS Jubileum - roei wed strüden van Het Spaarne op Bosbaan groot succes De Roo, Geldermans en Niesten zaterdag in de kopgroep Twee Wimbledon-titels voor Mexicaanse Maria Bueno RONDE VAN FRANKRIJK Ab Geldermans steeg negentien plaatsen mm Haarlems Dagblad-beker voor Nereus-twee Battistini winnaar van langste etappe Lotz winnaar van de Ronde van Oostenrijk 11 ■M - Selectie basketbalspelers voor komend seizoen Molesy College versloeg acht van Oxford MAANDAG 4 JULI I960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zelfs de goed van de tongriem gesneden Italiaanse journalisten zijn zondagavond adem tekort gekomen om hun in kleurrijke bewoordingen gestelde verhalen over successen van de Squadra van de Azzuri via telefoon lijnen over Italië uit te strooien. En geen wonder. Want nadat Battistini zaterdag met een voorsprong van vier seconden de bloemen en de kus van het mooiste meisje van Angers had opgeëist, liet hij zondag in Limoges de eer aan zijn landgenoot Defilippis, die samen met de winnaar van de vorige dag ruim een kilometer voor de finish de basis voor zijn tweede etappezege had gelegd. Battistini werd nu tweede en om de overheersing van de Italianen compleet te maken veroverde Pambianco elf seconden later de derde plaats. Het was begrijpelijk dat ploegleider Alfredo Binda na deze diepe greep in Goddet's welgevulde prijzenbuidel - de Italianen legden ook op beide dagen beslag op de eerste plaats in het dagploegenklassement - 's avonds een extra glas wijn liet schenken. In het algemeen ploegen- klassement veroverden de Italianen voorts de tweede plaats op de Belgen en kwamen dankzij de bonificaties bijna twee en een halve minuut dichter bij de tricolores, die echter met een voorsprong van ruim veertien minu ten de gele petten nog steeds vast op het hoofd hebben. De twee beslissende ontsnappingen van zatedag en zondag gooiden het algemeen klassement ondersteboven. Wel behield de Belg Adriaenssens de gele trui voor Ncn- cini en Rivière, maar achter hen werd het gedrang veel groter dan zij misschien wel hadden verwacht. Milesi, Planckaert. Darrigade, Graczyk, Rohrbach, Beuffeuil, Pambianco en nog een aantal anderen, on der wie onze landgenoot Ab Geldermans, brachtten hun achterstand op de gele trui met vele minuten terug. Geldermans hield in dit weekeinde de eer van de Neder landers hoog. De Beverwijker was zowel zaterdag als zondag in de voorste gelede ren te vinden en zag zijn inspanningen be loond met een totale winst van 8 min. 53 sec. Hij steeg daardoor van de 41ste naar de 20ste plaats in het algemeen klasse ment, streefde Van den Borgh voorbij en is nu met een achterstand van 13 min. 21 sec. op Adriaenssens na Wim van Est. die van de zesde naar de zestiende plaats te rugviel. de beste Nederlander geworden. Het kan in een rennerskaravaan merk waardig toegaan. Toen zondagmiddag vlak na Poitiers (135 km.) Viot, Rohrbach, Pambianco, Everaert, Mahé, Battistini, Defilippis, Milesi en Mastrotto een voor sprong van anderhalve minuut hadden veroverd op een groep van negentien man onder wie Ab Geldermans en het peloton tegen een achterstand van drie minuten opkeek, werd om onnaspeurbare redenen de course achter de koplopers „stilge legd". De negen koplopers konden zonder veel moeite hun winst op de achtervol gers vergroten. Zelfs op de strijdmacht De Italiaan Defilippis, die in Limoges als eerste over de eindstreep ging. (ANP-telefoto). van negentien man, die in Geldermans, Hoevenaers, Planckaert, Janssens, Caza- la en Darrigade genoeg inhoud bezat om bij een serieuze achtervolging de vluchte lingen onder de voet te lopen. Bij de twee de ravitaillering in Lussac-Les Chateaux (162 km.) bedroeg de winst op de groep Geldermans 2 min. 35 sec. en al bijna zes minuten op het luierende grote peloton. En zelfs in de laatste twintig kilometer kon den de leiders deze winst nog belangrijk uitbreiden. Op de laatste helling naar Limoges sloe gen Defilippis en Battistini hun slag. Zij demarreerden onweerstaanbaar en kwa men elf seconden voor hun makkers langs de matig bezette tribunes. Bijna vier mi nuten later vocht Cazala met succes een DE PYRENEEEN lOeET- 5JULI 223KM. MNT.IMARSAIM Vic-Btgcrre 83km. Escoubes 'Argelès 141 km. deSoulor SPANJE O- Ravilaillering A Berg r-n-r- Grens Au bisque 1710 m. Soulor 1445m Mnl.Marsan persoonlijk duel tegen Darrigade uit, ter wijl Geldermans zich met enkele centime ters door de Zwitser Gimmi de prijs voor de beste buitenlander uit de kleine ploe gen voor de neus weggekaapt zag. Met een achterstand van 9 min. 10 sec. kwam het grote peloton binnen met alle andei-e Nederlanders van wie Jaap Kersten nog bleek zag van een onprettige ervaring bij de eerste ravitaillering in Loudun (72 km.). Hij zat toen aan het wiel van de Duitser Friedrich op het moment dat de ze ten val kwam. Kersten kon hem op het nippertje ontwijken en zei na afloop: „Ik heb enorm geluk gehad". En dat dit geen loze opmerking was bleek later toen Friedrich in het gezelschap van zijn ploeg genoten Reinicke, Jaroszewicx en Donicke met een achterstand van bijna 24 minu ten binnen kwam. De officiële uitslag van de zevende etappe van Lorient naar Angers (244 km.) was: 1. Battisti (It.) 6.00.24 (met bonificatie 5.59.24); 2. Darrigade (Frankrijk) 6.00.23 (met boni ficatie 5.59.59): 1. Bruni (It.) 6.00.28; 4. Graczyk (Fr.); 5. D e R o o (Ned.); 6. Defilippis (It.): 7. Geldermans (Ned.); 9. Groussard (West); 10. Van Aerde (Belg.); 14. Niesten (Ned.); 33. Van den Borgh (Ned.) 6..04.09 55. K e r s t e n (Ned.) z.t.; 64. D a in e n (Ned.) z.t.; 80. P i e t van E s t (Ned.) z.t. Het ploegenklasement van de zevende etappe was: 1 Italië (Battistini, Bruni en Defilippis) 18.00.20; 2. Frankrijk 18.00.20; 3. Ex aequo Oost-Zuid-Oost, België en Nederland De Roo, Geldcrmans en Niesten) allen 18.01.24. De speciale prijzen, ingesteld voor de ploegen van acht renners, gingen naar J o de Roo (als lid van een landenteam en Beuffeuil (als lid van een regionale equipe). De prijs voor de ongelukkigste renner werd toegekend aan de Italiaan Baffi die drie kilometer voor de finish, toen hij zich in de kopgroep bevond, een lekke band Kreeg. Baffi verloor daardoor de kans op een etappezege. die gezien zijn sprintcapaci teiten vrij groot was. Tot de strijdlustigste renner van de zeven de rit werd uitgeroepen de regional Beuf feuil die het sein gaf voor de beslissende ontsnapping. Dft. uitslag van de achtste etappe, Angers- Limoges (240 km.) was: 1. Defilippis (It.) 5 uur 59 sec. met boni ficatie 5.49.59); 2. Battistini (It.) 5.50.59 (met bonificatie 5.50.29); 3. Pambianco (It. 5.51.10); 4. Viot (Parijs-Noord); 5. Everaert (Fr.): 6. Milesi (Oost-Zuid-Oost); 7. Mahé (Fr.); 8. Rohrbach (Centraal-zuid); 9. Mastrotto (Fr.), allen in dezelfde tijd als Pambianco: 10. Cazala Fr.) 5.54.57; 13. Geldermans (Ned.); 30. W i m van Est (Ned.): 46. V a n den Borgh (Ned.); 53. Baldini (It.); 54. Adriaensens B.57. Riviere (Fr.-Nat.); 58. Kersten (Ned.); 59. N i e st e n (Ned.): 83. Nencini (It.): 85. P i e t van Est (Ned.); 88. Da men (Ned.); 105 De Roo (Neö.) allen 6.0.09. De Zweed Karlsson va.n de internationale ploeg staakte in deze etappe de stijd. Aan de Ronde nemen nu nog 114 renners deei. Het algemeen klassement luidt na de achtste etappe als volgt: 1 Adriaenssens (België) 39.54.26; 2. Nencini (Italië) 39.55.38 op 1 min. 12 sec.; 3. Rivière (Frankrijk) 39.56.40 op 2 min. 14 sec.; 4. Milesi (Oost- Zuid-Oost) 39.59.35 op 5 min. 09 sec.; 5. Planckaert (België) 40.00.15 op 5 min. 49 sec.; 6. Junkermann (Duitsland) 40.00.26 op 6 min.; 7. Darrigade (Frankrijk) 40.0138 op 7 min. 12 sec.; 8. Graczyk (Frankrijk) 40.01.43 op 7 min. 17 sec.; 9. Battistini ItaliG40.02.35 op 8 min. 09 sec.; 10. Rohr bach (Centraal-Zuid) 40.03.17 op 8 min. 51 sec.; 16. Wim van Est (Ned.) 40.05.20, op 10 min. 54 sec.; 20. Geldermans (Ned.) 40.07.47 op 13 min. 21 sec.; 29. Van den Borgh (Ned.) 40.10.04; 45. Piet van Est (Ned.) 40.14.44: 49. Da m e n (Ned.) 40.16.34; 63. De Roo (Ned.) 40.18.44; 69. Niesten (Ned.) 40.21.17; 80. ex aequo o.a. Kersten (Ned.) 40.24.5. Het ploegenkfassement van de achtste etappe ziet er als volgt uit: 1. Italië 17.32.48; 2. Frankrijk 17.33.30; 3/4. Parijs-Noord en Centraal-Zuid beden 17.41.04; 8. t/m. 10 Nederland (Geldermaps, Wim van Est en Van den Borgh) West en Spanje allen 17.55.lo. Het algemeen ploegenklasement luidt: 1. Frankrijk 119.08.51: 2. Italië 119.24.05: 3. België 119.31.18: 4. Nederland 12.0.05.05; 5. Oost-Zuid-Oost 120.11.14: 6. Centraal-Zuid 120.13.26; 7. Parijs-Noord 120.16.42; 8. West 120.18.21; 9. Zwitserl./Luxemburg 120.24.49; 10. panje 120.30.5. Het puntenklassement na de achtste etappe: 1. Graczyk (Fr.) 25 punten: 2. De-# filippis (It.) 21 pnt.; 3. Rivière (Fr.) 20 pnt.; 4. Nencini (It.). Darrigade (Fr.) en Battistini (It.), allen 16 pnt.; 13. De Roo (Neder land) 5 pnt.; 15. ex aequo o.a. Wim van Est (Ned.) 4 pnt.: 21. ex aequo o.a. Van den Borgh (Ned.) 3 pnt.. De speciale prijzen voor de ploegen van acht renners werden toegekend aan de Zwitser Gimmi (als lid van een landen team) en aan Viot (Parijs-Noord) als lid van een regionale equipe. Tot de strijdlustigste renner van de acht ste etappe werd uitgeroepen de Franse regionaal Milesi (Oost-Zuid-Oost). Hij kreeg 530 punten legen Viot (Parijs-Noord) 30b punten. Basketbal Als voorbereiding voor het komende zware seizoen, met onder andere interland wedstrijden tegen Denemarken, Duitsland, België en de Europese kampioenschappen in Belgrado (mei 1961), heeft de keuze commissie van de Nederlandse Basketbal- bond de volgende spelers geselecteerd: A. W. Boot (DED),J. H. Pelk(US), C. G. v. d. Berg (The Wolves), H. Perrier (The Blue Stars),H. Braun (The Blue Stars), R. Pouw (Argus), J. J. Bruin (Punch), S. Schagen (US), J. H. M. Driehuis (The Blue Stars), F. Sibeyn (US), M- de Jong (Arrows), M. Sleeswijk (The Wolves), L. de Jong (DED), R. Sterker (Landlust), K. Lagerwey (Fla mingo's), H. W. B. Westerhoff (Herly), S. Melis (Argus). Gedurende de zomermaanden zal ingaan de 14 juli iedere donderdag worden ge traind op de Sintelbaan aan het Olympia- plein in Amsterdam. Op de voorgrond Nerens, dat Triton (achtergrond) tijdens de roeiwedstrij- den in het nummer jonge vier A voorbleef. Geldermans Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan hield de organiserende Koninklijke Roei en Zeilvereniging „Het Spaarne" nationale roeiwedstrjjden op de Bosbaan. Deze wed strijden werden gehouden in samenwer king met de eveneens jubilerende roeiver eniging „De Delftsche Sport". Aan deze wedstrijden waren tevens verbonden de nationale jeugdkampioenschappen 1960. Er was een verheugende deelneming van 27 verenigingen met 188 ploegen. Over het algemeen waren de oude nummers matig bezet. De skiffeurs Redelé, Rentmeester en Bakker verschenen ditmaal niet aan de De beslissende ontsnapping in de lang ste etappe van de Ronde van Frankrijk 1960, de 244 km lange rit tussen Lorient cn Angers, werd ingeleid door de Franse regionaal Beuffeuil, die kort na de ravi taillering te Pont Chateaux (113 km) de marreerde. Hij kreeg een zevental renners mee, onder wie onze landgenoot Niesten, de latere etappewinnaar Battistini (It), diens landgenoot Defilippis en de Frans man Darrigade.: De acht vluchtelingen hadden na 125 km een voorsprong van 1 min. 25 op het pe loton, waarvan intussen een twintigtal renners de achtervolging hadden ingezet. In deze tweede groep bevond zich onder meer de Nederlander Martin van den Borgh. maar na 155 km werden zij terug gehaald door het fel jagende peloton. Vervolgens probeerden een groot aantal coureurs aansluiting te krijgen met de leiders. Een groepje, bestaande uit Gra- z.yk, Geldermans, Baffi. Milesi en Graf slaagde hierin na 179 km en kort daarna kwam een peloton met De Roo eveneens bij, zodat een kopgroep van 25 renners ontstond. Dezen vergrootten geleidelijk hun voorsprong op de hoofdmacht. Alle pogingen van de drager van de gele trui Adriaenssens en Nencini om daarna het gat tussen de koplopers en het grote peloton te verkleinen lienen op niets uit. Met een voorsprong van bijna vier minu ten kwamen de leiders in Angers aan, waar Battistini in de straten demarreerde en zijn aldus verkregen voorsprong van enkele tientallen meters op het circuit over de Quai Monge aan de oevers van de Loire consolideerde. Jo de Roo en Ab Geldermans deden hun uiterste best om in de eindspurt van de groep, die met een achterstand van De Nederlandse pioeg is in de Ronde van Oostenrijk wel succesvol geweest. René Lotz werd winnaar van de Ronde, terwijl de Nederlandse ploeg beslag legde op de eerste plaats in het' ploegenklasse- ment. De achtste en laatste etappe werd een volledig Oostenrijks succes. De 214 km tussen Wels en Wenen werden het snelst afgelegd door Saletinger n.l. in 5 uur 1 min. en 43 sec., twee en drie wer den zijn landgenoten Kaupe en Ruimer, die ruim een minuut later over de eind streep gingen. Van der Kiundert was de best geplaatste Nederlander. Hij werd ze vende. Hugens werd ex aequo als 12de geklasseerd, Lotz werd 32ste en Snijder 38ste. De einduitslag luidt: 1. René Lotz (Ned.) 36 uur 6 min. 49 sec., 2. Damm (Oost.) 36.10.22, 3. Inthaler (Oost.) 36.12.10, 5. Hu gens (Ned.) 36.14.51, 12. Snijder (Ned.) 36.33.18, 29. Van der Kiundert (Ned.) 37.23.22. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. Nederland 108.50.47, 2. Oostenrijk 108.55.52, 3. België 109.35.15. vier seconden op de Italiaan over de eind streep schoot de ereplaats te bezetten, maar waren niet opgewassen tegen de snelheid van Darrigade, Bruni en Grac zyk. Coen Niesten deed niet aan de spurt mee en stelde zich tevreden met een veer tiende plaats. Het nummer jonge twee A werd op de Bosbaan gewonnen door Laga, dat daarvoor de wisselbeker van Haarlems Dagblad/O.H.C. ontving. start om zich op de komende wedstrijden in Luzern voor te bereiden. Het accent van deze wedstrijden lag dan ook geheel op de jeugd en de jonge ploegen. Wedstrijdleider M. J. van Buuren kon tevreden zijn. Het omvangrijke program ma werd stipt op tijd afgewerkt en de wedstrijden werden een groot succes. Het hoofdnummer bij de heren, de jonge vier B, werd gewonnen door Ncreus met ruim verschil voor Triton. Bij de dames moest in het hoofdnummer, de dubbel vier, zwa re strijd worden gestreden alvorens De Vliet de prijs in ontvangst kon nemen. In het nummer jonge twee A, waarvoor de directie van Haarlems Dagblad/O.H.C. een massief zilveren wisselbeker beschik baar had gesteld, kwam Laga zich als overwinnaar aandienen. De Laga-roeiers Bijleveld en Vaandra ger moesten hier een bijzonder vinnige strijd leveren tgen de ploegen van de Amstel. Poseidon en Nereus. Het werd een der hoogtepunten van het zondag-pro gramma. Lange tijd lag Poseidon iets in het voordeel, met op de tweede plaats Ne reus, Laga en de Amstel, zonder enig on derling verschil. Na 750 meter roeien zak te Poseidon iets af. Laga, Nereus en de Amstel maakten zich beurtelings van de leiding meester. Pas op de laatste 200 me ter kon de Lage-ploeg zich van zijn tegen standers ontdoen. De Haarlems Dagblad-beker zal in de komende jaren verroeid worden op de jaarlijkse roeiwedstrijden van de Amster damse Roeibond in het nummer jonge twee A. Slechts Njord en Argo startten in de vier met stuurman. Plet werd geen revan che van de vrijdagavond gehouden sprint- De meest gevierde tennisster op het court van Wimbledon was zaterdagmiddag ongetwijfeld de 20-jarige Braziliaanse Ma ria Esther Bueno. Niet alleen zegevierde het donkere, knappe meisje uit Sao Paulo in het damesenkelspel voor de tweede maal achtereen, door in de finale de eer ste Zuidafrikaanse speelster die tot de eindstreep doordrong, Sandra Reynolds, met 8-6, 6-0 te verslaan, maar tevens door de eerste plaats die zij tezamen met de Amerikaanse Darlene Hard behaalde in het damesdubbelspel op het Zuidafrikaan se koppel Sandra Reynolds en Renee Schuurman (6-4, 6-0). De uiteindelijke beslissing in het dames enkelspel, welke van minder hoog niveau was dan de halve finale tussen Bueno en de Engelse Truman, viel in de tweede set. Ondanks goed opstellen en snelle reacties van Reynolds wist Maria Bueno keer op keer met lange forehand drives haar te genstander te passeren en zij was niet in het minst geïmponeerd door de vier ne derlagen die zij in het afgelopen jaar te gen Sandra Reynolds had geleden. Voor de laatste game had Bueno dan ook wei nig minuten nodig en een lange passeer- bal op de baseline, die door Reynolds wel werd geretourneerd maar in het net be landde bracht de beslissing. En eindelijk doorbrak op het anders zo strakke gelaat van Maria Bueno een lach, de lach van de vreugde over het behalen van de titel. Voor de tweede achtereenvolgende maal heeft Maria Esther Bueno, de titel behaald en voor de tweede maal ontving zij uit handen van de Hertogin van Kent de gou den schaal, 's Avonds op het Wimbledon- bal waarbij 1000 gasten aanwezig waren danste zij met Neale Fraser de dans der kampioenen. In het dubbelspel met de Amerikaanse Darlene Hard won Maria Bueno in 35 mi nuten haar tweede titel met 6-4, 6-0. Over alle linies waren de Braziliaanse en de Amerikaanse beter. Darlene Hard en de Australiër Rod La- ver versloegen in de finale het gemengd dubbel Maria Bueno en Bob Howe (Aus tralië). Het spelpeil stond niet erg hoog, want uitgezonderd Bob Howe, hadden alle speelsters en spelers reeds in de finale gestaan hetgeen zich in het spel uitte. De Wimbledonkampioenschappen zijn met een sensatie geëindigd. De Britten toch al niet gezegend met finalisten zagen tot hun teleurstelling hun landgenoten Da- vies en Wilson tegen de 22-jarige Mexi caan Rafael Osuna en de 17jarige Ame rikaan Dennis Ralston ten onder gaan. Davis en Wilson verloren met 7-5, 6-3, 10-8 van dit gelegenheidskoppel, dat tennis van bijzonder gehalte liet zien. wedstrijden waar Njord won. Ook nu was Njord op de 2 km-baan Argo de baas. Ditmaal had Njord geen enkele moeite met Argo. Waamsteker voerde zijn man nen naar een klinkende overwinning met vele lengten voorsprong. In de twee met stuurman verrasten Wientjes en Van Dis (Argo). Zij roeiden in Roeien een nieuwe Duitse boot van afwijkend model. De stuurman ligt hier voorin. Suc ces bleef niet uit. Met ruim verschil won nen zij van Nereus. Bij de twee zonder stuurman stelde Het Spaarne teleur. De sterke Nereus-ploeg Blaisse-'Veenemans maakte met Britzei en Gmelig Meling korte metten. De tijd van Nereus, 7.16, is veelbelovend. In de finale van het nummer overnaad- se twee weerden de Spaarneroeiers Wuh- ring en Saarberg zich geducht. Slechts Triton hun meerdere erkennen. Bij de jeugd was er een verheugende toeneming van het aantal ploegen voor de met 2.9 seconde verschil moesten zij in kampioenswedstrijden. Vooral bij de jon gens werd dan ook in bijna alle nummers felle strijd geleverd. Het roeipeil in de jeugdnummers vertoont een stijging. Er zit een opmerkelijke vooruitgang in het jeugdroeien van de laatste jaren. Vooral onder de jonge scullertjes schuilen enige nieuwe talenten. Voor het eerst werd op Nederlandse wedstrijden het nummer „C" vier verroeid. Dit boottype was tot voor kort in ons land totaal onbekend. De Nederlandse roei bond kon een aantal „C" vieren in Duits land aanschaffen als gevolg van ontvangen bijdragen uit de KNVB-toto. De „C" vieren bleken goed te voldoen. De Spaarne-ploeg bestaande uit mej. M. Bleeker, H. Slag veld, S. Drost, H. Kemper en H. Gaarlandt Tromp cn Naarden. behaalde een klinkende overwinning met liefst 99 punten op de ploegen van Corn. Trouwens de Spaarne-meisjes weerden zich geducht bij de stijlroei-titels. Mej. G. Elsenburg, M. Boggman, Ch. Phaff, H. Smithuis en A. Heupers behaalden een kampioenschap in het nummer oefengiek. De dames E. Steen, B. Jonker, E. Kempei-, H. de Borst en H. Kemper behaalden in hun nummer, de gladde vier, een ruime- punten-overwinning op Viking. In totaal veroverden de meisjes van Het Spaarne een drietal kampioenschappen. Bij de jongens was het succes iets min der. Slechts de oefengiek 14/16 jaar kon na harde strijd een kampioenschap beha len. Nederlands jeugdkampioen in dit nummer zijn: F. Venker, J. W. v. d. Brand- hof, G. J. West ra, H. Abeling, P. de Rijk. De Veteranenacht van Het Spaame moest met ruim verschil de meerdere erkennen in de jeugdiger veteranen van Willem III. Na afloop van de wedstrijden werd in het clubgebouw van Het Spaarne in Heem stede een geanimeerd roeiersbal gehouden. Enige uitslagen waren: Overn. twee: 1. Triton 8.47.1, 2. ZZv 8.48.2, 3. Spaarne 8.50.1. Oude Twee: 1. Argo 7.57.9, 2. Nereus 8.11, 3. Argo 8.23. Twee zonder stuurman: 1. Nereus 7.16, 2. Triton 7.408, 3. Spaarne 8.21. Veteranen-acht: 1. Willem III 3.25.5, 2. Spaarne 3.31. Jonge twee A: Laga 8.11.8, Amstel 8.13.8, Poseidon 8.15.8, Nereus 8.16.8. Jonge vier B: Nereus 7.03.5, Triton 7.05.1. Jonge acht A: Nereus 6.21, 2. Triton, 3. Spaarne 6.43. Damer dubbel vier: Vliet 3.52.3, Hoop 3.57.2, Viking 3.57.4, Nereus 4.02.9. Dames Jonge vier: Corn. Tromp 4.04.2, Phocas 4.05, Vliet 4.06.4, Spaarne 4.19.8. Dames jonge acht: de Amstel 3.33.3, De Hoop 3.37.3, de Vliet. Jeugdkampioenschappen: Meisjes 17-18 jaar gladde vier: Spaarne 87 p., Viking 77; meisjes 14-16 jaar oefen giek, Spaarne 99 p., Willem III 94 p., meis jes 14-16 jaar C-vier: Spaarne 94 p., C. Tromp 83 p. Jongens 14-16 jaar, oefengiek: Spaarne I.53.8, RIC 1.55.8, Willem III 1.57.7: De Hoop 1.58.9; Jongens 17-18 jaar, acht: 1. De Hunze, 2. Het Spaarne. De Ploeg van het Molesey-College is zaterdag winnaar geworden van de Grand Challengo Cup, een der trofeeën voor de achten in de befaamde Royal Henley Re gatta. In de finale versloeg zij de acht van de Universiteit van Oxford, die vrij dag de sterke ploeg van de Amerikaanse Yale-universiteit had uitgeschakeld, met een verschil van éénderde lengte. De tijd van de acht van Molesey was 6 minuten en 35 seconden. De double scull was voor de Britse com binatie Justice-Birkmyre, die in de eind strijd driekwart lengte voor bleef op de Fransen Monnereau en Duhamel. De tijd van de Britten was 7 minuten en 27 se conden. De Australische favoriet Stuart Macken zie triomfeerde opnieuw in de finale van de Diamond Sculls. Hij versloeg de sterke Pool Teodor Kocerka met een halve leng te. De tijd van Mackenzie was 8 minuten 3 seconden.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11