Slechts enkele topatleten Enschede goed voor in Leiding van in handen de honkbalhoofdklasse van Schoten en EHS Koch stootte de kogel naar een nieuw Nederlands record (16,55 m.) Gehavend Haarlem zakte na goede start tegen HCC geducht af OLYMPISCHE TESTWEDSTRIJDEN Gerda Kraan liep een prima 800 meter Doornbosch bleef juist onder 6000-puntengrcns Rood en Wit II na zeven wedstrijden nog steeds ongeslagen aan de leiding EDO op eerste plaats in de eerste klasse De honkbaluitslagen xM AAN DAG 4 JULI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Opnieuw Europees record voor Josef Katona Henk Visser keert naar Nederland terug Wereldrecords verbeterd in Stanford en Moskou De Westeinderwedstrijden Als men de verrichtingen van de Nederlandse topatleten, die zondag voor de tweede keer aan de Olympische testwedstrijden in het Diekmanstadion in En schede deelnamen, critisch onder de loep neemt, dan komt men ongetwijfeld tot de conclusie dat de ploeg die naar de Olympische Spelen in Rome wordt uit gezonden, slechts heel klein zal zijn. Want slechts een enkeling slaagde er in tot zijn of haar beste prestatie te komen. Het vreemde was tevens dat een enkele goede verrichting werd afgewisseld met een hopeloos falen wat bijvoorbeeld bij de heren op de 800 meter wel heel sterk tot uitdrukking kwam. Toch kan men zeggen dat deze Olympische testwedstrijden volkomen geslaagd zijn, aan gezien op de verschillende nummers tot nu toe nog eens werd bevestigd dat ondanks het behalen van de door de IAAF gestelde eisen voor deelneming aan de Spelen in de Italiaanse hoofdstad van de vier mannelijke en negen vrouwe lijke atleten er toch nog wel een aantal zal afvallen. Bij het KNAU-bestuur is men namelijk van mening dat alleen diegenen die een kans maken op een finale plaats, dus onder de eerste zes, voor bitzending in aanmerking komen. Dit geldt zeker niet voor de Rotterdamse discusreus Kees Koch. De 23-jarige koopman slingerde de schijf zes maal met zulk een geweld van zich af met een verste worp by zijn vijfde poging van 56.18 meter dat hij slechts 14 centimeter van zijn op 1 mei 1960 in Rotterdam daterende record van 56.32 meter verwijderd, bleef. Zijn serie van 50.33, 52.28, 55.21, 56.18 en 54.08 was het aanzien meer dan waard. Nog geen half uur later was het weer een breedlachende Koch, die vele feliciterende handen moest schudden, want bij zijn tweede worp by het kogelstoten was er een nieuw Nederlands record geboren. Dertien centimeter stootte hij verder dan op 12 juni in Frechen en zijn 16.55 meter was een teken van zyn toegenomen kracht. Gerda Kraan, in een fel rood pakje ge stoken, liep een bijzonder goede wedstrijd op de 800 meter. De Haagse agente van politie, die reeds na 200 meter de leiding nam en na een 400 meter in 63.6 sec., 0.2 voorsprong had op de voor het eerst op dit nummer uitkomende Ine ter Laak- Spijk, finishte in 2 min. 08.8 sec. Ondanks de stevige wind en het koude weer. Voor Ine ter Laak was deze race een beetje teleurstellend. Zij had dit nummer willen aangrijpen om alsnog naar de Spe len te kunnen worden afgevaardigd. Nu het wel bijna zeker is dat er geen dames- estafetteploeg zal deelnemen, aangezien reeds gemompeld is over een tijd van 46 sec. en dat behoort gezien de 47.5 sec. van drie dagen geleden op de Nenyto-sin- telbaan en de kracht van onze sprintsters bijna tot het onmogelijke. Ine ter Laak, die een zeer goede 400 meter-loopster is, Atletiek een nummer dat niet op de Spelen zal worden verwerkt, liep toch in haar eerste race een goede tijd, namelijk 2 min. 13.9 sec., waarmee zij op de Nederlandse ranglijst achter Gerda Kraan naar de tweede plaats steeg. Zij liet tevens de reeds voor hun limiet geslaagde Duitse meisjes Edith Schiller en Diana Goldhau- sen ver achter zich. Wemmy Spierenburg kwam voor de tweede maal bij het verspringen ondanks een dikke zwachtel om het sprongbeen over de 5.90 meter en haar 5.94 was te vens voldoende voor de zege, aangezien Joke Bijleveld een rustpauze heeft inge legd en niet aan deze wedstrijden deel nam. Gerda Kraan Een sportmeisje uit het goede hout ge sneden is ongetwijfeld de Twentse Toos Mutter, met een goede race op de 80 me ter horden. De eerste drie obstakels nam zij niet vlekkeloos, maar daarna was haar ritme en souplesse voortreffelijk. Een snellere tijd zit er zeker in, want het was voor de derde maal dit seizoen dat zij tot 11.2 sec. kwam. De Nederlandse hoogspringsters Nel Zwier en Dini Hobers kwamen beide tot 1.65 meter, maar beiden faalden zij bij het nemen van de barrière van 1.68 me ter. De Duitse atlete Mariene Schmitz- Portz moest met een sprong van 1.62 me ter met een derde plaats genoegen nemen. Van minder gehalte waren ook de sprinttijden op de 100 en 200 meter dames. Ellon Ort won de kortste afstand in 12 sec. vóór Nannie Haase in 12.1 sec. De 200 meter eindigde in een zege voor Nan nie: tijden 22.4 en 22.6 sec. De conditie van Nannie Haase laat zeker te wensen over. Misschien is het te wijten aan de wekenlange examens, die zij de laatste tijd op de academie voor lichamelijke op voeding in Den Haag heeft ondergaan. De heren sprinters Bij de heren sprinters eindigde Hans Smit op de 100 meter in een matige 10.9 sec. achter de Duitser Jurgen Oswald en nadien liet hij op dc 200 meter verstek gaan wegens een onwillige spier. Marius Bos van V. en L. uit Den Haag zegevier de in 21.9 sec. en dat is gezien zijn eer der op de middag behaalde Nederlandse kampioenschap 200 meter horden in 24.3 (slechts een tiende onder het record van Eef Kamerbeek) zeker geen slechte pres tatie. Marius Bos, die zich dus de eerste Nederlandse baankampioen 1960 mag noe men, heeft echter meer kans op de 400 meter horden. Deze jonge atleet, die snel is en een voortreffelijke hordentechniek heeft zou, als hij op de langere hordenaf stand zou overschakelen, wel eens tot bij zonder goede verrichtingen in staat zijn. Zeer slecht was daarentegen de 800 me ter heren. Ofschoon een volkomen gelijk waardig veld aan de start kwam met lo pers als Aad Steylen, Jan van Uden, Wim Essajas en de Duitsers Busscher en Thö- nissen, is het een volkomen ontactische race geworden. Geheel in tegenstelling lot de dames, die er van het begin af aan hard aan trokken, zag men hier wel een hard weggaan in banen over honderd me ter met een tussentijd van 13 sec., maar daarna wilde niemand de kop nemen en de 61 seconden na 400 meter deed al een catastrofe vermoeden. Het werd een wan deling tot-200 meter voor de finish cn toen Nationale tienkamp De Hilversumse atletiekvereniging VIF heeft zaterdag en zondag een nationale tienkamp in het sportpark in Hilversum gehouden. De wedstrijd werd volledig be heerst door dc „Haarlem"-atleet Doorn bosch, die de eerste dag met. 3483 punten afsloot en dus alle kans leek te hebben als derde Nederlandse atleet na Kamerbeek en Timme de 6000-puntengrcns te passe ren. En het puntentotaal, waarmede Doornoosch de eerste dag afsloot, had on getwijfeld hoger kunnen zijn, want zowel bij het vèrspringen (6.39 m.) als bij het kogelstoten (13.82 m.) bleef hij toch wel enigszins onder zijn kunnen. Daar tegen over staat, dat de HAV'er bij het hoog springen met 1.75 m meer deed dan van hem verwacht mocht worden. Een andere „HaarlëhT'-atleet, Van Zijl, sprong ook deze hoogte, doch door een minder goede vertesprong van 5.68 m. en een matige 400 m. was deze atleet na de eerste dag met een puntenaantal van 2486 punten eigenlijk toch al enigszins uit de strijd. Zijn clubgenoot Joacim, die na een knie blessure voor de eerste maal dit seizoen op wedstrijden uitkwam, kwam tot 2727 punten en Lagendijk, die als tienkamper heel verdienstelijk debuteerde, behaalde na de eerste dag 2701 punten. De tweede dag bracht voor Doornbosch nogal wat verlies op de 110 m horden, die hij liep in 16.7 sec. En toen dit verlies bij het discuswerpen met een worp van 36.93 m slechts enigermate werd goedgemaakt, kwam het totaal van 6000 punten ernstig in gevaar. Een redelijke polsstokhoogprestatie van 3 m. en een wat onder de maat blijvende speerworp van 52.78 m., stelde Doornbosch voor de zeer zware taak de 1500 m. in tenminste 4 min. 21 sec. te lopen, wilde hij boven de 6000 punten uitkomen. Goed ge steund doora Lagendijk heeft hij daartoe een moedige poging ondernomen. De twee de ronde ging echter iets te langzaam en toon Doornbosch dit besefte en er 500 m. voor de finish alleen tussenuit trok, was het te laat. Hij liet de onder de gegeven omstandigheden van vrij koud winderig weer vrij goede tijd van 4 min. 27 sec. afdrukken en bereikte hiermede een pun tentotaal van 5939 punten, waarmee hij overigens een nieuw Noordhollands record vestigde. Hij bleef hiermede ruim 800 punten voor op Krijnen van VIF, die met 5099 punten een nieuw Utrechts record vestigde. Joacim bezette de vijfde plaats met 4516 punten. Lagendijk kon door zijn goede 1500 m. nog juist Van Zijl van de achtste plaats verdringen. Hij behaalde 3818 pun ten. Van Zijl kwam tot 3780 punten. Er waren 26 deelnemers. De Hongaar Josef Katona, die twee we ken geleden als eerste Europeaan op de 1500 meter vrije slag onder de 18 minu ten bleef, heeft zondag in Boedapest het Europees record op de 800 meter vrije slag verbeterd. Tijd.ens een 1500 meter wedstrijd noteerde hij op de 800 meter een tussentijd van 9.22.6, waarmee hij eentiende seconde bleef onder het record, dat de Fransman Guy Montserret op 29 juli van het vorig jaar stelde op 9.22.7 De tijd die Katona op de 1500 meter maakte, was 18 min 17,2 sec. Koch kreeg men een sprintduel tussen alle lo pers. Wim Essajas had de leiding in de binnenbaan, Jan van Uden en Aad Stey len probeerden buitenom langs te komen, hetgeen niet gelukte, doordat Essajas iets van zijn baan afweek. De in vierde positie liggende Duitser Hans Busscher profiteer de hiervan dankbaar en schoot vijf me ter voor de eindstreep binnendoor. Aad Steylen was hem, op baan vier lopend, net vóór, anders had Busscher onze land genoten de das omgedaan. Zelden is er op de Nederlandse atletiek banen een dergelijke ontactische race ge lopen. De tijden waren er ook naar. Ove rigens liet de deelneming uit het buiten land te wensen over. De Amsterdamse student Henk Heida bij voorbeeld, die de lange reis naar Enschede had gemaakt vond daar geen enkele tegenstander van formaat tegenover zich. Al met al een wedstrijd die zeker bij het publiek een gevoel van ontevredenheid achter liet maar die wel enige klaarheid bracht be treffende dc reis naar Rome. Henk Visser, favoriet voor een der Olympische medailles, keer zondag naar Nederland terug. De vèrspringer heeft zijn studies aan de St. Barbara-university in Californië onderbroken om zich in ons land verder voor te bereiden op de komen de Olympische Spelen. Hij zal onder meer deelnemen aan de nationale kampioen schappen en aan enkele landenwedstrij- den. Visser heeft in de Verenigde Staten bij zonder intensief getraind, niet alleen op het springen, doch vooral op de sprint- en hordennummei's, verschillende keren ver sloeg hij de beste Amerikaanse vèrsprin- gers, omder meer Gregory Bell, die ove rigens niet aan de Spelen zal deelnemen, omdat hij zich niet kwalificeerde. Een van de Vissers spi'ongen, 7.97 meter, was de beste jaarprestatie. Op de tweede dag van de Amerikaanse olympische selectiewedstrijden in het sta dion van de universiteit van Stanford heeft Don Bragg bij het polsstokhoog springen 4.807 m gehaald met zijn eerste sprong. Dat betekende een verbe tering van het officiële wereldrecord dat op naam van zijn vriend Bob Jutowski stond met 4.78 m. De 25-jarige Russische Ludmilla Shevt- sova bracht zondag tijdens atletiekwed strijden in Moskou het wereldrecord 800 meter dames op 2 min. 4,3 sec. Het oude record stond sinds 1955 met een tijd van 2 min. 5 seconden op naam van haar land genote Nina Otkalenko. Het tweede westeinderweekeinde werd niet met zulk gunstig en mooi zeilweer bedeeld als het eerste. In tegenstelling tot vorige week stond er nu een matige wind, die in vlagen af en toe krachtig werd. Ondanks het koude weer werd er zeer fel gevaren. Ulrik Jager, die za terdag eerste was geworden, eindigde zon dag als tweede en daarmee stelde de stuurman van de Good Luck zijn hoofd prijs in de FD-klasse zeker. Jan Romke de Vries liet zijn vrijheid Naatje zowel zaterdag als zondag als eerste afvlaggen. Toch kreeg hij de hoofd- pi-ijs niet. Die ging naar S. H. de Jong die in totaal nog twee punten boven de Kaagzeiler gebleven was. Wim Maarse verrichtte een bijzondere prestatie. In het sterke veld Finnjollen werd hij vier maal eerste en een keer tweede. Hetzelfde presteerde Cor Kist bij de Regenbogen. Uiteraard kwamen beiden in het bezit van de hoofdprijs. Hoewel het éen tydlang daar niet naar uitgezien heeft, is Haarlem ook tegen HCC I er niet in geslaagd een overwinning te behalen. Toen Paul Maas na gewonnen toss het veld koos, leek zyn keuze al zeer spoedig gerechtvaardigd. Haarlem, by wie de voortreffelijk keepende H. Peschar voor Voogd was ingevallen, had wel de beschik king over Max Maas, maar deze kon door zijn handblesseure niet bowlen. Niettemin werd Gallois spoedig achter het wicket in gerekend, viel Wisschof voor 1 door een fraaie running-catch van Onkenhout, en sloeg Borgers over een lange rechte heen, alle op ballen van Heydeman. Na deze stand 3 voor 22 zou het echter tot 73 duren voordat het vierde wicket viel, daar Van Staay en Heimei duchtig tegenstand boden; pas op da*t totaal werd Heimei door Slag ter op een slow van Van Dok gevangen. Cricket De lunch brak aan bij 4 voor 80, en kort na de hervatting was het7 voor 83! Slipsvangen van Van Dok en Schlatmann deden Vriens en Van Staay (evenals Hei mei 36) verdwijnen en een collapse leek te verwachten. De geroutineerde Van Oven (10) verleende echter steun aan Maarten Schuur, die er hoe langer hoe beter in kwam en op fraaie wijze met zijn 36 HCC een onschatbare dienst bewees. Waarna de laatste batsmen van de Haagse, Van Ros- sem en Buyze zo waren aangemoedigd, dat zij op een zeer te appreciëren wijze voor het laatste wicket de score nog van 127 naar 153 voerden. Het veldwerk van Haarlem was zeer behoorlijk geweest; uiteraard werd het bowlen van Max Maas zeer gemist. Paul Maas, die dit seizoen minder krijgt dan hij verdient, 3-50, Heijdeman 3-35, Van Dok 2-40, Van Alphen 2-22. De start bij de thuisclub was zeer mager, een drawback welke zeer moeilijk te over komen is. Nu dit keer beide Slagters, die anders wel voor een goede opening zorgen, snel waren verdwenen, kon de thuisclub onvoldoende set raken om de Haagse score te bereiken. Onkenhout, Heijdeman en Max Maas (18) kwamen wel in de dubbele cij fers, maar raakten het bowlen toch niet voldoende meester voor een hoge score en W. Peschar en Paul Maas scoorden wel enkele fraaie vieren, maar verloren te snel hun wicket. Slechts Schlatmann liet aan het slot In een spannend duel heeft Schoten zijn aanspraken op de honkhaltitel tegen OVVO - dat meende dezelfde aanspraken te mogen hebben - met succes verdedigd. Na de 3-0 voor sprong tot 3-2 te hebben zien terug brengen, hield Schoten deze stand vast. HITC heeft op het UW veld een homerun weggegeven. UW sloeg er echter drie. Dit verschil in cijfers kwam ook in de eindstand tot uit drukking namelijk 7-2 voor UW. EHS heeft na een snelle en goede strijd de punten tegen WVHEDW maar zelf gehouden. Het werd 5-0. Ook 5-0 was de uitslag van VVGA- Sparta, maar dan voor de Rotter dammers. De stand in de honkbalhoofdklasse is: EHS Schoten Sparta OVVO 7—12 6—11 7—10 7— 9 UW HHC VVGA WVHEDW 7— 6 6— 2 7— 2 7— 2 Het heeft weer gespannen aan de Am sterdamse Kruislaan. Twee oude rivalen OVVO en Schoten moesten weer in duel. Was vroeger OVVO vrijwel altijd de sterk ste, nu waren de kansen vrijwel gelijk. Zo wel OVVO als Schoten brachten hun jonge werpers op de heuvel en dat maakte de strijd veel aantrekkelijker. Het was zeker wel voor OVVO teleurstellend, dat Keule- mans werper Le Cuivre direct al een vrije loop en afhandig maakte en ook nog scoor de nadat Rosenkrantsz als achtervanger een fout maakte. In de derde slagbeurt kwam Keulemans opnieuw op de honken. Geurts en Heemskerk „maaiden" hierna de bal zonder pardon ieder voor twee honken het veld in. Dit kostte OVVO weer twee runs, en leverde Schoten een 30 voor sprong op. Verdedigend kon Schoten OVVO wel de baa Tot de zevende innings kregen de Am sterdammers op eigen veld geen enkele kans. In de zevende slagbeurt ontstond pas de eerste, en dat was nog maar een klein tje. Keulemans greep mis op een slag van Rosenkrantsz. Urbanus zag hier iets in en gaf een stootslag, die ook honkslag zou worden. Zijlstra was als werper even zijn cadans kwijt en liet door een vrije loop aan Kruis alle honken vollopen. Een wilde worp leverde OVVO eerst de eer op 31. Nog een misgreep van Keule mans leidde 't tweede OVVO-punt in 32. Het bleef voor Schoten gevaarlijk, maar OVVO kwam niet meer tot scoren. In de achtste slagbeurt ging Le Cuivre op drie slag uit. Maar opnieuw kreeg OVVO hier na alle honken in handen. De tactiek zege vierde echter. Kruis, die zo graag wilde slaan ging op drie slag uit, en Munnik die de bal wel in het veld bracht, kwam door zijn haast niet verder den werper Zijlstra, die er met een strakke aangooi naar het eerste honk de derde nul van maakte. Schoten bleef de 32 voorsprong houden. Zijlstra gooide 9x3 slag, 4x4 wijd en had 2 honkslagen tegen. Le Cuivre noteerde in dezelfde volgorde 6-7-6. Beide ploegen maakten 3 fouten. De beste slagmensen had Schoten. Heemskerk boekte drie honk slagen uit vier slagbeurten. Van de Brug gen twee uit drie. EHS heeft een aardige, snelle wedstrijd gespeeld tegen WVHEDW. Met alle kracht welke WVHEDW, en vooral werper Cor van Dijk op kon brengen, heeft men ge tracht EHS het score zoveel mogelijk te beletten. Na de eerste run in de tweede innings duurde het tot de zesde innings alvorens EHS definitief de strijd in zijn voordeel kon beslissen. Die eerste run kwam door beredeneerd spel. Kops kreeg een vrije loop en Nico Tromp joeg de bal voor twee honken door het Haarlemse honkbalstadion. Dick Ausma kreeg de op dracht „squeeze play" te spelen. Tot op de centimeter werd deze opgave uitgevoerd (1-0). EHS kreeg twee innings later weer een goede kans. Opnieuw had Nico Tromp de bal voor twee honken weggeranseld. WVHEDW-wcrper Van Dijk, die een voor treffelijke wedstrijd speelde, onderschepte Honkbal op fraaie wijze met een vangbal een nieuwe poging tot squeeze, en maakte ge lijk een dubbelspel. In de zesde innings begon Jole met een honkslag. Hierna zouden twee EHS-ers gesneuveld zijn op het eerste honk, als niet Smith, dit honk op zo voor zijn club zo teleurstellende wijze verdedigd had. Twee gewone nullen, werden door zijn slechte spel honklopers. Dit was voor C. van Dijk en enkele velders teveel. Eerst volgde een vrije loop voor Ausma (20), daarna nog enige blunder- tes en het was 40. In de zevende EHS- slagbeurt kwam Houtkamp met een vrije loop op de honken. Met twee man uit ging de bal bij Kops voor een honkslag van de knuppel. Goed honklopen bracht Hout kamp over de thuisplaat (50). Dit werd ook de eindstand. Herman Beidschat wierp voor EHS 9-1-2. Van Dijk had voor WVHEDW 9-4-5. Nico Tromp had 2 honk slagen uit 4 slagbeurten. UVV—HHC HHC, dat wel een heel zwakke aanval in het slagperk bracht, heeft zich verdedigend tegen UVV wel aardig kunnen redden. Wel passeerde drie homeruns van Bowman, Eigen en Kars de hoofden van de HHC-ers, maar ook Talens wist zo'n slag te lanceren in het wat kleine UVV-stadion. Met 42 stond HHC maar echter toen de achtste innings inging. Drie gave tikken achter elkaar van Eigen, Leysener en Kars, gaven echter HHC de genadeslag. Er volgde nog wat fouten waarop UVV drie runs kon scoren (72). VVGASparta is van VVGA-zijde, al- De uitslagen van de wedstrijden, die dit weekeinde werden gespeeld voor de honk bal comDetitie, waren: Hoofdklasse: VVGA—Sparta 0-5; OVVO— Schoten 2-3; EHS—WVHEDW 5-0; UVV— HHC 7-2. Eerste klasse: HCKEDO 5-10; Volewij- ckersSpel. Haarlem 5-3; Neptunus—-Kenne- merland 0-1; AjaxABC 15-3. Overgangsklasse A: OVVO 2Tjikalong 5-2; RCHHFC Haarlem 6-1; Schoten 2—ADO 3-1; THOR—RFC 4-1. Overgangsklasse B: Blauw WitRooswijk 9-6; The Catchers—HCK 2 9-12; SVV—Laak kwartier 13-1. Tweede klasse A: HHC 2—Rood Wit 6-5. Tweede klasse B: QuickEDO 2 0-0: THB Ajax 2 18-9; VVGA 3—De Spartaan 3-5: Schoten 3—Shell 15-5. Tweede klasse C: TOG—VVGA 2 3-1: Spel. Haarlem 2—Rivalen 2-7; JOS—RCH 2 6-11; BloemendaalDe Volewijckers 2 4-10. thans van enkele spelers, e- t belachelijke vertoning geworden. Vooral werper Nico Brands bleek mentaal nu niet de geschikt ste verdediger. Zijn ongeïnteresseerde op treden, had ook schadelijke gevolgen voor andere niet zo sterke spelers. Het resultaat was een 50 zege voor Sparta. Eerste klasse In de eerste klasse heeft EDO thans de bovenste plaats ingenomen. Dit werd mo gelijk door een 105 zege van de rood zwarten op HCK en door de sensationele 153 nederlaag van ABC tegen Ajax. Ken- nemerland distancieerde zich wat meer van de laatste plaats door een uitstekend duel met Neptunus de punten door een 01 zege mee naar huis te nemen. SC Haarlem had in Amsterdam-Noord tegen de Volewijckers heel goede kansen De winst bleef echter op het Mosveld: 53 De stand in de eerste klasse is: EDO 610 Neptunus 76 ABC 7—10 SC Haarlem 9— 6 Ajax 710 Kennemerland 7- Volewijckers 7— 9 HCK 8— 2 HCK heeft het duel tegen EDO, volgens het recept dat coach Van DrielKrol voor HCK bereid heeft, verloren. Het is een ge trouwe kopie van de vele andere dikwijls onnodige nederlagen die de rood-witte club dit seizoen al te slikken kreeg. Hoewel Ter Neuzen op de EDO-werpplaat geen sterke figuur is en nog veel te veel vrije lopen weggeeft, is hij tocfi beter dan een Fronobarger bij HCK. Reeds in de tweede slagbeurt had hij vervangen moeten worden. Toen reeds moest hij honkslagen van Kops, Van Leuven en Kroder laten passeren. Daarbij gaf hij ook nog een drietal vrije lopen cadeau en dat bracht EDO op 30. Deze weelde bleek voor EDO teveel, want Ter Neuzen deed zijn tegenstanders vijf vrije lopen als pre sentje (32). De stemming werd geprikkeld. Dit leidde in de zevende innings tot een onaangenaam incident. EDO stond met 92 voor. By een mislukte aangooi van achtervanger Van Leuven op het derde honk, kon De Zwart zich niet beheersen. Hy deed een poging tot haken van zijn tegenstander, Sargen- tini. Helaas greep de scheidsrechter niet in Wel werden er vrye wandelingen naar de thuisplaat toegestaan. De stand werd toen 95. EDO scoorde op een tweehonkslag van De Nieuwe nog eenmaal en bracht de eindstand op 105. Kennemerland heeft zeven innings vrij wel geen kans gehad, tegen het werpen van Tonny Markensteyn van Neptunus. In de achtste slagbeurt maakte Neptunus een foutje. Hierop volgde drie vrije lopen, en dit betekende de eerste run in deze ont moeting, en ook de enige die gescoord zou worden. Twee heel kostbare punten gingen mee naar Haarlem. De feilloze aangooi van Boeree uit het verre veld op de thuisplaat, waarna de Volewijckersman Hartsuiker in de eerste inning onderweg was te scoren, heeft SC Haarlem niet die inspiratie gebracht die nodig was om te winnen. Goed slagwerk van Versloot, Rombouts en Ootes kwam te verspreid om effect te sorteren. Vooral in de achtste slagbeurt was een goede slag goud waard geweest. SC Haarlem had haar achterstand geheel ingelopen tot 33. Men had nog honken in handen. Helaas lukte het niet. De Volewijckers deed het in de achtste slagbeurt beter. Twee vrije lopen waren het resultaat van zuinig spel. Een stootslag van Van der Mast en een honk slag van de ingezette slagman Brinkman leverde twee runs op (53). Dit betekende teven's de Volewijckers-zege. wederom goed batten zien, maar zijn 10 n.o. konden het totaal toch niet boven de 93 brengen. Van Staaij had unchanged ge- bowled en had de iets geflatteerde cijfers 7-65 behaald; Ernst Vriens, gevaarlijk als steeds, 3-18. Behalve het keepen van Wis schof zakte het fielden van de Haagse op het laatst nogal af; maar Max van Oven bleek met vangen nog net zo safe als vroeger! Overige uitslagen Quick (Haag)VOC, eerste klasse A. Gewonnen door Quick (H) met 7 wickets. VOC 126 all out, Quick (H) 127 voor 3. Battingcijfers VOC: Van Weelde 43, Dob- binga 13, Terwiel 27 n.o., Lindeboom 12. Bowlingcijfers Quick (H): Berkemeier 4-48, Marseille 2-49, Poolam 1-13, Rijnders 1-1, Stroo 1-01 run out. Battingcijfers Quick Quick (H): Duran 31, Kramer 36, Ten Hoopen 33 n.o., Poolam 20 n.o. Bowling cijfers VOC: Trijzelaar 0-25, Terwiel 0-26, Lindeboom 2-38, W. van Weelde 0-8, Loch- mann van Bennekom 1-27. HCC IIACC, eerste klasse A, geëindigd in een draw. ACC 147 all out, HCC 133 voor 9 tijd. Battingcijfers ACC: De Baere 31, Veldman 20, Meyer 18, Jansen 25, Brechman 19. Bowlingcijfers HCC II: Bak ker 4-53, Van Arkel 1-18, Van den Bosch 5-40. Battingcijfers HCC II: Colthof 16, Van den Bosch 16, Van Laer 50. Bowling- cers ACC: Klinkhamer 2-13, Van der Hurk 3-41, H. van Weelde 3-48 1 run out. Eerste klasse B De uitslagen in de eerste klasse B wa ren: SpartaQuick N. Geëindigd in een in ningsoverwinning voor Sparta. (Sparta 231-5 gesloten, Quick N 42 en 56). Batting Sparta: H. A. van der Linden 40, Meekens 38, A. H. van der Linden 51, Macklen 26, Borani 56. Bowling Quick N: Honig 0-22, v. d. Berg 1-29, Hagen 0-82, Kloppers 3-46, Holst 1-37. Batting Quick N: Kloppers 18, Phiffer 12. Bowling Sparta: De Bruyn 6-13, Meijers 4-23. Tweede innings: Batting Quick: Hagen 24. Bowling Sparta: De Bruyn 1-5, Meijers 1-24, Abbring 3-6, Bo rani 4-16, 1 run out. ExcelsiorHBS. Gewonnen door HBS met 25 runs (HBS 122, Excelsior 97). Bat ting HBS: Felsenthal 10, Boelhouwer 14, Rishworth 18, Van der Vegt 16, Visser 11. Bowling Excelsior: Dries 5-48, Gouka 2-24, J. Osterholt 2-16, Rutz 1-1. Batting Ex celsior: Van der Water 24, G. O. Ooster- holt 22, J. Osterholt 18. Bowling HBS: Ha- geman 7-48, Rishworth 2-14, De Rougee 0-30, 1 run out, VRA—PW. Geëindigd in een draw. VRA scoorde 215 all out, PW scoorde 115-8 tijd. Battingcijfers VRA: Peereboom 39, Lou Mulder 30, Worries 28, Spits 27, Van der Stadt 25, Fischer 20, Klijn 14, Van Nierop 12, Jansen Schoonhoven 11. Bowlingcijfers PW: Scheffer 5-91, Leeftink 4-61, Baak 1-26. Battingcijfers PW: Nordbeck 50, Baak 10, Jordaan 13, Leeftink 10. Bowlingcijfers VRA: Spits 8-35 in 22 overs, waaronder 9 maidens. Lager cricket. Rood en Wit II heeft in de tweede klasse- A zijn overwinningenreeks voortgezet met een zege op UD, dat met 3 wickets verloor. UD dat eerst batte, bereikte in 3Va uur een score van 93 runs, Rood en Wit pas seerde dat totaal voor het verlies van 7 wickets en hield toen nog 20 minuten over. De Deventenaren begonnen op de vrij accurate aanval van Rood en Wit met groot vertrouwen, maar de score ging met grote regelmaat omhoog, toen Herklots en Geurts samen aan de wickets kwamen. Toen Geurts voor 28 runs verdwenen was en Herklotz vlak voor zijn century (91) werd gebowld, was het spoedig met het batting team van UD gedaan. Van 176 voor 4 werd het innings voor 193 runs. De wickets wer den genomen door Van Zeeland (2-22), Leijer (5-58). Pliester (1-41), Van Son (2-30). De batting-side viel het totaal van UD terstond aan en scoorde met grote regel maat. Vooral de stand tussen Corbeth (50 not out) en Molenaar (23) was van grote waarde. Met nog ruim 20 minuten te spe len, werd het totaal van UD voor 7 wickets gepasseerd (196 voor 7). In de dubbele cijfers kwamen Van Schouwenburg (28). Van Son (39), Van Buchem (15), Corbeth (50 not out). Molenaar (23) en Van Zeeland (14). De zege van de Rood en Wit-reservcs was de zevende in successie. De overige uitslagen in deze afdeling waren: ACC II—Kampong. Gewonnen door Kampong met 1 run. ACC II scoorde 75 runs. Kampong scoorde 76 runs. SCHCVVV. Gewonnen door VVV met 22 runs (VVV 90, SCHC 68). VCCQuick H II: Gewonnen door Quick H II met 107 runs (VCC 97 a.o., Quick H II 204-4 gesloten). De ontmoeting tussen CVHW en Quick Hg III in de tweede klasse E werd gewon nen door Quick met 9 runs. Quick scoorde 102 runs en CVHW 93 runs. De bowling cijfers van CVHW waren: Rood 4-32, Lok man 2-14, De Graaf 2-32 en Van der Berg 1-3. De battingcijfers waren Kunen 26, Blom 12, Rood 16 en Het Mannetje 21. De overige uitslagen waren: VOC IIRood en Wit III, tweede klasse B. Geëindigd met een inningsoverwinning voor VOC II. VOC II 196 all out, Rood en Wit 117 en 78. ConcordiaHaarlem II, tweede klasse E. Gewonnen door Concordia met 121 runs. Concordia 183 all out, Haarlem II 62 all out. LOCBMHC, tweede klasse F. Geëin digd in een draw. BMHC 212 all out, LOC 185-8 tijd. Rood en Wit V heeft voorts de ontmoe ting tegen Haarlem III gewonnen met 5 wickets. Haarlem 71. Rood en Wit 72 voor 5. Hercules IIIRood en Wit VI. Hercules III 61 all out. Rood en Wit VI 119 voor 9 gesloten. J. Vogelaar 18, B. Rigbers 12, Boer van der Leij 13, H. Latenstein 13 en D. Hurwitz 28. De bowlingcijfers waren W. Naujoks 4 voor 29, J. Vogelaar 5 voor 25 en Boer van der Leij 1 voor 4. Sport in ket kort VOETBAL. Het Deense nationale voet balelftal heeft in Kopenhagen een verras send grote zege behaald op Griekenland. De Denen wonnen met 7-2 (rust 2-1). GOLF. In Eindhoven zijn de wedstrijden gehouden voor het nationaal open golfkam- pioenschap. Eerste werd Gerard de Wit, die over de twee maal 18 holes een totaal maakte van 145.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 13