Renault Oauphine GARAGE DEN H0ÜT Nationale wedstrijd reddend zwemmen in „Groenendaal" Geslaagde manifestatie met ruim duizend deelnemers A. Versteijnen in Heemstede door velen gecomplimenteerd Inter Nos naar Llangollen Jubileum-toernooi van HVGB voor VZV Piet Halsema bespeelt het eenendertigtoonsorgel Haarlems echtpaar op straat bedreigd en mishandeld Vrijstelling van betaling van luister- en kijkgeld 5 Burgemeester Ridder Van Rappard benoemd tot beschermheer van Heemsteedse Reddingsbrigade KUIN'S „KARAMELLA'S" Kort nieuws Jeugd dag 1960 in Haarlem Haarlemse Discoclub gaat het seizoen besluiten Burgerlijke Stand van Haarlem VEERTIG JAAR BI.I BANK Verkoopster ingesloten UIT STAD EN STREEK Europees kampioenschap F D-klasse Geslaagd gymnastickfeest in Bloemendaal Programma en uitslagen bedrijfsvoetbalcompetitie Harry Wouters kampioen van Nederland Bromfietser verdacht van rijden onder invloed Twee daders in café gearresteerd Examens MAANDAG 4 JULI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In de zwemvijver Groenendaal in Heem stede werden zondag door de Heemsteedse Reddingsbrigade de nationale wedstrijden om de kampioenschappen zwemmend red den van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen gehouden. Tijdens de wedstrijden werd aan Prins Bernhard. als beschermheer van de K.N.B.R.D.. een telegram gezonden waarin hem een spoedig algeheel herstel werd toe gewenst en werd voorts medegedeeld dat de burgemeester van Heemstede mr. A. G. A. Ridder van Rappard de benoeming van beschermheer van de Heemsteedse Red dingsbrigade had aanvaard. Met het aan horen van het volkslied en vlaghijsen werd het middagprogramma geopend waarna de heer .T. P. Wevburg als voorzitter van de K.N.B.R.D. in zijn openingswoord met ge noegen memoreerde dat het werk van de Bond zich in een toenemende belangstelling van de overheid mag verheugen. Nog steeds is de droeve lijst van verdrinkingsgevallen in ons waterrijk land groot en daarom ver heugen we ons dat er nog steeds velen zijn die zich geheel belangeloos inzetten om de verdrinkingsdood te bestrijden. Verder heette de voorzitter in het bijzonder wel kom de directeur van de Heemsteedse Sportparken en badinrichtingen en sprak hij verder woorden van dank tot het be stuur van de Heemsteedse Reddingsbrigade die op een voortreffelijke wijze de wed strijden had voorbereid. Daar het. aantal in schrijvingen voor deelneming aan de wed strijden de verwachtingen verre had over troffen kwam men in tijdnood en moesten enige nummers van hel programma worden afgevoerd. Na afloop van de wedstrijden werden in het verversingshuis in Groenen daal door de heer J. P. Weyburg, voorzitter van de K.N.B.R.D. de prijzen aan de win naars uitgereikt. Rest ons nog te vermelden dat de wedstrijden voor een groot gedeelte werden bijgewoond door de burgemeester van Heemstede, die ook bij de wedstrijden kloswerpen een gooi deed en daarmee van zijn interesse voor het reddingswerk blijk gaf. De voornaamste uitslagen zijn: Pop- duiken voor ploegen van vier personen: 1. Utrecht 117 pnt.; 2. IJmuiden 116,5 pnt.; 3. Gouda 109 pnt. Leiders: 1. IJmuiden 83 pnt.; 2. Utrecht 80 pnt.: 3. Gouda 76 pnt. 200 meter vrijeslag gekleed zwemmen waarin als onderbreking in iedere 25 meter 2 meter onder water moest worden ge zwommen: Dames: 1. Do Turkenburg, Haarlem, 4 min. 18.3 sec.; 2. M. S. van Dijk, Haarlem, 4 min. 29 sec.; 3. G. Romijn, Gro ningen, 4 min. 34,7 sec. Idem heren: 1. H. Bussink, Groningen ,3 min. 52.2 sec.; 2. J. Zijlstra, IJmuiden, 4 min. 8.7 sec.; 3. A. de Weger. Rotterdam, 4 min. 9.4 sec. Estafette met drenkelingen 4 x 12.5 meter kopgreep meisjes: 1. Rotterdam 1 min. 5 sec.; 2. Gro ningen 1 min. 6,9 sec.; 3. Gouda 1 min. 8,5 sec. Idem jongens: 1. IJmuiden 58 sec.; 2. Utrecht 1 min. 3,5 sec.; 3. Gouda 1 min. 4,3 sec. 4 x 25 meter estafette met. drérikeling in respectievelijk: okselnekgreep, polsgreep, bovenarmgreep en kopgreep: dames: 1. Haarlem 2 min. 22.1 sec.: 2. Groningen 2 min. 44 sec.; 3. Gouda 2 min. 47,4 sec. Idem heren: 1. IJmuiden 2 min. 16.2 'sec.; 2. Apeldoorn 2 min. 21,4 sec.; 3. Utrecht 2 min. 24,5 sec. Reddingskloswerpen op tijd door ploegen van drie personen, dames: 1. Groningen 36.8 sec.; 2. Gouda 2 min. 12 sec. Idem heren: 1. Apeldoorn 26 sec.; 2. Rotterdam 30.4 sec.: 3. IJmuiden 32.8 sec. Idem meisjes: 1. Rotterdam 30.9 sec.; 2. Utrecht 33,8 sec.; 3. Akersloot 34,2 sec. Idem jongens: 1. Utrecht 33,8 sec.; 2. Gouda 35,2 sec.; 3. Heemstede 35,5 sec.; 25 meter gekleed zwemmen en vervoer van pop na deze te hebben opgedoken: Dames: 1. Th. Turken burg. Haarlem, 18 pnt.; 2. W. Hollenberg, Akersloot, 10 pnt.; 3. T. van Houten. Heem stede, 9,5 pnt. Idem heren: 1. H. Zijlstra, IJmuiden, 17 pnt.; 2. L. Sparrius, IJmuiden, 11.5 pnt.; 3. H. de Rotte, Groningen, 9 pnt. Wisselslagestafette gekleed: meisjes: 1. IJ- muid enl min. 33,7 sec.; 2. Groningen 1 min. 37.9 sec.; 3. Akersloot 1 min. 37.9 sec.; idem jongens: 1. Utrecht 1 min. 22,9 sec.; 2. Gou- Advertentie Nauwelijks te geloven, maar wij willen het u bewijzen: Geruisloos en trekken als een 6-cyl. Brandstofverbruik 1 1. op 17 km. Zeer lage afschrijving. Op achterportieren spec, bevei liging voor kinderen. Demonstr s. enige verpl Prijs ƒ5650.— Hoofdagentschap Telefoon 12138 da II 1 min. 27,5 sec.; 3. IJmuiden 1 min. 31,8 sec. Zweedse wisselslagestafette ge kleed bestaande uit: 50 meter enkelvoudige rugslag; 100 meter schoolslag en 50 meter vrijeslag, dames: 1. Haarlem 3 min. 39 sec.; 2. Groningen 3 min. 57,5 sec. Idem heren: 1. Apeldoorn 3 min. 30 sec.; 2. IJmuiden 3 min. 31,7 sec.; 3. Rotterdam 3 min. 39,5 sec. Burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard, die is benoemd lot bescherm heer van de Heemsteedse Reddings brigade, toonde grote belangstelling voor de nationale wedstrijden zwem mend redden, die zondag in „Groenen daal" zijn gehouden. Men ziet hier de burgemeester bezig met hel inhalen van een reddingslijn. Advertentie EEN TRACTATIE APART BANKETBAKKERIJ HOOGERWOERDSTRAAT 11 TEL. 53158 Artisdrama. Een burenruzie in het aquarium heeft Artis zijn laatste snoek ge kost. In een van de grote bassins leefden reeds geruime tijd twee grote meervallen (1,10 meter) en een snoek (70 cm.) in vreed zame coëxistentie.... Tot men opeens de snoek miste. Een der meervallen zwom met een stukje snoekestaarl uit de bek F. W. Drijver overleden. Op 67-jarige leeftijd is te Harderwijk overleden de heer F. W. Drijver. Hij was onder meer voor zitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Noordwest-Veluwe, hoofdbestuurslid van de Volksbond tegen drankmisbruik, lid van de P.T.T.-raad, op richter, curator en conservator van het Veluws museum van Oudheden in Harder wijk. Ook was hij gedurende geruime tijd kantonrech ter-plaatsvervanger. Meer dan twaalfhonderd jeugdige sport beoefenaars en enkele duizenden toeschou wers hebben zondag het E.D.O.-terrein in Haarlem-Noord bevolkt op de Jeugd- sportdag 1960, georganiseerd door de sa menwerkende verenigingen B.A.T.O., Bloe- mendaal, E.D.O. en V.O.L.O. Deze sporldcmonstraties zouden reeds drie weken geleden zijn .gehouden, maar door de ongunstige weersomstandigheden moesten zij toen worden uitgesteld. Ons grillige klimaat heeft de jeugdige deel nemers ook zondag geen stralende zomer dag gegund. Weliswaar was het fris in de openlucht, maar het is in ieder geval toch droog gebleven. En dat was meer, dan de dheigende wolken in het vooruit zicht stelden. De gehele morgen werd in beslag geno men door diverse spelen, zoals balwerpen. hardlopen, doelshcoppen en een vrolijke jurken- en broekenrace, waarbij de hon derden deelnemers elkaar met veel animo de vele prijzen hebben betwist. Na de prijsuitreiking werd in de Wethouder Westerveldschool een koffiepauze gehou den. Voorafgegaan door de B.A.T.O.-drum band, marcheerden de jeugdige deelne mers daarna weer op naar het E.D.O.- terrein, waar de fleurige stoet door het talrijke publiek met een hartelijk applaus werd begroet. Teleurstelling De heer S. Henstra, de voorzitter van E.D.O., gaf in zijn welkomstwoord uiting aan zijn teleurstelling dat Haarlem met de traditie van een sportweek heeft ge broken. De jcugdsportdag mag zich in een stijgende belangstelling verheugen. Getui ge de ruim twaalfhonderd deelnemers, een aantal, dat naar sprekers overtuiging volgend jaar zeker overtroffen zal worden. Het uit zeventien nummers bestaande pro gramma bestond voor een groot gedeelte uit gymnastiekdemonstraties, zoals een massale kleuteroefening, lange mat, kast- springen en paaloefeningen. De Haarlemse Discoclub besluit op dinsdagavond 5 juli het seizoen in de aula van het Lourens Costerlyceum aan de Raaks in Haarlem met een stereo-avond. Achtereenvolgens zullen ten gehore ge bracht Worden ,,Das Heldenleben" van Richard Strauss, een fragment van een lie deren-plaat van Schubert en de „Eroica" van Beethoven. De avond begint om kwart voor acht. BEVALLEN van een zoon 1 juli 1960: G. Hamerpagt-Licht; J. G. de Rijk-Bol- heem. BEVALLEN van een dochter: 30 juni 1960: M. B. de Jong-Wempe; 1 juli 1960: C. P. M. Kathmann-Floris; 2 juli 1960: A. T. van Kempen-Tollenaar. OVERLEDEN: 1 juli 1960: W. F. Gong grijp, 76 j., Stolbergstraat; M. C. Michel- van Zomeren, 76 j., Esschilderstraat; E. G. J. Homburg-Versteeg, 82 j„ Hagestraat. ONDERTROUWD, 2 juli 1960: J. L. van Dansik en L. Weber. GEHUWD: A- M. Peltenburg en J. H. Hoekstra; C. A. A. Wesselius en E. Brou wer; W. C. Jansen en A. Roelofs; Schouten en Smit. Door de Haarlemse zwem- en poloclub HVGB werd zondagmiddag als onderdeel van de viering van het zestigjarig bestaan een waterpolotoernooi gehouden in de zwemin richting aan de Kleverlaan in Haarlem. Voor het aspiranten-toernooi kwamen in poule I in het strijdperk: DWT. DWR en VZV en in poule TI: Haarlem. HVGB en HPC. In het toernooi voor dames en heren be streden elkaar de dames- en hercnploegen van DAW uit Alkmaar. Surae uit Eindhoven en HVGB uit Haarlem. In de laatste wedstrijd lieten DWR en HPC het afweten waardoor VZV en HVGB een 5-0 overwinning cadeau kregen. De uitslagen van de wedstrijden zijn: DWT -DWR 3-2; Haarlem—l-IVGB 10-2; DWT— VZV 0-9: Haarlem—HPC 8-1; zodat van poule I de eindstand werd: 1. VZV: 2. DWT; 3. DWR. Poule..II: 1. Haarlem; 2. HVGB; 3. HPC. Hierdoor kwamen VZV en Haarlem in de eindstrijdom de wjsseibeker: bij de rust had VZV clank zij doelpunten van Blok. Jnnge- jan en Alders een 6-2 vdorsprong. In de tweede helft werd de voorsprong opgevoerd tot 7-3. Voor Haarlem werden de doelpunten gescoord door Van Goor, Hölsken en Beun- ter. Bij de dames waren dc uitslagen: DAW— .Surae 2-0: DAW—HVGB 6-2; Surae—HVGB 3-3 Heren: HVGB—DAW 0-9; HVGB—Surae 3-2; DAW—Surae 11-2. Eindstand: 1. DAW 8 pnt: 2. HVGB 3 pnt.; 3. Surae 1 pnt. De ecnenderügtoonsstemming heeft tic klankcnlaal der muziek een grote ver scheidenheid van melodie en harmonievol'- mingsmogelijkhcden gegeven met talrijke in de tot nu toe toegepaste stemmingen nog nimmer aan de dag getreden inter vallen. Er is als het ware een nieuwe klankenschat ontstaan, die als een woor denschat beschikbaar is gekomen voor een eveneens nieuwe muziektaal, die uiteraard aan dezelfde uitdrukkingswetten onder worpen is als de beproefde taal. maar die toch tot een andere formulering dwingt en het misschien wel toestaat nog nimmer uitgesproken muzikale gedachten tot klin kende werkelijkheid te maken. Hoe moet deze nieuwe taal gesproken worden? Hoe moet haar zinsbouw zijn, hoe het woordrilme en welke gevoelswaarde., welke expressieve inhoud heeft het „nieu we"' woord? Voor de componisten, die in vol ver trouwen artistieke mogelijkheden zien in de eenendertigtoonsstemming, lijkt het werken daarmede op een ontdekkingsreis, ongetwijfeld met talrijke verrassingen. Een der meest door de nieuwe stemming gegrepen Nederlandse componisten, Jan van Dijk heeft als resulaat. van zijn ont dekkingstocht een compositie „Musica per Organo trentunisono" uitgegeven. Zij werd zondagmiddag op het orgel in Teylers Museum uitgevoerd door de organist Piet Halsema. Het werk beslaat uit zeven delen, waar van de muziek gebouwd is op de achttoon- geslachlen. welke door middel van de„no- minale" speeltafel van het orgel toege past, kunnen worden. Jan van Dijk is bij het samenstellen van zijn „Musica" niet voor harde, wrange en onwelluidende sa menklanken teruggedeinsd. Hij heeft de consequenties van de mogelijkheden hier toe volledig aanvaard. Maar de zin van deze klankuitdrukkingen, esthetisch al thans, is bij deze auditie niet aan de dag getreden, gesteld nog dat dit mogelijk is. Toch waren er gedeelten, zoals het Inter mezzo. die spraken van een zuivere inspi ratie en vaak ben ik verrast door de bij zondere werking van waarlijk harmoni sche klankencombinaties, die wezen op een positieve ontwikkelingsmogelijkheid van een „nieuwe" muziek. Builen deze eenenderligtoonsmuziek vertolkte Piet Halsema nog de Pastorale voor orgel van Johann Sebastian Bach, de Toccata in F van Johann Pachelbcl en het Preludium en Fuga in D van Dietrich Buxtehude, werken dus. die geschreven werden in een vertrouwde klankentaai. De organist kon met deze muziek geheel zich zelf zijn en een vaardige speeltecniek de monstreren. P. Zwaanswijk De voetbalwedstrijd tussen een wclpcn- elftal van E.D.O. en één vai. Bloemendaal leverde na een aantrekkelijk verloop een 5-1 overwinning op voor de Haarlemse jongens.' Bloemendaal nam echter later revanche voor deze nederlaag, door in de drickamp, waarvoor elke vereniging een groot aantal jongens in het strijdperk bracht. E.D.O., V.O.L.O. en B.A.T.O. eindigden hierbij respectievelijk op de tweede, derde en vierde plaats. Met een gedisciplineerde de monstratie van de B.A.T.O. drumband en een massale slotapotheose werd deze jeugdsportdag geëindigd. Het laatste woord was aan E.D.O.'s voor zitter. die deze tweede Jeugdsportdag bij zonder geslaagd noemde. Hij betuigde zijn grote erkentelijkheid voor de medewer king van de B.A.T.O.-band. en verder aan de heren Knol en Guit van B.A.T.O., Boon stra van V.O.L.O., Vink van Bloemen daal en Rietberg van E.D.O. die zich naar hij zei. met meeslepend enthousias me hebben beijverd om deze sportmanifes tatie tot een succes te maken. De Zandvoortse politie heeft wegens ver duistering ingesloten een 24-jarige verkoop ster uit Haarlem. De verkoopster, werk zaam in een souvenirwinkel, zou in totaal voor vijfhonderd gulden hebben verduis terd. Nieuws in het kort Rustig weekeind. Dat het afgelopen weekeinde in Zandvoort- zeer rustig is ge weest blijkt wel uit het feit dat slechts aangifte is gedaan van diefstal van één fiets. In de drukke weekeinden van de laatste tijd werden gemiddeld tien scoo ters, bromfietsen en fietsen gestolen. Inbraak. In dc nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een stoomwasserij in de Haarlemse binnenstad. Kasten en papieren lagen over de grond verspfeid. Er wordt niet vermist. Opwckkingssamenknmst. Op uitno diging van cle Stichting tot verkondiging van het Evangelie en verspreiding van Christelijke lectuur, zal ds. A. van Gent uit Kaïnpen op donderdag 7 juli des avonds om acht uur in de Zuiderkapel aan de Zuiderstraat no. 15 te Haarlem spreken over het onderwerp: „Goddelijke voor waarden voor geestelijke opwekking". De jonge sopraanzangeres Hennic Godvliet uit Bussum, zal hierbij enkele liederen zingen. Onze landgenoot Dirk Schooneveld is za terdag in de eerste race voor het Europees kampioenschap in de Flying Dutchman- klasse, die in Sandhamn. een plaatsje in de omgeving van Stockholm wordt gehouden, met zijn boot Duysz ter Ghast. op de vijfde plaats geëindigd in 2 uur 8 min. 19 sec. De eerste race was voor de Zwitser Sie- genthaler in 1 uur 59 min. 27 sec. De we reldkampioen en titelhouder. Rolf Mulka. (WestDld) nam niet deel aan deze wedstrij den. „Een unieke carrière", noemde de heer II. Ledebocr, directeur van het kantoor Haarlem van de Twentsche Bank en voor zitter van het bestuur van het westelijk rayon, zaterdagmiddag de loopbaan van de heer A. H. A. Versteijnen, directeur van het Heemsteeds kantoor van deze bank, die in restaurant „Boekenroode" aan de Zandvoortselaan ter gelegenheid van zijn veertigjarig dienstverband werd gehuldigd. In zijn toespraak tot de jubila ris herinnerde de heer Ledeboer eraan, dat deze reeds op zestienjarige leeftijd bij de bank werkzaam was om op vieren twintig jarige leeftijd tót procuratiehouder te worden benoemd. Door zelfstudie, enthousiasme en doorzettingsvermogen ontving de heer Versteijnen ten slotte in 1946 de bekroning op zijn carrière door tot directeur te worden benoemd. De heer Ledeboer wees op de bezielende leiding van de jubilaris, welke op het kan toor een prettige collegialiteit en een voor beeldige sfeer heeft, bevorderd. Na ook te genover mevrouw Versteijnen de dank van dc directie onder woorden te hebben gebracht, bood spreker de jubilaris een geschenk onder envelop aan. Behalve zijn hartelijke felicitaties sprak de heer Lede boer tevens de wens uit, dat de Heem steedse directeur ook zijn gouden jubileum bij de bank zou mogen vieren. Namens het personeel van het Heem steedse kantoor sprak dc heer P. Blok, procuratiehouder, die zijn directeur be dankte voor de wijze, waarop deze steeds de belangen van het personeel heeft be vorderd. Als vertegenwoordiger van het gehele personeel wenste hij de heer en mevrouw Versteijnen nog vele gelukkige jaren toe. Deze toespraak werd besloten met het aanbieden van een televisietafel, en eer. apart geschenk voor mevrouw Ver steijnen. Nadat de heer G. de Boer, directeur van het Haarlemse kantoor, zijn collega even eens had gecomplimenteerd, sprak de heer Versteijnen een kort woord van dank. Met deze toespraak werd het eerste ge deelte van de receptie afgesloten, die was bestemd voor de directie en het personeel van de bank. Hierna konden relaties en andere belangstellenden de heer Versteij nen complimenteren, van welke gelegen heid vele honderden bezoekers gebruik, maakten. Onder hen bevonden zich de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. Ridder van Rappard; de gemeente-se cretaris, de heer A. van Wingerde; de hoofdinspecteur van politie, de heer A. Be- rentsen; wethouder mr. O. H. van Wijk; pastoor C. Pouw, ds. Adr. Oskamp diver- Adverlentie Zestienhonderd aspiranten hebben za terdagmiddag op de hockeyvelden van Bloemendaal deelgenomen aan de gym- nastiek-driekampen, aan de wedstrijden en aan vrije oefeningen en aan de mars wedstrijd, georganiseerd door de kring Amsterdam van het Koninklijk Nederlands Christelijk Gymnastiek Verbond. De ploegen uit Kennemerland behaalden daarbij de volgende resultaten: Kracht cn Vriendschap (Haarlem): 10 maal een twee de en 9 maal een derde prijs. Gazellen (Haarlem): 4 maal een tweede en 3 maal een derde prijs. FIT (Santpoort): I maal een eerste, 4 maal een tweede en 3 maal een derde prijs. „IJmuiden" 5 maal een eerste,- 9 maal een tweede en 10 maal een derde prijs. Hercules (Beverwijk): 1 maal een eerste, 12 maal een tweede en 5 maal een derde prijs. Voorts behaalde „IJmui den" (samen met Oranje Nassau-Amster dam) nog een eerste prijs in de wedstrijd vrije oefeningen me isjes 14—16 jaar. Bij de marswedstrijden gingen alle prijzen naar Amsterdamse verenigingen. se gemeenteraadsleden en vertegenwoor digers van organisaties, waarin de jubila ris een bestuursfunctie vervult. Zo werd het. Koningin Wilhelmina Fonds vertegenwoordigd door zijn directeur, de heer W. F. van Rappard uit Amsterdam. Deze dankte de heer Versteijnen voor diens charitatieve werk. Als penningmees ter heeft de heer Versteijnen alle moge lijkheden aangegrepen om de guldens voor de kankerbestrijding te verzamelen. Als bewijs van waardering overhandigde de heer Versteijnen een zilveren tafelaan- steker. De burgemeester van 'Heenisfeae, mr. A.G.A. ridder van Rappard, sprak even eens tot de jubilaris. Spreker betoonde zich uitermate erkentelijk voor het feit. dat hij de heer Versteijnen steeds heeft mogen ontmoeten in haast elk comité dat laten zijn dank cn bewondering uil te spre ken voor een dergelijk menslievende acti viteit. De uitslagen van de wedstrijden ge speeld in de bedrijfsvoetbalcompetitie afd. Haarlem KNVB luiden: Afd. A: SVOW 1—VVV 1 1-8: Figee 1— J. G. Nelis 4-3; Nebima 1—OCS 1 1-2. Afd. B: Nautamix 1—OVN 3-4; GIH HSM 2-2. Afd. C: CoopTramvogels 2-7. Afd. D: MSD 1—H. S. 6-2. Afd. E: OCS 2— Nebima 2 3-3; VVV 2— OCS 2 1-2. Afd. F: Figee 3—MSD 2 2-3. Afd. G: v. GoorKoks de Jong 1-2. Het programma voor de komende week luidt als volgt: 4 juli D H. S.Hilco (DSK); 4 juli A J. G. Nelis-VVV 1 (Spaarn- dam): 4 juli E Nautamix 2Nebima 2 (Sla perdijk); 5 juli B HSM—OVN (DDSK); 5 juli B GIH—WW (Spaarndam); 5 juli A Nebima 1SVOW 1 (Slaperdijk); 6 juli F BoruFigee 3 (Sleperdijk); 7 juli F de SchoofRuys (Slaperdijk); 8 juli C Nauta mix 2SVOW 2 (Slaperdijk); 8 juli C Pla- netaVES (DSK): 9 juli D HilcoFigee 2 2 uur (Slaperdijk); 9 juli G Hin-OCS 3 4.15 uur (Slaperdijk). In het Goffertstadion in Nijmegen is zondag een nationaal concours hippique gehouden. De voornaamste uitslagen luiden: Keizer Karei prijs (dressuurproef M): 1. Tonny Eysvogel (Haarlem) met Paddy 70 pt. 2. Tonny Eysvogel (Haarlem) met Ka- valier. 3. mej. M. Schroeder (Bloemendaal) met Wartburg. Prijs van de Kopsehof (invitatiespring concours) 1. Hans Vollaard (Velp) met Coureur 3 strafpt. tijd 100.3 sec. 2. Dr. G. Ch. F. Brinkbok (Arnhem) met Toscanella 4 - 78.2. 3. W. Mom (Berg en Dal) met Dreydan 4 - 91.4. 4. Isabella Speijer (Oos terbeek) met Kagera 8 - 85.2. 5. H. v. d. Werff iNijmcgen) met Kruza 8 - 86. 6. Ch. Bosveld (Arnhem) met Dreskind 8 - 90.3. Prijs van het Valkhof (kampioenschap van Nederland rijpaarden): 1. en kampioen van Nederland: Harry Wouters van den Oudenweyer (Eist) met Princess Mary, 2. S. M. Pruikemaker (Wassenaar) met Le Marabout, 3. Wiel Hendrickx (Grathem) met Bambi. Zaterdagavond om elf uur is een 29- jarige Haarlemmer, die met zijn brom- tandem de bocht van de Papentorenvest naar de Oostvest te ruim nam, tegen de achterzijde van een personenauto gebotst. De auto werd licht beschadigd. De politie meende dat de Haarlemmer onder invloed van drank was en bracht hem naar het bureau om de bloedproef te nemen. De tandem werd in beslag genomen. De Haarlemse politic heeft zaterdagavond twee Hsurlemmers, een 21-jarige werk tuigkundige en een 23-,jarige typograaf gearresteerd die een Haarlems echtpaar op straat hebben lastig gevallen, mishan deld cn bedreigd. De mannen liepen omstreeks negen uur in de Jsnsstraat. Ze pasten judogrepen op elkaar toe en een hunner viel daarbij een keer op straat. Toen zij het echtpaar, een 47-jarige koster en zijn echtgenote, passeerden, gingen zij ieder aan een kant lopen. Zij maakten allerlei opmerkingen en op de Jansbrug vroeg een der man nen de koster: 'Heb je wel eens in het water gelegen?". Daarbij sloeg hij de koster in het ge zicht. Diens vrouw nam het voor haai man op en sloeg dc aanvaller met haar handtasje. De andere jongeman zei daar op: „Geef maar een joetje, dan laten we jullie met rust"'. Na een korte vechtpartij tussen de kos ter en een der jongelui liep het echtpaar door naar de Parklaan. Het zou daar op bezoek gaan bij kennissen. Terwijl zij in de portiek van deze woning stonden kwam het tweetal weer op hen af en vroeg weer dreigend om een „joetje". Een hunner gaf nu de vrouw van de koster een stomp in het gezicht. In de woning van de kennissen waar schuwde het echtpaar de politie. Personeel van de Radioautodienst arresteerde daar na in een café aan de Jansstraat de beide Haarlemmers en bracht hen over naar het bureau aan de Smedestraat. Het tweetal werd ingesloten en zal zich hebben te verantwoorden wegens openlij ke geweldpleging met vereende krachten en afpersing. Voor de vrijstelling van betaling van luistergeld (radio-retributie) op grond van financiële draagkracht, zijn nieuwe nor men vastgesteld door de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten cn Wetenschappen mr. Y. Scholten, in overleg met de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid. De nieuwe regeling heeft terugwerkende kracht tot 28 maart 1960. Vrijstelling kan nu worden verleend aan hen. wier wekelijkse inkomen niet hoger is dan de hieronder voor de verschillende ge- meenteklassen aangegeven bedragen. Gemeenteklasse I: alleenstaanden 37.15. gezinnen van twee personen 53.10; ge meenteklasse II: 36.45 en f 52.10: gemeen teklasse III: 35.75 en 51.10; gemeente klasse IV: 35.05 en 50.10; gemeenteklasse V 34.35 en 49.10. Voor elk gezinslid meer wordt de norm met f 5.verhoogd. Te beginnen met 1 juli 1960 kan ook vrij stelling van de betaling van kijkgeld (televisie) worden verleend aan behoeftige invaliden en chronisch zieken, wier inko men niet hoger is dan de boven aangegeven normen. Daarnaast staat nog de mogelijk heid van vrijstelling voor instellingen van weldadigheid, ernstige militaire oorlogsin validen, verzetsinvaliden en zeelieden-oor logsslachtoffers; bij deze categorieën speelt het inkomen echter geen rol. Hedenmorgen zijn de leden van het jeugdkoor Inter Nos, onder leiding vav. dirigent Jan. Booda per autobus van de Stadsschouwburg te Haar.lem vertrok ken naar Hoek van Holland, vanwaar zij per boot naar Engeland gaan. Daar zal het: koor deelnemen aan het Inter national Musical Eisteddfod, dat jaar lijks in Llangollen in Wales wordt ge houden en ivaaraan vorig jaar koren uit eenendertig landen deelnamen. Advertentie Delft. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het propaedeu- lisch examen voor civiel ingenieur: J. W. Dorresteijn (Hillegom); J. Hieter (Haar lem): A. Hoogvorst (Beverwijk); J. de Jong (Haarlem): A. J. van Noort (IJmuiden): E. J. Warle (Haarlem). Geslaagd voor het kandidaatsexamen voor scheikundig ingenieur: K. J. Huisman (Beverwijk), L. van Koeverdinge (Hille gom), R. E. Raats, (Heemstede), J. W. Uijlenbroek (Velsen), J. Veltman (Haar lem). Geslaagd voor het ingenieursexamen voor scheikundig ingenieur: C. W. Dekker (Aerdenhout). Leiden. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het kandidaats examen geneeskunde II: D. J. L. Kors (Overveen). Geslaagd voor het artsexamen: Teng Tjoe Tie (Haarlem). Rotterdam. Geslaagd voor het staats examen muziek, diploma piano-b: mej. B. Lepiet (Haarlem en mej. L. Trimbach (Haarlem). Haarlem. Bij de in Haarlem gehou den mulo-examens zijn geslaagd voor di ploma a de dames C. Numan (Beverwijk); J. T. Pel (Velsen-N.); C. E. Friedl (Haar lem): S. A. v. Kogelenberg (Heemstede); J. v. Dijk, I. J. Verton, J. H. E. ter Wee, G. J. Houweling, A. R. Koning, C. W. Arse- hoek (allen Haarlem); M. M. Koster (Heem stede); E. Boer (Zwanenburg); E. J. Bon (Haarlem); F. de Smalen (Castricum); en de heren: J. Hartog, R. Kaagman, B. J. A. de Jong, J. B. Schreuder, J. Stillebroer, G. Klanderman. B. Boomsma, (allen Haarlem); C. Bregman (Heemstede). Afgewezen 6 kandidaten. Amsterdam, (V.U.). Geslaagd voor het doctoraal examen economie C. J. Filet, Heemstede. Haarlem. Aan het Lourens Coster lyceum (Zijlvest 27 te Haarlem), zijn ge slaagd voor het eindexamen afdeling HBS A met 5-jarige cursus: mej. M. Blokker, G. J. Borman, W. Bijleveld, W. J. Croes. mejuffrouw M. S. van Duffelen. R. J. C. van Emmerik, mejuffrouw C. J. Huls bos, mej. I. Kerkhoff, mej. M. Kools, J. H. Reurts, mej. E. Y. Schipper, mej. M. Schippers, G. Schuilenburg, mej. S. Sies- werda, R. Stubenitsky, mej. A. van de Vosse, W. N. van der Werff, T. L. Wieringa.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5