Honderd Noordiiollandse gemeenten hebben financiële tekorten en bondig Koel en onstandvastig weer Journalisten protesteren tegen optreden van de politie Commissaris belooft een onderzoek Kikvorsman zal schade bij de Scheven ingse pier opnemen Limburg subsidieert studie godgeleerdheid van alle gezindten Een derde heeft voor dekking ervan onvoldoende reserves beschikbaar V.S. laten opnieuw 10.000 gerepatrieerden uit Indonesië toe Zes doden in het verkeer Nieuwe rijksweg 43 in Groningen geopend Rijswijk gebruikte gegevens van de volkstelling Vis valt jongen aan op Sint Maarten Kortere opleiding voor reserve-officieren 2 Na aanhouding verslaggever Politie-optreden afgekeurd Recorddag voor Schiphol Door drs W. A. v. d. Donk Prins Bernhard bezoekt Stuyvesant-collectie Clandestiene inwoners opgespoord ft DINSDAG 5 JULI 1960 De heer Theo Eerdmans, voorzitter van „De Amsterdamse Pers" (een vereniging van hoofdstedelijke journalisten) heeft bij de waarnemend hoofdcommissaris van po litie in Amsterdam, de heer Gaikema, pro test aangetekend tegen het optreden van een agent van het bureau Warmoesstraat jegens een journalist van De Volkskrant en om een onderzoek in deze zaak ver zocht. Twee Amsterdamse journalisten van het Vrije Volk overwegen eveneens een klacht wegens belediging in te dienen tegen de politieambtenaar, die hen zondagmiddag uit het bureau Warmoesstraat heeft ver wijderd. Zij achten zich beledigd door de opmerking „persmuskieten horen hier niet", die de politieman tegenover hen zou hebben geuit. De journalisten hebben van hun voornemen mededeling gedaan aan commissaris T. Rozema van het bureau Warmoesstraat, met wie zij gistermiddag een onderhoud van een uur hebben ge had. Een en ander houdt verband met de gis teren gemelde mishandeling van de Volks krant-verslaggever A. B. door twee figu ren van de Amsterdamse walletjes. De beide andere journalisten waren getuige van dit incident. Ze wilden, nadat B. door een politieagent was opgebracht, bij de po litie een getuigenverklaring afleggen, evenals de figuren die B. hadden mishan deld en die wel tot het politiebureau wa ren toegelaten. Doch de verslaggevers werden uit het bureau verwijderd, waar bij een van de politiemannen de volgens de journalisten beledigende opmerking ge maakt zou hebben. Commissaris Rozema deelde ons mede dat beide journalisten vandaag in deze zaak als getuigen zullen worden verhoord. Ook de Volkskrantverslaggever B., tegen wie proces-verbaal werd opgemaakt om dat hij zich als rechercheur zou hebben voorgesteld, en die zelf een aanklacht we gens mishandeling indiende, wordt van daag voor een verhoor op het bureau War moesstraat verwacht. Commissaris Rozema zei dat hij een onderzoek naar de beweerde belediging zal laten instellen nadat de journalisten hun klacht bij de hoofdcommissaris hebben ingediend. Voorts zei hij dat B. zijn pers penning, die zondag in beslag werd geno men, morgen kan komen terughalen. Deze onverkwikkelijke affaire heeft maandag in de landelijke dagbladen veel aandacht gekregen. Diverse bladen heb ben daarbij, vooruitlopend op het officiële onderzoek, het optreden van de politie afgekeurd. Trouw schrijft: „Meteen na het ge vecht werd de journalist aangehouden door een agent, die gretig de beschuldiging van de twee onderwereldfiguren: „hij heeft zich voor rechercheur uitgegeven" aan vaardde." Het Vrije Volk zegt: „Ieder zinnig mens zou nu menen, dat de politie onmid dellijk de hotelhouder met zijn helpers in de kraag zou hebben gegrepen. Want wat er ook waar zou mogen zijn van de bewe ring van de hotelhouder, hij heeft zich van molestaties geheel te onthouden. Maar de dienstdoende beambte van het bureau Warmoesstraat heeft de verwachting van zinnige mensen beschaamd. Hij nam niet de hotelhouder en zijn kornuiten mee, maar de verslaggever van de Volkskrant". Het Alg. Handelsblad verklaart dat de journalist, die geen enkele weer stand bood, op ruwe wijze bij de arm werd gepakt en als een misdadiger over straat werd getransporteerd. „Pas nadat hij ge ruime tijd over het hem ten laste gelegde „misdrijf' was verhoord, werd de verslag gever in de gelegenheid gesteld een ver klaring af te leggen tegen de twee onder wereldfiguren, die hem hadden mishan deld." Het Nieuws van de Dag schrijft: „Drie uur lang duurde het opstellen van de processen-verbaal en al die tijd bleef B. met een gezwollen oog en een wond aan zijn achterhoofd zonder medische hulp." „Hoewel de feiten een bijzonder duide lijke taal schijnen te spreken", zegt Het Kikvorsman Maarten Ahlrichs heeft op dracht gekregen, zo snel mogelijk een si tuatietekening te leveren aan de hand waar van de bergers kunnen vaststellen, hoe zij door de zee verzwolgen bouwsteigers, menckstelling en Hollandse heistellingen van Schevenings wandelpier-in-aanbouw uit het water kunnen halen, waarin zij vorige week tijdens een zware wester storm gekapseisd zijn. Hoewel Alrichs al twee jaar werkt voor de „Eerste Nederlandse Kikvorsservice" van het bergingsbedrijf W. Smit en Co. in Rotterdam en daarvoor dook bij de ma rine, vindt hij het geen eenvoudige op dracht. „Zondag heb ik voor het eerst ge doken bij de pier. De zee was echter te ruw. Ik kon geen hand voor mijn ogen zien. Maar eens kijken hoe het nu gaat. Toen hij dat zei, draaide de motor al van de Scheveningse kotter „Alida" die hem compleet met zijn arsenaal aan tou wen, branders, zuurstofflessen en zwem vliezen naar de pier zou brengen. Want er is haast bij dit klusje. Het begon trouwens als heel goed, zondag, zei de heer Smit van het bergingsbedrijf, „met een bekeu ringWij hadden de auto buiten ons weten geparkeerd op een plaats op de bou levard bij de pier, waar dat niet mag. En fin, ik ben naar de politie gegaan, en ik heb gezegd: als jullie de bouw van de pier snel weer op gang willen brengen, moeten jullie ons toestemming geven om de wa gens met materiaal daar neer te zetten. Dat komt nu ook in orde.." Op de pier zelf houdt men het werk thans zo goed mogelijk aan de gang. Er is begonnen met het volstorten van de holle betonnen palen, die reeds waren ge plaatst, Het wachten blijft echter op de situatie-tekening, die de kikvorsman moet leveren. Daarna wil men het gezonken materiaal met drijvende bokken lichten. Parool, „schorten wij ons oordeel nog even op tot bekend zal zijn, wat de Am sterdamse hoofdcommissaris naar aanlei ding van de stap van de voorzitter van de de Amsterdamse Pers zal ondernemen." De Telegraaf citeert een passage uit het officiële politierapport over de zaak en constateert dat de politie opzettelijk een valse voorstelling van zaken geeft welke lachwekkend zou zijn wanneer de achter grond niet zo ernstig was. „Ernstig omdat hieruit wederom blijkt, dat verschillende politie-functionarissen in Amsterdam er niet voor terugdeinzen uit gebrek aan gezag of welke opportuni- teitsoverwegingen ook met verdraaiing van de feiten de onderwereld ten koste van de maatschappelijke burger in bescher ming nemen?" Provinciale Staten van Limburg hebben maandag zonder hoofdelijke stemming be sloten, met ingang van 1 september 1959 t:t subsidiëring der opleidingen van be dienaren van de godsdienst over te gaan. Het subsidie zal worden verleend aan in Nederland gevestigde, en aan een erkend kerkgenootschap of onderdeel daarvan toe behorende inrichtingen voor de opleiding van bedienaren van de godsdienst en wel uitsluitend voor uit Limburg afkomstige studenten in de godgeleerdheid. Het sub sidiebedrag werd daarbij bepaald op vijf tig gulden per student per studiejaar. Aanvankelijk zou de provinciale subsi die alleen verleend worden voor de op leiding van r.k. geestelijken. Gedeputeerde Staten bepaalden in hun voorstel echter, dat ook voor de opleiding van bedienaren van het geloof van alle gezindten een sub sidie verleend zal worden met die restric tie, dat zulk een opleiding uitgaat van een kerkgenootschap. Zondag 3 juli is voor de luchthaven Schiphol een top-dag geweest. Op die dag passeerden 6.097 vertrekkende en aanko mende passagiers de Nederlandse lucht haven. Dit is een nieuw record. Dit re sulteerde in overvolle wachtkamers, die op dergelijke aantallen niet berekend zijn. maar de uitbreidingswerkzaamheden zijn in een vergevorderd stadium. Gehoopt wordt, dat de verbouwde restaurants en vertrek- en aankomsthallen in september gereed zullen zijn. Deze verbouwingen zijn slechts bedoeld als tijdelijke maatregel. Het is de bedoe ling het gehele passagierscentrum, dat men op Schiphol het „verkeersareaal" noemt, naar een plek vlak bij de rijksweg Am sterdam—Den Haag te verhuizen. In 1959 werden op de drukste dag van het jaar ruim 5100 passagiers geteld. Advertentie Rotrerdam-shag met de pure Kentucky Va*» de 119 gemeenten van Noordholland hebben er 100 (dit is 84 percent van het totale aantal) een tekort op haar begroting voor I960 geraamd. In de groep van gemeenten met minder dan 1000 inwoners de allerkleinste dus komt het minste aantal geraamde te korten voor. Die tussen 1000 en 20.000 in woners vertonen ten dele een ongelijk beeld, maar de 13 gemeenten met 20.000 inwoners of meer hebben alle zonder enige uitzondering een tekort op de begroting 'oor 1960. De 32 in het zogenaamde probleemgebied liggende gemeenten wijken ten aanzien van het beeid barer tekorten weinig af van de overige in Noordholland. Het totaal dezer op het budget 1960 ge raamde tekorten der bedoelde 100 gemeen ten bedraagt bijna 47% miljoen gulden 47.361.571) dat is gemiddeld 24,9 per inwoner van de „tekortgemeenten", of 6,5 percent van het totaal van haar budgetten. Hierin is voor Amsterdam bijna 24 mil joen 23.792.687) dit is gemiddeld 27 per inwoner of 5,4 percent van haar totale budget begrepen en van Haarlem bijna 5,4 miljoen 5.339.315), dit is gemiddeld ongeveer 32 per inwoner of 10 percent van haar totale begroting. Indien Amsterdam even buiten beschou wing wordt gelaten, dan hebben de overige 99 „tekortgemeenten" te zamen een budget tair deficit van ruim 23% miljoen gulden 23.568.884) dit is gemiddeld 21,50 per inwoner, of 8,1 percent van het totale bud get, waarin en waartegenover Haarlem met een gemiddelde van 32 of de helft méér wel zeer ongunstig afsteekt. De percentages, die de tekorten 1960 van de begrotingscijfers der afzonderlijke ge meenten uitmaken, variëren voor de in het geding zijnde 100 gemeenten van 1,4 per cent (St. Maarten) tot 23 percent (Haar lemmermeer). Onderstaand zijn opgegeven de tekortpercentages van een 16-tal ge meenten uit de provincie. Velsen1,6 Haarlem10 Zaandam 2,5 Alkmaar11 Heemstede5,3 Hilvesrsum 11,3 Amsterdam 5,4 Medemblik12,3 Naarden 5,4 Castricum 12,6 Uithoorn8, Beverwijk 14,4 Hoorn 8,4 Diemen 16,4 Texel 9,1 Marken 16,8 Bijna 2/3 van de „deficif'-gemeenten, n.l. 64 van de 100, hebben haar tekorten, ook dat voor 1960. door uit haar reserves te putten, nog geheel kunnen dekken. Andere gemeenten (12 in getal) daarentegen heb ben tot volledige dekking geen voldoende reserves beschikbaar, zodat deze groep de geraamde tekorten-1960 slechts ten dele kan dekken. Weer andere gementen, t.w. 24 in getal, d.i. V\ van alle tekort-gemeenten, hebben geheel geen reserves meer te harer be schikking, zodat haar tekorten-1960 vol ledig ongedekt zijn. Hiervan zijn er 3, die weliswaar een geheel ongedekt tekort 1960 hebben, maar gelukkig niet met tekorten van vorige dienstjaren hebben te kampen, met 21 gemeenten is dat helaas wel het geval. Er zyn dus in totaal nog 36 ongedekte tekorten. Het gaat hierbij derhalve om 36 van de Noordhollandse „deficif-gemeen- ten, d.i. ruim een derde van het totaal. Voegt men hij de ongedekte tekorten 1960 de ongedekte tekorten van voorgaande dienstjaren, dan komt men voor geheel Noordholland tot een totaal bedrag van bijna 44 miljoen 43.848.789), waarin begrepen ruim 30 miljoen 30.056.282) voor Amsterdam en ruim 2'/: miljoen 2.543.333) voor Haarlem. De gezamenlijke ongedekte tekor ten, dus die van 1960 en eventuele tekor ten van Vroegere dienstjaren tezamen ge nomen, bedragen 7,5 van hel totaal der gezamenlijke budgetten der „ongedekt deficiF'-gemeenten; het hiermede con gruente gemiddelde bedrag per inwoner dezer gemeenten is 31,08. Onnodig te zeggen, dat gemeenten, die helemaal geen reserves meer hebben, maar ook zij, die na volledige dekking van haar begrotingstekorten daarover nog beschik ken, met groot verlangen uitzien naar wat de voorgenomen sanering van haar finan ciën haar brengen zal. Moge voorkomen worden, dat gemeen ten in de toestand van noodlijdendheid geraken! En moge vooral de komende nieu we regeling van de financiële verhouding RijkGemeenten voor de laatsten de her stelde basis zijn van een even voorzichtig als progressief beleid! De Amerikaanse senaat en het Huis van Afgevaardigden hebben een wetsvoorstel aanvaard, waarbij de Pastore-Walterwet is verlengd en het aantal onder deze wet uit te geven immigratievisa is verdubbeld. De nieuwe wet, welke naar verwacht wordt, in de loop van de volgende week door president Eisenhower zal worden on dertekend, zal het mogelijk maken dat nogmaals 3136 gerepatrieerden uit Indone sië met hun gezinnen in de Verenigde Staten zullen worden toegelaten. Blijkens de ervaring die onder bet eerste program ma van deze wet is opgedaan, houdt dit in dat 9000 a 10.000 gei'epatrieerden zich buiten de noi'male quotumregeling om in de eerstkomende jaren in de Ver enigde Staten zullen kunnen vestigen. Tot dusverre werd aan 15.000 uit Indo nesië gerepatrieerde Nederlanders de mo gelijkheid geboden zich in Amerika een nieuw bestaan op te bouwen. Bij vol tooiing van het nieuwe programma, dat zal gelden voor gerepatrieerden van Nederlandse nationaliteit, die tussen 1 januari 1949 en 2 september 1958 uit Indo nesië in Nederland zijn aangekomen, zal dit aantal tot 25.000 zijn gestegen. Op de Provinciale weg tussen Venlo en Hoi-st is maandagavond een ernstig verkeersongeluk gebeurd, waarbij twee personen om het leven kwamen. Zij zijn de 36-jarige J. Fikkert en zijn moeder, de 70-jax'ige mevrouw Fikkert-Nooij, wo nende te Venlo. De 30-jarige E. J„ direc teur van een fabriek te Tegelen, werd ernstig gewond. Het ongeluk gebeurde, toen de wagen van de heer J. komende uit de richting Venlo, plotseling moest afi'emmen voor een tegenligger. De heer J. verloor de macht over het suur, waar na de wagen in botsing kwam met de auto van de familie Fikkert. De laatste wagen werd volkomen vernield. De inzittenden moeten op slag dood zijn geweest. In Uti-echt is een 16-jax*ig meisje, S. M. Kuzee, aangex-eden door een militaire auto, bestuurd door een 23-jarige sergeant. Deze zwenkte plotseling naar i-echts om een te genligger te ontwijken, waarbij het meisje werd aangei'eden, Zij was op slag dood. In Wateringen is een jongeman omge komen bij een rit met een auto, die hij van zijn werkgever had weggenomen. Het slachtoffer-, de 23-jarige L. K. uit Den Haag, had tijdens zijn werktijd, samen met de 18-jai-ige H. v.d. M. uit Wateringen, een café bezocht. Dat kostte de twee jon gemannen ontslag op slaande voet, uit wraak waarvoor zij de auto van hun ex- werkgever wegnamen bij de veiling in Kwintsheul. Op de Bovendijk in Waterin gen vei-loor K. de macht over het stuur, waai-na de auto over de kop sloeg. K. werd zwaar gewond en overleed korte tijd latei'. Van der M. liep minder ernstige kwetsuren op. In Weesperkarspel stak de 79-jarige we duwe Kruiswijk de Pi-ovinciale Weg Hil- versum-Amsterdam over naar een bushal te. Zij zag niet, dat een auto naderde. Zij werd aangei-eden en eimstig gewond. Tij dens haar overbrenging naar een zieken huis is zij ovei'leden. In Heerhugowaai-d is de 61-jarige pluim veehouder Sj. de Vries door een auto aan gereden, toen hij per bromfiets van zijn erf af de weg opi-eed. Hij was op slag dood. De minister van Verkeer en Waterstaat de heer H. A. Korthals heeft maandagmid dag te Max-um de nieuwe rijksweg 43, die een snellere verbinding mogelijk maakt tussen Groningen en het westen des land, officieel geopend. De minister klom op een dragline en verwijderde met de grijper de afsluithek ken. Daarna trok een fleurige stoet voorbij waarin de oudste en nieuwste modellen auto's, fietsen en motoren meereden, als mede een aantal historische rijtuigen, af komstig uit het nationale rijtuigmuseum te Leek. Rijksweg 43 is een belangrijke scha kel in de industriële ontsluiting van Gro- ningens zuidwesthoek. De 96 km rijksweg 43 hebben 30 miloen gulden gekost. In voor bereiding is een meer rechtstreekse ver binding via Emmeloord-Lelystad, maar i-ealisei'ing van deze verbinding kost tijd en geld. De rijksweg 43 tot Joure zal een schakel zijn in deze toekomstige verbin ding. Prins Bernhard heeft maandag in de Peter Stuyvesant fabrieken te Zevenaar de Peter Stuyvesant-collectie, een verzame ling schilderijen, vervaardigd door kunste naars uit dertien Europese landen, in ogen schouw genomen. De Prins is voorzitter van de Fondation Européenne de la Culture, die in samen werking met de stichting Kunst en Bedrijf en de Peter Stuyvesantfabrieken de kun- stenaai's heeft aangewezen die hun land in de collectie vertegenwoordigen. De collectie is symbolisch overgedragen door mi-. H. J. Reinink. directeur-genex-aal voor de Kunsten en Buitenlandse Culturele Betrekkingen van het ministerie van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen. De schilders hebben ieder op hun manier het begi'ip „levensvreugde" weergegeven. De mogelijkheid bestaat, dat de Peter Stuyvesant-collectie op reis gaat. Over wogen wordt, de collectie in een aantal Nederlandse steden ten toon te stellen. On derhandelingen daarover zijn nog gaande. Aan de collectie hebben meegewerkt de kunstenaai's Peter Bischof (Oostenrijk) Lars Bo (Dennemarken), Walter Brendel (Duitsland), Jose Jorge da Silva Escada (Portugal). Jef Diedei-en (Nedei'land), Max Günther (Zwitserland), Ben Heyart (Luxembui-g), Achille Parilli (Italië), Staf fan Ostlund (Zweden), John Rudge (En geland), Henry Thomas (Franki'ijk), Thur- mann-Nielsen (Noorwegen) en Christiane Willemsen (België). Griek vrijgelaten. Een 32-jarige Griekse piloot, die drie dagen geleden dooi de ï-ijkspolitie werd gearresteeerd, is op vrije voeten gesteld. Hij wordt ervan ver dacht van de i-ijksluchtvaartdienst in Den Haag op grond van vei-valste buitenlandse vliegbrevetten een Nederlands vliegbewijs te hebben gekregen. Autobrievenbus. Bij een benzinesta tion op het Kanaleneiland te Uti-echt heeft P.T.T. bij wijze van proef als service aan automobilisten een brievenbus geplaatst. Het is een gewone bus waarin de bestuur- der zonder zijn auto te vei'laten zijn cor respondentie kan posten en die vier keer per dag wox-dt gelicht. Clandestiene zenders. Opspox-ings- ambtenaren van P.T.T. hebben in samen werking met de rijkspolitie van Haaksber gen de clandestiene zender die uitzond on der de namen „Acht.erhoekse Radio Unie", „AZ Vier" en „Marina II en III" opge spoord en in beslag genomen. Procesver baal werd opgemaakt tegen een 18-jarige metaalbewerker en een 14-jarige scholier. In Groningen onderging de clandestiene zender „Bremerhaven" hetzelfde lot. Pro cesverbaal werd opgemaakt tegen een 27- jarige sjouwerman. Jongen verdwenen. De politie in Den Haag verzoekt namens de ouders de op sporing van Ignatius Johannes Max-ia Ver laan. oud 15 jaar, scholier, wonende in Den Haag. De jongen is sinds 1 juli spoorloos. Diner by kaarslicht. Met het eerste toestel van de nieuwe B.E.A.-lijndienst BirminghamAmsterdam, is gisteren een gezelschap notabelen en journalisten uit deze Engelse stad voor een bezoek van enkele dagen in Nedex-land aangekomen. De bezoekers, waaronder de Lord-Mayor (burgemeester) van Birmingham, waren des avonds de gasten van het Amsterdamse gemeentebestuur aan een diner-bij-kaars- ïicht in de ridderzaal van het Muiderslot, waarbij Rosa Spier harpmuziek speelde. Ook de Britse ambassadeur in Nederland, Sir Paul Mason, diens echtgeno'^ en de Britse consul-generaal zaten aan >^e maal tijd aan. In de gemeente Rijswijk (Z.H.) zijn de gegevens omtrent dij bevolking, verkre gen door de volkstelling, door de gemeente gebruikt om clandestiene inwoners op te spox-en. Dezer dagen kregen clandestiene inwo- nex-s van Rijswijk, dus zij die hun vesti- gin in de gemeente niet aan de afdeling Bevolking hadden opgegeven, een kaart in de bus, waarop hun verzocht werd inlich tingen over hun vestiging te geven. Op de ze kaart staat de mededeling, dat hun aanwezigheid in de gemeente Rijswijk door middel van de volkstellingsformulie ren bekend is geworden. PHILIPSBURG. Het dagblad „Beurs en Nieuwsberichten" meldt uit Philips- burg op St. Maarten (Ned. Antillen) dat daar een ongeveer twaalfjarige jongen is aangevallen door een geep. De jongen was met twee vrienden aan het spelen met een opgeblazen autoband toen de vis aanviel, eerst de band lek beet en vervolgens de jongen ernstig verwondde. Zijn vrienden slaagden er in hem aan wal te brengen. Dank zij onmiddellijk operatief ingrijpen kon zijn leven behouden blijven. De thans acht maanden durende oplei dingen van reserve-officieren, dienstplich tige onderofficieren en specialisten bij de Koninklijke Landmacht zullen met een maand worden bekort teneinde ernstige tekorten aan dit hogere pex-soneel bij de parate onderdelen weg te werken. De wei nig opleidingen, die langer dan acht maan den duren, zullen met twee maanden worden bekox-t. De inki'imping van de op- leidingstijd zal per 1 oktober ingaan. Tussen een 1'. -dx-ukgeibed bij IJsland, dat voox-al in de hogere luchtlagen goed is ontwikkeld, en een hogedx-ukgebied bij de Azoren, komt op de oceaan een wes telijke circulatie voor, die zich geleidelijk verder over West-Europa uitbreidt. In de westelijke stroming bewoog een depressie mee, waarvan het centrum vanochtend bij Iex-land aankwam. Verwacht wordt dat dit lagedrukgebied morgen op de Noord zee komt te liggen, waai-door het weer in Nedex'land onstandvastig zal zijn. De wind zal westelijk worden en tamelijk koele oceaanlucht aanvoex'en. WEERRAPPORTEN Woensdag 6 juli Zon op 4.28 uur, onder 21.01 uur. Maan op 18.15 uur, onder 2.31 uur. Maanstanden 8 juli 20.37 uur Volle maan 15 juli 16.43 uur Laatste kwartier. 23 juli 19.31 uur Nieuwe maan. 31 juli 13.39 uur Eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 5 juli Hoog water 12.27 en uur. Laag water 7.32 en 20.26 uur. Woensdag 6 juli Hoog water 0.55 en 13.31 uur. Laag water 8.51 en 21.30 uur. Het hoog en laag water te Zandvoox-t is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Temperaturen, en binnenlanc Duiten- iheden- a morgen 7 uur Neerslag: tl «2 ea laatste 24 uur |S U o c Sa Den Helder zwaar bew zw 17 0 Ypenburg zwaar bew. zw 21 0 Vlissingen regen zzw 21 0,1 Eelde zwaar bew. zzw 20 0 De Bilt geheel bew zzw 20 0 Twente zwaar bew zw 21 0 Eindhoven motregen zw 21 1 Zd-Limburg motregen z 20 2 Helsinki onbewolkt ono 15 0,2 Stockholm regenbui O 21 14 Oslo zwaar bew ozo 21 5 Kopenhagen zwaar bew. wnw 18 0 Aberdeen mist windst. 18 0 Londen regen z 23 3 Amsterdam licht bew. zzw 20 0 Brussel zwaar bew. zzw 22 0 Luxemburg mist zzw 19 Parijs zwaar bew. zzw 24 0 Bordeaux zwaar bew. zzw 24 0 Grenoble zwaar bew. windst. 23 0 Nice zwaar bew. n 26 0 Berlijn geheel bew nw 17 9 Frankfort regen zw 23 0,3 München half bew. zzw 19 0 Zürich regen windst. 20 0,1 Genève regen windst. 21 0,1 Locarno zwaar bew. windst. 27 0 Wenen onbewolkt wnw 18 0,4 rnnsbruck zwaar bew. w 21 0 Athene haL bew. n 31 0 Rome onbewolkt windst. 30 0 Ajaccio licht bew. no 26 0 Madrid onbewolkt windst. 30 0 Mallorca onbewolkt windst. 0 Lissabon zwaar bew nno 24 0 Belgx-ado zwaar bew. w 19 4

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2