Geldermans, Damen en Niesten vooraan in rit over de Aubisque RONDE IN CIJFERS Nencini heroverde in snelle afdaling de gele trui Deen Warrer won eerste race hij de draken Vermoeid Nederlands elftal keerde terug uit de West RONDE VAN FRANKRIJK FIETSEN HOUDT U FIT! Henny de Ruyter in september naar Argentinië Zeven RCH-ers en een VSV-er op transferlijst Strenge straffen voor het bestuur van VIOS OM DE DRAGON-CUP Toestand van renner Gismondi precair Vijf renners in Oost- Duitsland doodgereden Regen spelbreker bij tennis en volleybal \Y ÜENSDAG 6 JULI 1960 11 Het gevecht om de gele trui is in de eerste Pyreneeën- etappe niet in de beklimming van de Aubisque, maar juist in de lange afdaling na de top in volle omvang be gonnen. In de laatste 57 km naar het auto-circuit van Pau reden de Italiaan Nencini en de Fransman Rivière in eendrachtige samenwerking met Battistini, die het eerst de top van de Pyreneeën had bereikt, Manza- neque en Rostollan, de Belgische drager van de gele trui Adriaenssens naar een achterstand van iets meer dan twee minuten. En dat was ruim voldoende voor Nencini om het rentegevende tricot van Adriaenssens over te nemen. In het algemeen klassement staat Rivière, die na een verwoedde spurt met een paar centimeter verschil voor Nencini zijn derde etappe-zege vierde nu op de tweede plaats met een achterstand van slechts 32 seconden. Adriaenssens is naar de derde plaats gezakt met een achterstand van 1 minuut 19 sec. op Nencini. Van de Nederlanders reden Geldermans. Damen en Niesten een uitstekende wed strijd. Geldermans demarreerde een paar kilometer voor de meet in het gezelschap van de Italiaanse klimspecialist Massignan uit het groepje waarin Adriaenssens zich tevergeefs tegen de dreigende nederlaag had verweerd, loste de Italiaan op het open circuit en veroverde als eerste buitenlander uit de kleine ploegen een fraaie zesde plaats. Maar bovendien legden Niesten en Damen in het peloton, dat vlak voor het circuit de groep Adriaenssens overweldigde, beslag op de negende en tiende plaats zodat de Nederlandse equipe bovendien de niet onaanzienlijke premie voor de eerste kleine ploeg behaalde. Geldermans, die zich de laatste dagen al van zijn beste zijde had laten zien, schoof in het algemeen klassement weer drie plaatsen op en staat nu vijftiende op veer tien minuten en 35 seconden van de gele trui. De grootste winst op de ranglijst boekten echter Damen en Niesten. De Bra bander was bijzonder tevreden over zijn prestaties in de eerste etappe en steeg van de 41ste naar de 25ste plaats. Niet een maal in de voorgaande negen dagen was Damen zo spraakzaam geweest als nu aan de finish in Pau. Zeker de grootste ver rassing vormde het rijden van Niesten, die in zijn loopbaan ternauwernood een echte berg had gezien. De benjamin van de Nederlandse ploeg en van de gehele Tour weerde zich echter alsof hij in de Pyreneeën en niet in het vlakke Noord hollandse polderland was geboren en rukte op van de 60ste naar de 36ste plaats. Piet van Est en Martin van den Borgh handhaafden zich in het grote peloton dat met een achterstand van bijna 7V-> minuut op Rivière in Pau aankwam. Jo de Roo kwam twee minuten later binnen. Alleen Wim van Est, die na zijn instorting in de etappe naar Bordeaux het de gehele dag kalm aan moest doen en de door pech zwaar getroffen Kersten eindigden in de achterhoede. De renners waren dinsdagochtend om vijf uur gewekt om met autobussen dwars door de uitgestrekte dennenbossen van Les Lardes naar de stierenarena in het 130 km zuidwaarts gelegen Mont de Marsan getransporteerd, te worden. De vroege re veille wreekte zich in het begin van de etappe. De meute begon: een -„.sit-down "- staking, uit wrevel over de korte nachtrust en peddelde rustig als een troep vakantie gangers door de schilderachtige dorpjes in het voorportaal tot de Pyreneeën. Zelfs het langzaamste schema was niet toerei kend om de minimale snelheid te registre ren en bij de eerste ravitaillering na 83 km in Vic Bigorre kwam de karavaan al vele minuten te laat door. Het ging zo door tot de voorlopers van het gebergte zich aan dienden. Dat was na 115 km bij Mont Gail- lard toen Busto de aanval opende, onmid dellijk kwamen de Belgen in het geweer om het gevaar te bezweren. Er vormde zich een jachtmeute van dertien renners, DE BERGEN! In 1905 werden de bergen indeRondeopgenoi n>en In 1910 gaf dehelf t v.d renners de strijd op uit protest tegen een bergetappe Er is een renner geweest(Pottier)die in de bergen een uur voorsprong behaalde Dk staan er op een berg co.100.000 toeschouwers longs de weg De Italiaan Battistine werd uitgeroe- oen tot de meeat strijdlustige renner van de tiende etappe. Hij kreeg een totaal van 530 punten. Rostollan kreeg er 203, Nencini 108 en Busto 70. De prijs voor de grootste pechvogel ging naar de Brit Simpson, die door twee valpartijen tijdens de afdaling van de Aubisque het contact verloor met de koplopers. Geldermans kreeg de speciale prijs voor de eerstaankomende van de natio nale ploegen bestaande uit acht man. Die voor de regionale ploegen ging naar Rohrbach van de Centraal-Zuid- oloeg. De Brit Robinson werd beboet niet 25 fr. en 30 strafseconden omdat hij eten had aangenomen van zijn oloegleider op 9 km. afstand van de ■avitaillering. afgronden, maar leverde weinig moeilijk heden meer op. Dc 24-jarige Battistini nestelde zich op de 1710 meter hoge Aubisque, waaraan Wim van Est zulke onprettige herinnerin gen heeft op de eerste plaats van het berg- klasscment. De Italiaan kon zijn voor sprong van de Soulor zelfs nog iets ver groten, namelijk tot 1 min. 20 sec. op Ros tollan, 1 min. 30 sec. op Manzaneque en 2 min. 30 sec. op de groep met Rivière, Nen cini en de Nederlanders. De afdaling be gon. Nencini stortte zich met een ver schrikkelijke vaart naar beneden onmid dellijk gevolgd door. Rivière. Het was alsof de anderen stil bleven staan en voordat Adriaenssens het zich realiseerde, waren Nencini en Rivière uit het zicht verdwenen. In het dal van La- runs (189 km) hadden de twee grote con currenten, Manzaneque achterhaald en lagen zij nog slechts 35 sec. achter op Bat tistini en Rostollan die in de afdaling bij elkaar waren gekomen. Op 20 se conden achter het trio Rivière, Nencini, Manzaneque reed de Belg Planckaert in zijn eentje, terwijl Adriaens sens op 55 seconden in het gezelschap van Geldermans, Massignan, Anglade, en Ma- hé voor het behoud van zijn trui vocht. Bij het bord dat de laatste 20 km aan geeft. kwamen de eerste zes bij elkaar. Toen liet Planckaert zich terugvallen op de groep Geldermans om Adriaenssens bij te staan, maar zijn hulp kwam te laat. Want Nencini en Battistini reden zich vol komen leeg om het gat zo groot mogelijk te maken en zagen hun zwoegen op het door tienduizenden toeschouwers om zoomde sfeervolle autocircuit van Pau be loond met de gele trui. De grootste pechvogel van deze dag was bij wie Adriaenssens en Piet van Est, die al vrij spoedig Busto weer tot de orde had den geroepen Maar door deze tegenactie was het peloton in twee stukken uiteen gevallen. De strijd was begonnen. Opnieuw was het Busto, die op dc nu al lastiger wordende hellingen demarreerde. Hij kreeg steun van de Italiaan Battistini, de Spanjaard Marig'il, de tricolore Rostol lan, de Belg Pauwels en onze landgenoot Piet van Est. Weinig vermoedde dit. sextet de nederlaag van Adriaenssens ingeluid te hebben. Busto had overigens weinig ple zier van zijn strijdlust, want hij was ook de eerste, die vlak na de tweede ravi taillering in Argeles (na 141 km) het con tact met zijn makkers verloor. In de bij zonder lastige beklimming van de Soulor, de treeplank naar de top van de Aubisque, wijzigde zich de situatie voortdurend. Ma- rigil en Battistini gingen er samen op uit en achter hen werd Pauwels door Rostol lan en Piet van Est gelost. Inmiddels had Manzaneque in zijn een tje de achtervolging van de koplopers in gezet. De Spanjaard liep zijn achterstand snel in en kon het zichzelf veroorloven om in Arrens (153 km) even af te stappen om zijn bidon onder de dorpspomp te vullen. Hij bereikte Piet van Est en zijn landge noot Marigil, nadat deze door Battistini en Rostollan waren gelost. De Franse natio naal werd op zijn beurt door Battestini in de laatste kilometers naar de top van de Coulor losgereden, waar Battistini als eerste doorkwam met een voorsprong van 50 sec. op Rostollan en Manzaneque, ter wijl Piet van Est intussen was teruggeval len op een grote groep met Adriaenssens, Rivière, Junkermann, Nencini, Simpson, Lorono, Massignan, Baldini, Anglade en de Nederlanders Van den Borgh, Gelder mans, Damen en Niesten. De zwaarste klim was nu achter de rug. want de tien kilometer naar de top van de Aubisque ging weliswaar langs loodrechte De uitslag van het etappeklassement van Mont de Marsan naar Pau over 228 km. luidt: I. Rivière (Frankrijk) 6.28.48 (met bonificatie 6.37.4!)); 2. Nencini (Italië) 6.38.48 (met boni ficatie 6.38.18): 3. Battistini Italië) z. t.; 4. Manzaneque (Spanje) z. t.; 5. Rostollan (Frankrijk) z. t.; 6. Geldermans (Ned.) 6.40.44; 8. Delberghe (Frankrijk) 6.40.49; 9. Niesten (Ned.) t.; 10. Damen (Ned.) r. t.; 29. Piet van Est 6.46.15; 30. Van den Borgh t.; 53. De Roo 6.48.56; 6". Wim van Est 6.52.13; 79 Kersten 6.56.33. Na deze etappe luidt het algemeen klasse ment: 1. Nencini (Italië) 52.17.03: 2. Rivière (Frankrijk) 52.17.35 op 32 sec.: 3. Adriaansens (België) 52.18.22 op 1 min. 19 sec.; 4. Planc kaert (B.) 52.24.1 op 7 min. 08 sec.; 5. Junker mann (Did) 52.24.22 op 7.19; 6. Battistini (It.) 52.24.30 op 7.27: 7. Rohrbach (Centr. Zuid) 54.27.13 op 10.10: 8. Anglade (Fr.) 52.28.16 op II.23; 9. Graczyk (Fr.) 62.28.44 op 11.41; 10. Pambianco (It.) 52.28.53 op 11.50: 15. Gelder mans (Ned.) 52.31.42 op 14.39; 21. Van den Borgh 52.39.02; 25. Damen 52.40.30; 27. Wim van Est 52.40.40; 38. Niesten 52.45 10; 52. De Roo 52.50.47; 55. Piet van Est 52.51.15; 75. Kersten 53.04.35. Het puntenklassement ziet er als volgt uil: 1. Graczyk Fr.) 31 pnt.; 2. Rivière (Fr.) 30 pnt.; 3. Nencini (It.) 22 pnt.; 4. Defillippis (It.) 21 pnt.: 10. Van den Borgh (Ned.) 6 pnt.; 18. ex aequo Wim van Est Ned.) 4 pnt. Dc uitslag van het puntenklassement om de grote bergprijs luidt: 1. Battistini (Italië) 10 pnt.; 2. Rostollan (Frankrijk) 9 pnt.: 3. Man zaneque (Sp.) 8 pnt. Het ploegenklassement van de tiende etappe luidt: 1. Frankrijk i Rivière. Rostollan, Delberghe) 19.57.25: 2. Italië 19.57.52; 3. Spanje 20.00.26; 4. Nederland (Geldcrmans. Niesten, Damen) 20.02 22; 5. Groot-Brittannië 20.12.28. Het algemeen ploegenklassement ziet er na de tiende etappe als volgt uit: 1. Frankrijk 156.10.35. 2. Italië 156.30.08; 3. België 156.48.26, 4. Nederland 157.16.21, 5. Centraal-Zuid 157.34.15. De tiende etappe van de Ronde van Frankrijk, van Mont de Marsan naar Pau, is geivonnen door de Franse natio naal Rivière. Foto v.l.n.r.: Manzaneque, Battistini, Rivière en Nencini tijdens de finish. (ANP-telefoto). Kersten. Een paar kilometer onder de top van de Aubisque brak de renner uit Sie- bengewald zijn frame. In geen velden of wegen was toen een Nederlandse wagen te bekennen. „Ik ben toen maar gaan lopen" vertelde Jaap later. „Met de kapotte fiets op mijn nek heb ik zeker een kilometer bergbeklimmer gespeeld. Toen kwam de liaisonwagen van Hulshof met een fiets, maar die kar was veel te klein en tenslotte heb ik een fiets van de Tour gekregen, zo'n reservefiets uit de materiaalwagen". En Wim van Est? De man, die maandag meer dood dan levend over de finish was gekomen met een opstandige maag en ge mene pijn aan het „zadel", was zo fris als een hoentje toen hij met de groep van Ferlenghi en Cazala op 13Vz min. over de streep kwam. „Ik heb lekker gegeten en lekker geslapen en ik heb vandaag ge dacht: „Willem rustig aan nou, niet for ceren. En je ziet, we leven weer". iiiitUW E BERGEN 12eET>7JUtl-176KM TOULDUSf LeConksn StSulpce .IO**» leaat LeFbssatl Sa ba rot Le Mas StGirons, 9k* Ravitoillering A Berg «"-'Grwva, Portel d'Aspet KJ^r» Biljarten Van 5 tot 16 september zal in Buenos Aires het wereldkampioenschap drieban den worden gehouden, waarvoor de Ar gentijnse biljartbond rekent op de deelne ming van twaalf spelers. De Argentijn Navarra zal in eigen omgeving zijn titel verdedigen tegen onder meer de Europese kampioen, de Belg Vingerhoedt, de Duit ser Tiedtke, de Oostenrijker Scherz, de Nederlandse kampioen, Henny de Ruyter, de Zuidamerikanen Monestier (Uruguay), die in mei het Zuid-Amerikaanse kam pioenschap won, Legarda (Ecuador), Sua- rez (Peru), en Iglesias Diaz (Chili). Dit negental zal nog met drie spelers worden uitgebreid, namelijk twee Argentijnen en een representant van Brazilië, Columbia, of Costa-Rica. Piet Damen voert het peloton aan. Voetbal Op de in de Sportkroniek gepubliceerde trans ferlijst komen onder meer de namen voor van zeven RCH-ers en één VSV-er voor. Op verzoek van de vereniging: ALKMAAR: J. Seeman. N. Wagemaker, S. J. den Edel W. Kastanje. BLAUW WIT: H. Rijkard. C. J. Machielsen. W. Jesse, P. Degenaar, E. J. W. Koper, P. J. J. Klockenbrink. DWS: A. de Oude. ENSCH. BOYS: P. J. A. Engelen. FEIJENOORD: J. W. v. d. Hoek. HELMONDIAR. Dijckmans. HERACLES: H. Zuma. B. Haghuis. HILVERSUM: A. J. Coster. HVC: J. Brand. LIMBURGIA: P, Stephan, H. Vroomen. NEC: A. Kentie. NOAD: J. Schuit, H. Damen, J. Loose, F. de Bruijn. PSVP. v. d. Kuil. RBC: J. van Beers, P. Vergouwen. P. Villevoije. RCH: W. van Doorn. G. Krist, H. Langeveld, R. Peters, E. Romviel. B. v. d. Voort, J. Wezen berg. RAPID J C: Th. v. d. Gemert, Jos. Strolenberg. Piot Stroler.berg. B. Thoen. SHS: Th. Spierings. UVS: L. P. v. d. Toorn. DE VALK: H. G. C. Adriaans. A. Vereijken. VEENDAM: Z. Marz, P. Amara, P. v. d. Burg. T. Rosies. M. Zijlstra. VELOCITASP. Doornbos E. Drommel. H. Medema T. Warnders. E. Westerdiep. W. Zout man. VOLEWIJKERS: J. Kirsten, P. Boogaard, J. J. Vermeulen. Op verzoek van de speler: AGOVVC. V. Houtveen, W. Bakker, J. van Voorst. BARONIE: J. J. Sins, C. W. Aben. BLAUW WIT: N. Engelander. ELINKWIJK: J. de Jongh. J. Westphaal. 'T GOOI: H. Waterman. Th. Buenen. HEERENVEEN: S. de Jong, S. Vcnema. KFC: J. Klein. LIMBURGIA: L. Beerendonk M. Molnar. LONGA: J. H. C. Meijer, H. M. J. Zieltjens. SPARTA: P. Fitzgerald. DE VALK: J. H. Seuntjes. VITESSE: W. Pothoven. WILLEM II: K. Zaro. VSVC. Brom. ZWARTEMEER: D. Schievink. De KNVB heeft het dagelijks bestuur van de Haagse voetbalvereniging VIOS, voor het leven geroyeerd wegens handelin gen. die in strijd zijn met de amateurbe palingen. ?Iet zijn de heren H. Frederiks (voorzitter), J. Kortekaas (secretaris) en B. Bos (penningmeester). Vier andere be stuursleden werden voor 5 jaar geschorst. De KNVB zal nog deze week een mentor aanstellen, die moet trachten VIOS weer in goede banen te leiden. Vastgesteld is onder andere, dat sigarenwinkeliers, die donateurs voor VIOS wierven, hiervoor betaald kregen. 111 - I Dinsdagmorgen om twaalf uur viel het startschot vcor de eerste race van de dra- kenzeilwedstrijden om de Dragon Cup, die tot en met 10 juli op het IJselmeer gehou den worden. De eerste wedstrijd werd ge zeild bij somber, druilerig weer en een matige wind. De Nederlander A. Warmers maakte een zeer gedurfde start aan het lijwaartse merkteken van de startlijn en met onder meer Thor Thorvaldsen (Noor wegen), kroonprins Constantijn van Grie kenland en de Argentijn Salas Chaves kwam hij zo goed weg, dat het erop leek dat dit de kopgroep zou gaan worden. Maar de drie verzeilden zich op het eer ste merkteken, dat zij te oostelijk zochten. Aan de westelijke zijde van het kruisrak werd nu de winst gehaald. De Deen Th. Warrer ging als. eerste om het in de wind- se merkteken voor B. J. Schuschmann (Did), A. Holm (Den), Wim van Duyl (Ned) en Gerrit van Wijk (Ned). De Griekse prins, Thorvaldsen, Win- deyer, Salas Chaves en anderen, die te veel oostelijk gehouden hadden, kwamen in het middenveld uit. Veel wijzigingen kwamen er na dit eerste rak niet meer. Prins Constantijn verklaarde na afloop dat hij zeer prettig gevaren had, maar verbaasd was, dat het eerste in de wind- se merkteken niet gemarkeerd werd, zo als dit in internationale races gebruikelijk is, bijvoorbeeld door een rookbom of op vallende boot met vlag voor het veld uit varend in de koers van het merkteken. De prins had in deze race protest aange tekend tegen onze landgenoot Warners Vermoeid van de lange reis en niet ge heel tevreden over de behaalde resultaten is het Nederlands voetbalelftal vannacht per K.L.M.-vliegtuig uit de West op Schip hol teruggekeerd, waar het werd begroet door bondssecretaris L. Brunt. Bondscoach Eleck Schwartz meende de ietwat teleurstellende resultaten van de drie wedstrijden te kunnen verklaren door de klimatologische omstandigheden. Op een hoogte van circa 2200 meter kwam ons elftal in een brandende middagzon adem te kort en leed een 3-1 nederlaag. Het elftal van Curagao had slechts een 0-0 eindresultaat weten te bereiken dankzij zeer hard spel tegen het slot, toen Neder land sterk in de meerderheid kwam en Kruiver en Groot ettelijke malen scorings kansen op hardhandige wijze werden ont nomen. Schwartz laakte op dit. punt de De toestand van de Italiaanse wegren ner Gismondi baart grote zorgen. De vo rige maand maakte hij een ernstige val op het circuit te Rho, nabij Milaan, ten gevolge waarvan hij moest worden opge nomen in het ziekenhuis te Alexandrië. In de nacht van maandag op dinsdag heeft Gismondi een hartaanval gehad, waar door zijn toestand precair is geworden. De behandelende geneesheer heeft de ver maarde Turijnse hartspecialist Dogliotti geconsulteerd. Later in de nacht is Gis mondi in een zuurstoftent geplaatst. Gis mondi was door Binda opgenomen in de Italiaanse ploeg voor de Ronde van Frank rijk, maar moest zich in verband met het hem overkomen ongeluk terugtrekken. Zijn plaats werd ingenomen door Battis tini. Volgens het Oostduitse blad „Telegraf" hebben vijf wielrenners het leven verloren tijdens de Ronde van het Briesetal in Oosthavelland, Oost-Duitsland. Een auto bus reed schuin in op het peloton, waar toe zij behoorden, en maakte talrijke slachtoffers. zwakke leiding van de scheidsrechter. Overigens meende hij dat Curagao zowel als Suriname thans een veel sterker ploeg op de been hebben kunnen brengen dan twee jaar geleden. Toen won een Neder landse jeugdploeg (van onder de 23 jaar) nog met 9-2 van Curagao. Nu behaalde het Nederlands elftal een magere 4-3 zege. Voor Humphrey Mijnals was de trip ronduit een teleurstelling geworden. „Ik heb eigenlijk alleen maar mogen toekij ken," zei hij. In Suriname kreeg hij na de rust voor het eerst een kans en mocht de plaats innemen van aanvoerder Van der Hart, maar zoals Schwartz ook zei: hij speelde voor eigen publiek nerveus. Humphrey had gehoopt zijn broers en zus ters nog te ontmoeten, maar daarvan was nauwelijks iets gekomen. „Ik mocht niet weg," zei hij. Maandagmiddag om 5 uur (plaatselijke tijd) waren ze in de K.L.M.-machine gestapt. Vannacht om half een kwamen ze met 4 uur vertraging op Schiphol aan. In totaal had de ploeg toen ongeveer 27 uur achtereen gereisd. Bondsbestuurder B. Beugel, die samen met de nog in de West achtergebleven En- schede-voorzitter H. J. van Dalen de ploeg op de tournee heeft vergezeld, noemde het „een zware trip". De ploeg was met 10 uur vertraging zaterdag 25 juni in Mexico aangekomen en trad tegen de Mexicaan se ploeg aan op het heetste tijdstip van de dag: 12 uur. Volgens hem zou ons nationale team in Nederland met ettelij ke doelpunten verschil van Mexico kunnen winnen. Hoe zwaar de trip is geweest voor de spelers moge blijken uit het feit, dat de heer Beugel, die zelf geen voetbal heeft aangeraakt, in de afgelopen twaalf dagen acht pond is afgevallen. Door de slechte weersomstandigheden werd gisteren voor het toernooi om de Haarlemse tennistitels geen partij gespeeld. Vandaag hoopt men op „Wimbledon" in Overveen de strijd te hervatten. Ook de eindstrijden van de volleybal zomercompetitie gingen gisteravond niet door en zullen evenals de verlate pro motiewedstrijd tussen Set up en Topscore, volgende week dinsdag op de velden van speeltuin „Flora" aan de Van Oosten de Bruynstraat worden gespeeld. Dinsdag zijn op het IJselmeer ter hoog te van Muiden de zeilwedstrijden om de Dragon Gold Cup voortgezet. Op de foto kan men de draak van Prins Constantijn van Griekenland (derde van links) onderscheiden. wegens de stuurboord-bakboord regel evenals de Canadees Windeyer, een pro test, dat evenwel niet doorging, daar War ners niet door de finish voer, als demon stratie tegen het wedstrijdcomité, dat vol gens hem bij de weging en meting niet volgens de voorschriften zou hebben ge handeld. Het comité verklaarde later, dat er bij de volgende races een markering van het eerste in de windse merkteken zal zijn. De uitslag luidt: 1. Lil, stuurman Th. Warrer (Denemarken) 2. Maj-Britt, A. Holm (Denemarken) 3. Trintel, II, Wim van Duyl (Nederland) 4. Wonne, B. J. Schuchmann (Duitsland) 5. Tipto, O. Berntsen (Denemarken) 7. Mara, stuurman Sir Gordon Smith (Engeland); 8. Eva, Bob Andersen (Dene marken); 9. Aretusa, S. Sorrentino (Italië); 10. Vivi, H. Noes-Pedersen (Denemarken); 16. Vagans Semper, Cor Groot (Nederland); 18. Nirefs, Prins Constantijn van Grieken land. Advertentie Op de fiets... fijne vacant ie! Sport in het kort ZWEMMEN. De Hongaar Katona heeft tijdens wedstrijden in Boedapest een nieuw Europees zwemrecord 800 meter vrije slag heren gevestigd. Hij zwom de afstand in 9 minuten 22,6 seconde. Het oude record stond met 9.22.7 op naam van de Fransman Montserret. WIELRENNEN. De Italiaanse coureur Gaiardoni heeft op de nieuwe Olympische wielerbaan in Rome het wereldrecord 1 km met staande start voor amateurs op open banen, dat met 1.08,4 op naam stond van zijn landgenoot Behetto, verbeterd en ge bracht op 1.07.5. ROEIEN. Naar men ons mededeelt is het kampioenschap stijlroeien in oefengiek tijdens de jubileumwedstrijden van „Het Spaarne" niet gewonnen door de dames Elsenburg, Boggman, Phaff, Smithuis en Heuper, maar door F. Asselbergs (boeg), E. Damen, A. Strumpfler, D. van der Wal (slag) en stuurvrouwe W. Molenaar. Advertentie De beste merken in alle modellen V 0 E TQ ft P*#» ZIJLWEG 39 - 41 «C I UUi Telefoon 14308

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11