cratis American Ballet Theater met een vitaal deels nieuwprogramma AUTOOTJE De Spaarndamse Muziekweek „Fanfare" in werkelijkheid AGENDA Geslaagde slotuitvoering bij Toonkunst Picasso-expositie in Londen Verdrag inzake Europese culturele samenwerking Vijf jaar geëist tegen inbreker Uit gevangenis in Groningen ontvlucht Slagers ongerust over vakantieregeling LEER OM LEER IN DE RAI Haarlem 4 Hedenavond kerkconcert in Bloemendaal Te goed examen wekte argwaan Haagse verordening ten voorbeeld gesteld Nederlands protest inzake landingsrechten Californië V'eisendJ muiden Beverwijk WOENSDAG 6 JULI 19 60 Het orkest, dat aan de Haarlemse mu ziekschool van de Maatschappij tot Be vordering der Toonkunst gevormd is en onder leiding van de dirigent Marinus Adam zich bekwaamt in de orkestrale kunst, kreeg bij de einduitvoering, die dinsdagavond in de gemeentelijke concert zaal werd gegeven, behalve bij twee zelf standige uitvoeringen, een belangrijke taak met het begeleiden van solistische vertol kingen van enkele leerlingen. Allereerst werd dit het geval bij de voordracht van het Brief-duet uit Mozarts opera „Le Nozzi di Figaro" door twee leer lingen van Jo Vincent. Beide sopranen ver tolkten dit juweeltje van opera-kunst met innemende, goed intonerende stemmen, waarvan het lyrische karakter uitstekend paste bij de ranke, verfijnde muziek. Een hartelijk succes viel de twee zangeressen ten deel. Omvangrijker werd de begeleidingsop dracht van het Toonkunstorkest bij de uit voering van het eerste deel uit 't Klavier concert in g van Felix Mendelssohn Bar- tholdy door een pianoleerling van Peter de Kleer. De jongeman vroeg om de volledige paraatheid van het orkest, omdat hij zich nauwkeurig hield aan het voorgeschreven vertolkingstempo, daartoe in staat gesteld door een vaardige techniek. De muzikale uitdrukking werd daarbij niet verwaar loosd, zodat zijn spel zeker de waardering verdiende, die uit het applaus sprak. En nog eens werd de medewerking van het orkest en zijn dirigent Marinus Adam in geroepen voor de uitvoering van het eerste deel van het Pianoconcert in e van Frédé- ric Chopin door een uitzonderlijk begaafde leerling van de directeur der school Piet Vincent. Zijn spel ging ver uit boven het geen men normaal op leerlingenuitvoerin gen, zelfs van talentvolle leerlingen kan verwachten. Het was inderdaad een bij zondere ervaring naar deze gave, virtuoze, muzikaal geladen en door een bezielde, prachtig gedifferentieerde klank geken merkte vertolking te luisteren. Het orkest werd door het spel merkbaar geïnspireerd en onder de ban van deze ontlading van muziek ging het zich zelf overtreffen en kwam het tot een niet vermoede prestatie. De toehoorders waren terecht, opgetogen. Zij kregen nog een toegift: Pijpers piano sonatine in een perfecte uitvoering. Het Toonkunstorkest, dat de avond met de voordracht van balletmuziek van Grétry had ingeleid maakt; aan het slot daarvan een extra goede beurt met het spelen van de mooie balletsuite: „Le Col lier de Saphirs" van Gabriel Pierné. Voorts heeft men nog met belangstelling kunnen luisteren naar de vertolking van het tweede Concert voor vier violen door leerlingen uit de samenspelklasse van Louise Wijngaarden, naar het zeer ver dienstelijke spel van twee klarinettisten en een hoornist, leerlingen van Ru Otto en Jo van der Beek, die een frisse, oorspronke lijke Suite van Handel ten gehore brach ten en ook naar het met toewijding ge speelde Adagio in E van W. A. Mozart door een vioolleerlinge van de leraar Fr. Alt huizen. Met steun van een bekwaam uitgevoerde De hertog van Edinburgh was dinsdag avond in de Londense State Gallery de voornaamste van de zeer voorname twee duizend gasten die de opening van „de Picasso-tentoonstelling van deze eeuw" bijwoonden. De gasten verzamelden zich in twee grote tenten van gestreept doek, met uitzicht op de Theems. Binnen in de tent was het al Spanje wat de klok sloeg. Een menu van paella en „koude liefde" (amor frio), een fruitslaatje, opgediend onder hartverscheurende flamengo's. Pas na middernacht kwam men toe aan de be zichtiging van Picasso's werken. Wat de gasten zagen was adembenemend. Een collectie van Picasso van 14 tot 79 jaar. Picasso in zijn „blauwe periode", in de „negerperiode", de kubist, zijn „furieuze periode" en de periode van de bezadigde Picasso. pianobegeleiding zongen twee leerlingen van .To Vincent, een sopraan en een bas het beroemde duet uit „Porgy and Bess" van George Gershwin, in een sympathieke vertolkingstrant, waarbij vaak een mooie stabiele loonvorming bij de sopraan opviel en in de stem van de bas mogelijkheden aan de dag traden, die een zangstudie zeker rechtvaardigen. Een verrassing werd op deze slotuitvoe ring het optreden van het Toonkunst dameskoor, dat onder leiding van Kitty Nederkoorn vrij verdienstelijk „Jauchzet dem Herrn" van Christoph Bernhard zong, maar met een bijzonder geslaagde vertol king van de eenvoudig-schone „Messe basse" van Gabriel Fauré een hoogtepunt bereikte. Een leerlinge van Jo Vincent hield met de uitstekend gezongen solo in dit werk een beroemde vocalisten-naam hoog als een verwerkelijking van het devies: „noblesse oblige". P. Zwaanswijk Advertentie 10 verschillende merken met nummerbord en kentekenplaat uit 10 verschillende landen IN JANUARI 1940 DEBUTEERDE in New York het American Ballet Theatre, een even omvangrijke als indrukwekkende organisatie, gesticht door Richard Plea sant en Lucia Chase, gewezen medewerkers van Michael Mordkin, wiens leer lingen er de vaste kern van vormden. Talrijke gevierde soisten in de Verenigde Staten zijn uit deze gelederen voort gekomen, zeer veel buitenlandse „sterren" hebben in de voorstellingen geschitterd. De doelstelling was van het begin af: het vertonen van meesterwerken in aile stijlen en uit alle belangrijke perioden, alsmede van interessante of veelbe lovende scheppingen van hedendaagse choreografen. Een der programma's, waarmee het nog steeds door laatstge noemde geleide gezelschap thans een jubileumtournee door geheel Europa met inbegrip van het westen van Rusland onderneemt, bestaat dan ook uit eigen voortbrengselen, die er in de loop der jaren toe hebben bij gedragen de karaktertrekken van de danskunst op basis van de academische techniek in Amerika te bepalen. Bij de viering van liet vierde lustrum kan Ballet Theatre trots zijn op een repertoire van honderd nummers. Het hierboven bedoelde programma wordt ook in het Holland Festival voor het voetlicht gebracht. Dinsdag kon het Haagse publiek ervan kennisnemen in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, vrijdag wordt een herhaling in de Amster damse Stadsschouwburg gegeven. Het be staat uit drie werken van meer of min der toonaangevend geworden Amerikaan se choreografen in uiteenlopende stijlen: een muziekballet zonder verhalende inhoud een bewogen dansdrama, een moderne revue in miniatuur. Zij werden alle bij gelegenheid van vorige bezoeken reeds uitvoerig besproken. Er stond bovendien nog een duet uit het romantische stan daardrepertoire aangekondigd, dat door de ook in ons land terecht bijzonder gewaar deerde solisten Toni Lander en Erik Bruhn beiden oorspronkelijk uit Dene marken afkomstig zou worden uitge voerd. Vermoeidheid na het vele reizen werd vermeld als reden voor het niet doorgaan hiervan. Men kan het natuurlijk uitleggen als een chic gebaar, dat er op geen enkele wijze vervanging werd gebo den, maar dat neemt de teleurstelling niét weg voor het publiek, dat ook al de pres taties van de gastsolisten moest missen, omdat Maria Tallchief inmiddels naar Ame rika is teruggekeerd en Igor Youskevitch alleen in het tweede programma voor komt. Bovendien moesten John Kriza en Ruth Ann Koesun, respectievelijk wegens een blessure en ziekte, verstek laten gaan. „Chopin Concerto" (door het Rotter dams Philharmonisch Orkest onder direc tie van Urey Krasnopolsky gespeeld met Irving Owen als pianosolist) zullen velen zich als „Constantia" hei-inneren, zoals het vroeger ter voorkoming van verwar ring met andere balletten werd genoemd. William Dollar manifesteert zich ook in deze herziening van 1951 als een begaaf de navolger van Balanchine, die aan de eerste opzet in 1936 zijn hulp verleende. Hoeveel men er incidenteel ook in kan bewonderen, het stelt als geheel toch te leur omdat men nergens de dwingende macht gewaarwordt van een creatieve op uit dusver de plezierigste uitzonderingen deze regel verschaft. „Fancy Free" 1944 was zijn eerste proefneming op dit gebied. Sindsdien is deze fantasierijke vau deville over drie passagierende matrozen, waarvoor Leonard Bernstein de muzikale ondergrond componeerde, meer dan dui zend keer vertoond zonder iets aan vaart en frisheid te hebben ingeboet. Voor het eerst was John Kriza niet van de partij. Ivan Allen was nu zijn jitterbuggende plaatsvervanger in de geanimeerde con currentiestrijd der vrolijke veroveraars. Het hoogtepunt van de show was de sen timentele tango van Scott Douglas, maar het zou onrechtvaardig zijn geweest indien Basil Thompson niet een gelijk aandeel in de hulde van de geestdriftige toeschou wers had gekregen. Deze sportieve vita liteit is voor de vernieuwing van het bal let van kapitale betekenis geweest. David Koning Boreas en Pluvius bleken dinsdagavond niet gezind om mee te helpen de derde concertavond op de Spaarndamse Westkolk tot een aangename verpozing te laten gedijen. Het leek wel koude oorlog tussen de weergoden en de organisators, uitvoer ders en belangstellenden. Maar de zaak ging door, zij het dan in de onbehaaglijke stemming, die de plagerijen van een koude oorlog uiteraard wekt. Want het bleef bij dreiging van de regenmaker en de twee verenigingen die uit Haarlem gekomen waren om hun taak te vervullen wilden toch de zelfvoldoening smaken er aan te voldoen. Het waren het R.K. koor „Musica Laica" en het Christelijk fanfarekorps „Arti et Religioni". Een derde, de zangvereniging „Ons Genoegen", moest laten verstek gaan, wegens ontstentenis van haar dirigent. „Misica Laica", een klein gemengd en semble van prille stemmen, liet onder lei ding van de heer A. Goossens een tiental koorliederen horen, waaronder madrigalen van Arcadelt en Waelrant vooral opvielen. Het feit dat alle nummers toonvast gezon- De secretaris-generaal van de Raad van Europa, de heer Benvenuti, en de president van de Fondation Européenne de la Cultu re hebben een overeenkomst getekend tus sen het Culturele Fonds van de Raad van Europa en de Fondation Européenne de la Culture, waarin de beide instellin gen overeengekomen zijn nauw samen te werken bij de bevordering van multilate rale culturele samenwerking in Europa. De plechtigheid geschiedde ter gelegen heid van een bijeenkomst van het bestuur van de „Fondation Européenne de la Cul ture" onder voorzitterschap van haar pre sident, Prins Bernhard. Een van de voornaamste doelstellingen van de overeenkomst is te komen tot een gezamenlijk apparaat voor de inzameling van particuliere gelden voor Europese culturele activiteiten. Dit zal bereikt wor den door de vestiging van nationale com missies voor culturele samenwerking in elk Westeuropees land en door een verde ling van de opbrengst van de bijeen te brengen gelden. De overeenkomst tracht tevens doublures in de Europese culture le activiteiten uit te schakelen. Daartoe zal er een ledenuitwisseling komen tussen de bestuurslichamen van de beide instel lingen. Deze zal jaarlijks een gezamenlijk allesomvattend programma opstellen, dat zowel de inter-gouvernementele als overi ge terreinen zal bestrijken. gen werden, wekte respect. Wanneer de dirigent er nu ook nog in slaagt de klank kleur behoorlijk te cultiveren en de voor dracht overtuigende kracht bij te zetten, kan „Musica Laica" tot een aardig kamer koor uitgroeien. Het optreden van „Arti et Religioni", on der de vaardige leiding van de heer Ossen bruggen, maakte de avond, de kille tempe ratuur ten spijt, muzikaal nog zeer interes sant. De mars- en koraalmuziek die men te horen gaf, liet ons genieten van een ge zonde evenwichtige fanfareklank in een temperamentrijk beheerst ritme en een mooi „sostenuto" samenspel. Maar de capa citeiten in de concerterende sector bleken tevens van goed gehalte. Met slechts ge ringe onnauwkeurigheden werd de Tweede Suite van Gustav Holst effectrijk ten ge hore gebracht in een steeds correcte stem ming. die, evenals het klankgehalte, een tien op een concours-rapport verdiende. Alleen „Song of the Blacksmith" toonde nog een paar ritmisch minder geslaagde inzetten. In het slotdeel wist dirigent Os senbruggen de eigenaardige polyritmiek (6/8 3/4) stevig in toom te houden. Ook de dankbare suite „The Harp of Wales" van Boedijn maakte een treffende indruk. De stemming was in dit stuk tevens door gaans voorbeeldig, alleen in het slotdeel had de sopraansax even een minder geluk kig moment. Overigens was het mij opge vallen, dat over 't geheel de sax-partijen zich compleet oplosten in het ensemble en dat juist de sopraan zijn rol van hoge dis cant, als voortzetting van de bugelpartij, met gepaste bescheidenheid vervulde. Al leen op dat éne moment viel hij uit de toon. Alles bij elkaar echter ziet het er naar uit dat „The Harp of Wales" een lijfstuk van „Arti et Religioni" zal worden, waar mee het korps zijn niet geringe kwaliteiten kan demonstreren. Jos. de Klerk Lupe Serrano in „Fall River Legend persoonlijkheid, die er het geluksgevoel van het zo-en-niet-anders aan had kunnen schenken. De romantische gevoeligheid doet zich gezocht en gekunsteld voor in spectaculaire of elegante combinaties. De gewenste virtuositeit blijft steken in varia ties van bedachte schoonheid. Bijgestaan door een voortreffelijk corps de ballet hebben Royes Fernandez, Ady Addor en in bescheidener mate Elisabeth Carroll niet zonder succes getracht de intrinsieke kwaliteiten van deze wel doorzichtige, maar spanningloze bewegingscompositie aan het licht te brengen. De grote verrassing was het aandeel van Lupe Serrano in „Fall River Legend" van Agnes de Mille op muziek van Mor ton Gould, een gedanste reconstructie van de moordzaak Lizzie Borden, die er in de negentiger jaren van de vorige eeuw van werd beschuldigd haar vader en stief moeder met een bijl te hebben gedood. Men kende deze soliste hier alleen als briljante pas-de-deux-danseres. Men moch daarom dubbel benieuwd zijn naar de wij ze, waarop zij zich zou gedragen in de hoofdrol als opvolgster van Nora Kaye, wier naam hieraan wederzijds onafschei delijk leek verbonden. Het is haar gelukt mijn toch sterke herinneringsbeelden te verdringen met haar geconcentreerde, plastische expressiviteit zowel in de met psychologische nuances gespeelde als in de niet minder karakteristiek gedanste scènes. De andere rollen werden sugges tief vervuld. Met name verdient Scott Douglas genoemd te worden, die als de geestelijke vriend John Kriza verving en dusdoende een overtuigend bewijs van de veelzijdigheid van zijn aanpassingsvermo gen leverde. Humor in het ballet komt nog altijd betrekkelijk sporadisch voor, doorgaans alleen in overwegend pantomimische di vertissementen. Jerome Robbins heeft tot Het Bloemendaals Kerkkoor zal heden, woensdagavond, een kerkconcert verzor gen in de Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal. Behalve door het koor wordt medewer king verleend doro enkele violisten, een cellist en sopraan. De organist Joh. Tim merman heeft zijn medewerking toegezegd en de dirigent van het koor de heer P. Hal- sema zal het mooie nieuwe orgel bespelen. Uitgevoerd wordt onder andere de can tate van Drietrich Buxtehude „Nichts soil uns scheiden". De officier van Justitie bij de recht bank te Arnhem heeft vijf jaar gevange nisstraf geëist tegen een 38-jarige koop man uit Apeldoorn en twee jaar en zes maanden tegen een 22-jarige koopman uit Veenendaal, wegens het plegen van een 46 tal inbraken in Gelderland. De koopman uit Apeldoorn was „een vaste relatie" van de justitie: Hij heeft al enkele zeer zware straffen ondergaan. Onlangs was hij in contact gekomen met de 19-jarige vrouw van een vroegere cel genoot en er ontstond een verhouding De vrouw was zeer veeleisend en daagde hem uit zijn vakmanschap als inbreker te be wijzen. Toen hij daar eenmaal mee be gonnen was, bleef zij hem aansporen met de inbraken door te gaan anders zou ze de politie een tip geven. Onder de druk van deze bedreiging stroopte hij intensief de provincie Gelderland af met als com pagnon de jonge Veenendaler. Het was hun bij deze inbraken uitsluitend om geld te doen. Zij bemachtigden soms flinke bedragen. „Fanfare", de film van Bert Haonstra, is werke lijkheid geworden. AlJeen het dorpje waar twee el- raar beconcurrerende mu ziekkorpsen elkaar het leven zuur maken heet niet Lagerwiede maar Hasselt (Overijsel). Hasselt is altijd in het ge lukkige bezit geweest van één muziekkorps (namelijk .Fanfare") en de feesten die er nu en dan in het dorp gegeven werden hadden dan ook altijd een vreed zaam karakter. Drie jaar geleden scheidde zich ech ter een groep van „fan fare" af en vormde het korps „Irene". Sedertdien pakten zich donkere wol ken boven het stadje aan het Zwarte Water samen. Dit weekeinde vierde Hasselt het jaarlijkse hooi- feest. „Fanfare" had hel rijk alleen, aangezien „Ire ne" in de provincie aan een muziekconcours deelnam. Toen „Irene" 's avonds in vrolijke stemming Hasselt binnenmarcheerde, begon het feest pas goed. Hoewel de plaatselijke oranjever eniging alles deed om de twee tetterende verenigin gen uit elkaar te houden, kon zij niet voorkomen, dat de beide concurrenten el kaar op de markt tegen kwamen. „Fanfare" en „Ire ne" werden uit elkaar ge stuurd. maar ja, Hasselt is klein en de verenigingen ontmoetten elkaar even la ter in een zeer smal steegje. Elkaar passeren was uitge sloten. De politie moest ten slotte aan de algemene :haos een einde maken door de korpsen naar huis te sturen. Dinsdagmiddag omstreeks drie uur zijn uit de strafgevangenis te Groningen twee gedetineerden ontsnapt. Zij zijn de 27-jari- ge K. B. uit Enschede, die wegens dief stal is veroordeeld tot drieënhalf jaar ge vangenisstraf, en de 27-jarige P. H. uit Tzummarum, die was veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf wegens inbraak. Voor B. zou zondag zijn straf zijn geëin digd. Hij zou daarna ter beschikking van de regering worden gesteld. De ontsnapten werden tijdens het werk gemist, waarna alarm werd geslagen. Het is nog niet bekend, op welke manier de gevangenen ontsnapt zijn. Twee leerlingen van een technische school in Driebergen, die bang waren dat zij voor een examen zouden zakken, braken 's nachts in in het schoolgebouw en slaag den erin, de examenopgaven te copiëren. Daar zij. om binnen te komen, een ruitje hadden vernield, waarschuwde de direc teur de politie, die adviseerde, rustig tot na het examen te wachten. Twee jongens van wie men dat helemaal niet verwachtte, bleken zo'n uitstekend examen afgelegd te hebben, dat zij eens aan de tand gevoeld werden. Het resultaat was een bekentenis. Zij krijgen geen diploma en zullen voor de inbraak moeten terechtstaan. De andere leerlingen zullen het examen moeten over doen met andere opgaven. Het gemeentebestuur van Den Haag is gisteren in de vergadering van het Be drijfschap voor het Slagersbedrijf ten voor beeld gesteld aan andere gemeentebestu ren, met betrekking tot. de in de residen tie geldende verordening op de verplichte vakantiesluiting van slagersbedrijven. In het land heerst namelijk bij de slagers enige ontstemming over het feit dat de zo genoemde „Supermarkets" zich met hun afdeling slagerij aan de vakantieregeling kunnen onttrekken, omdat de wet deze zaken als warenhuizen aanmerkt. Men vreest een verloop van de klandizie van de slagerij naar de „supermarket". In Den Haag voorkomt een gemeentelijke ver ordening dit gevaar. Het bedrijfschap pre fereert echter een wetswijziging boven ge meentelijke verordeningen. Het besloot de gang van zaken voor het ogenblik even af te wachten. WASHINGTON (UPI) Volgens diploma tieke zegslieden heeft de Nederlandse am bassadeur, dr. J. H. van R ijen, een pro test bij de Amerikaanse regering ingediend over het niet verlenen van landings rechten aan de KLM in Californië. De zegslieden zeiden dat het protest eind verleden maand door de ambassadeur werd ingediend bij de assistent-minister van bui tenlandse zaken voor economische aange legenheden, Thomas C. Mann, kort voor hij naar Nederland vertrok. Het protest werd ingediend zodra officiële bevestiging was verkregen van het feit dat het State De partment deze landingsrechten wel had ver leend aan de Italiaanse luchtvaartmaat- maatschappij Alitalia. Mann nam kennis van het protest, maar had blijkbaar verder niets te zeggen. De Verenigde Staten en Italië zullen be gin december een overeenkomst onderteke nen waarbij Alitalia een route naar Los Angeles via Montreal wordt toegewezen. De overeenkomst werd verleden maand in Washington geparafeerd. De reden waarom de overeenkomst pas in december wordt ondertekend, is dat het State Department de overeenkomst niet wenste te sluiten toen het Congres nog in zitting was. In Amsterdam wordt dezer dagen in het RA.I. gebouw de 13e Lederwaren- beurs gehouden en het is altijd interes sant, om slenterend langs de stand ideeën op te doen en steeds wee allerlei nieuwig- heidjes te ontdekken. Van de leerartikelen is uiteraard de damestas het meeste aan mode onderhevig, allereerst omdat de tinten van de tassen aangepast moeten zijn aan de mode-kleuren van de kleding van het seizoen, en bovendien de vorm en lijn ieder jaar weer variëren. Nadat de lichte tinten zich enkele seizoenen lang hebben weten te handha ven, bestaat er nu ook veel vraag naar donkere tinten. Olijfgroen en leverkleur zijn de meest opvallende, terwijl we verder in bruin allerlei variaties in donkere nu ances aantroffen. Veel modellen zijn groot en meestal plat, een enkele keer zien we nog een bodem, maar dan meestal voor de wat stuggere materialen. Uiteraard zoekt men het in een artis tieke verwerking van het leer zowel als in de vormgeving van de beugel. We vin den er juweeltjes bij! Fijn bewerkte zil veren beugels met mythologische figuur tjes en koperen geornamenteerde sluitin gen soms met steentjes ingelegd. Vorstelijk was een groot model van struisvogel leer. Suède tassen worden nog steeds door veel vrouwen geprefereerd, vooral nu ze door een speciaal reinigings middel gemakkelijker te onderhouden zijn. Verder zijn het allerlei kleine vonsten, die voor de nodige variatie zorgen. Een Een blank rundlederen tas van kloek formaat, met zijde gevoerd, grof gestikt contrasterend garen, op en top een moderne, comfortabele tas voor op reis z.g. kluisslot, waardoor met één slag uw tas echt op slot wordt gedraaid en een verstelbaar klokje dat u instelt op de tijd van uw afspraakje. Garneringen worden gezocht in een grof stiksel in lichte tint en grote koperen gespen en knopen. Veel tassen zijn met een contrasterende kleur afgebiesd en ook het materiaal is dan veelal anders, zoals een olijfgroen suède model met zwart lak afgezet en een zwarte handtas met bruine houten beugel. Voor het jonge meisje zijn er ook aller lei gezellige rieten korfjes en sportieve kleurige strotassen uit Italië. Praktisch voor op reis is een z.g. travel case. waarin verschillende maten plastic zakken zijn verpakt om overhemden, schoenen enz. apart in op te bergen. Het sluit met kleine ribbeltjes hermetisch, waardoor deze verpakking ook tegen mot ten bestand is. Katij WOENSDAG 6 JULI Rex, 20 uur: „Als mannen begeren". Thalia, 20 uur: „De marteling van de nacht". Pieter Vermeulenmuscum, Cultureel Centrum, 1416.30 uur. DONDERDAG 7 JULI Rex, 20 uur: „Als mannen begeren". Thalia, 20 uur: „Kinderen die niet ge wenst zijn". WOENSDAG 6 JULI Kenncmer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Para chutisten Commando". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Last train from Gun Hill", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag en donder dag 14, 19 en 21.15 uur: „De bende zonder genade", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Een vrijgezel in de knel", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Jeugd in de nacht", 18 jaar. Donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Désiree", alle leef tijden. Minerva Theater: Vandaag en donderdag 20.15 uur: „Orfeu negro", 14 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag en don derdag 14. 19 en 21.15 uur: „De blauwe nachtvlinder", 18 jaar. Roxy Theater: Vandaag en donderdag 14. 19 en 21.15 uur: „Vampier", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Omzien in wrok", 18 j. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en donderdag 20.15 uur: „Die Sünderin", 18 jaar. Donderdag 14.30 uur: „Alleen op de wereld", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaalseweg 158) Tot 10 juli expositie van tekeningen en aquarellen van A. Voorzanger. Museum „Het Huis Van Looy" (Kam perlaan): Tot 1 augustus dagelijks van 10-12.30 en 13.30-17 uur, zondags 14-17 uur: Reizende UNESCO-expositie „Stad en landschap". „In 't Goede Uur" (Koi'te Houtstraat 1): Tot 1 augustus dagelijks 10-22 uur: Expo sitie van tekeningen van Helga Schuss- heim. DIVERSEN Rotonde Zandvoort: Vandaag 20 u.: Vuur werk ter opening van het hoogseizoen. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 1 juli).

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 4