Haarlem heeft onvoldoende middelen voor vervulling van centrumfunctie EEN GOUDEN JUBILARIS Vakantie in Haarlem A-toernooi om Haarlemse tennistitels begint vanavond Alléén Si-Si PERRY TAXI 13000 is gegarandeerd gevitaliseerd FLIT Naast formele moet ook materiële vrijheid blijvend worden verzekerd KAMP IN DE DUINEN KAMP IN DE DUINEN Amsterdamse Rijtuigmij verliest beroep EXPOSITIE Tafelvoetbal Dameskoor Rangeerder verongelukt 5 Modelvliegers Burgerlijke Stand van Haarlem Door: drs. W. A. v. d. Donk lid Ged. St. van Noordholland Ongedekt tekort Kapitaalswerken Kort nieuws Neem de flitspuit! Flessen vanaf Va liter a f 1.40 DONDERDAG 7 JULI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT DOOR HAAR LIGGING is Haarlem, de hoofdstad van de provincie Noord holland centrum van een gebied, dat buiten haar zelf door minstens zeven voor verschillende voorzieningen geheel of ten dele op de Spaarnestad aangewezen gemeenten van behoorlijke omvang wordt gevormd. Deze centrumfunctie kon worden aangetoond aan de hand van vele voorbeelden. Bij 't onderwijs komt zij wel zeer bijzonder tot uitdrukking, om maar te zwijgen van aangelegenheden als schouwburg, orkest, concertzaal, museum, stadsbibliotheek, ziekenhuizen enz. Onder Haarlems activiteiten waarvan eveneens de inwoners van de buiten gemeenten profiteren, vallen ook te noemen: het jeugdpsychologisch bureau, het bureau school- en beroepskeuze, de schoolartsendienst, de psychologische voor- en nazorg enz. Bovendien is Haarlem als woonplaats zeer in trek: bijna 20 percent van de bevolking is elders, vooral in Amsterdam, werkzaam. Voorts heeft die aantrekkelijkheid ten gevolge, dat ruim 10 percent van het getal inwoners ge vormd wordt door personen boven de 65 jaar, waardoor het nadelig saldo van het hoofdstuk maatschappelijke steun en voorzorg dan ook hoger ligt dan dat van andere, vergelijkbare steden. De in vergelijking met andere gemeenten klei nere gezinsgrootte brengt in Haarlem uiteraard meer woningen, grotere be bouwde oppervlakte en meer kosten voor de openbare dienst met zich mee. Volgens de woningtelling 1956 bedroeg het aantal inwoners per 100 woningen in Haarlem namelijk 387. tegenover Arnhem 395, Utrecht 410 en Eindhoven 475. Voorts beklemmen de gemeente grote financiële zorgen uit het oogpunt van verkeer. II van av.nu lltcill twee' serves in het bedrijf. Iede- dag maakt hij rondjes or het gebouwencomplex een van de dingen waar i op let is of de brand- usapparatuur voortdurend ed te bereiken is. Brand n tenslotte elk ogenblik Lbreken, maar de heer Van lalen heeft in die achttien ar geen ernstige brand eegemaakt. Wel deed zich ikele keren een begin van nd gevuld moesten blijven, den van de bedrijfsbrand- eer, van wie er op elke af ding een of meer werken, gauw bij om het vuur te ussen. Ieder half jaar oeten de honderdvijftig ■andblusapparaten in het ?drijf worden gecontro- erd. Nog geen half jaar ge- den waren er ook vijfhon- >rd emmers, die voortdu- •and voor, maar dan waren aar dat is inmiddels afge- haft. De heer Van Daalen mtroleert ook dagelijks de inderd brandslangen die >or het hele gebouw heen ?gen. De heer Van Daalen begon jn gouden loopbaan als tterzetter. Van 1918 tot in tweede wereldoorlog was j stypeur bij de Oprechte aarlemsche Courant, maar it. was ook Enschedé. Al ?le jaren is hij voorzitter in de centrale Johez-vere- ging, de ontspanningsver- ïiging van het bedrijf. Hij t in de biljart- en dc to- :elchib en ook de operette ïeft altijd zijn belangstel- ig gehad. De heer Van Daalen is ook :n enthousiast voetbalmin- iar. Reeds veertig jaar is j lid van „Haarlem", waar in de laatste ruim twintig ar lid van verdienste. Tot 132 voetbalde hij zelf. Elf ar in het eerste elftal. „Ik ib altijd gespild, maar toen er mee ophield voelde ik niets voor om op de tri une te gaan zitten. Ik kon grensrechter worden en zo liep ik toch bij de jongens". Dat heeft hij 25 jaar gedaan. Eén keer heeft hij het Oranjehemd gedragen. Dat was op 3 mei 1925 tegen Bel gië. Nederland won met 50. „Het stopperspilsysteem had je toen nog niet maar ik kreeg wel een opdracht. Ik speelde weer spil en moest constant de middenvoor be waken. En dat terwijl ik dacht dat ik toch kwam om te voetballen", aldus de heer Van Daalen over zijn inter nationale voetbaloptreden. De jubilaris is een geboren Haarlemmer. „Ik ben wat je noemt een echte mug", zegt hij. Lange tijd heeft hij in de oude binnenstad gewoond, maar sinds 1926 woont hij in de Lombokstraat in Haar lem-Noord. Wat hij gaat doen als die vijftig dienstjaren er op zit ten? Dat is geen probleem voor hem. Sinds 1925 is hij ook verbonden aan de vrij willige brandweer. Na de laatste oorlog werd hij brandmeester en tevens se cretaris van de brandmees ters. De vrijwillige brandweer is een hobby van hem en hij Van de vijf vliegers die op 13 en 14 augustus tijdens een internationale wedstrijd voor modelvliegtuigen in Saar land de Nederlandse kleuren zullen verdedigen, zijn er drie afkomstig uit de Haar lemse Luchtvaartclub. Het zijn de heren J. de Bode en P. Teunisse in de klasse modelzweefvliegtuigen en de heer J. Osborne in de klasse rubber motormodellen. Het evenement in Saarland staat bekend als do wedstrijd om de Coupe d'Europe. De heer Van Dalen staat hier bij de motorspuit van de be drijfsbrandweer van de firma Enschedé. Vrijdag neemt hij afscheid na een halve eeuw van werken. hoopt nog een poosje brand meester te blijven. Verder is hij een liefhebber van vis sen. Dan heeft hij thuis een ren met een dozijn kippetjes en daar is ook wel een en ander aan te doen. Vrijdag sluit de heer Van Daalen een halve eeuw van werken af. Hij hoopt deze dag van huldiging en af scheid te beleven in het bij zijn van zijn vrouw, dochter, zoon en schoondochter. Elk jaar houdt het Haar- ms Speeltuinverbond in de jinen bij IJmuiden vakan- ekampen die steeds een eek duren. De deelnemers orden gehuisvest in grote nten. Dit jaar worden de karn en gehouden in de periode van 11 juli tot en met 6 augustus. Leden van het Speeltuinverbond betalen vijftien gulden, niet-leden twee gulden meer. Men kan zich laten inschrijven bij het kantoor van het HSV aan de Schoterweg 83 in Haarlem- Noord, telefoon 51464. IV Cl li ICC V UC1UC 1IV :r niets voor om op de tri bune te gaan zitten. Ik kon nel, eveiieuiKUi 111 oaananu staat bekend als do wedstrijd om de Coupe d'Europe. Elk jaar houdt het Haar- ems Speeltuinverbond in de iuinen bij IJmuiden vakan- ;iekampen die steeds een veek duren. De deelnemers vorden gehuisvest in grote ;enten. Dit jaar worden de kam den gehouden in de periode van 11 juli tot en met 6 augustus. Leden van het Speeltuinverbond betalen vijftien gulden, niet-leden twee gulden meer. Men kan zich laten inschrijven bij het kantoor van het HSV aan de Schoterweg 83 in Haarlem- Noord, telefoon 51464. En ook op de dag, dat onze fotograaf met dit plaatje kwam aandraven hadden enkele duizenden mensen vakantie. Een. twee of drie weken, waar zij het hele jaar reikhalzend naar hadden uitgekeken, waarvoor ze plannen hadden gemaakt en waarin ze krachten zouden gaan opdoen voor het komende werkjaar. Het kwam allemaal een beetje anders uit. De een of andere depressie ontlaadde zich boven Haarlem en om geving. De terrasjes werden leeggespoeld. Loutje op de Grote Markt staarde een beetje zielig-druipend over het lege plein en vakantiegangers vluchtten onder de paraplu ie naar de bioscoop. „Weer om in een groot bed te kruipen", zei ons iemand met wie we -in Bloemendaal naai de gietregen zaten te kijken. „En er pas uitkomen als de zon weer schijnt". „Weer voor sterke verhalen", zei de baas van het koffiehuis waar we later zaten te drogen. „Trouwens je weet het nooit, maar morgen kan het wel weer opklaren." En hij had gelijk. Advertentie Tegen de achtergrond van genoemde noden en van nog ongenoemde thans iets over de financiële aspecten van Haarlem. Deze zijn allerminst rooskleurig: op de begroting voor 1960 bedroeg het tekort bijna 5.400.000 5.389.315). Dit deficit wordt door de nog resterende reserve slechts gedeeltelijk gedekt, zodat het nog ongedekte tekort voor 1960 op bijna 2.500.000 2.543.333) moet worden be cijferd. Het budgettair deficit van Haarlem bedraagt. 10 percent van de totale be groting of gemiddeld rond 32 per in woner. Het ongedekte budgettaire tekort van Haarlem bedraagt thans 4,7 percent van de totale begroting of gemiddeld 15 per inwoner. Volledigheidshalve moet er nog op wor den gewezen, dat de rekening 1958 gun stiger uitviel dan de begroting van dat jaar. Niettemin bedroeg het. rekening-tekort 1958 bijna 2.300.000 2.288.965), terwijl het tekort op de rekening 1959, ofschoon lager dan het begrote deficit, vermoedelijk op ongeveer 4 miljoen kan worden gesteld. Deze tekorten zijn wel door de reserves gedekt. Advertentie VOOR IEDER EEN PASSEND RIJWIEL OF BROMMER Gazelle, Magneet, HMW, Solex, Giulietta enz. GED. OUDE GRACHT 102 - TEL. 14361 BEVALLEN van een zoon: 2 juli: A. C. van der Vooren—Tesselaar; C. H. Duijff— van Zonneveld; G. JanssensDiks; 4 juli: A. PelNoppen; F. de BieMulder; 5 juli: A. C. F. HubertGötte (2 zns); R. L. Bak kenhovenvan der Meij; M. A. Verhoeven —van Bezu; T. Vink—van der Rijd; R. Brackevan der Mije: M. C. Gloerich van Velsen; 6 juli: H. de LangeSchipper; I. SimonettiTichelaar. BEVALLEN van een dochter: 3 juli: C. A. Schavemakerde Jong; 4 juli: H. Buurmande Jong; M. J. J. Kilter Beek (2 drs); C. M. Eliëns—Asseler; G. J. T. TurkenburgBult; L. W. CroesDirks; K. van der ReepHoltring; 5 juli: M. A. KruupZwaneveld: P. C. Verdelvan Elk; H. F. M. BerendsenBulle; A. Tielen- burgWillemse; G. I. van der Vossen Ruisendaal; M. E. Verweijvan der Voo ren; C. M. van de ReepMosseveld: 6 juli: D. M. KlinkenbergQuax; B. Meijer Bruinenberg. OVERLEDEN: 2 juli: A. J. Lansdaal. 71 j., Hannie Schaftstraat. 3 juli: D. Elizen van Hulst, 96 j„ Oranjeplein. A. M. F. WijersStoke, 67 j., Hazepaterslaan. J. C. Weisz, 76 j.. Kleverlaan. C. J. Wehpe, 14 j., Papentorenvest. J. A. Warmerdam, 55 j., Nassaulaan. 4 juli: M. de Koe, 78 j., Rus tenburgerlaan. T. LangenaggerVader, 88 j., Koninginneweg. A. Stam, 69 j„ Haze paterslaan. C. Koper, 81 j., Hazepaterslaan. 5 juli: S. J. C. OnstenkRighart, 92 j., Tetterodestraat. M. Davidson, 71 j., Van Riebeeklaan. H. Angenent. 94 j., Kenau park. C. Heemskerk, 73 j., Tetterodestraat. ONDERTROUWD: 5 juli: D. M. Feen- stra en W. Feenstra. B. P. Dik en A. H. Alberda. J. M. Laadstra en M. Oorschot. P. Beentjes en W. C. C. van den Brande. 6 juli: N. C. Meulenbroek en H. M. Alber- ti. J. H. Weller en M. M. Th. Hesselman. P. S. Goedhart en E. M. van Boekei. N. S. M. Ruurda en C. P. J. van der Meer. J. L. Heeremans en Th. Winkel. H. de Jong en C. Kessel. W. M. G. Peters en C. M. A. Ra demaker. G. Padt en H. A. Briët. J. J. G. Rijnders en E. van Hemert. J. J. Franssen en H. C. A. G. Steenkist. F. J. Boekholt. en R. W. Tan. G. de Jong en J. H. Portegies. Th. M. Germes en J. G. C. Elsendoorn. L. v. d. Zwalm en M. C. C. van Breda. E. C. R. Vermeulen en A. J. Göbel. H. J. v. d. Brandt en H. C. Drost. P. Huijboom en J. G. H. van Bakel. A. H. Treebusch en E. Hoogakker. A. J. Hei-mans en P. J. v. d. Nouwland. GEHUWD: 5 juli: W. M. Visser en A. C. E. van den Bosch. J. U. W. F. Kamoen en A. P. Timmers. H. F. Menges en E. Bekker. D. Ozinga en L. Geutskens. J. A. van 't Hof en I. H. Seitz. G. Teusink en A. M. S. Brandt. 6 juli: A. v. d. Aakster en E. F. M. van Delden. W. v. Scherpenzeel en A. Schoester. D. C. Potharst en D. Lok. P. A. Kraakman en A. B. v. d. Leij. J. M. L. M. v. Kuppeveld en J. E. M. van Os. J. W. Hansen en M. A. A. Rozenhart. W. P. Was- senberg en M. J. van Hoven. R. Schipper en A. Angenent. A. E. Post en G. M. A. Sneek. .J. J. M. Bekkers en M. L. C. Bijvoet. D. Kiekens en E. Janssens. J. M. van Oos ten en W. M. van Strien. J. N. Ran en E. Mollema. J. Scholtemeijer en M. G. Stolk. J. de Bruin en H. A. D'hont. S. W. Kleefs- man en J. R. W. C. van de Loosdrecht. Het gemiddelde van Haarlems tekort 1960 berekend per inwoner, zijnde 32, ligt ongeveer 5 of 20 percent hoger dan het Amsterdams gemiddelde, ongeveer 8 of bijna 33 percent hoger dan het gemid delde per inwoner van alle Noordhollandse „deficit"-gemeenten tezamen en ruim f 10 of ongeveer 47 percent hoger dan het ge middelde per inwoner van alle „tekort"- gemeenten tezamen, Amsterdam niet mee gerekend. Het gemiddelde van Haarlems ongedekt tekort 1960 berekend per inwoner ligt on geveer 4 of 35 percent hoger dan het gemiddelde ongedekt tekort, per inwoner becijferd, van alle een ongedekt deficit hebbende gemeenten, met uitzondering van Amsterdam. Deze cijfers verwonderen ons niet, als w\j bedenken, wat Haarlem als centrum- en woongemcente, als industriestad, als recreatieoord en als verkeersknooppunt aan service heeft te bieden en welke som men de gemeente daarvoor jaarlijks moet uitleggen. Hieronder vallen grote bedragen voor activiteiten, die Haarlem heeft aan gepakt en welke in andere gemeenten niet of nog niet zo volledig tot ontwikkeling zijn gekomen cn waarvoor wel in dc aan vang doch op den duur dc middelen uit het gemeentefonds niet voldoende zijn ge bleken. Het verzoek van Haarlem om verhoging van het bedrag der algemene uitkering uit het gemeentefonds over 1959 en 1960 moet nog door Den Haag worden be handeld. Of de aangekondigde sanering, die nog vóór de totstandkoming van de nieuwe wet op de financiële verhouding ten aanzien van de financiën der gemeenten, voor- zoveel de diensten 1958, 1959 en 1960 be treft, zal plaats grijpen, voor deze en dus ook voor Haarlem volledig zal zijn, valt helaas te betwijfelen. Indien het liggende ontwerp financiële verhouding ryk-gemeentcn als wet in het Staatsblad zal zyn verschenen, zal Haar lem vermoedelijk daardoor ongeveer 14 per inwoner vooruitgaan of in totaal ruim 2.300.000. 2.366.000) meer uit het Ge meentefonds ontvangen. Van dit bedrag moet evenwel afgetrokken worden de som, die Haarlem zal ontvangen als gevolg van de zoëven genoemde sanering van dc dien sten 1958, 1959 en 1960, zodat thans omtrent het werkelijk door dc gemeente te ver krijgen soulaas niets met zekerheid valt te zeggen. Ofschoon het landelijk gemiddelde per inwoner van de uitkering uit het Ge meentefonds voor de groep gemeenten met 100.000-200.000 inwoners (Haarlem telt 170.000 zielen) 112,80 bedraagt, terwijl deze gemeente thans 124,81 per inwoner zal genieten, kan toch bezwaarlijk gezegd worden, dat deze gemeente bevoorrecht wordt. Integendeel: Haarlem moet voort! Talrijke kapitaalswerken als rioleringen, wegen, enz. wachten dringend op uitvoe ring: het investeringsplan 1960 beloopt on geveer 25.000.000. Maar Haarlems ge wone middelen zijn ontoereikend en de BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE. ONDERTROUWD: P. J. N. van Leuven en E. C. M. Steenbrink; H. Oderkerk en Th. M. S. de Haas; J. A. W. de Groot en W. Wassenaar. GETROUWD: H. A. Hoenderdos en H. K. Jansen; B. Witas en A. M. A. Ragusa; A. J. Borst en M. E. Roozen; P. C. Knopper en A. J. Jansen. GEBOREN: Ronald, z. v. A. da Costa Senior en T. N. de Vetter; Leonardus Ja cobus Antonius z. v. J. A. van der Meer en W. A. Tol; Gerardus Johannes, z. v. G. J. Woudenberg en G. M. Jansen; Johannes, z. v. J. Dijkstra en M. A. Simons; Eric Christiaan, z. v. J. Das en J. H. Buurman. OVERLEDEN: mej. T. Goudoever, 49 j.; wed. J. M. van MaartenVan Betuw, 77 j.; mej. T. de Geus, 78 jaar. reserves zijn op! De veste wordt thans zwaar belegerd. Alle uitgangswegen zijn geblokkeerd. Wil de Spaarnestad haar aloude, gewich tige, het algemeen welzijn dienende functie als centrum-, woon-, industrie- en recrea tiegemeente behoorlijk kunnen blijven ver vullen, dan zal naast de formele vrijheid, die Grondwet en Gemeentewet haar bie den, haar ook de nodige materiële vrijheid blijvend moeten gewaarborgd worden. Dat betekent, dat haar de middelen zullen moeten worden verschaft om zich voort durend van haar dynamische taken te kun nen kwijten. Mutatis mutandis geldt deze „cri de coeur" ook andere, feitelijk in nood ver kerende of daarin mogelijk aanstonds ge rakende gemeenten van Noordholland. En daartoe behoren waarlijk niet alleen ook andere grote, zoals bijvoorbeeld Hilversum, Haarlemmermeer, Alkmaar. Den Helder en Beverwijk, maar ook vele kleinere ge meenten, onder de plaatselijke uitingsvor men van autonomie en zelfbestuur zeker niet de minst belangrijke! Ook deze laatste hebben er recht op financieel in staat te worden gesteld in het belang van het algemeen welzijn en van de algemene welvaart binnen haar grenzen haar gewichtige door Grondwet en wet opgelegde taken naar behoren, dus ook in het vereiste tempo, te vervullen. Laten wij hopen dat regering en Staten- Generaal het zich tot een eer zullen reke nen hun waardevolle bijdrage te leveren ter voorkoming van een rampzalige stop zetting van de gemeentelijke machine in en buiten Noordholland. Advertentie (n^^\ luxe lederwaren reisartikelen Ekr paraplu's ^EN. CRONJESTR. 34-HAARLEM-TEL. 55684 Voordelige aanbieding KOFFERS EN REISTASSEN In de toekomst tunnel of brug bij Badhoevedorp (Van onze Haagse redacteur) De Kroon heeft het door de Amsterdam se Rijtuigmaatschappij ingestelde beroep tegen twee in 1957 door Gedeputeerde Sta ten van Noordholland voor Badhoevedorp vastgestelde uitbreidingsplannen verwor pen. De Amsterdamse Rijtuigmaatschappij had bezwaar gemaakt tegen de situering van de toeleidende wegen voor een nieuwe oeververbinding over de Ringvaart tussen Badhoevedorp en Sloten (Amsterdam) over de oude Badhoeve met omgeving, welke eigendom van de maatschappij is. Bovendien verzette de Rijtuigmaatschap pij zich tegen de bestemming van een deel van haar terreinen voor "bijzondere be bouwing". Zij had die zelf voor midden standswoningen willen gebruiken. De gemachtigde van de Amsterdamse Rijtuigmaatschappij, de heer G. M. Rein- ders Folmer uit Heemstede, zelf lid van het polderbestuur van de Haarlemmer meer. verklaarde tijdens de openbare be handeling van hqt geschil door de Raad van State in september van het vorige jaar, dat het*zeer onwaarschijnlijk is. dat de door de provinciale planologische dienst geprojecteerde oeverbinding waarvan men zelfs nog niet weet of deze een tunnel dan wel een brug wordt ooit tot stand komt. Immers, de kosten van een dergelijke verbinding komen voor het grootste deel ten laste van het polderbe stuur en dat heeft besloten een heel wat goedkopere brug in de nabijheid van de bestaande te bouwen. De Kroon heeft evenwel overwogen, dat het laatstgenoemde plan het karakter van een tijdelijke voorziening draagt en dat de door de provinciale planologische dienst ontworpen verbinding om het even of het nu een brug of een tunnel zal zijn er toch eens moet komen. Met het oog daarop dient de ruimte voor de toeleiden de wegen gereserveerd te worden. Ook met het bezwaar tegen de voorgestelde „bijzondere bebouwing" is de Kroon het niet eens. Hiermee is de mogelijkheid van een hotel bedoeld. Van schade voor de Amsterdamse Rijtuigmaatschappij kan pas sprake zijn wanneer de „Badhoeve" aangekocht of onteigend wordt en in dat geval zou een beroep gedaan kunnen wor den op de gemeentelijke schadevergoe dingsverordening. Advertentie Proeven. De eerste in Nederland ge ïmporteerde Braziliaanse wijn is vanoch tend in de Amsterdamse haven ontscheept. De „Gaasterland" van de Koninklijke Hol landse Lloyd bracht 600 flessen „Vinho Champanhado", een soort mousserende wijn, naar Nederland. Een Schiedamse im porteur wil nu nagaan of de' Braziliaanse wijn ook in Nederland liefhebbers zal vinden. Er zullen weing mensen zijn die het de heer W. A. van Daalen uit de Lombok straat 24 in Haarlem-Noord kunnen nazeggen dat zij een halve eeuw in hetzelfde be drijf werkzaam zijn. Maar op de dag dat hij dit gouden jubileum bereikt, zet hij er dan ook meteen een punt achter, want hij is vijfenzes tig en aan zijn pensioen toe. Directie en personeel van de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zn zullen hem vrijdag om halftwaalf huldi gen en afscheid van hem ne men in het Johez-huis aan de Jansstraat. De heer Van Daalen is sinds 1942 hoofd van de be drijfsbrandweer van Ensche dé. Iedere veertien dagen oefent hij met zijn twee ploe- re do en hij r< er Het was een tegenslag voor de wed strijdleiding van het jubilerende „WOC" dat dinsdagavond door het slechte weer voor het toernooi om de Haarlemse tennis titels liet volledige programma opgeschort moest worden, maar gisteravond heeft men daarentegen een groot aantal partijen van het lijvige programma kunnen afwer ken. Vanavond wordt op „Wimbledon" ge start met het A-toernooi en met uitzonde ring van H. Reus en P. Titiheru komen bij de heren alle deelnemers op het gravel. Om half zes speelt Fred Neelissen tegen de Zandvoorter J. Brandse, ontmoet J. Verhoeven zijn tegenstander E. Barten en duelleert mej. H. Verwaal met mej. G. Nijssen. Om halfzeven zal Cees Nieland zijn ti- telverdediging beginnen tegen J. IJspaard, Hans Steffelaar ontmoet H. v. d. Willigen, H. v. Buuren zal de in goede vorm ste kende H. Borgerding ontmoeten, Tom Okker kruist de degens met W. Neder- koorn en G. v. d. Meulen zal in dit selecte gezelschap debuteren tegen A. v. d. Hof. B-toernooi, H.E. (Ie ronde): G. Hartman versl. N. Kors 7—5, 64; R. Eilers versl. J. Zegwaard 6—2, 6—3; F. Doodeheefver versl. R. van Schagen 62, 64; H. Roos versl. A. Koster 46, 64, 63. Tweede ronde: A. Offers versl. W. v. Swaay 60, 6—2; T. Brandse versl. N. Vreeken 6—0, 86; G. Koenders versl. C. Vogelzang 8—6, 1—6, 6—3; B. Fruitema versl. J. Ver hoeven 64, 6—3; J. Ong versl. A. v. d. Hof 75, 64; R. Heringa versl. J. Bolle- man 62, 62; F. Muschter versl. A. v. Tiel 6—1. 6—4; H. Roos versl. H. v. Splun- ter 6-4, 6—2. D.E. 2e ronde: mej. J. Schaap versl. mej. H. Cobelenz 62, 75; mej. N. Noteboom versl. mej. K. Quarles v. Ufford 63, 61. H.D. 2de ronde: Jasper en Niggebrugge versl. Zegwaard en Kok 61, 97. C-toernooi, H.E. (Ie ronde); J. Brok- mann versl. J. v. Emmerik 86, 64; F. Perry versl. J. Tiggeloven 63, 86; J. Smuling versl. J. Gordijn 64, 61; W. v. d. Bree versl. G. v. Duinen 75, 61; F. Beijer versl. S. Hoek 64, 63; J. Francken versl. T. Möckel 62, 16, 63; H. Niggebrugge versl. G. v. Drunen 60, 4—6, 7—5; R. v. d. Graaf f versl. H. Blok ker 61, 62; P. Schendstok versl. H. Mayer 6—2, 6—3. Tweede ronde: G. Smith versl. R. Jans sen 62, 64; H. v. Pelt versl. L. Stokx 62, 61; H. v. Splunter versl. J. v. d. Graaf 6—4, 7—5. D.E., le ronde: mej. N. Teer versl. mej. A. Rupert 6-2, 6-3; mej. J. Maars versl. mevr. C. Baas 6-1, 6-2; mej. F. Beunder versl. mej. C. Mudde 6-2, 6-0; mej. H. Ob- bes versl. mej. M. Botterop 6-3, 6-2; mevr. A. Wilhelm versl. mej. E. Snoek Henke- mans 6-2, 6"0; mej. E. Herwarth versl. mej. C. Rienstra 6-0, 6-2; mej. W. Borger ding vex-sl. mej. C. Smuling 6-1, 7-5; mej. A. Broekers versl. mevr. I. Kalff 6-4, 6-2; mej. M. Deibei versl. mevr N. v. Tiel 6-2, 6-1; mej. A. Hoogendijk versl. mej. R. Stut 6-3. 6-4 H.D., le ronde: v. d. Bree en Schend stok versl. Rupert en Hogenhuis 6-1, 6-2. Tweede ronde: Smuling en v. Walsem versl. Beijer en Holdrinet 3-6, 6-3, 6-2. G.D., le ronde: mej. en dhr. Rappard versl. mej. Terreehorst en Brunsting 6-0, 6-2; mej. Beunder en Dicker versl. mej. en dhr. Velsen 6-1, 6-2; mevr. Kloek en v. Drunen versl. mevr. en dhr. Venniker 2-6, 6-3, 7-5; mevr. en dhr. v. Emmerik versl. mej. Snoek Henkemans en dr. Klein 6-1. 6-4; mej. Nierop Groot en Gordijn versl. mej. Deibei en v Uitert 9-11, 7-5, 6-4. Tweed" ronde: mej. Weijers en Goossens versl. mevr. Baas en Stokx 6-2, 6-1; mevr. en dhr. v. d. Veer versl. mej. Taverne en Tiggeloven 6-4, 6-3; mej. en dhr. Smuling versl. mej. Beunder en Dicker 6-3, 7-5; mej. Vermeulen en Deibei versl. mevrouw Korzelius en Visee 6-4, 6-3. Zoals elk jaar tegen de vakantie is er op de Tweede centrale school aan de Lin- schotenstraat 57a in Haarlem een tentoonstelling ingericht van werkstukken die door leerlingen zijn vervaardigd. Het is elke keer weer een verrassing te zien wat er aan werk uit deze kinderhanden kan komen. Er is een uitgebreide en ge varieerde collectie te be zichtigen: tekeningen, naai en handwerken, linodruk- ken, keramiek, steenplastiek en vele scheppingen op het gebied van houtbewerking en pitriet. Ouders en andere belangstellenden kunnen vanavond nog terecht tussen zeven en tien uur. Zondag rolt in gebouw „Flora" aan het Pretoriaplein in Haarlem-Noord de tafel voetbal. Dan wordt namelijk een stedenwedstrijd Haar lemDen Haag verspeeld. Om half twaalf komen de jeugdspelers tegen elkaar uit en om half twee de senioren. Het dameskoor „Haerlem" onder directie van mejuf frouw W. van Eldik heeft op het. nationaal zaalzangcon- cours dat onlangs in Utrecht is gehouden een eerste en een derde prijs behaald. De 42-jarige rangeerder J. van der Meu len uit Egmond aan de Hoef kwam woens dagavond omstreeks acht uur tijdens het rangeren op het terrein van de Martin Staalfabriek van Hoogovens te IJmuiden door tot nog toe onbekende oorzaak onder de trein. Hij was op slag dood. De heer Van der Meulen laat een vrouw en twee kin deren achter. Advertentie Alle insekten het huis uit!. ook in aerosolf 4.SO P R O D U K T

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5