BRONKHORST <9> Uitgaan in Haarlem Indische dierenfabel Panchatantra in Bloemendaals Openluchttheater li iet lekker Juryconcert op het Schnitger-orgel Holland Festival Tip voor een trip: De Orgeldagen Uitvoering door leerlingen van Piet Vincent Letterkundige opdrachten Concertgebouworkest onder Leinsdorf met Maria Stader als soliste VRIJDAG 8 JULI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Expositie van kleurenfoto's van het vorstelijk bezoek aan België Hoge prijzen bij veiling in Sotheby te Londen Want de o.b.-methode is betel ^SöS^fe,e' Nederlands schilderij voor Koningin Elizabeth LEZEN EN LATEN LEZEN MUZIEK AMATEURTONEEL DIVERSEN TENTOONSTELLINGEN D£' LEZER VAN DIT BLAD is over de Little Ballet Troupe of Bombay" in het algemeen en het donderdagavond in Bloemendaal als onderdeel van het Holland Festival vertoonde dansspel Panchatantrain het bijzonder reeds zo uitvoerig ingelicht, dat ik in deze bespreking mijn taak als verslaggever tot een minimum kan beperken. Wel moet. ik opmerken, dat de weersomstandigheden boven verwachting aangenaam waren. Bovendien was de wind tijdig genoeg gaan liggen om de muziek niet te verstrooien. Naar mijn uiteraard westers georiën teerde inzicht was de eerder in enkele schouwburgen ais ware het een marionet tenrevue voor het voetlicht gebrachte le gende „Ramayana" in ieder geval als po ging tot vernieuwing van de Indiase dans cultuur veel interessanter. Maar ik erken gaarne, dat voor een openluchttheater „Panchatantra" een betere keuze is, temeer als men bedenkt dat het' hier een bewer king betreft van een eeuwenoude verza meling dierfabels (in mze litteratuurge schiedenis bekend als „De vijf listen) met de vooropgestelde strekking, volgens woorden uit de pro loog van de middel- nederlandse Esopet, loor middel van bees ten en vogels de na tuur van de mens te openbaren en te ver beteren. En ook nu werd men bekoord door het betrekkelijk fijnzinnige of humoristi sche raffinement in het spelen met sym bolische elementen. „Panchatantra" gaf aanleiding tot curieu ze waarnemingen. Dit leerdicht over de verstandige vriendschap van de kraai Laghupatnak en de muis Hiranyak, vanouds vijandige dieren, werd gepresenteerd als een soort oosterse opera, waarin de be schrijvende gedeelten gesproken of gezon gen tot helaas voor ons onverstaanbare uitdrukking kwamen. Zoals bij alle roman tische verbeeldingen van avonturen neemt de werkelijkheidsnabootsing ëen grote plaats in, ook in de muzikale illustratie. De pantomimische bewegingen van de ge vleugelde en andere bosbewoners getuig den van scherp observatievermogen en van het talent van de choreograaf Shanti Bard- han tot ontleden eerst, tot het maken van nieuwe verbindingen vervolgens. Bij al dit naturalisme van het hippen en huppen, trippelen en trappelen, vliegen en kruipen Advertentie AICON rUCDLrXO HCipCII Ui /.IJII •MCCH* PoWcM tegen hc»f(Ap!jn, kiespijn. Wicst, fcricp, krijgbaar in etuis mei <v poeders maar ook in een hanc#ge pl*üc BUIS.4FO l-IEEK (met 6 MEÈNK'S POEDERShclpen! Er zijn Mecnk's Poeders tegen hoofd|®Tfl»kicspijri, hoest, griep, diarrhee, influenza, rhcdmatick, koortsigheid bij gevatte kou, periodieke pijnen enz. enz. Ver krijgbaar io etuis mct®6 poeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis a 6 poeders), zonder prijs verhoging. Vraag uw drogist. k&(mct 6 nefcr prijs- HET SCHNITGERORGEL in dc Grote Kerk te Alkmaar werd donderdag avond bespeeld door de drie juryleden van het Improvisatieconcours, en vermits deze meester-organisten ieder een ruime beurt toegemeten kregen, werd liet een ongemeen lang concert, dat slechts be rekend scheen op een publiek met een ongemeen muzikaal verte rings vermogen. LOUIS TOEBOSCH uit Breda, die in 1951 de eerste winnaar werd van het Haarlems Improvisatieconcours, ving zijn bespeling aan met een paar korte stukken van Bourgondisch-Nederlandse meesters van om en bij 1500, namelijk van Antoine Brumel en Josquin des Prez, om vervol gens over te stappen naar de concertante baroksfeer van Vin cent Lübeck, die hij in klare tinten wist te treffen. Verder zocht hij rijke contrasten in een „Dialoque" van Bachs Franse tijdge noot Louis Marchand. Toebosch besloot zijn beurt met een wat uitvoerige, maar uiterst belangrijke improvisatie op een opgegeven thema. De kwaliteiten van de orgelklank werden daarbij rijkelijk uitgebuit. HET JURYLID uit Stuttgart, prof. Anton Nowakowski gaf een overtuigende vertol king van een Fantasie van Joh. Nepomuk David, op het middeleeuwse thema „l'Homme armé" en demonstreerde opwek kend en kleurig orgelspel met een spon tane, maar tamelijk verbrokkelde compo sitie van Nicolaus Bruhns. Tenslotte gaf Nowakowski een vrije improvisatie ten beste op een thema, ontleend aan de Paas- sequenz „Victimae paschali". Ook dit ex tempore was even te lang om te blijven boeien, wat op een minder overladen pro gramma wellicht mogelijk zou zijn geweest. VERVOLGENS kreeg men nog, gespeeld door Luigi Ferdinando Tagliavini, een reeks oud-Italiaanse composities te ver werken, waaronder het speelse Capriccio over liet hexachord van Frescobaldi en een fraaie Toccata van Rossi. Een nieuw ge luid werd tenslotte gehoord in een Passa- caglia, over een thema van Hindemith, van de concertgever zelve. De stevige bouw van het werk vermocht met zijn fantasie rijke omspelingen van het gegeven in een briljante registratie de aandacht gespannen te houden. Dit slotnummer mocht gelden als een dankbaar adieu aan het fraaie Schnitgerorgel en aan de Alkmaarse orgel vrienden die de traditionele Haarlemse manifestatie van orgelcultuur zo wel willend tegemoet kwamen. Jos. de Klerk of springen was het opvallend hoezeer de eigenlijke handelingen tot suggesties wer den gestileerd. De expressiviteit kwam voornamelijk uit armen, hoofd en boven lichaam voort, waardoor de geanimeerde tableaus veel minder dynamisch verliepen dan wij zijn gewend. Overigens was er vol doende variatie in passen om de verschil len tussen instinctieve en denkende wezens te manifesteren. Van de vele vertolkers trokken vooral de leidster Gul Bardhan als het gespikkel de hert en Appuni Karta als de onderne mende kraai de aandacht. Dat men het publiek rees na afloop als één man op om hartelijk te applaudisseren van dit pri mitieve en veelkleurige (zij het alles be halve fraai belichte) sprookje heeft geno ten, is vooral te danken aan de innemende oprechtheid en in zekere zin naïeve geest drift. waarmee spelenderwijze met de overgeleverde stof werd omgesprongen. David Koning Voor een kleine schare belangstellenden vond in het gebouw van de Toonkunst- muziekschool de tweede uitvoering plaats van pianoleerlingen van de directeur, de heer J. P. Vincent. Deze heette de aan wezigen welkom, en begroette in het bij zonder de voorzitter van de Haarlemse Muziekschool van Toonkunst, de heer J. K. Tadema. Hij roemde de trouw waar mee de heer Tadema ondanks zijn drukke werkzaamheden kans zag steeds de leer lingen-uitvoeringen te blijven bijwonen. Aan deze avond werkten zeven leerlin gen mee, alle van vrouwelijke kunne. Het is uiteraard moeilijk over iedere prestatie met evenveel enthousiasme te schrijven, gezien het feit dat de behaalde resultaten niet alleen van ijver en doorzettingsver mogen, maar ook van de mate van ta lent afhankelijk zijn, en getuigen. En nog moeilijker, zo niel onmogelijk, is het om een vrijetijdsbesteding die voor eigen genoegen en voor dat van een beperkte kring beoefend wordt, onderwerp te ma ken van een bespreking die het oordeel van de aangewezen mentor zou kunnen doorkruisen, en aldus meer verwarring stichten dan verheldering brengen. Het is dus met de nodige reserve dat men een opmerking kan maken over een min of meer persoonlijk geluid dat een. zij het nog niet geheel bewuste, eigen verhouding tot het voorgedragen werk be wijst. Dit sprak misschien het sterkst in de voordracht van een Nocturne van Cho pin, waar een afgewogen toucher opviel in dienst van een onopgeschroefde melo die-tekening. Een Etude de Concert van Godard, een nogal salonesk stuk, verwant aan Saint-Saëns en Delibes, kreeg d.e lich te toets en het gevoel voor ruisende effec ten mee die erbij horen. Gaaf passage- werk met muzikale profilering kon men beluisteren in een Impromptu van Schu bert. Met deze korte vermelding wil ik de ove rige medewerkenden die voor den dag kwamen met werken van Mozart (o.a. de Sonate voor twee piano's), Mendelssohn. Brahms, Voormolen, Pijper en Bartók, geenszins tekort doen. Ook bij hen con stateerde men op welk een degelijke ba sis er gewerkt is. Tot slot werden aan de heer Vincent bloemen overhandigd „voor zijn wijze mu ziek- en levenslessen", alsook aan zijn echtgenote als blijk van waardering voor haar hulp achter de schermen. De heer Tadema haalde herinneringen op uit de tijd dat hij, nu vijfenveertig jaar geleden voor het. eerst in aanraking kwam met Toonkunst en haar Maatschappij; hij roemde het hoge peil waarop de leerlin genuitvoeringen van de heer Vincent en zijn leerkrachten steeds staan en betrok in zijn hulde ook de concierge, de heer Aarts en zijn vrouw. Sfl-s Bunge Staatssecretaris mr. Y. Scholten heeft opdracht verleend tot het schrijven van een gedicht of gedichtenreeks aan Gerrit Achterberg, Remco Campert en Ed. Hoor- nik, en tot het schrijven van een proza werk aan Kees Fens. Lucebert, G. van de Walcheren en M. Revis. Van 14 juli tot en met 28 juli zal in gebouw Arti et Amicitiae te Amsterdam een aantal kleurenfoto's worden geëxpo seerd. die de fotojournalisten C. de Boer uit Haarlem, B. J. van Meerendonk, T. van de Reyken en .7. Eenkhoorn hebben ge maakt van 'L bezoek, dat Koningin Juliana en Prinses Beatrix aan België hebben ge bracht. De Belgische ambassadeur in Ne derland, baron Van Straten-Waillet, zal de expositie openen. De vier fotojournalisten maakten de fotoreportage in opdracht van een Belgi sche fabriek van fotopi'odukten. Deze fa briek heeft de totale reportage in album inmiddels aan Koningin en Prinses aange boden. De expositie omvat 330 foto's waar van tachtig vergrotingen zijn, De tekening van Van Gogh „Daken, Ar ies" heeft donderdag op een veiling in Sotheby te Londen ruim 50.000 gulden op gebracht. Een stilleven van Juan Gris werd verkocht voor ruim 24.000 gulden en een tekening van Georges Seurat een voor studie voor het schilderij „Einde van de pier te Honfleur" voor circa 50.000 gulden. Tenslotte bracht een gouache van Paul Klee, getiteld „Indische Bloementuin" 42.000 gulden op. Advertentie om de volgende redenen: o.b. geeft Onmerkbare Bescherming: o.b. tampons, inwendig gedragen, voelt men niet, merkt men niet, ziet men niet. Gemakkelijke toepassing: Bij o.b. tampons heeft men geen schuif» koker nodig. Men kan ze meenemen in het kleinste tasje en na gebruik onge merkt wegdoen. Volkomen bewegingsvrijheid: Niet langer gehinderd door gordef, zwachtel of spelden, kunt u gewoon alles blijven doen: sport, fietsen, dan sen, uitgaan, baden enz. Onopvallend o.b. tampons kunnen zich nietaftekenen onder dunne, nauwsluitende kleding of badpak. Absoluut safe: Men voelt zich overal en onder alle om standigheden veilig beschermd. Medisch verantwoord: Wetenschappelijk onderzoek in Ame rika en vele Europese landen heeft aan getoond. dat de o.b. methode aan alle eisen van de moderne hygiëne voldoet. Het zal u jj^ep5..m'éthodè Wer kun- nenVenelie--.. Vraagt u^brochure mecruitvoer.ge^'ue ..tampons. blanco envelop. ^,i„„Ai) tampons de moderne hygiëne Per pakje van 10 tampons voldoende voor maandelijks gebruik. 2 Normaal t.-. Speciaal f 1.25 Hierlangs uitknippen Aan Drogerijen Mij., Mijdrecht Gelieve mij te zenden, gratis en franco_ uw brochure met proelpakje o.b.tampons' Naam Adres Woonplaats L. 5 i (Blokletters s.v.p.) Op 5 juli is na een ziekte van enkele weken overleden de voorzitter van de Nederlandse Orkeststichting tot beheer van het Concertgebouworkest mr. W.' F. Schok king. Op het concert, dat donderdagavond in het Holland Festival door het Concert gebouworkest in het Amsterdamse Con certgebouw werd gegeven, heeft men de betreurde voorzitter herdacht met het spelen van de Trcurmarsch uit de derde symfonie van L. van Beethoven. Daarna verhieven de aanwezigen zich van hun zit plaatsen en werd er enige tijd stilte in acht genomen. Met de dirigent Erich Leinsdorf, die op deze avond als gastdirigent optrad, betrad vervolgens de zangeres Maria Stader het podium voor een voordracht van drie lie deren van Gustav Mahler. Twee van deze liederen: „Ich af met' einen linden Duft" en „Wo die schonen Trompeten blasen" wor den gekenmerkt door een typisch negen- tiende-eeuwse lief- desromantiek. Het derde „Ich bin der Welt abhanden ge- kommen" is niet min der romantisch. Maar deze romantiek heeft een ander ideaal. Een faotasievoorstelling van een abstract, los van de wereld gevormd leven, zich ont plooiend in een werkelijk „bovenaardse" rust „in einem stillen gebiet". Met de woorden van het lied zij staan in het gedicht van die naam van Friedrich Rückert kon Mahler zich vereenzelvigen. Zijn compositie is een persoonlijke mede- deling, treffend voor „verwante zielen". Maar zij laat de zogenaamd nuchtere mens van onze tijd onverschillig. Die aanvaardt het lied als. oen kennisgeving. Heel wat meer werkelijkheidszin klinkt er uit de bei de andere liederen die Maria Stader ge kozen had. Zij zullen voorlopig 'een mo gelijke devaluatie door tijdgeest verande ringen kunnen trotseren. Met de vertolking van deze twee liederen maakte de zangeres de meest overtuigende indruk, al kon het geringe klankvolume, waarover Maria Sta der beschikken kon, als een belemmering voor die indruk worden gevoeld. En haar voordracht van „Ich bin der Welt abhanden gekommen" leed door een tekort aan ver dieping in de tekst van het lied. Voor de vertolking van de solopartij van „Das Himmliche" miste Maria Stader even eens expansieve kracht. De waardering voor haar medewerking kon wel berusten op de zuiverheid van intonaties, op de ver staanbaarheid en op de mildheid van de klank van haar kleine stem. Erich Leinsdorf had voor het optreden van Maria Stader in Mahlers vierde sym fonie de drie zelfstandige orkestrale ge deelten door het orkest doen uitvoeren. Zijn directie maakte van het eerste deel geen hechte synthese. Hij had daarvoor trouwens ook de muziek niet mede met haar verscheidenheid van thema's, in een haast willekeurige volgorde in het werk ondergebracht. Veel meer goede kwaliteiten maakten ook het tweede en derde deel belangwek kender, hoewel de subjectiviteit van de componist het muzikale niveau van het werk niet overal even hoog gehouden heeft, P. Zwaanswijk (Van onze correspondent in Londen) Het schilderij van de Rijswijkse por tret- en zeeschilder J. C. A. Goedhart, dat de tocht uitbeeldt van het door Engelse en Nederlandse oorlogsschepen geëscor teerde Britse koninklijke jacht Britannia over de Noordzee op weg naar IJ muiden ter gelegenheid van het Britse statiebe- zoek in maart 1958, is gekozen als ge schenk voor koningin Elizabeth door de vereniging van Nederlandse Zeeschilders. De koningin heeft het werk in bruikleen afgestaan aan het Maritiem museum in Greenwich. De formele overhandiging van het schil derij aan de koningin geschiedde on langs als onderdeel van de plechtige overdracht aan het museum van het ge restaureerde Flamsteed House, dat het woonhuis en observatorium was van John Flamsteed, de eerste Engelse hof-astro noom, een titel welke door Karei de Twee de werd ingesteld. De aanbieding van het Nederlandse schilderij had plaats in de vriendelijke Halley-zaal van het observatorium, toen koningin Elizabeth, vergezeld door de her tog van Edinburgh, deze bij haar rond wandeling door de gebouwen bezichtigde. De koningin en prins Philip kwamen uit een smal gangetje, daalden een huiselijk trapje af en stonden toen tegenover het schilderij dat op een ezel bij het raam was geplaatst. Hier maakten, behalve de heer Goedhart hun opwachting onze vloot- attaché in Londen, overste Crommelin en diens echtgenote, kapitein-luitenant, ter zee J. Doorenbosch, commandant van de on derzeebootjager „Utrecht", welk schip op het doek staat afgebeeld en dat het schil derij naar Londen heeft gebracht, en de heren J. Dijker en Cees Bolding res pectievelijk voorzitter en secretaris van de Vereniging van Nederlandse Zeeschil ders. De Nederlandse ambassadeur in Londen, A. Baron Bentick van Schoonhee- ten, stelde het gezelschap aan koningin Elizabeth voor, waarna de vorstin en haar echtgenoot het geschenlj, aandachtig be keken. DE NEGEN MUZEN Hohnsleiner Handpuppenspieler. Een van Duitslands meest bekende poppen theaters, de „Hohnsteiner Handpuppen spieler" uit Essen, komen voor een eerste bezoek naar ons land. Op zaterdag 16 juli zullen zij een tweetal voorstellingen in de Kurzaal te Scheveningen geven, 's Middags heeft een kindervoorstelling plaats, waarin twee sprookjes worden gebracht: „Kasper und Seppels Reise zum Mond" en „Die ge- stohlene Grossmuttcr". Des avonds volgt een voorstelling voor volwassenen, geba seerd op de oud-Duitse „Freischülz"- legende en getiteld „Die Sage vom Frei- schütz". Lijst van door de Stadsbibliotheek Haarlem aangeschafte boeken. Romans: van Aerschot, Einde van een reis: Baardman. De zwerver: Bruijn, De vogel van mijnheer Dupont: Christie. De moord op Roger Ackroyd: Macaulay, De wereld mijn wildernis; Simenon, De begrafenis van meneer Bouvet; So- lmas, De visser in het net; Vertelsels van een papegaai, zes verhalen uit Tüti-Nfimeh; Alten- dorf, Der Transport; Bacher, Schoner Vogel Quet zal; Bienek, Nachtstücke: Brecht, Geschiehten j vom Herrn Keuncr, Der verwundete Sokrates; DoiTcnmatt, Grieche sticht Grfechin; Federer, Pilatus: Hagelstange. SpielbaU der Götter: Jan- sor., Kleiner Annie meiner Jagend; Kibler, Jo- hsnn Jakob Meunier: König, Das Kind und seine Senaten; Kusenberg, Nicht zu glauben: Nemitz, Die schwachen Saulen des Himmels: Perutz. Dei- Judas des Leonardo: Schaub, Der grosse Friede van Krassnikowa: von Vegesack, Tan.ia, drei Er- zjihiungen aus Russland; Bradbury, A medicine for melancholy; Durrell. Clea; Gardner. The case of the curious bride: Howard. The sea change; Lessing Five, short novels: Zilliacus. Bond of perfection: Cabanis. L'auberge fameuse. Ontwikkelingsboeken: van Baarcn. Van maan sikkel tot rijzende zon: Sierksma. De religieuze projectie; Gillhausen en Heldt. China. 650 miljoen gevangenen in een net: van Melsen, Natuurwe tenschap en techniek: Evolutie, de huidge stand van het vraagstuk; Andersen. Recepten uit de Deense keuken: Bleekrode. Hand- en leerboek voor drogisten: Hoofdman, Russische vliegtuigen; Smeyers. Vlaams taal- en volksbewustzijn in het Zuidnederlands geestesleven van de 18de eeuw; Angelet Antoine de Saint-Exupéry: van Eeden en Simons. Van Eeden! Van Eeden! Daar komt hij aangetreden; Frederik van Eeden, 18601960; de Busschere, Guido Gezelle: Last. Vloog een bloesem terug naar haar tak. Japanse poëzie: Vanderschaeghe, Ernest Hemingway: Het vrij Nederlands liedboek; Apollonio. Fauves and cu bists: Bicker Caarten. In Holland staat een mo len: Broekstra en Broekstra, Muziek voor M.U.L.O., dl. 1; Die Musik in Geschichte und Gegenwart. allgemeine Enzyklopadie der Musik. bd 8 (inl. muz.): Stock, De wereld van de pazz: Berlin: Gibbs, Om die Rooinek te verslaan; De vluchtende mens; Rüter, -Rijden en staken, De Nederlandse Spoorwegen in oorlogstijd; Olie, Amsterdam in de tweede helft der XlXe eeuw. De kleinste èn merkwaardigste stad van Nederland is Bronkhorst, in het Gel derse. Een stad met een roemrijk verleden, die op 't ogenblik niet meer telt dan.... 175 inwoners! Wat Bronkhorst zo de moeite waard maakt, is het feit, dal Monumentenzorg besloten heeft het hele stadje te restaureren. De beziens waardige molen, even buiten de bebouwde kom, is al hersteld. Heel veel tijd zal de restauratie kosten van het „Hoge Huis van Bronkhorst" waaraan U nóg zien kunt, dat het eens een indrukwekkend kasteel moet zijn geweest. Als u een praatje met de inwoners maakt, zult u er gauw richter komen, dat de meesten helemaal niet warm kunnen lopen voor de plannen om van Bronkhorst een soort openluchtmuseum te maken. Maar voor de toerist belooft de stad een trekpleister te worden! Vrijdag; 8 juli, Nieuwe Kerk, 20 uur: Slot- concert van het tiende Internationale Orgelimprovisatieconcours door het N. Ph. O. onder leiding van Henri Arends, met als solisten Aafje Heynis (alt) en Albert de Klerk (orgel), en het Collegium Musicum Amstelodamense. De eerste uitvoering zal gegeven worden van het door Anthon van der Horst in opdracht van de commissie Internationaal Orgel concours gecomponeerde „Concert pour Orgue et Orchestre a Cordes dans le Style baroque", met als solist Albert de Klerk. Voorts vermeldt het programma een Concerto grosso van Pieter Hellendaal, de cantate „Das Augenlicht" (m.m.v. Collegium Musicum) van Anton Webern en de cantate „Gott soli allein rnein Iierze haben" van Joh. Seb. Bach (met altsoliste). Vrijdag 8 juli, Openluchttheater Bloemen daal, 20.15 uur: Optreden van de Dutch Swing College Band. Vrijdag 8 juli, Westkolk Spaarndam, 20 uur: Muziekweekconcert door het Haar lems Operakoor onder leiding van Bep Ogterop, met begeleiding door Gosse Kroese en medewerking van de solisten Gerard Droog (bas), en Cor van de Pa- verd tenor). Op het programma staan werken van Smetana, Mozart, Verdi. Massenet. Mascagni, Donizetti en Wag ner. Voorts treedt het Spoorwegmannen koor „E. M." onder leiding van Joh. van 't Vlie op met werken van Van 't Vlie, Lendvai en Strauss. De harmonie Cres cendo onder leiding van Walter Janssens speelt werken van Bigelon Mol, Janssens, Grieg, Bizet en Kalman. Peters. Zaterdag 9 juli, Westkolk Spaarndam, 20 uur: De Muziekweek Spaarndam wordt besloten met een concert door de Arbei ders Zangvereniging „Stem des Volks" o.l.v. Dick Dekker, het Koninklijk Man nenkoor „Caecilia" o.l.v. Anton de Beer en de muziekvereniging „Crescendo" uit Westzaan o.l.v. C. Luttik. Uitgevoerd worden werken van onder anderen Frank. Berlioz, Haydn, Mendelssohn, Ar- changelsky, Weber, Gounod, Kelly, Ball, Villette, Molenaar, Von Gluck en Pa- lestrina. Maandag 11 juli Grote- of St. Bavokerk van 1616.30 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters. Donderdag 14 juli, Concertgebouw, 20 uur: Vijfde N.Ph.O.-zomerconcert o.l.v. Ma- rinus Adam met als soliste Ans Bouter (piano). Uitgevoerd worden van Haydn de symfonie „Le Midi", van Mozart het pianoconcert KV 415 (met soliste) en van R. Strauss „Der Bürger als Edel- mann". Dagelijks In 't Goede Uur tot 11 juli van 2122 uur: Klassiek grammofoonplaten- concert van werk van Mozart en Beet hoven. Iedere zondag 12 uur: Goldberg- variaties van Bach. Zaterdag 16 juli, Openluchttheater Bloe mendaal, 20.15 uur: Stichting Zuidneder landse Opera met de operette „Die Fle- dermaus". Woensdag 13 juli, Openluchttheater, 14.30 uur: Kindervoorstelling „Dik Trom's Nieuwe Avonturen". Maandag 11 juli, Vleeshal, 14 uur: Poppen theater Merlijn met „De Toverhoed". Dinsdag 12 juli, Vleeshal, 14 uur: Poppen theater Merlijn met „Het Onderwater- avontuur". Woensdag 13 juli, Vleeshal, 14 uur: Pop pentheater Merlijn met „De Fluit van Bozewol". Donderdag 14 juli, Vleeshal, 14 uur: „Mer lijn" met „Het blauwe water". Vrijdag 15 juli, Vleeshal, 14 uur: „Merlijn" met „De Chinese Draak". Zaterdag 16 juli, Vleeshal, 14 uur: „Mer lijn" met „De Fluit van Bozewol". Zondag 17 juli, Vleeshal, 14 uur: „Merlijn" met „De Chinese Draak". Teylermuseum: Schilderijen uit 19e en 20e eeuw. Tekeningen uit de Hollandse. Italiaanse en Franse school van de zes tiende tot de twintigste eeuw. Fossielen, mineralen, natuurkundige instrumenten. Dagelijks van 1115 uur, behalve maan dag en eerste zondag van de maand, van 13—17 uur. Expositie tekeningen en etsen van Rembrandt. Dezelfde openings tijden. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat. Oude religieuze kunst., schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, 10—17 uur; zondagen 13—16 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit c.e Haarlemse school van de 16de eeuw tot op heden. Dagelijks geopend van 1017 uur, des zondags van 1317 uur. Iedere zaterdag avond, tot en met 3 september, van 20.30 tot 22.30 uur: speciale avondopenstelling met buitenverlichting, oude muziek en kaarsverlichting in de expositiezalen. Voormalig woonhuis, Jacobus van Looy (Kleine Houtweg 103): Op donderdagen geopend van 10—12.30 en van 13.3017 uur, op zondagen van 1417 uur. Cruquius Museum, aan de weg naar Hoofddorp: Dagelijks geopend van 9— 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Des zon dags van 10—12.30 uur en van 1417 uur. Kunstzaal 't Goede Uur: Gedurende de maand juli expositie van tekeningen van Helga Schussheim uit Amsterdam. Dage lijks geopend van 10 tot 22 uur. Gebouw Bloemenheuvel: Tot 10 juli expo sitie van tekeningen en aquarellen van de heer A. Voorzanger uit Haarlem. Dagelijks geopend van 1017 uur. Museum ,Het Huis Van Looy": Gedurende de maand juli reizende tentoonstelling „Stad en Landschap", onder auspiciën van de Unesco. Dagelijks geopend van 10 tot 12.30 uur en 13.30 uur tot 17 uur. Des zondaes van 14 tot 17 uur. Kunstcentrum De Ark: Van 10 juli tot 8 augustus wisselexpositie van werken van Haarlemse beeldende kunstenaars. Geopend dagelijks van 9 tot 17 uur.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11