Mr. Burger maakte zich erg kwaad over minister Beerman zonder kringen Koningin bij inwijding van begraafplaats Margraten Bij intrekking Ongevallenwet vervalt aantal uitkeringen Kort en bondig Het blijft onbestendig weer Dié is pas lekker.... dié prikt niet! 2 Bewindsman hield een briljante rede ter verdediging van het toto-wetsontwerp Kerkelijk Nieuws Drie maanden celstraf voor directeur van „Trek-Air" Opzet bij ongeluk met vliegtuig werd niet bewezen geacht Rustplaats van 8000 gesneuvelde Amerikanen Deze maand advies aan minister Nadeel voor werknemers boven de loongrens en voor artsen A. Boerma directeur- generaal van de F.A.O. J VRIJDAG 8 JULI 1960 Advertentie (Van onze parlementaire redacteur) De wandelgangen van de Tweede Kamer hebben gistermiddag gegonsd van de gesprekken over de pleitrede van minister Beerman ter verdediging van de wette lijke regeling van de voetbaltoto met een beperkte hoofdprijs. Hij sprak met een sterke overtuigingskracht, strijdlustig en slagvaardig. Zyn tegenstanders zeiden later wel dat de argumenten van de minister kant noch wal raakten en dat vooral zijn vergelijkingen met de toestanden in Engeland ongelukkig gekozen waren, maar die critiek was vooral bedoeld om de nog nafonkelende schittering van zijn pleitrede te verbleken. Aan het einde van zijn rede, nadat hij zich bereid had verklaard het maximum van de hoofdprijs te verhogen tot 50.000 gulden, zei minister Beerman: „Al ben ik niet trots op het wetsontwerp, ik schaam mij er niet voor. Voor mij en mijn gezin onderschrijf ik het standpunt van de syno de der Hervormde Kerk, maar wetten moe ten worden ontworpen voor het gehele Nederlandse volk. Echter, wanneer het re ligieuze en ethische besef verzwakt, moe ten de wetten strenger worden. Als de Kamer het wetsontwerp verwerpt, zal ik niet aarzelen, aldus de minister, „de als tijdelijk bedoelde toestand in overeenstem ming te brengen met mijn eigen verant woordelijkheid en de letter van de nog be staande wet". „Dat is misbruik van macht", interrum peerde de leider van de oppositie, mr. Burger. Daarop antwoordde de minister prompt: „De oppositie heeft mij al een keer ver weten dat ik de wet niet heb nageleefd tegenover de ontduikers van de huurblok- kering. Men heeft mij ook verweten dat ik de wet niet handhaaf in het geval van de voetbaltoto. Beide gevallen zijn de er fenis van vorige kabinetten. Een derde verwijt zal ik niet accepteren". Mr. Burger zei het meest geschokt te zijn door het dreigement: „Als u de wet ver werpt, dan zal ik u op een andere manier wel krijgen via de vergunningen". Minister Beerman verklaarde dat van een ongewijzigde voortzetting van het ver gunningenbeleid geen sprake zou kunnen zijn. Met een vergunning zou hij nooit kunnen bieden wat de wet biedt. Tevoren had de minister de socialisten ook reeds aangevallen toen hij zei niet te begrijpen hoe de P.v.d.A. kan pleiten voor een onbe perkte hoofdprijs, terwijl de socialisten al tijd bezwaar hebben gehad tegen een ar- Advertentie iT> Verwijdert vlekken Geref. Kerken Tweetal te Zeist: J. van Leeuwen te IJmuiden en E. Siertsema te Aalten, van wie eerstgenoemde is beroepen. Aangeno men naar Woerden (vac. B. A. Boonstra): C. Ch. Griffioen te Voorthuizen. Beroepen te Siddeburen: H. Willems te Augustinus- ga-Surhuizum. Geref. Kerken Beroepen te Vlaardingen (8ste pred.pl.): P. Melse te Zonnemaire; te Hoorn: C. J. Tissink te Giessen-Rijswijk. Geref. Gemeenten Beroepen te Klaaswaal, Nieuw-Beijer- land en te Waardenburg: H. Ligtenberg, kand. te Rijssen; te Krabbendijke en te Rilland-Bath: N. Ligtenberg, kand. te Rijs sen. Tweetal te Dordrehct, te Krabbendijke en te Zaandam: W. C. J. Bosschaert, kand. te Wolphaartsdijk en H. Ligtenberg, kand. te Rijssen; tweetal te Ridderkerk: Chr. van Dam te Rotterdam-Zuid en H. Ligtenberg. kand. te Rijssen. beidsloos inkomen. „Zij aanvaarden blijk baar wel kapitalisten bij de gunst van de toto. Het lijkt op kunstmatige inseminatie van vrouwe Fortuna met de toto als wille keurige donor". De minister verklaarde dat de wetgever altijd zeer critisch heeft gestaan tegenover spel en weddenschap. Er liggen hier poten tiële gevaren. Daarom is beperking nodig. De toto appelleert vooral aan jonge men sen. Er is de regering veel aan gelegen een wettelijke regeling te verkrijgen. Daar om was hij bereid het maximum te ver hogen tot 50.000 gulden. Gepaard gaande met het dreigement dat bij intrekking of verwerping van het wetsontwerp van een regelmatige K.N.V.B.-toto zoals nu geen sprake zal kunnen zijn, heeft de minister tenslotte de steun weten te venverven van de meerderheid van de Kamer. Mr. Burger kwaad Als leider van de oppositie heeft mr. Burger zich nog bijzonder kwaad gemaakt toen minister Beerman het instellen van een speciale liefdadigheidstoto „onaan vaardbaar" noemde. „Een zo lichtvaardige uitspraak Ijebben wij na de oorlog nog niet meegemaakt", zei mr. Burger. Het gaat er om de bestaande toestand, een K.N.V.B.- pool èn de Caritaspool, een wettige status te verlenen. Hierbij is geen enkel beginsel in het spel. Het „onaanvaardbaar" is in dit geval geen methode". Tijdens het betoog van mr. Burger werd herhaaldelijk geïnterrumpeerd. De Kamer leden drongen óp naar het spreekgestoelte. De voorzitter hamerde boven alles uit. De avondvergadering, die gewoonlijk heel rus tig is omdat de meeste leden dan niet aan wezig zijn, was nu zeer druk bezocht. Alle dreigementen van de regering noemde de heer Burger volstrekt mis plaatst. „De minister treedt niet af, nee, hij wil het wetsontwerp intrekken en dan de vergunning voor loterijen sterk beper ken en aan strengere voorwaarden binden. Dat is een verwringing van de verhoudin gen zoals we na de oorlog nog niet hebben meegemaakt", riep de socialistische frac tieleider uit. Minister Beerman heeft veel critiek te horen gekregen. Hij zei er wel eens te heb ben verlangd als het pijnloos had kun nen gebeuren naar gecoupeerde óren. Zijn ongecoupeerde oren zullen wel hebben gêtuit van de lof in de wandelgangen over zijn pleitrede. De rechtbank te Maastricht heeft de directeur van „Trekair", M. S., veroor deeld tot drie maanden gevangenisstraf wegens valsheid in geschrifte en belasting fraude. Niet bewezen werd geacht de ten laste gelegde poging tot oplichtiiï'g door het doen verongelukken van het Fokker vliegtuig, dat op 22 januari boven het Kanaal in zee viel en waarbij de piloot B. Klein uit Stolwijk om het leven kwam. De rechtbank achtte wel bewezen de valsheid in geschrifte bij de opgave in het formulier voor de verzekering dat het vliegtuig een officiële catalogusprijs had van 90.000 gulden. Ten aanzien van de belastingfraudes heeft de rechtbank het verzwijgen van ongeveer 6500 gulden niet bewezen verklaard, wel echter de opzette lijke belastingfraude over het jaar 1957 toen hij een bedrag van 1994,47 gulden op gaf, hoewel dit ruim 14.000 gulden meer had moeten zijn. De rechtbank legde drie maanden gevangenisstraf op. De eis was anderhalf jaar. Zowel de officier van Justitie als de ver dachte zal van het vonnis in beroep gaan. Hoogleraar. Tot buitengewoon hoog leraar aan de Technische Hogeschool te Delft is benoemd ir. A. G. Vorster, die on derwijs zal geven in de elektronische trac tie. De heer Vorster is verbonden aan de n.v. Heemaf te Hengelo. (Van onze Limburgse correspondent) De Koningin heeft gisteren de inwijding bijgewoond van de Amerikaanse militaire begraafplaats te Margraten, waar nu nog ruim 80U0 van de oorspronkelijk 18.000 be graven gesneuvelden uit de tweede wereld oorlog rusten en waar op de muren van het oorlogsmonument de namen van ruim 1700 jonge Amerikanen zijn vermeld, die in de strijd om de bevrijding van Nederland sneuvelden en niet werden geïdentificeerd. De Konigin, die per vliegtuig naar Zuid- Limburg was gekomen, werd begroet dooi de Amerikaanse ambassadeur. Nadat een Amerikaanse geestelijke alle aanwezigen tot gebed had opgeroepen heeft de Amerikaanse ambassadeur spe ciaal de Koningin dank gebracht voor haar aanwezigheid bij deze plechtigheid. Zowel in de openingstoespraak van de voorzitter der inwijdingscommissie, admi raal Thomas C. Kinkaid, als in het voor lezen door de voormalige Hoge Commis saris in Duitsland, John Mccloy, van een persoonlijke boodschap van president Ei senhower. klonk de- grote eerbied voor het offer van zoveel Amerikanen voor de zaak der vrijheid en besef van de plicht van deze generatie, dit offer te realiseren in een voortgezette strijd voor vrijheid en menselijke rechten. De Amerikaanse staatssecretaris voor het leger, Wilber M. Brucker, die een uit voerige toelichting gaf op de wijze waar op in 1944-1945 de oorlogsoperaties leidden tot de door gezamenlijke krachtsinspan ning verkregen vrijheid, verbond daaraan de gevoelens van diepe dankbaarheid voor de offerbereidheid van de talloze jonge Amerikanen. Daarnaast uitte hij waar dering voor de blijken van medeleven van het Nederlandse volk. De Nederlandse minister van oorlog, ir. S.H. Visser, betuigde de grote dank van Nederland aan de geallieerden en speciaal aan de Verenigde Staten om voor onze vrijheid te vechten. Buiten het programma van deze plech tigheid om heeft de Koningin een kort woord gericht tot de duizenden die de indrukwekkende plechtigheid bijwoonden. Zij zei dat de doden weliswaar niet meer in ons midden zijn, maar dat de herinne ring aan hen steeds zal blijven leven. Na een kranslegging door de Koningin volgden kransleggingen namens de presi dent van de Verenigde Staten namens de Nederlandse en Amerikaanse regering, de Amerikaanse strijdkrachten en de Ameri kaanse oorlogsmonumenten-commissie. Met een dankgebed, eresalvo's, de Last Post, welke van de 40 meter hoge toren werd geblazen, het spelen van de volkslie deren en het strijken van de Amerikaanse en Nederlandse vlaggen werd de plechtig heid gesloten. Advertentie BEVERWIJK - HAARLEM ZAANDAM Kruisstraat 25 Haarlem - Tel. 12921 De Nederlander A. Boerma» is benoemd tot directeur-generaal van de Voedsel en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties. Sinds 1948 was de heer Boerma al verbonden aan deze organisatie als ver tegenwoordiger van de Nederlandse rege ring. (Van onze Haagse redacteur) Nog deze maand zal de Sociale Verze keringsraad aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid advies uitbren gen over de samensmelting van de Onge vallenwet en de Invaliditeitswet. Tezamen met het vandaag door de Sociaal-Econo mische Raad in besloten vergadering be handelde rapport omtrent de liquidatie van de Invaliditeitsverzekering, waarover wij onlangs uitvoerig berichtten, zullen de bevindingen van de Sociale Verzekerings raad de belangrijkste grondslag vormen voor de toekomstige arbeidsongeschikt heidsverzekering. De belangrijkste vraag van dit moment blijft intussen of staatssecretaris Roolvink alsnog een noodvoorziening voor invalidi teit zal treffen of dat de huidige toestand gehandhaafd blijft tot de nieuwe verzeke ring er- is. Weliswaar heeft hij nog niet lang geleden aan de Eerste Kamer een noodvoorziening toegezegd, maar het is evenzeer een feit dat een dergelijke tijde lijke maatregel de totstandkoming van de definitieve regeling enige jaren zal ver tragen. De veronderstelling is gewettigd, dat de huidige regering nog graag vóór de eerstvolgende Kamerverkiezingen een doeltreffende invaliditeitsverzekering tot de door haar bereikte resultaten wil reke nen. In het nieuwe stelsel van de arbeidson geschiktheidsverzekering zal het onder scheid tussen ziekte en invaliditeit, al naar gelang deze het gevolg zijn van de be roepsuitoefening van het slachtoffer of niet, verdwenen zijn. En daarmee zal er ook voor de oudste van onze sociale ver zekeringswetten, de uit 1901 daterende in dustriële Ongevallenwet en de daarop ge volgde ongevallenwetten voor land- en tuinbouw en voor de zeevaart geen plaats meer zijn. Het verdwijnen van de Ongevallenwet zal echter tevens het einde betekenen van een aantal voorzieningen, welke zowel voor de betrokken slachtoffers als voor de artsen van grote betekenis zijn. Minder voor weduwen In de eerste plaats vervalt de uit de On gevallenwet voortvloeiende weduwen- en wezenrente. Dat betekent een achteruit gang voor jeugdige, kinderloze weduwen, die niet worden gesteund op grond van de Algemene Weduwen- en Wezenwet. Op grond van de Ongevallenwet kregen zij immers een uitkering van dertig percent van het dagloon van de echtgenoot, welke uitkering nog door toeslagen van het rijk wordt verhoogd. Verder kende de Ongevallenwet nog de mogelijkheid van toekenning van een ren te aan andere nabestaanden voor wie het slachtoffer kostwinner was, zoals groot- en schoonouders. Men gaat ervan uit, dat deze categorie wel door de A.O.W. en mo gelijke particuliere voorzieningen wordt geholpen Het vervallen van de uitkering voor de begrafeniskosten acht men verdedigbaar, omdat de vrijwillige begrafenis- en crema tieverzekering vrij algemeen is. Dokter voor eigen rekening Het vervallen van de vergoeding van de uit een bedrijfsongeval voortvloeiende kos ten der geneeskundige behandeling heeft echter veel verderreikende consequenties.. Weliswaar zal er niet veel veranderen voor de verplicht-verzekerden (de groep bene den de loongrens van 7450 gulden), maar degenen met een hoger salaris zullen er op achteruitgaan. De toekomstige arbeids ongeschiktheidswet vangt immers alleen de gevolgen van de loonderving op en voorziet voorts in de kosten van de reva lidatie van de betrokkene, echter niet in de kosten van de aanvankelijke, normale be handeling door een dokter of de verple ging in het ziekenhuis. Onder de bestaan de ongevallenwetten worden deze kosten geheel door de bedrijfsverenigingen gedra gen, ook voor degenen boven de loongrens. De noodzaak om zich in de particuliere sfeer tegen deze risico's te dekken wordt voor deze groep dus veel groter. Wel zal de mogelijkheid worden geopend (volgens de adviezen), dat een slachtoffer van langdurige arbeidsongeschiktheid zich bij een ziekenfonds zal kunnen aansluiten. Ook de artsen, vooral de huisartsen, zul len met het verdwijnen van de Ongeval lenwet weinig gelukkig zijn. Thans krij gen zij immers voor elke behandeling van de gevolgen van een bedrijfsongeval hono rarium, terwijl de betrokken patiënt in de meeste gevallen bij hen ingeschreven staat als lid van een ziekenfonds, waar van de vaste jaarlijkse vergoeding uiter aard doorgaat. In de toekomst zullen de artsen de bedrijfsongevallen eveneens die nen te behandelen op grond van de over eenkomst met de ziekenfondsen. Wanneer men weet, dat er per dag ge middeld veertienhonderd bedrijfsongeval len worden geregistreerd want elke snee of blaar telt mee! en dat er per jaar twaalf miljoen gulden wordt betaald aan vergoedingen voor geneeskundige be handeling, dan heeft men wel enige indruk van de „omzet". Voordelen groter Deze nadelen van de toekomstige ar beidsongeschiktheidsverzekering worden verre overtroffen door de voordelen. Die schuilen niet alleen in het verdwijnen van de vaak nogal netelige discussies om vast te stellen of een ongeluk of een kwaal het gevolg is geweest van de beroepsuitoefe ning. Het oude principe van het beroeps risico wordt nu vervangen door het veel algemenere sociale risico. In de tweede plaats zal de invaliditeitsvoorziening een veel betere aansluiting geven op het loon en dus op de maatschappelijke positie van het slachtoffer dan thans het geval is. Verder gaat die invaliditeitsvoorziening al na een half jaar in en niet na een jaar zoals sinds 1946 het geval is. Ook dat was het gevolg van een noodmaatre gel. Omdat de Ziektewet toen betere voor zieningen bood dan de Invaliditeitswet, werd de werkingsduur van de eerste ver lengd. Nu zal de oude toestand hersteld worden en daar profiteren dan ook dege nen boven de loongrens van, want de toe- komtige arbeidsongeschiktheidswet kent die niet en de huidige Ziektewet wel. Een ziekteperiode van een half jaar wordt in verreweg de meeste ondernemingen voor deze hogere personeelsgroep wel over brugd. Men lette echter op het onder scheid: dat geldt voor het opvangen van de loonderving, niet voor de vergoeding van de geneeskundige behandeling. Een andere consequentie is, dat nog veel meer werk gemaakt zal moeten worden van de revalidatie. De bestaande beschut te werkplaatsen dragen nog te weinig het karakter van revalidatiecentra, waardoor de doorstroming wordt bemoeilijkt. Dat is echter een probleem apart. Van moord beschuldigd. De districts juryrechtbank van Cameron in Texas heeft thans een formele beschuldiging van moord uitgebracht tegen twee Nederland se zeelieden, opvarenden van het Neder landse vrachtschip „Alblasserdijk". De twee mannen, afkomstig uit Capelle aan de Usel en Tilburg, zijn op 10 juni in Brownsville gearresteerd op verdenking van moord op een 35-jarige onderwijzer. De twee mannen hebben verklaard dat zij het slachtoffer een aframmeling hadden gegeven omdat hij hun onzedelijke voor stellen had gedaan. Achterstand bij giro. Op het ogenblik wordt bij de Postcheque en Girodienst met man en macht gewerkt om de bij de half jaarovergang opgelopen achterstand in te halen. Zaterdag zal men daartoe de gehele dag werken. Indien het aantal mutaties, dat men bij de girodienst dagelijks gemid deld verwerkt omstreeks een miljoen enige dagen gelijk blijft, zal men de vol gende week de piek overwonnen hebben. Doorsmeerster. In een van de grote automobielbedrijven te Amsterdam (Riva) is thans een 37-jarige gehuwde vrouw te werk gesteld op de afdeling waar de auto's geheel worden doorgesmeerd. Voor zover is na te gaan is dit de eerste vrouw in ons land, die met dit bepaald niet eenvoudig werk is belast. De directie heeft het voor nemen meer vrouwelijke werkkrachten hiervoor in te schakelen als zij haar ver wachtingen inderdaad beantwoord vindt. Subsidie voor kerkenbouw. De ge meenteraad van Zwolle heeft zich zonder hoofdelijke stemming akkoord verklaard met het voorstel van B. en W. om de bouw van kerken, wijkgebouwen, bezinnings centra e.d. te subsidiëren met éénderde van de prijs van de voor de bouw aan te kopen gronden. B. en W. en de raad wen sten niet langer te wachten op een rijks regeling. Kerk en wereld. Aan de academie „De Horst" van.het Instituut „Kerk en Wereld" der hervormde kerk te Driebergen zijn met ingang van het cursusjaar 1960-'61 verbon den prof. dr. H. Jonker uit Utrecht en dr. K. Strijd uit 's Hertogenbosch, beiden voor het geven van onderwijs in dogmatische onderwerpen. Als staflid voor de studie richting jeugdwerk-vormingswerk is be noemd de heer J. Barnard te Bussum. Naar Brussel. De bekende lutherse predikant dr. G. J. Lindijer uit Amsterdam gaat zich in Brussel vestigen, waar hij predikant-godsdienstleraar wordt aan de Europese school. Zijn taak zal zijn de gees telijke verzorging van ouders en kinderen der Europese gemeenschap in de Belgische hoofdstad. Oude man bestolen. Uit een huis in de Sirtemastraat te Den Haag is 500.— ten nadele van een 83-jarige man gestolen. Toen deze sliep heeft een via de keuken binnengekomen indringer uit een colbert asje de portefeuille met 500.wegge nomen. Groenland-expeditie. Uit de Schotse havenstad Aberdeen is vandaag een 51 ton metend jacht met zeven Nederlanders ver trokken om deel te nemen aan een Ita liaanse expeditie naar Groenland. Het jacht, de „Frariz Terze", gebouwd in Ne derland en nu varend onder Italiaanse vlag, zal voor de Italiaanse wetenschaps mensen en klimmers dienen als basis. Burgemeesters. Tot burgemeester der gemeente Cuyk en St. Agatha is benoemd mr. B. L. A. van Zwieten, referendaris bij de afdeling volkshuisvesting en ruimte lijke ordening der Vereniging van Neder landse Gemeenten in Den Haag. Mr. Van Zwieten is in 1924 geboren te Vlaardingen. Hij is lid van de K.V.P. Tot burgemeester van Grootegast is be noemd de heer K. Koster, met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als burge meester van Grijpskerk. Hij is in 1910 te Garijp (Fr.) geboren. Hij is gereformeerd en behoort tot de A.R. Partij. Advertentie sinaasappeldrank por flesje 0.27 Gtotc gezinsfles 0.6,0 Het K.N.M.I. deelt mede: Terwijl de ter de storing wordt de wind noordweste depressie op de Noordzee zich bijna niet ''i]c fn neemt iets in kracht toe. Opnieuw verplaatste is de in de hogere luchtlagen aanwezige storing, die gisteren bij Ier land lag, naar het Engelse Kanaal getrok ken. Zij wordt voorafgegaan door een bre de regenzone, die in de nanacht al het westen van ons land bereikte. Veel regen viel ook in het oosten van Frankrijk. Deze werd veroorzaakt door een storing in het over de Alpen gelegen kou front. Verscheidene stations in het Rhone- dal tapten vanmorgen 20 tot 40 mm. af. De storing in het Engelse Kanaal trekt in noordoostelijke richting en zal ook mor gen nog het weer in ons land beheersen. Het blijft onbestendig, waarbij op ver scheidene plaatsen buien zullen vallen. Ach zal dan tamelijk koude polaire lucht bin nenstromen. WEERRAPPORTEN Temperaturen; Duiten en binnenlandheden morgen 7 uur. Neerslag: laatste 24 uur Zaterdag 9 juli Zon op 4.31 uur, onder 20.59 uur. Maan op 21.13 uur, onder 5.29 uur. Maanstanden 8 juli 15 juli 23 Juli 31 juli 20.37 uur 16.43 uur 19.31 uur 13.39 uu'- Volle maan. Laatste kwartier. Nieuwe maan. Eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 8 juli Hoog water 2.44 en 15.17 uur. Laag water 10.48 en 23.20 uur. Zaterdag 9 juli Hoog water 3.36 en 16.07 uur. Laag water 11.43 en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Miinchen Zürich Genève Locarno Wenen Tnnsbruck Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon Belgrado regen ono 20 regen o 18 regen zzo 18 geheel bew. windst. 20 geheel bew windst. 19 zwaar bew. ozo 19 regen windst. 20 geheel bew. z zwaar bew. z geheel bew. zw geheel bew. ono licht bew. zzo motregen nnw regen geheel bew no regen zzo regen wzw zwaar bew. zw regenbui wzw 20 20 19 17 18 14 windst. 21 20 19 20 21 22* regen windst. 24 zwaar bew nw 25 zwaar bew. ozo 22 regen zzo 23 zwaar bew. o 20 regen w 22 regen zw 23 onweer windst. 22 zwaar bew. zo 22 zwaar bew w 18 onbewolkf onbewolkt zwaar bew onbewolkt zwaar bew onbewolkl onbewolkt windst. 29 windst. no 12 o windst. 32 nnw 22 z 30 6 3 14 0,6 0 0 2 0,1 4 31 4 4 0,1 2 1 3 5 1 6 21 0 0 1 0 10 27 104 2 0 0 0 0.6 0 0 0 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2