Üp na afloop een White Label Gillette Dissertatie over de invloed van verkiezingen op regering Zwemkampioenschappen van Nederlandse Politie Sport Bond Dames Harms, Okker en Nijssen plaatsten zich voor halve finales De reis verloopt gladmet 6 Mr. M. Albrecht in Amsterdam gepromoveerd Evenredige vertegenwoordiging behoeft niet te leiden tot minder stabiele regeringen Jaarverslag Raad van Arbeid Haarlem Benoemd bij onderwijs in Haarlemmermeer Krediet voor speelveld aan Prins Hendriklaan Kleedgebouw van BMHC wordt uitgebreid Ruijs snelste in avondrit van „De Kampioen" SCOTCH WHISKY! 4,50 Om de Haarlemse tennistitels KUIN'S „KARAMELLA'S" Burgerlijke Stand van Haarlem Kampioenschap tennissen van hollenstreek VRIJDAG 8 JULI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Vanmiddag heeft aan de Gemeentelijke universiteit van Amsterdam de promotie tot doctor in de rechtsgeleerdheid plaats gehad van mr. M. Albrecht uit Haarlem op een proefschrift getiteld: „De invloed van het kiesstelsel op de samenstelling van de volksvertenv.oordiging en op de vorming van de regering." Promotor was prof. mr. dr. G. van der Bergh, die onlangs zijn ambt van hoogleraar aan de Amster damse universiteit heeft neergelegd. Het proefschrift, dat is uitgegeven door n.v. De Arbeiderspers in Amsterdam, geeft een grondig overzicht en analyse van de ontwikkeling van de verschillende kiesstelsels in onderscheiden Europese landen tot op de dag van vandaag. Mr. M. Albrecht Mr. Albrecht komt in zijn proefschrift tot een aantal opmerkelijke beschouwin gen, die eveneens blijken uit de stellingen waarop hij is gepromoveerd. Enige van de voor het gekozen onderwerp belang rijkste stellingen laten wij hier volgen: „Het is beter dat de politieke partijen in een land reeds vóór de verkiezingen met elkaar tot overeenstemming trachten te komen over eventuele samenwerking in de regering dan dat zij zich hun stand punt te dien aanzien geheel voorbehouden tot na de verkiezingen." „De stelling dat het recht tot kamer ontbinding iedere betekenis verliest, in dien een op het principe van evenredige vertegenwoordiging gebaseerd kiesstelsel wordt .toegepast, is in haar algemeenheid onjuist." Het verdient aanbeveling dat in de toe komst te houden rechtstreekse verkiezin gen voor een Europees parlement plaats vinden volgens een voor alle betrokken landen uniform kiesstelsel". Mr. Albrecht houdt zich in zijn proef schrift intensief bezig met de vraag of een evenredige vertegenwoordiging nood zakelijkerwijs moet leiden tot onstabiele regeringen en anderzijds of bij verkiezin gen volgens het meerderheidsstelsel het parlement een getrouwe afspiegeling van de volkswil zal zijn. Hij stelt daarbij voorop dat elk electoraal stelsel dat een verzwakking van de democratie betekent afgewezen zal moeten worden. Velen zijn namelijk van mening dat de evenredige vertegenwoordiging' zulk een gevaar in houdt. Zij wijzen daarbij dan op de onsta biele regeringen, die tengevolge van dit stelsel in verscheidene Europese landen zijn ontstaan. De promovendus komt in zijn studie echter zeer nadrukkelijk tot de conclusie dat onstabiele regeringen zeker niet a priori het gevolg zijn van evenredige ver tegenwoordiging. Andei-zijds acht hij aan het meerderheidsstelsel zovele bezwaren kleven, dat hij het zeer nadrukkelijk af wijst. Zijn voornaamste bezwaar is wel de omstandigheid, dat men nooit een ge trouwe afspiegeling van het resultaat van de stemmenpercentages in de volksverte genwoordiging krijgt, zodat het geval zich kan voordoen dat percentueel belangrijke groeperingen als bijvoorbeeld de Engelse liberalen (15-20 percent) maar amper in het parlement zijn vertegenwoordigd. Versnippering Ook mr. Albrecht erkent dat de even redige vertegenwoordiging kan leiden tot een versnippering door een teveel aan splinterpartijtjes, die alle vertegenwoor digd zijn, waardoor een te vormen rege ring als bij voorbaat vrij machteloos is. Overigens toont hij aan de hand van enige voorbeelden aan. dat het gevaar van ver snippering niet zo groot is als velen me nen. Om genoemd bezwaar echter te onder vangen komt de promovendus tot een aantal interessante aanbevelingen. Zo toont hij zich in de eerste plaats voorstander van het onder meer in West duitsland geldende systeem volgens welk alleen partijen met meer dan 5 percent van alle stemmen vertegenwoordigd wor den. Dat bepaalde stromingen zodoennde nooit aan bod kunnen komen bestrijdt mr. Albrecht aan de hand van de opvatting dat elke stroming, die vat op het volk krijgt spoedig meer dan 5 percent van de stemmen zal behalen. Voorts bepleit de jonge doctor het stre ven naar het bereiken van overeenstem ming tussen de verschillende partijen vóór de verkiezingen. Dit houdt een zekere samenwerking in, die in bepaalde geval len een verlies aan zelfstandigheid impli ceert. Coalitie vóór stemming Onder toepassing van het lijstenstelsel zou men volgens hem een samenwerking tussen onderling verwante partijen moe ten bevorderen. Als suggestie noemt de promovendus hier een denkbeeld van zijn promotor prof. mr. dr. Van den Bergh, die eerder reeds bepleit heeft het vormen van een regerings- en een oppositiecoali tie vóór de stemming, Hierbij krijgt de coalitie, die de meerderheid heeft behaald maar minder dan 55 zetels verwerft in een kamer van 100, tóch 55 zetels. Mr. Albracht wenst deze premie reeds toe te kennen, zodra de coalitie volgens de nor male verdeling de absolute meerderheid der zetels toegewezen zou krijgen. Met de mogelijkheid van lijstverbindingen wil mr. Albrecht combineren een indeling van het totale kiesgebied in een aantal kieskringen met bijvoorbeeld tien afgevaardigden. Hierdoor zou een zekere geografische band tussen kiezers en afgevaardigden kunnen ontstaan. Aan het slot van de samenvatting van het interessante proefschrift wijst mr. Al brecht erop, dat het hem niet gaat om een garantie te geven voor stabiele rege ringen, maar dat hij wil nagaan op welke punten bepaalde voorzieningen binnen het kader van de evenredigheidsvertegen woordiging gewenst en mogelijk zijn om een goed bestuur te bevorderen. Zijn dis sertatie kan ons inziens een waardevolle bijdrage vormen voor een mogelijke dis cussie over wijzigingen van ons kiesstel sel. teneinde aan bepaalde bezwaren en klachten onder meer dat van een af nemende politieke belangstelling onder de kiezers tegemoet te komen. Blijkens het verslag over 1959 van de Raad van Arbeid in Haarlem werden in dat jaar 627 meer aanmeldingen voor een rentekaart ontvangen dan in 1958. Het aan tal aanvragen om ouderdomsrente inge volge de invaliditeitswet is nog steeds stij gende. In 1959 bedroeg dit. 1288 tegen 1176 in 1958. Het aantal aanvragen om invalidi- teitsrente steeg van 690 tot 716. In het verslagjaar werden 449 aanvragen om we- duwenrente en 177 om wezenrente ontvan gen. Het aantal ongevalsaangiften bedroeg 15.931, hetgeen 878 meer is dan in 1958. In het verslagjaar werden 925 dwangbevelen ingevolge de ongevallenwet uitgevaardigd betrekking hebben op een premiebedrag van 91.658. Er werden 2326 aanvragen om een pensioen krachtens de algemene ouderdomswet ontvangen. Het aantal aan vragen om een weduwenpensioen en tij delijke uitkering krachtens de algemene weduwen- en wezenwet bedroeg 5678; in 591 gevallen werd de toekenning van een pensioen/uitkering door de Raad van Ar beid geweigerd. De personeelsbezetting be droeg per 31 december 1959 totaal 95 man. De gemeenteraad van Haarlemmermeer heeft in zijn donderdag gehouden vergade ring per 1 september tot docenten aan het gemeentelijk lyceum in Badhoevedorp be noemd de heer D. Sepers, Amstelveen (bijbelkennis en cultuurgeschiedenis van het christendom), mevr. P. J. C. 'C. Kaul- bach-Kagie, Leiden (Franse taal en letter kunde), de heer M. J. A. Stalpers, Die- men (muziek), de heer J. J. Bareman. Amsterdam (tekenen), de heer J. J. Schrempft, Den Haag (biologie), drs. P. G. J. de Boer, Oegstgeest (geschiedenis) en mej. dr. A. H. van Vessem, Benne- broek (Ned. taal en letterkunde). Herbe noemd werd de heer A. J. Daub, Apel doorn (aardrijkskunde). Tot onderwijzeres aan de openbare lage re school 10 in Badhoevedorp werd be noemd per 1 juli 1960 mej. E. M. Godding. Op 26 augustus deelden B. en W. van Bloemendaal de raad mee aan het speel veld aan de Prins Hendriklaan zodanige voorzieningen aan te brengen dat een rui mer gebruik mogelijk is. De directeur van publieke werken heeft nu een indeling van het veld laten maken en de kosten ge raamd. Er komen onder meer een zandbak, een klim rek, twee evenwichtsbalken, twee tui- melrekken, twee banken en een hekwerk als afscheiding. De totale kosten worden geraamd op 3000. De lopende begroting dekt hiervan 1000. Het college verzoekt de raad voor de rest een aanvullend kre diet te verstrekken. In een voorstel van B. en W. van Bloem endaal dal in de raadsvergadering van 9 maart werd behandeld, - het handelde over de uitbreiding van de waterwinplaats - heeft 't college al gewezen op de mogelijkheid de stichting van het schakelstation te combi neren met een uitbreiding van het kleed gebouw dat de hockeyclub BMHC van de gemeente huurt. Door deze combinatie kan de uitvoering aanmerkelijk goedkoper geschieden. Inmiddles is er een plan gemaakt, dat door de schoonheidscommissie is aan vaard. B. en W. willen het bouwbedrijf P. Reinierse en Zn opdracht geven het plan uit te voeren en zij verzoekt de raad hen daartoe te machtigen. De zesde rit van de donderdagavond competitie, die door de Haarlemse wieler club „De Kampioen" in het „Van der Aart-sportpark" werd gehouden, is op fraaie wijze gewonnen door Bert Ruijs. Hij sprong in de voorlaatste ronde uit het pe loton en werd niet meer achterhaald. De uitslag luidde: 1. A. Ruijs, de circa 60 kilometer in 1 uur 29 min. en 58 sec.; 2. C. Piers, 3. E. Riethoff, 4. R. Hendriks, 5. W. Blommaert, 6. C. Jansen. 7. H. Peters. 8. G. Fennis, 9. M. Bouma, 10. H. Jansen. Bij de C-klassers was hot resultaat: 1. Schenk, 2. Philippo, 3. Van Leuffen, 4. Post. 5. G. Wagner, 6. Van der Pol, 7. Nijs- sen, 8. Handgraaf, 9. Willemse, 10. Otte. Advertentie Zeg het met bloemen Proficiat nestoruitstekend parcours oor jou extra haver en rust, voor mij een White Label Scotch Whisky. OnvergelijkeJijk lekker, vooral nu! LcO'Py Imp: Wilmerink Muller Als onderdeel van de feestviering ter ge legenheid van het veertigjarig bestaan van de Politie Sportvereniging Haarlem, hield deze vereniging in de gemeentelijke bad en zweminrichting aan de Houtvaart in Haarlem de nationale zwemkampioen schappen van de Nederlandse Politie Sport Bond, waarvoor uit politionele kringen grote belangstelling bestond. De hoofd commissaris van politie, de heer A. C. de Beer, woonde niet slechts de wedstrijden bij, maar reikte na afloop ook de prijzen uit. Zijn beide voorgangers, de heren Ten- ckinck en Fonteyne, alsmede de heren Voerman en Huisman, respectievelijk korpschef van de Bloemcndaalse en Zand- voortse politie, zagen we onder de toe schouwers, terwijl voorts de voorzitter van de Nederlandse Politie Sport Bond. de heer G. J. Timmermans, hoofd-inspecteur van de Velsense politie, eveneens acte de pré- sence gaf en na afloop woorden van dank bracht aan de organiserende vereniging voor de goede zorgen en het zeer vlotte verloop van het lijvige programma. De voorzitter van de P.S.V.B., hoofd inspecteur Davidson opende de wedstrijd dag met een hartelijk welkomstwoord tot deelnemers en belangstellenden. De heer Davidson sprak aan het. einde van de dag eveneens het dankwoord, waarbij hij zich speciaal richtte tot de heer Van der Horst, secretaris van de zwemcommissie voor diens vele werk in de organisatie van deze kampioenschappen. Aan de wedstrijden werd deelgenomen door leden van de navolgende politie- soortverenigingen: APGS, Amsterdam; APSV. Alkmaar; DPSV, Dordrecht: Her mandad. Rotterdam; HPSV, Den Haag; KM 3e div., Arnhem; LPSV, Leiden; NPSV Noordwijk; PSCB. Bloemendaal: PSVV Velsen; RIOHPA, Hilversum; RPSV, Alk maar; SPSV, Schiedam; SDU, Utrecht: UPS, Utrecht; PSVH, Haarlem. Voorzitter kamprechter was de heer G Voogd. Over de prestaties op zwemgebied van de Nederlandse politie-vrouwen en -man nen kunnen we overigens geen juichtonen aanheffen. Hoewel er met animo werd ge streden en enkele deelnemers fraaie suc cessen boekten, bleven de tijden op de diverse nummers onder de verwachtingen. De temperatuur, 17 graden Celsius, was dragelijk, maar niet bevorderlijk voor top tijden. Maar daarover maakte men zich geen zorgen. Voor de Rotterdamse mejuffrouw G. Keizer (Hermandad, Rotterdam) was het een zeer succesvolle dag, want zij zege vierde op niet minder dan drie nummers. De 50 meter rug- en schoolslag alsmede de 50 meter borstcrawl nam zij voor haar re kening, terwijl mejufrfouw M. Hollander van UPS, Utrecht; ..tweemaal tweede werd op de rug- en schoolslag. Bij de heren ging de Rotterdammer G. Schoonbeek van Hermandad met de natio nale titels op de 100 meter borstcrawl en 100 meter rugslag huiswaarts, respectie velijk in de tijd van 1.07.08 en 1.22.5. De 100 meter schoolslag werd een onbedreig de zege voor de Hagenaar J. v. d. Berg, die dit nummer in 1.27.6 op zijn naam bracht, terwijl ook het nummer 50 meter gekleed zwemmen een Haagse gelegenheid werd. .1. Dommanschet zegevierde in 56,6. De vertegenwoordigers van de politie sportclub uit Haarlem en omgeving speel- Advertentie En Route 's Morgens in Parijs geschoren, 's avonds in Monte Carlo nog steeds geen last van „stoppelschaduw". Zo' schoon scheert alleen Gillette en tweemaal scheren is er niet bij. precisis-apparaat in handig etui met dispenser en 4 Blauwe Gillette mesjes Op de banen van het tennispark „Wim bledon" in Overveen is gisteren met de enkelspelen het A-toernooi om de Haar lemse tennistitels begonnen. De eerste ron de heeft noch bij de dames, noch bij de heren verrassingen opgeleverd en het krachtsverschil was zelfs zo groot dat slechts één van de tien partijen drie sets vergde. Maar vandaag zal in de tweede ronde de strijd aanmerkelijk toenemen als Nieland het racket tegen Neelissen moet opnemen, Tom Okker v. d. Meulcn tegen over zich treft en Steffclaar de strijd moet aanbinden met Borgerding. Bij de dames heeft mej. J. v. d. Duim op medisch advies van haar titelverdedi- ging moeten afzien. Het is bijzonder spij tig dat deze sterke, sportieve speelster op het appèl moet ontbreken en uiteraard zal haar afwezigheid van grote invloed zijn op het verloop van het toernooi. Yvonne Harms die mej. E. van Scherpenzeel gis teren met 63 en 75 versloeg is nu vrij zeker van een finaleplaats. In de halve eindstrijd ontmoet de Haarlemse jeugd kampioene vanmiddag Ria Smids. Voor de halve-eindstrijden meldden zich ook Kea Okker en mej. G. Nijssen. Kea Okker bleef Cockie v. d. Broek na drie sets de baas (60, 57 en nogmaals 60) en de Bre- derode-speelster mej. Nijssen had geen moeite met mej. H. Verwaal; 63 en 62. Titelverdediger Cees Nieland bleef door techniek en snelheid meester over J. IJs- paard, die in de eerste set nog met 43 leidde, maar ten slotte met 64 en 61 moest buigen. Fred Neelissen klopte met tweemaal 64 de Zandvoorter J. Brandse, Hans Steffclaar liet met 61 en 75 H. v. d. Willigen sneuvelen en H. Borgerding had weinig moeite met de WOC-er H. v. Buuren; 62 en 63. Op weg naar de halve eindstrijd nam H. Reus tegen P. Titi- heru geen halve maatregelen en versloeg de Bloemendaler met 60 en 62. Tom Okker stak ondanks zijn wat speelse non chalance met kop en schouders uit boven zijn tegenstander W. Ncderkoorn en legde met zijn gesneden services de basis voor zijn aces; 61 en 63. G. v. d. Meulen zegevierde over A. v. d. Hof met 64 en 7—5. Programma Voor vandaag luidt het programma: 3.30: Nieland—Neelissen en Okkerv. d. Meu len; 4.30: mej. Smidsmej. Harms en mej. Okkermej. Nijssen; 6.00: Borgerding— Steffelaar; 6.30: VerhoevenBarten en mej. v. d. Valk Bouman/Reus tegen mej. Scherpenzeel/S. Okker; 7.30: Nieland/Den Hartog tegen Roos/Verhoeven, T. Okker/ Steffelaar tegen Titiheru/'Fruitema en S. Okker Koenders tegen IJspaard/v. Welie. In het B-toernooi bereikte mej. D. Schoorl door een zege op mej. J. Schaap als eerste de halve eindstrijd. Resultaten B-tocrnooi, II.E., 2de ronde: G. Hartman versl. R. de Vries 6—1, 6—2; J. Vink versl. R. Vorstman 16, 63, 62; R. v. d. Graaff versl. J. Stroobach 6—0, 61; E. Barten versl. C. Gaus 61, 75; C. Otto- lini versl. W. Hoogenstraaten 6—3, 6—1. D.E., 2de' ronde; mevr. M. Gaus versl. mej. J. Hooy 63, 61; mej. M. Hoogen- dijk versl. mej. J. Taverne 6—3, 8—6; mej. J. Meijer versl. mevr. I. Groot 64, 64. Derde ronde: mej. D. Schoorl versl. mej. J. Schaap 6—3, 6—4. II.D., Ie ronde: Nijsiel en Roos versl. Doodehecfver en Floris 64, 46, 75; v. d. Graaf en Paping versl. Barkhuis en De Vries 119, 62. C-tocrnooi. H.E., 2de ronde; A. Koster versl. H. Goosscns 86, 62; J. Francken versl. T. Beijer 3—6, 9—7, 6—1; H. Nigge- brugge versl. A. v. Walsem 60, 46, 64; R. v. d. Graaf versl. B. de Vet 63, 36, 61; P. Schendstok versl. J. Kok 76, 26, 64; L. v. Schagen versl. N. Kors 75, 61; W. Vreeken jr. versl. W. Rupert 64, 6—3; E. Jasper versl. F. Perry 7—5, 86; R. v. Schagen versl. R. van Rooden 6—3, 6—4. D.E., le ronde: mej. I. Vermeulen versl. mej. H. Schmoutziquer 86, 63; mevr. P. v. Emmerik versl. mej. I. van Egmond 97, 46, 61; mej. M. v. Rappard versl. mej. B. Kauling 60, 63. Tweede ronde: mej. J. Maars versl. mevr. W. Jessurum 63, 64; mej. F. Beunder versl. mej. A. Hoogendijk 63, 61; rnej. E. Herwarth versl. mej. E. Bor gerding 62, 86; mej. A. Broekes versl. meevr. P. v. Emmerik 0, 60. Advertentie EEN TRACTATIE APART BANKETBAKKERIJ HOOGERWOERDSTRAAT 11 TEL. 53158 BEVALLEN van een z o o n 4 juli: G. A. J. Hermans-Borst; 6 juli: F. M. Bakker- Goossens, N. J. Beekman-Rovers; 7 juli H. C. Smit-Molenaar, A. M. Hoekstra-Van Riesscn, F. C. A. M. Slot-Harmsen. BEVALLEN van een dochter: 6 juli A. N. Beccari-Beukman, L. M. Oldersom- Koorn; 7 juli: J. J. Burggraeve-Rombaut. H. L. Nieuwenhuijzen-De Munnik, J. R Bood-Dijkstra, P. C. A. M. Slot-Harmsen OVERLEDEN: 5 juli: W. Koren-Louwes. 34 j., Hazepaterslaan; 6 juli: T. Bartels-De Boer, 52 j., Gasthuisvest; W. E. van Dijk- Blokdijk, 77 j., Hazepaterslaan; L. J. Lem mers, 79 j., Rustenburgerlaan; C. F. Mok. 63 j., Kamperlaan. ONDERTROUWD: 7 juli: A. van Reeu- wijk en E. W. Rasmussens. GETROUWD: 7 juli: J. B. Hardebelt en W. H. M. Nolet. W. A. Hardebil en P. Bast J. W. Tillemans en J. van Rooden, A. Braakman en N. J. F. P, van Asselt, D. J Kemp en J. Nieuwenhuizen. M. L. Schou ten en L. Groen, R. Baars en G. M. van Midden. H. Hagedoorn en M. Florie, J. Tij] en L. Hoefnagel. F. G. Groot en A. J. Din- kla. den op deze afstanden praktisch geen rol en hadden ook op de 3 x 50 meter wissel slag-estafette geen kans. Dit nummer bracht een verrassende zege aan de tweede ploeg van de HPSV, die in 1.42.1 zegevier de vóór de eerste ploeg van de Haagse club die er 1.50.9 over deed. Het Rotterdamse Hermandad bracht in een goede race de 5 x 50 meter vrije slag op zijn naam (2.36.5) vóór het Haagse HPSV (2.52.4). De Haarlemse successen bleven beperkt tot de beide eerste plaatsen in het nummer popduiken. Sparrius (Velsen) won in 25.1 sec. vóór Van der Hurk (Haarlem), die de pop in 25.6 „thuis" bracht. Aan het slot werd een waterpolowed- strijd gespeeld tussen een zevental van de NPSB en een DWR-combinatie. De politie mannen zegevierden met 3-1, rust 2-0. De doelpunten voor de politie werden gescoord door Stam, Van Dijk en Spruit, waarna Jansen voor DWR de eer redde. De uitslagen waren: 50 m rugslag dames: 1. mej. G. Keizer, Hermandad. 45,3 sec. 2. mej. M. Hollander, UPS, 51.03 sec. 50 m rugslag nieuwelingen: 1. J. v. d. Berg. HPSV, 39,3 sec. 2. P. v. d. Male, Her mandad. 41,6 sec. 3. K. Groot, PSVH. 41,8 sec. 50 m rugslag junioren: 1. J. v. d. Vliet, APGS, 41,1 sec. 2. H. Emmerik, APGS, 43 sec. 3. H. J. Berkhout, Hermandad-, 44 sec. 50 m rugslag veteranen: 1. J. van Dijk, HPSV, 40,2 sec. 2. G. Steehouwer, APGS, 42.3 sec. 3. G. J. Timmermans, Velsen, 43,4 sec. 100 m rugslag senioren: 1. G. Schoon beek. Hermandad, 1.22,5 sec. 2. W. J. Rol, HPSV, 1.29,3 sec. 3. H. Bouman, Herman dad, 1.32,3 sec. 50 m schoolslag dames: 1. mej. G. Keizer, Hermandad, 47,6 sec. 2. mej. M. Hollander, UPS, 55,1 sec 50 m schoolslag nieuwelingen: 1. N. H. E. van Heiten. RIOHPA, 39,2 sec. 2. L. M. Sparrius, Velsen, 39,4 sec. 3. H. v. d. Vegt, UPS, 41,1 sec. 50 m schoolslag junioren: 1. K. Groot, PSVH, 41 sec. 2. H. A. Kohier, RSDA, 41,9 sec. 3. J. Oostenrijk, KM 3e div,, 43,2 sec. 50 m schoolslag veteranen: 1. H. Stam, HPSV, 42,3 sec. 2. M. A. de Jonge, APGS, 43.4 sec. 3. J. van Dijk, HPSV, 43,5 sec. 100 m schoolslag senioren: 1. J. v. d. Berg HPSV, 1.27,6 sec. 2. J. Dommanschet, HPSV 1.32,6 sec. 3. B. Groninger, Alkm. GP, 1.33,1 sec. 50 m borstcrawl dames: 1. mej. G. Keizer Hermandad. 41,4 sec. 50 m borstcrawl nieuwelingen: 1. E. Wet- jens, APGS, 32,5 sec. 2. P. Oldersma, PP Noordwijk, 32.6 sec. 3. N. H. E. van Heiten, RIOHPA, 33,2 sec. 50 m borstcrawl junioren: 1. J. Duikers, Hermandad. 32,5 sec. 2. P. v. d. Hurk, PSVH. 33,6 sec. 3. H. Brandsma, KW 3e div. 36 sec. 50 m borstcrawl veteranen: 1. T. v. d. Kolk. HPSV. 31.1 sec. 2. G. Steehouwer, APGS, 34,3 sec. 3. J. van Dijk, HPSV, 34,3 sec. .100 m borstcrawl senioren: 1. G. Schoon beek, Hermandad, 1.07,8 sec. 2. N. Gein, UPS, 1.08,3 sec. 3. C. H. Bor, SVDU, 1.09,8 sec. 50 m gekleed zwemmen: 1. J. Domman schet. HPSV, 56,6 sec. 2. H. P. v. d. Velde, Hermandad, 59,8 sec. 3. B. Groninger, Alkm. GP 60,5 sec. 3 x 50 m wisselslag estafette: 1. HPSV II 1.42,1 sec. 2. HPSV I, 1.50,9 sec. 3. Herman dad, 1.55,9 sec. 5 x 50 m vrije slag estafette: 1. Herman dad. 2.36,5 sec. 2. HPSV, 2.52,4 sec 3. RIOPHA, 2.59,9 sec. Popduiken: 1. L. M. Sparrius, Velsen, 25,1 sec. 2. P. V. d. Hurk, PSVH, 25,6 sec. 3. H. v. d. Vegt, UPS, 26,2 sec. 400 m borstcrawl senioren: 1. N. Gein, UPS, 5.54,1 sec. 2. G. Schoonbeek, Herman dad, 6.04,4 sec. 3 x 25 m wisselslag persoonliik nieuwl.: 1. C. H. Bor, SVDU, 1.02,9 sec. 2. W. Doe- ven, RIOHPA. 1.07,9 sec. 3. T. Oldersma, Noordwijk, 1.08 sec. 3 x 25 m wisselslag persoonlijk junioren: 1. J. v. d. Berg, HPSV, 1.03,8 sec.' 2. G. D. J. Wuurman, HPSV. 1,08,1 sec. 3. W. J. Rol, HPSV, 1.08,8 sec. 3 x 25 m wisselslag persoonlijk vetera nen: 1. J. van Dijk, HPSV, 1.04,6 sec. Onder auspiciën van de KNLTB zijn in het gemeentelijk sportpark in Lisse tennis wedstrijden gehouden om het kampioen schap van de bollenstreek. De winnaars waren: heren enkel: N Demmenie, Sassen- heim; dames enkel: mej. J. van der Berk, Sassenheim: heren dubbel: H. de Vroomen en T. van der Meij. Lisse; dames dubbel: mej. Van der Vlugt en mej. Thijssen, Sas senheim; gemengd dubbel: mevrouw J. Kraaijenga en II. de Vroomen. Lisse.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 6