Twee maanden geëist wegens hoogst roekeloos richting veranderen eslaagd' ALBA GARAGE DEN HOUT TAXI 13000 Opnieuw celstraffen geëist tegen rijders-onder-invloed Verbreding van deze week de Schipholweg begonnen In Delftwijk doet zich tekort aan kleuterscholen gevoelen AGENDA Bouw r.-k. kleuterschool stuit af op ontbreken van rijksgoedkeuring Haarlem VRIJDAG 8 JULI 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEM5CHE COURANT 7 HAARLEMSE RECHTBANK Motorongeluk maakte jeugdige motorrijder levenslang invalide Bouw 99 woningen aanbesteed Gymnastiekdemonstratie Historisch! Vijfde Zomerconcert van het N.Ph.O. op 14 juli Overstekende dame door motorfiets aangereden HAARLEMSE RECHTBANK Begrafenis burgemeester van Sassenheim Poppentheater „Merlijn" in Haarlemse Vleeshal Examens 7.90 U een uitzondering Maak U zelf niets wijs! ODO RO NO - ODOMATIC UIT STAD EN STREEK Oorlogsmisdadiger in West-Berlijn gearresteerd V elsen-IJmniden H eemskerk Beverwijk Een verschrikkelijke botsing tussen twee motorfietsen op de Zandvoortselasn bij de Zandvoorterallee in Heemstede heeft op de miezerige herstavond van de 24ste november van het vorige jaar een acht tienjarige inwoner van Noordwijkerhout voor zijn leven lang invalide gemaakt. Hij was met zijn motorfiets tegen een an dere motorrijder gereden, die geen voor rang zou hebben gegeven. De laatstgenoemde motorrijder, een 26- jarige telegrambesteller van de P.T.T. uit Heemstede, stond donderdagmorgen voor de rechtbank in Haarlem terecht met als tenlastelegging: „Op hoogst roekeloze wij ze naar links van richting te hebben ver anderd zonder een hem tegemoetkomende motorfiets voorrang te hebben gegeven." De telegrambesteller kwam van de rich ting Zandvoort en wilde de Zandvoorteral lee inslaan. Hij zou daarbij niet hebben gewacht op de hem tegemoetkomende mo tor van de Noordwijkerhouter. Hij zelf verklaarde echter wel degelijk te hebben stilgestaan op de middenlijn van de weg om de tegenligger voorrang te geven. Toen hij daar stond zou de ander plotseling recht op hem af zijn gekomen, waardoor de botsing was ontstaan. De motor van het slachtoffer vertoonde een remspoor van 22 meter. Twee getuigen, die werden gehoord, een hoofdagent en een juist pas- gehoord, een hoofdagent en een leerling instx-umentmaker verklaarden, dat de tele grambesteller op het voor hem linkerge deelte van de weg zóu zijn gekomen. De officier van Justitie mr. J. Wiarda herinnerde eraan dat het slachtoffer door een vex-lamming tengevolge van een be schadiging van de rugwervel voor zijn le ven invalide is. Hij was van oordeel dat de motorrijder uit Noordwijkerhout wel had moéten rem men, omdat de verdachte hem geen voor rang gaf. Dit zou niet nodig geweest zijn, als de telegrambesteller op normale wijze had voorgesorteerd en had gestopt. Mr. Wiarda eiste één maand gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de bevoegd heid motorrijtuigen te besturen. De raadsman, mr. O. H. van Wijk, kwam in een uitvoerig pleidooi tot de con clusie dat geen bewijs van het tcnlaste- gelegde is geleverd. Hij vroeg vrijspraak. Advertentie EN MET HET EXAMEN EN MET EEN FIETS WANT 01E IS VAN WAAAZVN OROOT5 WOUTSTR.1S6 Lism Donderdag werd in het openbaar aanbe steed de bouw van 99 woningen (hoog bouw) in het Meer en Duinplan in Lisse. Ingekomen waren acht inschrijvingen. De hoogste inschrijfster was de firma De Lange en Van der Plas te Oegstgeest met f 1.680.000,de laagste firma Holweg uit Utrecht, met 1.610.545,De begroting was 1.428.500,De gunning is aangehouden. GESLAAGD Het diploma schoonheidsverzorging B behaalde mevrouw T. Duivenvoordenvan der Meij. Voor het eindexamen H.B.S.-B slaagde de 17-jarige leerling W. J. van Blitterswijk, die als jongste aan het examen deelnam. Mej. N. Tromp en de heren H. Bos en P. Rietkerk slaagden eveneens voor het eind examen H.B.S.-B, terwijl de heer H. Ouds hoorn het einddiploma gymnasilim B ver wierf en de heer W. Rietkerk dat voor gymnasium A. BURGERLIJKE STAND LISSE GEBOREN: Andreas H. M., zn van H. v. d. Kamp en B. M. van Straelen; Helena A. M., dr van P. H. v. d. Hulst en M. J. C. v. d. Aart; Vincentius L. H., zn van H. J. v. Velzen en A. E. S. Jonkman; Petrus J. N., zn van P. J. v. d. Veek en M. C. Trom- pert. ONDERTROUWD: geen. GEHUWD: H. P. Noordermeer en M. G. v. Kampen; Ch. P. v. d. Weijden en C. P. M. Ragas; P. A. Wijnhout en M. Chr. van Eijck. OVERLEDEN: Willem van Diemen, oud 88 jaren. Hoofddorp Zaterdagmiddag- en avond zullen in de Technische School aan de Hoofdweg in Hoofddorp demonstraties „trampoline springen" worden gegeven. Deze nieuwe sport, waarvoor alom grote belangstelling blijkt te bestaan, omvat een zekere vorm van gymnastiek, waarmede beoogd wordt bevordering van het reactie vermogen, het coördinatievermogen en de beheersing van het lichaam in de vrije lucht. Dat de mogelijkheid tot het beoefenen van het trampoline-springen nog beperkt is, vindt zijn oorzaak in het feit, dat het toestel daarvoor zeer kostbaar is. Mr. Van Wijk had de situatie ter plaatse opgenomen en was daarbij tot de slotsom gekomen, dat het punt waarop zijn cliënt had stilgestaan precies in het midden van de weg lag. Hij schreef het plotselinge remmen van de Noordwijkex'houter toe aan diens onervarenheid. Hij zou in pa niek geraakt zijn, omdat hij er niet op vertrouwde dat de verdachte tijdig zou stil staan. Door deze paniek zou hij recht op de stilstaande motor zijn afgereden. Hij vroeg de rechtbank zich -alvorens een uit spraak te doen - persoonlijk ter plaatse op de hoogte te stellen. De president mr. N. Reeling Brouwer bepaalde de uitspraak op dinsdag 19 juli. Advertentie RENAULT-agent tot DAUPHINE- bezitster: „Bevalt" uw wagen goed mevrouw Geweldig!! 2100 maal per dag meneer. Deze enorme voortplanting van de DAUPHINE dankt zij aan: Goedkope aanschaf, zeer goedkoop rijden, grote veiligheid, prachtige wegligging, ele gance enz. enz. Vraagt u eens geheel vrijblijvend proefrit en verdere gegevens bij de Hoofdagent: Wagenweg 166-168 - Tel. 12138 en 15056 Advertentie Het vijfde Zomerconcert van het Noord hollands Philharmonisch Orkest heeft plaats op donderdag 14 juli in het Concert gebouw te Haarlem. Het concert, dat on der leiding staat van Marinus Adam, wordt geopend met de symfonie no 97 van Haydn. Hierna is de pianiste Ans Bouter soliste in het Pianoconcert KV 415 van Mozart. Het concert wordt besloten met de suite „Der Bürger als Edelmann" van Richard Strauss. Ans Bouter bezocht het Amsterdams Conservatorium, waar zij studeerde bij Paul Frenkel. Na het behalen van haar einddiploma op 19-jarige leeftijd stelde zij zich nog onder leiding van J. Goud smit en Jaap Spaanderman. Zij trad op met het Residentie Orkest, het Utrechts Stedelijk Orkest, het Limburgs Symfonie Orkest, De Haarlemse Orkest Vereniging en voor de radio. Tezamen met de pianiste Miep van Luin heeft zij een pianoduo gevormd, dat regelmatig recitals geeft. Donderdagmorgen om kwart voor tien is een 54-jarige inwoonster van Haarlem die met de fiets aan de hand zonder vol doende op te letten het kruispunt Lange Veerstraat-Korte Veerstraat in Haarlem overstak, aangereden door een motorfiets en gewond. De motorrijder trachtte door krachtig remmen nog een aanrijding te voorkomen. De motor botste ook tegen een geparkeer de auto, die licht werd beschadigd. De dame moest met een hersenschudding in het Grote Gasthuis worden opgenomen. De bestuurder van de motor bleek een jongeman van 17 jaar te zijn. Hij had dus nog geen rijbewijs. De politie nam de motorfiets in beslag. Gevangenisstraffen van drie maanden en zes weken en ontzegging van de rij bevoegdheid voor twee of drie jaar heeft de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank donderdagmiddag geëist tegen inwoners van Haarlem, IJmuiden en Am sterdam die terecht stonden wegens het rijden onder invloed van sterke drank. „Schandelijk" noemde de president, mr. N. Reeling Brouwer het optreden van een 38-jarige sloper uit Haarlem die op zondag 3 april met zijn auto van het ene café in de stad naar het andere reed. De recht bank nam het verdachte boyendien zeer kwalijk dat hij geen rijbewijs heeft, ter wijl de auto die hij nog maar pas drie weken had, niet was verzekerd. „U hebt helemaal geen begrip van fatsoen op de weg. Het publiek moet beschermd worden tegen onverantwoordlijke mensen als u", fulmineerde de president. Een politieman zag verdachte die dag 's avonds om half twaalf in de Oranje boomstraat. Met groot licht zigzagde de sloper met zijn auto over de weg en reed een stuk over het trottoir. De agent kon hem niet aanhouden, maar enige tijd la ter werd de verdachte in een café gear resteerd. Hij was dronken. Een der café houders bij wie de s'oper die dag was geweest, verklaarde als getuige dat hij 's middags al had geweigerd verdachte verder nog drank te schenken. De zwager van de sloper had hem gewaarschuwd niet verder te gaan rijden en verdachte's vrouw had nog geprobeerd de auto on klaar te maken. Drie maanden gevange nisstraf. drie jaar ontzegging van de rij bevoegdheid en teruggave van de inbe- slag genomen auto luidde de eis. Laveloos Dezelfde celstraf, maar dan met twee jaar ontzegging vorderde de officier van Justitie tegen een 26-jarige groentehande laar uit IJmuiden. ,Hij was laveloos" verklaarde een politieman die verdachte op 29 april 's nachts om kwart over een uit een café op de Botermarkt had zien komen en naar zijn vrachtauto had zien waggelen. De jongeman moest zich aan de auto vasthouden om niet te vallen en hij had moeite om in de kabine te komen. Een collega van de politieman had het ook ge zien. De agenten hadden verdachter niet kunnen aanhouden hoewel een hunner nog voor de wagen was gesprongen. De groentehandelaar was later in de nacht aangehouden. Hij had de bloedproef pertinent geweigerd. Ter zitting ontkende hij gereden te hebben. Volgens hem had een zekere Jaap achter het stuur gezeten maar de agenten verklaarden geen twee de man te hebben gezien. Mijn stuurinrichting deugde niet en daardoor slingerde ik zo erg", zei een 27-jarige anilinedrukker die in de nacht van 3 op 4 april om kwart over twee mcl zijn moter over de Grote Markt en de Jansstraat reed. Hoe erg verdachte slin gerde werd verteld door de verbalisant, een Haarlemse hoofdagent. Deze had per politieauto de motorrijder achtervolgd. ,Hij maakte een uitslag van tweeëneen half tot drie meter. Om hem te passeren moest ik wachten tot hij weer naar de hui zenkant slingerde", vertelde de politie man. Hij zei verder dat de verdachte een wezenloze indruk maakte en waggelde. Toen kwam de jongeman met zijn ver klaring over de defecte stuurinrichting. „Op zichzelf zou dat al een schandaal zijn, maar het is een grove leugen", zei de president. De politie had proeven met de motor genomen en deze slingerde nog niet bij een snelheid van tachtig kilometer. Verdachte zei slechts drie glazen bier te hebben gedronken. Op de vraag waar om hij de bloedproef had geweigerd gaf hij geen bevredigende verklaring. De officier van Justitie eiste zes weken gevangenisstraf, twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid en teruggave van de in- beslag genomen motor. Verdachte verzocht om een voorwaarde lijk straf met een lange proeftijd. „Mijn rijbewijs „Ik moet met mijn rijbewijs mijn brood verdienen. Het is de eerste keer", stamel de een 26-jarige Amsterdamse vertegen woordiger onthutst na de eis van de offi cier: zes weken gevangenisstraf en twee jaar niet rijden. In de avond van 14 mei liep verdachte op de Grote markt naar zijn auto. Hij botste tegen een voorbijganger op, maar liep zonder zich te verontschuldigen door. De voorbijganger keek de jongeman na en waarschuwde de politie dat er een be schonken automobilist wilde wegrijden. Een politieman maande verdachte te blij ven staan, maar deze reed om de agent heen. Ongeveer tien meter moest de poli tieman met de wagen meelopen, aldoor roepend tegen de bestuurder, vóór deze bleef staan. Tijdens het verhoor op het bureau ging de vertegenwoordiger overgeven, gedeel telijk op de situatietekening die de ver balisant aan het maken was. Verdachte waggelde naar de wastafel en moest zich hieraan vasthouden om niet te vallen. Volgens zijn opgave had hij vier bor rels en vier glazen bier gedronken. 1-Iij had naar zijn verloofde in Hillegom willen gaan. „Ik denk dat uw verloofde het niet zo leuk had gevonden als u in die toe stand bij haar op bezoek gekomen was", veronderstelde mr Reeling Brouwer. De vertegenwoordiger was zichtbaar be duusd van de gevraagde straf. In al deze zaken zal de x-echtbank uitspx-aak doen op dinsdag 19 juli om half tien. De begrafenis van het stoffelijk over schot van jhr. mr. R. Sandberg van Boelens, in leven bux-gemeester van Sas senheim, zal zaterdagmiddag op Wester- veld niet plaats hebben om twee urr, zoals aanvankelijk de bedoeling was, maar na aankomst van tx-ein 12.01 uur. Zandvoort GEEN SPREEKUUR De bux-gemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema, is verhinderd woensdag zijn wekelijks spreekuur te houden. Van maandag af speelt het poppen theater „Merlijn" uit Heemstede tot en met eind juli in de Haarlemse Vleeshal onder auspiciën van de stichting „Haar lems Bloei". Iedere middag om twee uur zullen de poppenspelers Maaike Hobbel en Rien Baartmans de kinderen veel ple zier bezorgen met een van de volgende vijf spelen: „De Toverhoed", „Onder-wa- teravontuux-", „De fluit van Bozebol", „Het blauwe water", en „De Chinese draak". AMSTERDAM (Gem. Un.) Bcvordei'd tot arts mevrouw C. J. StaalEngelkamp, Overveen. Geslaagd voor het kandidaats examen Duits: mej. J. E. Brunsmann, Bloe- mendaal; voor het doctoraal examen Duits: mej. A. Esselaar, Aerdenhout. Haarlem. Voor de mulo-examens in Haarlem zijn geslaagd de dames: T. M. Rosenoaum, Santpoort-Velsen; J. Bonne- ma, Santpoort-Velsen; M. P. Tromp, Lisse; M. v. d. Blink, Voorhout; M. .1. Keyzei\ Sassenheim; M. A. H. v. d. Maarel, Be verwijk; A. C. Joor, Bever-wijk; J. Klup- per, Heemstede; T. M. v. Dokkum, Haar lem; A. F. W. v. Rijn. Zandvoort; I. J. Schouten, Zandvoox-t; J. B. Amsing, Vel- sen; N. Kenzen, Bloemendaal; H. v. Norde, Zandvoort. Heren: F. de Vx-ies, Haarlem; G. W. de Rue, Haarlem; J. L. v. d. Waals, Heemstede; F. K. Vallenduuk, Haarlem; P. M. Koppert, Spaarndam- Haai-lem; J. Gx-oenewoud, Nieuw-Vennep; H. IJ. Klein, Beverwijk; A. N. Louwen, IJmuiden; H. J. Nieuwstraten, Noox-dwij- kei'hout; G. v. d. Bos, Beverwijk; G. R. v. Neer, Zandvoort. met middenst.dipl. Afgewezen 3 kand. BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER. GEBOREN: Gretha Wolterdina, d. v. A. Norg en T. Snippe; Jolanda Diana, d. v. M. J. J. Wijenberg en A. F. van de Krol; Syl via Janet, d. v. M. J. J. Wijenberg en A. F. van de Krol; Johannes Willibrordus Maria, z. v. C. J. Stokman en E. C. P. Stut; Jantje, d. v. H. Denie en F. Scharrenburg; Alida Catharina, d. v. J. Bazuin en M. de Haan; Maarten Marinus, z. v. M. Janse en W. de Jonge; Catherina Maria, d. v. G. J. Buijs en T. van der Meer; Elbei-t Marie, z. v. E. M. Spruijt en E. W. van der Bel; Wilhelmina Petronella Veneranda Maria, d. v. J. A. Kors en C. A. van Werkhoven; Hex-man, z. v. J. van Giesbergen en D. van Engelen hoven; Petronella Adriana Maria, d. v. C. S. Spx-eeuw en W. M. Beerendonk; Frank, z. v. G. H. Vermeulen en M. C. Pieterse; Florian Matthijs, z. v. G. W. A. de Clercq en M. L. D. Jost; Franciscus Johannes Jo zef, z. v. J. T. P. A. Lommerse en A. G. Kortekaas; Robei'tus Theodorus, z. v. T. A. Stolwijk en T. M. Bogers; Cax-ola, z. v. J. Anspach en M. Bouwer; Ruud, z. v. B. Hubert en D. F. Vex-meer; Rolf, z. v. P. J. Damer en H. F. Burie; Helena Johanna Max-ia, d. v. D. W. van Hulsen en H. J. van den Hoek. ONDERTROUWD: G. Smit en J. van Kuijk; B. Box-sje en H. J. Baai-da; S. J. van den Berg en M. E. Thomas; J. G. van Aalst en W. A. Borghoff; A. D. Boot en R. Da vids; A. van der Stelt en H. Mink; K. Tas en W. B. Spaargaren. GEHUWD: J. Schellingei-hout en H. P. Hoogland; P. de Jong en C. J. W. van Tol; J. Bx-euring en T. J. van Offenbeek; P. J. Rusman en W. M. T. van der Tuuk; H. van Bx-aak en J. M. van Leeuwen; P. van Kuijk en M. Robbeson; A. Bood en C. Buis; M. Dol en A. A. Millenaar; J. Sauer en E. Grootaert. OVERLEDEN: T. Schoute, w. v. C. Maai- sen. 85 j.; A. Revers, ongehuwd, 77 jaar. Advertentie Vacantie-schlager 1960 Zuiver wollen DAMES-PUILOVER 3/4 mouw, leuke boothals, prima pasvorm. Kleuren: geel, linde, bleu, oranje MODEHUIS ANEGANG 26 TELEFOON 10643 Deze week is men dan begonnen aan de zo noodzakelijke verbreding van de Schipholweg in Haarlem. Een groot aantal vrachtwagens voert het zand aan en een bulldozer verspreidt het over de plaatsen waar straks het ver- keer in de richting Schiphol zal leiden. Het ligt in de bedoeling vijf meter aan de bestaande Schipholweg te „breien" waardoor men twee rijbanen zal krij gen van elk ongeveer zeven meter. De twee wegen worden gescheiden door een berm. De verbreding van de Schip holweg zal zich uitstrekken van de Buitenrustbrug tot de Prins Bernhard- laan en men hoopt het gehele project tegen het einde van dit jaar gereed te hebben. Vooralsnog zal de Buitenrust- brug gehandhaafd blijven hoewel er plannen bestaan in de (verre) toekomst deze brug te vervangen door een bredere. Advertentie leder mens transpireert. Ook U! Zelf ruikt U niets. Maar 't pijnlijke is dat anderen 't wèl merken... Bescherm U daarom met ODORONO ODOMATIC! De kogel rolt... en doseert precies wat nodig is voor volle 24 uur bescher ming. 't Is prettig koel, verzachtend en direct droog, "t Heeft een frisse geur - stopt overmatige transpiratie en nare transpiratie-lucht onmiddellijk! O 1960 B f 2.25 navulling f 1.65 Enige tijd geleden hebben wij in een artikel aandacht gewijd aan de scholen bouw in Haarlem. Wij kwamen daarbij tot de conclusie dat de bouw van scholen on danks de inspanningen van B. en W. op geen stukken na het tempo van de gx-oeiende behoeften kon bijhouden. Met veel passen en meten zijn B. en W. er echter in geslaagd voor het komende leer jaar alle leerlingen van kleuter-, lager- en voox-bereidend hoger en middelbaar onder wijs onder te brengen, zij het dan dat hiervoor alle beschikbare ruimte moest wox-den ingeschakeld. Nu hebben wij op dit artikel enige reac ties ontvangen, met name uit Delftwijk. Abonnees schx-even ons dat in dit nooi-de- lijk stadsdeel onvoldoende plaatsruimte is voor leerlingen van kleuterscholen. „Van de ruim tachtig aanmeldingen", aldus de ze lezei-s, „kunnen er iets meer dan de helft geplaatst worden. De kinderen, die het eerst jarig zijn, zijn het eex-st aan de beux-t volgens de officiële richtlijnen. Er zijn moeders, die hun kinderen reeds ver leden jaar september hebben opgegeven om zeker te zijn van plaatsing en die er nu nog naast zitten." Voorts mei-ken zij op dat de in aanbouw zijnde kleuterschool aan de Generaal Spoox-laan niet vierklas- sig is, maar drieklassig. Het vierde lokaal is namelijk het speellokaal. Dit is inder daad juist, zo vernemen wij van de afde ling onderwijs. Men vei-wacht dat het nieuwe gebouw pas in november gereed zal zijn. Dan zal de school in de Dr. de Liefdestraat vrijkomen voor andex-e doel einden. Dit gebouw moet echter worden gereserveerd voor lager en voortgezet on derwijs. De ruimte, die de Gex-eformeerde Kex-k aan de gemeente zal afstaan, zal eveneens worden gebruikt voor lager onderwijs. Omdat in deze ruimte veel trappen zijn, is zij namelijk minder ge schikt voor kleutex-onderwijs. De lezers schrijven verder: ,.De voor naamste ooi-zaak van deze toestand is ons inziens het ontbreken van een rooms katholieke kleuterschool (de r. k. kleuter school bij de Jan Gijzenbrug is te ver weg en bovendien vol). De christelijke kleuter scholen nemen in eerste instantie de kin deren aan van de desbetreffende geloofs richting. Dat vindt iedex-een logisch, maar de openbare scholen moeten iedex-een aan nemen, met als gevolg dat mensen, die principieel vóór openbaar onderwijs zijn, verplicht zijn hun kindex-en naar de chx-is- telijke school te sturen, of hun kinderen nog een jaar op straat te laten zwerven." Tot zover de mening van onze lezers. Inderdaad zouden veel moeilijkheden kun nen worden opgelost indien in Delftwijk een i\ k. kleutex-school zou kunnen worden gebouwd. De plannen hiervoor zijn al ge reed, maar het bestuur van de r.k. kleu terschool wacht nog steeds op rijksgoed- keuring voor de bouw uit Den Haag. Het bestuur is druk doende met pogin gen deze rijksgoedkeuring zo spoedig mo gelijk te krijgen. De zeer krappe bouw markt speelt hierbij echter een ongun stige rol Dit is trouwens de vooi-naamste oorzaak van de moeilijkheden op het ge bied van scholenbouw in Haarlem en an dere steden in de „Randstad Holland". Dit wordt het beste geïllustreerd aan de Nieuws in het kort Bazaar. De vereniging „Tesselschade Ai-beid Adelt" organiseert de jaarlijkse bazaar voor zaterdag 9 juli in hotel Bou- wes. De opening heeft plaats om half elf, waarna de bazaar de gehele dag en ook 's avonds geopend zal zijn. De opbrengst komt ten goede aan verscheidene vormen van maatschappelijk werk. Receptie. In aansluiting op het artikel in de rubriek „Van Mensen en Dingen" van gistex-en over het gouden jubileum en afscheid van de heer W. A. van Daalen bij de firma Enschedé beriheten we dat de jubilaris zaterdagmiddag van drie tot vijf uur in het Johez-huis aan de Jansstraat een receptie houdt, waar familieleden, kennissen en relaties hem kunnen geluk wensen. Geen spreekuur. De Bloemendaalse wethouder van Onderwijs, mejuffrouw dr. M. E. Nolte, houdt maandag 11 juli geen spreekuur. Bezoek. Een groep van 34 studenten van de universiteit van Buenos Aires brengt op het ogenblik een bezoek aan ons land. De gasten zijn woensdag in Nedex-- land gearriveerd en zullen blijven tot 15 juli. De studenten zullen de belangrijkste steden van Nedexiand bezoeken, alsmede een aantal ondernemingen die relaties met Argentinië onderhouden. hand van de cijfex-s, die wij in ons scho- lenbouw-overzicht publiceerden en waar uit bleek, dat Haarlem in het afgelopen jaar voor slechts twee miljoen gulden scholen heeft kunnen bouwen, terwijl vol gens een door B. en W. opgesteld vijfja renplan ieder jaar voor tien miljoen ge bouwd zou moeten worden. WEST BERLIJN (DPA) De zestig jarige Wilhelm Gi-eifenbei-ger, die ervan vex-dacht woi-dt dat hij heeft deelgenomen aan massa-executies in Rusland tijdens de tweede wei-eldoorlog, is in West-Bei-lijn gearresteerd. VRIJDAG 8 JULI Thalia, 20 uur: „The Geisha Boy". Rex, 20 uur: „Du bist wunderbar". ZATERDAG 9 JULI Thalia, 19 en 21.15 uur: „The Geisha Boy" Rex, 20 uur: „Du bist wunderbar". Pieter Vcrmeulenmyseum, Cultureel Centrum, 1416.30 uur. ZATERDAG 9 JULI Morquctte-theater, 20 uur: „The five pennies". VRIJDAG 8 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „S.O.S., Pacific". W. B. Theater, 20 uur: „Opium". ZATERDAG 9 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „S.O.S., Pacific". W. B. Theater, 20 uur: „Opium". Openluchttheater: Vandaag 20.15 uur: Dutch Swing College Band. Nieuwe Kerk: Vandaag-20 uur: Concert N.Ph.O. met de organist Albex-t de Klerk en de alt Aafje Heijr is (10de Intex-nationale orgelconcours). BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met don derdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Als mijn gx-ote broer dat wist", alle leeftijden. Frans Halstheater: Vandaag, zaterdag, maandag, woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „Het begon met een kus", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „De koe en de gevangene", alle leeftijden. Luxor Theaetr: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur, ondag tevens 16.15 uur: „De pelsjagers van de Slangen- riyier", 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur en zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „De muis die brulde", alle leeftijden. Zaterdag 14.30 uur en zondag 14 en 16.15 uur: „Teenager Melodie", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 1615. 19 en 21.15 uur: „Char lie Chaplin-revue", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Bloedwrak", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag, zaterdag, maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Kapers op de kust", 14 jaar. Iedere och- tendl0.30 uur: Vakantiepx-ogx-amma (Do nald Duck e.a.). Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met zondag 19 en 21.15 u.: „Operatie Petticoat". 14 jaar. Zaterdag tot en met donderdag 14.30 uur: „The goldrush", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaalseweg 158) Tot 10 juli expositie van tekeningen en aquarellen van A. Voox-zanger. Museum „Het Huis Van Looy" (Kam pei-laan): Tot 1 augustus dagelijks van 10-12.30 en 13.30-17 uui\ zondags 14-17 uur: Reizende UNESCO-expositie „Stad en landschap". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 augustus dagelijks 10-22 uur: Expo sitie van tekeningen van Helga Schuss- heim.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7