„De regering is onvoldoende voorgelicht over de tunnels" De kustvaarder „Pax" zit hoog op het strand bij Westkapelle en Aanhoudend onvast weer Verplichte parkeerruimte bij nieuwbouw „Aan een Coentunnel hebben wij niets" „Uranus" voer te dicht onder de wal Loodsen afgebrand op Amsterdamse scheepswerf Opgeschoten jongens mishandelden een politieman Twee doden in het verkeer Telegram uit Haarlem aan voorspeller van ondergang 2 Burgemeester Van Hall onderbreekt vakantie Vandaag laatste offensief in de Eerste Kamer In den Haag Nieuw ontwerp voor Archiefwet ingediend Aanvaring behandeld door Duitse raad voor de scheepvaart STRANDING TIJDENS STORMWEER Schip is vermoedelijk verloren Kerkelijk Nieuws Congres van Jehova's Getuigen Cursus van New Yorks universiteit in Leiden *'N ONBEWOLKTE HEMEL DINSDAG 12 JULI 1960 (Van onze Amsterdamse redacteur) De burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, stapte maandagavond uit het vliegtuig, dat hem van het zonnige Italië naar het drijfnatte Schiphol had gebracht. De tunnelkwestie maakte zijn aanwezigheid in Amsterdam wenselijk. Dit was de tweede maal in een half jaar tijds dat de burgemeester zijn vakantie moest onderbreken. In januari brak de dijk in Tuindorp-Oostzaan door. „Ik vind dit een bijzonder vervelende geschiedenis," zei mr. Van Hall hartgrondig. Hij was met vakantie gegaan in het volste vertrouwen dat Amsterdam niets in de weg zou wor den gelegd om de IJtunnel voor eigen rekening af te bouwen. Burgemeester Van Hall had over het vonnis van de IJtunnel slechts iets ver nomen in een telegram en in een telefoon gesprek met zijn secretaris. Op Schiphol werd hij door de wethouders mr. A. de Roos en mr. G. van 't Huil en de gemeen tesecretaris over de stand van zaken inge licht. „Ik kan me niet aan de indruk onttrek ken dat de regering onvoldoende is voor gelicht," aldus de burgemeester, „Er zijn over het tunnelprobleem diverse rappor ten verschenen, onder andere van de com missie-De Vos van Steenwijk en van het Centraal Planbureau. Ook is er het ver- keersrapport van de gemeente Amster dam. Al deze rapporten komen tot de con clusie dat aan de IJtunnel voorrang moet worden verleend. Ook het rentabiliteits- onderzoek wees in die richting. Tot dusver heeft de regering nimmer een weerlegging van of een zakelijk argument tegen deze rapporten laten horen". Mr. Van Hall zei bijzonder teleurgesteld te zijn dat de regering kennelijk niet onder de indruk is gekomen van de klemmende argumenten die sinds jaren voor de IJtunnel zijn aangevoerd, niet alleen door het gemeentebestuur en de gemeenteraad, maar ook door de Kamer van Koophandel en de in de Vereniging van Bedrijven van Amsterdam-Noord verenigde industriëlen. „De Coentunnel stelt ons voor enorme problemen. Waterstaat legt de tunnel en mondt die uit op de Hemweg, maar juist daar begint de verantwoordelijkheid van het Amsterdamse gemeentebestuur. Wij kunnen het verkeer niet verwerken in het westen van de stad. De straten zijn er overbelast. Ik woon al 56 jaar in Amster dam, maar als ik uit de richting Haar lem kom weet ik nooit welke weg ik zal kiezen ze zijn allemaal te nauw en te druk. Natuurlijk zal de doorbraak van de Haarlemmerstraat eens worden uitge voerd. Wij moeten daar echter 400 wonin gen en 200 bedrijven onteigenen. Afgezien van jaren die hiermee zijn ge moeid kost dit onvoorstelbaar hoge bedra gen. Wij hebben onlangs in een onteige- Advertentie De gemeenteraad van Den Haag heeft besloten in de gemeentelijke bouw- en woonverordening een bepaling op te ne men, volgens welke B. en W. eisen kun nen stellen voor het scheppen van par keerruimte voor motorvoertuigen en voor het stallen van fietsen en bromfietsen bij nieuwbouw, herbouw en uitbreiding van bestaande gebouwen. Deze maatregel achtten B. en W. nood zakelijk in ver-band met het parkeerpro bleem, dat huns inziens in de komende jaren nog nijpender zal worden dan het nu reeds is. Hoewel zij er van overtuigd zijn, dat de nieuwe bepaling voor de bou wers financiële consequenties zal hebben, zijn zij van oordeel, dat het aanbrengen van parkeerruimten op eigen terrein niet langer kan worden gemist en dat ook bij nieuw- en herbouw een verplichte stal lingsruimte voor rijwielen en bromfietsen moet worden aangebracht. Voor wat de toepassing van de nieuwe bepaling betreft, menen B. en W., dat zij geval voor geval zullen moeten beoorde len, zodat in de bouw- en woonverorde ning geen vaste normen kunnen worden opgenomen. Bovendien is het denkbaar en het college acht dit in sommige geval len aanbevelenswaardig dat ten behoe ve van twee of meer gebouwen gezamen lijk in de behoefte aan parkeer- en stal lingsruimte wordt voorzien. Den Haag is de eerste gemeente in ons land die door het vaststellen van een der gelijke bepaling een bijdrage hoopt, te le veren tot, oplossing van het parkeervraag- «;+m! ■-> dg grote steden. ningsprocedure 240.000 gulden moeten be talen voor één onaanzienlijk kroegje. Als we deze kosten bij de bouwsom van de Coentunnel optellen komen we tot een as tronomisch bedrag. De IJtunnel heeft daarentegen de attractie dat deze uit mondt in de voormalige Jodenbuurt, die thans wordt gesaneerd. De wegen in het oostelijk stadsdeel kunnen het verkeer ruimschoots verwerken." Burgemeester Van Hall, die tevens lid is van de Eerste Kamer, had aanvanke lijk de tunneldebatten in de Kamer niet willen bijwonen. „Ik vond het niet juist om aan de debatten deel te nemen omdat ik dan meer zou hebben gesproken als burgemeester dan als kamerlid". Vandaag zal mr. Van Hall met wethou der mr. De Roos, die eveneens Eerste Kamerlid is, naar Den Haag gaan om de vergadering van de Eerste Kamer bij te wonen. Zoals men weet heeft de Eerste Kamer vorige week, nadat de beslissing van de regering inzake de tunnelkwestie bekend was geworden, de behandeling van de begroting van Verkeer en Waterstaat geschorst om zich over het tunnelbesluit te beraden. „Als wij verliezen, verliezen wij ten onrechte," aldus burgemeester Van Hall. Bedrijven in A'dam-N De Vereniging van Bedrijven in Amster dam-Noord heeft in een telegram aan gevraagd voor het feit dat het uitbreidings plan-Noord gebaseerd is op een IJtunnel, die dit stadsdeel met het centrum der stad bezuiden het IJ op logische wijze ver bindt. „Onze bedrijven hebben zeer groot belang bij een harmonische opbouw van Noord, die wel gediend wordt door °en IJtunnel. maar niet door een Coentunnel. Deze ligt te excentrisch, waardoor de be woners van Noord verstoken blijven van een snelle vei-binding met het stadscen trum. Hierdoor wordt de aantrekkelijkheid van Noord als woonstad voor ons perso neel blijvend verminderd", aldus het tele gram. De verwerping van het ontwerp voor een nieuwe Archiefwet door de Eerste Ka mer op 21 juni heeft geleid tot een im passe, welke naar het oordeel van de regering zo spoedig mogelijk dient te wor den doorbroken. Nu is een nieuw ontwerp bij de Tweede Kamer ingediend, waarin de twee artikelen van het. oorspronkelijke ontwerp, die oorzaak zijn geweest van de verwerping, niet meer zijn opgenomen. Overigens is het wetsontwerp letterlijk ge lijkluidend aan het vorige ontwerp. In de memorie van toelichting deelt de staats secretaris van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, mr. Y. Scholten, mede, dat hij de zienswijze blijft toegedaan, dat het streven, dat aan deze artikelen ten grond slag heeft gelegen, te weten afgedwaalde archiefbescheiden bij de overheid te doen terugkeren, een wettelijke voorziening rechtvaardigt. De raad voor de Scheepvaart in Flens burg (D.) heeft de aanvaring behandeld tussen de Nederlandse motorschepen „Uranus" en „Themis" op 21 juni in het Kielerkanaal in de nabijheid van Kiel, waarbij de „Uranus" is gezonken. Bij deze aanvaring zijn de vrouw van de kapitein, mevrouw E. Daale, en de derde machi nist, J. Brouwer, verdronken. De rechtbank stelde na langdurige ver horen vast dat de bevelen van de loodsen juist waren geweest. Naar de mening van deskundigen is het ongeluk ontstaan door dat de „Uranus" te dicht onder de zuide lijke oever van het kanaal heeft gevaren en vervolgens door de eigen golfslag is teruggeduwd zodat het schip voor de boeg van de „Themis" kwam. Ondanks het onmiddellijk reageren van de beide scheepskapiteins kon naar de mening van de raad de aanvaring niet meer worden voorkomen. In de nacht van maandag op dinsdag zijn bij een felle brand op een scheeps werf in Amsterdam-Noord vele jachten en andere vaartuigen verloren gegaan of beschadigd. Bij het blussingswerk werd een brandweerman aan het hoofd gewond. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De villa voor het Nederlandse Konink lijke gezin in Italië nadert haar vol tooiing. Op een plateau, uitgehouwen in de rotsen, met een riant uitzicht op de Tireense zee wordt op het ogenblik te Porto d'Ercole, op 160 km van Rome, een villa gebouwd voor de Ne derlandse Koninklijke familie. De foto toont het gebouwencomplex, gezien vanaf de landzijde. (Van onze Zeeuwse correspondent) De Nederlandse kustvaarder „Pax" is maandagavond bij Westkapelle gestrand en moet als verloren worden beschouwd. Maandagmiddag om twee uur moest het schip met machineschade voor de Belgi sche kust voor anker gaan. De sterke wind en de hoge zee sloegen de coaster van zijn anker los, waarna het schip een speelbal van de golven werd. Dwars over de gevaarlijke zandbanken in de monding van de Westerschelde dreef het schip in de richting van Walcheren. Tientallen vuurpijlen werden afgeschoten, maar geen van de passerende schepen merkte deze op. Pas in de middag seinde het Griekse stoomschip „Megalochari" aan Schevenin- gen-Radio, dat hij op het achterdek van een coaster een .gele rook zag, welke wel eens een noodsein zou kunnen zijn. On middellijk hietpp is de j-eddingsboot van Breskens uitgevaren. Uit Vlissingen ver trokken de bergingsboot „Bruinvis" en In de afgelopen nacht zijn drie van de vijf houten loodsen van de scheepswerf van de firma G. de Vries Lentsch aan de Nieuwedammerdijk in Amsterdam noord uitgebrand. Enkele in aanbouw zijn de luxe-jachten gingen verloren of wer den zwaar beschadigd. Omtrent de oor zaak van de brand, die de werf stillegt tast men nog in het duister. De brand werd omstreeks drie uur ont dekt door de schipper van een sleepschip, dat op de werf wordt gerepareerd. Hij waarschuwde de brandweer, die de strijd tegen het hoogoplaaiende vuur met veer tien stralen en de waterkanonnen van de drijvende brandspuit „Jason" aanbond. Het vuur breidde zich in de 45 jaar oude naast elkaar gelegen houten loodsen zeer snel uit. Twee bouwloodsen van 60 bij 10 meter brandden nagenoeg geheel uit. Een derde loods van dezelfde grootte, waar onder meer de bankwerkerij was onder gebracht, ging voor de helft verloren. In de twee bouwloodsen waren onder meer drie stalen motor-zeilschepen voor Engel se rekening in aanbouw. Een 13-meter- jacht brandde geheel uit en wordt als verloren beschouwd. De andere jachten werden licht beschadigd. Vier houten zeil jachten, die in één van de loodsen op verzending lagen te wachten, bleven ge spaard. Nagenoeg alle machines, materi alen en gereedschappen gingen verloren, waardoor de 45 personeelsleden van de werf hun werk niet kunnen hervatten. De directeur hoopt één van de andere lood sen als noodwerkplaats te kunnen inrich ten, zodat de normale werkzaamheden zo spoedig mogelijk kunnen worden hervat. Hij is niet tegen bedrijfsschade, wél tegen brandschade verzekerd. Tijdens de brand is een met propaan- gas gevulde cilinder ontploft. Een brand weerman werd door een stuk wegsprin gend koperband getroffen. Hij liep een hoofdwond op. de sleepboot „Bux-gemeester van Dam me". Op de loodskotter „Antaris", die juist passeerde, zag men ook de rook die van de „Pax" opsteeg. De „Antaris" streek een vlet, waarmee men naar de „Pax" voer-. De vrouw van de kapitein, haar baby van één jaar en twee matro zen werden met het vletje naar de „An taris" gebracht. Deze tocht was nog even hachelijk doordat het kleine bootje op de zware zee veel water binnenkreeg. De kustvaarder dreef inmiddels met zijn drie overige bemanningsleden steeds ver der naar de kust van Westkapelle, waar hij gisteravond om half acht, onder enor me belangstelling van de badgasten, in het tijdens de oorlog door de geallieerde gebombardeerde gat in de dijk omhoog liep. De kustwacht van Westkapelle had inmiddels al een wippertoestel klaar staan om, wanneer het schip zou kapseizen, de drie opvarenden met de lijn van boord te halen. Gelukkig is het zover niet gekomen. De kustvaarder bleef overeind. Toen vannacht het water opkwam, heb ben het bergingsvaartuig „Bruinvis" en de sleepboot „Burgemeester van Damme" geprobeerd het schip vlot te trekken. Vier keer is de bemanning van de „Bruinvis" in een roeibootje door de kolkende zee en de branding, tussen de resten van de ge bombardeerde Duitse bunkers gevaren om een lijn over te brengen. Steeds moest zij echter zonder resultaat terugkeren. Tij dens deze pogingen dreef de „Pax" over de metershoge betonnen brokken der bun kers verder het strand op, waar hij einde lijk bijna tegen de badhuisjes tot rust kwam. Wanneer het water niet te onrus tig is, zou vanmiddag nogmaals een po ging gedaan worden om de coaster naar zee te slepen. Veel hoop op behoud heeft men echter niet. Het schip is eigendom van de rederij Stam en Dijken te Gro ningen. Het is in 1927 gebouwd. Vier opgeschoten jongens uit Bunschoten en één uit Hoogland hebben in Nijkerk een rijkspolitieman overmeesterd, tegen de grond geslagen en mishandeld. Een tweede politieman, die te hulp schoot, werd even eens aangevallen, maar deze trok zijn pistool en joeg met enkele schoten de aan vallers op de vlucht. Zij verspreidden zich onder het talrijke publiek in een drukke winkelstraat, waar men een winkelweek houdt. Vijf politiemannen kamden het stadje uit en arresteerden de daders. Het bleken bouwvakkers te zijn, die in Nij kerk de bloemetjes buiten wilden zetten. Zij hadden meisjes lastig gevallen, auto portieren geforceerd en vernielingen in een café. aangericht. Het vijftal is ter beschik king van de justitie gesteld. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Velp (vac. A. van der Flier) C. D. Israël te Sint Nicolaasga (Fr.) Beroepen te Middelburg (vac. dr. H. van der Linde) A. P. Nauta te Sint Johannesga. Geref. Gemeenten Beroepen te Scheveningen W. C. J. Bos- schaart, kand. te Wolphaartsdijk. Beroepen te Haarlem, Hoofddorp, Go- rinchem, Meliskerke, Woerden en te Zaan dam H. Ligtenberg, kand. te Rijssen. Tweetal te Aagtekerke en te Tholen W. C. J. Bosschaart, kand. te Wolphaartsdijk en H. Ligtenberg, kand te Rijssen. Beroepen te Aagtekerk en te Tholen H. Ligtenberg, kand. te Rijssen. Tweetal te Poortugaal: W. C. J. Bos schaart, kand. te Wolphaartsdijk en H. Lig tenberg, kand. te Rijssen, van wie eerst genoemde is beroepen. Beroepen te Dor drecht: H. Ligtenberg, kand. te Rijssen. Geref. Kerken Aangenomen naar Eefde—Gorssel H. A. Starrenburg te Kantens (Gron.). Vrye Evang. Gemeenten Bedankt voor Rotterdam-Zuid A. J. Buurman te 's-Gravenhage. Baptisten Gemeenten Bedankt voor Zandbulten A. H. Agter- beek te Den Helder. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Haamstede-Kerkwerve A. J. Otter, kand. te Amsterdam en J. Vogel, kand. te Wormerveer. Beroepen te Huizen (N.H.): W. F. La- man te Hamilton (Ontario, Canada). Tussen Renswoude en Scherpenzeel is een auto, bestuurd door de 22-jarige W. Veldhuizen, door onbekende oorzaak tegen een boom gebotst. De bestuurder, die al leen in de wagen zat, werd eruit geslin gerd. Hij was op slag dood. Op een druk kruispunt in Zwolle is de 9-jarige Paul Schuttelaar uit Deventer, die bij familie in de Overijselse hoofdstad logeerde, door een vrachtauto overreden. De jongen, wiens ouders met vakantie in Italië vertoefden, overleed een halfuur la ter in een ziekenhuis. In de Houtrusthallen in Den Haag is een vierdaags congres van Jehovah's Ge tuigen gehouden, dat door vele duizenden is bijgewoond. Op ongeveer 6 km. afstand van de Houtrusthallen werd aan de congressisten gelegenheid gegeven hun eigen tenten op te slaan. Daarvan hebben 3000 deelnemers gebruik gemaakt. Ten behoeve van deze tentbewoners werd een eigen pompinstal- latie geslagen. Een door de P.T.T. speci aal aangelegde telefoonkabel zorgde voor de geluidsoverbrenging van de Houtrust hallen naar het tentenkamp. In de onmid dellijke nabijheid van de -congreszaal wa ren drie grote tenten opgetrokken voor 't gereedmaken, uitreiken en nuttigen van warme en koude maaltijden. Meer dan 9000 belangstellenden luister den naar de openingstoespraak van de congresvoorzitter, de heer F. Hartstang. De congressisten luisterden voorts naar de lezingen van de president van het Wacht torengenootschap, de Amerikaan N. H. Knorr, die onder meer een aantal aspec ten van het huwelijk behandelde. Hij her innerde eraan dat het Wachttorengenoot schap sedert 1926 zelf bijbels drukt. In 1950 kwam het eerste deel van de „Nieuwe Wereld" vertaling uit. Nu, in 1960, is het laatste deel klaargekomen. Op de laatste dag van het congres woonden bijna 18000 personen de lezing bij van de heer N. H. Knorr over „Zeker heid gedurende de oorlog van de grote dag van God de Almachtige". Na de ver wachtingen van wereldleiders over de ver schrikkingen van een derde wereldoorlog met gifgassen en atoombommen geschil derd te hebben en de houding van de verschillende religiën met betrekking tot de oorlogen te hebben gekenschetst, ging hij over tot een bespreking van Openba ringen 16:12-16, waarin de aankondiging van „de grote oorlog van God de Al machtige" wordt beschreven. Medegedeeld werd dat in verschillende landen kantoren zijn geopend. Ook in Am sterdam hoopt men spoedig met de bouw van een kantoor te beginnen. Volgend jaar zullen vele internationale vergaderingen in Europa worden gehouden, waarvan één in Nederland. Eervol ontslag. Aan prof. mr. J. Zeijle- maker te Amsterdam is op zijn verzoek met ingang van 1 oktober wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag verleend uit zijn ambt van vice-president van het gerechtshof te Am sterdam, dat hij sinds 1959 heeft bekleed. In nieuw RAI-geboirw. Het nieuwe RAI-gebouw aan het Europaplein in Am sterdam-Zuid zal officieel Ln gebruik wor den genomen met de 43ste RAI-tentoon- stelling van personen- en combinatie auto's, kampeerwagens, auto-onderdelen garage-uitrusting, die van 2 tot en met 12 februari 1961 zal worden gehouden. Daar op aansluitend, van 23 februari tot en met 5 maart, volgt de 44ste RAI-tentoonstelling van motorrijwielen, scooters, bromfietsen en fietsen, alsmede van kampeeruitrusting. In Leiden heeft prof. dr. Seymour L. Flaxman, hoofd van zomercursussen der New Yorkse universiteit in Europa, in het juridisch studiecentrum „Gravesteen" de zomercursus van deze universiteit ge opend. Het programma van deze zomex-- cursus, welke tot 19 augustus duurt, be vat een vijftal onderwerpen, namelijk: De theorie van de vergelijkende litera tuurgeschiedenis, Het moderne Europese dx-ama, Stromingen in de Europese ge- dachtenwereld sinds 1918, Zeventiende- eeuwse Europese kunst en De gemeen schappelijke Europese max-kt met haar politieke en economische aspecten. Prof. Flaxman deelde mede dat deze zomercui-sus de eerste was die officieel vanwege de New Yorkse universiteit in Europa wordt gehouden. Prof. Flaxman spx-ak de hoop uit dat de cursisten px-ofijt zouden mogen hebben van dit expex-iment en dat het de intex-nationale universitaix-e samenwerking mocht bevorderen. De rijksuniversiteit te Leiden staat bui ten deze zomercui-sus. Zij heeft alleen het juridisch centrum „Gi-avesteen" ter be schikking van de docenten en de cux-sisten gesteld. De voox-dx-achten worden gevolgd door studenten uit Amerika en Eux-opese landen. Tot- nu toe hebben zich nog geen Nederlanders voor deze zomercux-sus op gegeven. „Vlucht is gevolg van luisteren naar valse profetieën Na afloop van een evangelisatiesamen komst in de Haarlemse Begijnhofkapel heb ben de Amsterdamse predikant ds.A. A. Leenhoiits en de evangelist Jan van Gijs maandagavond een telegram verzon den aan dr Emilio Bianeha, die op de Mont Blanc het vergaan van de wereld afwacht. In het telegram delen de heren Leen- houts en Van Gijs namens vele gelovigén mee met medelijden te hebben kennis ge nomen van de vlucht, die dr. Bi aneha naar de Mont Blanc heeft onderno men. „Wij zijn ex-van overtuigd dat Uw vlucht een gevolg is van het luisteren naar valse profetieën. De gedachte dat nu een wereld catastrofe zal plaatehebben, is in strijd met de profetie van het Woord Gods over de bekering van Israël. Daarenboven zegt de H. Schrift dat niemand iets weet van de dag en het' uur waarop de wex-eld vex-gaat dan God alleen. Ieder die de naam van de Here Jezus aanroept, zal behouden worden' aldus het telegram. Advertentie Geen weer om een jas aan te trekken... maar wèl weer om een jas méé te nemen. Zo'n handige BigBen - die komt u van pas bij plotse linge buien. En mocht het droog blijven... een BigBen is zo klein en licht, dat u niet eens merkt dat u iets bij u hebt. Prijzen van 6.90 - 7.90 - 9.75* 12.75* -15.75 en 17.50. met pluvëx^ - patentsluiting. Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer staat in geheel West-Europa nog steeds onder invloed van vex-schillende storingen. Slechts in het Middellandse Zeegebied komt warm en zonnig zomerweer voor, maar het koufront van de depressie, wel ke maandag langs onze kust stormachtige wind veroox-zaakte, brengt nu ook in Noord-Italië onweer. In Genua viel 34 mm regen. Over de Britse eilanden trekt een zwakke rug van hogeluchtdx-uk, vex-gezeld van opklax-ingen,.naar het oosten. Deze zal ons land komende nacht passeren. Een nieuw depressiegebied op de oceaan breidt zich tamelijk snél in oostelijke richting uit. Dit zal morgen in ons land weer toe nemende bewolking veroorzaken en enige x-egen, waarbij de wind weer gaat aan wakkeren uit zuidwest tot zuid. In het tempex-atuurverloop komt weinig verande- ring. WEERRAPPORTKN Woensdag 13 juli Zon op 4.35 uur,* onder 20.56 uur. Maan op 23.23 uur, onder 10.36 uur. Maanstanden 15 juli 16.43 uur Laatste kwartier. 23 juli 19.31 uur Nieuwe maan. 31 juli 13.39 uur Eerste kwartier. Hoog en laag watei in IJmuiden Dinsdag 12 juli Hoog water 6.01 en 18.30 uur. Laag water 1.45 en 14.09 uur. Woensdag 13 juli Hoog water 6.47 en 19.17 uur. Laag water 2.32 en 14.53 uur. Het hoog en laag water te Zandvoox-t is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Temperaturen en binnenland buiten- tui 1heden- t# "O 3 d morgen 7 uur. Neerslag: o» d, el laatste 24 uur t S3 g 8 ÏU 2 Sa Den Helder zwaar bew. wzw 18 5 Ypenburg licht bew. w 19 10 Vlissingen half bew. zw 18 5 Eelde zwaar bew. zw 21 5 De Bilt zwaar bew. zw 20 6 Twente geheel bew zw 21 2 Eindhoven zwaar bew. wzw 21 0,6 Zd-Limbux-g geheel bew zzw 21 1 I-Ielsinki zwaar bew. zw 19 2 Stockholm geheel bew zo 21 0,3 Oslo zwaar bew. ono 17 13 Kopenhagen zwaar bew. zzw 19 14 Aberdeen zwaar bew. nnw 15 0 Londen zwaar bew. w 18 6 Amsterdam zwaar bew wzw 20 7 Brussel zwaar bew. zw 20 1 Luxemburg zwaar bew. wzw 20 1 Parijs licht bew. wzw 22 1 Bordeaux zwaar bew. windst. 22 4 Grenoble half bew. nnw 23 3 Nice zwaar bew. w 24 0 Berlijn zwaar bew. zzw 25 3 Frankfort zwaar bew. zw 23 17 München regen zzw 23 2 Zürich zwaar bew. wzw 17 15 Genève licht bew. windst. 19 16 Locarno half bew. windst. 22 29 Wenen zwaar bew. nnw 29 0 Innsbruck regen windst. 29 18 Belgi-ado onbewolkt windst. 28 0 Athene onbewolkt n 0 Rome onbewolkt windst. 30 0 Ajaccio zwaar bew no 28 0 Madrid licht bew. no 31 0 Mallorca licht bew. ono 31 0 Lissabon onbewolkt n 25 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2