Mistroostig Zandvoort hunkert naar zomerse warmte '^1 'IbI Kil Bouw paviljoen in Van Gelukpark kan spoedig beginnen Raad van Lisse herdenkt overlijden van Sassenheims burgemeester In memoriam dr. A. v.d.Boom PERRY Haarlemse parochie pat voor het hele land bidden Zestienjarige jongen blust brand bij buren Buffetjuffrouw door meisje beroofd SCHOOLBOEKEN Boekhandel VEKO DINSDAG 12 JULI 196 0 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 gaK8is.j mm vSk BgwppM W^méwiSi Bondsstranddag dit jaar in Scheveningen Jeugdtoernooi bij Onze Gezellen Sm Voor kille zomeravonden Burgerlijke Stand van Haarlem K U I N 'S „KARAMELLA'S" K ort nieuws Discussie over het woonschepen-probleem Door kordaat optreden erger voorkomen Overstekend knaapje door motorrijder aangereden Particulier bureau zal minister adviseren UIT STAD EN STREEK Uitspraken Haarlemse rechtbank Examens *s pfcp .ff: De regenbuien en de wind van de 1 laatste dagen hebben in Zandvoort alle gedachten aan het prachtige zomersei zoen van vorig jaar weggevaagd. In hun optimisme hebben vele exploitanten na het winstgevende vorige seizoen hun O O zak én gemoderniseerd. Maar nu zijn zij aan hei klagen geslagen, want nu komt er veel minder geld in het laatje van de restaurants, de ijszaken en de vele pata tes-friteshuizen, welke laatste zich rond het Kerkplein hebben gegroepeerd. Hotels cn pensions in de badplaats zijn lang niet vol. Overal ziet men de bordjes: Zimmer mit Frühstück. Met verveelde gezichten hangen de Duitse gasten rond in cafés of ijssalons. Gehuld in plastic re genjassen slenteren zij door de Kerkstraat, doen wat inkopen en vertrekken dan maar weer naar hun kamer. Als de zon door komt, leven zij wat op. Maar dan nog kunnen zij geen enthousiasme voor het strand opbrengen, want de zeewind is te krachtig en te kil. Toen maandagmiddag de witgekopte gol ven met een ontembare kracht kwamen aanrollen, lag het strand er verlaten bij. De terrassen van de strandbedrijven wa ren volkomen uitgestorven. De strand stoelen stonden uit voorzorg dicht opeen gebonden. Nu en dan trotseerden een paar mensen regen en wind om van het golvenspel te genieten. Lang bleven zij niet op het strand, want de wind blies venijnig het. zand op. Terwijl op zomerse dagen duizen den mensen de zee ingaan, waren er nu slechts twee koene zwemmers die zich niet uit het water lieten verdrijven. Intussen blijven vele badgasten erop ho pen dat het weer mooier wordt. Met span ning beluisteren zij de weersverwachting, brengen 'n vluchtig bezoek aan strand of boulevard, vervelen zich en lopen bij ..Touring Zandvoort." binnen om naar ver makelijkheden te informeren. De informa- fcrices moeten dan tot hun schande beken nen dat deze in Zandvoort haast niet te vinden zijn. Daarom stopt men de gasten maar gauw folders over omliggende ge- De bondsstranddag van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen zal dit jaar op zaterdag 16 juli op het strand van Scheveningen worden gehouden. Aan het programma dat 's middags om half vier begint nemen verscheidene kust- brigades deel. Zo zal onder meer de Bloemendaalse Reddingsbrigade een de monstratie geven van het dirigeren van een vlet door middel van een seinbord. Onze Gezellen houdt op zondag 17 juli een voetbaltoernooi voor pupillen ter ge legenheid van het; 35-jarig bestaan van deze vereniging. Achttien elftallen nemen deel en zijn ondergebracht in 3 groepen, t.w.: groep A: Hillegom. WSV, Bloemen- üaal. Schoten, ADO, Onze Gezellen; groep B: IEV, DIO. Kennemers, TYBB, Geel Wit, HBC; groep C: DSS, Velsen, EHS, Bever wijk, Concordia, Onze Gezellen. Voor elke groep zijn twee prijzen be schikbaar gesteld. Aan het toernooi gaat een optocht van de O.G.-jeugd vooraf met muzikale mede werking van de Harmonie St. Bavo. De wedstrijden beginnen om 13 uur. meenten in de handen, in de hoop dat de gasten daar meer vertier zullen vinden. De toeristen richten hun belangstelling op Haarlem en Amsterdam. Maar ook bezoe ken zij Alkmaar, Den Haag en Rotterdam. Anderen hebben er de brui aan gegeven. Terwijl zij soms voor drie weken kamers hadden gehuurd, hebben zij na een paar dagen de kust de rug toegekeerd, omdat zij het gure weer niet langer konden ver dragen. Dat vertrek gebeurde uiteraard zeer tot. ergernis van allerlei exploitanten die van de seizoendrukte moeten leven en nu in verhouding tot warme dagen veel te weinig verdienen. De werkzaamheden in het Wethouder 1 Van Gelukpark aan de Zeeweg te Over- veen kunnen binnenkort worden voortge zet dank zij een besluit van de gemeente raad van Bloemendaal, die maandagmid dag besloot opdracht te verlenen tot de bouw van een paviljoen. Wij vernemen, dat de Aannemingmaatschappij De Kon- dor n.v. te Amsterdam het gebouw tot stand zal brengen. Ir. Van der Laan (VVD) Advertentie Ideaal vlot vest, met grote kraag. Prettig warme zachte Mohair. 100" wol. Vele modetinten T_ slechts OZ./O Sportieve Polo-Pullover. 100"» wol. Let op de kraag. Bijzonder goede pasvorm. Geel en wit. En de prijs y MODEHUIS ANEGANG 26 TELEFOON 10645 BEVALLEN van een zoon: 8 juli: W. J. M. Drommelvan den Elshout: 9 juli: M. A. ParéeVisser, E. H. H. de WitLoog- man; 10 juli: A. M. KaandorpNetten. R. Man van Wattingenden Braber, G. W. J. HeemskerkRellergert; 11 juli: A. A. BlankertBlansjaar. BEVALLEN van een dochter: 8 juli: J. M. T. van VcenendaalKoops; 9 juli: P. van EgfnondMeirink. M. P. Bouquet Kluit, J. de GraafTuiten; 10 juli: E. Haa- zerFranke, M. L. Voor waitDingemans, A. M. GeersKoopman; 11 juli: W. M. ten BoschVan Dijk. OVERLEDEN: 8 juli: L. C. van Keste- ren, 88 j., Hazepaterslaan. H. de Waal Ma- lefijt, 86 j., Delfslaan. 9 juli: A. van Mun sterSmit, 82 j., Leidsevaart. G. Duif, 63 j., Roerdompstraat. J. Buma, 86 j., Riouw- straat. J. A. van der Boom. 65 j., Klever laan. A. Nierse. 53 j., Reigerstraat. 10 juli: G. Schippervan Moorselaar, 71 j.. Tuge- lastraat. H. Hoogenhout, 66 j., Maerten van Heemskerkstraat. GEHUWD: 11 juli: G. J. G. Vinkesteijn en E. M. W. Nelissen. A. T. Westerbos en C. M. Brinkmann. stemde tegen het voorstel van B. en W. B. en W. werd een krediet verleend voor de bouw van een schakelstation ten behoe ve van het waterbedrijf alsmede uitbrei ding van het clubgebouw van de hockey club B.M.H.C. Het werk zal worden uitge voerd door het bouwbedrijf P. Rijnierse zoon. Voorts besloot de gemeenteraad een bedrag van 3.000 beschikbaar te stellen voor de indeling en aanbrenging van spel materiaal op het speelveld aan de Prins Hendriklaan. De heer Lagendijk (Prot. Chr. Gr.) informeerde of het de bedoeling is aan de buurtbewoners geld te vragen om het werk in de toekomst verder te financieren. Daarbij dacht hij aan onderhoud en uit breiding. Ook vroeg hij of de buurtbewo ners wel voldoende belangstelling hebben voor de speeltuin. De heer Fijen (KVP) deelde (als buurt bewoner) mee, dat er een druk gebruik van de speeltuin wordt gemaakt. De tuin voorziet in een behoefte. Wethouder mr. Wildt Meijboom (VVD), deelde mee dat het bestuur van de buurt vereniging „O ver veen" heeft toegezegd voor toezicht te zullen zorgen. Een gepen sioneerde ambtenaar, die van de vereni ging een vergoeding ontvangt, zal daar bij medewerking verlenen. De kosten voor onderhoud en uitbreiding achtte spreker gering; die kunnen door de gemeente wor den opgedragen. Indien er in andere delen van de gemeente behoefte bestaat aan een speeltuin dan zal het gemeentebestuur gaarne medewer king verlenen aan de aanleg ervan. De heer Lagendijk herinnerde er aan. dat de speelweide in Vogelenzang is aan gelegd en onderhouden wordt door de be woners. De gemeente draagt in de kosten niet bij. Voorbeeldig Burgemeester dr. D. H. Peereboom Vol ler noemde de prestaties van de bewoners uit Vogelenzang voorbeeldig en bracht hulde aan allen die het mogelijk maken het werk in stand te houden. In Overveen zal het niet mogelijk zijn het werk op dezelfde wijze als in Vogelenzang te ver richten. De heren Wildt Meijboom en Fijen voeg den er aan toe, dat de saamhorigheid in Overveen groeiende is en dat men wel be reid is geld beschikbaar te stellen. In Vogelenzang liggen de zaken echter an ders, omdat men zich daar nog meer in een gemeenschap opgenomen voelt dan in Overveen. Hierna werd het voorstel goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was een uit treksel uit het Koninklijk Besluit, waarbij dr. Peereboom Voller herbenoemd is tot burgemeester. De heer Fije.n wenste de burgemeester geluk en sprak de hoop uit, dat deze nog vruchtbaar voor de gemeente zal werken en lot welzijn van de be woners. Advertentie EEN' TRACTATIE APART BANKETBAKKERIJ H'oogerwoérdstraat 11 - Tel. 53158 In de nieuwe Haarlemse parochie „Parkwijk" zal een gebedsactie worden georganiseerd voor de belangen van de gehele Nederlandse volksgemeenschap. Deze actie wordt gehouden naar het Fran se voorbeeld van Johannes Vianny, de pastoor van Ars, Daar de kerk van deze nieuwe parochie in Haarlem-oost is aan bouw is, zal in hot parochiehuis St. Jan aan liet Teylerplein een kapel worden in gericht. Van 1 tot 9 augustus zullen de parochianen hier in groepen komen bid den. De parochie is hiervoor in negen wij ken verdeeld. Ook zullen de parochianen thuis in de gezinnen meebidden. Uit het gehele land kunnen voor deze actie ge bedsintenties worden opgegeven. Voor de bouw en inrichting van de Pas toor van Ars-kerk in „Parkwijk" wordt tevens een bouwsteen-actie georganiseerd. Op postrekening 189935 kan men bijdragen voor de nieuwe kerk storten. Nieuwe rang. De Nederlandse mari neleiding overweegt de rang in te voeren van kapitein-luitenant ter zee der tweede klasse. De Koninklijke Marine wil hier mee een soortgelijke rangorde scheppen als bij de landmachtofficieren bestaat, waar de majoor tot de hoofdofficieren be hoort. Tot dusver is de marine-officiers rang van luitent ter zee der eerste klasse gelijk aan de rang van majoor in de land macht. De marine-officier met deze rang behoorde evenwel niet tot de groep offi cieren. die in do landmacht worden aange duid als hoofdofficieren. Advertentie Aan het begin van de maandagavond ge houden raadsvergadering van Lisse heeft burgemeester mr. Th. J. de Graaf het plotseling heengaan van burgemeester jhr. Sandberg van Boelens van Sassen- heim herdacht, door wiens verscheiden de gemeente Sassenheim een gevoelig verlies heeft geleden. De herdenkingswoorden van burgemeester De Graaf werden staan de aangehoord. Bij het punt ingekomen stukken en me dedelingen deelde de voorzitter mede, dat door Ged. Staten het raadsbesluit tot ver lenging van de ontruimingstermijn van de onbewoonbaar verklaarde woningen aan de Ringdijk niet goedgekeurd werd en dat daarom de ontruiming zonder uitstel zal moeten plaats hebben. Een vrij langdurige discussie was ge wijd aan het voorstel tot hel aanbrengen van nieuwe vloeren in de St. Agathaschool. De kosten hiervoor moeten normaal be taald worden uit de post exploitatievergoe ding welke de scholen ontvangen. In het geval van een voorstel aan de raad om over te gaan tot een nieuw systeem van naadloze vloeren met een linoleumbedek- king komen de kosten echter voor reke ning van de gemeente. In de betrokken school zijn drie van de vijftien vloeren zo goed als nieuw. B. en W. willen het aanbrengen van een estrichvloer (onder het linoleum) voor een gedeelte voor reke ning van de schoolbesturen laten, omdat men de oude vloeren toch geheel had moeten vernieuwen. Over dit punt was me ningsverschil tussen de heer D e K o- aing (K.V.P.) en de voorzitter. Na een langdurig debat, waarin zich ook de heer Van Leeuwen (Arb.) zich mengde, werd besloten dat voor de drie lokalen met nog goede vloeren de estrichlaag voor rekening van de gemeente zal komen, in dien bij onderzoek de vloeren inderdaad nog goed zijn. De voorzitter wees er na drukkelijk op dat te verwachten is dat ook andere scholen, waar men nog goede vloeren heeft, voor een naadloze vloerbe dekking verzoeken zullen indienen. De praktijk wijst immers uit, dat wat aan de ene school wordt gegeven, door de an dere scholen eveneens wordt gevraagd. Naar aanleiding van het voorstel om geld beschikbaar te stellen voor verlen ging van de elektriciteitskabel ten behoeve van woonschuitbewoners langs de Leid sevaart onder Lisse, ontspon zich een ge- dachtenwisseling over het woonschuiten- probleem. De voorzitter greep een vraag van de heer Van Leeuwen dankbaar aan om hier het een cn ander over te zeggen. De heer Van Leeuwen vroeg na- Als een volleerde brandweerman heeft rle 16-jarige Joop Krooder uit de Timor- straal 143 in Haarlem-Noord maandagmid dag in zijn eentje een brand geblust, die in het huis van zijn buren was uitgebro ken! Door zijn moedig en door tastend op treden heeft de jongen erger kunnen voor komen. Met een tuinslang op de waterlei ding bestreed hij het vuur en nog voordat de brandweer op de plaats van de brand was had hij het kleinste vlammetje ge doofd. Joop, die op een machinefabriek werkt, was maandag met vakantie thuis. Om ongeveer half vijf zag hij ook uit 't huis van zijn buren kómen. Vermoedend dat er niemand thuis was sprong hij zonder zich een moment te bedenken over de schutting tussen de twee woningen. In de keuken van buren sloegen hem de vlam men tegemoet. Met de volle straal uit de waterleiding, waarop hij de tuinslang had aangesloten, slaagde hij er in het vuur binnen ongeveer twaalf minuten meester te worden. De inmiddels gealarmeerde brandweer behoefde niet in actie te komen. De schade die in de keuken is aangericht wordt geschat op 250. Er zijn een gor dijn en enkele voorraadbussen verbrand. Verder zijn het houtwerk en de muren geblakerd. Op het moment van het uitbre ken van de brand was er niemand thuis. De inwonende dochter van de hoofdbewo ner had een pan met vet en vlees op het brandende gasstel gezet, waarna zij het huis verliet. Vermoedelijk heeft de paan met inhoud door overhitting vlam gevat. Bij zijn blussingswerk heeft de jeugdige redder schade opgelopen aan zijn zomerpantalon en schoenen. melijk of hier wel grotere woonschepen kunnen liggen. De voorzitter meende dat lagere schepen deze ligplaats altijd kun nen bereiken. In vroeger jaren waren er alleen kleinere woonschepen van „passan ten". Tegenwoordig kopen ingezetenen van de gemeente een woonschuit, die veelal groter is dan de schepen, die er vroeger kwamen. De moeilijkheid doet zich voor deze grote woonschepen niet naar de Leid sevaart kunnen. De eigenaar vraagt de gemeente dan om een vergunning voor een ligplaats. Er is echter geen water be schikbaar om woonschepen toe te laten. „Men wil op 'deze wijze de gemeente min of meer verplichten een ligvergunning te verstrekken en dat doen we beslist niet", aldus de voorzitter, „want dan komen er risten woonschepen en dat moeten we he lemaal niet 'hebben, omdat onze vaarwa teren daar beslist ongeschikt voor zijn". De Raad ging er voorts mee akkoord, dal voor een Verenigingsgebouw voor de Geref. Kerk een subsidie wordt verleend van ƒ5000,De heer Van Leeuwen stelde de vraag, of dit gebouw niet alge meen beschikbaar wordt, omdat het Rijk een subsidie heeft geweigerd. De voorzit ter bevestigde dit. In De Engel lag het anders. Daar kreeg men een verenigings gebouw in 'n vrijwel gehele r.-k.-gemeen schap. Toen heeft het Rijk wel een subsi die verleend. B. en W. stellen het bedrag van vijfduizend gulden voor om de ex ploitatie van dit Jeugdgebouw mogelijk te maken. De Geref. Ulo-school krijgt er een lokaal bij en de gasvenvarming wordt omge bouwd tot oliestookinrichting. De voorzitter deelde mede, dat de aan besteding voor de bouw van 99 flatwoningen in hoogbouw tegen is gevallen. De inschrij ving was aanmerkelijk hoger dan de ra ming. Er wordt echter getracht een oplos sing te vinden. In het andere geval moet een nieuw plan worden ontworpen. Bin nen twee maanden zal dit voor elkaar moeten zijn. Aan de firma Horsman Co. werd een perceel grond verkocht voor de bouw van acht premiewoningen. In de afgelopen nacht, om omstreeks kwart voor één, is een 34-jarige Haarlemse buffetjuffrouw in de Cornelis van Noordestraat in Haarlems-Oost (Slachl- huisbuurt) door een meisje van ongeveer zestien jaar beroofd. De buffetjuffrouw was op weg naar haar woning. In de Cornelis van Noordestrrat ontmoette zij een jongen en een meisje. Plotseling viel het meisje haar aan. Zij ontrukte de buffetjuffrouw haar handtas en zette het daarna samen met de jongen, die ongeveer van haar leeftijd is, op een lopen. In de tas zat blijkens opgvave van de be nadeelde ongeveer tien gulden aan geld en vakantiebonnen. Het meisje dat de beroving pleegde droeg een z.g. Montv-coat. Zij had de capuchon over haar hoofd getrok ken om mogelijke herkenning te voorko men. Zij is ongeveer 1.65 meter lang en heeft donkerblond haar. Op de Wagenweg in Haarlem is maan dagmiddag om kwart voor twee een acht jarige jongen door een motorrijder aan gereden. Met een hersenschudding is hel knaapje in de Mariastichting opgenomen Het jongetje stak. vermoedelijk zonder voldoende op het verkeer te letten, met zijn autoped de weg over. De motorrijder kon hem niet meer ontwijken. NA HET PLOTSELING OVERLIJDEN van dr. A. van der Boom is het goed ons te bezinnen, hoe met hem een figuur is heengegaan, die wel een zeer bijzondere plaats in het kunstleven van ons land heeft ingenomen. Zijn onvermoeibare werk lust openbaarde zich op talloze gebieden. Als leraar richtte zich zijn onderwijs voor al op de ontplooiing van een kunstbe schouwing, die kon leiden tot inzicht in de belangrijkste culturele stromingen. Tal loos zijn de leerlingen, die hem dankbaar gedenken voor de lessen, waarin hij hen de weg wees naar levenswaarden, die ver boven de materiële alledaagsheden uitgin gen. Hij bereikte dit onder andex-e met de vele exposities, van het werk van verschillende kunstenaars, die hij in zijn school verzorgde. Maar niet alleen zijn leerlingen, ook zijn collega's zijn hem dankbaar voor de oi'ganisatie van de jaar lijkse zo leerzame excui-sies, die onder zijn vakkundige leiding gehouden werden. Men heeft over zijn werk in dit blad reeds een uitgebreid overzicht gegeven, maar wij willen hier toch nog wijzen op zijn werkzaamheden als bestuurslid en voorzitter van „Voor de Kunst", de vere niging, die met haar groot aantal kunst minnende leden, voor de oorlog zo'n be langrijke rol heeft gespeeld in het mu ziekleven van deze stad. Ook in deze func tie, zoals in zijn talloze andere, voelde hij zich naast verdediger van alles wat be loften voor de toekomst inhield toch ook strijder tegen de afbraak van in het ver leden gewonnen zekerheden en bij alles ging hem primair 't dienen van de schoon heid ter harte. Als kunsthistoricus en kunstbeschouwer eiste hij van de kunstenaar een uitei'ste verzoi-ging van zijn techniek. Omdat hij deze zag als het voertuig van de geest en omdat hij aan de geestelijke inhoud van het kunstwerk de hoogste eisen stelde. Als wij zijn werk overzien moeten wij de grootste bewondering hebben voor zijn enorme werkkracht, die hem in staat stel de tot het verrichten van zoveel geestelijke arbeid onder omstandigheden, die dikwijls zeer weinig geschikt daarvoor waren. Niet altijd kon het hem gelukken, die muur van stilte en ondoordringbaarheid om zich heen te trekken, die hij voor de kunste naar zo noodzakelijk vond. Het leven bracht hem veel tegenslagen, maar de onverbre- kelijke trouw, zowel aan zijn vrienden als aan zijn idealen, de strijdbare wijze, waax-- mee hij zich op de bres stelde voor datge ne wat zijn hart bewoog en de onvermoei bare ijver voor hen, waai-in hij geloofde, zullen bij ons steeds in herinnering blijven. Th. de Crdiiw Aart van Dobbenburgh Advertentie VOOh lEDER EEN PASSEND RIJWIEL OF BROMMER Gazelle. Magneet, HMW. Solex, Glulietta enz. GED. OUDE GRACHT 102 - TEL. 14361 Vrijwil! ig erswervin g Voor de werving van vrijwilligers voor de landmacht wordt een particulier advies bureau ingeschakeld. De minister van Defensie, ir. S. H. Vis ser, heeft een Haags bui'eau verzocht te advisex-en bij deze werving, waarmee 1 januari moet woi-den begonnen. De inscha keling van een dei'gelijk bui-eau kondigde de minister in de Defensienota x-eeds aan. Nietitvs in het kort Heel weit geruster dan tijdens de brand slaat de 16-jarige Joop Krooder, hier in de zwartgeblakerde keuken van zijn buren. Succes op muziekconcours. De drum band van de harmonie Kunstkring Apollo uit Haarlem heeft op een nationaal mu ziekconcours dat dezer dagen in Kekerdom bij Nijmegen is gehouden, met 84'2 punt een eerste prijs behaald. De jeugdige tam- boer-maiti-e van de nog geen jaar bestaan de drumband vex-wierf de „maitre-prijs". Test snelheidsmeters. Zaterdag zal de Bloemendaalse politie op de Hoge Duin en Daalseweg in Bloemendaal van 15.30 tot 16.30 uur snelheidsmetei's van auto's tes ten. Ripperda-speler. Naar men ons naar aanleiding van een desbetreffend bericht in de krant van maandag mededeelt, heeft de Ripperda-speler Houtkamp geen contact gezocht met de voetbalvereniging Storm vogels. De IJmuidense club heeft de on- derhandelincon geopend met de Haarlemse speler, onderhandelingen die overigen? niet tot een resultaat leidden. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 48-jarige bakkerijdirectèur uit Velsen-Noord in hoger beroep verooi-deeld tol 29 geldboetes van 25,- wegens ovex-- treding van de arbeidswet. Verdachte, die terecht stond omdat hij éen gi-oot aantal arbeiders te lang had laten werken was door de kantonrechter veïoordeeld tot drie weken voorwaax-delijke gevangenisstraf. Van dit vonnis was de directeur in hoger beroep gegaan. Een 50-jarige bewaker uit Amstex-dam werd voorts veroordeeld tot zes weken ge- vangenisstx-af en twee jaar intrekking van het rijbewijs wegens rijden onder invloed van sterke drank. Tegen hem was vijf maanden gevangenissti'af en vijf jaar in trekking geëist. Advertentie ZIJLSTRAAT 98 TELEFOON 11706 Haarlem. Voor het mulo-diploma zijn in Haarlem geslaagd voor diploma A de dames: A. Uiterwijk Winkel. IJmuiden-O. A. Ph. van Soest en M. R. van der Meij, Heemstede; J. Jonkex-, Velsen-Noord. E. den Tuindex-, M. I. Schmit, S. W. van Vuuren, Chr. Zeulevoet, T. Schmitz, B. v. d. Lei en M. E. L. van der Klooster allen te Haarlem. L. J. van den Berg, Drie huis. A. Bouma Vijfhuizen. Geslaagd voor diploma A de heren: P. Schot. Santpoox-t-Noord. J. B. Timmermans en N. Timmermans te IJmuiden-Oost. F. W. van der Wal. Heemstede. H. J. Terpstra Bloemendaal. B. Schmitz en R. H. Kroner te Haaidem. G. J. ten Have. IJmuiden. M. Keuter en J. A. Rous te IJmuiden-Oost. J. Alblas en W. B. Schrader te Zandvoort. C. A. Timmer, P. Chr. Joon en H. S. Slagter te Haarlem. H. G. Spelten. Spaarndam. A. G. J. Nijssen, B. H. Buringen W. Jans sen W. P. Lijnzaat en H. Stevens allen te Haarlem. C. Leen", Nieuw-Vennep. De met gemerkte kandidaten behaal den tevens het middenstandsdiploma. Haarlem. Aan het Christelijk Lyceum „Marnix van Sint Aldegonde" te Haaxdem slaagden voor het eindexamen hbs-b: Frank van Bochove, Hari'y Bos, Bert Brandwijk, André de Bruin, Diedei'ik de Buck, Teun Deves, Flud van Giffen, Frits Glotze, Jan Willem Haverman, Henk Hos pes, Willem Jan Kater, Gerard v. d. Kloet, Jan v. d. Kolk, Freek Kosters, Simon van Leeuwen. Wietze Nijdam, Arnold Pander, Huib v. d. Plas. Theo Reilsma, Rob van Rummelen, Chiel Vennik. Martin Vex-hagen Peter Verwoerd, Pieter Weisfeit, Jeanne v. d. Werff. Twee kandidaten werden afgewezen. Amsterdam. (Gem. Un.) Geslaagd voor het doctoraal examen farmacie mej. R. C. Zack. Haax-lem; voor het doctoraal examen scheikunde Th. A. Webex-, Haarlem; voor het kandidaatsexamen politieke en sociale wetenschappen mej. M. Y. Hoeke, Zwa nenburg. Amsterdam (V.U.). Geslaagd voor het kandidaatsexamen (D) wis- en natuurkun de: H. A. Lamme, Haarlem; voor het kan didaatsexamen (F) wis- en natuurkunde: G. P. Schuets, Haarlem. Leiden. Geslaagd voor het kandidaats examen godgeleerdheid: M. Jansen, Velsen; voor het kandidaatsexamen westerse so ciologie: mej. R. T. de Boer, Heemstede. Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5