Honderden vluchtelingen keren in Brussel terug JAKO WERKSPOOR ilarius a. mannelijk personeel b. jongens en meisjes Geen represailles tegen oliebedrijven in India Vier landen van Frans West-Afrika zelfstandig Verkeerschaos in Londen door een wilde staking Industrie-visserij thans gestaakt LAKENS VOOR PRIJS verpleeghulpen Gonslr. bankwerkers Montagewerkers Machine-bankwerkers Pijpfitters/ C.V.-monleurs Ongesch. personeel DINSDAG 12 JULI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 B er ooi de thuiskomst Kort nieuws Westelijke olieconcerns weigeren Russische olie Vliegen in plaats van varen naar Canada Londen stuurde staten loze verstekeling terug Geen rijkssubsidie Nieuwe reddingspost in gebruik genomen Jeugdige Haarlemse violiste Vera Beths wint eerste prijs in Llangollen Bosch en Hovenschool eerste in de schoolzwemwedstrijden Turbinemotor voor walvisjager Jeugdwedstrijden atletiek Bedrijfsvoetbal in Haarlem aank. electricien, mnl. personeel 1ÉË1É; (Van onze correspondent) Brussel De grote operatie van evacu atie van Belgische vrouwen en kinderen uit Kongo is in volle gang. Zestien vlieg tuigen hebben gedurende de nacht van maandag op dinsdag ongeveer 1500 vrou wen en kinderen naar de nationale lucht haven Zaventem gebracht. In tegenstel ling met de eerste dagen, toen zich hart verscheurende tonelen afspeelden, ver loopt de aankomst van vluchtelingen veel kalmer. Alle koloniale maatschappijen, waaronder de in Leopoldstad gevestigde Nederlandse Nieuwe Afrikaanse Handels vennootschap, hebben op de luchthaven een opvangdienst georganiseerd. De vluch telingen melden zich bij de met. bordjes zwaaiende ,.onthaal-mannen" en worden naar de eigen centra van deze maatschap pijen overgebracht. Mensen die geen maat schappij achter zich hebben worden door het Rode Kruis opgevangen. De honderden vrouwen en kinderen heb ben bijkans geen bagage. Vaak zijn zij uit hun huizen gevlucht voor de naderen de horden van muitende soldaten, hierbij dikwijls geholpen door Kongolese burgers. Veel buitenlandse vluchtelingen, onder meer Nederlanders, hebben wij niet ont moet. Zij worden veelal rechtstreeks naar hun eigen land gerepatrieerd. Sedert gis teren zijn vijf vliegtuigen van de K.L.M. in de Belgische luchtbrug van Brussel naar Leopoldstad en Brazzaville, de hoofd stad van Frans Congo, ingelegd. Een meisje van het Rode Kruis, het laatste dat Leopoldstad verliet, vertelde hoe de negers die zij verliet huilden, want zij leken te beseffen dat zij nu de voor treffelijke gezondheidszorg moeten mis sen. Het meisje vertelde dat de soldaten in Leopoldstad correct optraden en zelfs de weinige handbagage van oude mensen hielpen dragen tot aan de boten die de vluchtelingen over de Kongostroom naar Brazzaville brengen. Anderen vertelden dat de houding van de negers gauw veran dert en dat zij tot alles in staat zijn. Dan zal ook het leven van de op hun post ge bleven mannen in gevaar komen. Belgi sche troepen worden echter paraat gehou den om in Leopoldstad op le treden. Alleen het verschijnen van de Belgische troepen is bij machte de blanken gerust te stellen, dat is de algemene overtuiging van deze vluchtelingen. Zelfs in de enke le trouw gebleven inheemse troepen van ae Kongolese force publique heeft geen enkele Belg, noch andere Europeaan, nog vertrouwen. De vrouw van een politiecommissaris uit Leopoldstad vertelde dat er nog veel blanken in de Kongolese hoofdstad zijn. Drie missiezusters zeiden, dat hun kloos ter door de opstandelingen werd bezet. Zij verdachten de nonnetjes ervan Belgische officieren van de Kongoles force publique te verbergen. Tientallen evacuees zeiden dat de Belgische regering hulde diende te brengen aan de Kongolese minister van Buitenlandse Zaken Justin Bomboko die in Leopoldstad had getracht mishandelde Europeanen te bevrijden. Hij aarzelde daarbij niet muitende soldaten met zijn vuisten te bewerken Op de Belgische nationale luchthaven zijn jongemannen gearresteerd die aan de gerepatrieerden strooibiljetten uitrei ken. Het zijn leden van de vereniging „Le Tanganyika". Zij zetten de vluchtelingen aan om te protesteren tegen „de Kongo- politiek van de Belgische regering". Het strooibiljet zegt verder: „Het Belgische volk gehoorzaamt alleen nog zijn Koning". Van dezelfde luchthaven vertrekken de parachutisten van de reserve, die vier jaar geleden de dienst hadden verlaten en zich thans opnieuw melden voor Kongo. Zij herinneren zich hoe de negers hun de naam gaven van „het vuur uit de hemel", omdat zij na uit de vliegtuigen te zijn gesprongen meteen konden aanvallen. Dit heeft voor de negers een bijna bovenna tuurlijke betekenis. In Leopoldstad is de toestand rustig. In de havenstad Matadi is als resultaat van onderhandelingen een aanvang gemaakt met de evacuatie van Europeanen die in de havens werkten. De toestand is hier nog steeds zeer gespannen, evenals in het ge bied van Thysstad en omgeving. Minister Ganshof van der Meersch, vergezeld van kolonel Gheysen en twee Kongolese minis- Onophoudelijk vloeit de stroom van Belgische vluchtelingen uit Kongo via Brazzaville naar de nationale lucht haven van Brussel. Boven: Drie reli gieuzen van wie een een baby draagt, op weg naar een inderhaast op het vliegveld ingericht ontvangstcentrum. Onder: het Belgische Rode Kruis helpt bij de ontvangst van vrouwen en kinderen. ters hebben Leopoldstad verlaten om de toestand in Neder-Kongo te regelen. In Katanga is de algemene toestand ver beterd. De orde wordt gehandhaafd door de Belgische parachutisten tezamen mei die eenheden van de Kongolese weermacht, die zich onder het gezag van de Belgische commandant van de para-troepen hebben gesteld. Er worden uit Katanga geen ver dere incidenten meer gemeld. In Loeloeaburg beschermen de Belgische parachutisten de vluchtelingen. Ze hebben het vliegveld in handen. Onder de leden van de Kongolese weermacht is hier en daar opnieuw beroering ontstaan. Uit Stanleystad is de evacuatie van bur gers in volle gang. De toestand verergert niet verder. Onderhandelingen zijn ge opend met de provinciale regering over he te hulp roepen van de Belgische troepen voor de handhaving van de orde. De chaos werd hier nog vergroot door de mededeling van radio-Stanleystad dat de lonen met dertig percent zouden worden verhoogd. Een dergelijke verhoging dreigt de econo mie van deze hoofdzakelijk van de land bouw levende provincie geheel te ont wrichten. Staking bij Sabena In Leopoldstad zijn de Kongolese em ployés van de Belgische luchtvaartmaat schappij Sabena, die op volle toeren werkt aan de evacuatie van vluchtelingen, in staking gegaan om aan eisen voor hogere lonen en een snellere „afrikanisatie" kracht bij te zetten. In Loeloeaburg, de hoofdstad van de pro vincie Kasai, waar zondag Belgische val schermtroepen landden, zou het aantal Belgen te gering zijn om de stad geheel onder controle te houden. In de havenstad Matadi is maandag gevochten, nadat Kon golese militairen hadden getracht de eva cuatie van vluchtelingen te verhinderen, waarop Belgische troepen in actie kwamen Zondagavond werd in deze stad het Portu gese consulaat-generaal geplunderd en in brand gestoken. President Kasavoeboe en premier Loe- moemba brachten een bezoek aan Euro peanen, die in een hotel te Matadi als gij zelaar zijn vastgehouden, en boden hun verontschuldigingen aan. Zij beloofden strenge maatregelen te zullen nemen tegen degenen die voor het gebeurde verantwoor delijk waren. Voorts drongen zij er bij de blanken op aan, het land niet te verlaten. Kopermijnen in Katanga gesloten Reuter) De kopermijnen van de maat schappij Union Minière in Katanga, zijn gesloten. Hoge functionarissen van deze maatschappij, die met hun gezinnen in Kitwe, in Noord-Rhodesia, zijn aangeko men, zeiden dat het besluit om de mijnen te sluiten werd genomen, nadat ten minste tien functionarissen der mijnen door mui tende rroepen waren gedood. Bij de mijnen in Katanga waren 2.000 blanken en 22.000 Afrikanen werkzaam. In de wereldkoperproduktie zouden de mijnen de vijfde plaats innemen. Stoffelijk overschot gevonden. Zondag werd ,n de Nieuwe Waterweg bij Hoek van Holland een stoffelijk overschot aange troffen. Vastgesteld is dat het het stoffe lijk overschot is van de kapitein van de kustvaarder „Bermuda", A. Westers. De heer Westers is op 20 januari van dit jaar bij Hoek van Holland met zijn schip ten onder gegaan. NEW DELHI, India (UPI) —India zal niet het voorbeeld van Cuba volgen door represaillemaatregelen te nemen tegen de westerse oliemaatschappijen die weigeren ruwe olie afkomstig uit de Sovjet-Unie te raffineren, zo heeft een Indische minister maandag verklaard. (Reuter) Drie Britse en Amerikaanse oliemaatschappijen, de Burmah-shell, de Standard Vacuum en de Caltex, hebben geweigerd in te gaan op een verzoek van de regering van Idnia om ruwe olie uit de Sovjet-Uniet te raffineren. Naar ver luidt is aan India Russische olie aangebo den tegen prijzen, die tenminste tien per cent beneden de wereldprijzen liggen. De Burmah-shell en de Standard Va cuum voeren ruwe olie in uit de Perzische Golf en de Caltex ontvangt olie uit de Perzische Golf en Indonesië. Naar verwachting zal de Indische rege ring, die belang heeft bij Russische olie in verband met deviezenbesparingen, de kwestie voorlopig laten rusten. PARIJS,(UPI) Zonder voorafgaande aankondiging heeft de Franse regering gisteren aan vier van haar voormalige Afrikaanse koloniën volledige zelfstandig heid geschonken. De vier landen die een groep vormen, genaamd de „Conseil d'En- tentc", zyn: de Ivoorkust, Bovenvolta, Ni ger en Dahomey. Ondanks het feit dat deze groep al ge ruime tijd onderhandelingen voerde over het feit dat deze groep al geruime tijd onderhandelingen voerde over een eventu ele zelfstandigheid, kwam de aankondiging een eventuele zelfstandigheid, kwam de aankondiging over het bereiken van een overeenkomst die hedenmiddag door e-ige woordvoerders namens de onderhandelaars werd bekendgemaakt als een volkomen verrassing. In een korte zakelijke plechtigheid war den de verdragen getekend door de Fran se premier Michel Debré en namens de vier Afrikaanse pre-staten door de pre miers Felix Houphouet-Boigny voor de Ivoorkust, Hubert Maga voor Dahomey, Hamani Diori voor Niger en Maurice Yameogo voor Bovenvolta. De ondertekening van deze onafhankelijk heidsverklaringen betekent dat thans ze ven leden die vroeger behoorden tot de Franse overzeese gemeenschap, welke altijd berust heeft in de toestand van gedeeltelijke zelfstandigheid volkomen zelfstandig zijn geworden. (Van onze correspondent) LONDEN In de Britse hoofdstad heerst sinds gisteren voor de zoveelste maal een verkeerschaos als gevolg van een wilde staking. Thans zijn het drie honderd man personeel van drie Londense elektrische centrales, die het werk hebben neergelegd, hoewel hun vakbond de loon- kwestie, welke de oorzaak van het con flict is, donderdag op de normale manier met de werkgevers zal bespreken. De ar beiders vertrouwen hun bond echter niet en trachten een beslissing af te dwingen. Door gebrek aan elektrische stroom moes ten de diensten van de ondergrondse trei nen en troiley-bussen worden gehalveerd. De gewone bussen kunnen in de spitsuren, welke hier 's morgens en 's avonds ten minste twee uur in beslag nemen, de toe vloed van passagiers onmogelijk ver werken. (Reuter) Door een zeeliedenstaking in Liverpool zijn vijftien schepen, waaronder vier grote passagiersschepen, getroffen. De staking heeft zich uitgebreid tot Lon den en Glasgow. De zeelieden willen een hoger loon en kortere werktijden. Mede om de staking te breken zijn de passa giers van de 25.000 ton metende „Empress of England" die in de haven van Liver pool ligt, met vliegtuigen over de Atlan tische Oceaan naar Montreal gebracht. Op het hoofdbureau van politie in Rot terdam verblijft thans de 47-jarige staten loze Alexander Raymond Neumann, die met het 6725 tons Britse vrachtschip „West Breeze" uit Londen in Rotterdam is aange komen. De verstekeling was in het bezit van een bewijs, dat hem toestemming verleent tot 24 juli in Hamburg te mogen verblijven. Neumann is echter in Ham burg aan boord van het Britse schip ge slopen. In Londen werd hij ontdekt toen het schip werd gelost Hij werd in een Lon- dens ziekenhuis wegens ondervoeding be handeld. Het Britse ministerie van Bin nenlandse Zaken wees Neumann's verzoek tot toelating in Engeland af. Hij werd bij het vertrek van de „West Breeze" uit Lon den weer aan boord van dit schip gebracht. De besprekingen van de Nederlandse vissersbond met vertegenwoordigers van het ministerie van landbouw en visserij over eventuele regeringssteun aan de industrie-vissers zijn mislukt. De vissers bond hoopte dat de regerh. bereid zou zijn een toeslag te verlenen op de lage prijs, die de vismeelfabrieken thans voor industrievis kunnen betalen als gevolg van de dumping van goedkoop vismeel door Peru. Deze lage prijzen hebben ertoe ge leid, dat de industrievisserij niet meer door de Nederlandse kottervloot kan wor den uitgeoefend. De vissersbond heeft getracht om de industrievissei'ij zo lang mogelijk in stand te houden, teneinde te voorkomen dat er teveel kotters de schol- en tongvisserij zouden gaan uitoefenen. In het niet meer uitoefenen van de industrievisserij schuilt namelijk een groot gevaar voor de renta biliteit van de Nedei'landsë kottervloot. die thans uit ongeveer 350 moderne sche pen bestaat. Aan de regering was voorge steld om een subsidie van 750.000 gulden toe te kennen voor een toeslag op de vis- meelprijs. De Zandvoortse reddingsbi'igade heeft de nieuw ingerichte en verbouwde red- dingpost in de Rotonde aan de Strandweg in gebruik genomen. Onder de aanwezigen bevonden zich onder meer de burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema, de korpschef van politie, de heer H. P. Huijsman en de gemeenteseci-etaris, de heer W. M. B. Bosman, alsmede enige raadsleden. De inrichting en verbouwing van deze post is te danken aan het Strandschap Zandvoort, dat hiermee zijn waardering toont voor het prachtige werk van de bri gade. Dze nieuwe post werd dankzij de Dienst Publieke werken uitstekend inge richt. De grote ruimte heeft verkleedcel- len, douches en centrale verwarming. Het was dan ook geen wonder, dat de voor zitter van de Brigade, de heer J. G. Bisen- berger, zijn blijdschap en dankbaarheid voor deze fraaie nieuwe post duidelijk liet blijken. De burgemeester van Zandvoort meen de, dat de Zandvoortse reddingsbrigade deze nieuwe reddingspost ten volle had verdiend. Hij roemde de goede geest on der de brigadeleden. Enige tijd bleef men daarna nog gezel lig bijeen. Bij de bezichtiging van de post stond een door de secretaris der brigade, de heer F. Dukkers, vervaardigd apparaat, waarop dh-ect watergetijden en stromingen kunnen worden afgelezen in de belangstel ling. De veertienjarige Haarlemse violiste Vera Beths, dochter van Gijs Beths, leraar aan de afdeling Conservatorium van het Amsterdams Muzieklyceum, heeft op The International Musical Eistedfodd, die jaar lijks in Llangollen in Wales gehouden wordt, de eerste prijs gewonnen in de afdeling viool met haar vertolking van de Berceuse van A. Jarnefeld, nadat zij met twee anderen uit de vele mededingenden tot de finale was toegelaten. In een andere afdeling, voor oudere deel nemers. bereikte zij met haar vertolking van het Largo uit een vioolsonate van Max Reger de finale niet. hoewel zij over dit optreden een buitengewoon lovend rap port ontving, waarin haar gevoel voor structuur en melodie en fijn pianissimo ge prezen wordt en haar prestatie veelbelo vend en van de eerste rang genoemd wordt Het werk zelf vereiste echter een grotere psychische rijpheid dan de jeugdige vio liste gelukkig nog bezit. Aldus zijn de voor spellingen die onze recensent P. Zwaanswijk op 2 juli naar aanleiding van Vera Beths' optreden in Haarlem deed. vrijwel letter lijk uitgekomen, en kan Vera Beths tevre den gaan uitrusten met haar sierlijke di ploma (cum laude!) en drie pond en twqe shilling, welke eveneens tot de prijs be horen. Met de Ber-ceuse van Jarneberg be haalde zij 89 punten, een aantal dat tijdens het gehele muziekfestival slechts door één andere mededinger in de koorafdeling, behaald werd. Het jeugdkoor Inter Nos onder leiding van Jan Booda heeft met veel succes ge zongen in de afdelingen volkszang en jeugdkoren en ook deelgenomen aan het grote internationale concert dat door der tienduizend bezoekers werd bijgewoond en waarvan een deel, waarin Internos optrad door de B.B.C. werd uitgezonden. In totaal namen er tweeëndertig koren aan het zangfestijn deel. Inter Nos heeft een uit nodiging ontvangen om in Zweden te ko men zingen en Edith Müller, de leidster van het beroemde jeugdkoor uit Obern- kirchen heeft Inter Nos gratis twee nieuwe liederen geschonken. Wat de jeugdige prijswinnares Vera Beths nog betreft: zij is leerlinge van het Kennemer Lyceum, derde klas, en hoopt na haar eindexamen haar vioolstudie aan het Amsterdams Conservatorium voort te zetten. PLASTIC PACKING N.V. - IJMUIDEN vraagt voor spoedige indiensttreding voor 3-ploegendienst, zondags vrij; leeftijd ca. 16 jaar. Inlichtingen omtrent loon, werkzaamheden etc., dagelijks Ir. J. Dirksstraat 3, IJmuiden. Adverteert in dit blad In de zwemvijvers Grocnendaal in Heem stede zijn zaterdag de jaarlijkse schóól- zwemwedstrijden van de Heemsteedse zwem- en poloclub HPC gehouden. On danks de klimatologische grillen van moeder natuur was er weer een behoor lijke deelneming en werd er enthousiast gestreden. De wedstrijden werden onder broken voor een demonstratie van komi sche sprongen van de hoge plank. Na arf- loop werden de prijzen aan de winnaars uitgereikt door de heer A. J. J. Verspoor. De Bos- en Hovenschool legde voor de tweede keer beslag op de wisselbeker. De voornaamste uitslagen zijn: Schoolslag 25 meter, jongens L.O. van 10 en 11 jaar: 1. A. v. d. Veen. Dreefschool. 22.1 sec.: 2. K. Koper, Bosch en Hovenschool, 22.4 sec.; 3. H. Weber, Craycnesterschool. 23.7 sec. Jongens 12 jaar cn ouder: 1. P. Pilon. Bosch en Hovenschool, 18.8 sec.: 2. K. Timmerman. Nic. Ecetsschool, 21.4 sec.; 3- P. Beerthuizen, Voorweg school, 21.7 sec. Meisjes 10 cn 11 jaar: C. Geuzenbroek, Bosch en Hovensch., 22.4 sec.; 2. M. Iedema, Bosch en Hovensch.. 22.8 sec: 3. F. Lodewijk, Nic. Beets- sohool. 23.5 sec. Meisjes 12 jaar cn ouder: 1. Th. Koning, Craye- nestersch., 20 sec.; 2. D. Veldhuys, Crayenester- school, 21.4 sec.; 3. V. Wielink, Voorwegsch., 22 s. Jongens ulo tot en met 14 jaar: 1. B. Pieterse, Bronsteesch., 1!).2 sec.: 2. R. Dreyer, Gerrit Bar- gersch., 19.6 sec.; 3. R. Dix, Bronsteesch., 21 sec. Meisjes ulo tot cn met 14 jaar: 1. R. Honsbeek. Bronsteesch.. 21.4 sec.; 2. Y. Jacometti. Bronstee- school. 21.7 sec.; 3. N. van Norde, Gerrit Barger- school, 22 sec. Meisjes ulo 15 jaar cn ouder: 1. M. Wesmaas. Gerrit Bargersch., 20.8 sec.; 2. N. Dix. Bronstee- school, 21.6 sec. Vrije slag jongens l.o. 10 en 11 jaar: 1. A. van der Veen. Dreefsch., 16.7 sec.; 2. K. Koper, Bosch en Hovensch 18 sec.; 3. F. de Cock Buning, Voor wegsch., 18.7 sec. Jongens l.o. 12 jaar cn ouder: 1. P. Pilon. Bosch en I-Iovensch., 16 sec.; 2. H. Wassenaar, Bosch en Hovensch., 16.7 sec,: 3. R. Zaalberg, Crayenester- sehool, 18 sec. Meisjes l.o. 10 cn 11 jaar: 1. M. Iedema, Bosch en Hovensch., 17.8 sec.; 2. F. Lodewijk, Nic. Beets- sch., 18.3 s.: 3. R. Beerthuizen, Voorwegsch. 18.6 s. Meisjes l.o. 12 jaar en ouder: 1. M. Stefels, Voorwegsch.. 19.4 sec.: 2. J. de Koekoek, Voor wegsch., 19.7 sec.: 3. D. Veldhuys, Crayenestersch., 20.1 sec. Jongens ulo tot. en met 14 jaar: 1. B. Pieterse, Bronsteesch. 13.7 scc.; 2. R. Dix, Bronsteesch.. 15.1 sec.; 3. W. Aardse, Bronsteesch., 16.3 sec. Jongens ulo 15 jaar cn ouder: 1. J. van Hens- bergen, Bronsteesch.. 14.2 sec.; 2. H. Voges. Bron steesch.. 14.7 sec; 3. H. Geuzenbroek. Gerrit Bar gersch., 15.4 sec. Meisjes ulo tot cn met. 14 jaar: 1. M. Honds beek, Bronsteesch., 17.5 sec: 2. W. dc Vos, Bron steesch., 18.6 sec.: 3. L. van der Kraats, Gerrit Bargersch., 18.6 sec. Meisjes ulo 15 jaar en ouder: 1. N. Dix, Bron steesch.. 15.7 sec.; 2. M. Wesmaas, Gerrit Barger- school. 19.3 sec. Estafette 5 x 25 meter vrije slag voor jongens l.o.1. Bosch en Hovenschool 1 min. 32.8 sec.; 2. Craycnesterschool 1 min. 40.3 sec.; 3. Voorweg school 1 min. 47.3 sec. Meisjes l.o.: 1. Voorwegschool 1 min. 42 sec.; 2. Crayenesterschool l min. 47.2 sec.; 3. Bosch en Hovenschool 1 min. 49.4 sec. Jongens ulo: 1. Bronsteeschool 1 min. 16.8 sec.; 2. Gerrit Bargerschool 1 min. 40.7 sec. Meisjes ulo: 1. Bronsteeschool 1 min. 28.5 sec.: 2 Gerrit Bargerschool 1 min. 45.8 sec. 25 meter schoolslag jongens ulo 15 jaar en ouder: 1. R. Abma. Bronsteesch., 19 sec.; 2. H. Geuzen broek, Gerrit Bargersch., 19.8 sec.; 3. J. van Hens- bergen. Bronsteesch.. 21.3 sec. Eindstand puntentelling: 1. Bosch en Hoven school 41 pnt.: 2 Voorwegschool 30 pnt.: 3. Craye nesterschool 28 pnt.: 4. Dreefschool 12 pnt.; 5. Nicolaas Beetsschool 9 punten. Een Schotse firma in Greenock heeft de eerste gasturbine motor gebouwd, die voor de uitvoer is bestemd.' De turbine is be steld voor een Nederlandse walvis.iager die door de Amsterdamse Droogdokmaat schappij wordt gebouwd. De installatie zal 3000 pk ontwikkelen en zal de jager een snelheid van 17'/» knoop geven. Het schip zal deel uitmaken van de vloot van de Een kleine ploeg atleten van Atmodes en Haarlem nam zondag deel aan regio nale jeugdwedstrijden op de sintelbaan in Amsterdam. Er werd een sprintdriekamp voor A-meisjes verwerkt, bestaande uit 60- 80- en 100 m., waarbij de tijden, die voor de drie afstanden gemaakt werden, bij elkaar geteld werden. Joke Dobbelaar van Atmodes bezette hierop de tweede plaats met een totaaltijd van 33.2 sec. Lottie Plugboer werd derde in 34.2 sec. De B-meisjes liepen een 60- en 80 m. Hier werd Joke van Duffelen derde met een tijd van 18.7 sec en Cora Wetteling vierde met 19.9 sec. Op de 60 m. meisjes D bezette Astrid Plugboer de derde plaats in 8.6 sec. Bij de jongens won Schaper van „Haar lem" de 600 m. in 1 min. 27.8 sec. en be wees hiermede tijdens zijn tweede wed strijd van zijn atletiekloopbaan een talent vol lope rte zijn. Bij de D-jongens won van Goor de 60 m. in 8.1 sec. en het vèr- springen met 4.88 m. Tijdens de Nederlandse jeugdkampioen schappen in Delft bereikte Corrie Fictoor van Gita een tweede plaats met 1.45 m., een hoogte, die gezien de zeer slechte weersomstandigheden, zeker acceptabel was. Mascini (Haarlem) werd derde op het discuswerpen met 38.26 m., terwijl Weyers op de 800 m. de vierde plaats innam in 2 min. 2.7 sec. De uitslagen van het bedrijfsvoetbal in Haarlem in de afgelopen week luidden: Afd. A: J. G. Nelis—VVV I 3—2, Nebima I—SVOW I 9—0. Afd. B: GIH—V.V. Waardcveld 0—12. Afd. C: Planeta—VES 2—1. Afd. D: H. S.Hilco 02, HilcoFigee 2 0—8. Afcf. E: Nebima 2Nautamix 2 24, Nautimix 2—SVOW 2 1—2. Afd. F: BoruFigee 3 9—1, De Schoof— Ruys 2—2. Afd. G: Hin—OCS 3 1—3. Het programma voor deze week is als- volgt: Dinsdag 12 juli: Coöp—VES (DSK); VVV ISVOW I (Slaperdijk). Woensdag 13 juli: Nautamix 2—OCS 2 (Slaperdijk). Donderdag 14 juli: Koks de Jong—OCS 3 (Slaperdijk). Vrijdag 15 juli: Nautamix IHeeremans v. L. (Slaperdijk), MSD 2Boru (DSK). Zaterdag 16 juli: KMCv. Goor, 2 uur. (Slaperdijk); HSM GIH, 4.15 uur (Slaper- dijk). De ranglijsten zijn nu: Afd. A Afd. D MSD I 5— 9 Figee I 5—10 Figee 2 5— 8 J. G. Nelis 6— 8 Dijkstra 3— 3 Nebima I 6— 6 Hilco 5— 2 OCS I 5— 4 H. S. 4— 0 VVV I 6— 4 Afd. E SVOW I 6— 2 SVOW 2 5— 7 Nautamix 2 6— 6 Afd. B VVV 2 4— 5 OCS 2 5— 5 Waardeveld 5— 8 Nebima 2 6— 3 HSM 5— 7 Afd. F OVN 5— 5 Boru 5—10 Nautamix I 5— 5 De Schoof 5— 7 Iieerem. v. L 5— 4 Ruys 5— 7 GIH 5— 1 MSD 2 5— 4 Afd. C Figee 3 5— 0 Afd. G Tramvogels 5— 9 OCS 3 5— 9 Planeta 5— 7 KMC 4— 6 Coöp 4— 6 Koks de Jong 55 VES 5— 2 v. Goor 5— 3 Vriebo 5— 0 Hin 5— 1 WOENSDAG VERKOPEN WD DOOR ETALEREN VUIL GEWORDEN Slechts 44 1- en 2-persoons GRASLINNEN LAKENS van 5.98 van 6.98 van 7.98 NU 2.99 NU 3.99 NU 4.99 38 stuks 1- en 2-persoons FLANELLEN LAKENS anti-rheuma van 5.98 van 6.98 van 7.98 NU 2.99 NU 3.99 NU 4.99 Prima GRASLINNEN SLOPEN van 1.98 - NU 99 COTTON DUBBELDOEKEN blauw - groen - rood van 1.29 - NU 79 Geborduurde SLOPEN van 2.98 - voor 1.49 Prima BADDOEKEN van 1.49 - NU 98 BADSTOF HANDDOEKEN van 1.98 - NU 1.49 Grote BADHANDDOEK van 2.98 - NU 1.98 ANEGANG TEL. 19743 - 22 HAARLEM Het Ziekenhuis voor Chroni sche patiënten te Wyk aan Zee, vraagt Bij voorkeur met enige erva ring en niet beneden 19 jaar. Salaris na overleg. Vergoe ding van reiskosten en aan schaf le dienstkleding. Met gemaakte vakantieafspraken wordt rekening gehouden. Soil, aan de Geneesheer- Directeur, Voorstraat 42, Wijk aan Zee. FOTO - COPIEËN klaar terwijl u wacht fotohandel GROTE HOUTSTRAAT 102 - HAARLEM Telefoon 10864 IJSFABRIEK EN KOELHUIS IJSVRIES Kanaalstraat 36 - IJmuiden vraagt voor spoedige indiensttreding voor de ijsfabriek, in vaste dienst. Aanmelden aan bovengenoemd adres. BEDRIJF TE UTRECHT vraagt voor haar montagewerken bij de Hoogovens te IJMUIDEN: zonder hoogtevrees en voor haar bedrijf te UTRECHT: voor div. gieterijwerkzaamheden. Sollicitanten worden verzocht zich te melden bij 't Gewestelijk Arbeidsbureau te HAARLEM op woensdag 13 juli a.s. tussen 19 en 20 uur, alwaar een vertegenwoordiger van Werkspoor aanwezig zal zijn. Reis- en verzuimkosten by sollicitatie worden vergoed.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 6