Kerkgebouwen kregen een andere bestemming Tip voor een trip: GIETHOORN (10) voor PANDA EN DE LIJFWACHTERS DE REIS VAN KOEN EN LINNIE jangensoverhemden jacks pantalons AMSTERDAMS ALLERLEI De radio geeft woensdag T elevisieprogramma v. DUIVENBODEN De ontvoering in A ustralië Ouders kregen geen gehoor op aanbieding losprijs Padvinders gaan de Argonautentocht overdoen Wethouder verdacht van valsheid in geschrifte Gooise zakenlieden willen praten met de AVRO Vervolgverhaal door M. G. Eberhart Kom morgenmiddag P.T.T.-wezen in Indonesië hopeloos verouderd Hit hp üfrlphFn tijh DINSDAG 12 JULI 1960 3.9. Met schrik zag de machinist van de aanstormende trein, dat de wagon recht op de locomotief afkwam. Schril liet hij de fluit weerklinken, maar zelfs dit geluid drong niet door tot Palmer en de lijfwacht, die nog druk aan het twisten waren. Pan da zag met angst, hoe de afstand tussen hen en de locomotief snel verminderde en wanhopig trok hij de lijfwacht aan zijn jasje. „Een tr-trein!" riephij schor, „r-recht op ons af! D-doe iets! Een mees- ter-redding! Vlug!" Jut'keek om en over zag met één oogopslag de toestand. „Ah, een nieuw gevaar," stelde hij vast, „dat wordt dus nóg een tientje"'. „Maar 'dat betaal ik niet! Nooit van m'n leven!" schreeuwde Palmer, „waarom zou ik al leen betalen, wanneer jij ons alle drie moet redden?" Dit veroorzaakte een nieu we twist, die Panda's hoop op redding to taal deed vervliegen. Wanhopig liet hij zich lussen de zakken vallen en sloot de ogen, om de aanstormende trein niet lan ger te zién. (Van onze Amsterdamse redacteur) Amsterdam is aan een tweede city toe. De kantoor- en bedrijfsruimten in de bin nenstad zijn vol en wie niet tegen zeer hoge prijzen kans ziet ergens een paar vertrekken te bemachtigen, moet omzien naar ruimten buiten de singelgracht. De ruimtenood is zo groot, dat in enkele jaren tijds vier kerken een andere bestemming hebben gekregen. Niet de onkerkelijkheid van de Amsterdammers heeft deze gods huizen overbodig gemaakt, maar de ontvol king van de binnenstad. Het is begonnen met de St. Olofskapel, die iedere maan dagmiddag de kaashandelaren onder haar vervallen dak ontvangt. De Zuiderkerk met haar fraaie toren is ingepalmd door de Dienst der Publieke Werken. De afdeling Stadsontwikkeling vindt hier ruim te voor het tentoonstellen van uitbreidings plannen en maquettes. Daarna is de ronde Lutherse kerk aan het Singel de kerk met de koperen koepel gevolgd. Hier komen kampeerders kijken naar de grote expositie, die door een firma van kampeer- artikelen is ingericht. De Nederlandse Opera met zijn honder den medewerkers en enorme voorraden decors en costuums heeft de Stadsschouw burg verlaten en als repetitie- en opslag ruimte de beschikking gekregen over de oude Remonstranten kerk aan de Keizers gracht. En dezer dagen heeft een hoeden- fabriek bezit genomen van de uit 1644 daterende oud- katholieke schuilkerk aan de Brouwersgracht. Er zijn in Amsterdam honderden vermaak gelegenheden. Uit publikaties van het Ge meentelijk Bureau van Statistiek blijkt dat in 1959 bijna twee miljoen minder toe gangsbewijzen voor vermakelijkheden zijn verkocht dan in 1958. De bioscopen hebben de grootste klappen gekregen. Het bezoek liep in één jaar met 13 percent terug. Sinds 1956 is er zelfs een teruggang van 27 percent geregistreerd. Statistici zijn zeer voorzichtige mensen als het gaat om het trekken van conclusies. Over de perio de 1957-1958 heeft men echter een onder zoek ingesteld naar de mogelijke oorza ken van het teruggelopen bioscoopbezoek. Men zegt, dat dit „naar alle waarschijn lijkheid" door de televisie is beïnvloed. De berekeningen hebben aangetoond, dat de aanschaffing van één televisietoestel in Amsterdam een vermindering van ten minste 20 bioscoopbezoeken betekent. Veel? Neen, want in Heerlen bijvoorbeeld betekent de aankoop van één televisietoe stel een teruggang van 63 bioscoopjes. Ofschoon in Heerenveen het tegengestelde het geval was en de afgelopen tijd de aan schaffing van één televisietoestel gepaard HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.30 Voor de jeugd. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Moderne theologie, lezing. VARA: 10.20 Gram. 10.35 Pianorecital. 11.00 Lichte muz. 11.30 Cabaret. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Promenadeork. 13.45 De wereld wil bedrogen zijn. lezing. 14.00 Gram. 15.00 Voor de jeugd. 16.15 Gram. 17.00 Voor de toeris ten. 17.50 Regeringsuitz.Emigratierubriek. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Tour de France. 18.30 Lichte muz. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Lichte muz. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Metropole-ork. 20.45 Tour de France. 20.55 Ballet dor bedriegers, hoorsp. (7). 21.35 Holland Festival 1960: Kamermuziek. 22.10 Tour de France. 22.30 Nieuws. 22.40 Orgelspel. 23.00 Gesproken portret. 23.15 Muziek en gedichtjes. 23.40 Gram. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram. 11.30 Kinderen van ons eigen volk, klankb. 11.55 Gram. 12.00 Voordr. en muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.53 Voorbesch. over de Eur. Oecumenische Jon- gerenconférentie in Lausanne. 13.00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad, lezing. 13.20 Volksmuziek. 13.45 Gram. 14.00 Gram. 14.20 Holland Festival 1960: Filh arm .orkest. 15.30 Interscholair jeugdtoernooi Haarlem 1960. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Hobo. klarinet en fagot. 17.40 Beursberichten. 17.45 Pro- menade-ork. en solist. 18.15 Het spectrum, lezing. 18.30 Leger des Heilsmuz. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Lichte muz. 19.30 Radio krant. 19.50 Meisjeskoor. 20.10 Internat, orgel improvisatieconcours Haarlem 1960. 21.15 Medi sche aspecten van de ruimtevaart, lezing. 21.35 Gewijde muz. 22.05 Gram. 22.20 Rep. openings plechtigheid Eur. Oecumenische Jongcrenconfe- rentie te Lausanne. 22.30 Nieuws en S.O.S.-ber. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Intern, orgelimprovisatieconc. (verv.). 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Grm. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. (verv.). 12.52 Koersen. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.15 Gram. 14.00 Gram. 14.30 Ork.conc. 15.35 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Kamer- muz. 17.50 Boekbespr. 18.00 Lekenmoraal en filo sofie. 18.20 Voor de soldaten. 18.45 Tour de Fran ce. 19.00 Nieuws. 19.40 Vlaamse liederen. 20.00 Gram. 20.30 Kamermuziek. 21.10 Koorzang. 21.30 Gram. 22.00 Nieuws. 22.25 Ethnische muziek. 22.55 Nieuws. 23.00 Voor de zeelieden. VOOR DINSDAG NTS: Eurovisie: 15.45-17.00 Tour de France. 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Film- reportage. 20.30 Speelfilm. VOOR WOENSDAG NTS: Eurovisie: 16.00—17.00 Rep. Oecumenische Jeugddienst te Lausanne. VPRO: 17.00—17.35 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journ. en weeroverzicht. VARA- 20.20 Act. progr. 20.30 Kunstrubriek. 21.00 Licht programma. 21.40 Forum. ging met een vermeerdering van 63 bios coopbezoeken. Een moeilijk vak, dat van statisticus Merkwaardige voorwaarde. Het gloednieuwe burgerweeshuis aan de Amstelveenseweg de geruchtmakende „Kashba" van architect Aldo van Eyck had al enige maanden geleden in gebruik genomen moeten zijn. Op het ogenblik schijnen de strubbelingen tussen ontwer per en weeshuisbestuur te zijn bijgelegd en zal het bijzonder fraaie complex zeer binnenkort bewoond worden. Merkwaardig is, dat de meeste Amster dammers geen weet hebben van de voor waarde, waaraan men moet voldoen om weeskinderen in dit gebouw onderdak te krijgen. Sinds eeuwen bestaat deze voor waarde slechts uit de inschrijving a rai- son van f 1.50 van de kinderen in de tijd, dat de ouders nog in leven zijn. Heeft deze inschrijving niet plaatsgehad en zijn de ouders overleden dan is opneming van de kinderen uitgesloten. Niemand, die dan het weeshuis bestuur tot opneming kan dwingen. Wees kinderen, die echter wél worden opgeno men en beschermd door deze onafhanke lijke en rijke stichting, kunnen zich nau welijks een beter onderkomen wensen. Hoe kostbaar de opvoeding ook mag zijn academische studie inbegrepen nim mer behoeven beperkingen te worden op gelegd. En dat alles voor 1,50. Advertentie aluminium laloailitn De beste service bij Qed. Oude Gracht 108 -110 Haarlem Telefoon 17165 SYDNEY Australië (Reuter) Onge veer 300 politiemannen en 200 soldaten, geholpen door burgers, hebben dinsdag het bos doorzocht waar kleding van de ont voerde Greane Thorne werd gevonden. Het zoeken bleef zonder resultaat. Greane werd zes dagen geleden ontvoerd, nadat zijn ouders een prijs van 100.000 pond in de loterij hadden gewonnen. Het echtpaar Thorne heeft zich bereid ver klaard het losgeld van 25.000 pond te be talen, maar de ontvoerders hebben na het eerste contact niets meer van zich laten horen. De politie heeft verklaard elke over eenkomst, die Thorne met de ontvoerders sluit te zullen eerbiedigen. De Australische pers publiceerde vanoch tend in het Duits, Italiaans en Grieks een oproep van de vader aan de ontvoerders, zich met hem in verbinding te stellen om het geld in ontvangst te nemen. De man, die telefonisch het losgeld eiste sprak na melijk met een buitenlands accent. Negen leden van de Hilversumse pad- vindèrsgroep „De Argonauten", die ter gelegenheid van haar derde lustrum een „Grieks Jaar" heeft georganiseerd, zul len als sluitstuk daarvan een vijfweekse reis naar Griekenland maken. De padvin ders zullen daar de mythologisch-histori- sche vaartocht, die de Argonauten om streeks 1250 voor Christus maakten om het Gulden Vlies te veroveren, voor het grootste deel gaan navolgen met een soort tjalk met een uit drie koppen bestaande Griekse bemanning. In Griekenland be staat voor de zeilreis van de Hilversumse padvinders, die daarmede iets willen doen herleven van een verhaal waarop de Grie ken zeer trots zijn, bijzonder grote be langstelling. Ook kroonprins Constantijn, die op het ogenblik in ons land vertoeft, een enthousiast zeiler en één der voor mannen van de padvinderij in zijn land, toont bijzonder veel interesse voor de tocht Op 3 augustus zal het schip „Aeolus" de haven van Volos uitvaren voor de tocht van vierhonderd zeemijlen, die ongeveer twee weken zal duren. In de belangrijkste plaatsen, die op de reis worden aangedaan, zal een korte voordracht met lichtbeelden over Nederland worden gehouden. In Chrysoupolis eindigt de tocht, want de plaats waar zich eertijds het Gulden Vlies bevond, ligt nu achter het IJzeren Gordijn. De N.O.V.I.B. heeft in Chrysou polis een technische school doen bouwen en de Nederlandse „argonauten" zullen aan de voorzitter van deze school, tevens bur gemeester van deze plaats, een groot aan tal gereedschappen aanbieden, waarvoor zij het geld bijeen hebben gebracht op een door hen in Hilversum gehouden „Griekse markt". De jongelui betalen de reis gedeeltelijk zelf en gaan het ontbrekende verdienen door het schrijven van artikelen over de tocht voor kranten en weekbladen en het maken van bandopnamen voor radiouit zendingen. Veel medewerking hebben de padvinders voor deze reis ondervonden van Griekse zijde en van de Nederlandse am bassade in Athene. Een wethouder van de Limburgse ge meente Bergen is aangehouden onder ver denking van het plegen van valsheid in geschrifte bij de afgifte van landbouw gronden. De 45-jarige wethouder, die ook arts is, wordt ter beschikking van de offi cier van Justitie in Roermond gesteld. 1011. Jawel, kom maar gezellig hier naast me zitten! zei Linnie. Zo zaten ze daar naast elkaar. Vind jij het hier ook zo vervelend, in dit warenhuis? vroeg Koen. Ja, nou! zei Linnie. Je verveelt je hier zo! Koen knikte. Ik vind er ook niks aan. Weet je, waar ik de hele dag altijd maar aan denk? Nou? vroeg Linnie. Ik zou hier graag weg loillen! verklaarde Koen. Ik sta altijd te verzinnen op een manier, dat ik uit het warenhuis zou kunnen komen. Zou dat écht kunnen? vroeg Linnie. Moet er voor Giethoorn nog propaganda gemaakt worden? Komen de toeristen er niet bij duizenden? Jawel, maar voor menigeen is dit dorp, wonderlijk ge noeg, nog altijd onbekend terrein. Wist u dat Giethoorn, net als bepaalde we reldsteden, een Giethoorn-Zuid en een Giethoorn-Noord rijk is? Maar de toe- ristenstroom gaat daarheen, waar het feitelijke oude dorp ligt. „Het Venetië van het Noorden" zegt men; maar daarmee heeft Giethoorn natuurlijk niets te doen. Hel is er (zo uitzonderlijk als het zich voordoet) echt-Nederlands. Als u nu meent, dat het er te vol en te druk is; op sommige dagen natuurlijk wel. Maar wij waren er, toen de tien- en tienduizenden naar de bollenvelden trok ken. Ook Giethoorn stond toen in bloei. En het was er zo zeldzaam rustig Een aantal Gooise zakenlieden, leden van de AVRO, heeft de heer P. van der Meulen te Naarden verzocht contact op te nemen met bestuur en directie van de AVRO, ten einde „op zakelijke wijze het herstel te bevorderen van de oude AVRO als onaf hankelijke omroepvereniging". De heer Van der Meulen zal woensdag hierover een bespreking hebben met de heer D. Repko, directeur van de AVRO. De Gooise zakenlieden zijn volgens de heer Van der Meulen van mening dat het hui dige beleid van de AVRO vernieuwing be hoeft, doch zij willen trachten dit via con structief overleg tot stand te brengen. De heer Van der Meulen en de zijnen vei-- oordelen zowel naar vorm als inhoud het optreden van het zogenaamde actiecomité van AVRO-leden op de zaterdag gehouden algemene vex-gadex-ing van de AVRO in Assen. Zij hopen dat vele AVRO-leden en ook gewestelijke besturen hun gedachten willen ondersteunen. DE NEGEN MUZEN Festival van de Belgische film. Onder auspiciën van het provinciaal bestuur van Antwerpen zal van 17 tot 26 november in Antwerpen het vierde Festival van de Bel gische Film woi-den gehouden. Tot de deel neming aan dit festival worden toegelaten alle films op 35 en 16 mm, in zwart-wit of in kleuren, mits ze voltooid zijn na 1 no vember 1958. Zowel Belgische beroepsfil mers als amateurs kunnen films inzenden. 49) „Dodie is mijn vrouw", zei Cayce. „en ik houd van haar".. „O", zei Midge. Haar stem werd scherp. „Waarom heb je me dan opgebeld om hierheen te komen?" „Wat?" „Dat heb je toch. Ik was zo bang Cayce, om alleen hierheen te roeien in het donker. Maar ik ben geko men omdat je me vroeg en nu behandel je me zo „Midge, ik heb je niet opgebeld". „Maar jede telefoon was slecht, dat is hij al tijd, maar je zei bij de pier, om tien uur. Uit de stille duisternis kwam een dreigend gevaar naderbij. „Ga in de boot. Ik breng je naar huis. Vlug Midge Bij al haar zachtheid kon Midge koppig zijn, maar op de een of andere manier kreeg hij haar toch weer in de boot. Iemand had hem om tien uur bij de pier willen hebben; waarom? En waarom Midge? Het tengex-e figuurtje in het lichte japonnetje zat te genover hem toen hij de riemen greep. Midge vroeg na een tijdje: „Waarom ben je nu zo heel andex-s, Cayce?" Hij antwoordde verstrooid, want zijn aandacht was bij een schaduw op de piei-, achter Midge. Was het een man, of was het alleen maar de lange onduidelijke schaduw van een paal?" „Een mens kan veranderen. Je houdt niet van me Midge, Dat weet ik". „Denk je nog aan Roddy?" „Waarom ben ;,e niet met Roddy getrouwd?", vroeg hij. Midge snoof verachtelijk: „Als je het weten wilt, het kwam door de rechter, die ellendige ouwe gek". Dat verbaasde hem. „De rechter! Ik zou denken dat hij er erg vóór geweest moet zijn. Jouw vader heeft de gx-ootste plantage hier in de buurt". „Cayce", antwoordde Midge ijzig, „als je zo tegen me praat, spring ik overboord". Hij kon niet helpen dat hij lachen moest. De scha duw op de pier had zich nog niet bewogen, het was dus geen man, die daar stond te luisteren. „Wat heeft de rechter gedaan?" „Nu, als je het met alle geweld wilt weten", zei Midge bokkig. „Hij reed Roddy te veel na. Hij zat maar steeds achter hem aan, zei hem dat hij met mij moest trouwen, dat ik een goede partij was, en al zulke dingen meer en Roddy, nu, je begrijpt het wel toen wilde Roddy niet meer". „Het heeft, je hart niet bepaald gebroken, wel?" „Houd op met lachen, Cayce Clary. Nee", zei Midge oprecht. „Nee, het heeft mijn hart niet gebroken, maar ik was toch woedend op de rechter". „Hoe vond Roddy het?" „Het interesseert me niet hoe Roddy het vond. En jij hoeft je ook niet zo te bekommeren om Roddy's ge voelens. Hij knoeide met die voetspox-en om ze op de jouwe te laten lijken. Cayce hield op met x-oeien. „Hoe weet je dat Roddy die voetsporen heeft gemaakt?" Midge zei heel vriendelijk en lief: „Omdat ik hem gezien heb". „Je hebt hem gezien?" „Natuurlijk. Ik wist dat hij thuis was, het liep tegen zessen, en ik wilde hem spreken. Ik vond dat hij me best mee kon nemen naar het bal in de club, volgende week, daarom liep ik naar Blanchaai-d. Ik zag Dodie in het zwembad, maar zij heeft mij niet gezien. Ik hep over jullie oprijlaan en toen zag ik Roddy aan de rand van de sinaasappelboomgaax-d. Hij zat op de grond, hij had zijn schoenen uitgetx-okken en deed iets met zijn ene voet. Het was zo'n vreemd gezicht dat ik bleef staan kijken. En toen stond hij snel op en liep door de boomgaard naar het meer. Hij heeft na tuurlijk die voetspox-en gemaakt en hij hex-innerde zich ook dat litteken van jou „Hoe heeft hij die voetspox-en gemaakt?" „O, dat was gemakkelijk genoeg. Hij had een rol iso latieband. Ik denk dat hij het uit zijn auto had ge haald en toen gewoon een blaadje of twijgje of zo iets onder zijn voet geplakt heeft". „Hoe eenvoudig! En wat heb jij toen gedaan?" Ik ben weer naar huis gegaan. Dodie was toen niet meer in het zwembad. Ik denk dat ze weer naar huis was gegaan. Haar radio stond aan toen ik naar mijn kamer ging. Ik kon me niet voorstellen wat Roddy ermee voor had: En toen toen hoorden we het van van de rechter. Daarom heb ik het aan niemand vex-- teld, omdat ik direct begreep waarom Roddy dat had gedaan. Hij had de rechter al gevonden en hij was bang dat ze zouden denken dat hij hem vermoord had; daarom wierp hij de verdenking op jou". „Maar dan moet Zack hem verteld hebben dat ik die middag thuis was geweest". „Roddy zegt van niet. Ik ik heb het hem gevx-aagd. En ik geloof wel dat hij de waarheid sprak. Hij zei dat hij pas wist dat je thuis was geweest, nadat Zack het aan de sheriff had verteld. Hij heeft dus niet echt geprobeerd je je „Te incrimineren". „Dat bedoel ik. Hij dacht natuurlijk dat je in New York was en dat kon bewijzen, en met een soort vals spoor ik bedoel een blote voet zoals van de Blootvoet Deeler en een litteken zoals jij hebt, zou niemand Roddy verdenken! Het is volkomen duidelijk voor wie Roddy kent tenminste!" Daar had ze gelijk in. Maar Cayce was toch stom verbaasd. „Midge, wist je dan niet dat zodra ze hoor- den dat ik 's middags thuis was geweest, ze mij ver dachten, en dat voetspoor met dat litteken Ze viel hem in de rede: „O, natuurlijk wist ik dat. Maar ze zullen je niet arresteren, Cayce! Daar maak ik me geen ogenblik bezorgd over". Cayce slikte moeilijk. Hij vroeg zich af hoe het zou zijn een vrouw een klap te geven, en begon weer te roeien. „Je wilde Roddy niet in moeilijkheden bren gen, is het niet?" Hij voelde een licht schommelen van de boot, alsof Midge heen en weer zat te draaien. „Roddy is een knappe man. Alle meisjes lopen hem na. Bovendien zal hij wel iets van het geld van de familie Velidas erven. Hè Cayce," zei ze klagelijk, „waai-om stel je me toch al die nax-e vx-agen?" Hij lachte zo hard dat het over het water schalde. „Midge er is iets dat je weten moet. Blanchaard is eigenlijk nog steeds niet van mij. Tante Blanche heeft ook x-echt op levenslang vruchtgebruik, net als de x-echter Lange tijd was er niets anders te horen dan 't in dompelen en afdruipen van de riemen. Eindelijk zei Midge: „Dat betekent dus dat juffrouw Blanche hier haar hele leven zal blijven en Roddy ook, is het niet? Cayce," zei ze zedig, „misschien heb ik me toch vergist toen ik dacht dat je nog altijd van me hield of dat ik van jou hield. Ik geloof dat ik mis schien alleen maar als een zuster voor je voel. Ik zou voor niets ter wereld tussen jou en Dodie willen komen. Ik zie nu dat jij ook van mij hield als een zustex-. Zo was het altijd". Weer lachte hij. Ze waren nu bij de mangroven en gleden de diepe schaduw in. De boot stootte tegen de cementen aanlegplaats. „Dan is alles in orde, Midge, ik zal px-oberen een broer voor je te zijn. Ga nu naar huis en blijf binnen. Zeg Dodie dat ze ook binnen moet blijven". Hij wachtte tot hij haar figuux-tje in het licht van het huis zag verschijnen en de deur van het terras hoox-de dichtslaan. Toen liep hij haastig over de oprij laan, stak de weg over en kwam in de donkex-e laan met de pijnbomen. Hij grijnsde toen hij aan Midge dacht: ze was bex-ekenend, px-obeex-de zich aan twee kanten te dekken; lief en aardig en bex-ekenend en van plan de beste partij te kiezen. Toen hij bij de pier terugkwam, was er nog niemand. Er moest iemand zijn, die gewild had dat hij daar om tien uur zou zijn. Hij zou er niet naar toe gaan, maar in de buurt blijven. Zachtjes liet hij zich in de x-oeiboot zakken en wachtte. Het vex-velende was, dat er niets gebeur de, behalve dan dat na een hele tijd iemand op de onderneming van Burke, aan de ovex-kant van het meer, met een staaflantaarn begon te wei-ken. Het licht zwaaide heen en weer, danste een tijdje over bet meer, en vex-dween. Maar toch was er iemand die hem aan het meer had willen hebben, en wel op een bepaalde tijd. En die iemand had ook Midge opgebeld en haar gevx-aagd om dezelfde tijd aan de pier te komen. Maar wie? En waarom? Maar wie het ook was, het was iemand die wist en erop rekende of handig kon imitex-en dat de dis- tx-ictstelefoon soms gestoord was en suisde. Waarschijn lijk was er beide keren door een man opgebeld het leek hem gemakkelijker voor een man om een vrou wenstem na te doen dan omgekeerd. Hij had gedacht dat Dodie's stem zenuwachtig, onnatuurlijk klonk, maar hij was zo blij geweest dat hij Dodie hoorde, dat hij niet verder had nagedacht. Had die stem gezegd Dodie te zijn, of had hij zelf maar voorbarig die conclusie getx-okken? Het leek hem, nu hij eraan terugdacht, dat tussen die onduidelijke, gestoorde klanken het woord Dodie duidelijk was uitgekomen. En degene die met Midge telefoneei'de, had kennelijk gezegd dat hij Cayce was. Wie? dacht hij weex-, en waarom? Het was gemakkelijker te zeggen, wie het niet ge weest was. Het was niet Blanche geweest en ook Roddy niet. Midge was het niet geweest en Dodie vast en zeker ook niet, daarvan was hij overtuigd. Maar wie dan wel? (Wordt vervolgd) Advertentie eens met uw jongens kijken naar onze enorme collectie Gen. Cronjéstraat 40 - 44 - Telefoon 54679 Haarlem DJAKARTA (UPI) Het ziet er naar uit dat het verouderde, oneconomische telecommunicatiesysteem in Indonesië spoedig wat meer bij de tijd zal worden gebracht. Voor een aantal van de 3000 eilanden van Indonesië duurt de afleve ring van telegrammen- vier tot vijf dagen. In Djakarta per luchtpost verzonden brie ven komen vier dagen later in Bandoeng aan een afstand, die men in vier uur per auto aflegt of in een half uur per vliegtuig. Het telefoneren, zelfs lokaal in Djakax-- ta, is een bezoeking. Het kost soms uren om het nummer dat men heeft gekozen via een overbelast en niet-automatisch net te pakken te krijgen. Telefoneren naar het buitenland is vrijwel uitgesloten. De aanvragen daartoe moeten dagen van te voren zijn ingediend. In noodgevallen, uren van tevoren. Alle telefoonnetten slui ten om tien uur 's avonds en gaan niet vx-oeger dan half acht 's morgens weer functioneren. De telefoonverbindingen met Azië staan in de morgenuren voor korte perioden open, afwisselend met verbindingen naar Europa en de Verenigde Staten in de avonduren dat wil zeggen indien ze open staan. Expx-espost van Djakarta naar Singa pore tussen beide steden bestaat een dagelijkse luchtverbinding neemt ten minste vier dagen in beslag. De verzen ding van dergelijke post naar Tokio duurt tot een week en voor de Verenigde Staten en Europa duurt het nog langer. De verouderde apparatuur, waarover post-, telegraaf- en telefonie in Indonesië beschikken, draagt de grootste schuld voor het slecht functioneren van de telecommu nicatie. Daarnaast spx-eekt de censuur, vooral van de inkomende post, een be langrijk woordje mee. De bezox-ging van telegrammen is wei nig minder dan een aanfluiting. Op een bevolking van 3'/2 miljoen zielen zijn er in Djakax-ta maar twee telegrambezor- gex-s. Het duurt daai-om 12 tot 24 uur al- vox-ens de telegrammen op hun bestem ming aankomen. Deskundigen op het gebied van de te lecommunicatie hebben thans, na een dx-iedaagse vex-gadering in Djakarta, aan bevelingen gedaan aan de x-egering om uit de bestaande onzalige toestand te raken. Nieuwe uitrusting behoort tot de eerste vereisten. De P.T.T. probeert momenteel tweemaal het werk van tien jaar geleden met het onveranderde materiaal te ver richten. Het telefoonverkeer zou moeten worden geautomatiseerd. Telexverbindin gen voor commerciële doeleinden zouden moeten wordën ingevoerd en een reeks nieuwe postkantoi-en gebouwd. Voox-ts is het voorstel gedaan een raad van advies in te stellen die gedetailleerde plannen voor vex-betering van het P.T.T.- wezen in Indonesië zou moeten uitwerken. Oprechte Haarlemsche Courant Woensdag 28 Juli 1920 HET HILDEBRAND-MO- NUMENT. Hedenmorgen is men begonnen met de eer ste werkzaamheden (grond werk) voor de plaatsing van het Hildebrand-monument op de Fontijnlaan, eind Dreef in den Hout.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7