Opruiming mg Het rijk moet de gemeenten helpen met sportaccommodatie Minister Korthals hield in de Eerste Kamer voet bij stuk NAAIMACHINES tapijten bedden dekens enz. Het blijft nog buiig Critiek op wedstrijd en beroepssport ENGEL Derde poging om de „Pax" te bergen is mislukt Oude kwestie weer in de Eerste Kamer Boycot tegen Nederlands smaldeel opgeheven Vrijstelling dienstplicht voor bepaalde onderwijzers 2 OORDEEL VAN TWEEDE KAMER: Minister Cals wijst dit standpunt af Vakantiegenot gegarandeerd Retourtje voor twee Duitse meisjes Taxichauffeur overvallen door Britse zeelieden In handige plastic tabakszak „Regel ing is wel bereid tot praten met Amsterdam over IJ tunnel" Oud-gemeentesecretaris zeventig jaar Nieuw verzoekschrift van oud-rnarineman Fonteyn Nederlandse zakenman in Djakarta gearresteerd WOENSDAG 13 JULI 1960 (Van onze parlementaire redacteur) Er is in ons land een groot tekort aan gymnastieklokalen, sportvelden, zwembaden sporthallen e.d. Dat is gisteren in de Tweede Kamer algemeen geconstateerd. Even al gemeen was de klacht dat de sportnota. die de regering in februari heeft doen verschy- ïen, geen plan ontvouwt om de achterstand in te halen. De nota is een kookboek zonder menu, werd er gezegd. Dat vond minister Cals zeer juist, want een kookboek moet aan het menu voorafgaan. Er werd overigens geklaagd dat het ryk teveel afschuift op de gemeenten, die toch al kampen met financiële moeilijkheden. Het ryk zal de gemeenten extra geld moeten verschaffen, betoogden woordvoerders van K.V.P., P.v.d.A., V.V.D., A.R. en C.H.U. Maar minister Cals zei dat het kabinet van mening is dat op het gebied van de sport de gemeenten juist zelfstandig moeten zyn. De sport is een gemeentelijke taak en de gemeenten moeten uitmaken aan welke voor zieningen zy de voorkeur willen geven. Volgens de Nederlandse Sportfederatie zal naar schatting per jaar zestig miljoen gulden nodig zijn om de achterstand in 25 jaar in te halen. „Daar moet dan 20 miljoen af voor gymnastieklokalen die het rijk betaalt", merkte staatssecretaris Scholten op, waaraan minister Cals met enige ironie toevoegde: „Dan hebben wij nog de toto en dan zijn we er!" In ernst zei hij dat voor voldoende gymnastieklo kalen het rijk moet zorgen. Op dit terrein zijn er voor de gemeenten dus geen finan ciële moeilijkheden. De behandeling van de Sportnota kan moeilijk tot bepaalde resultaten leiden, omdat de regering geen vastomlijnde voor stellen heeft gedaan. Volgens de liberaal mr. Berkhouwer dient daarom per gemeen te te worden nagegaan hoe groot de be hoefte is aan gymnastieklokalen, sportvel den, zwembaden e.d. Als er praktisch iets gaat gebeuren, zei de socialist mr. Vro lijk, laat de regering haar toekomstig sportbeleid dan baseren op overleg met de Nederlandse Sportfederatie en de ge meenten. Ongeveer in gelijke geest spra ken de heren Kleisterlee en Peters van de K.V.P. Zij waarschuwden dat de sport steeds meer invloed uitoefent op de ge meenschap. De groei van de sport is enorm. Juist daarom namen sommige sprekers ook een zekere reserve in acht tegenover de sportbeoefening. De staat kundig-gereformeerde heer Kodde vond de opvoeding van de jeugd in de vreze des Heren veel belangrijker, vooral voor de oudere jeugd zag hij het gevaar dat sport beoefening leidt tot mensvergoding. Hij vroeg: „Moeten wij de lusten in de mens, door de zondeval aanwezig, nog aanwak keren? Het staat vast dat de sport leidt tot verdwazing en hoogmoed. Men wil beroemd worden en de held van de dag zijn. Het is te vrezen dat de sport hoofd zaak wordt en dat studie en werk er onder zullen lijden". Ernstig bezwaar maakte de heer Kodde tegen de verhoging van de ^ibsidie aan het Nederlands Olympisch Comité. Bij de Olympische Spelen wordt de mens ver heerlijkt in zijn kracht. Is het de taak van de overheid dat te bevorderen?" vroeg hij. Advertentie Verslaap hem niet,die stralen de morgen van elke nieuwe vakantiedag; neem zo'n handig reiswekkertje mee, maar dan een, waar u van op aan kunt; die vindt u alléén bij de vak man... uw eigen horloger. wereldmerk voor reiswekkers In een Rotterdams zeemanstehuis trof de politie twee Duitse meisjes aan, die naar Rotterdam waren gekomen om twee stuurlieden van een Engels schip met wie ze tedere relaties onderhielden, te ontmoe ten. Aan de grens was een der meisjes twee maal de toegang geweigerd, omdat zij geen geld bij zich had. De derde keer zag zij echter kans liftende de grens over te komen. Het andere meisje was er met een in geslaagd ons land binnen te ko men. De meisjes vertelden, dat de scheeps officieren met haar wilden trouwen, het geen inderdaad toen het schip was aan gekomen, waar bleek te zijn. De poli tie heeft de officieren gevraagd de reis kosten voor de meisjes te willen betalen, zodat niet de Nederlandse belastingbe taler voor het reisje zou moeten opdraaien. De officieren hebben daarop zeven Engel se ponden bij de politie gedeponeerd, zo dat hun meisjes op hun kosten de terug reis zullen kunnen maken. In Rotterdam stapten 's nachts twee En gelse zeelieden in een taxi. Zij gaven de chauffeur opdracht naar de Merwehaven te rijden. Onderweg zeiden de Engelsen echter, dat zij naar de werf van Wilton moesten. De chauffeur vroeg of zij wel voldoende geld bij zich hadden. Als ant woord greep de achter hem zittende man hem bij de keel. De chauffeur slaagde er in zijn wagen stil te zetten, greep een moersleutel en sloeg de Engelsman daar mee op de arm. Beide zeelieden namen de vlucht. De chauffeur zag dat een van de mannen verderop in de straat een andere taxi aanhield. Hij waarschuwde de chauf feur daarvan, die zijn vrachtje naar het politiebureau reed. De andere zeeman werd later door twee politieagenten aan gehouden. Hij reed op een damesfiets, welke hij had weggenomen. In het politie bureau bleek dat beide zeelieden geen cent op zak hadden. Tegen overdrijving van sportprestaties waarschuwde ook de woordvoerder van de C.H.U., drs. Van der Mei. Het deed hem genoegen dat de regering in ieder geval niet de beroepssport critiekloos aan vaardt. Met verscheidene andere sprekers protesteerde hij tegen het „verhandelen" van beroepsvoetballers, „het kopen en verkopen van mensen". Beroepssport is een amusementsbedrijf, oordeelde de anti revolutionair mr. M e u 1 i n k. Sport is pas sport als zij wordt bedreven zonder bijbe doeling. Bewegingsonderwijs zou hij een betere naam vinden dan lichamelijke vor ming. Daar heeft minister Cals nog lang over gedebatteerd met de Kamer (zonder dat men het eens werd) omdat de heer Kleis terlee had gezegd dat de sport niet al leen richt op de lichamelijke gezondheid, maar ook op de geestelijke gezondheid. Met minister Cals kan men het eens zijn dat lichamelijke vorming alleen betrek king heeft op het lichaam, maar sport draagt ook bij tot de karaktervorming. De regering acht lichamelijke vorming en sport van het grootste belang, verze kerde minister Cals. Daarom had het hem teleurgesteld dat er voor dit sport- debat bijna geen belangstelling bestond „in tegenstelling tot de overmatige inte resse voor het toto-debat". Die toto heeft het afgelopen seizoen 24 miljoen gulden opgebracht. Dat kan meer worden nu de nieuwe toto wordt beperkt tot leden van de KNVB. Het Nederlandse volk zou dus zeker 25 miljoen kunnen opbrengen voor de sport indien er geen prijzen en on kosten af zouden moeten, aldus de minis ter. Het aangeven van een lijn voor de verdere ontwikkeling van de behartiging van de sportbelangen achtte de minister niet de taak van de regering. De sport is een taak van de zelfstandige gemeen ten. Men moet het dus aan de gemeenten overlaten de urgentie aan te geven die zij aan de gemeentelijke voorzieningen willen toekennen. Principieel punt Een speciaal punt had drs. Van der M e i naar voren gebracht. Hij verwacht te dat de overheid speciale aandacht zou schenken aan de protestants-christelijke organisaties, die geen gelden willen aan vaarden uit de toto. Daarop antwoordde minister Cals dat principiële organisa ties, die geen loterij wilden houden voor een of ander doel, vroeger ook niet bij het rijk kwamen aankloppen om subsidie tot een bedrag dat zij niet uit een loterij hadden gekregen. Het rijk heeft geen rechtstreekse taak ten opzichte van de sport en het heeft dus ook niet de morele taak sportorganisaties financieel te steu nen die niet profiteren van de toto. Indien Advertentie het rijk grotere uitkeringen zou doen aan de gemeenten, zou het niet vaststaan dat die gelden worden besteed voor de sport. De gelden zouden kunnen worden ver strekt voor een speciale bestemming, maar dat zou de zelfstandigheid van de gemeenten aantasten, die zelf moeten uit maken of zij een schouwburg of een sport veld wensen. De sportbelangen zullen dus in de gemeenteraden met meer kracht naar voren moeten worden gebracht. Vele sprekers hebben uiting gegeven aan hun ongerustheid over het feit dat in 600 gemeenten geen open zwembad aan wezig is, laat staan een overdekt bad. Zij noemden het ontstellend dat 75 percent van de recruten niet kan zwemmen. „In ons waterlandje moet men even goed kun nen zwemmen als lopen", zeiden -zij. Vandaag zullen de staatssecretarissen Scholten en Stubenrouch ingaan op enkel,e details van het debat. Misschien zeggen zij dan ook wel iets over de aandrang uit de Kamer, „doping" te bestrijden. De Eerste Kamer, die de vorige week het debat over de begroting van Verkeer en Waterstaat schorste om nog gelegenheid te hebben van gedachten te wisselen over het verbod aan Amsterdam om de IJ tunnel te bouwen, heeft gisteren minister Korthals het vuur na aan de schenen gelegd. Er kwam een motie ter tafel van ir. Vos (F.v.d.A.), mede ondertekend door mr. Kropman (K.V.P.) en mr. De Wilde (V.V.D.), welke met 36 tegen 16 stemmen is aangenomen. In deze motie heeft de Eerste Kamer als haar oordeel uitgesproken, dat het voor de ontwikkeling van Amsterdam nood zakelijk is, dat de IJtunel zo spoedig mogelyk tot stand komt. Verder verzocht de motie de regering haar desbetreffende beslissing opnieuw in overweging te nemen. Vurige pleitbezorgers voor de IJ-tunnel bleken vooral de indieners van de motie: de heren Vos, Kropman en De Wilde en uiteraard de Amsterdamse burgemeester mr. Van Hall. Aanvankelijk hielden mr. Lichtenauer (CH) en mr. Van Riel (VVD) zich enigszins afzijdig, maar toen het op stemmen over de motie aankwam, gaven zij daaraan toch hun fiat. Dat kwam, om dat minister Korthals verklaarde, dat het kabinet niet bereid is op haar beslissing terug te komen. Dit betekende volgens de minister echter niet, dat de regering niet bereid zou zijn met Amsterdam verder over de IJ-tunnel te spreken. Het is geens zins uitgesloten, dat tijdens de bouw van de Coentunnel toch nog met de IJtunnel zou kunnen worden begonnen. „Dat kan een voortdurende overweging zijn", zei de minister en daarom achtte hij de motie overbodig. Een meerderheid van de aan wezige Kamerleden bleek door dit ant woord van de regering niet tevreden. De P.v.d.A., de communisten en de Chr. His- torischen stemden voor de motie. Van de K.V.P.-fractie gaven zes leden hun stem aan de motie en van de V.V.D. drie. Te gen de motie stemden acht leden van de K.V.P.,voorts alle A.R.-leden en 1 V.V.D."er t.w. de heer De Vos van Steenwijk. Het lag voor de hand, dat van de zijde der Kamer, noch van de kant der regering nieuwe argumenten naar voren konden worden gebracht. Minister Korthals hield staande, dat het financieel-economisch niet verantwoord wordt geacht nu ook met de IJtunnel te beginnen. Hij bestreed ook de opvatting, o.a. door ir. Vos naar voren gebracht, dat de krappe arbeidsmarkt geen bezwaar behoeft te zijn. Intussen ging de minister niet in op het argument, dat Amsterdam bereid is zijn investeringsprogram af te stemmen op de IJtunnel en dus andere werken uit te stel len. Waarom, zo vroeg een deel van de Kamer zich af, heeft de regering geen bezwaar gemaakt tégen het besluit van Rotterdam om binnen het investerings program met de metro te beginnen en waarom maakt de regering wèl bezwaar tegen een soortgelijke methode welke Arnster-dam voor de IJtunnel wil toepas sen. Onder duidelijke spanning in de Kamel en op de tribunes werd tot. stemming over de motie overgegaan Tot op zekere hoogte was de uitslag nog een verrassing. Of de aanvaarding van de motie nog een wending ten goede voor het lot van de IJ tunnel zal betekenen dient uiteraard te worden afgewacht, al heeft de minister de Kamer niet in het onzekere gelaten over het standpunt der regering. Advertentie VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE GROTE HOUTSTR. 181 TEL. 14444 De „Pax" hoog op het strand bij eb De derde gingsbedrijf vroeg heeft De oud gemeentesecretaris van Benne- broek de heer C. Bregman is dinsdag zeventig jaar geworden. Ter gelegenheid hiervan heeft de muziekvereniging „Kunst Na Arbeid" hem een serenade gebracht. De heer Bregman ziet er beslist niet als een „oude van dagen" uit. Hij is nog steeds zeer actief in het plaatselijk vere nigingsleven, namelijk als penningmees ter van de Culturele Kring Bennebroek. Aan vele plaatselijke activiteiten levert de oud-gemeentesecretaris een werkzaam aan deel. bergingspoging die het ber- Van den Tak hedenmorgen ondernomen om de 199 ton metende Groningse kustvaarder „Pax" van het strand bij Westkapelle vlot te trekken is mislukt. Vanmorgen omstreeks drie uur waren voor het strand van Westkapelle de sleep boten „Scaldis" en „Burgemeester Van Damme" en het bergingsvaartuig „Dol fijn" aangekomen. Om de sleeptros uit zee op te vissen werd de hulp ingeroepen van de reddingboot „President Wierdsma" uit Breskens. Deze heeft tevergeefs naar de kabel gedregd. Deze tros was dinsdagmid dag gebruikt en toen bij het kluisgat van de „Pax" afgescheurd. De tros was in zee neergelaten, maar men had echter op het uiteinde geen boei aangebracht, zodat het buitengewoon moeilijk bleek om de kabel in de woeste zee terug te vinden. Omstreeks één uur voor hoogwater zijn de sleepboten en het bergingsvaartuig naar Vlissingen teruggekeerd. Het water stond toen zo hoog dat de „Pax" op het strand lag te schommelen. Doordat deze derde bergingspoging is mislukt is het vrijwel zeker dat de „Pax" verloren is. In de komende maand zal het water minder hoog komen zodat pogingen die thans zijn ondernomen om het schip van het strand te slepen pas kunnen wor den hervat op 9 augustus. Men vermoedt echter dat de rederij zal besluiten het schip op te geven. De polder Walcheren heeft een onder zoek ingesteld naar de schade, die het scheepje bij de stranding aan de zeewe ring heeft aangebracht. Er is geconsta teerd, dat de kraagstukken van de strek dam stuk zijn. Verder wil ook de scheep vaartinspectie wel eens iets meer van het bootje weten. Mocht het nog vlotkomen, dan moet het naar Vlissingen gesleept worden, waar dan een onderzoek naar de zeewaardigheid ingesteld zal worden. Het is in 1928 gebouwd. De Eerste Kamer heeft gisteren het wetsontwerp tot wijziging van de grenzen van Dordrecht, Dubbeldam en Sliedrecht zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Er werd ook nog vrij uitvoerig van ge dachten gewisseld over een oude kwestie, die van de oud-marineman Fonteijn, die nu al een kwarteeuw bezig is, een destijds genomen beslissing waarbij hij uit de marinedienst wegens astma werd ontsla gen, herroepen te krijgen. Hij heeft steeds volgehouden dat hij werd ontslagen, om dat de marineleiding ten onrechte meende dat hij c bij de muiterij op „De Zeven Provinciën" betrokken was geweest. De astma zou een voorwendsel zijn geweest om hem uit de dienst te verwijderen. Hij heeft zelfs de doktoren, die hem destijds keurden, in een brochure van valsheid in geschrifte beschuldigd, waarvoor hij dan ook veroordeeld is. Deze kwestie is reeds herhaaldelijk in de loop der jaren in het parlement ter sprake geweest. Thans moest de Eerste Kamer beslissen over een verzoek van de heer Fonteijn alsnog een onderzoek in te stellen naar de gronden van zijn afkeu ring. De Commissie voor de Verzoek schriften uit de Kamer was tot de conclu sie gekomen, dat dit verzoek diende te worden afgewezen. Hiermee was o. m. de heer Polak (comm.) niet tevreden en hij diende een motie in om het gevraagde onderzoek alsnog te doen instellen. Over deze motie zal de volgende week worden gestemd. Toen kon de Kamer nog een begin ma ken met de behandeling van de begroting van het kabinet van de vice-minister- president (Suriname en de Ned. Antillen). In dit verband werden vele waarderende woorden geuit over de goede samenwer king sinds vijf jaar geleden het Statuut van het Koninkrijk tot stand is gekomen. Mr. Cammelbeeck (P.v.d.A.) die wat critischer was dan de heren Algra (A.R.), Reijers (Chr. Hist.) en Kraai j vanger (K.V.P.), was toch ook wel voldaan over de bereikte resultaten. Hij bracht evenwel een mogelijke wijziging van het statuut ter sprake en zei geen bezwaar te hebben tegen een grotere zelfstandigheid van Su riname en de Ned. Antillen en tegen min der juridische banden. Hij meende ook, dat ook de laatste herinneringen aan het koloniaal verleden dienden te worden weg genomen. Op het gesprokene over dit begrotings hoofdstuk zal de minister de volgende week antwoorden. Dat is eveneens het ge val met het debat over de begroting van P.T.T. Hierbij hebben de heren Matser en Van Campen (beiden K.V.P.) o.a. de rente van de rijkspostspaarbank ter sprake ge bracht. Zij bleken van oordeel te zijn, dat de R.P.S. de onrust op rentegebied niet moet vergroten. De R.P.S. dient niet in concurrentie te treden met andere spaar banken, zoals de boerenleenbanken, aldus de heer Van Campen. FREMANTLE Australië (Reuter) De secretaris van de vakbond van zeelieden, D. H. Dans. heeft er op een verplichte bij eenkomst, die dé president van het hof van arbitrage van de staat West-Australië bijeengeroepen had, in toegestemd, de boycot op de Nederlandse schepen op te heffen. (UPI) De waarschijnlijkheid blijft echter bestaan, dat de bonden in andere Australische havens eenzelfde boycot zullen organiseren, als de Nederlanders doorgaan met hun programma van goodwillbezoeken aan de verschillende provinciale hoofdste den van Australië. Over het meren van de Karei Doorman in Fremantle meldt UPI nóg: Toen het vliegkampschip het anker had uitgewor pen voor de kade, werden op het vliegdek de motoren aangezet van vier Avenger- toestellen. Deze ontwikkelden zulk een kracht, dat het machtige schip gekeerd werd op een wijze, zoals gedaan wordt met behulp van sleepboten. Toen de landings kabels aan de kade waren vastgemaakt, werden de vliegtuigmotoren opnieuw in werking gesteld om het schip langs de kade te brengen. Deze operatie, nodig geworden omdat de Australische bonden de tocht van de Nederlandse oorlogsbodems naar Nieuw-Guinea beschouwen als oorlogs zuchtig, lokte een daverend applaus uit van de zijde van honderden Nederlandse immigranten die waren samengestroomd om de oud-landgenoten te verwelkomen. De minister van Defensie heeft aan de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, medegedeeld, dat aan ongeveer 100 onderwijzers die in het afge lopen schooljaar uitstel van eerste oefe ning hebben genoten voor het vervullen van een onderwijsbetrekking, thans vrij stelling zal worden gegeven, incfien aan de volgende voorwaarden wordt voldaan: Het uitstel moet in de eerste plaats zijn verleend, omdat bij het onderwijs een plaats werd ingenomen die beslist niet on vervuld kon worden gelaten. De desbetreffende onderwijzers moeten in de eerste plaats ook thans nog onmis baar zijn en in hun vervanging moet op generlei wijze kunnen worden voorzien. Do onderwijzers moeten nog niet in wer kelijke dienst zijn of zijn geweest. De vrijstelling dient bij de burgemeester te worden aangevraagd. Tot en met het schooljaar 1962/63 zal de vrijstelling een tijdelijk karakter dragen, daarna zal zij voorgoed worden verleend en zullen deze onderwijzers niet meer be hoeven te voldoen aan de eis van het werk zaam blijven aan de school ten behoeve waarvan hun uitstel werd verleend voor het schooljaar 1959/1960. Voorts heeft de minister van Defensie medegedeeld, dat voor het schooljaar 1960/ 1961 aan een beperkt aantal onderwijzers uitstel van eerste oefening kan worden verleend, indien de betrokkene een vaca ture vervult of gaat vervullen aan een twee- of driemansschool bij het gewoon-, voortgezet- of uitgebreid lager onderwijs in Zeeland, op de Zuid-Hollandse eilanden of in een afgelegen gehucht in het overige gedeelte van het land. De verzoeken, waarin het aantal leer krachten en het aantal leerlingen der school moet worden vermeld, behoren te worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waarin de school is gelegen. Aan in werkelijke dienst verblijvende dienstplichtigen zal geen uitstel worden verleend. Evenals voorheen zal in zo ruim moge lijk mate vervroegd verlof worden ver leend aan dienstplichtige onderwijzers, die een functie willen gaan vervullen bij een school voor lager onderwijs. Uiteraard zal hierbij rekening moeten worden gehouden met de wettelijke minimumduur der eerste oefening, terwijl in ieder afzonderlijk geval zal worden nagegaan of de militaire dienstbelangen zich niet in al te ernstige mate tegen vervroegde huiswaartszending verzetten Advertentie Onze vermaarde begint a.s. vrijdag morgen 9 uur Honderden werkelijke spotkoopjes in ZIET DE ETALAGES Haarlems grootste speciaalzaak ln woningtextiel Anegang 27 Tel. 12610 (hoek Warmocsstr.) DJAKARTA (AFP). De politie in Djakarta heeft een Nederlandse zakenman gearresteerd, zo meldt Antara. Hij zou een Indonesische firma hebben opgelicht voor een bedrag van 1 miljoen roepias. De initialen van de zakenman, wiens naam niet genoemd wordt, zijn M. N. Hij woont in Bandung. Hij zou een contract hebben gesloten met een firma in Djakarta voor de levering van 500 ton rubber. De directeur van de Indonesische firma heeft volgens Antara de politie in de arm geno men toen de zakenman geld had aangeno men, maar in gebreke bleef de goederen te leveren. Het K.N.M.I. deelt mede: De oceaandepressie, die vanmorgen Schot land naderde, koerst slechts langzaam ver der noordoost en blijft op grotere afstand van ons land dan de voorgaande depres sies. Randstoringen zullen evenwel morgen in ons land toch nog enige regen veroor zaken in hoofdzaak in de vorm van enkele plaatselijke buien. De wind blijft krachtig uit zuidwest, waarbij lucht wordt aange voerd met ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. WEERRAPPORTEN Donderdag 14 juli Zon op 4.36 uur, onder 20.55 uur. Maan op 23.48 uur, onder 11.49 uur. Maanstanden 15 juli 16.43 uur Laatste kwartier. 23 juli 19.31 uur Nieuwe magn. 31 juli 13.39 uur Eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 13 juli Hoog water 6.47 en 19.17 uur. Laag water 2.32 en 14.53 uur. Donderdag 14 juli Hoog water 7.37 en 20.08 uur. Laag water 3.19 en 15.41 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Temperaturen, en olnnenlanc Duiten- J heden- morgen 7 uur. Neerslag: i s s laatste 24 uur i 35 ïl ïp 3 Den Helder zwaar bew. zw 17 0 Ypen burg zwaar bew. zzw 19 0 Vlissingen licht bew. zw 18 1 Eelde motregen zzw 19 0,1 De Bilt geheel bew zzw 20 0 Twente geheel bew wzw 18 6 Eindhoven onbewolkt wzw 20 3 Zd-Limburg half bew. z 18 3 Helsinki half bew. z 21 0 Stockholm zwaar bew zzw 23 0 Oslo geheel bew ozo 16 5 Kopenhagen half bew. wzw 19 Aberdeen zwaar bew. z 19 3 Londen regen z 21 6 Amsterdam zwaar bew zzw 19 0 Brussel half bew. zw 18 11 Luxemburg naif oew. wzw 19 0 Parijs licht bew. zw 20 4 Bordeaux licht bew. windst. 22 1 Grenoble zwaar bew. windst. 22 0 Nice half bew. n 30 0 Berlijn onbewolkt wnw 22 2 Frankfort licht bew. zw 22 0 München half bew. w 16 3 Zürich onbewolkt windst. 19 1 Genève licht bew. windst. 20 0 Locarno onbewolkt O 23 0 Wenen regen wnw 21 18 Innsbruck ZWna: bew windst. 14 5 Athene onbewolkt wnw 0 Rome onbewolkt windst. 30 0 Ajaccio onbewolkt no 28 0 Madrid zwaar bew windst. 30 0 Mallorca onbewolkt n 28 0 Lissabon onbewolkt n 26 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2