EXAMENS „Wilde huzaar" uit Haarlem is vandaag 60 jaar ridder MWO J de GRAAF 1 Jonge Haarlemmer lichtte voor 37 mille mensen op Drs G. J. Steemers benoemd tot rector Haarlems Avondlyceum TAXI 13000 OARAGE OEN HOUT A. Cohen vocht in Atjehoorlog en in 1942 tegen de Japanners Waarschijnlijk zal nader onderzoek nog meer aan het licht brengen Brieven aan de redactie WOENSDAG 13 JULI 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Burgerlijke Stand van Haarlem Europese opstellen- en tekenwedstrijd 1960 Bejaarde voetgangster bij oversteken aangereden 1 JL GaïM. KLEVERPARKWEG 2 HAARLEM Een maand geëist tegen monteur Vuurwerk op 27 juli Riethoff de snelste in klassementsrit Duitser stal „souvenir" Zandbouwwedstri j d Reders protesteren tegen investeringsaftrek Historisch! Faillissementen ft ,5 De heer A. Cohen, de „wilde huzaar" uit de Haarlemse cavaleriekazerne anno 1894, is vandaag zestig jaar ridder Militaire Will einsorde. De thans 82-jarige inwoner van een Haags bejaardencentrum verwierf de hoog ste militaire onderscheiding, toen hij in de Atjehoorlog als korporaal van de cavalerie onder vijandelijk vuur het leven redde van een gewonde wacht meester. Veertien jaren heeft hij in het geheel gediend. In die periode heeft hij, naar hi] zelf zegt, eigenlijk slechts één heldendaad verricht: in de zes jaren die hij als militiarvan 1896 tot 1903 in het voormalige Nederlands Indië doorbracht, heeft hij geen druppel alcohol gedronken. Zelfs aan het korpsdiner dat op 13 juli 1900 in Salatiga op Java is gehouden ter gelegenheid van zijn benoeming tot ridder MWO der vierde klasse waarbij de champagne rijkelijk vloeide, looste korporaal Cohen met limonade. Trots vertelt hij er van: haast enthou siaster Jan over zijn krijgsverrichtingen, die hem behalve de M.W.O. in het bezit brachten van een eervolle vermelding, de verzetsster Oost Azië 1942-1945, het bron zen kruis, het ereteken voor belangrijke krijgsverrichtingen, het oorlogsherinne- ringskruis, het ereteken voor orde en vre de, de bronzen medaille voor trouwe dienst en het speldje dat wijlen generaal Spoor instelde voor hen die actief deel hadden genomen aan de strijd in Indo nesië. Slechts uit bittere noodzaak loopt de nog steeds vitale oud-huzaar nu tijdelijk met behulp van een paar krukken. „Evenwichtstoornis", zegt hij achteloos. Toen hij in 1894 zestien jaar oud was ging hij welgemoed op weg naar de mili taire keuring voor Kampen, kwam op zijn reis een huzaar tegen in groot tenue en raakte hiervan zo onder de indruk dat hij op het zelfde moment Kampen en de daar aan verbonden officiersillusies liet varen en als vrijwilliger tekende bij de cava lerie. „En bij de huzaren in Haarlem ging het in die tijd nog al rauw toe. Ik heb me daarbij niet onbetuigd gelaten en had als een van de wilde huzaren dan ook al gauw een straflijst, die me voor goed buiten de muur van Kampen hield". Naar Indië De „wilde tijd" bracht huzaar Cohen echter wel met de „Conrad" „het schip had zeil- en stoomvermogen" in 1896 naar Indië en tot moeizame en gevaarlijke tochten door de onherbergzaam lijkende rimboes en bergterreinen van het eilan denrijk. Onder de grote Van Heutz, de toenmalige overste Van Daalen en de kapiteins Colijn en Swarts. t Tot wachtmeester wist huzaar Cohen het toen te brengen. De bevordering ver vulde zijn vader met trots, maar deed zijn moeder in tranen uitbarsten. „Want in een oorlog schieten ze immers het eerste op een hoge In 1903 werd de wachtmeester Cohen tijdelijk afgekeurd voor de actieve dienst. In de oude Alexanderkazerne aan de bur gemeester Patijnlaan in Den Haag nam hij afscheid van zijn geliefde cavalerie. Ech ter niet om in Nederland verder een rus tiger bestaan te gaan leiden. Als agent voor enkele buitenlandse handelsonderne mingen vertrok de heer Cohen opnieuw naar overzee, dit maal om er 38 jaren door te brengen. Het laatst als beheerder van drie bioscopen in Makassar. En toen in 1941 Japan de wapens op nam tegen het voormalige Nederlands Indië, trok ridder M.W.O.-Cohcn opnieuw de militaire uniform aan. Dit maal kreeg hij twee sterren als distinctieven en werd hij commandant van een munitiedepot op Celebes. Hij leidde er onder uiters moei lijke omstandigheden een munitietrans port en verdiende er het bronzen kruis mee. De toen 64-jarige eerste luitenant bleek nog steeds de stoutmoedige huzaar uit de Athjehkrijg te zijn. Na vier jaren Japanse krijgsgevangen schap werd luitenant Cohen tenslotte in 1947 gedemobiliseerd. Advertentie BEVALLEN van een z o o n 9 juli: C. H Rathman-Van Buuren (2 zns); 10 juli: G E. Wijkhuizen-Verdugt; 12 juli: C. P. M van Soest-Brasser, M. H. Beekhuis-Noor- man. BEVALLEN van eèn dochter: 9 juli C. F. Rijnsburger-Van der Kamp; 10 juli C. J. Jonker-Berkhemer, G. M. van der Jagt-Van Biezen; 11 juli: G. A. van Aken- Reemer; 12 juli: H. Icke-Steinstra, J. M. A. Vink-Faase, C. Nieuwenhuyzen Kruse- man-Lesmeister, M. M. J. Vasen-Thoolen OVERLEDEN: 9 juli: W. Nijhuis, 87 j. Kenaupark; W. Groen, 87 j„ Crayenester- laan; H. Borrenberg, 70 j., Schotersingel- 8 juli: H. A. Verweij, 69 .j, Sumatrastraat 10 juli: J. C. Huijsdens-Burksen, 89 j. Schotersingel; G. van Lente-Van Minnen 84 j., Jansweg; G. Hoetmer, 57 j., Soenda- straat; J. van Essen, 69 j., Van Oosten de Bruynstraat; H. J. Belterman, 65 j., Pla taanstraat; S. J. Beekhuijs, 71 j., Besoeki- straat; 11 juli: C. H. Vermolen, 64 j., Mui- derslotweg; F. J. Wempe, 86 j., Laurier straat; H. T. Bourgonje. 76 j„ Padangstraat. ONDERTROUWD: 12 juli: J. C. Mole naar en W. M. van den Berg, A. Th. Wa ning en J. Boom. GETROUWD: 12 juli: K. Niederkofler en A. C. Spierings, P. J. C. van Schie en A. van den Berg, J. van Nieuwenhuizen en M G. Koopman, G. R. Klein en W. van Hogezand, J. de Vries en L. M. Braafhart J. J. B. Niemeijer en J. G. Wesselius, D. G Swart en J. W. Hessen. Annemarieke Koper (Zandvoort) één der prijswinnaars De dertienjarige Annemarieke Koper, Oosterstraat 5, Zandvoort, een leerlinge van de eerste klasse van het Haarlemse Lourens Costerlyceum behoort tot één van de prijswinnaars van de Europese op stellen- en tekeningenwedstrijd 1960. Zij zal hiervoor een boekenbon ontvangen, die haar door minister Cals zal worden aan geboden op 21 juli, 's morgens om elf uur in het ministerie van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen in Den Haag. Bij deze gelegenheid zullen tevens de andere Nederlandse prijswinnaars hun prijs uit handen van de minister ontvan gen. Ouders en leraren kunnen deze prijsuitreiking bijwonen. Het ligt in de be doeling dat de leraar hand- en lijntekenen en kunstgeschiedenis van het Lourens Costerlyceum, de heer M. Boll, met Anne- rieke Koper naar Den Haag zal gaan. Dinsdagmiddag omstreeks half twee is een 78-jarige Haarlemse op de Rijksstraat weg in Haarlem-Noord bij het oversteken door een scooterrijder aangereden. Zij is met een gecompliceerde onderbeenbreuk, een onderarmbreuk, een ontwrichte schou der en een vleeswond aan de pols over gebracht naar het Diaconessenhuis. Het ongeluk gebeurde doordat de be jaarde voetgangster tussen enige in een file geparkeerde auto's de weg wilde over steken, waardoor de scooterrijder haar te laat opmerkte. ADVERTENTIE VOOS WERKELIJK COEDE SERVICE Een 28-jarige Haarlemmer, die in zijn hoedanigheid van bemiddelaar tal van men sen heeft opgelicht, is door de Haarlemse politie aangehouden. De man heeft naar thans reeds bekend is oplichtingen gepleegd tot een totaalbedrag van 37.000. Het on derzoek is echter pas begonnen, zodat ver wacht mag worden dat dit bedrag nog aan zienlijk zal aangroeien. Uit de woning van de gearresteerde Haarlemmer is namelijk een kruiwagen vol oud-papier gehaald, dat moet worden uitgezocht en gesorteerd. Het onderzoek hiernaar kan nog wel maanden in beslag nemen. De man bood zich per advertentie in de kranten aan als bemiddelaar bij de koop en verkoop van huizen en zaken. Aldus kwam hij in contact met een aantal mensen, die hij een contract liet tekenen, waarvan één van de clausules luidde dat tien per cent van de koopsom als provisie aan de be middelaar zou worden gegeven. De man hoopte op onenigheid tussen koper en ver koper. Als op deze wijze de verkoop af sprong vroeg de betrokkene het door hem reeds als handgeld gestorte bedrag terug. De bemiddelaar diende dan echter een rekening voor zijn bemoeiingen in, waar van het bedrag dat van het gestorte hand geld in vele gevallen overtrof. Hij hield vervolgens het aan hem toekomende be drag van de gestorte bedragen af. Op deze wijze heeft hij naar tot nu toe bekend is, respectievelijk 1000, f 9000 en 15.000 in de wacht gesleept. Bovendien trachtte hij in contact te ko men met gegadigden voor een compagnon schap. Hij spiegelde deze mensen voor dat hij tal van bureaus in verscheidene plaatsen van het land had en dat hij wegens uit- bi-eiding van de zaken dringend om een compagnon verlegen zat. Onder alleidei voorwendsels wist hij verscheidene van deze gegadigden gi-ote bedragen afhandig te maken. Zo zou hij in Haarlem een rechts kundig bui*eau stichten, nadat hij er reeds enige in andere plaatsen zou hebben op- Botsing bij Schiphol De procureur-generaal bij het Amster damse gerechtshof heeft tegen een 53- jarige monteur uit Voorschoten een gevan- genissti-af van één maand gevorderd. Hij achtte hem schuldig aan roekeloos rijden en het in gevaar brengen van de ver keersveiligheid, tengevolge waarvan op 24 augustus van het vorig jaar op de rijks weg Amsterdam-Den Haag een ernstig ongeluk ontstond. De Haagse kelner P. J. Stolp werd hierbij gedood, terwijl drie collega's, die bij hem in de auto zaten, zwaar lichamelijk letsel opliepen. De Haarlemse x-echtbank had de mon teur in januari tot een maand veroordeeld en hem bovendien voor een jaar de rij bevoegdheid ontzegd. Dit laatste achtte de procureur-generaal niet nodig, aange zien de monteur in de 35 jaar dat hij auto reed nog nimmer met de Justitie in aanraking was gekomen. De monteur had op 24 augustus bij Schiphol een vrachtauto van 4700 kg., waarvan de remmen niet in orde wai-en, door middel van een trekstang op sleep touw genomen. Als trekker fungeerde zijn veel lichtere servicewagen. De gesleepte wagen ging slingex-en, kwam op de andere weghelft en botste tegen de auto, waarin de vier kelners zaten. Het hof zal op 19 juli arrest wijzen. De stichting „Touring Zandvoort" deelt mee dat het op 6 juli uitgestelde vuur werk zal plaats hebben op woensdag 27 juli des avonds om half tien op het strand voor de Rotonde. gericht. In wex-kelijkheid bestond zijn ge hele kantoor uit een oud schrijfbureau op zijn slaapkamer en een gehuux-de schrijf machine. Een aanstaande compagnon heeft hij voor 7000 opgelicht onder het voorwendsel dat hij samen met hem een naamloze vennoot schap zou stichten. Sinds 30 mei heeft de gearresteerde on geveer 150.000 uitgegeven. Het is de poli tie nog een raadsel waar al dit geld is ge bleven, al staat wel vast dat de bemiddelaar er behoorlijk van leefde en herhaaldelijk lange autoritten maakte. De man zai naar het huis van bewaring worden overgebracht, waar hij hangende het ondei-zoek voorlopig zal blijven. De zevende klassementsrit om de „Melz"-beker, die dinsdagavond door de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" in het „Van der Aartsportpark" werd gehou den, is weer eens gewonnen door de snel le Eddy Riethoff. Samen met Ron Hendriks en Henk Buis had hij een ronde vooi'spi'ong behaald. Tijdens die ontsnapping, waar- voor Buis na het derde klassement de gi-ondslag had gelegd, verzamelden voox-- al Riethoff en Hendriks belangrijke pun- tenwinst. De uitslag luidde: 1 E. Riethoff 45 pnt. 2 R. Hendxiks 39 pnt.; 3 H. Buis 27 pnt. 4 C. Jansen 25 pnt.; 5 H peters 13 pnt. 6 A. Deinum 5 pnt.; 7 M. Bouma 4 pnt. 8 A. Bogaard 3 pnt. Uitslag C-klasse: 1 Philippo, 2 Schenk 3 Nijssen, 4 G. Wagner, 5 Krijgsman De Zandvoortse recherche arresteex-de een negentienjarige inwoner uit Mülheim wegens diefstal van een terraslantaarn bij één der Zandvoortse bedrijven. De Duit ser wilde de lantaarn als „souvenir" mee naar huis nemen. Vooi'ts wei-den drie jeugdige Amstei-dam mers aangehouden wegens diefstal van flessen melk. Zij werden allen in het politiebui-eau ingesloten. ADVERTENTIE koéikaóten diepvriezers k. l«vu r i n g vlo uw handulaur knp. KÖNIG H.Y.AMSTERDAM ROTTERDAM ALMELO VENLO Haarlem. Aan de r.-k. handelsavond school te Haai-lem zijn geslaagd voor het drie-jarig diploma (met inbegrip van de vx-ijstelling van het middenstands-examen): de dames: Thea Berghuis, Henny Bonke, Greetje Bos en Marja Bos (H'stede), Gon- ny Dekkers, Riet Goossens (H'stede), Mies van Houten (H'stede), Leny Jansen, Ella van Kuyeren (Santpoort), Gonny Rijs, El- ly SchulteFischedick, Ali van Wees en Jos van der Zon (Bl'daal); de heren: Ge rard Assendelft (H'stede), Ton Böhm (H'stede), Henk Dorgelo, Peter Dudink, Rien Emans, Peter van Kempen (A'hout), Nico van Kimmenaede, Hans Kuylenbux-g, Ab Lammers (Zandvoort), John Lubbers, Wim Müller, Simon Paagman, Ad van Rooden (Hillegom), Wil Rutte, Wim Rij broek (O'veen), Hans Schoorl, Arie Schou ten, Ben v. d. Wijden. Afgewezen: 2. Geslaagd voor het vijfjai'ig diploma: de dames: Ria v. d. Aar (H'stede), Mary Bal- tus, Anneke van Bi-eugel, Anneke, v. d. Broek, Mai-ian Doodeman, Willy Grol, Henny Hillege (Driehuis), Corrie Maar schalk (O'veen), Ria van Roode, Janny van Rooden, Coby Schuyt, Joop Sondex-van (Vogelenzang), Greet Vernooij (Benne- broek); de heren: Joop van Breugel, Joop Govaars, Bert Hessels, Piet Horstman, Henk Koelman (Spaarndam), Ben van Leeuwen, Peter Metten, Eddie Nelissen, Willy Olthoff, Aad Pijnaker, Frans van Ravensburg, Thijs van Straten, Piet van der Voorn, Bert van der Voorn en Ton Wiggers. Afgewezen: vier. Haarlem. Het einddiploma van de Hoge re Te chnische School voor de Confectie- Industrie „Mr. Koetsier" te Amsterdam is uitgereikt aan R. J. G. Tekelenburg te Haarlem en H. J. A. M. Weustink te Bloe- mendaal. Utrecht. Geslaagd voor het doctoraal examen tandheelkunde: mej. A. G. van Ark, Haarlem. HAARLEM Geslaagd zijn voor het mulo-diploma A de dames: B. J. v. Woo ning, A. M. Ent te Velsen; P. A. H. Bakker, Santpoort-Noord; M. E. Bolland, Driehuis; W. A. de Meijer, IJmuiden; G. A. Baas, Overveen; M. E. Dorsman, Zandvoort; A. H. Boomsma, W. C. H. v. Dijk, M. A. M. v. Tongeren, J. Y. Verkès, allen te Haarlem, en de heren: J. L. Zwart, J. R. Luppens, G. P. Zwart, E. M. Bos, J. Albers, allen IJmui- den-Oost; P. W. v. d. Steen, Santpoort; T. A. G. Koekenbier, Velsen; L. M. F. Plate, Amsterdam; A. Schutte, Velsen; S. H. v. Fenema, R. H. Gans. H. Drost, allen Zand voort: G. Lem, P. J. V. v. Gelder, B. M. Meulman. S. T. Ouwerkei'k, R. v. d. Putten, F. Haveman, J. R. Heuperman, J. Schild- meijex-, J. Koelman, W. A. Jacobs, B. Groot, allen te Haarlem. Haarlem. Aan de Haarlemse Huishoud en Industrieschool zijn de volgende diplo ma's en getuigschriften uitgereikt: Primaire opleiding: M. Baars, A. Bex-en- dregt, C. E. P. van den Boogaardt, J. P. Bunder, J. W. C. Cornelissen, A. Th. Dou- ma, M. Geers, M. Grauwelman, M. Kröger, M. J. P. Loggei-, J. Mulder, Th. M. de Rui ter, M. G. Schouten, M. A. Snijdei-, J. R. van der Veen, E. M. Verheul. A. P. van Wees, M. C. Beyer. T. Z. Bezema, A. F. Both, O. Bose, P. J. M. Dik, Ch. L. Koppen, M. M. Kramer, B. Scheeres, C. van Schen- delen, B. M. van der Staay, A. Vex-donk, D. Visscher. M. Wesseling. G. van Zadel, M. A. van Deene, J. Andi-éa. G. Boode, V. Boons, M. Cluwen, A. E. Flooi-, E. Griek- spooi-, A. van der Henst, P. M. Keur, I. Oldenbui-g, M. C. J. Pieters, L. van Roon, C. F. Schuiten, W. J. Sluis, M. H. Spren keling, C. M. Ummels, V.A. Vörös, M. J. Beyer, M. A. Bogaai'd, A. H. Bos, E. den Dekker, A. N. R. Dijker, Y. H. van den Haak, W. M. Hagen, C. A. van Hemert, M. Jansen, M. van Osch. J. M. H. Piets, M. G. P. Schimmel, H. Smit, A. M. Tjaden, R. H. IJff, E. IJntema, M. J. Borg, F. Huisman, I. M. de Jong, R. Kentei-, J. F. Kion, J. L. A. Luk, I. M. Otte, M. Romeyn, J. A. Schaafsma, C. van Sabben. H. W. Schnei- dex-s, A. M. Veen. P. M. Weide, A. IJven. M. Zuidweg, G. Schutte, J. M. van Dok- kum, II. Heeg, J. Kornelissen, M. S. Lether, M. Parson, L. Schumachei-, A. M. Teil, S. C. Venema, A. M. H. Wetering, G. J. G. W. de Wilde, G. C. Wit, H. G. van Zomeren, E. C. de Vries. M. Bon, C. W. Bötcel, A. van der Eems, H. W. J. van Graas, J. M. I-Iilvei-sum, N. Meyer. A. L. van der Reep, M. Steenkist, G. L. de Vries, H. A. War merdam, E. M. C. Witte. Opleiding Assistente in de Huishouding: M. J. Boerma, Th. A. Gaai-tman, S. S. A. S. S. Koopman, F. S. Meyer, T. M. Nicolai, H. M. Planting, E. Polak, M. van Sabben, J. L. Vex-seveldt, A. E. van I.Jperen, L. J. A. Nap, Het curatorium van het Haarlems Avondlyceum heeft tot rector van het Avondlyceum benoemd drs. G. J. Stee mers te Amersfoort. De heer Steemers volgt als zodanig dr. W. R. Vijverberg op, die zoals wij eerder berichtten be noemd is tot directeur van een hbs in Den Haag. De nieuwe rector werd op 21 januari 1906 in Arnhem geboren. Na de hbs door lopen te hebben studeerde hij aan de uni versiteit in Utrecht wis- en natuurkunde, welke studie hij in 1932 afsloot. Daarna was de heer Steemers gedurende drie jaar wetenschappelijk assistent aan het meteo- i-ologisch instituut in De Bilt. In 1936 wex-d hij benoemd tot docent aan het ge meentelijk gymnasium in Zutphen. In die jai-en had de heer Steemers zitting in het bestuur van het Zutphense ziekenhuis. Hij was tevens een der oprichters van het anatomisch-serologisch-bactei-iologisch la boratorium, dat in september in Deventer een nieuw gebouw zal betrekken. In 1953 werd drs. Steemers benoemd tot lei-aar in de wiskunde aan het Johan van Olden- barneveldt-gymnasium in Amersfoort. In het koi-te gesprek, dat wij met dx-s. Steemers naar aanleiding van zijn benoe ming aan het Haai'lems Avondlyceum hadden, legde de nieuwe i-ector de nadruk op de grote sociale betekenis van het in stituut Avondlyceum. „Deze vox-m van on derwijs stelt mannen en vrouwen in de gelegenheid op latere leeftijd middelbaar onderwijs te volgen en een hbs- of gym- Drs. G. J Steemers nasium-diploma te halen. Daarmee ver ruimen zij hun kans een betere positie in de maatschappij te verwerven uitex-aard aanzienlijk." Drs. Steemei's, die lid is van de commissie voor het afnemen van het staatsexamen gymnasium, zal met ingang van 1 september in functie treden. C. J. Geerts, E. Bakker, R. Damo, N. J. Floor, M. Hoogduin, R. E. Koch, L. M. Koper, A. J. Nolles, E. Prins, W. Rijneke, A. Smeding, E. Visschex-, W. H. D. van der Waals, G. E. Allebé, M. W. van den Boom, A. H. F. Cohen Rodriques, M. E. Heubült. Opleiding Huisnaaister: M. J. A. van Ba- ren, G. J. P. C. van Bunder, M. Bijleveld, L. J. Floor, L. M. de Graaff, L. M. M. J. van Grinsven, M. A. Muis. H. M. Pletting, M. E. C. Rietdijk, W. Slaaf, J. M. Vergers, C. Wardenier, M. Rem. Opleiding Coupeuse: S. van Andel, A. M. C. de Jong, A. Kooyman, J. B. Kreeft, M. Molenbroek, M. E. van Os. Opleiding Kinderverzorgster: A. M B'ezcma, W. M. Boelsma, E. H. van den Broeke, M. Drommel, G. H. van de Leek, J. P. Schol, Th. W. Tassens Keiser, M. Wiebes, W. Wielart, E. L. van Wolf eren, L. Berken kamp, C. B. Brugman, E. Cluwen, C. Clu wen, M. Dozeman, H. M. Lammens, A. W. Mathot, A. J. Rijbroek. Voor leidster in koloniehuizen slaagden: E. H. v. d. Broeke, G. H. van de Leek, J. P. Schol, Th. W. Tjassens Keiser, W. Wielart, T. Cluwen, A. W. Mathot, A. Ch. Stol. Opleiding leerlingverkoopster: J. M. van den Bos, E. M. van den Bos, C. Kleen, M C. Lammens, M. M. Lenaarts. M. M. Loos S. C. Meyer, M. Robijn. S. C. Scheelings C. Veenstra, G. M. van de Woestijne. Vormingsklas: W. van Luipen, I. van Rossum de Chatel, A. Stapel,, J. C. Vis, E M. J. Waagmeester, F. van Weert. Opleiding Huishoudkundige: I. B. Bour- ce, C. A. Luyten. Huishoudkundige voor Inrichtingen: G A. Kooy, A. W. Parlevliet, M. R. de Veex-. Avondopleiding Kinderjuffrouw: E. M Benjamins, Th. T. E. F. van Delden, E Dijkstei-huis, L. Ashof, I. Hoogwoning, M Kleynhuis, G. Kramer, G. Poppe, W. M Snabel, J. M. C. Verhey, A. Willems. Bij de Staatsexamens voor de akte Na (lelares naaldvakken) slaagden de dames A. van Dusschoten, G. Sijbx-ing, D. Wildex-s C. W. van Wijnen, M. J. Penseel, en voor de akte Ns (lelares Kunstnaaldvak) slaag den de dames: Th. M. Brugman, J. van Oosten. Als de weersomstandigheden dit toela ten zal maandagmiddag de eerste zand- bouwwedstrijd voor kinderen van badgas ten en inwoners worden gehouden voor de leeftijdsgroep van zes tot en met zestien jaar. De wedstrijd zal plaats hebben op het Zuiderstrand tussen strandbedrijf 1 en la bij de Reddingspost. Er kan voor deze wedstrijd worden ingeschreven op donderdag, vrijdag en zaterdag aan het kantoor van stichting „Touring Zandvoort" op het Raadhuisplein, uitsluitend geduren de de morgenuren van negen tot twaalf urr. De jury zal bestaan uit de heer en mevrouw P. M. de Klein en de heer C. Kuyper. De tweede zandbouwwedstrijd zal op dezelfde plaats woi-den gehouden op 16 augustus. (Verkort weergegeven Bezoek aan de Grote Kerk. Mijn man is ondex-wijzer op Four Brook school, een privé-school in New Jersey, Amerika en wij zijn hier op vakantie met acht leer lingen van mijn man, allemaal jongens van twaalf en dertien jaar. Zij zijn opge wonden over alles in Europa en Holland. Zo wilden zij ook een bezoek brengen aan de Grote Kerk in Haarlem, vanwaar zo'n buitengewoon mooi uitzicht over een prachtige omgeving te genieten valt. Nu bleek dat zoiets slechts bereikbaar is voor gx-oepen van ongeveer dertig mensen. Ik vind dit belachelijk en doodzonde en het lijkt me toch echt wel dat daar iets aan gedaan kan worden. Ik hoop van hai-te als we volgend jaar weer komen want dit hopen we te doen zolang er een Groo- te Beer-studentenschip vaart dat we dan niet acht jongens teleur behoeven te stellen. MRS. I. DAMEN (Bij informatie bij de kosterij van de Grote Kerk bleek ons dat men in het va kantieseizoen van half juli tot september bepaalde uren voor bezichtiging van de Grote Kerk en de toren heeft bestemd. Het is nodig dat iemand van het personeel van de kosterij een bezoekende groep ver gezelt. Dit is buiten het seizoen voor klei ne groepjes niet goed mogelijk, zo verze kerde men ons. Overigens is hier wel iets aan te doen, a.ls men van te voren voor een bepaald uur een afspraak voor be zichtiging maakt. Red.) Dank zij het jeugdiamboerkorps werd Vijfhuizen een „dorp waar muziek in zit". Door de steun van de burgerij konden de jongelui instrumenten en uniformkleding aa.nschaffen. Regelma tig klinkt nu hun marsmuziek langs de dorpswegen. Hier maken de kinderen een muzikale avondwandeling langs de ringvaart. De drumband trad ook reeds met veel succes in Hoofddorp, Nieuw-Vennep, Badhoevedorp en Amsterdam op. De Koninklijke Nederlandse Redersver eniging heeft er op aangedrongen, dat de per 30 april 1960 ingevoerde beperking van de investeringsaftrek en de vervroegde af schrijving niet van toepassing wordt ver klaard op de zeescheepvaart evenals op de luchtvaart. De Redersvereniging heeft deze wens uitgesproken in een memorandum aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp betreffende de regelen van de vexwroegde afschrijving en de investeringsaftrek. De Redersvereniging betreurt, dat de maatregel van de minister en de staats secretaris van Financiën voor het gehele bedrijfsleven is getroffen en dat geen reke ning is gehouden met de bijzondere positie van de zeescheepvaart. Hierdoor wordt ook een sector getx-offen, waar voor het ont staan van spanningen als waartegen de maatregel is gericht, geen gevaar bestaat. De x-edersvereniging zegt dat continuïteit in de vex-vangingsprogramma's van de Ne derlandse rederijen een gebiedende eis is en dat deze continuïteit door de maatregel financieel ernstig wordt bemoeilijkt, en dit in een periode waarin binnen niet al te lange tijd een belastingherziening mag worden tegemoet gezien, welke, naar de Redersvereniging stellig verwacht, met de speciale positie van de Nedexdandse koop vaardij rekening zal houden. Advertentie Kurhaus Paviljoen. Op zondag 17 en maandag 18 juli zal het Parijse cabaret „Théatre des Ti-ois Baudets" in het Kux-- haus Paviljoen optx-eden. Aan het ditmaal geboden programma wordt medewerking verleend door Les Trois Menestrels, de chansonnière Pia Colombo, Sylvestx-e en Roger Comte, beide laatsten eveneens ver- tolkex-s van Franse chansons. Het Neder landse Dans Theater geeft van dinsdag 19 tot. en met vrijdag 22 juli zijn eerste pro- gi-amma in het Kurhaus Paviljoen. Advertentie RENAULT-agent tot DAUPHÏNE- bezitster: „Bevalt" uw wagen goed mevrouw Geweldig!! 2100 maal per dag meneer. Deze enorme voortplanting van de DAUPHINE dankt zij aan: Goedkope aanschaf, zeer goedkoop rijden, grote veiligheid, prachtige wegligging, ele gance enz. enz. Vraagt u eens geheel vrijblijvend proefrit en verdere gegevens bij de Hoofdagent: Wagenweg 166-168 - Tel. 12138 en 15056 De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillisement vex-klaard: T. J. Heerenmans, gx-ondwerker, en zijn echtge note G. E. HeerenmansDerlagen. Pres. Steinstx-aat 14, IJmuiden. Rechter-Commis- saris: Mr. N. Smits, en Curator: Mr. A. A. M. Leesbex-g, Vondellaan 20, Beverwijk; De vennootschap onder fix-ma J. Brouwer en Zoon, gevestigd en kantoorhoudend te Haax-lem, Bantamstraat 42, en de beheren de vennoten J. Brouwer Sr., wonende Ban tamstraat 42 te Haax-lem en J. Brouwer Jr., wonende Wouwex-manstraat 79 te Haax-lem. Recther-Commissaris: Mr. N. Smits. Cura tor: Mr. II. Jonker, Nieuwe Gx-acht 51 te Haarlem, en P. van Steijnen, handelaar in auto's en auto-onderdelen, Koudenhoim 50 x-ood te Haarlem. Rechter-Commissaris: Mx\ N. Smits en Curator: Mr. D. Rens, Jansweg 52, Haax-lem. Wegens het vex-bindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van D. Hoogkamer-, Bantamstr. 47, Haarlem, handelende onder de naam Deterha. Rechter-Commissaris: Mr. N. Smits en Curator: Mr. F. M. Oberman te Haarlem. Wegens het verbindend wox-den van de vijfde- tevens slotuit-delingslijst is geëin digd het faillissement van de Coöp. Spaar en Voorschotbank „Boaz", gevestigd te IJmuiden (uitgespr. bij vonnis van 13 ok tober 1936). Rechter-Commissaris: Mr. J. P. Petersen en Curator: Mr. F. v. d. Goot, Ged. Oude Gracht 65, Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opge heven de faillissementen van L. D. de Jon ge, houthandelaar te Hoofddorp (uitgespx-. bij vonnis van 6 november 1934) en van J. M. Kohlschein, schilder en sigarenwin kelier te Haarlem (uitgespx-oken bij vonnis van 10 maart 1936).

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5