Nederland moest in een rommelige match Zwitserland voor laten gaan België laatste van drie- landenontmoeting in Luik Ria van Velsen verdrongen van de top bij de rugslag Grote Prijs van Engeland voor Australiër Brabham Haarlemse tennis titels voor Kea Okker en Cees Nieland Eigenaardig incident bij 3000 m. steeple chase Éf „Aggressor" verrassend winnaar in Ascot Tweede team van HLTC naar overgangsklasse A Italië tegen Zweden in de finale Buytelaar kampioen bij de tennisleraren Talrijke valpartijen bij motorraces in Zandvoort Ijsvogel S snelste in Derby proef-prijs 11 «H» I kSlgf I Gisela Birkemeyer liep 80 m horden in 10.6 sec. Wereldrecord voor dames bij kogelstoten Nieuw Europees record polstokhoogspringen Op 100 meter was het wereldrecord vrijwel steeds in Nederlandse handen Nieuw Nederlands record van G err it Korteweg Andras Adam geschorst Europese zone D.C. Nederlandse tennisploeg tegen de Fransen Dodelijk ongeval bij jachtspringconcours Olympische hockeyploeg versloeg Batavieren Duitsers en Belgen trainden gezamenlijk MAANDAG 18 JULI 1960 De drielandenatletiekwedstrijd tussen België, Nederland en Zwitserland, die zondag in het Cointestadion te Luik werd gehouden, heeft voor de Nederlandse heren een bevredigend resultaat opgeleverd. Weliswaar moesten de Nederlanders het hoofd buigen voor Zwitserland, maar, en dat stemt tot voldoening, zij wisten de eindrush van Belgë te stuiten en zelfs nog met vijf punten verschil te zege vieren. De uitslag, 157 punten voor Zwitserland, 141 voor Nederland en 136 voor België laat wel zien dat er om elk punt is gevochten. Overigens was het een rommelige wedstrijd. Er was geen spoor van enige organisaie op de te kleine 350 meter lange sintelbaan, die met hoogteverschillen van 30 cm. of meer het maken van goede prestaties niet toeliet, terwijl de voortdurende druilerige regen de ruim 1000 toeschouwers tot op de botten deed verstijven. Zwitserland was superieur met acht overwinningen, terwijl een Nederlander zich zesmaal als eerste klasseerde, waarvan zelfs drie dubbele zeges n.l. op de 110 m. horden door Eef Kamerbeek en Peter Nederhand, bij het kogelstoten door Kees Koch en Kees van Wees en bij het speerwerpen door Joop Fikkert en Frans van der Heyden. België kwam eveneens zes maal tot een eerste plaats. De goede 10.000 meter van Frans Kunen en de eerste en tweede plaats by' het speerwcrpn deden de balans in ons voordeel doorslaan. Een eigenaardig incident deed zich voor bij de 3000 meter steeple chase dat Hein Cujé bijna een Nederlands record kost te. Aangezien de organisatoren zelf niet wisten of de laatste hindernis wel of niet in de baan moest staan, besloot een der officials maar naar eigen mening deze voor de aanstormende belg Gaston Roe- lants opzij te schuiven. Roelants finishte in dc fraaie tijd van 8.50.2., maar zijn Belgische record zal wel niet worden er kend. Hein Cujé heeft het echter aan de vertegenwoordigheid van geest van Jo Moerman te danken dat zijn 9.07.4 een nieuw Nederlands record werd, aangezien deze eigenhandig het obstakel weer op zijn plaats schoof. Bijzonder op dreef was de Rotterdamse koopman Kees Koch. Keer op keer over schreed hij de 55 meter grens en het was lachwekkend te zien hoe de jury van aan komst iedere keer als het projectiel door de lucht werd geslingerd door een angst schreeuw van het publiek van de jurytrap werd gejaagd. Koch bleef op dit nummer met een verste worp van 56,30 meter slechts 2 cm onder zijn Nederlands re cord en het was voor de derde maal dit seizoen dat hij boven de 56 meter kwam. Ook bij het kogelstoten verzamelde hij de meeste punten met 16.07 meter, en de fanatieke Amsterdamse kastelein Kees van Wees bezette met 15.84 meter de tweede plaats. Visser in vorm De zojuist uit Amerika teruggekeerde Henk Visser presenteerde zich op twee nummers, nl. het vèrspringen en de 100 meter. Rillerig in zijn trainingspak gesto ken sprong, de lange Amsterdammer slechts tweemaal. De eerste keers was het een soort van proefsprongetje met 7.01 meter, maar de tweede was raak: 7,67 en dat was ruim voldoende, want er kwam geen Zwitser of Belg meer aan te pas. Reeds eerder verraste Henk Visser met een goed gelopen 100 meter. Op het juis te moment uit de startblokken gekomen leidde hij tot 50 meter voor de rest van het veld. De Zwitser Heinz Müller, die reeds eerder 10,3 sec liep ging hem toen voorbij, maar de Belg Pote kwam toch ir i 1 /"'PPÜ v:., - UiM: .li:- Hein Cujé tijdens de steeple chase. Tijdens de Oostduitse atletiekkampioen- schappen, die in Berlijn werden gehouden, evenaarde Gisela Birkemeyer het wereld record op de 80 meter horden dames met een tijd van 10.6 sec. Het wereldrecord staat op naam van vier atletes: Zenta Kopp (Did), Galina Bystrova en Rimma Kosche- leva (beiden Rusland) en Norma Thrower (Australië). Tijdens de Russische atletiekkampioen- schappen, die in Moskou worden gehou den, verbeterde Tamara Press het wereld record kogelstoten tot 17,42 M. Het oude record stond met 17,25 meter reeds op haar naam sinds 26 april 1959. Irina Press zegevierde op de 80 meter horden in een tijd van 10.6 sec, zij even aarde evenals Gisela Birkemeyer zater dag deed in Berlijn daarmee het wereld record op deze afstand. Tijdens de Russische atletiekkampioen- schappen, die in Moskou worden gehou den, verbeterde Ianis Krasovski het Euro pese polsstokhoogspringen tot 4,65 meter. Het oude record stond sedert 20 juli 1959 op naam van zijn landgenoot Vladimir Bu- latov, met 4,64 meter. niet verder dan de derde plaats. De 110 meter horden was natuurlijk voor de Eind- hovense tienkamper Eef Kamerbeek, die geen last meer heeft van zijn liesblessure. Peter Nederhand ofschoon hij tweemaal uit zijn ritme raakte door een omgegooide horde bereikte in 14,8 een fraaie tweede plaats. Sensationeel was ongetwijfeld de 800 meter heren. De 18-jarie Jan van Uden, die zich de beschamende les van Ensche- A tletiek de herinnerde, ging zo hard als hij kon van start en had na 400 meter een voorsprong van bijna zes meter op de wereldrecord houder Roger Moens en de Zwitserse crack Christian Waegli. Het was dapper van de jonge Van Uden, maar het toonde toch ook zijn gebrek aan inzicht. Wat hij nu in het Cointe-stadion deed, de eerste 400 meter in 51 seconden lopen, had hij in de langzame wedstrijd van Enschede moeten doen. Hier tegen klassemensen als Moens en Waegli, had hij vooruit kunnen weten dat de eerste ronde in ongeveer 53 seconden zou gaan en dan was het zaak geweest bij te blijven, in weerwil van de sterkere eindsprint van zijn tegenstanders. De race had nu meer weg van een serie tijdens de Olympische Spelen. Tol betalen Na die voor Jan van Uden zo fatale eer ste ronde hij moest uiteindelijk met de vijfde plaats genoegen nemen trokken de Belg en de Zwitser met geweld naar voren en ze hadden hem na 600 meter te pakken. Roger Moens toonde toen zijn grote klasse en ging in hetzelfde hoge tempo door. Het werd een wereldtijd van 1 minuut 46.7 seconden terwijl Christian Waegli met vijf meter achterstand in 1 min 47,8 sec tweede werd. Van Uden moest enkele meters voor de finish zelfs de Rotterdammer Aad Steylen nog voor laten gaan. De race over 10.000 meter is snel ver teld. Frans Kunen bleef de leidende Bel gen Van Praet en Vanderhoeven tot 4 ronden voor het einde volgen. Toen ging hij beiden voorbij. Drie ronden voor de finish versnelde hij zodanig dat de Belgen los waren en het was frappant te zien hoe Kunen, die Nederland in Rome waar schijnlijk op de marathon zal vertegen woordigen, op soepele wijze de laatste 1200 meter er uit „draaide". Joep Delnoye stelde teleur op de 5000 meter. De Wever uit Vaals werd na 3000 meter in 8 min 31 sec door de Belgen Allonsius en Leenaert losgelaten en moest Henk Visser bij een van zijn sprongen. zelfs de derde plaats nog aan de zwitser Von Wilier laten, die met 14.29.8 voor een nieuw nationaal record zorgde. Delnoye bleef met 14.53.8 ver beneden zijn normale vorm. Jan Parlevliet zojuist genezen van een hardnekkige beenblessure, liep zijn eerste internationale race van het jaar. Tot de vijfde horde had hij de leiding, maar toen moest hij de Zwitser Allemann en de Belg Lambrechts laten gaan. De Haagse land bouwkundige ingenieur had niet 't uithou dingsvermogen om te kunnen blijven vol gen. Op de l.vOO meter had sergeant majoor administrateur Meindert Blankenstein de zelfde taktiek als in Frechen toen hij tij den de landenwedstrijd Duitsland-Neder- land zo'n formidabele 3.45,1 liep. Bij het uitkomen van de laatste bocht wilde hij de leidende Belgen Allaert en Roger Ver- heuen voorbij, maar deze hadden meer in hun mars. Het werd een verwoed gevecht tot 100 meter verder Allaert zegevierde. Blankenstein eindigde in dezelfde tijd nl. 3 min 52,8 sec als Verheuen. Het speêrwerpen dat door een eerste en een tweede plaats de onzen eigenlijk de eindzege schonk was van matig gehalte. Hoe kon het anders op het doorweekte veld. De 4x100 meter was voor de snelle Zwitsers in 41,8 sec. en ofschoon Smit, Dirks Bruin en Visser door prima wissels tot dezelfde prestatie kwamen, was het ver schil toch wel duidelijk. Op de 4x100 meter gebeurde een inci dent dat Nederland bijna de tweede plaats had kunnen kosten. Zwitserland leidde met de laatste loper Wagli met tien meter verschil op België, toen Roger Moens in de baan kwam. Iedereen verheugde zich op een verschrikkelijke spurt van de Belg, maar het was niet meer nodig want Wagli liet het stokje vallen en toen was er voor Roger Moens geen vuiltje meer aan de lucht. Aggressor, de vijfjarige hengst van de Brit Sir Harold Wernher, heeft zaterdag de Engelse bookmakers een onaangename verrassing bezorgd door voor de grote fa voriet Petite Etoile als eerste te eindigen in de King George VI en Queen Elizabeth stakes, een race gedoteerd met 23.345 pond sterling. Ruim een maand lang heeft Ria van Velsen zich de snelste ter wereld op de 100 meter rugslag kunnen noemen. Ria verbeterde op 12 juni van dit jaar in Leip zig het wereldrecord van de Amerikaanse Carin Cone van 1 min. 11,4 sec. tot 1 min. 11 sec. rond en op de tiende van deze maand bracht ze in Maastricht het record zelfs terug tot 1.10.9. Maar deze laatste tijd heeft echter slechts een week stand gehouden. Zwemmen Tijdens de kampioenschappen der Ver enigde Staten in Indianapolis won het 17- jarige Amerikaanse meisje Lynn Burke zondag de 100 meter rugslag in de onwaar schijnlijk lijkende goede tijd van 1 min. 10 sec. Lynn Burke, die vrijdag reeds het wereldrecord 200 meter rugslag op haar naam bracht, had tot nu toe voor de 100 meter als beste tijd 1 min 11,2 sec. Het wereldrecord op de 100 meter rug slag dames is vrijwel steeds in Nederland se handen geweest. Willy den Turk plaat ste zich in 1927 als eerste Nederlandse op de recordlijst met een tijd van 1 min 22,0 sec. Zij werd opgevolgd door zus Braun, die tot 1 min 21 sec. kwam. Na een onder breking van vier jaar, waarin een Engel se, Australische en Amerikaanse zwem ster domineerden, kwam de grote tijd van Rie Mastenbroek, die in de periode 34-36 het record terugbracht tot 1.15.8. Van 1936 tot 56 bleef het record in bezit Tijdens de kringkampioenschappen van de kring Den Haag heeft Gérrit Korteweg (DZV) zondag in het Zuiderparkbad een nieuw Nederlands record gevestigd op de 100 meter vlinderslag. De tijd was 1 mi nuut 5,5 seconde. Het oude record stond reeds met 1.06.2 op zijn naam. Hij vestig de dat op 3 juli jl. in Amersfoort. van Nederlandse meisjes: Nida Senff was tot 1938 de snelste met 1.13.6, Iet van Feggelen haalde daar nog 0,7 sec. af en op 22 september 1939 kwam Cor Kint in Rotterdam tot de historische tijd van 1 min. 10,9 sec. Deze tijd bleef onaantastbaar tot 1956 toen de FINA besloot slechts tijden ge maakt op 50 meter- of 55 yardsbanen als wereldrecord te erkennen. Het duurde tot 10 juli van dit jaar, eer Ria van Velsen er in slaagde weer op dezelfde hoogte te komen als Cor Kint. V' Tennis Het tweede team van de Haarlemsche LTC heeft het goede voorbeeld van het eerste en vierde team gevolgd en door een 7-2 zege op Thor RW 4 promotie naar de overgangsklasse A verkregen. Waar dige competitiegeschenken bij het 75-jari- ge bestaan. Dit promotieduel was al meer dan eens uitgesteld en men vond het niet verant woord dit nogmaals te doen, hoewel het weer zondag geen tennis gedoogde. Het was aanhoudend staken en weer beginnen en deze gang van zaken bleef niet zonder invloed op het spel. Tom Okker speelde tegen Blommendaal een voortreffelijke single met een goede forehand en sterk netspel en dit leverde de eerste zege op; 6-2, 6-3. Hans Steffelaar zorgde voor sen satie door tegen De Boer twaalf games achter elkaar te winnen. Hij keek in de eerste set tegen een 5-0 achterstand op, won niettemin de set met 7-5, nam toen in de tweede set een 5-0 voorsprong, om ten slotte met 6-2 zijn partij te winnen. Van Welie startte stroef, verloor de eer ste set met 6-2, doch kwam hierna op dreef en zegevierde met 6-1 en 6-2. Me vrouw Steffelaar was in de eerste set te gen het tactische spel van haar tegen standster Ohl niet opgewassen (2-6) dic teerde in de tweede set en bracht de score weer in evenwicht (6-0), om na driemaal onderbreking via 4-4 met 6-4 te verliezen. Mej. E. Randag won haar single met 6-3 en 6-2 van mevr. Herman en toen mevr. Steffelaar en Okker hun dubbel tot een goed einde brachten (6-2, 4-1, 4-5, 7-5) was de Haarlemse zege een feit en staakte men het damesdubbel. Thor RW gaf het tweede gemengd dubbel en het herendub- bel gewonnen. De Hongaarse Davis-Cupspeler Andras Adam, die eveneens uitkomt onder de naam Stolpa, is in staat van beschuldi ging gesteld wegens vermeende smokkel- praktijken. De Hongaarse Tennisbond heeft hem, hangende het gerechtelijk on derzoek, geschorst. Wereldkampioen Jack Brabham is za terdag op het circuit van Silverstone win naar geworden van de race om de Grote Prijs van Engeland, de zevende van de elf wedstrijden, die meetellen voor de com petitie om het wereldkampioenschap-cou reurs. De Australiër reed met zijn Cooper de 362 km (225) mijl) in 2 uur 4 min. en 26 seconden, met een gemiddelde snelheid van 174,86 km/uur. John Surtees, wereldkam- pioen-motorrijden, werd tweede en Innes Automobilisme Ireland, eveneens een Brit, derde. Beide startten met een Lotus. De uitslag was: 1. Jack Brabham (Austr), Cooper, 362 km in 2.04, 21,6 (gemiddelde snelheid 174,880 km/u); 2. John Surtees (G.B-), Lotus, 2.05,14,2 (gemiddelde snel heid 173,77 km/u); 3. Innes Ireland (G.B.), Lotus, 2.05,42,0 .gemiddelde snelheid 172,84 km/u.); 4. Bruce McLaren (Nieuw-Zeeland) Coopers, op een ronde; 5. Tony Brooks (G.B-), Cooper, op een ronde. De Brit Gra ham Hill reed met zijn BRM de snelste ronde (4,7) in 1.34.04, met een gemiddelde snelheid van 179,632 km/u. Het was de vierde achtereenvolgende Grand Prixe-overwinning van Brabham in dit seizoen. Hij triomfeerde namelijk ook al in de races om de Grote Prijzen van Ne derland, België en Frankrijk. Brabham nam onmiddellijk na de start de leiding en leek aanvankelijk een ge makkelijke zege te gaan behalen. Want de Zweed Bonnier (BRM), de Schot Ireland (Lotus), McLaren (Cooper) en de voortref felijk rijdende Surtees (Lotus), die felle duels leverden om de tweede plaats, kre gen in de eerste 225 km geen enkele kans om hem te bedreigen. Maar toch kon de Australiër zich niet handhaven. Uit de achterhoede was name lijk langzamerhand de grote pechvogel van de dag, Graham Hill (BRM), opgerukt en in de 55ste ronde nam de Brit, die zijn achterstand had opgelopen door een aan rijding bij de start maar zich met onder meer een snelste ronde (moyenne 179,632 km/u) prachtig herstelde, tenslotte de lei ding over.. Behoudens het dames-enkel- en dubbel spel in de B-afdeling, heeft het door de regen langgerekte toernooi om de Haar lemse tennistitels zaterdag met de finales van het A-toernooi zijn beslag gekregen. Cees Nieland heeft zijn titel in het he ren-enkelspel onbedreigd kunnen prolonge ren. Zijn finale-tegenstander, Henk Reus, de eerste single-speler van de HLTC, had weinig vat op het korte, aanvallende spel van de Haarlemse kampioen die met 6-3 en 6-2 zijn tweede titel behaalde. Een „come-back" op jeugdige leeftijd noemde de voorzitter van het district Haarlem, de heer T: Rogmans, bij- de prijsuitreiking de herovering van de titel damesenkelspel door Kea Okker. In 1957 behaalde Kea voor het eerst het kam pioenschap, maar moest in de twee vol gende jaren de titel- aan mej. J. v. d. Duim laten. Helaas kon mej. Van der Duim haar titel niet verdedigen en stond de nieuwe Haarlemse kampioene in de eindstrijd op de banen van de Haarlemse LTC, tegen over haar club- en teamgenote, de jeugd kampioene Yvonne Harms. Mej. Okker kwam stroef op slag, verloor de eerste set met 6-1, maar herstelde zich voortreffe lijk en won gedecideerd met 6-2 en 6-0 de volgende sets. De eindstrijd van het damesdubbelspel was een HLTC-aangelegenheid. Kea Ok ker en Yvonne Harms, in het enkelspel eikaars tegenstandsters, in het dubbel el- kaars partners, duelleerden met de dames Ottolini en Steffelaar, die ondanks hun gro te routine toch niet tegen de jeugd opge wassen bleken. De eerste set leverde een ruime zege op voor het duo Okker-Harms (6-1) en de tweede set dreigde even eenzij dig te verlopen toen de dames Steffelaar en Ottolini voor een 5-0 achterstand geplaatst werden. Maar dit voelden de dames toch als een aanslag op hun prestige en in de vijf volgende games stonden zij niets meer af; 5-5. Maar de beslissende set kwam niet, Kea Okker en Yvonne Harms brachten tij dig de opmars tot staan en wonnen uit eindelijk met 7-5. Dubbelspel Een levendige, boeiende strijd vormde zaterdagmiddag op Wimbledon in Over- veen, het herendubbelspel tussen Hans Steffelaar en Tom Okker en de titelhou ders Cees Nieland en Ton Den Hartog. Men speelde spontaan, zonder terughou dendheid, zeer gevarieerd, met „grandio ze" missers, maar evenveel zeer fraaie slagen die door de toeschouwers aanhou- MMMjHiii Ria van Velsen De wedstrijd tussen Groot-Brittannië en Italië (halve finales van het toernooi om de Davis Cup, Europese zone) is za terdag geëindigd met een 4-1 overwinning voor Italië, dat vrijdag al een beslissende 3-0 voorsprong had. De laatste twee enkelspelen waren lou ter „demonstratie-partijen". Vooral de Italianen maakten er een grapje van. Zij arriveerden tot enthousiasme van het publiek op Wimbledon met bolhoeden en typisch Engelse parapluies. De Britten scoorden hun enige tegen- punt in het voorlaatste enkelspel. Bobby Wilson versloeg namelijk de Italiaanse reserve Sergio Tacchini met 3-6, 6-3, 8-6 en 6-2. De Italiaan Nicola Pietrangeli won daarna in drie sets van de Welshman Mike Davies: 6-4, 6-3, 6-4. In de tweede halve finale (Europese zone) heeft Frankrijk beide laatste enkel spelen van de wedstrijd tegen Zweden ge wonnen, waardoor de eindstand is gewor den 3-2 in het voordeel der Zweden. Pierre Darmen versloeg Sven Davidson met 6-2, 6-8, 9-7, 6-4 en Robert Haillet won met 9-7, 6-3, 6-1 van de Zweedse reserve, Ter sten Johanssen. Kea Okker dend geapprecieerd werden met een ap plaus. Hans Steffelaar en Tom Okker begon nen moeizaam en Nieland en Den Hartog liepen uit tot 3-1. Doch hun jeugdige te genstanders kregen meer vastheid en via 4-4 en 4-5 wonnen zij ten slotte de set met 7-5. Wat te lichtvaardig startten de win naars in de tweede set en de titelverde digers namen een 4-1 en 5-2 voorsprong die voldoende bleek om de winst na het herstel van Okker en Steffelaar (5-4) vei lig te stellen; 6-4. In de beslissende set namen Steffelaar en Okker door tempo en sterk netspel waarbij talloze smashes gelanceerd wer den, de strijd voor een goed deel in han den. Nieland en Den Hartog verspeelden hun service-games en met 6-2 werden zij als kampioenen onttroond. Voorzitter T. Rogmans dankte bij de prijsuitreiking de jubilerende vereniging WOC en in het bijzonder wedstrijdleider H. Abma, voor de perfecte organisatie Met de beker ontving kampioen Cees Nie land een inschrijfformulier voor de natio nale kampioenschappen. De winnaars van de enkelspelen kregen bovendien van de voorzitter van WOC een extra prijs aan geboden. Zaterdag werd nog een eindstrijd ge speeld van het jeugdtoernooi. Van Wal- sem versloeg met 8-6, 4-6 en 6-2 zijn te genstander Smuling en won het B-toer nooi. M. Buytelaar heeft het Nederlandse kampioenschap enkelspel van de tennis leraren gewonnen door in de finale van het toernooi, dat de Vereniging van Ne derlandse Tennisleraren heeft gehouden op de banen van het gemeentelijke sportpark in Hilversum, S. G. Parlevliet te ver slaan met 6-4, 8-6, 6-3. De titel in het dubbelspel kwam aan H. Hemmes-Th. Dekkers, die in de eindstrijd met 6-4, 6-3, 6-2 wonnen van Bela Simon-J. Schuuring. Joop de Mos was zoals gemeld door ziekte niet in staat mee te doen. De loting voor het jaarlijkse tennistour- nooi op overdekte banen om de Koning Gustaafbeker heeft tot het volgende resul taat geleid: eerste ronde: PolenFinland, NoorwegenDuitsland; tweede ronde: De nemarkenBelgië, ZwedenWinnaar Po lenFinland, Italiëwinnaar Noorwegen Duitsland, NederlandFrankrijk. De winnaars van de wedstrijden in de tweede ronde zullen uitkomen in het fina- letournooi. De pech voor Graham Hill was echter nog niet compleet. Zeventien ronden ach tereen bleef hij voor op Brabham tot op 18 km voor de finish. Toen vloog hij uit een bocht en was uitgeschakeld. Gelukkig werd hij daarbij niet gewond. Brabham finishte daarne als eefste, voor Surtees, die in de slotfase verrassend naar voren was gekomen. De Britse merken waren superieur in deze 13de race om de Grote Prijs van Enge land op het circuit van Silverstone. Zelfs de Ferrari's, die zes jaar achtereen won nen, kregen ditmaal geen enkele kans om de strijd te beïnvloeden. Halverwege de race hadden zij zelfs al een ronde achter stand. Ne de race om de Grote Prijs van Enge land is de stand in de competitie om het wereldkampioenschap-coureurs: 1. Brab ham (Australië), 32 punten; 2. McLaren (Nieuw-Zeeland), 27 punten; 3-4. Moss (G.B. en Ireland (G.B.), beiden 11 punten; 5. Gendebien (België), 10 punten. M otorsport Het grote succes dat de KNMV boekte met de races voor standaardmotoren op net circuit van Zandvoort op 8 mei was aanleiding dat men zondag deze races nog maals organiseerde. Ook nu weer werd een summum aan spanning en sportiviteit bereikt. Slechts 2000 toeschouwers waren getuigen van deze wedstrijden die onder uiterst ongunstige weersomstandigheden, vrijwel de gehele wedstrijd stroomde de regen neer, werden verreden. Het spek gladde circuit vergde het uiterste aan voor zichtigheid va*n de rijders en drukte de snelheid aanzienlijk. Talrijke valpartijen waren het gevolg van de gladheid van het wegdek die alle echter met onbeduidende verwondingen afliepen. Ruim zeventig rijders namen aan de wedstrijden deel, ingedeeld in vijf klas sen die ieder twee manches van vijf ron den moesten rijden. De uitslagen luiden: Klasse E tot 250 cc: 1. Arends, NSU 250 cc, 39 pnt., snelste ronde 93 km p. u. 2. Hogervorst, Ardie 200 cc, 38 pnt. Klasse D tot 250 cc: 1. Bunnik, NSU 125 cc, 38 pnt., snelste ronde 96 km p.u. 2. De Graaf, MV Augusta 175 cc, 38 pnt. Klasse C tot 300 cc: 1. Van Vliet, Adler 250 cc, 40 pnt., snelste ronde 99 km p.u. 2. Niessen, Adler 250 cc, 37 pnt. Klasse B 1000 cc: 1. De Vries, Norton 600 cc, 38 pnt., snelste ronde 103 km p.l. 2. Keessen, BMW 500 cc, 36 pnt. Klasse A tot 650 cc: 1. H. Spahn, BMW 500 cc, 40 pnt., snelste ronde 107 km p.u. 2. Bijl, Velocette 500 cc, 38 pnt. Koersen op Duindigt De uitslagen van de zondag op Duindigt ge houden rennen luiden: Grande Lolotteprijs 1. Spoetnik; 2. Cold Water; 3. Phrolic. Winn. 1.80; pl. 1.20, 1.60, 1.30; gek. 6.90; cov. 5.30. "Gouden Zweep (2400 m.): 1. Altai 2.35.3; 2. Talisman; 3. Comet. Winn. 1.30; pl. 2.30, 1.40; gek. 4.50; cov. 6.40. De Hoefslag Wisselbeker: 1. The Serpent of Iran 2.14.1; 2. Staatsgeheim; 3. Heraut. Winn. I 3.70; pl. 1.70, 1.90; gek. 1.30; cov. 3.80. Trocprijs (1350 m.): 1. Mystic Boy 1.24.7; 2. Good Books; 3. Raden Mas. Winn. 3.30; pl. 1.60, 2.80, 2.90; gek. 12.50: cov. 10.00. De uitslagen van de gehouden draverijen lui den: Vorstin Marie-prijs (2540 m.): 1. Young Aune 1.31.5; 2. Xonacatepec; 3. Xanthia S. Winn. ƒ6.00; pl. 2.20. 2.70. 1.60: gek. 39.20; cov. 9.90. Willy Quettrville-prijs (2100 m.): 1. Walnut Erebus 1.27.3; 2. Valeur; 3. Winnifred. Winn. ƒ6.60; pl. 2.80, 2.20, 2.60; gek. 17.40; cov. 6.70. Schatulle-prijs (2100 m.): 1. Walter Pluto 1.27.3: 2. X Mieke Hollandia; 3. Van H. Winn. 2.50; pl. 1.40, 2.00, 1.80; gek. 7.10; cov. 6.00. Derbyproef-prijs (2100 m.): 1. Ijsvogel S 1.25.9; 2. Yberfloete; 3. Yemen. Winn. 3.10; pl. 1,50, 1.60, 1.60; gek. 7.30: cov. 6.70. Elly Brooke-prijs (2100 m.): 1. Vita Kunley 1.24.5; 2. Vainqueur; 3. Very Nice. Winn. ƒ3.60; pl. 1.40. 1.40, 1.70: gek. 4.10; cov. 5.00. Cavalcade-prijs (2100 m.): 1. Typhoon 1.22.5; 2. Sammy Mars: 3. Theo Messidor. Winn. 13.20; pl. 1.50, 1.50, 1.10; gek. 3.10: cov. 3.60. Totalisator-omzet 142.707.50. Zaterdag had bij een jachtspringcon cours in Hamburg een ongeluk met dode lijke afloop plaats. Bij het nemen van een hindernis met zijn paard Kastanie, kwam de 19-jarige Duitser Peter Steaven zo on gelukkig ten val, dat zijn paard bovenop hem viel. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis bezweek de Duitser. Zijn long was doorboord. Hoekey Het voorlopig Nederlands Olympisch hockey-elftal heeft op het terrein van Til burg in een oefenwedstrijd een overwin ning met 1-0 (rust 0-0) behaald op de Batavieren. Het enige doelpunt in deze matige, onder aanhoudende regen ge speelde wedstrijd werd twee minuten na de rust gescoord door Van Vroonhoven uit een voorzet van De Beer. De Olympische hockey-selectieploegen van West-Duitsland en België hebben het afgelopen weekeinde een gezamenlijke trainingsbijeenkomst gehouden in Brussel, waarbij ook enkele vriendschappelijke ontmoetingen werden gespeeld. Zaterdag speelde België" A in een wed strijd over 3 x 25 minuten met 1-1 gelijk tegen West-Duitsland B en won Duitsland A met 2-0 van België B. De uitslagen van zondag luiden: Duitsland B - België B 2-1 (rust 1-1 (rust 1-0). De gezamenlijke training werd zondag besloten met twee oefenwedstrijden. De A-ploegen van beide landen speelden tegen elkaar gelijk (1-1), het duel der B-teams werd door Duitsland met 2-1 gewonnen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11