&JMOGRAF ff AUOGRAFv u 11 Zestig jongens begonnen - in de regen - aan Muggenronde Ja Speeltuin „Buitenrust" viert 25-jarig bestaan Leger des Heils kreeg nieuwe zaal in Haarlem-Noord GARAGE DEN HOUT Ook u kunt het leven aan! Twee concerten in Zandvoort Historisch! A G EN DA Haarlem 4 Ballograf Cottink normaal vulling f 0,95 Ballograf Magnum langschrijf vulling f 2,25 P. J. Debets nam afscheid van Rijkskweekschool Jubileumwedstrijd van Haarlem eindigde in een spannende draw Kort nieuws Burgerlijke Stand van Haarlem Drie jongemannen na vechtpartij ingesloten L. F. Stoute koninklijk onderscheiden Jeugdtoernooi van O.G. Jongeman bij ruzie door winkelraam geslagen Onder invloed achter stuur Inbraak in woning aan Krullenlaan Examens V elsen-IJ muiden Beverwijk MAANDAG 18 JULI 1960 HAARLExMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIE i Tussen twee fikse regenbuien door zijn vanmorgen de deelnemers aan de zesde Haarlemse Muggenronde van start gegaan. Dat ge beurde om tien minuten voor half tien, twintig minuten later dan in het officiële draaiboek van de Tour stond aangegeven. Maar die vertraging was alleszins be grijpelijk omdat de meeste jongens en leiders even een paar stortbuien hadden afgewacht voor zich naar dc startplaats aan de Planetenlaan in Haarlem-Noord te begeven. Tegen half negen waren ze er toch bijna allemaal en met man en macht begon men toen aan het inladen van de laatste vrachtwagens, die dc per soonlijke begage van de zestig jongens zouden ver voeren. Toen ook begon de bemanning van de cantinewagen van de Bescherming Bevol king al haar nut te bewijzen, want de verregende Tourleider Huug van Hulst kikkerde na zijn kopje hete koffie zicht baar op en hij verscheen monter aan de start om zijn laatste aanwijzingen te ge ven. De manier waarop een startschot gelost dient te worden behoefde hij overigens niet duidelijk te maken, want deze plech tige handeling werd verricht door hoofd commissaris A. L. de Boer, die de jon gens in een kort toespraakje een beste reis toewenste en vervolgens de trekker van het pistool overhaalde. Er volgde een knalletje en dat betekende voor de jon gens het begin van de 600 km. lange fiets tocht door Nederland. Via de Rijksstraatweg en de Schoter- weg bereikte de karavaan met Muggen- truidrager Gerard Rosenhart voorop het centrum, waar de belangstelling, vooral in de omgeving van het Houtplein, bijzonder groot was. Begeleid door een groot aantal motor agenten reed men via de Dreef naar de grens van Heemstede, waar de laatste ouders hun jongens stonden na te zwaaien en waar de Heemsteedse politie de stoet al opwachtte. En toen waren de jongens eigenlijk pas „echt" weg. De banden met thuis waren verbroken, ze waren Tourren ners geworden. Vanavond arriveren de jongens na een 121 km. lange rit in Den Bosch, waar zij in het stadion „De Vliert" een klasse- men tswedstrijd zullen verrijden om uit te maken wie eventueel de Muggentrui van Gerard Rosenhart zal mogen overnemen en welke jongens dinsdag de oranje lei derspetjes van de coureurs uit de Amster- damsebuurt zullen opzetten. De Haarlemse hoofdcommissaris van politie, de heer A. L. de Boer, loste vanmorgen het startschot voor de Muggenronde. Vorige week heeft de heer P. J. Debets zijn laatste les als leraar wis- en natuur kunde aan de Rijkskweekschool in Haar lem gegeven, daarmee een periode van 47 jaar dienst aan het onderwijs afsluitende met het oog op het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Op enkele beginjaren bij het lager on derwijs na heeft de scheidende leraar zich hoogst verdienstelijk gemaakt voor de onderwijzersopleiding, gedurende meer dan twintig jaren aan de Da Costa-kweek- school in Bloemendaal, sinds de tijdelijke sluiting van deze school in 1942 aan de Rijkskweekscholen te Utrecht (slechts korte tijd) en Haarlem. Hoezeer de degelijke, pittige lessen van de heer Debets aan de onderwijzers en de leerlingen van de hoofdakteopleiding gewaardeerd werden is gebleken tijdens de afscheidsbijeenkomst in de laatste les. Inspectie, oudercommissie, schoolleiding, docenten, oud-collega's en leerlingen van beide Kennemer scholen getuigden met cadeaus van hun grote dank, hun respect en hun bewondering voor de volhardende arbeid van de scheidende docent. Advertentie Wat een heerlijk gevoel tegen het leven opgewassen te zijn. U krijgt dit gevoel door het regelmatig gebruik van NEUROTONIC, zenuwkalmerend, niet verdovend, maar genezend. VINOBASIS N.V. AMSTERDAM In het kader van de feesten t.g.v. haar 50-jarig bestaan speelde Haarlem zaterdag en zondag een tweedaagse jubileumwed strijd tegen de vrij sterke Leighton Town Buzzard Cricket Club. Zaterdag, met prachtig weer, werd Haarlem, dat Paul Maas miste, naar de wickets gestuurd, waarbij voor het eerst na lange tijd het batten eens los kwam. Van Dok en Voogd begonnen met 42 op het bord te brengen, waarvan Van Dok 32 (5x4), Onkenhout (16) verleende steun tot 62, waarna Slagter in een fraaie innings (53) en Voogd (48) de score naar 157 voor 4 brachten. Er moesten toen in snel tempo runs ge maakt worden, hetgeen een kolfje naar de hand was van Thoden van Velsen (14 not out, waaronder de verste 6 ooit op dit veld geslagen), W. Peschar, die met een aantal fraaie stroken 20 scoorde, en vooral van R. Schlatmann, die het genoegen smaakte zijn half-century te scoren en not out bleef. Max Maas sloot daarna op 246 voor 7. Het Engelse bowlen bleef steeds zuiver, met Bennion (354) en Gunn als uitblin kers, maar het fielden was bij hen in deze innings bijzonder zwak, wicketkeeper Gil bert uitgezonderd. Een stand van 3 voor 42 was bij Leigh ton T.B.C.C. zeker niet hoopvol, maar tot de laatste man is dit team een sterke bat- tingside, want door het feit dat niet min der dan 9 man in de dubbele cijfers kwa men kon zondagmiddag captain Clements toch nog op 247 voor 9 sluiten. Turner en Weekes als nrs. 8 en 9 werden beiden met 41 runs topscorer. Na het vermoeiende fielden van de Engelsen was deze score een knappe prestatie. Haarlem miste Paul Maas zeer in de aanval en had enige han dicap omdat zij zondag tijdens de regen in het veld stond. M. Maas 261, v. Alphen 267, Th. v. Velsen 329, Dok 155 en Voogd 18 namen de wickets. Slagter deed 2 goede vangen, Peschar maakte 3 slacht offers achter het wicket. Voor beide partijen restten toen nog een m k 2 uur. Dit was de gelegenheid voor W. Peschar (14) en in het bijzonder Rhoden van Velsen om eens goed te gaan hitten. Laatstgenoemde sloeg een geweldig harde 55 (6 x 4, 1 x 6) bijeen, waarbij Dunkley, die in de eerste innings zeer goed had ge- bowled, in 2 overs voor 30 runs ging. Op 116 voor 9 sloot Maas, waarna Clements zijn mannen opdracht gaf van de runs te gaan. Ondanks vooral een zeer knappe 32 not out van Tonnadire lukte het niet om het totaal te bereiken; op 97 voor 5 was de tijd verstreken, vooral door zorgvuldig bowlen van M. Maas. W. Peschar 122 en v. Alphen 233 waren eveneens niet ge makkelijk weg te slaan. Vermeld moet nog worden dat het fiel den van L.T.B.C.C. in de tweede innings stukken beter was, en dat in de tweede spell Bennion met 419 wederom de suc cesvolste bowler was. Opvangcentrum voor kampeerders. Het vorige week geopende opvangcentrum voor kampeerders aan de Zeeweg in Bloe mendaal heeft afgelopen weekeinde 72 kampeerders met caravans en tenten ge herbergd. Afgesloten. Wegens herstelwerkzaam heden is met ingang van dinsdag de Wilde- mansbrug bij de Bakenessergracht in Haarlem voor het verkeer afgesloten. ■f Hü Onder auspiciën van stichting „Touring Zandvoort" hadden in het afgelopen week einde een ..tweetal concerten plaats. Het eerste werd vrijdagavond gegeven' in de Hervormde kerk te Zandvoort door het Haarlem's Da'messtrijkkwartet. De be langstelling ervoor was uitermate gering, nog geen twintig toehoorders waren er getuige van. Voor een groot deel is dat waarschijnlijk ook te wijten aan een te geringe reclame. De Haarlemse dames musiceerden met overgave. In de sfeer volle omlijsting van het eeuwenoude kerk gebouw met zijn fraaie akoestiek kwam hun spel op mooie wijze tot uiting. Het is wel zeer te betreuren, dat zo weinigen deze avond, die muzikaal veel te genieten schonk, medemaakten. Het blijkt nog steeds in Zandvoort een buitengewone toer in het seizoen belangstelling te wekken voor gebeurtenissen op hoger cultureel niveau. Het tweede concert had plaats in de muziektent op het Raadhuisplein, zater dagavond j.l., door het Franse studenten koor uit Montpelliei-, optredend onder de naam „Choral Universitaire de Montpel- lier." Er was voor de Franse gasten een zeer grote belangstelling en het uit 50 dames en heren bestaande koor, gekleed in de fleurige folkloristische kledij van de landstreek, oogstte bij het verschijnen in de muziektent een warm en spontaan applaus. Het blijft ons echter een raadsel waarom men in plaats van op het drukke, roezemoezige Raadhuisplein, voor dit ge beuren de muziektent niet op het stille, rustige Gasthuisplein plaatste, hetgeen oorspronkelijk ook was aangekondigd en waar deze zang ongetwijfeld veel beter en mooier tot zijn recht zou zijn gekomen. Er lag ons inziens tegenover het koor iets onhoffelijks in, de zangers en zangeressen te laten optreden omgeven door het ru moer van het verkeer, waardoor veel van de schoonheid verloren ging en men vlak bij de tent moest staan, om althans nog iets te kunnen genieten van deze kostelijke zang. Advertentie W. VOET EN ZONEN Grote Houtstraat 165 Tel. 12136 BEVALLEN van een zoon: 15 juli: R. DrogtropSmit, C. M. C. de Muinck— Zuidweg, H. J. GorterKleijn; 16 juli: L. Pieters—Seidel, H. M. A. Spruijt—Rijbroek. BEVALLEN van een dochter: 15 juli: W. J. de WolfRan. OVERLEDEN: 14 juli: M. H. Vernout, 6 j., Kleverperkweg. J. C. M. Weustink—van Vlijmen, 79 j., Wagenweg. M. de Rooij, 5 m., Kamperlaan. 15 juli: J. Tetthof—Liet- hoff, 73 j., Jansstraat. A. J. van de Reep Hube rs, 67 j., Haarl.liedestraat. W. van den Berg, 85 j., Iordensstraat. Het weer was vrij onbestendig, toen de Muggenronde vanmorgen van start ging. Hier ziet men de jeugdige ren ners tijdens hun eerste etappe op de Dreef in Heemstede. lUi m VS& - j - r-..* - cf- Zaterdagavond ontstond een vechtpartij in een cafetaria aan de Anegang in Haar lem. De politie heeft enige vechtende jon gemannen uiteengedreven en hen gesom meerd door te lopen. Toen zij hieraan geen gevolg gaven, maakte de politie van de gummiknuppel gebruik. De politie dreef de jongelui in de richting van de Melkbrug uiteen. Een van de vechtersbazen pakte hier een stuk ijzer en wierp dit naar een van de agenten. Vier jongemannen, een negentienjarige betonvlechter, een twintig jarige en twee achttienjarige los-werklie- den, werden aangehouden, van wie er drie zijn ingesloten. Op de dag dat de kamerbewaarder van de Commissaris der Koningin in de pro vincie Noordholland dertig jaar werkzaam was bij de provinciale griffie is hem de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, toegekend. In tegenwoordigheid van de gedeputeerden, de griffier der Staten en afdelingschefs van de griffie heeft de Commissaris der Koningin, dr. M. J. Prinsen, de heer Stou te toegesproken en mededeling gedaan van de koninklijke onderscheiding. Ook hebben de griffier, mr. G. W. van Dokkum en de gedeputeerde mr. H. Westermann (namens het college) de heer Stoute gelukgewenst met de onderscheiding. In het kader van de feestviering ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van Onze Gezellen hield deze vereniging een groot jeugdtournooi voor pupillen. Niet minder dan 17 ploegen, met een elftal samengesteld uit de deelnemende clubs, namen er aan deel. Deze achttien elftal len waren ondergebracht in drie groepen en voor elke groep waren twee prijzen be schikbaar gesteld. Aan het toernooi ging een optocht voor af van de O G-jeugd onder leiding van de Harmonie St. Bavo. Op het terrein van O G stonden de elftallen van de deelnemen de club opgesteld voor een vlaggenpara- de en onder het spelen van het Wilhelmus werden de vlaggen gehesen. Het toernooi had een spannend verloop. In groep A werd Onze Gezellen met acht punten, winnaar. ADO uit Heemskerk ver kreeg de tweede prijs met 6 punten. In groep B ging de zege naar IEV uit Vel sen Noord, dat negen punten vergaarde met TYBB op de tweede plaats met zes punten. I groep C tenslotte zegevierde Velsen, eveneens met negen punten: de tweede prijs was voor het Hillegomse Concordia, dat zeven punten veroverde. Met een receptie in het feestelijk ver sierde clubhuis aan de Voortingstraat heeft de speeltuinvereniging „Buitenrust" zaterdagmiddag haar 25-jarig bestaan ge vierd. De eerste spreker die zich in waarderen de woorden tot het jubilerende bestuur richtte was de voorzitter van het Haar lems Speeltuinverbond, de heer D. Rook- huiszen. Deze herinnerde aan diverse ac tiviteiten van vroegere besturen en mede werkers van „Buitenrust". De bouw van het nieuwe clubhuis, nadat het oude in de oorlog voor brandhout was gesloopt, noem de de heer Rookhuiszen een van de voor beelden van de goede geest, die bij „Bui tenrust" heerst. De verbondsvoorzitter wees voorts op de gunstige invloed die een speeltuin op de jeugdbaldadigheid kan uitoefenen. Hij zei dat men aan de gedra gingen van de kinderen kan zien of in hun wijk een speeltuin gevestigd is of niet. Namens het Haarlems Speeltuinverbond wenste de heer Rookhuiszen het bestuur van „Buitenrust" hartelijk geluk met het jubileum, daarbij de hoop uitsprekend dat men nog vele jaren in het belang van het kind zal mogen voortbouwen. Namens de Nederlandse Unie van Speel tuinorganisaties (N.U.S.O.) sprak vervol gens de heer D. Vijlbrief. Hij vestigde de aandacht op de gevaren, die het spelende kind bedreigen door het steeds drukker wordende verkeer. De speeltuin is echter al lang niet meer kinderbewaarplaats al leen. Het zogenaamde onschoolse werk heeft in het speeltuinwezen een vooraan staande plaats ingenomen. Met waarde ring stelde de heer Vijlbrief de zelfwerk zaamheid van de ouders, in het licht die, naar hij meende, niet meer uit 't speel tuinwerk is weg te denken. Als geschenk van de N.U.S.O. overhandigde hij voor zitter A. v.d. Wal een wimpel. De heer J. Dekker haalde hierna herinneringen op aan enige gebeurtenissen uit het verleden van „Buitenrust" o.a. het planten van bomen op de tuin aan de Van Zompel- straat door de speeltuinjeugd. Verder heb ben nog gelukwensen uitgesproken de heer A. van Viersen, ere-voorzitter van het Haarlems Speeltuinverbond en mevrouw Post, die namens de jubileumcommissie van het verbond een geschenk in envelop pe aanbood. De voorzitter van „Buiten rust", de heer A. v.d. Wal bedankte de sprekers voor hun lof. Hij gaf de ver zekering dat het huidige bestuur het goe de werk dat zijn voorgangers in het ver leden hebben gedaan op dezelfde voet zal voortzetten. Bij een vechtpartij is in de nacht van zaterdag op zondag een groot winkelruit van een schoenenzaak in de Haarlemse Grote Houtstraat vernield. Van het gebro ken ruit af volgde de politie een bloed spoor, dat naar de Kleine Houtstraat leid de. Hier trof de politie twee Hillegomse jongemannen aan, die enigszins onder in vloed verkeerden. De jongemannen, een 22-jarige en een 24-jarige bloemistarbei der, hadden ruzie gemaakt om een meisje, waarbij de 22-jarige jongeman zo'n fikse klap had gekregen dat hij door het win kelraam was gegaan. De jongeman had verwondingen opgelopen aan zijn linker arm en -hand en aan zijn neus. Hij werd in het Grote Gasthuis verbonden. „Mogen talrijke volwassenen en jongeren door deze deur dit gebouw betreden". Met deze wens opende zaterdagmiddag luite nant commissioner W. F. Palstra, leider van het Leger des Heils in Nederland, het nieuwe gebouw, dat in de Bandoengstraat in Haarlem voor de afdeling Haarlem Noord van het Leger des Heils werd ge bouwd. Tijdens de korte plechtigheid, die aan deze openingsdaad voorafging en waarbij door Heilssoldaten en buurtbewo ners enige liederen werden gezongen en een gebed werd uitgesproken, hadden jon ge Heilssoldaten om commandant Palstra een kring gevormd, waarbij een klein jongetje, gestoken in het uniform van de P.T.T., commandant Palstra de, in een „expresbrief" verpakte sleutel van het gebouwtje overhandigde. In zijn toespraak zeide de heer Palstra dat de indienststelling van dit gebouw zo wel voor de afdeling Noord van het Leger in Haar-lem, als voor de buurtbewoners een heuglijk moment was. De zaal in de Ceramstraat waar tot voor kort de bijeen komsten plaats hadden, kon door het Le ger niet meer gehuurd worden en daarom ging men omzien naar een andere gele genheid. „Wij zijn in het groot gaan den ken", aldus de heer Palstra en het resul taat hiervan is dit semi-permanente ge bouw geworden, waarvoor het ontwerp is uitgegaan van majoor Offenberg van het Eigendommendepartement. In zijn toespraak somde de heer Pal stra eveneens de bouwkosten van dit ver enigingsgebouw op; de grond had 9000 gulden gekost, de bouwkosten bedroegen 21000 gulden en de bijkomende kosten kwamen op nog eens 500 gulden. Maar zo wel het territoriaal hoofdkwartier, als het divisiehoofdkwartier hadden steun toege zegd aan afdeling Haarlem-Noord, die zo doende niet alleen voor de totale bouw som komt te staan. Aan het einde van zijn toespraak richtte commandant Palstra een oproep tot de buurtbewoners het werk van het Leger te steunen. Ten slotte draaide de spreker de sleutel in het slot om en opende de blauw geverfde deur. De aanwezigen, onder wie de Engelse chef-secretaris van het Leger in Neder land, kolonel F. Holland, bezichtigden daarop de vergaderzaal van het gebouw, dat met zijn licht gebeitste vloer en met het in blauw en goud uitgevoerde wapen van het Leger met het devies „Bloed en vuur" een keurige indruk maakt. Om vier uur zaterdagmiddag werd in tegenwoordigheid van de buurtbewoners, die reeds lang daarvoor door de muzika le rondgang van de Leger-muziekkorp- sen van de afdelingen Centrum en Noord Advertentie Zaterdagmiddag heeft de 44-jarige be stuurder van een personenauto, afkomstig uit zandvoort, in de Haarlemse Breestraat een op het tottoir geparkeerd staande meisjesfiets aangereden, waardoor deze werd vernield. De politie heeft geconsta teerd dat de man onder invloed achter het stuur zat. Hij werd aangehouden, zijn rijbewijs werd ingevorderd en de auto in beslag genomen. In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een woning aan de Krullen laan in Bloemendaal. De inbrekers zijn bij afwezigheid van de bewoners via een bal kon en na het verbreken van een ruit bin nen gekomen, waarna zij de slaapkamers hebben doorzocht. Hun buit bestond uit een aantal juwelen en dollarbiljetten voor een totale waarde van drieduizend gulden. Haarlem. Voor het m.u.l.o.-examen in Haarlem zijn voor het diploma A geslaagd de dames: I. H. Hoogendoorn, Haarlem; M. E. Jansen, Zwanenburg; J. A. Blansert, Haarlem; C. I. Kramer, Lisse; M. N. Schneiders en J. A. Vermeer te Haarlem; C. Been, Aalsmeer; C. Padmos en A. E. Tjeerds te IJmuiden-Oost; A. B. Lodder, Velsen; E. P. Mulder en W. M. Ottevanger te IJmuiden-Oost; J. A. Parent,' Velsen; L. Kolkman en J. H. C. Pérukel te Haarlem; M. Jonkman, IJmuiden-Oost; A. H. W. V. v. d. Linden, Driehuis en de heren: L. v. Schaagen, Heemstede; W. B. v. Schaik Haarlem; J. H. Barends, Hoofddorp; J. E.' Reiss, Santpoort; P. Noordhuis en J. v. Vliet te Velsen; A. F. J. Knapp, Santpoort; T. J. J. Overmeer en J. Koetse te Haarlem; J. J. Rijken, Overveen; J. v. d. Graaff, IJmuiden-Oost. Haarlem. Van de Chi\ Opleidingsschool voor Kleuterleidsters te Haarlem slaagden voor het diplomta leidster de dames: H. M. H. Baars, T. Blauw, J. M. Derogee, J. Hoek, G. Kanning, N. Ouwerkerk en A. Vos, allen te Haarlem, J. Brink te Zandvoort, M. S. E. de Raadt te Zwanenburg. Voor het diploma hoofdleidster de da mes: M J. A. Hart, J. H. Nieuwenhuizen, A. J. Prudon, J. M. Slikker, G. Verhoef, S. Vreenegoor, J. G. v. d. Werf en T. de Wit, allen te Haarlem, T. A. Kuiper te Santpoort, M. C. Kuneman te Zandvoort, C. van 't Land te Bloemendaal, N. v. d. Meer te Hillegom, E. v. d. Meulen te Voge lenzang, G. E. Monné te Beverwijk en M. Smink te Lisse. Wageningen. Ir. E. Alvares Bega, gebo ren te Dordrecht, is bevorderd tot doctor in de landbouwkunde na verdediging van een proefschrift met stellingen getiteld: Moeilijkheden en mogelijkheden van de bloembollenteelt in Israel. Wageningen. Geslaagd voor het propae- deutisch examen: G. Bos, Nieuw Vennep; mej. F. S. E. van den Kasteele, Overveen, K. Kuyken, Heiloo, H. W. Koster, Heem stede, A. Parzer, Aalsmeer, J. Visser Haar lemmermeer, J. J. de Wijs. Haarlem. J. D. Enthoven, Nieuw Vennep en D. Eveleens, Aalsmeer. Na afloop van de openingsplechtigheid feliciteert luitenant-commissioner W. F. Palstra rechtskapitein J. Verha gen met het gereedkomen van het nieuwe gebouw van het Leger des Heils in de Bandoengstraat in Haarlem- Noord. opmerkzaam waren gemaakt op de ope ning van het nieuwe gebouw, de eerste dienst in dit nieuwe centrum gehouden. Advertentie RENAULT-agent tot DAUPHINE- bezitster: „Bevalt" uw wagen goed mevrouw Geweldig!! 2100 maal per dag meneer. Deze enorme voortplanting van de DAUPHINE dankt zij aan: Goedkope aanschaf, zeer goedkoop rijden, grote veiligheid, prachtige wegligging, ele gance enz. enz. Vraagt u eens geheel vrijblijvend proefrit en verdere gegevens bij de Hoofdagent: Wagenweg 166-168 - Tel. 12138 en 15056 MAANDAG 18 JULI Thalia, 20 uur: „Vader heeft 't moeilijk". Rex, 20 uur: „Operatie Petticoat". DINSDAG 19 JULI Thalia, 20 uur: „Vader heeft 't moeilijk". MAANDAG 18 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Alle lieben Peter". W. B. Theater, 20 uur: „Het monster uit de riolen". DINSDAG 19 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Salem Aleikum". Vleeshal: Dinsdag 14 uur: Poppentheater Merlijn met „Het Onderwateravontuur". BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks tot en met donderdag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur: „The geisha boy" alle leeftijden. Elke ochtend (behalve zondags) 10.30 uur: Vakantie jeugdprogramma. Frans Halstheater: Vandaag, woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur: „The Glenn Miller Story", a.l. Lido Theater: Dagelijks tot en met don derdag 14. 19 en 21.15 uur: „De koe en de gevangene", alle leeftijden. Luxor Theater: Dagelijks tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur: „De wraak der geuzen" 14 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „Gaslight", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag en dinsdag 20.15 uur: „Le diable au corps", 18 jaar. Woensdag 14.30 en 20.15 uur en donderdag 20.15 uur: „It happened to Jane", alle leeft. Rembrandt Theater: Dagelijks tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Zet 'ra op. Tommy", alle leeftijden. Elke och tend 10.30 uur (behalve zondags): Montag- nes Jeugd variété. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „In de cata comben van de onderwereld", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „I'm all right Jack", 14 jaar. Elke ochtend (behalve zon dag) 10.30 uur: Vakantieprogramma met Donald Duck e.a. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met donderdag 14.30 uur: „Walt Dis ney's fabelland", alle leeftijden en 19 en 21.15 uur: „Münchhausen in Afrika", alle leeftijden. Donderdag 19 en 21.15 uur: „Als mijn grote broer dat wist", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Museum „Het Huis Van Looy" (Kam perlaan): Tot 1 augustus dagelijks van 10— 12.30 en van 13.3017 uur, zondags van 1417 uur: Reizende Unesco-expositie „Stad en landschap". „In 't Goede Uur" ("Korte Houtstraat l): Tot 1 augustus dagelijks van 10—22 uur: Expositie van tekeningen van Helga Schussheim. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Tot 8 augustus dagelijks van 917 uur: Expositie van werken van Haar lemse beeldende kunstenaars. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 15 juli).

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 4