Op en om het Binnenhof INSTITUUT PONT PIGGELMEE Terreur heerst in Neder-Kongo DIRECTIE-SECRETARESSE BUREAU-SECRETARESSE De vakantie is om Kamparts Mengele opeens uit Argentinië verdwenen Noodtoestand door staking in Noord-Ierland IJtunnel komt woensdag weer ter sprake in Amsterdamse raad Vakantie-activiteiten voor de jeugd Vijftien uur op zandplaat in de Waddenzee Fuif van bemanning ging aan fatale vlucht vooraf groot Radio Sprookjesfeest BIJSTAND 3 Maison de Beauté 5 Hij had goede relaties op een ministerie Voetbalcompetitie voor speeltuinen in Noord Programma voor dinsdag Twee jongens net op tijd in veiligheid De neergeschoten RB-47 Strandwachters kregen hun diploma's Ambtenaren-staking in India geëindigd Heropening Haute Coiffure Maison Moderne in een feeërieke omlijsting ANNEKE ELRO met haar ROTTERDAMS KINDERTONEEL RECHERCHE TEL. 5.73.74 Duursma spuit alles! tiifgftouwirti ervaren monteur schrijf', te!' en rekenmachines vakantie- werkers Zoals men de man aan zijn kleren ken! In dit dagblad Buste-verbetering Mevrouw doe het nol MAANDAG 18 JULI 196 0 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COUKAN 1 BUENOS AIRES(DPA) —De vroegere kamparts van Auschwitz, dr. Joseph Mengele, verblijft vermoedelijk in Brazilië of Zwitserland, aldus verneemt het West- duitse perssagentschap D.P.A. uit Buenos Aires. De Bondsrepubliek heeft Argen tinië verzocht om uitlevering van Mengele, die duizenden mensen naar de gaskamers heeft gezonden. Mengele is met een rode kruis-pas, op naam van Gregori, naar Argentinië ge reisd en heeft de Argentijnse nationaliteit gekregen. Hij heeft geruime tijd als che micus in een laboratorium van ee buiten landse onderneming gewerkt, werd in 1957 ontslagen en begon met een Hamburger timmerman een eigen laboratorium. Het benodigde geld zou hij van zijn rijke vader hebben ontvangen. Mengele heeft geruime tijd in Bariloche gewerkt en is reeds maanden spoorloos. Vermoedelijk bevindt hij zich in Brazilië of Zwitserland. Het verzoek om uitlevering werd betrekkelijk kort gelden gedaan, en Mengele is waarschijnlijk reeds onmiddel lijk nadat de arrestatie van Eichmann be kend werd, verdwenen. Naar verluidt had Mengele goede relaties op het Argentijnse ministerie van volksgezondheid. FRANKFORT (West Duitsland) (UPI)— Robert Kempner, die na de Tweede We reldoorlog is opgetreden als de Amerikaan se openbare aanklager in de processen te gen de Duitse oorlogsmisdadigers in Neu renberg, is vandaag uit Amsterdam komend per vliegtuig in Frankfort gearriveerd. In de hoofdstad heeft hij gedurende de af gelopen dagen besprekingen gevoerd met de Israëlische chef van de criminele op sporingdienst, Abraham Selinger, die zich bezighoudt met het onderzoek in de zaak Eichmann. Uit hoofde van zijn functie bij het tri bunaal in Neurenberg zou Kempner over belangrijk bewijsmateraal tegen Eich mann beschikken. Volgens de Amerikaan zouden de besprekingen met Selinger in 't (Van onze correspondent) LONDEN De noodtoestand in Noord- Ierland als gevolg van de wilde zeelie denstaking duurt voort. Vandaag komt het Noordierse kabinet in een spoedzitting bij een voor het nemen van maatregelen be treffende de invoer van levensmiddelen, steenkool en grondstoffen. De Britse re gering is op de hoogte gesteld van de ernstige gevolgen van de staking. Extra vliegtuigen hebben zondag tweeduizend toeristen, die in Noord-Ierland waren ge- strand-en voor een groot deel in hun auto's sliepen, naar Schotland overgebracht. Tal rijke anderen staken in het ruwe weëri de Ierse zee met vissersboten of plezier jachten over. Het was een dag van storm en onweer. De kans bestaat, dat de staking spoe dig zal eindigen. Het conflict heeft ook Holyhead, de haven welke Engeland met Eire verbindt, aangetast. Maar de mail boot-dienst zou na een onderbreking van slechts één dag vandaag worden hervat. De stakingsleiders van twintig noordelijke havens kwamen gisteren in Liverpool bij een om hun voorstellen te formuleren, die vandaag aan een massabijeenkomst zul len worden voorgelegd. Men eist een 44- urige werkweek en een loonsverhoging van vier pond sterling per maand. BRUSSEL (ANP) Uit de berichten van de afgelopen dagen blijkt steeds dui delijker, dat de' Kongolese muiters heer en.meester zijn in het gebied van Bene den Kongo tussen Inkisi tot aan de grote oceaanhaven Matadi. De muiters zijn hier goed gewapend en oefenen er een ware terreur uit. Zij hou den konvooien aan, beschieten de vlieg tuigen die Europeanen trachten te eva cueren en gehoorzamen aan geen enkel gezag van de overheid. Eén van de ge volgen van dit optreden der muiters is, dat de aanvoer van levensmiddelen en voorraden via Matadi volkomen tot stil stand is gekomen. In Leopoldstad wordt gehoopt, dat de vierhonderd Marokkaanse militairen, de helft van het Marokkaanse contingent van de UNO-strijdmacht die zondagavond in Kongo is aangekomen, er in zal slagen de orde en rust in het ge bied van Thysstad en ten zuiden ervan te herstellen. De toestand in Leopoldstad zelf blijft rustig. De avondklok is verzet van 6 tot 9 uur 's avonds. De busdiensten functio neren normaal en de post wordt weer be zorgd. Volgens de Belgische correspon dent maakt het kleine contingent Ghane- se militairen een uitstekende indruk, in tegenstelling tot de Tunesiërs, die non chalant optreden en hun taak „met een slap handje" uitvoeren. Vliegtuig beschoten Bij Inkisi, ca 160 km ten zuiden van Leopolstad, hebben muiters gisteren een met raketten bewapend Belgisch verken ningsvliegtuig neergeschoten. De piloot kwam om het leven. In de omgeving van Inkisi wordt eveneens een Belgische heli kopter vermist. Beide toestellen waren naar Inkisi vertrokken om belegerde blan ken hulp te verlenen. Een derde vliegtuig dat de twee vermiste toestellen ging op sporen kwam vol kogelgaten in Leopold stad terug. De piloot was gewond. In Bunia zouden nog vijftig blanke vrou wen zich in een door muiters omsingeld huis hebben verschanst. Vuurgevecht In Banningstad werd zondag een aantal Europeanen bevrijd, nadat een peloton Belgische parachutisten zich schietend een weg had gebaand door het kordon dat Kongolese militairen rondom het gebouw met de blanken hadden gelegd. Aan Kon golese zijde vielen drie doden. De Belgen leden geen verliezen. grootste geheim hebben plaatsgevonden. Hij zei gedurende zijn verblijf in Hol land voortdurend door vijf rechercheurs te zijn bewaakt. JERUZALEM (U.P.I.) Opnieuw heeft de Israëlische ambassadeur in Argentinië een bespreking gehad met de Argentijnse minister van buitenlandse zaken, Diogenes Taboada, over de zaak- Eichmann. Er is sprake van een goodwill-reis van mevrouw Meir, de Israëlische minister van buiten landse zaken, naar Argentinië en gezag hebbende waarnemers geloven, dat het proces tegen Eichmann nog geruime tijd zal worden uitgesteld. De Israëlische re gering hoopt nog steeds, dat Argentinië zijn eis terzake van Eichmanns uitleve ring en de bestraffing van zijn ontvoer ders, zal laten vallen indien Israel blijk geeft van bereidheid tot het doen van een schadeloosstelling, al is over de vorm hier van niets bekend. De IJtunnel zal in de vergadering van de Amsterdamse gemeenteraad van woens dag opnieuw ter sprake komen. Op de agenda staat als punt 3: „Mededeling inza ke de IJtunnel". Over de inhoud van deze mededeling die van de zijde van burge- m ester en wethouders zal worden verstrekt kon men ons ten stadhuize niet inlichten. Men bewaart er het diepste stilzwijgen over- Verwacht wordt 'echter dat B. en W. de raad een plan willen voorleggen voor de bouw vand e IJtunnel uit eigen midde len, binnen de limiet van het gemeente lijke investeringsprogramma. Door de uit voering van andere grote werken te ver tragen zouden de bezwaren van de rege ring, die o. a. bevreesd is voor overspan ning van de arbeidsmarkt, kunnen worden verkleind. Vanavond om zeven uur zal de voor zitter van de Haarlemse Raad voor de Jeugd, de heer W. van Liemt jr, op het voetbalveld van de speeltuin Het Vondel kwartier aan de Vergierdeweg in Haarlem- Noord de aftrap doen van een voetbal competitie voor speeltuinen. Aan dit toer nooi wordt deelgenomen door de speeltui nen Hof van Eden, Elba, Dartele Jeugd. Spaarndam, Noordervreugd en Het Von delkwartier. De eerste wedstrijd gaat van avond tussen Het Vondelkwartier en Hof van Eden. Familiedag van het Haarlems Speel- tuinverbond op de .speeltuin „Flora" aan de Jasmijnstraat. Op bezoek komen de afdelingen „Centrum", „Jeugdland", en „Klarenhof". Aanvang 10 uur. Rolschaatsenwedstrijden van het Haarlems Speeltuinverbond op de speel tuin „D.VS." aan de Vondelweg voor de afdelingen „Delftwijk", „D.V.S.", „Frans Hals", „Nieuw Leven", „Pat- vliet", „V.Z.O.D.", „Weltervreden" en „Te Zaanen". Aanvang 10 uur. „Hof van Eden", Geusevesperstraat, 9 uur: Vossenjacht in Burgemeester Rij- kenspark; 14 uur: Vissen Spaarndam. „Zaanenoord", Zaanenstraat, 9 uur: wandeltochten naar Bosbeek. „Don Bosco", Phoenixstraat, 10 uur: Openingsfeest. „Delftwijk", Top Naeffplantsoen, 10 uur: zwemmen in zwembad Kleverlaan. „Oosterkwartier", Bernh. Zweersstr., 10 uur: zwemmen in zwembad Hout vaart. „Patvliet", Marianne Philipsplantsocn 15 uur: excursie naar Stadskweektuin. Slechts gekleed in zwembroekjes en to taal verkleumd zijn zaterdagavond een 13-jarige en een 16-jarige jongen van de Engelsmanplaat op de Waddenzee gehaald. Ze werden juist op tijd gered, want ze zouden de even later opkomende vloed niet hebben overleefd. De jongens hadden reeds bijna vijftien uur op het wad rond gedwaald. Zij konden na een poging de geulen over te zwemmen hun kleren niet terugvinden. De knapen waren 's morgens om half tien ten oosten van het vissers dorp Wierum het wad opgegaan. Toen zij 's avonds om 'nalfnegen nog niet terug waren voer de reddingsboot „Insulinde" van Oostmahorn uit om te trachten langs de geulen de Engelsplaat een zandbank tussen Ameland en Schiermonnikoog, te bereiken, waar men de jongens hoopte té vinden. Terzelfder tijd ging de vader van een der jongens te voet het wad op. Uit Wierum vertrok een uit vier man bestaan de reddingploeg. De jongens werden spoe dig gevonden. Men wist tijdig vóór de vloed aan land te komen. (Van onze correspondent) LONDEN. Het mysterie van de pool- vlucht van de RB-47 is nog verdiept door het onderzoek dat volgens de Daily Express rechercheurs hebben ingesteld naar hetgeen zich op de avond vóór het vertrek van het Amerikaanse toestel zou hebben afgespeeld in een zestiende-eeuw- se herberg nabij de vliegtuigbasis Brize Norton. De bemanning gaf een fuifje in de bar en zou hebben aangekondigd, dat de uitvoering van hun taak opnieuw fees telijk zou worden gevierd. Tc gewone klanten zou volgens de kastelein niets zijn opgevallen. De vliegers waren in burger en lieten zich nergens over uit. Het onderzoek van de recherche strekt zich over een groot gebied in de omgeving van de basis uit. De Amerikaanse inlich tingendienst heeft zich na het neerschie ten van de RB-47 afgevraagd, of Sovjet spionnen in Engeland van te voren van het vliegplan op de hoogte waren. Daar zowel Engeland als de Verenigde Staten van mening zijn dat het toestel boven volle zee is neergehaald, acht men het waarschijnlijk dat een Russische jager erop heeft gewacht. OSLO (Reuter) Harvard Lange, de Noorse minister van buitenlandse zaken, heeft zondag in een socialistische jeugd- bijeenkomst bij Oslo gezegd, dat ailes er op duidt, dat de Amerikaanse RB-47 boven internationale wateren werd neergescho ten. Volgens Lange is er geen reden voor de beschuldiging, dat Noorwegen bij dit incident was betrokken, net zo min als bij het incident met. de U-2. In Zandvoort werd zondag door de tech nische commissie van de Koninklijke Ne derlandse Bond tot het Redden van Dren kelingen het praktisch gedeelte afgenomen voor de examens om in het bezit te komen van het strandwaehtdiploma A en B. Het theoretisch gedeelte was reeds op 7 mei afgenomen. Na afloop van het examen kon de heer H. D. E. Hietberg, voorzitter van de examencommissie de volgende kandida ten gelukwensen: Diploma A: mej. M. Hin ten, mej. D. Paap, mej. C. van Staveren c-n de heren C. Bluis, M. Joustra, G. Klijn. R. Vos en A. de Ru die allen lid zijn van de Zandvoortse Reddingsbrigade. Diploma B: mej. S. Bos, mej. C. Stokman en de heren A. J. Kemp, W. H. van Keulen, E Molenaar, N. Hofman. A. van Soolingen. Chr. v. d. Mije, F. Dukkers. allen van de Zandvoortse Brigade. E. Bouckaert, lid van de Haarlemse Brigade. J. Zijlstra van de IJmuider Brigade en F. Behrendt van de Amsterdamse Brigade. De Heer en Mevrouw SALM-WILLEMSTIJN geven met blijdschap ken nis van de geboorte van hun zoon ROLAND COENRAAD EMILE 16 juli 1960 c/o Harrington Forest Farm RRH 1 Calumet (P.Q.) Canada. Het ging uit als een nachtkaars. De-Tweede Kamer kon woensdagavond van het zomerreces gaan genieten. Eer lijk gezegd was het slot van haar werk zaamheden, voor zij vrij-af kreeg, minder daverend dan men aanvankelijk misschien verwacht had. De gedachtenwisseling naar inleiding van de sportnóta had namelijk niet zo heel veel om het lijf en nu het eerst in vooruitzicht geweest zijnde vuur werk van een IJtunnel-interpellatie achter wege bleef, ging het geheel een beetje uit als een nachtkaars. Primeur van de Eerste Kamer De Amsterdamse tunnelkwestie had er de vorige week, toen de Senaat al uitge praat scheen over de begroting van Ver keer en Waterstaat, op het laatst toe ge leid dat het niet tot sluiting van het debat kwam. Juist op tijd was namelijk ir. Vos (P.v.d.A.) tussen beiden gekomen. Hij mei'kte op dat men pas in tweede aanleg van minister Korthals had vernomen van het kabinetsbesluit om (nu de regering had beslist op de komende begroting een post te zetten voor een tot stand te bren gen Coentunnel) geen toestemming aan de hoofdstad te geven om tegelijkertijd een IJtunnel te gaan maken. Hij vond dat daarover nog wel een wuordje gewisseld zou moeten kunnen worden, alvorens men lot de stemming over de begroting over ging. Na een korte Babylonische spraak verwarring even leek het er op dat alleen de stemming was aangehouden doch het debat gesloten; maar tenslotte was dat toch niet het geval kon de Senaat jl. dinsdag met een derde termijn beginnen. Op zichzelf is iets dergelijks zeer uitzonderlijk. Bijkans altijd toch ne men dé discussies met het slot van re- en dupliek een einde. Nu echter de minister van Verkeer en Waterstaat de Kamer van Vijfenzeventig, zij het wat laat, op de zo even genoemde primeur had onthaald, lag het voor de hand dat de Kamer harerzijds gaarne de gelegenheid wilde aangrijpen om de primeur te hebben van een uit spraak over dat kabinetsbesluit. Staatsrechtelijke vraag niet besproken De vraag kon zeer zeker rijzen of het wel op de weg der senatoren lag om zich op het tijdstip in kwestie uit te spreken. 1-Iet enige toch wat zij van minister Kort hals hadden vernomen was, dat straks op dc -begroting voor 1961 wel een post voor dr Coentunnel, doch zeker geen voor de IJtunnel zal voorkomen en voorts, dat de landsoverheid er bezwaar tegen heeft dat de gemeente Amsterdam dan maar op eigen kosten de werkzaamheden voor de IJtunnel zou laten verrichten. In twijfel valt te trekken, of het staatsrechtelijk wel helemaal door de beugel kan, als een tak van de volksvertegenwoordiging en zeker als de Eerste Kamer zich in een motie met betrekking tot een aangekondigd, nog niet eens in een wetsontwerp belichaamd plan gaat bezig houden. Intussen, hierover heeft niemand zich druk gemaakt, ook de minister niét. De gemeentelijke autonomie Daarentegen is er wel een en ander in het midden gebracht over de gemeente lijke autonomie. Tot de ernstige grieven, in de Eerste Kamer ontwikkeld naar aan leiding van minister Korthals' mededelin gen, behoorde dat de regering op wel uitermate bedenkelijke wijze de gemeen telijke autonomie zou aantasten door haar veto uit te spreken tegen aanleg van een IJtunnel op kosten van de Amsterdamse gemeentekas. Het trio Vos (Arb)-de Wilde (V.V.D.)-Kropman (K.V.P.), dat een mo tie ter tafel bracht die beoogde de rege ring te verzoeken haar negatieve beslissing inzake de IJtunnel ophieuw in overweging te nemen, klaagde steen en been over de in hun ogen wel heel beden kelijke. want veel te ver gaande, bemoei ing van de centrale overheid met iets, wat volgens deze drie senatoren binnen de bevoegdheid van de gemeente Amsterdam kwam te vallen nu deze zelf voor de finan ciering zorg zou dragen. Hiertegenover stelde minister Korthals, dat de regering gerechtigd is om een en ander ook te be zien van de gezichtshoek uit, of het geheel van de nationale economie een dusddanige Amsterdamse geldinvestering wel gedoogt Met betrekking tot de Rotterdamse metro is zij, wat de Maasstedelijke .financiering daarvan aangaat, tot de conclusie geko men dat zich daartegen geen bezwaren van centrale aard voordoen. Doch blijk baar meent zij dat het ten opzichte van de IJtunnel. althans op dit ogenblik, an ders gesteld is. Een niet gebruikt bruggetje Nadat het aan de hoofdstad wel zeer on welgevallige kabinetsbesluit eerst heel wat kritiek had moeten oogsten, kwamen er voor minister Korthals toch nog enige hulptroepen opdagen, die een poging on dernamen om de tegenstellingen ietwat te overbruggen. De Anti-revolutionaire afge vaardigde mr. Tjalma wierp namelijk op, of Amsterdam en Den Haag elkaar niet aldus zouden kunnen vinden, dat na zekere tijd ook een begin zou worden gemaakt met de bouw van de IJtunnel, zodat gelei delijk een en ander bij elkaar zou gaan aansluiten. Mr. Lichtenauer (C.H.) en mr. Van Riel (V.V.D.) bepleitten een rege ringstoezegging in die richting: in dat ge val zouden zij hun stem aan de motie ont houden. Begrijpelijkerwijze kon de minis ter van Verkeer en Waterstaat, na de ge vallen kabinetsbeslissing, gedurende het Kamerdebat niet tot zulk een toezegging overgaan. Op zijn mooist had hij aanhou ding van de discussie kunnen vragen om de zaak eerst weer in een vergadering van de ministerraad behandeld te krijgen. Hij betrad echter niet eens dat hulpbruggetje, maar 'hield het been stijf. Dat had tot gevolg, dat de Eerste Kamer met liefst 36 (waaronder die van de heren Lichten auer en Van Riel) tegen 16 stemmen de motie aannam, waaraan bij de huidige stand van zaken de minister, gezien het standpunt van het kabinet, geen uitvoe ring kan geven. Terecht ingetrokken interpellatie Mr. Den Uyl, die met verschillende andere Tweede Kamerleden, onder wie zelfs de aanvoerder van de K.V.P.-fraetie, prof. Romme, het senatoriale debat had bijgewoond, kwam na wikken en wegen tot de slotsom, dat hel onder de gegeven omstandigheden geen zin meer had om nu nog (hoewel het hem de vorige week al was toegestaan) de in de Eerste Kamer door minister Korthals gedane mededeling onderwerp van een interpellatie te laten uitmaken. Terecht zag hij hiervan af. Het ware inderdaad een onding geweest om. twee dagen na die gedachtenwisseling en beslissing aan de overzijde van het Bin nenhof, de kwestie van de weigerachtige houding van het Kabinet inzake de IJtun nel opnieuw te gaan bespreken, terwijl het kabinet nog helemaal geen gelegenheid had gehad zich af te vragen, wat er na aanneming van de motie in de Senaat thans zou kunnen, respectievelijk moeten, gebeuren. Nader beraad Dat de kwestie wederom in de minister raad aan de orde zal komen, is mijns inziens nog helemaal niet uitgesloten. Hel is bijvoorbeeld heel goed denkbaar dat minister Korthals daar bepaald prijs op zou stellen. Tenslotte is hij in dit hele geval in nog niet zo geringj. mate, zij het niet geheel en al, „lijdend voorwerp". Want de hoofdredenen, waarom het kabi net zijn „neen" tegenover de hoofdstad heeft laten horen, moet men zoeken in overwegingen, die bovenal tot de be moeiingssfeer van de minister van Bin nenlandse Zaken en nog meer' tot die van de minister van Financieën behoren. Het kan daarom zeker zijn nut hebben, hen ertoe te brengen zich na de geuite sena toriale kritiek nog eens ter dege af te vragen, of er inderdaad voldoende deugde lijke gronden zijn om een spoedige bouw van de IJtunnel niet toe te staan, ook als zou blijken dat er werkelijk geen ernstige bezwaren bestaan tegen de Amsterdamse financieringsvoornemens. Goed overleg is het halve werk Op haar beurt zou de Amsterdamse overheid waarschijnlijk verstandig doen er- zich op te beraden, of en in hoeverre zij nog een beter overleg met Den Haag zou kunnen bevorderen. Het heeft er wel eens een beetje van weg, alsof in de laat ste jaren de Rotterdammers hier meer kaas van gegeten hebben dan de Amster dammers. Van die zienswijze is mij al thans wel eens iets gebleken op „Verkeer en Waterstaat" en dat waarlijk niet uit de mond van de eerste de beste! Dr. E. van Kaalte NEW DELHI (Reuter) De Indische vakbondsleiders hebben zaterdagavond het einde van de ambt.enarenstaking afgekon digd. De afgelopen vijf dagen waren het spoorwegverkeer en andere diensten door de staking ontwricht. (Reuter) De vakbonden hadden ge hoopt op twee miljoen stakers maar naar schatting hebben in feite ongeveer een half miljoen leden van het overheidsper soneel gestaakt 1-jarige beroepsopleiding voor 'meisjes met dipl. Gymnasium, H.B.S., M-M.S 1-jarige beroepsopleiding voor meisjes met dipl. MULO of 4 leerjaren M.O. Prospectus op aanvrage. Aanvang september. Inschrijving geopend De Heer en Mevrouw KERSTEN-DE PONTHAUD geven met vreugde kennis van de geboorte van hun zoon JAN HENDRIK 16 juli 1960 Villa „El Rancho" Rue des Dunes Casablanca (Ain Diab) Marokko. Heden werd tot onze grote ontsteltenis plotse ling van ons weggeno men onze beste oom en neef CHRISTIAAN JACOB VAN DER LOO in de leeftijd van 62 jaar. Haarlem, 17 juli 1960. Tijdelijk adres: Verspronckweg 99. C. van der Loo, Exec. test. De overledene ligt opge baard in de Rouwkamer Parklaan 36, Haarlem, alwaar bezoek van 5-6 uur en 8.30-9 uur. De teraardebestelling zal plaats vinden op woens dag 20 juli a.s. te 2 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Kleverlaan te Haarlem. Liever aan huis geen bezoek. Voor de vele blijken van deelneming en belangstel ling, die wij mochten ontvangen bij het heengaan van mijn lieve man, onze zorgzame vader en liefste opa PIETER REI3NHOUDT betuigen wij u langs deze weg onze hartelijke dank. Overveen: C. W. REIJNHOUDT—HOFFMEISTER Amsterdam: M. SCHMIDT—REIJNHOUDT O. SCHMIDT Amsterdam: P. REIJNHOUDT Jr. M. F. J. REIJNHOUDT—KUSTERS Hamburg (Did): E. W. MEIER—REIJNHOUDT TH. MEIER Overveen: J. W. CONROY—REIJNHOUDT J. M. CONROY en kleinkinderen Overveen. juli 1960 Dompvloedslaan 146 Op 14 juli 1960 is over leden mijr innig geliefde man. onze lieve vader en grootvader FRANCISCUS STORM geboren 10 juni 1876 te Alkmaar, Echtgenoot van Guurtje Kox, eerder weduwnaar van Elisabeth Knegt. Uit aller naam: G. Storm-Kox. Bentveld. 18 juli 1960 Duindoornlaan 9. Het was de wens van de overledene, dat de crema tie in stilte plaats vond. Liever geen bezoek. Dr. D. Bloemers Vrouwenarts PRAKTIJK HERVAT Ged. O. Gracht 71 Haarlem - Tel. 14517 3. H. C. Muller Arts - Dreef 1 PRAKTIJK HERVAT 3. Schipper Tandarts Binnenweg 87 - Heemstede 19 JULI PRAKTIJK - - - HERVAT RECHTSZAKEN Bur. Kraneveld, Zylwcg 21 Dag. 9-5; 's av. 7-8. Tel. '20707 ▲▲▲AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA dinsdag 19 juli, 2 uur namiddag Bloemendaalseweg 121 - Bloemendaal Tel. 51275 CH. L. DE LA CROIX ?TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT7T7TTTT???TTT Voor het eerst ten tonele hfit betoverende sprookjesspel Zelfs het tovervisje duikt op Een echte radio-voorstelling waarover men niet uitgesproken komt Een middag in een echt toverland WOENSDAG 20 JULI - 2.30 uur Pr.: 1.25. Verkoop dagelijks 103 uur aan de zaal. We zijn binnenslands gebleven en hebben volop genoten van de boeiende wisselingen in het Vaderlandse klimaat. Goed afgedroogd en met onze prettige warme werkkleding weer aan staan we nu weer 51 weken voor u klaar om u te voorzien van alles wat de maaltijd lekker maakt. Om u een extra reden te geven gauw weer naar vleeshouwerij v/h Eeltjes te stappen bieden wij u deze week onze boterzachte magere runder lappen aan voor ƒ2.50 per '/2 kg, ƒ4.90 per kg! Een hele wonderlekkere gekookte worst deZe week inplaats van f 1.25 f 1. Overigens nog een grote keus allerfijnste vlees waren. Heb het goed, koop vlees en worst bjj Informaties - Expertise „INTERFORM" Haarlem. Planetenplein 20 Door het verbindend wor den van de enige uitdelings- 1 ijst is het faillissement van Johannes Kruishaar, wonen de te Aalsmeer, aan de Aza- liastraat 18 geëindigd. De curator: Mr. J. G. Bettink. Haarlem. 18 juli 1960 Staten Bolwerk 26. il III Kill IIIMIIIIIIIIIIIIIIII III III III II (III I Mil lllll lil 1111111111! j TREKKINGSLIJSTEN vanaf26juli gratis ter inzage op alle verkoopadressen f 0.25 per stuk giro 5 1 Bijstand R'dam (Gireer nu) f. Tandpoeder of Pasta Reeds 10 jaar Enig In z'n soort Verwijdert veilig en snel tabaks- en voedselvlekken Ook textielstol. ANTONIESTRAAT 45 Haarlem - Telef. 18266 Telef. na 6 uur 17605 i Voor ons Hoofdkantoor te Amsterdam zoeken wij een voor onderhoud en reparatie van met standplaats Amsterdam, Haarlem of Alkmaar. Volledige sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken, Rokin 17, Amsterdam-C. TELEFOONDISTRICT HAARLEM vraagt als hulp bij de - kabel-lasploegen. Minimum leeftijd plm.18jaar. Melden bij de portier van het gebouw Holland-Nautic, Spaarndamsew.120, Haarlem. 3uwelen, Goud en Zilver inkoop H. W. DAMES Kruisstraat 19, Haarlem b d Ridderstr Telef 1691(1 kent men de zaek aan het blad, waarin zij adverteert. Is uw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft. L>e vakantie nadert en het ligt aan U zelf om uw figuur te verbeteren, zodat ook uw minderwaardigheidsgevoel verdwijnt, en U zich in korte tijd in een fleurige jurk of badpak kunt vertonen. Deze kuur kunt U ook gemakke lijk en onopvallend tijdens uw vakantie doen. Zelfbehandeiing voor werkelijke ontwikke ling en versteviging (niet met een of ander goed koop middel te vergelijken) door onze Hormo Mamm-Ampuilen Uitwendig geheel onschade lijk - geen massage Inlichtingen per telefoon of per brief (35 cent aan post zegels bijvoegen). Koninginneweg 60 Tel. 72.58.81 - Amsterdam-Z. Alles op Foto- en Film- gebied

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5