Tour-ploeg in Amsterdam gehuldigd „Groenendaal" is begonnen Zeilen op Kaag was door de harde wind vrijwel onmogelijk Ook Gerrit Schulte in hulde betrokken Competitie-indeling voor amateurs Jack Kramer wil een Europese profcompetitie Amerikaanse zwemsters weer zeer snel Jonge paarden morgen op Duindigt aan de start Zwemcracks komen naar Stoop's bad De Nederlandse turnsters voor Spelen in Rome 11 Olympische selectie 'öDAG i y JULI 1960 Amsterdam heeft maandagavond de Ne derlandse Tour de France-renners met geestdrift een traditie getrouwe huldiging bereid. Een huldiging met veel vriendelij ke woorden en vaak langdurig applaus van de 12.000 toeschouwers, dat vooral ge richt was aan Tour-veteraan Wim van Est, de onfortuinlijke Coen Niesten en aan onze hoogst geklasseerde coureur Ab Gel dermans, voor wie vele bussen met sup porters uit Beverwijk waren gekomen. En uiteraard ook applaus voor ploegleider Klaas Buchly, die door de KNWU-praeses dr. Van Dijk bijzonder gecomplimenteerd werd voor de wijze, waarop hij in zijn uitermate moeilijke Tourdebuut, de ploeg- geest onder de Nederlandse renners ge stimuleerd heeft. De eerste ovaties braken los, toen de acht gebruinde renners om even over ach ten in een vrolijk versierde wagen ge volgd door de harmonie van de Hoogovens door de Marathonpoort van het Olym pisch stadion binnenreed. En zij bereikte een half uur later een climax bij het wer kelijk laatste afscheid van ridder Gerrit Schulte van de vele en enthousiaste sup porters. Directeur Bessem had namelijk de gelukkige gedachte gehad om de Bos sche reus ook in de huldiging te betrek ken. Het was voor Schulte een groots mo ment, deze laatste ronde in burgerkle ding langs de baan waarop hij in 1948 het wereldkampioenschap achtervolging behaalde en daarmee zijn grootste triomf uit zijn wielercarrière. Schulte was overigens de enige van de bejubelden, die aan dit fraaie, maar te overladen wielerprogramma, eeq goede herinnering overhield. Een trouwe aanhan ger schonk hem namelijk een kostbare hengel. De Rotterdammer Ad de Graaf was in drie manches a quatre de snelste ama teur sprinter. De Nederlandse kampioen won zelf maar één rit, maar dat kwam mede doordat hij in de laatste manche de volkomen kansloze Hoogwoud tactisch de eer van de zege gunde deze won dan ook met een voorsprong van 350 meter terwijl hij er zichzelf toe beperkte zijn di recte tegenstander Van der Touw op te vangen. Dat gebeurde' bekwaam en af doende. De 40-jarige Jan Derksen behaalde een grootse triomf in de internationale sprint wedstrijd voor profs, waarin hij wereld kampioen Antonio Maspes, de grillige Fransman Michel Rousseau en de Belg Debacker allen serieuze kandidaten voor de wereldtitel 1960 tot tegenstan ders had. Subliem vooral was zijn laatste rit, de beslissende manche a quatre. De strijd was toen, na 6 ritten a deux, door de ver rassende nederlaag van Maspes tegen De backer en de daarop volgende zege van de wereldkampioen op Derksen, nog vol komen open. Het werd in deze laatste rit een zeer lange en felle sprint, die werd ingezet door de reeds uitgeschakelde Rous seau, overgenomen door Debacker en ten slotte met de laatste energie uitgevochten door Derksen en Maspes. De Nederlander revancheerde zich met hetzelfde, nauwe lijks waarneembare verschil als in de manche a deux en hoe snel het wel was bleek uit de tijd van de laatste 200 meter: 11.7 sec. De Tourrenners waren minder fortuin lijk. In de eerste 15 km. die volgden op de 4173 km. lange rit over de Franse we gen, was de succesrijke zevenmansploeg van Buchly (de geblesseerde Coen Niesten startte .niet), namelijk in geen enkel op zicht opgewassen tegen de eerzuchtige en op deze avond toch eigenlijk ook wel oncollegiale Peter Post. De nationale kampioen der achtervolgers, de enige out sider in deze klassementswedstrijd om de grote Tour de France-prijs, drukte zijn superioriteit als baanrenner namelijk juist iets te nadrukkelijk uit door vijf van de acht klassementen en daarmee de rit te winnen. Zelfs een gecombineerde ontsnap ping van Geldermans-Piet van Est en Da- men werd door hem toen er niets meer op het spel stond ongedaan gemaakt. De drie andere klassementsritten werden gewonnen door Jo de Roo, Wim van Est en Jaap Kersten. Post reed de 15 km. in 21.50,4 en behaalde bijna tweemaal zoveel punten als Piet van Est die tweede werd. In het bijprogramma bevestigde het tandem duo Mees Gerritsen-Marinus Paul en de achtervolgingscombinatie Nijdam-Van der Lans-Nikkesen-Oudkerk hun verkiezing voor de Olympische Spelen. Gerritsen en Paul reden tegen hun grote -ivalen Schep en Kappel twee bijzonder knappe ritten, die besloten werden met nstuitbare eindsprints. Beide keren zette ij deze vanuit tweede positie in en beide ker en hadden Schep en Kappel op de laat je meters geen verweer meer. De tijden over de laatste 200 meter waren 11.3 en 11 sec. In de Olympische achtervolgingscombi natie, die nog aan homogeniteit kan win nen, reed vooral de nationale kampioen Henk Nijdam zeer sterk, en het lijkt waar schijnlijk, dat hij Schuuring, die in de andere ploeg was opgenomen, heeft uit geschakeld voor Rome. De tijd van de oranjeploeg was overigens teleurstellend: 4.49.6 over 4 km. Legrand, Peereboom, Pupping en Schuuring kwamen tot 4.58. Bijna had ook een tweede lid van het gezin Post een overwinning behaald. Al fred Post, de jongere broer van Peter, reed namelijk een goede wedstrijd in een afvals- rit voor 31 amateurs. Maar hij werd ten slotte in de eindsprint verslagen door Coen Visser uil Santpoort. Martin Wierstra heeft in de stayerswed strijd, twee manches van 50 km zijn re vanche gekregen voor de nederlaag die hij enkele weken geleden in de rit om de Gro te Prijs van Amsterdam tegen wereld kampioen Timoner leed. De Amstelveense advocatenzoon, triomfeerde na twee duels met Dolf Verschueren zondag jl. voor de negende keer kampioen van België die geladen waren met zoveel grimmig heid en eerzucht, zoals men de laatste ja ren zelden heeft gezien op de stadionbaan. In de eerste manche kon Wierstra de Belg nog van zich afhouden, maar in de tweede lukte hem dat niet en het leek er zelfs even op alsof hij volkomen zou wor den uitgeschakeld na een grootse aanval van Timoner, die overigens in het stuk niet voorkwam en in do slotfase zelfs door een misverstand met zijn gangmaker op vele ronden kwam. Wierstra ging Verschueren toch voorbij, maar de Belg herstelde zich prachtig en vipg'in de laatste kilometers de aanvallen van de Nederlander steeds weer'op, hoe wel hij daarbij twee keer los van de rol raakte. Opmerkelijk was het overigens dat Stakenburg, van kop vertrokken, zich niets aantrok van het geweld achter hem en overtuigend zegevierde. Ook Koch reed een sterke wedstrijd. De uitslagen luidden: Sprint, 1ste serie: 1. Debacker (België) 12 (op laatste 200 meter); 2. Maspes (It.) op 1 lengte; 2e serie: 1. Derksen (Ned.) 12.6 sec. 2. Rousseau (Fr.) op 1 lengte; 3de serie: 1. Derksen (Ned.) 11.8 sec. 2. Debacker (Belg.) banddikte; 4de serie: 1. Maspes (It.) 12.6 sec. 2. Rousseau (Fr.) op 2 lengten. 5de serie: 1. Debacker (België) 12; 2. Rousseau (Fr.) op vele lengten; 6de rit: 1. Maspes (It.) 11,9 sec. 2. Derksen (Ned.) op een banddikte. 7de rit (match a quatre): I. Derksen 11,7 sec. 2. Maspes, 3. Debacker. 4. Rousseau. Eindstand sprint professionals: 1. Derk sen (Ned.) 5 pnt. 2. Maspes (It.) 6 pnt. 3. Debacker (België) 7 pnt. 4. Rousseau (Fr.) 10 pnt. Mees Gerritsen en Marinus Paul. opge nomen in de Olympische ploeg, wonnen een tandemwedstrijd over 2 km, tegen Het koppel Schep-Kappel. De eerste serie reden Gerritsen-Paul in II.3 sec., de tweede in 11 sec. De ploeg achtervolging voor amateurs over 4 km werd gewonnen door de Olympische ploeg, Van der Lans, Nikkesen, Oudkerk, Nijdam in 4 min. 4.9.6 sec. Tweede werd de ploeg (Legrand, Peereboom, Pupping, Schuuring) in 4 min. 58 sec. Klassementswedstrijd voor nieuwelingen over 5 km: 1. Althuysen (Den Haag) 20 pnt. 2. Hoopman (Zaandam) 14 pnt. 3. Ot- tenbros (Alkmaar) 12 pnt.; tijd over 5 km 7 min. 16 sec. Afvalrace voor amateurs: 1. Coen Visser (Santpoort), 2. Alfred Post (Amstelveen). Een rit voor de grote Tour-de-France prijs 1960, over 15 km met acht klassemen ten werd gewonnen door de Amsterdam mer Peter Post. Hij reed de afstand in 21 min.-50.4 sec. De uitslag luidde: 1. Peter Post 40 pnt. 2. Piet van Est 21 pnt. 3. Jo de Roo-19 pnt. 4. Wim van Est 15 pnt. 5. Ab Geldermans 13 pnt. 6. Piet Damen 11 pnt. 7. Jaap Kersten 10 pnt. 8. Martin van der Borgh 6 pnt. De totaaluitslag van de sprintwedstrijd voor amateurs was: 1. De Graaf 5 pnt. 2. De Nederlandse Tour-ploeg maakt een ereronde over de sintelbaan. Twaalfduizend toeschouwers hebben de Nederlandse Tour-ploeg hartelijk toe gejuicht gisteravond in het stadion in Amsterdam. I Op het ere-podium van links naar rechts: Wim van Est, Piet van Est, Jo de Roo, Jaap Kersten, Piet Damen, Klaas Buchly de ploegleider, Ab Gel dermans, Martin van den Borgh, Coen Niesten met achter hem Gerrit Schulte, die- afscheid nam van zijn Amster damse publiek en geheel rechts de heer Dick Bessem, directeur van het stadion Van der Touw 7 pnt. 3. Hoogwoud 8 pnt. 4. Nolten 10 pnt. De uitslag van de eerste manche achter grote motoren over 50 km, luidde: 1. Wierstra (Ned.) 37 min. 48.6 sec. 2. Verschueren (België) op 200 meter; 3. Ti moner (Spanje) 550 meter; 4. Koch (Ned.) 600 meter; 5. Stakenburg (Ned.) 1300 me ter; 6. Van Houwelingen (Ned.) op 1875 meter; 7. Bucher (Zwitserland) op 2100 meter. Gemiddelde van Wierstra 78.948 km per uur. De uitslag van de tweede en laatste manche achter grote motoren over 50 km luidde: 1. Stakenburg (Ned.) 38 min. 19,8 sec. 2. Verschueren (België) op 425 meter; 3. Wier stra (Néd.) op 430'meter; 4. Koch (Ned.) op 475 meter; 5. Bucher (Zwitserland) op 1125 meter; 6. Van Houwelingen (Ned.) op 21.50 meter; 7. Timoner (Spanje) op 2700 meter. De eindstand van de stayerswedstrijd luidde: - jsc. c-o. 1. Wim'stra (Ned.) 4 -pnt';,afgelegde,. aG stand 99.570 meter; 2. Vcfsdhuer-eh- (Belg..). 4 pnt., afgelegde afstand 99.375 meter; 3. Stakenburg (Ned.) 6 pnt. 4. Koch (Ned.) 8 pnt. 5. Timoner (Spanje) 10 pnt. 6. Van Houwelingen (Ned.) 12 pnt. 7. Bucher (Zwitserland) 12 pnt. Voetbal DISTRICT WEST I 2de klasse A: Alcmaria Victrix H R C De Kennemers Purmersteijn Q S C Vitesse '22 2de klasse B: Aalsmeer F C 3aarn üeleritudo W V B C lercules J S V O V V O Ripperda R K A V I C Schoten Zeeburgia 3de klasse A A D O '20 Alkmaarse Boys Beverwijk CSV DEM D T S Egmondia Meervogels '31 SEW Velsen Wijk aan Zee ZAP 3de klasse C V V A V V B Watergraafsmeer West Frisia W F C Zandvoortmeeuwen Res. 2de klasse A D E M 2 H B C 2 H F C 2 Hollandia 3 H R C 3 Q S C 2 R C H 3 V S V 3 W F C 2 Zandvoortm. 2 Res. 3de klasse A Alcmaria Vict. 2 Alkmaar 3 Alkmaarse Boys 2 Always Forward 2 D T S 2 H R C 4 R K A F C 2 Succes 2 Vitesse '22 2 WW 2 Res. 3de klasse E Assendelft W F C 3 NAS D V A V 2 Neerlandia Haarlem 3 N F C K B V 2 Rapiditas St. Martinus 2 R C Z Neerlandia 2 S D O R K A V I C 3 Wilskracht-S N L Swift 2 W S V '30 Uithoorn 2 Zaandijk Watergraafsmeer 3 Zilvermeeuwen Zeeburgia 4 Z S G O 4de klasse C Res. 3de klasse F Bloemendaal E D O 3 E T O Haarlem 4 Hoofddorp Boys De Kennemers 2 Kinheim N F C 2 Lynden R C H 4 St. Martinus Ripperda 2 Onze Gezellen R O D A '23 2 St. Pancratius Schoten 2 Renova Stormvogels 3 Terrasvogels T Y B B 2 T H B V V B 2 Bij toelating. DISTRICT WEST II 3de klasse A 4de klasse A Alphia Altior Archipel A S C Foreholte Concordia (H) G D A D I O Hillegom D O C O S Lisse D O S R R K A V V E H S T Y B B Lugdunum Voorburg Oranje Groen V V P S J C Wirssonaav 1 1 'i;! *H,Ü V VSB Westerkwavtier - Warmunda *y Bij-toelating. VOETBAL. Slijkhuis, die in het afge lopen seizoen als-rechtsbinnen uitkwam voor Vitesse, is maandag gecontracteerd door de Nijmeegse tweede divisieclub NEC. Met het afwerken van bijna veertig partijen heeft het „Groenendaal-toernoöi" op de banen in het wandelbos Groenenda*al in Heemstede maandag een vlotte start gehad. Bij de eerste „schermutselingen" sneuvelden R. Heringa en J. Ong tegen respectievelijk W. Fröhlich en Gerard Koenders. Gejus v. d. Meulen behaalde 'n eenvoudige zege op M. Bosman (twee maal 6-1). Verder plaatsten zich voor de volgende ronde J. Francken, R. v. d. Graaff en A. van Tiel. T ennit Bij de dames bereikte de finaliste van het jeugdtournooi mej. J. Smids, door een zege op mej. N. Dingemans (tweemaal 7-5) de volgende ronde, evenals mej. I. Groot door een overwinning op mej. H. Hooy: 6-2 en 7-5. De loting voor het A-tournooi, dat don derdag zal beginnen, moet nog plaatsvin den. De resultaten van de eerste speeldag luidden: B-toernooi, H.E., 1ste ronde: W. Fröhlich versl. R. W. Heringa 6-4 6-2; G. Koenders versl. J. Ong 6-0 6-2; G. v. d. Meulen versl. M. Bosman 6-1 6-1; J. Francken versl. B. Berrier 6-3 8-6, R. v. d. Graaff versl. J. Zegwaard 6-1 6-4; A. van Tiel versl. H. Sikkes 7-5 6-3. D.E., 1ste ronde: mej. I. Groot versl. mej. H. Hooy 6-2 7-5; mej. J. Smids versl. mej. N. Dingemans 7-5 7-5. H. D., 1ste ronde: Blom en Ten Houte de Lange versl. Groenland en Hermes 6-3 2-6 6-4. Tweede ronde: jhr. mr. Feith en mr. Roldenus versl. Elsenburg en Seveke 6-3 6-0. D.D., 1ste ronde: mevr. Venekamp en mevr. Abma versl. mej. Van Denderen en mej. Quarles van Ufford 6-4 6-0. C-tournooi, H.E. 1ste ronde: F. Steen voorden versl. M. Dingemans 0-6 8-6 6-4; H. Goosssens versl. A. ten Hagen 3-6 6-4 6-3; P. Speijer versl. R. van Rooden 7-5 6-2; J. Wentholt versl. R. de Boer 8-6 6-4; D. Tjaden versl. F. Rob 6-3 7-5; J. Nan- ninga versl. B. Berrier 6-2 7-5; H. Mayer versl. F. Alders 6-0 6-3; S. Blom versl. P Schendstok 6-1, opgegeven; G. van Dru- nen versl. J. van Leeuwen 6-1 6-0; F. Weert versl. R. van Walsem 0-6 6-2 6-4; P. Thole versl. A. van Rummund 6-4 7-5; J. Zeg waard versl. J. van Velzen 6-0, 6-3; H. Blokker versl. R. van Dortmond 5-7 6-4 6-3; T. Smuling versl. P. Bakker 6-2 6-1; A. Snel versl. L. Stok 6-1 6-1; J. ten Have versl. Lammerse 6-4 4-6 6-0. Tweede ronde: J. v. d. Veer versl. J. Nanninga 6-3 6-4; J. Frencken versl. H. Maijer 9-7 6-0; R. v. d. Graaff versl. P. Thole 5-7 6-3 6-2. D.E., 1ste ronde: mej. J. Smids versl mej. K. Klimbie 6-4 6-2; mej. I. Kemp versl. mej. C. Bakker 6-3 8-6; mej. J. Beets versl. mevr. Jacobs van Zon 6-1 6-3; mej. E. Schmeink versl. mej. P. Dankmeijer 6-2 6-0; mej. W. van Dender en versl. mevr. N. van Tiel 6-0 6-0. Tweede ronde: mej. I. Kamp versl. mej. M. Fahrenfort 6-4 3-6 7-5, D.D., 1ste ronde: mevr. Van Buchem en mevr. Van Dankelman versl. mej. Van Meerwijk en mej. Klimbie 6-1 6-3; mej. Fahrenfort en mevr. Van Denderen versl. mevr. Jacobs van Zon en mevr. Goossens 6-2 6-1. Promotor Jack Kramer de schrik van de amateur-tennissport heeft zaterdag in de Zuidzweedse plaats Baastad, waar hij de laatste partijen van de Davis Cup wedstrijd Zweden-Frankrijk bijwoonde, medegedeeld dat hij een grootse Europese prof-competitie wil organiseren. Kramer zal daarvoor in de komende weken besprekingen hebben met verschil lende Europese topspelers. Spelers van Davis-Cup teams, voorzover die althans op het ogenblik nog aan het toernooi deel nemen, laat hij voorlopig echter met rust. Tenminste 30 wedstrijden voor de com petitie zullen in Frankrijk worden gehou den. Onder de kandidaten zijn dan ook verschillende Fransen. Kramer zei voorts dat hij de Italiaan Pietrangeli al vroeger een bedrag van 50.000 dollar had aange boden voor een contract van drie jaar. TENNIS. De Zuidafrikaanse Davis-Cup- speler Ian Vermaak behaalde zondag tij dens de internationale kampioenschappen van Hongarije de titel in het herenenkel spel. In de finale versloeg hij de Joegoslaaf Janovic'met 7-5, 6-2 en 6-2. Maandag werd er in de Kaagweek tot 12 uur gestart, daarna volgde een totale afgelasting varn de wedstrijden, in verband met de te harde wind. Vele boten, zelfs alken en 16-voetsjollen, sloegen om, vaak zelfs terwyl zij nog niet gestart waren. Op een gegeven moment was de plas be zaaid met omgeslagen boten. De zeilers, die deelnemen aan de Hol land-Frieslandwedstrijd in de regenboog klasse, besloten na onderling overleg de eerste wedstrijd te laten vervallen. De uitslag van de wedstrijden, die vóór 12 uur werden gehouden, luiden: Vrijheidsklasse A: 1. Naatje, stuurman J. R. de Vries (Den Haag), 2. Smitje, stuur man H. Schmitz jr (Haarlem). Deze twee eindigden ver voor de rest van het veld, aangezien zij als enigen met vol tuig zeilden en desondanks de wed strijd tot een goed einde wisten te bren gen. De overigen voeren zonder fok, ter wijl een groot aantal deelnemers niet aan de start verscheen. Pampusklasse A: 1. Wervelwind, stuur man G. Biesot (Oegstgeest), 2. Even, stuur man H. J. Duchateau (Sassenheim). Ook in deze race verscheen slechts een klein aantal (zeven in totaal) van de 15 15 ingeschreven deelnemers aan de start. Na behandeling van de protesten konden de uitslagen van de teamwedstrijden, die zaterdag en zondag in het kader van de Kaagweek zijn gehouden, maandagmorgen worden bekendgemaakt- De resultaten waren: Teamwedstrijd Valkenklasse: 1. Z. V. Braassemermeer (Papita, D. 't Hooft, Whip pet, ir. H. F. Zuiderbaan, Watergeus, F. Goudriaan) 86,3 pnt. 2. Goudsche Water sportvereniging Elfhoeven (Anita, A. L. J. v. d. Veer, Annie, N. Both jr, Zomerdroom, W. J. C. Steenland) 84 pnt. Teamwedstrijd Olympiajollen: 1. W. V. Aegir (Windveer, B. Tournier, Mustafa, C. A. A. Visser, Windewiek, H. Benschop jr) 55,1 pnt. 2. KZR en M. Ver. De Kaag (Glip- per, S. H. H. Haaksma, Meo Voto, J. P. Loogman, Janus, T. de Vries) 51,2 pnt. Teamwedstrijd Vrijheidsklasse: 1. KZR en M. Ver. De Kaag (Naatje, J. R. de Vries, Cirnus II, Gebr. Van Balkom, Stromy, F. Imhoff) 64,2 pnt. 2. Z.V. Braassemermeer (Triton, A. G. M. Bakker, Rakker, B. van Wijk, Boeieloeier, H. Korswagen). Teamwedstrijd Sternklasse: 1. H. J. C. (Ca-Ira, R. Jansen, Lilofee, E. Cancrinus, Caugek, W. H. Holtrop) 71,1 pnt. 2. KZR en M. Ver. De Kaag (Brommertje, R. Steens- ma, Donkey II, A. Kamsteeg, Norremeer jr, E. H. A. Hofkes) 56 pnt. Teamwedstrijd 12-voetsjoIlenklasse: 1. HJC (Wildzang II, P. Bulters, Watervlo, A. J. van Beekum, Barry, F. Daniels) 123,1 pnt. 2. KZR en M. Ver. De Kaag (Swayer, H. F. Walenkamp, Fuut II, J. Hulsker, Glipper, F. L. Plantenga) 109,1 pnt. Teamwedstrijd jeugdklasse: 1. KZR en M. Ver. De Kaag (Allegro, C. A. Nater, Thunderjet, L. van Tienhoven, Scampolo, W. Huiser) 83 pnt. Tijdens de Amerikaanse dameskam pioenschappen in Indianapolis zijn weer enkele prestaties van wereldformaat gele verd. Zo won de kersverse wereldrecord houdster op de 100 meter rugslag, Lynn Burke, de finale van dit nummer in 1 min. 10,2 sec., waarmee zij slechts eentiende seconde boven het record bleef, dat zij in haar serie had gevestigd. Tweede werd Nina Ilarmer in 1.12,4 en derde Kristine Klutcr in 1.12,7. Op de 200 meter vlinderslag verrichtte Becky Collins met een tijd van 2 min. 36,8 sec. de op een na beste wereldpres tatie van dit jaar. Van het wereldrecord, dat op naam staat van onze landgenote Marianne Heemskerk, bleef zij echter nog 2,4 seconde verwijderd. Sylvia Ruuska, die als tweede finishte, ging eveneens zeer snel door het water: 2.38,0. Joanna Black- well veroverde met 2.40,4 de derde plaats. Chris von Saltza liet in de eindstrijd van de 200 meter vrije slag 2 min. 15,1 sec. voor zich afdrukken. Ook dit betekende de op een na beste wereldprestatie van 1960. Als tweede eindigde Carolyn House in 2.21,3. De 4 x 100 meter wisselslag estafette tenslotte was voor de vereniging Santa Carla. De zwemster Lynn Burke (rugslag) Ann Warner (schoolslag), Kathe Simecek (vlinderslag) en Chris von Saltza (vrije slag) kwamen tot 4 min. 49,1 sec., welke tijd dit jaar slechts door Nederland werd overtroffen. (4.47,3). Tweede werd de Los Angeles Athletic Club in 4.56,8. Het woensdagmiddagprogramma op Duindigt is grotendeels gereserveerd voor de jeugd. Een noodzakelijkheid, daar de stroom van jonge paarden ieder jaar gro ter wordt en langs de weg geholpen moet worden bij de opbouw van hun al of niet grote carrière. Eén van die jonge paarden, die veel beter kan dan zijn tot nu lage winsom aanwijst, is zonder twijfel Y Sun shine Hollandia. De verwachting is dan ook dat Geersen het openingsnummer met dit paard wint voor Y Wilhelmien en Y Paula. In het grote veld 2-jarigen zijn er weder om vele debutanten, waarin altijd een verrassing kan zitten. Indien echter Zip- pora een volle zuster van de crack Theo Messidor enige vorderingen heeft ge maakt, zal zij niet in te halen zijn. Haar sterkste tegenstanders zijn Zilo en Zénithy Hollandia. De snelheid van de 3-jarigen is reeds zo groot, dat zij ook tussen de oudere paarden de hoofdrollen spelen. O.a. zal dit Youthful Nora vrij zeker doen in de Celia- prijs, waarin X van Paula verder nog als één der snelsten wordt gesignaleerd. Xave- rius II en Woelwa'ter zijn de outsiders. In het leerlingennummer gaat de voor keur naar Xanthi Con Dios, die het meest te vrezen heeft van zijn stalgenote Vera Hollandia en de trouwe Tea. In het internationale nummer blijven de grootheden deze keer op stal, waardoor Sunny Williams de kans krijgt te winnen vóór Moutonnet, Gao B en Rudolf G. Out sider is Trudi Trothan. Drie uitstekend bezette rennen vormen wederom een attractieve omlijsting. Bij de 2-jarigen zal stal Poll (Amourette, Jaseuse) als favoriet van start gaan, vóór Soliman. Daar in dit grote veld veel van de start afhangt, is echter alles mogelijk, evenals in de Penury-prijs, waarin niet minder dan 19 paarden achter de starting-gate worden verwacht. Gelet op zijn laatste verrichting en de tactische eigenschappen van zijn jockey zal Good Books de hoogste ogen kunnen gooien. Van Desirée gaan steeds zeer optimistische verhalen, doch iedere keer laat de merrie het in de eindfase zit ten. Nu het slechts 1700 meter is zal zij vermoedelijk wel mee kunnen komen. Out sider is Country Girl. In het Criterium van de Leerlingen heeft de oude crack Swashbuckler wederom de ren in handen, gevolgd door Princesse Al- dis en Remus. Twee Amerikaanse meisjes hebben op opzienbarende wijze nieuwe zwem- records gevestigd tijdens wedstrijden in Indiapolis. Het zijn rechts de der tienjarige Donna de Var ova, die in 5 min. 36,5 sec. een nieuw record vestig de op de 400 meter wisselslag persoon lijk, en links de zeventienjarige Lynn I Burke die in de tijd van 2 min. 33,5 sec. een nieuw wereldrecord vestigde op de 200 meter rugslag. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Haarlemse Zwem- en Poloclub HVGB zullen op zaterdag 23 en zondag 24 juli in Stoop's bad in Overveen zoals be kend, de tweede Olympische selectiewed strijden worden gehouden. Zaterdagavond zullen enkele voorselecties verzwommen worden, zondagmiddag zal worden begon nen met de selectie op alle Olympische afstanden. Tot degenen, die aan de wedstrijden deelnemen, behoren Cockie Gastelaars, Atie Voorbij, Ria van eisen, Corrie Schim mel, Jans Koster, Ada den Haan, Marian ne Heemskerk, Tineke Lagerberg, Leo Ver- burgt. Ronnie Kroon en J. Bontekoe. Turnen Voor de uit zes dames bestaande Olym pische turnploeg heeft het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond de dames Bep Ipenburg, Ria van Velzen, Nel Fritz, Nel Wambach en Ria Meyburg definitief aangewezen voor uitzending naar Rome. Na de van 8 tot 13 augustus in Arnhem te houden trainingsweek zal uit de dames Dolly van der Meulen, Ali van Essen, Li- neke Majolé en Grietje van Essen de zes de turnster woi-den aangewezen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11