Frangoise Sagan doet beroep op geweten van Frankrijk Geen herziening aan getroffen schadevergoeding bollenkwekers ULBRICHT SCHERMT WEER MET AFZONDERLIJK VREDESPACT ALGERIJERECHT- OF POLITIESTAAT? „Fanfares van grandeur kunnen kreten van gefolterden niet overstemmen 2,40 Weer geen besluit over Europese universiteit Prijswinnaars van nationale fotowedstrijd Memorandum van de Kunstenaarsfederatie over de Opera Poppencollectie van de Koningin gerestaureerd AGENDA Haarlem MOOIE, GAVE HANDEN De EEG-Ministerraad NAVO bereidt een bliksemoorlog voorzegt hij Kort nieuws Bestrijding tulp ens tengelaaltje Henk Badings naar Canada Glianese troepen in Kongo V elsen-lJ muiden Beverwijk WOENSDAG 2 0 JULI 196 0 (Van onze correspondent) PARIJS De bestandsonderhandelin- tussen Frankrijk en het Algerijnse zijn dus voor onbepaal tijd opgeschort en die teleurstelling s over het algemeen, zo kan men consta teren, nog al gemakkelijk en vlot ver- .verkt doordat geen der beide oorlogvoe- ■ende partijen de indruk heeft gegeven :ich bij een definitieve breuk of misluk king neer te willen leggen. Het moment, ;o troost men zich, zal dus heus vandaag, if morgen wel aanbreken, waarop de ge- iprekspartners zich opnieuw rond een tafel zullen scharen, en er is dus verloren. Inderdaad een bemoedi vooruitzichtvoor hen althans, iie niet onmiddellijk en lijf lijk en moreel het conflict betrokken zijn. Een klein Algerijnen blijft echter in hergroe- opgesloten zitten, kampen vaarover het internationale rode kruis Advertentie Mooie, wérkelijk verzorg de honden, ondonks af was en ander huishoude lijk werk, dank zij HANDCREME Bereid me! het kost bare Nertsal, uit de onderhuidse weefsel- laag van de nerts, Vicn is "l L beide handen! ROYALE TUBE Eenproduktvan N.V. PHILIPS-DUPHAR De Ministerraad van de Europese Ge meenschappen is er hedenmorgen opnieuw niet in geslaagd overeenstemming te be reiken aangaande de oprichting van een Europese universiteit. De Franse delega tie onder leiding van Couve de Murville bleef zich evenals bij vorige gelegenheden vérzetten tegen een dergelijk plan. Parijs wil wel een instituut voor aanvullend ho ger onderwijs, maar dit mag geen univer siteit in de eigenlijke zin worden. De Fran se minister van Buitenlandse Zaken had, evenals de Nederlandse regering, verder bezwaren tegen een Europees instituut van die aard dat onder auspiciën van de Europese uitvoerende organen zou ko men. Er werd geen enkele vooruitgang geboekt en het gehele probleem is op nieuw verwezen naar een daartoe reeds vorig jaar ingestelde commissie. yy onlangs een (omzichtig) boekje heeft geopend. Waar de ergste besmettelijke ziekten heersen en waar kinderen honger lijden en zich voeden met gras. Het menselijke geweten volgt vreemde wegen. Zich voorstellen en het lot aantrek ken van duizenden en duizenden, die ver kommeren is een opgave, die ons bevat tingsvermogen blijkbaar te boven gaat. Daarentegen kan het onrecht en het lijden dat een enkeling wordt aangedaan plotse ling krachtig spreken tot de verbeelding. In Algerije zijn de bomaanslagen van het FLN en de folteringen van het Franse leger nog steeds aan de orde van de dag en iedereen is er aan gewend geraakt. Doch dan duikt er een naam op van een journalist of een leraar, Alleg of Maurice Audin, of van Djamila Boupacha, de Alge rijnse studente, over wier lotgevallen sommige Franse kranten een paar sobere berichten geven en dan schijnt het mense lijk geweten weer even geprikkeld te wor den en misschien zelfs te ontwaken. Djamila Boupacha is onder duizenden andere slachtoffers de draagster van een een willekeurige naam, die als die onrech- ten en onmenselijkheden, die inhaerent zijn aan een oorlog, symboliseert. Er is een comité Djamila Boupacha in Frank rijk opgericht, waarvan de bekende schrijfster Simone Beauvoir, de echtgeno te van Jean-Paul Sartre, het voorzitter schap bekleedt en dat onder zijn leden ook Frangoise Sagan telt. Frangoise Sagan die in de vijf en twintig jaren van haar leven nu al geruime tijd in het brandpunt van de intense belangstelling staat, had zich tot dusver nooit publiekelijk en ac tief ingelaten met kwesties die raakten aan de „politiek". In een hoofdartikel in L'Express, dat aangrijpend is door zijn moedige oprechtheid, werpt ze zichzelf die „neutraliteit" nu voor de voeten. „Ik dacht niet", zo luidt de eerste zin, „dat over zekere onderwerpen de algemene onverschilligheid, en die van mij in het bijzonder nog aan grenzen zou zijn gebon den. Ik dacht niet, dat een eenvoudig ver slag me zou kunnen ontrukken aan dat twijfelachtige confort, dat ons door een gevoel van onmacht wordt geschonken. Maar er is iemand naar me toegekomen die me, met de bewijzen in handen, het verhaal van Djamila Boupacha heeft ge daan. Het verhaal van een twee en twin tigjarig Algerijns meisje tegen wie vorige maand in Algiers de doodstraf werd ge- eist ,die echter nog niet is uitgesproken)". Met diezelfde sobere woorden vertelt Frangoise Sagan dan de geschiedenis van dit Algerijnse meisje, dat bija dezelfde leeftijd heeft als zij. Ze werd gearresteerd in gezelschap van andere Algerijnse stu denten. Er was een bom in een café ont dekt en de Franse mobiele gardisten meenden redenen te hebben ook haar te verdénken. Ze lcwam' in een „selectie kamp" terecht. Hetzelfde kamp waar ook Alleg en Audin hadden gezeten, wier'spo ren men duister is geworden..Haar vader, zeventig jaar oud, zat ook in dat kamp. Op Djamila zijn toen folteringen toegepast, die deze pen weigert te beschrij- Frangoise Sagan ven en die door Frangoise Sagan worden aangeduid..Djamila Boupacha heeft onder die behandeling der Franse militai ren niet alleen die ene, maar nog tien andere - doch denkbeeldige - bomaansla gen voor haar rekening genomen, en op basis van die bekentenis werd de dood straf tegen haar geëist. Van die toedracht verklaart Frangoise Sagan de onomstote lijke bewijzen ook in de vorm van medi sche verklaringen onder ogen te hebben gehad. Het comité-Boupacha heeft van de Franse minister van justitie, Michelet, die tijdens de oorlog zelf ternauwernood aan de Duitse concentratiekampen en bar baarsheden is ontkomen, verlangd dat de Algerijnse studente naar Frankrijk zou worden overgebracht om hier door medi ci onderzocht en behandeld en door een Franse rechtbank berecht te worden. De minister heeft dat verzoek ingewilligd, doch blijkbaar, na ruim twee weken, nog altijd geen kans gezien zijn belofte te doen honoreren. Een nieuwe episode in de duistere machtstrijd tussen Parijs en Algiers, die alleen maar voor het opper vlakkige oog ten gunste van de regering en van de president der republiek, gene raal De Gaulle, beslist is kunnen worden. Ook over dat aspect van 't Frans-Alge rijnse drama vond Frangoise Sagan woor den, die snijden door de ziel. „Laten ze me niet vertellen," schrijft ze, „dat een intelligent man met zin voor grootheid en gezag, geen tijd heeft gevonden zich met dit geval in te laten. De vader van Dja mila, die met eigen ogen aanschouwen moest hoe zijn dochter werd gepijnigd, dorst haar martelaar, een jonge Franse kapitein, toe te roepen dat De Gaulle de folteringen als politiek wapen verboden had. Met De Gaulle hebben we hier hele maal niets te maken, was het antwoord." De schrijfster haalt dan een definitie aan van André Malraux, een der huidige Franse ministers, die in 1944 onze tijd om schreef als „de periode van de leugen". Ik kan me niet voorstellen, zo besluit Frangoise Sagan dan haar alarmkreet, dat de fanfares van de hervonden grootheid de kreten van een jong meisje, dat wordt gefolterd, zouden kunnen overstemmen." Dit artikel van Frangoise Sagan toont in zijn beheerste verontwaardiging mis- 's'chiêh 'nog wel duidelijker dan de;.scherp- zinnigste politieke analyse aan, welke kloof er nog altijd gaapt tussen het ideaal van de rechtstaat en de realiteit van de politiestaat waaraan Algerije, ondanks een doorzichtige schijn, nog steeds niet ontkomen is. BERLIJN (Reuter-DPA) De leider van de Oostduitse communisten Ulbricht heeft op een persconferentie meegedeeld dat uit buitgemaakte documenten van de Ameri kaanse en Britse militaire missies bij de Russische strijdkrachten in Duitsland blijkt da?t de missies op kaarten mogelijke lan dingsplaatsen voor vliegtuigen en parachu tisten in Oost-Duitsland hebben aangege ven. Voorts zouden de missies contact heb ben gehad met agenten die in West-Berlin zijn geronseld. Uit de stukken blijkt dat er een bliksemoorlog tegen Oost-Duitsland wordt voorbereid," zo zei hij. Ulbricht beweerde voorts op zijn pers conferentie dat militaire leiders van de Noordatlantische Verdragsorganisatie be sloten hebben dat de beperkende bepalin gen voor kernwapens in West-Duitsland dienen te worden opgeheven. Ook hebben U-2 spionagevliegtuigen volgens zijn zeg gen vluchten gemaakt van Westduitse vliegvelden af. Men moet, aldus Ulbricht, Kroesjtsjevs verklaring van enige tijd geleden dat de Sovjet-Unie een afzonderlijk vredesverdrag met Oost-Duitsland zal sluiten indien de Westduitse Bondsdag in West-Berlijn bij een zal komen, niet misverstaan. „Ik kan u onthullen dat er op het ogenblik over deze kwesties wordt onderhandeld," zo zei hij. In antwoord op een vraag over de reeds geruime tijd geleden aangekondigde uit rusting van de Oostduitse strijdkrachten met raketten gaf Ulbricht een ontwijkend antwoord. De aanvallers merken wel op tijd op welke wijze zij worden vernietigd, zei hij. Er zijn maar 25 roetten nodig om de gehele militaire uitrusting van de Bonds republiek te vernietigen. In één uur is het afgelopen, voegde hij eraan toe. Na de persconferentie van Ulbricht wer den foto's getoond van wat, naar hij be weerde, Amerikaanse kaarten waren, ter wijl hij ook camera's en ander materiaal liet zien. Ulbricht waarschuwde de jour nalisten niet in de buurt van de op de kaarten gewaarmerkte plaatsen te komen, daar „dit niet goed voor hun gezondheid zou zijn." Westelijke woordvoerders hebben vorige week melding gemaakt van herhaalde in menging in westelijke missies bij de Rus sische strijdkrachten na het mislukken van de topconferentie in Parijs. Dure opruiming. De gemeente Den Haag heeft het opruimen van bunkers langs de Vissershavenstraat aanbesteed. Er kwamen vijftien inschrijvingen binnen. Hoogste was die van de firma Joh. Lek- kerkerker te Rotterdam met f 97.900.en laagste die van de firma N.M. de Bruyn en Zonen te Den Haag met f 56.210. Een woordvoerder van de Britse am bassade in Bonn noemde Ulbrichts bewe ringen over buitgemaakte documenten „propaganda van de bekende soort". De ambassade weet niet wat de tekens op de getoonde kaarten te beduiden hebben, maar de Oostduitse regering heeft een maand de tijd gehad om de kaarten zelf te tekenen, als zij dat had willen doen. Een woord voerder van de Amerikaanse ambassade noemde de Oostduitse beschuldigingen „bijna te belachelijk om over te praten en een typisch Russische lastercampagne." Niet geschrokken WASHINGTON (UPI) In regerings kringen te Washington heeft de verklaring van Ulbricht over een afzonderlijk Rus- sisch-Oostduits vredesverdrag weinig in druk gemaakt. Er zijn van achter het ijzeren gordijn reeds zoveel van deze ver klaringen gekomen, dat men voorshands niet geneigd is aan die van Ulbricht meer dan propagandawaarde toe te kennen. Tijdens de openbare vergadering van het bestuur van het Produktschap voor Sier gewassen kwam dinsdagmiddag een ver zoek aan de orde van de Koninklijke Alge mene Vereeniging voor Bloembollencul tuur om aanvullende schadevergoeding in verband met het tulpenstengelaaltje. In 1958 en 1959 kregen de getroffen kwekers een vergoeding, gebaseerd op de minimum prijzen. Dit jaar op de verkoopprijzen. Het was een beetje onbillijk, dat de andere Tweede prijs in jeugdgroep voor Haarlemmer De prijswinnaars van de nationale foto wedstrijd „De plaats waarin wij wonen", die door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en de Stichting ter Bevorde ring van de Amateur Fotografie was ge organiseerd, zijn thans bekend gemaakt. In groep A (leeftijd tot en met 18 jaar) werd aan R. Colette uit Rotterdam de eer ste prys van 100 toegekend voor de foto: „Monument Rotterdam". De tweede prijs van 75 ging naar de heer M. Vennik uit Haarlem voor zijn foto: „Maandagmarkt Haarlem". De derde prijs van 50 kreeg de heer F. van der Wind uit Aarlanderveen voor zijn foto „Landschap". Voorts werden ;r nog tien vierde prijzen elk van 10 en dertig vijfde prijzen van elk 5.— toege kend. In groep B (overige amateurs) is de eer ste prijs 1000,toegekend aan H. Duynstee uit Rotterdam voor de foto „Wor dende Stad", de tweede prijs 500,ging naar mevr. J. M. Rijn—Zwartkruis uit Rotterdam voor de foto: „Vier agenten", terwijl de derde prijs 250.voor de heer T. Hermans, eveneens uit Rotterdam, was voor zijn foto „Maasboulevard". Te vens werden ook bij deze groep nog een aantal vierde, vijfde en zesde prijzen toe gekend. De premie van de Vereniging Neder landse Gemeenten van 250.voor de beste fotod betrekking hebbende op taak of activiteiten van de gemeente(n) ontving de heer P. P. van Aelst uit Rotterdam voor zijn foto „Brandweer". De Nederlandse Federatie van Beroeps verenigingen van Kunstena'ars te Amster dam heeft in een uitvoerig memorandum over de situatie bij de Nederlandse Opera dat gezonden is aan de rijksoverheid en aan de leden van de Amsterdamse ge meenteraad als haar mening uitgespro- kenudab^e toekomst van deze.opera af- hank.ellj.k js vaai het herstel van het een-1 hoofdig gezag, van de intendant, voorts van de aanstelling van een vaste muzikale leiding, van de vorming van een bezetting vast-geëngageerde solisten (Tij voorkeur Nederlanders) en tenslotte van een goede samenwerking tussen leiding en geënga- geerden op basis van gezonde arbeidsver houdingen. De federatie acht de instandhouding van de opera in de vorm van een stichting niet wenselijk in verband met de hoogte der overheidsubsidies, de voor een vrij wille keurige groep personen als het operabe- stuur niet meer te beheersen ingewikkelde bedrijfsvoering, alsmede het belang van de opera in het geheel van het culturele leven De Federatie meent daarom dat het binnen afzienbai-e tijd nodig zal zijn de Neder landse Opera om te vormen tot een over heidsdienst, hetzij als onderdeel van de rijks-, hetzij van de gemeentelijke dien sten. Dit memorandum heeft de Federatie op gesteld naar aanleiding van perspublika- ties over moeilijkheden bij de Nederlandse Opera waarin ook de positie van de Ver eniging van Geëngageerden bij de Opera (V.G.O.) als vertegenwoordigend lichaam van het personeel werd betrokken. Aan gezien de V.G.O. bij de Federatie is aan gesloten, achtte de Federatie het nood zakelijk een bijdrage te leveren tot ver heldering van het begrip over de plaats van de V.G.O.. de betekenis van de Com missie van Overleg, alsmede de regeling van de rechtspositie van de bij de opera geëngageerde kunstenaars. Op al deze en nog andere punten wordt in het memoran dum uitvoerig ingegaan. kwekers dus vorige jaren zo weinig had den gekregen. Het surplusfonds had in de afgelopen jaren toch bevredigende vergoe dingen uitgekeerd, terwijl het ministerie van Landbouw bij een zeer schrijnend ge val een aanvulling verstrekte. Aangezien de bestrijding toen door een aanvullende vergoeding nu niet beter werd in die ge vallen meende de voorzitter dat men de schadevergoedingen niet moest herzien. De vergadering was het hiermee eens. De Koninklijke Algemeene Vereeniging had ook haar standpunt bepaald ten aan zien van het rapport over de afzet in Amerika. De heer Sterringa meende het te moeten toejuichen, dat men dit rapport blijkens de brief bestudeerd had, maar dat de uitspraak toch wel aan de zeer voor zichtige kant gebleven was. Hij begreep dat deze vereniging zich niet graag meng de in exporteurszaken, maar wees er op, dat ook de kwekers gebaat zijn bij een goede afzet. Liever hoorde hij een door tastend geluid. Hij sprak zijn waardering uit voor de mening van de Katholieke Vereniging van Ondernemers in het Bloem- bollenbedrijf over de reclame in de V.S. Dr. Verhage deelde mee, dat het door mr. Nederveen genoemde overleg met de commissie van de bond over dit onderwerp op gang is gekomen. Men hoopt aan het einde van het jaar een rapport uit te bren gen, waarover dan kan worden gediscus sieerd. Hij deelde tevens mede, dat de Society of American Florists eindelijk kans ziet om propaganda voor het gebruik van bloe men en planten te maken. De onpersoon lijke reclame van de bloembollen zal daar op aanhaken. Tevens zoekt men naar een grotere verkoop van goedkopere bloemen in de z.g. supermarkets. De Internationale vereniging van Groot handelaren in Bloemen had haar visie op de positie van de bloemenhandel en de daarbij te nemen maatregelen aan het be stuur gezonden. Over dit memorandum kon weinig worden gezegd, daar het vrij wel parallel liep aan dat van de produ centen. Wel stelde men informatieve vra gen over de houding van de Europese com missie ten opzichte van de siergewassen Het bleek dat deze commissie in oktober dit onderdeel van de Euromarkt zal be spreken. Voordien zullen de internationale organisaties nog overleg plegen. Tenslotte werden enkele heffingsveror deningen aangenomen. Het landelijke comité tot verzameling van Nederlandse volksklederdrachten ten behoeve van de collectie van Prinses Wil- helmina is gereed gekomen met het restau reren van de poppencollectie (Nederlandse klederdrachtpoppen) van de Koningin Deze restauratie is indertijd door het co mité als verjaarsgeschenk de Koningin ter gelegenheid van haar vijftigste verjaar dag aangeboden. De Koningin heeft thans toestemming gegeven deze poppen in een tentoonstelling f amen-te-brengen, die. zal .worden gehouden in de aula van het Nederlands Openlucht museum te Arnhem vanaf 23 juli. Met het ss. „Nieuw Amsterdam" zijn uit Rotterdam de componist Henk Badings en zijn vrouw vertrokken. Zij gaan naar Stratford (bij Toronto in Canada), waar als onderdeel van een aan Shakespeare ge wijd congres van 7 tot 15 axtgustus een mu ziekfestival wordt gehouden. Uit tal van Europese landen reizen componisen naar Canada. De Nederlandse componist dankt zijn uitnodiging aan de omstandigheid, dat de organisatoren het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen verzocht hadden iemand te vragen, die ervaring heeft met elektronische muziek: aan de andere kant van de oceaan „synthetic mu sic" geheten. Henk Badings, die zichzelf een compo nist noemt, die later ingenieur werd, zal over zijn zes elektronische balletten een inleiding houden en er voorbeelden van la ten horen. Ook zal hij de verhouding elek tronische muziek-orkestmuziek belichten. Daarnaast zal zijn televisieopera salto mortale te zien zijn. Op het ogenblik, zo vertelde hij ten slotte nog, is hij bezig aan twee orkestwerken. Aankomst van Ghanese troepen op het vliegveld van Leopoldstad in Kongo. De militairen, welke de UNO-strijd- macht versterken, werden met Ameri kaanse transporttoestellen naar hun bestemming gebracht. Advertentie BEEN GORDEL BEEN SPELDEN GEEN VERBAND Zelfvertrouwen is een geestestoestand; het groeit uit dat wonderlijke, innerlijke gevoel dat U op z'n best bent. Zelfver trouwen kan zwaar geschokt worden door twijfel en onbehaaglijk heid. Heel wat vrouwen voe len zich niet op hun gemak - door gebrek aan zelfvertrouwen - gedu rende bepaalde dagen van de maand. Dat komt doordat het verband hen er voort durend aan herinnert. Inwendige sanitaire, bescherming daarentegen, is onzichtbaar en niet voelbaar als 't op z'n plaats zit. Geen wonder dat vrouwen die Tampax dragen meer zelfvertrouwen heb ben. Het vraagt nooit uw aandacht Om dat er geen geur is - omdathetnietmoeilijk is om weg te doen - omdat u zelfs geen zorgen hebt over het meenemen van enkele reserves. In alle opzichten geeft Tampax u het gevoel dat er nauwelijks enig verschil is in de dagen der maand. Tampax is verkrijgbaar bij apothekers, drogisten en speciaalzaken, in twee absorptiegraden. Regular f. 1,50, Super f. 1,75 per doos, met Nederlandse gebruiksaanwijzing. Uitgevonden door een dokter nu gebruikt door miljoenen vrouwen! TAMPAX (NEDERLAND) N.V. AMSTERDAM WOENSDAG 20 JULI Rex, 20 uur: „Operatie Petticoat". Tha'lia, 20 uur: „Vader heeft 't moeilijk". DONDERDAG 21 JULI Rex, 20 uur: „Operatie Petticoat". Thalia, 20 uur: „De familie Trapp". WOENSDAG 20 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Salem Aleikum". DONDERDAG 21 JULI Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Salem Aleikum". Openluchttheater: Vandaag 20.15 uur: zangconcert door studenten van de univer siteit van Montpellier. Vleeshal: Donderdag 14 uur: Poppen theater Merlijn met „Het blauwe water". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur en donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „The geisha boy", alle leeftijden. Elke ochtend (behalve zondags) 10.30 uur: Va kantie-jeugdprogramma. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur, donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „The Glenn Miller Story", alle leeftijden. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „De koe en de gevangene", alle leeftijden. Luxor theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De wx-aak der geuzen", 14 jaar. Donder dag 14 en 20 uur: „Gaslight", 18 jaar. Minerva? Theater: Vandaag 20.15 uur en donderdag 20.15 uur: „It happened to Jane" alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Zet 'm op Tommy", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur., donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „In de catacomben van de onderwereld", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „I'm all right Jack", 14 jaar. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Vakantieprogramma met Donald Duck e.a. Thaeter Monopole (Zandvoort): Vandaag en donderdag 19 en 21.15 uur: „Münchhau- sen in Afrika", alle leeftijden. Donderdag 14.30 uur: „Walt Disney's fabelland", alle leeftijden; 19 en 21.15 uur: „Als mijn grote broer dat wist", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Museum „Het Huis Van Looy" (Kam perlaan): Tot 1 augustus dagelijks van 10— 12.30 en van 13.3017 uur, zondags van 1417 uur: Reizende Unesco-expedit-ie „Stad en landschap". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 augustus dagelijks van 1022 uur: Expositie van tekeningen van Helga Schussheim. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1—3): Tot 8 augustus dagelijks van 917 uur: Expositie van werken van Haai-lemse beeldende kunstenaars. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 15 juli.)

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7