Gillette Bergetappe voerde de Muggen door Zuid-Limburg naar Epen TAXI 13 De klassementen Zon in de camping Haarlemse toeristen verwelkomden karavaan bij drielandenpunt Tourleider Van Hulst heeft zijn knie gewond MENSEN IN DE MUGGENRONDE B.B.-ers zorgen dagelijks voor 380 koppen koffie en thee Speciale Vakantie-koopjes In 8 minuten uw pasfoto Hij maakt de tocht nu op een brancard mee Burgerlijke Stand van Haarlem UIT STAD EN STREEK Opschorting restauratie Koediefslaankerk NA AFLOOP EEN White Label" Auto teruggevonden autoradio verdwenen SCOTCH WHISKY! Eddy Riethoff won achtste avondrit Tourleidér Huug van Hulst is donderdag avond nabij Epen over een greppel ge struikeld, waarbij hij zijn knie vrij ern stig heeft gewond. Men vreest zelfs dat de knie gebroken is. De heer Van Hulst maakt de Muggenronde verder mee, lig gend op een brancard in de radiowagen, vanwaar hij zijn instructies per micro foon geeft. BEVALLEN van een zoon 19 juli: M. J. van Weel-De Koninck; 20 juli: T. C. Broekhuizen-Lagerweij, J. G. van Wens- veen-Rijpma, E. Peters-Schoonhoven, S. J. van Heijningen-Hagedoorn; 21 juli: P. S. Burger-Loogman, G. M. Stroosnijder-Van Bakkum. BEVALLEN van een dochter: 18 juli: J. van Zijverden-Timmers; 21 juli: G. de Boer-Houweling. OVERLEDEN: 19 juli: J. Teeuw, 45 j„ Hazepaterslaan; W. Nijenhuis, 80 j. Soenda- straat; G. Snoeks, 57 j., Middenweg; C Wijhenke, 71 Craijenesterlaan; 20 juli: A. van Leeuwen, 67 j., Kamperlaan; H. P. Kropman, 68 j., Vergierdeweg; H. M. Ie Grand, 62 j„ Delftlaan; J. J. Schutte, 67 j., Gasthuisvest; P. W. T. Klarenbeek, 59 j., Maerten van Heemskerkstraat; M. van Zeist-Warmerdam, 52 j., Zonnebloemstraat. ONDERTROUWD: 16 juli: J. P. Hijmans en M. H. Hartloper. GETROUWD: 21 juli: P. J. C. van den Bos en F. M. van den Haak, L. Kloesman en M. W. Beaux, E. C. Vermeulen en A. J. Göbei, B. J. van der Vossen en E. Jansen. S. van Gooi en J. M. C. Ullers, H. J. Holt- kamp en 1-1L. M. E. van Weezen beek, K B'. de Feber en C. M. Huneker, F. M. Hul sebosch en J. M. Verzeilberg. Tijdens deze bergrit was plotseling de zon gaan schijnen en de hele verdere dag is het prachtig weer gebleven. Over al stonden tientallen mensen langs de weg de jongens aan te moedigen en vooral bij Vaals was het zoals gezegd bijzonder druk. Daar werd gegeten en daar ook mochten de jongens op kosten van de Tourleiding de uitkijktoren bij het drie landenpunt beklimmen. Ruim een uur bleven de Muggen zich verbazen over het feit, dal men van één plaats af drie landen kan bekijken. Toen ze bij hun fietsen terugkwamen hadden ze vrijwel allemaal een souvenir voor thuis meegebracht, dat ze de volgers in de handen drukten met het verzoek het zuinig te bewaren. En daarom is onze volgauto voor de komende dagen verrijkt met een stukje boomschors waarop in beverige letters staat: „Groeten uit Vaals" met daarboven een plaggenhut en op de achterkant, de mededeling dat het kunst werk vervaardigd is in Duitsland. PAS NA UITVOERIG gegeten te heb ben stapten de jongens weer op de fiets voor het laatste stukje naar Epen, dat geen enkele moeilijkheid opleverde. Ook de heer Mooyekind had een rustige mid dag, want alle fietsen bleven heel zodat deze monteur als een tourist achter de stoet aanreed. Epen ontving de Muggenkaravaan zeer hartelijk. Er was over de Dorpsstraat zelfs een spandoek aangebracht waarop stond te lezen dat Epens V.V.V. het zo prettig vond de Ronde te verwelkomen. Zestien koeien waren een andere mening toegedaan want juist toen de jongens en de leiders de kranten en de post zaten te lezen meenden zij er goed aan te doen eens van weiland te veranderen. Hun weg voerde toen langs de tenten De uitslag van de bergrit, die tijdens de vierde etappe verreden werd luidt: A-klasse: 1. John Munk (Vondel kwartier) 20 punten, 2. Ad Ruygvoorn (Vogelenbuurt) 19 punten, 3. Emiel Roo- se (Transvaal 18 punten, 4. André van ken (Vogelenbuurt) 17 punten, 5. Dou- we Lap (Zuid) 16 punten. B-klasse: 1. Jaap Kaspers (Transvaal) 20 punten, 2. Dick Nieman (Zuid) 19 punten, 3. Henk Dijkstra (Transvaal) 18 punten, 4. Peter Stoop (Amsterdamse- buurt) 17 punten, 5. Jan Voulon (Am- sterdamsebuurt) 16 punten. Het algemeen klassement luidt nu: A-klasse: 1. Bert van der Pol (Am- sterdamsebuurt) 67 punten, 2. Adrie Sij- pestein (Tndischebuurt) 62 punten, 3. Gerard Rosenhart (Amsterdamsebuurt) 62 punten, 4. Frans Meijer (Harmen- jansbuurt) 60 punten, 5. Wim Molendijk (Kleverpark) 54 punten. B-klasse: 1. Henk Dijkstra (Trans vaal) 61 punten, 2. Jan Engel (Vondel kwartier) 60 punten, 3. Rinus Opbroek (Zuid) 50 punten, 4. Ton Ramakers (Vondelkwartier) 49 punten, 5. Richard Ran (Harmenjansbuurt) 48 punten. Het algemeen ploegenklassement luidt na de vierde etappe: 1. Amster damsebuurt 292 punten, 2. Transvaal 274 punten, 3. Vondelkwartier 268 punten, 4. Harmenjansbuurt 264 punten, 5. Indi- schebuurt 252 punten, 6. Vogelenbuurt 239 punten, 7. Kleverpark 238 punten, 8. Zuid 233 punten, 9. Spaarndam 227 pun ten, 10. Zuid-West 217 punten. ADVERTENTIE Ook in de r...a onmisbaar. En 's morgens eenmaal Gillette gebruikt, heb je tot en met de avond een heerlijk fris en gladgeschoren gezicht Tweemaal scheren nóóit nodig. PWW.JHUiiHIUIBII I 'I I f 'WIWBWKMMM Nieuws in het kort VRIJDAG 2 2 JULI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nylon velours JUMPER, vlotte boot hals. Tinten: wit - zwart - cognac - oranje. Slechts 10.75 Moderne OVERGOOIER, poplin streep; cognac met geel 975 SHORTS, diverse kleuren en dessins, vanaf 5.90 ANEGANG 26 - TELEFOON 10645 waarin de jongens eigenlijk een beetje bang zaten te wachten tot al die grote dieren weer weg waren. Dat duurde even, maar toen kwamen de Muggen weer tevoorschijn om naar een restaurant te wandelen, waar opnieuw een uitstekende maaltijd te wachten stond. 's Avonds werd door Truxini een „ta lentenjacht" gehouden, die gewonnen werd door kleine Dicky Schouten, die met be geleiding van Jaap Kaspers, Adrie Sijpe- stein en Réné Beun met gemak de eerste prijs weghaalde door een voortreffelijke imitatie te geven van een rock'n roll-zan- ger. Later op de avond werd er nog lang over nagepraat. Vooral ook omdat de jon gens wisten, dat ze vrijdag maar vijftig kilometer behoefden te fietsen, 's Avonds om zeven uur waren hun fietsen namelijk door kwartiermaker Piet Proper in een grote truck geladen en 's nachts om één uur kwam Piet vertellen, dat ze veilig in Nijmegen stonden. Daar heeft name lijk vrijdag de start plaats van de voor laatste etappe, nadat de jongens eerst per bus van Epen naar het noorden zijn gebracht. Die vijfde etappe leidt naar Scherpen- zeel, waar Adrie Sijpestein en Gerard Ro senhart hun laatste kans krijgen om Bert van der Pol in de tijdrit de Muggentrui afhandig te maken. De Muggenkaravaan bij het beklimmen van een „berg" in Zuid-Limburg. Met de fiets aan de hand gaat het nog ■wél zo vlug. Advertentie Advertentie EPEN-DONDERDAG. De jongens van de zesde Haarlemse Muggen- ronde hebben de bergen achter de rug. In de etappe van Klimmen naar Epen, moesten zij slechts zestig kilometer afleggen, maar dat zijn dan ook bar zware kilometers geworden. In de eerste plaats ging het de hele dag heuvel op, heuvel af en verder was het parkoers uitgezet over tien tallen bochtige weggetjes zodat de jongens meer dan anders hun aandacht bij het fietsen moesten bepalen. Tenslotte was er in deze etappe een bergrit ingelast, die tot ieders verrassing gewon nen werd door „kleine" John Munk. Er deden zich overigens geen verschuivingen van belang in de algemene klassementen voor. Bert van dei- Pol legde ondanks een zware handicap toch nog beslag op een eervolle plaats en hij liep daardoor weer enige punten uit op zijn naaste concurrenten. Belangrijker dan de wedstrijden vonden de jongens donderdag echter, dat de lucht - na een paar miezerige buitjes - tegen een uur of elf opklaarde en dat zij verder de ene berg na de andere konden „nemen" tijdens prachtig weer. Daardoor ook verzamelden zich in de drukke vakantiecentra honderden kijkers in de dorpjes die de Mug genronde moesten passeren terwijl tientallen Haarlemmers speciaal voor de Ronde naar Vaals waren getrokken om hun stadgenootjes hij het drie landenpunt te begroeten. HET STARTSCHOT voor deze vierde etappe zou in Klimmen gelost worden dooi de burgemeester van het dorp. Die burge meester kwam niet opdagen en dat was maar goed ook, want Tourleider Van Hulst kwam kort voor negen uur tot de ontdekking, dat het startpistool op onver klaarbare reden verdwenen was. Hij zocht in allerijl drie automobielen na en riep toen ten einde raad maar „pang", waar op de jongens toch welgemoed aan hun tocht begonnen. Nagewuifd overigens door een groot deel van de Klimmense bevol king, waarmee de Muggen en de leiders de avond tevoren al dikke vriendschap hadden gesloten. In een vlot tempo fietste men door Val kenburg, waar de jongens wat vreemd op keken van de vakantiegangers, die zich dit jaar bij voorkeur tooien met afschu welijke felgekleurde Trioler-hoedjes. Sibbe een dorpje op vier kilometer afstand van Valkenburg gelegen, werd nog vlot voor- bijgetrapt, maar toen begonnen de moei lijkheden. De rijders moesten namelijk achter elkaar zeven heuvels over en toen zij in Mheer aan de bergrit moesten be ginnen keken ze eigenlijk wel een beetje op tegen dit karwei. Bergrit Advertentie John Munk jr. echter zei niets, haalde een paar keer diep adem en spurtte on middellijk na het startsignaal de berg op. Die was steil, dat merkten 59 Muggen, Advertentie van wie de leider in het algemeen klas sement een flinke handicap kreeg van ze ker twintig meter. Langzaam worstelden zij zich 600 meter tegen de heuvel op, maar toen zijdaar aan kwamen stond John Munk al geruime tijd naast zijn fiets z'n vrienden af te wachten. „Ik weet niet hoe hét zo opeens kwam", zei hij, „ik vind het wel leuk. dat klim men en ik begrijp niet waarom die an deren zo moe zijn". Vader John Munk, die als leider de Tour volgt wist er ook geen verklaring voor. „Hij is anders zo lui als wal. Ik kon m'n ogen niet gelo ven toen ik dat jong naar boven zag sprinten. Net een geit". Bij de B-klassers was de strijd wat spannender omdat de als laatste gestarte Hen Dijkstra vlot zijn makkers voorbij- fietste en alleen Jaap Kaspers en Dick Nieman moest laten voorgaan. De cantinewagen van de dienst Bescher ming Bevolking van de Kring Haarlem heeft als bemanning twee B.B.-buiten dienst-assistenten, die zich in een paar dagen bijzonder geliefd hebben gemaakt bij zowel de jongens als bij de leiders. Jack van der Neut, die om onverklaar bare reden door enkele volgers Lou wordt genoemd en Cas Ruigrok van der Werven Zo tussen de bedrijven door is er voor de Muggen- wel eens een ogenblikje lijd voor het schrijven van een brief kaartje naar huis. zorgen er namelijk voor, dat de hele kara vaan dagelijks 190 koppen thee en 190 koppen thee en 190 koppen koffie opdrin ken. Overal wac,r gerust wordt is deze uil- stekend geoutilleerde wagen aanwezig en de beide bemanningsleden zijn direct be reid om een ieder te laven. De commissie van beheer van de ge reformeerde Koediefslaankerk heeft een voorstel gedaan tot voorlopige opschorting van het plan tot restauratie van deze kerk. Dit zal nodig zijn, omdat aan de in het voorjaar gestelde voorwaarde dat de gemeente hiervoor 35.000 zou opbren gen niet is voldaan. De kerkeraad kan niet anders doen dan dit voorstel overne men, zij het niet zonder een gevoel van teleurstelling. De commissie van beheer zal bekijken, of er op korte termijn nog iets aan het gebouw moet gebeuren. Dinsdag 30 augustus zal de kerkeraad een gemeentevergadering beleggen, waar in enkele voorstellen inverband met het beroepingswerk zullen worden besproken. De auto die een Amsterdamse koopman woensdagavond vermiste, nadat, hij de wa gen in de Damstraat in Haarlem had ge parkeerd, (zie ons blad van gisteren) is in de Justus van Maurikstraat teruggevon den. De autoradio en antenne bleken er uit ontvreemd te zijn. „Ik heb het nooit gedaan", vertelde ons Jack van der Neut, maar als het kan ga ik volgend jaar weer mee. Ik heb nog nooit zo gelachen als de afgelopen dagen. Trouwens ons KHBB de heer Meinema, heeft nog meer plannen geloof ik. Toen we startten tijdens die regen vertelde hij me, dal hij van plan was om de jongens het volgend jaar allemaal een regencape mee te geven. Ik weet natuurlijk niet of dat te verwezenlijken is, maar het zou wel leuk zijn. Trouwens ik vind, dat de B.B. ook als het regent paraat moet zijn en hulp moet kunnen verlenen". Jack van der Neut wandelde weer weg, naar zijn filmtoestel waarmee hij dage lijks in de weer is om ruim 1 0 meter film over deze Muggenronde te maken. ,.Als-ie klaar is krijg je'm te zien", beloof de hij ons. En daar houden we hem aan. Door een zege in de eindsprint is Eddy Riethoff winnaar geworden van de acht ste rit der donderdagavondcompetitie. Er werd in deze rit, die door het Haarlemse „De Kampioen" in het „Van der Aart sportpark" werd gehouden, weer hard ge fietst door de A- en B-klassers. Alle uit looppogingen, waarbij vooral Deinum zich actief toonde, waren zodoende tot mis lukken gedoemd. Verschillende renners werd het hoge tempo te machtig en ook de Duitse gastrenner Oswald Czarnietzki kon het niet bijbenen. Slechts zeven rij ders bleven zodoende in de strijd en van hen was Riethoff uiteindelijk weer eens de snelste. De uitslag luidde: 1. E. Riethoff, de 50 km. in 1 uur 21 min. en 12 sec.; 2. C. Piers, 3. R. Hendriks, 4. E. Sminia, 5. W. Blommaert, 6. G. Fennis, 7. A. Deinum. Uitslag C-klasse 1 Temmen 2 Schenk 3 Nijssen, 4 Post, 5 G. Wagner, 6. Wil- lemsen, 7. Handgraaf, 8. Van Leuffen, 9. R. Wagner, 10. Rutte. Advertentie „BAVADO" - Rijksstraatweg 206 Elektriciteitsstoring. Bij werk zaamheden nabij een flatgebouw in de Cearalaan in Bloemendaal heeft een drag line een voedingskabel van het elektrici teitsnet uit de grond getrokken. Ten gevol ge hiervan kwamen Overveen, Aerdenhout en een deel van Zandvoort donderdag om streeks het middaguur een halfuur zon der stroom te zitten. Niet te spreken. De burgemeester van Hillegom, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, zal zaterdag geen spreekuur houden. Feest. Zaterdagmiddag houdt de speel turnvereniging „Kindervreugd" in Hille gom het jaarlijkse speeltuinfeest. Er zijn allerlei wedstrijden, zoals autopedraces, hardlopen met hindernissen, kaars-happen enz. Opbrengst. De in Hillegom gehouden collecte voor de t.b.c. bestrijding heeft 263,86 opgebracht. Expositie „Het Baken" De tentoon stelling van verzamelingen, die onder aus piciën van de Haarlemse Raad voor de Jeugd in het jeugdhuis „Het Baken" wordt gehouden, zal donderdag 28 juli om twaalf uur worden geopend. Verkeersmaatregel B. en W. van Haarlem hebben een verbod tot links- afslaan uitgevaardigd voor het verkeer komende van de Houtbrug dat in de Grote Houtstraat bij het Proveniershuis linksaf wil slaan om de Doelstraat in te rijden. Dit is gedaan met het oog op de bevorde ring van de verkeersveiligheid op dit drukke punt. Telefoon Dierenbescherming. Van de zijde van de Dierenbescherming wijst men ons erop dat het telefoonnummer van de Vereniging tot Bescherming van Dieren voor Haarlem en omstreken, na tientallen jaren in de telefoongids onder de D van Dierenbescherming te hebben gestaan, thans vermeld wordt onder de V van Ver eniging. Men verzoekt de abonné's zelf het telefoonnummer 12823 in de gids onder Dierenbescherming bij te schrijven. Fijn gespeeld! Nu relaxen en een White Label Scotch Whisky onvergelijkelijk lekker.dat is het leven! (White Label Scotch Whisky is dé verfrissende long drink van levenslustige mensen). De kanlinewagen is een populaire ver schijning bij de jongens van de Muggenronde. precisie-apparaat In handig eti met dispenser en 4 Blauwe Gillette mesjes

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5