Uitstekende galavoorstelling van kindercircus Bas EXAMENS Plesmanplein was strijdtoneel van spannende zeepkistraces Bloemendaalse gemeenteraad steunt Velsens initiatief DAUPHIN GARAGE DEN HOUT VERMOGEN AANBESTEDING Vakantie-activiteiten voor de jeugd 7 m Om de Grote Prijs van het Spaarne sinaasappel citroen vruchtenlimonade Programma voor zaterdag Ruimtelijke ontwikkeling Zuid-Kennemerland Maandag kruipt Moss weer achter het stuur (Oók karnemelk en yoghurt!) Luister naar een goede raad: Zorg dat melk in het donker staat! ZONNEBRILLEN KLUITENBURG Leger des Heils - Haarlem Gentrum Papa Bue's Viking Jazzband Sloops Openluchf-bad te Overveen Olympische Selectie-zwemwedstrijden VRIJDAG 22 JULI 1960 Een zeepkistenrace is een ernstige zaak die een goede voorbereiding ver eist. Onder toezicht van „oom." agent sleutelt deze jonge coureur nog even gauw aan zijn wagen alvorens zich in de strijd te werpen. Sjonge, sjonge wat. heeft het gistermiddag weer gespannen hij de zeep kistenraces op het Plesmanplein in Haarlem-Noord. Er is gezwoegd en ge sjouwd om elk metertje van de renbaan. De stukken vlogen er soms letterlijk af. Wagens vlogen uit de bocht en coureurs reden op het publiek en op elkaar in. Snel en zenuwachtig brachten de renners dan zichzelf en hun wagen weer in positie om de strijd met onverminderd élan voort te zetten, hartstochtelijk aangemoedigd door de aanhang rond de baan. Voor een jongen met durf en gevoel voor pure snelheid gaal er eigenlijk toch niets boven zon spannende zeepkistenrace. Zie ze bij cle Le Mans-start naar hun wachende wagens spurten, let eens op hoe haarscherp ze de bochten nemen en hoe beheerst ze hun karretje a cheval (met de wielen aan weerszijden van de eindstreep) door de finish brengen. Hoe moeilijker het circuit, hoe machtiger ze het vin den. De te winnen prijzen waren ook de moeite waard: de Grote Prijs van het Spaarne, een glanzende wisselbeker waar al heel wat namen van Haarlemse zeepkist-cracks ingegraveerd slaan. Bovendien lagen er voor het winnende koppel twee mooie sporthemden klaar. De grote triomfators van dit evenement georganiseerd door de vakantiespelen-com- missie van het Haarlems Speeltuinverbond waren ditmaal Lou Rondeman en Hans Becnders van de speeltuin „Het Ooster kwartier". In de „lichte klasse" jon gens van negen tot elf jaar zegevierde het snelle duo Fred Hartog en Ad van Stijn van „Buitenrust". En met deze uit slag kon iedereen vrede hebben, want de winnaars bewezen dat zij niet alleen in snelheid maar ook in stuurmanskunst hun tegenstanders overtroefden. Uit alle delen van cle stad waren de jon gens met hun zeepkist naar het strijdto neel getrokken. Een kleine twintig koppels lieten zich bij de wedstrijdleiding inschrij ven. Sommigen hadden van hun zeepkist een waar pronkstuk gemaakt, met een echt stuur, koplampen en andere techni sche snufjes. Anderen vertrouwden meer op de motor van hun wagen, in casu de sterke benen van hun duwer. Helemaal ongelijk kregen ze niet. Want meer dan eens zagen we een „slee" van een zeepkist het royaal afleggen tegen een gammel „brikkie" dat kreunend en steunend over de baan ging. Het gebeurd natuurlijk ook wel eens dat het chassis van een wagen het in het geweld van de strijd begaf en dat de renner dan maar moest zien hoe hij zich onder het hoongelach van het publiek uit de brokstukken moest redden. Wiel aan wiel. Bij de start kon men zich op het circuit van Zandvoort wanen. Onder het gebrul van motoren - via 'n geluidsband door een gcluidswagen geproduceerd sprintten de renners nadat starter Rob zijn geblokte vlag had neergezwaaid naar hun wagens. Wie komt het eerst de Tarz.inbocht door? Bij de Hunzerug is het een gedrang van jewelste. Wiel aan wiel stuiven de karre tjes daarna het rechte eind naar de laat ste bocht op. Maar wie deze laatste hin dernis genomen heeft is nóg niet zeker van de overwinning, want dan gaat het erom wie het snelst zijn wagen precies op de eindstreep tot stilstand kan brengen. Heel wat zeker schijnende winnaars zagen we door een tekort aan remtechniek op het laatste moment nog verliezen Elke coureur heeft zo zijn eigen tech niek. Een al aan de start gereed staande renner zagen we nog gauw naar zijn zeep kist terug snellen om de doppen van zijn wielen er af te draaien. „D: t scheelt in de wrijving," mompelde hij deskundig ter verklaring. Tijdens de sprint naar zijn wagen trok hij bovendien nog zijn bloes uit. Maar het baatte allemaal niets, al na enkele meters raakte hij de macht over het stuur kwijt en kwam tussen het opge drongen publiek terecht. Een andere ren ner vond dat er hoognodig iets aan zijn wagen „gesleuteld" moest worden. Dat deed hij door met een hamer verwoed op de wielen te slaan. We weten niet of dit paardemiddel geholpen heeft. Bij de jongens van negen tot elf jaar maakte het koppel Fred Hartog- Ad van Stijn een prima indruk, waarbij vooral het sturen van de kleine Fred aller bewonde ring afdwong. De finale werd trouwens een „Buitenrust'-aangelegenheid, want ook Henny de Rooy en Bob Grote van deze speeltuin plaatsten zich in de eindstrijd De laatsten moesten het echter in de be slissende rit tegen het duo Hartog-Van Stijn afleggen. De derde prijs viel ten deel aan Gerard Boekaart en Wibren Plottinga van „Klarenhof". Voor cle finale van de „zware klasse" klasseerden zich de koppels Lou Rondema Hans Beenders van „Oosterkwartier" en Fred Horeman - Nico van het Neder- end van „Delftwijk". Beide combinaties waren aan elkaar gewaagd. Vrij gemakke lijk hadden zij zich winner. 1 door de voor- ritten gewerkt. Het werd een enerverende race in de finale waarin uiteindelijk de betere duwcapaciteiten van Lou Rondema de doorslag gaven. De rit om de derde derde prijs werd gewonnen door het duo Bram Zander- Ad van Stij van „Buiten rust". In de ochtenduren werden autopedraces voor jongens en meisjes van zes tot en met tien jaar gehouden Niet minder dan ongeveer 250 kinderen namen aan deze wedstrijden deel. Na afloop heeft me vrouw C. Gaartman van cle vakantie commissie van het Haarlems Speeltuinver bond in het clubhuis van de afdeling „Te Zaanen" de prijzen aan de gelukkige win naars uitgereikt. Advertentie IN EEN PROPVOLLE, NIEUWE TENT heeft het Kindercircus Bas in Santpoort haar galavoorstelling van dit seizoen gegeven. Een zeer aantrekkelijke, vrolijke en vlotte voorstelling. Vakantiebesteding op zijn best. De kinderen cloen het voor hun plezier en de opbrengst komt ten goede aan het tehuis voor polio- patienten, het „Zeehospitium" in Katwijk. Een uur voor de voorstelling waren er nog maar zes van de honderdvijfentwintig plaatsen te krijgen. De rest was al. besproken. Dit is wel een bewijs van de faam die het kindercircus Bas in de loop der jaren heeft gekregen. Tien voor acht gingen de poorten open en stroomde de menigte, veel jong maar ook wel oud, langs het hokje van cassière Marja Vrolijk de tent binnen. Onder accuraat spel van het circusor kest bestaande uit accordeonnist Gerard Versteeg kon ieder slechts met moeite een zitplaatsje vinden. Na veel persen, duwen en opschuiven kondigde directeur Cor Vrolijk (de immer opgewekte maar kordaat optredende ceremoniemeester het eerste nummer aan: „De Verinas", Ve ra Hoogland en Ineke Kossen met hun gitaren. Zij zorgden met enige tophits voor een aantrekkelijke opening. Gewicht- heffer Samson (Piet Wessels) bracht met zwellende spierbundels gewichten van hon derd kilogram boven het hoofd. Bewonde renswaardig. Nog bewonderenswaardiger evenwel was de wijze waarop clown Fifo deze gewichten uit de piste droeg: onder iedere arm een gewicht van honderd ki logram. Het werd allengs warmer en rokeriger in de tent. „De Candesas" (Nel Schouten, Mieke en Anja Spiering) lieten zich daar door niet weerhouden van een nummertje spectaculaire grondacrobatiek. Na span ning ontspanning; monsieur Clack, Fifo en 'n koe deden menigeen dubbelvouwen. Dat was ook het geval met Tarzan Piet Wessels die zijn beer en zijn aap (Harry Verwonderen) slecht in bedwang had. De dieren waren er maar node toe te bren gen optelsommetjes te maken en dienden hun baas menige lel toe. Een lange zweep zou wellicht wonderen doen. Speeltuin „Zaanenoord", Zaanen- straat, 9.30 uur: tekenwedstrijd. Speeltuin „Burcht ter Cleeff, Klever parkweg, 15 uur: openingsfeest en goo- chelmiddag in het jeugdhuis achter de r.-k. kerk. Advertentie levering vla uw handelaar KÖNIG N.V. AMSTERDAM - ROTTERDAM ALMELO VENLO De gemeenteraad vafr Bloemendag], heeft donderdagmiddag besloten ritje gaan op liet verzoek van de gemeente Velsen om mee te werken aan de tot standkoming van een nationaal orgaan voor het te voeren beleid betreffende de ruimtelijke ontwikkeling in de IJmond. B. en W. achten de instelling van een dergelijk orgaan gewenst, mede met het oog op de Amsterdam se havenplannen. De heer F ij e n (KVP) had eerst liever uitvoerig de plannen van Amsterdam wil len bestuderen, welk standpunt ook de heer J ac o b s o n (VVD) innam. Ir. V an der Laan (VVD) kon niet akkoord gaan met een afwijzend rapport van de gemeente Velsen over de Amsterdamse havenplan nen. Hij beschouwde Velsen als „een kind van Amsterdam dat nu tegen de moeder in opstand is gekomen". Eerst zal men uit voerig over de plannen van Amsterdam moeten worden ingelicht. De voorzitter, burgemeester dr. D. H. Pe er e b o o m Voller, zei dat de haven plannen van Amsterdam bij uitvoering mede van grote invloed zijn op de ruimte lijke ontwikkeling in Zuid-Kennemerland Amsterdam heeft ten aanzien van deze plannen nog nimmer met andere gemeenten overleg gepleegd Deze plannen zijn trou wens in strijd met het. streekplan. Het is daarom nuttig dat de in Zuid-Kennemer land samenwerkende gemeenten, in over leg met het rijk en de provincie, zich over de consequenties van de Amsterdamse plannen beraden. De heer K a p t e ij n (Arb.) onderschreef dit betoog en wees op de ontwikkeling in West-Europa, waarbij de zware industrie zich vanuit het: binnenland steeds meer naar de kust verplaatst. Ten einde Zuid- Kennemerland te beschermen is het nood zakelijk dat het gewenste orgaan betref fende de ruimtelijke ontwikkeling er komt. De heer Bückmann (VVD) maakte be zwaren tegen de bouw van een bungalow aan de Aerdenhoutsduinweg, daar dit huis niet zou passen in de omgeving. Ook de heer Van der Laan had bezwaren en sprak van een „zeepkist", die hier tussen huizen van voor de oorlog wordt neergezet. Deze „zeepkist" achtte hij volkomen in strijd met de huidige bebouwing. Desondanks wilde de heer Van der Laan niet uitdx-uk- kelijk zijn stem aan de bouw onthouden. De voorzitter vond dat door de bungalow- bouw de welstand beslist niet wordt ge schaad. Men moet een nieuwere vormge ving in de bouw kansen geven, stelde hij Mevrouw P ol a k (Arb.) toonde zich weer beslist tegen een tweetal voorstellen die betrekking hadden op de dranklokaliteiten. Mede in het belang van het snelverkeer achtte zij een ontheffing van de lokali- teitseisen voor een verlof A onverantwoord. Alle overige voorstellen werden aange nomen. Bij de rondvraag kreeg mr. Po vel 'JK.VP) van de voorzitter te horen dat. bij proeven gebleken is dat de meeste snel heidsmeters van de auto's vrijwel goed zijn. In antwoord op een vraag van de heer Staleman (VVD) werd meegedeeld dat het opvangcentrum voor kampeerders in een behoefte voorziet. Mevrouw Fahrenfort-Meuffels (VVD) in formeerde naar het rapport van de hoofd ingenieur-directeur van de Provinciale Wa terstaat in Noordholland die voorstander is van een zuidelijke randweg welke zo dicht mogelijk bij het centrum van Haar lem ligt. Deze weg zou dan ten noorden van Aerdenhout in de richting Zandvoort gaan. De voorzitter antwoordde dat het rapport van de hoofdingenieur-directeur is gebaseerd op de resultaten van verkeers tellingen in 1958. Voor verontrusting is geen enkele aanleiding. Bij de behandeling van het streekplan voor de Raad van State heeft Bloemendaal zich uitgesproken voor het plan De Ranitz, waarin de randweg zuidelijker is gedacht. Thans wordt op de uitspraak van de Raad van State gewacht „Onze oplossing is de enig logische", aldus de voorzitter, die er nog eens nadrukkelijk op wees dat het verkeer uit Zandvoort. in oostelijke richting niet in Haarlem thuis hoort. De heer Jacobson vroeg bij de KLM de aandacht te vestigen op .de geluidshinder die de DC-8 soms 's avonds veroorzaakt bij voorstellingen in het Openluchttheater. De voorzitter meende dat tegen deze hinder weinig te doen zal zijn. Advertentie 7. ondanks haar jeugd, pas 4 jaar oud, reeds een begrip. Waarom Productie 2100 per dag. Aanschaf f 5625. Verbruik 1 L op 17 KM. Afschrijving zeer laag Wegenbelasting minimum Veiligheid: 4 portieren met bevei liging voor kinderen; prachtige wegligging en remvermogen. Motor vrijwel geruisloos. 8. Garantie: 6 mnd. incl. arb. loon. 9. Elegant enz. enz. enz. Hoof dagentschap WAGENWEG 166—188 TELEF. 12138 en 15056. B.-Agenlschap: Garage HARDEBELT, Rijksstraatweg 249. Tel. 57455. De Rikardies Kees Schippers en Eddy Hoogland verrichtten allerlei wonderbaar lijke toeren op een nog wonderbaarlijker zilverglanzende fiets, door de oudste zelf vervaardigd. Terecht veel applaus voor deze jongens. Intussen was Jan Bas, de leider van het circus, achter de schermen druk in Haarlem. Voor de m.u.l.o.-examens in Haarlem zijn geslaagd de volgende dames: J. A. W. Zuyderduyn, Velsen; J. F. Petit, Bloemendaal; J. F. Blansert, Haarlem; R. C. Nieuw, Heemstede; W. v. Engelen, Zandvoort; T. I. v. d. Boom, Hillegom; C. N. M. v. Wingerden, Beverwijk; E. C. C. Nijsen, Beverwijk; A. Groen, Hoofddorp; M. C. v. Driel, Bennebroek; en de heren: B. Jongbloed, Haarlem; G. H. C. van Dam, Zandvoort; K. Mulder, Haar lem; J. Koren, Heemstede; H. J. de Vries, J. J. Derks en W. H. Beuckens, allen Hillegom; J. P. Nieuwenhuyse, Haarlem mermeer. De met gemerkten behaalden tevens het Middenstandsdiploma. Afgewezen 7 kandidaten. Haarlem. Voor het middenstandsexamen te Haarlem zijn geslaagd: L. Roos, R. Root, R. P. van Rosmalen, P. A. Rutte, J. H. Rutte—Van Son, C. M. Sabelis, T. Schaap, J. C. van Schagen, C. R. M. Schillemans, W. J. Schindeler, H. W. Schoen, J. S. Scholtz, J. H. Schouten, L. A. H. Senft, D. Slagboom, N. H. Slings, J. W. SluijsVan Beijeren, L. P. Smit, M. J. SmitStruy- laart, C. M. Smits, J. Spaargaren, M. W. Spanjaard, J. Spek, J. R. Spierenburg, H. C. Spiering, W. Spoor, J. J. M. Spronk, J. v. d. Staaij, W. Stapper, A. Starreveld, P. Steffens, A. Stelling, T. A. Zwier, J. Steijl, A. Stoker, R. T. Stouthamer, N. P. Straat hof, A. C. Stut, J. M. G. Stut, J. J. Sul, M. Susan, L. E. M. Sweekhorst, C. M. E. Sweerts, P. W. TopVan Beek, J. P. A. Ursem, M. van Veelen, H. M. Veelenturf, A. T. van Veen, A. F. Veenings, F. Velde, E. G. M. van Velzen, E. J. H. van Velzen, S. W. Venema, E. F. J. Vermast, H. Ver meulen. C. P. Verschoor, G. L. Verschoor, M. C. VerweyRijff, K. Vink, P. Vlaar, R. P. Thoolen, S. H. Thoolen, T. Timmer man, D. Toeset, J. N. Tol, M. A. van Tol, J. D. Tolsma, G. H. v. d. Top, A. Vledder, C. S. F. van Vliet, P. van Vliet, C. Vree ken, E. M. F. Vriend, J. A. de Vries, M. H. de Vries, G. VriesPeters. Geëxamineerd 90 kandidaten. Afgewezen 14 kandidaten. Haarlem. Aan de r.-k. Handels-avond school te Haarlem zijn geslaagd voor de praktijk-examens boekhouden: de dames: M. Doodeman, A. Felix, H. Hillegen (Drie huis), P. Uitendaal (H'stede) en de heren H. Hessels, P. Hogervorst, C. Meegdee, P. Metten, A. Rielvink, A. v. Rooyen, J. Ver hagen, Jos en Tom Visser, F. v. Westerop (Beverwijk) en A. Wiggers. Engelse H.corr.: dedames: C. Huneker en C. Maarschak en de heren: J. Beyen, J. Govaars en C. Sindorf. Haarlem. Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn geslaagd voor de hoofdakte examens (gehele akte): de dames: M. M. ter Heege, Amsterdam; M. E. Richter, Am sterdam: M. de Haan, Haarlem; de heren: G. A. Mandjes, Zaandijk; D. Swart, Anna- Paulowna; G H. Vrijbergen, Marken-Bin- nen; P. F. Kramer, Amsterdam; R. H. W. v. d. Horst, Amsterdam Th. v. d. Horst. Amsterdam; J. A. Rotgers, Amsterdam, J Kok, Venhuizen; W. Kaptijn, Hoorn; G. M. Groot, Z.O. Beemster; D. Appel, Amstel veen; C. C. Hermans, Noord-Scharwoude. Voor gedeelte A: mej. M. Lageman, Am- sterdam-Slotervaart; mevr. S. B. v. d. Horst-Helgering, Amsterdam; de heer H. Jonkers. Santpoort. Voor gedeelte B: mej. F. E. van Dellen, Slootdorp; de heren L. P. J. Schraa, Koog aan de Zaan: J. H. J. de Groot, Castricum; W. Geurtsen, Heemstede. Haarlem. Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn geslaagd voor de hoofdakte examens (gehele akte): de dames: A. J. M. Remmerswaal. Bennebroek; J. E. Herbe- rigs, Amsterdam; M. M. van Leuvensteijn, Den Helder; de heren: L. A. Ros, 't Zand; C. F. Robert. Krommenie; J. W. Meijer, Amsterdam; B. M. Vringer, Weesp; A. Ver burg, Alkmaar: P. Schwartz, Amsterdam; L. Wigbout. Den Helder; J. P. Scheep- horst. Den Helder; H. W. Reij, Den Burg (Texel). Voor gedeelte A: mevrouw J. J. F. Mete- lerkamp, Den Helder; de heren: G. J. Oost, Koog aan de Zaan; K. Peters, Amsterdam; H. Oderkerk, Den Helder. Voor gedeelte B: mej. IJ. P. Prins, Den Helder; de heren: J. Velthuis, Alkmaar; B.W. Vallenduuk, Scha- gerbrug; H. M. Steur, Haarlem. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter NICOLETTE JOSEPHINE M. v. d. STROOM- G. G. v. d. STROOM- WILDEMAN Ellen Dick. 21 juli I960. Tijdelijk adres: Diaconessenhuis, Haarlem. de weer met schminken en het geven van regieaanwijzingen. De zaak ging goed. In de pauze werd een collecte gehou den voor het poliofonds die een aardige duit opbracht. Verder was chocoladeijs verkrijgbaar. Het eerste programmapunt na de pauze kwam voor rekening van de gastartiste. het slangenmeisje Marja Van Wanrooy uit Haarlem. Bijzonder trof ons haar touwtje springen op een been. het. andere been op eigenaardige wij ze in de nek gelegd. In het vouwwerk was Marja trouwens toch sterk. De circuslei ding hoopt dat zij het niet bij dit eerste optreden voor circus Bas zal laten. Goochelaar Fransky, Frans Hoeben to verde uit lege kokers een groot aantal doekjes en bloemen en op de gezichten van. de toeschouwers een uitdrukking van op rechte verbazing en bewondering. In het licht van de twee schijnwerpers voerden de „Flying Sisters (Mieke en Anja Spiering) huiveringwekkende toeren uit aan de trapeze. „De Realtos, Frans Hoe ben, Karei Hoeben en Ewald, buitelden over het zeil en in het zaagsel of het niks was. Ook in de touwladders toonde zij verbluffende staaltjes. Het programma werd vrolijk besloten met een optreden van de muzikale clowns (Rens Bas en Gert Bas) en Monsieur Clack (Wim Bloemzaad). Daarna kwamen alle artisten zwetend en met zaagsel in haar en kleren nogmaals allen tegelijker tijd in de piste. Zij werden in de bloemen gezet en namen juichend afscheid van hun publiek. Een extra woord van lof verdienen wel accordeonnist Gerard Ver steeg", die de nummers goed begeleidde en ondersteunde, en de helpers Hans van Eken, Niel Spieker, Henk Put en Jaap Halma, die de pauzes tussen de nummers tot een minimum wisten terug te brengen door een vlot aanbrengen en wegdragen van requisieten. Jan Bas nam vlug even zijn bloemen in ontvangst en verdween toen weer ach ter het doek. Hij houdt zich liever wat op de achtergrond. Een jeugdleider zou echter trots kunnen zijn op de wijze waar op Jan Bas de jeugd weet bezig te houden Als de belangstelling voor het optreden van het Kindercircus Bas zo groot blijft zal men moeten overschakelen op twee voorstellingen per avond. Op twaalf augus tus komt het circus een voorstelling ge ven voor zeshonderd kinderen uit Velsen- Noord, en IJmuiden in het Kennemer The ater te Beverwijk of in een grote tent. Maandag kruipt de Britse coureur Stir ling Moss weer achter het stuur van een racewagen ruim vijf weken nadat hij tij dens de training voor de Grote Prijs van België beide benen brak en zijn rug bles seerde. Moss is voornemens maandag op het circuit van Silverstone te trainen in een Lotus formule I of II. Als die proef bevredigend uitvalt, wil Moss op 15 augus tus deelnemen aan de wedstrijd om de Grote Prijs van Portugal. De afgeiopen 10 dager heeft Moss al ste vig getraind. Dagelijks maakte hij gedu rende drie uur 'gymnastiekoefeningen, zwom hij twee uur en fietste hij acht ki lometer. Hij hield dit schema vol ook bij hevige pijn. Verleden week zette hij zijn krukken aan de kant en deze week mocht hij iedere avond het ziekenhuis uit. Mor gen wordt hij definitief uit het ziekenhuis ontslagen. De Heer en Mevrouw WEERMEIJER-LAAN geven met vreugde kennis van de geboorte van hun zoon ARNOUD WILLEM Vlissingen, 19 juli 1960 Bosjeslaan 6. Tijdelijk: P. de Hooghlaan 49, Hilversum. Met diepe droefheid ge ven wij U kennis, dat- na een langdurig en gedul dig gedragen lijden, voor zien van het H. Oliesel, van ons is heengegaan, onze lieve broer, zwager, oom en 'iuis;\.noot JACOBUS JOHANNES VAN KESSEL op de leeftijd van 45 jaar. Haarlem: C. M. Willebord- van Kessel A. G. Willebord Wormervee'-: M. E. Geerlings- van Kessel P. Geerlings en kinderen Haarlem: B. J. van Kessel J. van Kessel-Murk en kinderen Buenapark (Californië): C. M. van Loon- van Kessel H. A. van Loon en kinderen Haarlem: A. M. G. Geerlings. Haarlem, 21 juli 1960 Teslastraat 20. Condolatie-adres: Hospeslaan 1, Haarlem, Post Overveen. De H.H. Uitvaartdiensten worden aan God opge dragen op maandag 25 juli a.s. in de Kathe drale Basiliek, Leidse- vaart. De stille H. Mis om 7.30 uur, de gezongen H. Mis van Requiem om 10 uur, waarna de begra fenis zal plaats vinden, vanuit de kerk op het St. Jozef-kerkhof, Vergierde- weg, Haarlem-N., om streeks 11.15 uur. De overledene is opge baard in de rouwkapel van het Ziekenhuis St. Joannes de Deo. Bezoek aldaar van 3-4 uur en van 7.30-8.30 uur. Rozenkransgebed vrijdag en zaterdagavond 8 uur in de kapel van het Zie kenhuis en zondagavond 8.30 uur in de Kathe drale Basiliek. Thuis geen bezoek. Juwelen, Goud en Zilver inkoop H. W. DAMES Kruisstraat 19, Haarlem b. d. Ridderstr Telef. 16910 TE KOOP: HUISKAMER AMEUBLEMENT Telef. 36643 koelmoetiezijn dannissfeflin s UI u co UJ 5 NI co O Z s UJ O UJ z S z Heden overleed, onze lieve moeder, grootmoe der en overgrootmoeder 3IARIE JOHANNE NIERMANS-JORDAN in de ouderdom van 78 jaar. Salisbury: R. G. Niermans en echtgenote Lage Vuursche: J. W. Niermans N. Niermans-Ortt kleinkinderen en achterkleinkinderen. Haarlem, 20 juli 1960 Atjehstraat 58. De overledene is opge baard in een der rouw kamers Zijlweg 63, be zoeken van 2-4 uur en des avonds van 7.30-8 uur, uitgezonderd zater dag- en zondagavond. De teraardebestelling zal plaats vinden maandag 25 juli op de begraaf plaats Westerveld te Vel sen, na aankomst van trein 13.34 uur, halte Driehuis-Westerveld. Vertrek Rouwkamer Zijl- weg 63 tegen 13 'uur. 3. 3. van Luin Arts AFWEZIG VAN 23 JULI TOT 22 AUG. Waarn.: de aanwezige Heem- steedse doktoren en Dr. A. Y. v. d. Meulen. B.g.g. Telef. 11990 AFWEZIG P. Verhoef Lambr. v. Dalenlaan 33, Overveen Pedicure, Sport en Massage VAN 23 JULI T/M 7 AUG. Dr. 3. W. Bos 7enuwarts GEEN PRAKTIJK TOT 22 AUGUSTUS Zonnebrand-artikelen Zakverbanddozen Sinds 1846 Drogisterij-Parfumerie GEL. OUDE GRACHT 106 Dr. P. A. E. Sülevis-Smitt Tandarts GEEN PRAKTIJK TOT 8 AUGUSTUS NIEUWSTE VINDING WIE WIL IN KORTE TI3D met plasticeren, alle voor werpen: vloeren, muren, beton, tegels enz., onver schillig welk materiaal, zon der kostbare machines, met zeer bescheiden werkplaats, vermogen verdienen? Alleen serieuze reflectanten worden beantwoord. Brieven No. 3344. In verband met de verbouwing van ons gebouw wor den de zondagssamenkomsten vanaf 24 juli tot en met 28 augustus gehouden in een der zalen van Dansschool Martin, Schagchelstr. 29. - Aanvangstijden 10 uur 's morgens en 8 uur 's avonds. ZONDAG 24 JULI te 20.15 UUR Première voor Nederland Entreeprijs 2.00. Voorverkoop Paviljoen Theater tel. K2500 - 53909 en V.V.V., Stationsplein, Haarlem. ZATERDAG 23 JULI 1960. Aanvang: namiddags 7 uur. 400 meter vrije slag HEREN, o.a. Leo Verburgt, Ned. recordhouder. .Johan Bontekoe van H.P.C. Vijf (5) series van 100 meter. 100 m. Schoolslag DAMES (2 series) o.a. Ada de Haan (Ned. record): dames Gé Kok en Rita Kroon. 100 m. Schoolslag HEREN (een serie) o.a. W. Mensonides (N.R.H.). J. Eichhorn. 100 m. Vlinderslag HEREN (een serie) o.a G. Korteweg (Ned. Ree. H.). 100 m. Vlinderslag DAMES (een serie) o.a. Tineke Lager- berg. Marianne Heemskerk, Ati Voorbij (Ned. en Eur. Ree H.). Aangevuld met kringnummers. Toeschouwers entrée: een gulden. Kaarten aan KASSA STOOPS BAD Op maandag 1 augustus 1960 te 11.30 uur zal de directeur van openbare werken van HAARLEM in het stadhuis aldaar in het openbaar aanbesteden: Het vernieuwen van de riolering In de Kleverlaan, in de Molijnstraat en in de Engelszstraat. Bestek en 3 tekeningen liggen ter inzage op het bureau van openbare werken. Jacobijnestraat 24 en zijn aldaar, zo- 'ang de voorraad strekt, verkrijgbaar tegen betaling van i 5.50 per stel; franco per post f 6.—.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7