Internationaal Kunstfestival van Haarlemse scholieren geopend apothekers-assistente verkoper of verkoopster grammofoonplatenzaak AGEN DA Haarlem De schilderijenroof te St. Paul de Vence Verzorgde jazz in Openluchttheater door Papa Bue's Viking Jazz Band HANS ALBERS OVERLEDEN Vakantie-activiteiten voor de jeugd FLINKE VERKOOPSTERS PHARMACHEMIE 4 V els ett'IJmuiden Beverwijk Leider van inbraak vermoord Benoeming onderwijzeres Burgemeester van Doornspijk overleden Programma voor dinsdag Rusland leent Picasso's aan expositie in Londen "?:eocnrrij apothekers-assistente Vooraanstaand pharmaceutisch bedrijf in Haarlem MAANDAG 25 JULI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De burgemeester van Haarlem, mr. O. F. F. M. Cremers, heeft hedenmorgen in de gravenzaal van het stadhuis te Haarlem het C.I.S. Kunstfestival 1960 geopend. Tot 6 augustus zullen tweeënnegentig scholieren, van scholen die zyn aangesloten bij de Conference of Internationally-minded Schools, zich in werkgroepen wijden aan toneel, mimiek en voordracht, muziek, ballet en modern dansen, decorbouwen, kostuum naaien, tekenen, schilderen en boetseren, en fotografie, het geheel onder leiding van de cabaretière Hetty Blok en .Tack Bow. Tien dagen zullen de scholieren van wie er achtenveertig afkomstig zyn uit Engeland, Ierland, Frankryk, Zwitserland, Duits land en vierenveertig uit Haarlem, Overveen en Heerlen zich voorbereiden op het Kunstfestival, dat op 4 augustus in het Openluchttheater te Bloemendaal zal worden gehouden. De scholieren zijn bij families ondergebracht. Er staan excursies op het programma naar onder andere de bloemenveiling in Aalsmeer, het Cruquius-museum en Amsterdam. De C.I.S. is in april 1949 opgericht om de internationale verstand houding tussen middelbare scholieren te bevorderen. Het is voor het eerst dat het Kunstfestivaï één der middelen om het contact te bevorderen in Nederland wordt gehouden. In Haarlem zijn het Lorentzlyceum, het Lourens Costerlyceum, het Coorn- hertlyceum, het Christelijk Lyceum, de H.B.S. voor meisjes en de Rijkskweekschool bij de C.I.S. aangesloten, evenals het Jac. P. Thijsselyceum in Overveen en het Gro- tiuscollege in Heerlen, van welke de overige deelnemers komen. Burgemeester Cremers sprak, geflan keerd door de wethouders Geluk en Bak ker, van de trappen van de gravenzaal de scholieren toe. Hij betreurde het dat Esperanto niet de voertaal van het gezel schap was, omdat hij dan zijn rede had kunen laten vertalen om die vervol gens uit het hoofd te leren. Maar even latei- bleek dat een vervulling van deze wens de MAANDAG 25 JULI Rex, 20 uur: „De koe en de gevangene". Thalia, 20 uur: „De schat der Watusi" en JohanssonPatterson. DINSDAG 26 JULI Thalia, 20 uur: „De schat der Watusi" en J ohanssonPatterson. MAANDAG 25 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „De koe en de gevangene". W.B. Theater, 20 uur: „De slavin van Heroea". DINSDAG 26 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „De koe en de gevangene". W.B. Theater, géén voorstelling. Vleeshal: Dinsdag 14 uur: Poppentheater Merlijn met „Het onderwateravontuur". BIOSCOPEN Cinema Palace: Tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Helden op sokken", alle leeftijden. Elke ochtend (behalve zon dags) 10.30 uur: Vakantie-jeugdprogram ma: „Watt en Half Watt op avontuur". Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur, woensdag en donderdag 14. 19 en 21-15 uur, dinsdag 14 en 20 uur: „Geld ligt op straat", alle leeftijden. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 16.15, 19 en 2115 uur: „De koe en de gevangene", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur: „Liane, het meisje uit het oerwoud", 18 jaar. Minerva Theater: Tot en met donderdag 14-30 uur: „Niets dan pech", alle leeftijden Vandaag tot en met woensdag 20.15 uur: „Weduwnaar met vijf dochters", alle leef tijden. Donderdag 20.15 uur: The Small est show on earth", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Tot en met donder dag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Meneer de Baron", 14 jaar- Dagelijks 10.30 uur (behal ve zondags) jeugdprogramma: „De prinses en de zwijnenhoeder". Roxy Theater: Tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Gouddorst", 14 jaar. Studio Theater: Tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi", alle leeftijden. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Vakantiepi-ogramma met Do nald Duck e.a. Theater Honopole (Zandvoort) Vandaag 19 en 21.15 uur: „Liebe, Jazz und übermut". alle leeftijden. Dinsdag tot en met donder dag 14.30 uur: „De nacht van de première", alle leeftijden. Dinsdag 19 en 21-15 uur- Liebe, Jazz und übermut, alle leeftijden Woensdag en donderdag 19 en 21.15 uur: „Nat asfalt", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Tot en met 4 september dagelijks 10-17 uur, zondags 13-17 uur: Ere-tentoon- stelling van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwey Museum „Het Huis Van Looy" (Kam perlaan): Tot 1 augustus dagelijks van 10- 12.30 en van 13.30-17 uur, zondags van 14-17 uur: Reizende Unesco-expeditie „Stad en landschap". „In 't Goede Uur'' (Korte Houtstraat 1): Tot 1 augustus dagelijks van 10-22 uur: Expositie van tekeningen van Helga Schussheim. Kuns Centrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Tot 8 augustus dagelijks van 9-17 uur: Expositie van werken van Haarlemse beeldende kunstenaars. DIVERSEN Santpoort (Wüstelaan): Kindercircus Bas. Dagelijks, aanvang 10 en 19.30 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 22 juli-) Een overzicht van de gravenzaal in het stadhuis terwijl de presidente van het Kunst festival, mejuffrouw A. Otto, (rechts aan de voet van de trap) de burgemeester toespreekt. burgemeester heel wat meer tijd zou heb ben gekost dan de wijze waarop hij het festival thans opende: in voortreffelijk En gels, Frans en Duits improviseerde de burgemeester een hartelijke toespraak, waarin hij zijn toehoorders wees op de noodzaak barrières, die een wederzijds begrip in de weg staan, te slechten: „Wij behoren allen tot het mensenras en een Hollandse jongen en een Duits meisje zijn niet beter of slechter dan een Engels mesije en 'n Zweedse jongen". Zijn Duit se toehoorders wees hij op de stedelijke integratie die door Duitsland en Nederland gezamenlijk bevorderd wordt. Hij besloot met het Festival geopend te verklaren en het werk van de C.I.S. vruchtbaar te noe men, waarbij hij hulde bracht aan de Nederlandse leidsters en leiders voor hun voorbereidende werk. Mej. A. Otto, presidente van het Kunst festival en hoofdbestuurslid van de C.I.S. roemde de activiteiten van Haarlems ge meentebestuur. Sinds 1955 heeft Haarlem een C.I.S.-afdeling, in 1956 steunde het de leidersconferentie in Bloemendaal, thans verricht de afdeling Culturele Zaken van de gemeente veel werk voor het festival, dat een gemeentelijke subsidie geniet en oefenruimten van Haarlem ter beschikking heeft gekregen. Mej. Otto bracht namens Verleden week is te Cap d' Antibes, waar hij een riante villa bewoonde, Jean- Thomas Guidicelli vermoord, een beruch te onderwereldfiguur. Bij het onderzoek in deze moordzaak heeft de politie sporen ontdekt waarmee de geruchtmakende schilderijenroof in St. Paul de Vence mis schien tot een oplossing kan worden ge bracht. Op 15 april is Gabriel Rouze met vijf anderen gearresteerd op verdenking dat hij de twintig schilderijen uit het res taurant in St. Paul de Vence heeft gesto len. De collectie vertegenwoordigde een waarde van vele miljoenen onder ande re bevatte zij een Van Gogh, een Cézanne, 'n Matisse en is nog niet achterhaald. Nu blijkt dat Guidicelli, van wie men meende dat hij zich teruggetrokken had uit „de zaken", de politie op het spoor van Rouze en de zijnen heeft gezet. Men had dat niet tegen Rouze gezegd en hij heeft nimmer de naam van zijn op drachtgever genoemd. Maar toen Guidi celli vermoord was werd Rouze nog eens verhoord én vertelde men hem dat Guidi celli de politie getipt had. Rouze ontstak in woede. „Als ik in april bij mijn arres tatie geweten had dat Guidicelli ons had verraden, zou ik alles hebben verteld en waren de schilderijen allang weer terug", zei hij bitter. Toen vertelde hij dat Guidi celli de man was die de schilderijenroof had voorbereid en geleid. Rouze en de zijnen kregen 300.000 oude francs (die 3000 nieuwe waard zijn) hoewel de collectie ge schat was op een waarde van 300 miljoen (oude) francs. Guidicelli heeft de aanwijzingen en het geld gefourneerd die nodig waren om de inbraak uit te voeren en de buit weg te werken. Daarna heeft hijzelf de schilde rijen van de hand gedaan. Thans tracht de politie na te gaan hoe de vermoorde gangster zich van de collectie schilderijen uit St. Paul de Vence ontdaan heeft. Rouze heeft toegezegd te zullen helpen Ter voorziening in een vacature aan de Crayenesterschool hebben B. en W. van Heemstede de volgende voordracht opge maakt: 1. mevrouw M. Oldenhave-Palas- ter, tijdelijk onderwijzeres aan de Craye nesterschool; 2. mevrouw A. van Unen- Hollander, onderwijzeres aan de Clematis- school in Rotterdam. Na een kortstondige ziekte is overleden burgemeester U. de Vries van Doornspijk. Hij was 63 jaar. Hij begon zijn loopbaan als ambtenaar op de provinciale griffie in Friesland. Na ook enkele jaren als amb tenaar in Dordrecht te zijn geweest, werd hij in 1938 tot burgemeester van Doorn spijk benoemd. het bestuur de grote dank van de C.I.S. over. waarna zij enkele zakelijke mede delingen aan de scholieren deed. Terwijl allen vervolgens genoten van de koffie, welke de gemeente aanbood, deel den de Haarlemse bloemenmeisjes bloe men uit. Hierna vertrok het gezelschap naar het Openluchttheater in Bloemendaal. Het staat wel vast de Duitse groep „Die Laune des Verliebte" van Goethe zal opvoeren en de Nederlanders met een Vondel-parodie van Kees Stip zullen ko men. Ook zal er een balletje worden uitge voerd op muziek van Dave Brubeck. Van de resultaten in de sectoren tekenen, schilderen, boetseren en fotografie zal een kleine expositie worden gehouden. In een volledig gevuld Openluchttheater trad gisteravond de bekende Viking Jazz Band van Papa Bue op. Omdat het bij het begin van het optreden regende had rnen een met zeildoek afgedekt bouwseltje opgesteld waarin de musici enige beschut ting konden vinden. Zij waren daardoor echter ook minder goed zichtbaar voor het publiek en gelukkig liet Pluvius het wel dra afweten, zodat de band vrij spoedig op meer normale wijze nadat ook de plastic zakjes van de microfoons verdwe nen waren hun jazz-in-oude-stijl kon den brengen. We kregen goed verzorgde, „beschaaf de" muziek te horen. De nadruk ligt voor al op het spelen van de oude Dixieland jazz in zijn oorspronkelijke vorm en men kan zeggen dat Papa Bue en zijn band daarin slagen, hoewel het hier en daar wat mat klonk. Het ontbrak wel eens aan de voor deze muziek zo kenmerkende vaart en een nummer als het oude Mus- kat Ramble viel bepaald tegen door het gebrek aan sprankeling. Toch kon men met genoegen luisteren naar deze vriendelijke muziek, waarin vooral klarinettist Jorgen Svare opmer kelijke soli blies, zoals in „Nobody knows the way I feel this morning". Nummers als „Schlafe mein Prinzchen" en „Wiege- Papa Bue's Viking Jazz Band in het Openluchttheater Bloemendaal. lied" zijn een horreur voor de ware jazz liefhebber. Er zijn meer dan genoeg goe de oude nummers en als men bepaald iets nieuws wil brengen dan kan men de melo dietjes zelf wel bedenken. Papa Bue zelf is een verdienstelijk trombonist, die zich toelegt op het voort brengen van growl-effecten met gestopte trombone. Trompettist Finn Otto Hansen kon ons minder bekoren, hier en daar miste hij nog wel eens vooral hoge nootjes. Bjarne Petersen bespeelde zijn banjo sterk en soepel en ondersteunde de anderen voortreffelijk. Zijn vocals, met licht verdraaide stem, waren niet on aardig. Drummer Ib Lindschouw en bas sist Mogens Seidelin leverden geen bijzon dere prestaties, maar lijken goede vak mensen. De band is wars van alle show (de be kende viking-horens worden alleen opge zet als er een plaatje voor de hoes van de grammofoonplaten worden gemaakt). Er werd op behoorlijk niveau staande mu ziek gemaakt die echter zeker vergeleken kan worden met wat onze goede Neder landse bands brengen. De bekende Duitse toneel- en filmspeler Hans Albers is zondagochtend vroeg in een kliniek te Münchcn aan de gevolgen van een ernstige inwendige bloeding bezweken. Hy werd 67 jaar. Enige dagen geleden ont ving hij uit handen van bondspresident Liibke het Kruis van Verdienste. Hij wr.s vooral voor de jeugd tussen de beide we reldoorlogen een geziene figuur, omdat hg met veel bravour talrijke heldenrollen ver vulde, zowel op de planken als op het witte doek. Albers voelde zich al jong tot het toneel aangetrokken: als schooljongen besteedde hij al zijn zakgeld voor de schouwburg. Albers liep de toneelschool af en kreeg spoedig rolletjes in de kleinere schouwbur gen van Hamburg, later in het Thalia-thea- ter. Zijn grootste bekendheid verkreeg hij door de revues in het Admirals Palast in Berlijn. De kreet waarmee Albers de Bühne betrad: „Hoppla, jetzt komm ich", was een gevleugeld woord in Berlijn. Albers heeft veel succes geboekt met Brückners „Verbrecher", in 1928 en latei- met „Liliom" van Ferenc Molnar. Buiten Duitsland verkreeg hij bekendheid door de film „Bomben auf Monte Carlo", „Die Nacht gehort uns", „Der Greifer", „Fp 1 antwortet nicht", „Wasser für Cantitoga" en vooral „Variété". Na de tweede wereldoorlog heeft Albers nog in verscheidene films gespeeld, maar zijn grote 1 ijd was toen achter de rug, niet Hans Albers in de tijd van zijn triomfen. het minst omdat hij tijdens de tweede wereldoorlog ook in films had gespeeld, onder andere over „Baron von Münchhau- sen". Hij heeft meegewerkt aan de opbouw van de na-oorlogse filmindustrie in Mün- chen. Met Hans Albers verdwijnt een van de gevierde sterren van het witte doek uit een tijd, waarin de „.grootheid" van Duits land bepaaldelijk ook doorwerkte in de verschijning van Aibers als filmacteur. Zijn type leende zich nu eenmaal voor hef. bezetten van de heldenrollen in menige produktie. Daardoor en vanwege het feit dat hij ook gedurende de oorlog in de Duitse films verscheen werd hij voor velen een soort levend symbool van de idee van het groot Duits heldendom. Dat Albers toch wel wat meer kon dan alleen bra- vourrollen spelen bewees hij ook in de films, waarin hij na de oorlog optrad- Men herinnere zich zijn vrachtautochauffeur in ,,'s Nachts langs deweg". Men kan zijn type sympathiek vinden of niet, gezegd moet worden dat hij het in de vele variaties, waarin hij het kon doen verschijnen, be kwaam en met talent hanteerde. Straattekenwedstrijden in de Ekster- straat (Haarlem-Noord), aanvang 15 uur. s en in de Van Dortstraat, aanvang 15 uur. Cj Toneelvoorstellingen in gebouw Haarlem- Zuid-West, Kamerlingh Onnesstraat, aan- vang 10 en 14 uur. 8 Familiedag op speeltuin Buitenrust (Van Zompelstraat) voor de afdelingen Buiten- J rust. Glasblazers, Haarlem-Oost, Ooster- 3 kwartier en W.I.K. van het Haarlems Speeltuinverbond. Aanvang 10 uur. „Nieuw Leven", Spaarndam, 10 uur: zwemmen in zwembad Kleverlaan. „Klarenhof", Brouwersplein, 10 uur: P zwemmen in zwembad Houtvaart. „Jeugdland", Theemsplein, 15 uur: ex- 3 cursie stadskweektuin. „Noordervreugd", Ambachtstraat: be- zichtiging van de oude St. Bavokerk. „Het Paradijsje", Witte Herenstraat, 8 9.30 uur: wandeling naar Groenendaal. P 8 XX>CCOX>XttO<X)COX»CXX»C>OCOCOCOOOX>COCOOOOODCX)OOCOOOOCOO WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE (Van onze correspondent in Londen) De Sovjet-Unie heeft erin toegestemd om tien beroemde Picasso's naar Londen te zenden, waar op het ogenblik een grote Picasso-tentoonstelling wordt gehouden.De doeken worden op 5 augustus in Londen verwacht. Ze zijn afkomstig uit de Hermi tage in Leningrad en het Poesjkin-muse- um in Moskou. Het zijn werken, welke zich voor de revolutie in Russisch parti culier bezit bevonden, en die tussen 1900 en 1910 geschilderd zijn. Zij behoren tot Picasso's zogenaamde „blauwe periode". Het verluidt, dat zij voor dertig miljoen gulden zijn verzekerd. De Picasso-tentoon stelling zelf is voor honderd miljoen gulden verzekerd. Om diefstal te voorkomen, is elk doek aan de achterzijde verbonden met een automatisch alarm-systeem. Tot de uit Rusland komende werken behoort het schilderij „Acrobaat op een bal". t Heden ontsliep, na voor. zien te zijn van de H. Sacramenten der Ster venden, plotseling onze vader, behuwdvader, oom en beste huisgenoot HENDRIK RIKKERS Oud-Hoofdwerktuig kundige S.M.N. in de ouderdom van ruim 80 jaar. Utrecht: Wilhelminapark 40, F. Rikkers L. Rikkers-Kruyff Hilversum: Taludweg 107, A. A. Rikkers Bloemendaal: E. van Bergen en Henegouwen. Bloemendaal, 22 juli 1960 Platanenlaan 5. De overledene is opge baard in een der rouw kamers Zijlweg 63 te Haarlem, bezoeken van 2-4 uur en maandagavond van 7.30-8 uur. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op woensdag 27 juli in de Parochiekerk van de Allerheiligste Drieëen- heidheid (Korte Klever laan 3, Bloemendaal), de Stille H. Mis om 7 uur en de gezongen H, Mis van Requiem om 10 uur, waarna de begrafenis zal plaats vinden tegen 11 uur op het R.K. Kerkhof St. Adelbertus aan de Dennenweg te Bloemen daal, Rozenkransgebed dins dagavond om 7.30 uur in bovengenoemde Parochie kerk. Na een langdurig ziek bed ging tot onze grote droefheid van ons heen, mijn lieve man, onze lieve zorgzame vader, be huwd- en grootvader, onze beste zwager en oom PIETER JOHANNES EVERT VAN DEN BERGH in de ouderdom van 89 jaar, Haarlem: J. van den Bergh- van Zanen F. W. Brinkman van den Bergh J. Brinkman Hongkong. P. A. J. van den Bergh Amsterdam: A. van den Bergh H. M. van den Bergh- Bouman en kleinkinderen. Haarlem. 24 juli 1960 Van 't Hoffstraat 254. Correspondentie-adres: Prof. v. d. Waalsstraat 36. De overledene is opge baard in een der rouw kamers Zijlweg 63, be zoeken van 2-4 uur en des avonds van 7.30-8 uur, uitgezonderd donder dagavond. De crematie zal plaats vinden vrijdag 29 juli in het crematorium te Vel- sen, na aankomst van trein 13.01 uur, halte Driehuis-Westerveld. Vertrek Prof. van der Waalsstraat 36, tegen 12.30 uur. Heden overleed na een langdurig lijden, mijn lieve man en onze zorg zame vader en grootvader JOHANNES HENRICUS WILMS op de leeftijd van 75 jaar. W. F. Wilms-Dribbel P. J. Wilms J. Wilms-Benning Terneuzen (Zeeland): J. M. de Ruijter- Wilms P. J. de Ruijter Haarlem: R. A. Wilms en verloofde en kleinkind. Haarlem, 22 juli 1960 Duinoordstraat 6. De overledene is opge baard in een der rouw kamers Zijlweg 63, be zoeken van 2-4 uur en des avonds van 7.30-8 uur. De teraardebestelling zal plaats vinden woensdag 27 juli om 11 uur op de Noorderbegraafplaats. Enige en algemene kennisgeving. Heden ging van mij heen, mijn lieve moedige echt genote DOROTHEA MARIA CATHARINA BERGMANN. P. Wcstra. Heemstede, 23 juli 1960 Zandvoorter Allee 20. Verzoeke geen rouw beklag. De teraardebestelling zal plaatshebben woensdag 27 juli a.s. om half twaalf op de Algemene Begraaf plaats te Heemstede. H A. M. Botter PRAKTIJK HERVAT Dr. Th. 3. van Vioten Huidarts PRAKTIJK HERVAT D. Hessels Tandheelkundige Kenaupark 26 PRAKTIJK HERVAT Bij exploit van mij deur waarder d.d. 22 juli 1960 zijn de daarin genoemde stukken ten verzoeke van M. J. van Buuren, wonen de te Beverwijk, procureur Mr. J. O. Baron, Breestraat 95a te Beverwijk, op de bij de Wet voorgeschreven wijze betekend aan Johannes Hen- ricus Rumping, wiens woon- en verblijfplaats onbekend is. K. C. van der Mije Pzn. Gerechtsdeurwaarder. Bij vonnis van de recht bank te Haarlem d.d. 19 juli 1960 is failliet verklaard J. As, stucadoor, wonend Soendastraat 25 te Haarlem met benoeming van Mr. N. Smits tot rechter-commis- saris en Mr. J. Spreij. Ged. Oude Gracht 65 te Haarlem tot curator. RECHTSZAKEN Bur. Kraneveld, Zylweg 21 Dag. 9-5; 's av. 7-8. Tel. 20707 KUNSTGEBITTEN REPARATIES Spoedreparaties in 1 uur Duinoordstraat 36, Tel. 57817 Woensdag: Arnhem, Nijmegen, 's Heeren- berg Donderdag: Efteltng Vrijdag: de Vierdaagse Nijmegen ROZENSTRAAT 9 Telef. 19992 AU 0 MAAS EE* LACCeU WE«, ALS UWVftX/W ESN DIENSTMEJS3& A/oomj ufepr, OF een NAA.» - I MACHINE TEROF AIS UW DOCHTER, CEM TWEEOC HAN0S i PIANOVMLHE88ËW, Kies QAN DE «EISTE EN öOEPKCOPiiE HETuaCe Woensdag 27 juli - Aanvang 14.30 uur - Einde 17 uur KINDERVOORSTELLING BRAVE BOBBERTJE BIBBERWANG Entreeprijs 0.75. - Voorverkoop Openluchttheater, tel. 53909 en V.V.V. Stationsplein, Haarlem. Wij vragen voor onze kennis van klassieke muziek gewenst. Brieven met referenties onder no. 3360 v. d. blad' ALBERT HE UN vraagt voor haar filialen Bronsteeweg 2 en Raad huisstraat 14 te Heemstede leeftijd 1623 jaar. goed loon gratis bedrijfskleding aantrekkelijk premiestelsel verkorte werkweek per 1 okto ber a.s. Wij bieden u: Persoonlijk aanmelden bij de bedrijfsleiders van de filialen Bronsteeweg 2 en Raadhuisstraat 14 te Heemstede. WELKE JONGEMAN met een behoorlijke kennis van het schade verzekeringswezen IS BEREID door te „pionieren" voor een belangrijke buitenlandse maatschappij ZICH EEN LEVENSPOSITIE TE VERWERVEN? Hij dient zich daartoe in het grensgebied van N.- en Z.-Holland/Utrecht te vestigen. Brieven onder letters I.P.K. aan Nijgh v. Ditmar Advertentiebureau, Noordeinde 49, Den Haag. vraagt voor fabricage- en controle-werkzaamheden. Prettige werkkring in moderne, lichte omgeving. Met bestaande vakantie-plannen kan rekening worden gehouden. Salaris nader overeen te komen. Schriftelijke soil, met volledige gegevens betr. leeftijd, opleidinq en ervaring te richten aan de Personeelsafd. van N.V. PHARMACHEMIE NIIVERHEIDSWEG 50 HAARLEM vraagt voor de productie-afdeling Ook pas-geslaagden komen in aanmerking. Geboden wordt afwisselend werk in prettige sfeer. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen betreffende opleiding, leeftijd verl salaris en datum van Indiensttreding woren gaarne Ingewacht onder no. 3355 v. d. blad

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 4