Bert van der Pol winnaar van de zesde Haarlemse Muggenronde EXAMENS TAXI 13000 Duizenden toeschouwers bij aankomst en tijdens rondrit door de binnenstad DAUPHINE GARAGE DEW HOUT GARAGE HARDEBELT EINDKLASSEMENTEN VAN DE MUGGENRONDE Zes jaar verslagen beslaan afstand Loutje-Vlees hal MENSEN IN DE MUGGENRONDE Huug van Hulst: „Volgend jaar weer" <^Brieven aan de redactie ZILFA Haarlemse politiemannen naar Vierdaagse Grondverkoop voor bouw 54 huizen Ook u kunt het leven aan! Bromfietser liep hersenschudding op Haarlemse Cricketbond UIT STAD EN STREEK Restauratie clubgebouw „Het Spaarne" G. Veldkamp verlaat gemeentedienst MAANDAG 2 5 JULI 196 0 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT W. VOET EN ZONEN Grote Houtstraat 165 tel. 12156 De winnaar van de zesde Muggenronde Bert van der Pol op de schouders van de jongens van de winnende ploeg, het team uit de Amsterdamse buurt. Links ploegleider John Munk. Advertentie Nauwelijks was de Muggenkaravaan Haarlem binnengereden of tourleider Hugo van Hulst stond in het middel punt van de belangstelling. Iedereen wilde weten hoe de tocht verlopen was en verder informeerde men naar de toestand van Huug's knie. Er was bo vendien een groot aantal geschenken van Muggen-ouders, die hun sigaren, bloemen en manden fruit vergezeld lie ten gaan van de beste wensen voor een spoedig herstel. De uitslag van de zesde Haarlemse Muggen- ronde luidt: A-klasse: 1. Bert van der Pol, Amsterdamse- buurt, 96 pnt.; 2. Adrie Sijpestein, Indischebuurt, 91 pnt.; 3. Frans Meijer, Harmenjansbuurt, 84 pnt.: 4. Gerard Rosenhart, Amsterdamsebuurt, 77 pnt.; 5. Wim Molendijk, Kleverpark, 75 pnt.; 6. Dick Ramakers, Vondelkwartier, 72 pnt.; 7. Ruud van Roodsclaar, Indischebuurt, 70 pnt.; 8. Bram Krol, Spaarndam, 66 pnt.: 9. Dick van Horik, Vogelenbuurt, 65 pnt.; 10. Cor Arensman, Harmenjansbuurt 61 pnt.; 11. Emiel Roose, Transvaalbuurt, 60 pnt.; 12. Henk Jonkers. Spaarndam. 60 pnt.; 13. Gé Waivers, Zuid-West, 58 pnt.: 14. Eef Ebbeling, Indischebuurt. 55 pnt.; 13. Andrles Ceclen, Zuid-ploeg, 55 pnt.; 16. Douwe Lap, Zuid-ploeg, 55 pnt.; 17. Ad. Ruijg- voorn, Vogelenbuurt 54 pnt.; 18. André van Aken, Vogelenbuurt, 53 pnt.; 19. Ben Klompma ker. Spaarndam, 51 pnt.: 20. Henk Janssen. Indischebuurt, 51 pnt.; 21. Fred de Droog, Kle verpark, 50 pnt.; 22. Wil van Baak, Amster damsebuurt, 50 pnt.; 23. John Munk, Vondel- kwartier, 49 pnt.; 24. Herman Bark. Vogelen buurt, 48 pnt.; 25. Harry Katteler, Zuid-West, 47 pnt.; 26. Henk van der Eng, Vondelkwartier, 16 pnt.; 27. Piet Kamp, Indischebuurt, 46 pnt.: 23. Ge Ilylkema, Kleverpark. 45 pnt.; 29. Fred Martens. Vogelenbuurt 43 pnt.: 30. Ilo Cornet, Harmenjansbuurt, 41 pnt.; 31. Jan Krol. Spaarn dam, 39 pnt.: 32. Jan Dijkstra, Zuid-West, 39 pnt. B-klassc1. Jan Engel. Vondelkwartier. 85 pnt. 2. Henk Dijkstra, Transvaalbuurt. 81 pnt. 3. René Beun. Indischebuurt, 72 pnt. 4. Jan Voulon, Am sterdamsebuurt, 72 pnt. 5. Richard Ran, Har menjansbuurt. 70 pnt. 6. Peter Stoop. Amster damsebuurt, 67 pnt. 7. Jaap Kaspers, Transvaal buurt, 61 pnt. 8. Riiius Opbroek, Zuid, 61 pnt. 9. Han Luding, Klcverpark ,60 pnt. 10. Ton Ra makers, Vondelkwartier, 59 pnt. 11. S. v. d. Ploeg, Zuid-West, 58 pnt. 12. Leen Riethof, Har menjansbuurt, 57 pnt. 13. Gé van Gcnnip, Am sterdamsebuurt, 56 pnt. 14. Wim van Beijeren, Spaarndam, 54 pnt. 15. Alrich Bijlhouwer, Trans vaal, 54 pnt. 16. Louis Otte, Harmenjansbuurt, 54 pnt. 17. Dick Nieman, Zuid, 54 pnt. 18. Anjo de Vries, Spaarndam. 49 pnt. 19. Cor Smit, Kle verpark, 46 pnt. 20. Piet Jooslen, Zuid-West, 46 pnt. 21. Ad Floris, Vondelkwartier. 45 pnt. 22. Ruud Schelling, Kleverpark. 45 pnt. 23. Ad Si mons, Transvaal, 42 pnt. 24. Wim Uittendaal, Transvaal. 40 pnt. 25. Dick Schouten, Zuid, 40 pnt. 26. Fred de Leeuw. Vogelenbuurt, 39 pnt. 27. Anton Opdam. Zuid, 33 pnt. 28. Fred Rensen. Zuid-West, 26 pnt. De uitslag van de ploegentijdrit aan het slot van de zesde etappe luidt: 1. Amsterdamsebuurt 3 min. 0.7 sec. 2. Indi schebuurt 3 min. 11 sec. 3. Spaarndam 3 min. 12 sec. 4. Kleverpark 3 min. 14 sec. 5. Harmen jansbuurt 3 min. 19 sec. 6. Vondelkwartier 3 min. 20 sec. 7. Zuid 3 min. 26 sec. 8. Vogelen buurt 3 min. 29 sec. 9. Zuid-West 3 min. 32 sec. 10. Transvaal 4 min. 06 sec. Het algemeen ploegcnklassemcnt luidt: 1. Amsterdamsebuurt 478 pnt. 2. Indischebuurt 439 pnt. 3. Harmenjansbuurt 403 pnt. 4. Vondel kwartier 336 pnt. 5. Spaarndam 367 pnt. 6. Kle verpark 363 pnt. 7. Transvaal 344 pnt. 8. Zuid 322 pnt. 9. Vogelenbuurt 320 pnt. 10. Zuid-West 286 pnt. (Van onze speciale verslaggever) De zestig deelnemertjes aan de zesde Elaarlemse Muggenronde zijn weer thuis. Zaterdagmiddag tegen drie uur arriveerden zij bij de Schiphol- weg en toen restte alleen nog een tijdrit voor ploegen naar het circuit aan de Richard Holkade in Haarlem-Oost. Langs dat circuit hadden zich enkele duizenden belangstellenden geschaard, die de binnenko mende jongens stuk voor stuk toejuichten en die er getuigen van waren, dat Bert van de Pol uit de Amsterdamse buurt aan het slot van deze Ronde werd gehuldigd omdat hij gedeurende de gehele Muggenronde tijdens de diverse wed strijdjes gemiddeld de beste prestaties had ge leverd. Zijn ploeg won bovendien het algemeen ploegcnklassemcnt zodat er voor de buurtbewo ners uit de Amsterdamse buurt, die in grote getale aanwezig waren alle reden tot tevredenheid was. Tevreden was ook Tourleider Huug van Hulst, die vlak voor Haarlem moeizaam met zijn geblesseerde knie van de brancard in de zijspan van de motor stapte en daarin achter „zijn" jongens aan Haarlem weer binnen reed. Na een officiële huldiging volgde er tenslotte nog een triomfante lijke rondrit door de binnenstad, maar toen was het feest toch werkelijk afgelopen. Alle jongens gaven Huug van Pluist een hand, mompelden iets van „dank u wel" of ,,'t was fijn" en fietsten toen snel naar huis. Gezond, gebruind, moe en vol verhalen over hun 600 kilometer lange vakantie- fietstocht. ,,'t Was de prettigste ronde, die we ooit gehad hebben", zei Huug van Hulst en hij vergat daarbij even zijn gekneusde knie, „we gaan vast en zeker het volgend jaar weer." Zijn naaste medewerkers knikten. „Daar moeten we gauw eens over praten," zei er een toragent legden zij namelijk het traject van de Ringvaart bij de Schipholweg naar de finish af in 3 minuten 7 seconden en daarmee waren zij precies vier seconden sneller dan de jongens uit de Indische buurt. Toen was het afgelopen. De jongens wa ren thuis. Sommige moeders omhelsden hun zoontjes alsof ze maandenlang weg geweest waren en ook de renners zelf vroegen honderduit over de stand van za ken in de buurt en bij de vriendjes. Huldiging BERT VAN DER POL kon zich daar echter voorlopig nog niet druk over ma ken. Hij moest na eerst toegesproken te zijn door Huug van Hulst samen met de winnaar van het B-klassement, Jan Engel, zwaaiend met zijn ere-bloemen een huldi gingsrondje maken, evenals trouwens Huug van Hulst zelf, die uit handen van de voorzitter van „De Kampioen", de heer J. Engel, eveneens een bos bloemen had gekregen. En daarna volgde als afsluiting een triomfantelijke tocht door de binnenstad, waar duizenden winkelende Haarlemmers de jongens toezwaaiden en het verkeer een poosje lamgelegd werd. Op de Grote Markt stond vooraan een moeder, die haar zoontje voorbij zag fiet sen en die riep „Wim, straks meteen naar huis komen hoor, we eten om zes uur." Op dat moment was voor de jongens de zesde Haarlemse Muggenronde definitief afgelopen. Mvggenrondewinnaar Bert van der Pol (links) en de winnaar van het B- klassement Jan Engel (rechts) tijdens hun ereronde. Daarachter de winnende ploeg uit de Amsterdams Buurt. Advertentie ondanks haar jeugd, pas 4 jaar oud, reeds een begrip. Waarom 1. Productie 2100 per dag. 2. Aanschaf 1 5625.— 3. Verbruik 1 L op 17 KM. 4. Afschrijving zeer laag 5. Wegenbelasting minimum 6. Veiligheid: 4 portieren met bevei liging voor kinderen: prachtige wegligging en remvermogen. 7. Motor vrijwel geruisloos. 8. Garantie: 6 mnd. incl. arb. loon. 9. Elegant enz. enz. enz. Hoofdagentschap: WAGENWEG 166—168 TELEF. 12138 en 15056. E.-Agentschap: RIJKSSTRAATWEG 249 - TEL. 57455 I-Iaarlem. Voor de Mulo-examens zijn geslaagd de dames: J. Botti, Haarlem, J. G. Bakker. Beverwijk, H. H. Landsaat, Haarlem, A. W. J. Visser, Bennebroeek, H. Heeres, Zandvoort, J. van Sluis- dam, Zandvoort, 4 C. M. Suijkerbuijk, Zandvoort, I. Schroot, Zandvoort, C. N. R. van Wingerden en de heren H. Ko ningen, Hoofddorp, D. A. Ridderhof, Bad hoevedorp, F. J. G. Stel, Zwanenburg, J. L. Boer, Haarlem, B. Engelsman, Bever wijk, *H. Pel, Heemstede, J. v. d. Steen, Zandvoort. De met 4 gemerkte kandidaten behaal den tevens het Middenstandsdiploma. Afgewezen 8 kandidaten. Haarlem. Staatsexamen HBS B: H. Son- nemans. S. A. G. de Graaff, mej. A. G. Kosters. Haarlem Middenstandsexamen 1960. Ge ëxamineerd 42, afgewezen 8 kandidaten. Geslaagd: J. Friso, L. A. Hoogervorst, J. C. Linck, E. van Vuuren, M. E. Vijlbrief, A. Wakker-Oudshoorn, H. A. Warmerdam, J. J. Warmerdam, C. Pieket Weeserik. M ZATERDAGMORGEN VROEG al bleek, dat de Muggen naar huis wilden, 's Nachts hadden zij in de grote eierhal van Scher- penzeel geen kik gegeven en ook na het wakker worden was het opmerkelijk rus tig. De burgemeester van Scherpenzeel loste om precies negen uur met een nieuw startpistool het vertrekschot en onmiddel lijk werd duidelijk, dat de renners beslist niet, zoals vrijdag, wilden achterraken op het tijdschema. Met een gemiddelde van om cn nabij de dertig kilometer reden zij door Woudenberg" en Austerlitz naar Zeist, waar het tempo plotseling verstoord werd toen een dame met een bromfiets juist voordat de Muggen langskwamen begon te slingeren en viel. Handig ontweken de Haarlemse jongens haar, maar toch ont stond er enige vertraging omdat enkele leiders achterbleven om de bromfietster eerste hulp te verlenen. Met de geluids wagen werd zij met een hoofdwond en een lichte hersenschudding naar een zieken huis in Utrecht gebracht. Inmiddels hadden de renners de juiste cadans weer te pakken en met behulp van de Utrechtse verkeerspolitie leverde ook de tocht door deze provinciehoofdstad geen enkele moeilijkheid op. Ook tussen Maarssen en Breukelen bleef het tempo hoog liggen en het was opmerkelijk, dat sommige jongens die op andere dagen al gauw afstapten en de bezemwagen op zochten nu fris als hoentjes meefietsten. Alleen Andries Ceelen uit Zuid en Jan Dijkstra uit Zuid-West bleven even achter omdat zij een gebroken rem en een lek ke band hadden, maar al spoedig kregen ze weer aansluiting met het peloton, waar in de brommende ploegleiders af en toe zelfs moesten bijtrappen om niet achter te raken. ONDANKS DE RAADGEVINGEN van Tourleider Van Hulst om het een beetje kalmer aan te doen bleven de jongens rap doorfietsen langs de Vechtplaatsjes Breukelen, Nieuwersluis, Loenen, Loener- sloot en Baambrugge. Alleen Wim Uitten daal kreeg even de gelegenheid wat van het natuurschoon te genieten omdat hij eerst een boom aanreed en vervolgens met zijn gehavende fiets moest wachten op de brokkenwagen, die even achter ge raakt was. De 59 andere Muggen wilden echter van geen ophouden weten en veel te vroeg be reikte men daarom na ruim zeventig ki lometer Ouderkerk. Er werd een lange rust ingelast terwijl voorts langs de rijks weg gegeten werd. Sommige renners maakten van deze laatste proviandering gebruik om nog eens na een week toch heus niet weinig eten nog eens achttien en twintig bolerhammeii te verorberen en Douwe Lap de clown van deze Mug genronde was graag bereid om voor een paar dubbeltjes over een sloot te springen. Hij sprong er hal} in. Tot leed vermaak van zijn ploeggenoten en tot ple zier van enkele Ouderkerkse ingezetenen, die er echter wèl voor zorgden dat Dou we na een grondige schoonmaakbeurt even- later als een heer aan het laatste stukje naar Haarlem kon beginnen. DEZE LAATSTE TWINTIG kilometers leverden geen tnkele moeilijkheid op en cok de tijdrit over het met duizenden mensen omzoomde circuit Richard Holka- de-Diepenbrockstraat werd vlot afgewerkt. Ploeg voor ploeg stormden de Muggen Haarlem binnen en daarbij bewees de equipe uit de Amsterdamse buurt, dat dit zestal jongens niet voor niets de oranje lciderspetjes zo lang op het hoofd had ge dragen. Begeleid door een Haarlemse mo- Vanmorgen om half negen marcheerde het detachement van de Haarlemse politie dat deelneemt aan de Vier daagse in Nijmegen de tuin van het hoofdbureau van politie aan het Flora park uit. Het detachement bestaat uit achttien man onder leiding van adju dant W. A. van Soest. Voorts zijn nog drie verzorgers aan de Haarlemse politiemannen toegevoegd. Twee poli tiemensen lopen, met het oog op hun leeftijd die een wandelen in detache- mentsverband niet toestaat, individueel mee. De waarnemend hoofdcommissa ris van politie, de heer W. J. Gorter, sprak de mannen vóór hun vertrek naar Nijmegen toe. B. v. d. Werff, A. C. Wesseling. C. P. van der Weijde, J. G. P. van der Weyden, R. Wieldraaijer. P. G. A. Willemse, A. H Winkles. E. H. T. Winthorst, P. M. E. Wis- ker. M.'M. E. Witte, J. L. Wittebol, B. G. Witteman. B. P. M. Wolf, G. T. Worm, J. van Wijk, W. Zeijlmaker, S. M. Snijders Blok-Limpens. F. A. A. de Jong, A. T. de Jong, A. T. Wijtkamp. M. H. Zadelhof- Verhoef, F. P. J. van der Zande, P. N. van der Zande, A. M. Zomer, E. M. Zomer. Het mondeling gedeelte van het midden standsexamen is thans beëindigd. De uil slag van hei examen geeft het volgende beeld: Ingeschreven werden 746 kand., niet op gekomen voor het schriftelijk examen 59 kand., geëxamineerd 687 kand.; afgewezen voor het schriftelijk gedeelte 297 kand. Op geroepen voor het mondling examen 390 kand., afgewezen 70 kand., niet opgekomen 1 kand., geslaagd 319 kand. Bijzondere prestaties: het hoogste pun- tenaantal werd dit jaar behaald door mej. M. E. Vijlbrief, Zijlweg 51, die voor de zes examenvakken 56 punten verwierf. De jongste kandidaat was dit jaar: Bernardus J. M. Mathot. Rijksstraatweg 174. geboren 26 mei 1946, die zijn opleiding genoot aan een V.G.L.O.-school en gemiddeld een zeven behaalde. Amsterdam. Geslaagd voor het examen tolk-vertaler Engels: H. L. Bovenkamp. Heemstede. Amsterdam. Geslaagd voor het examen Engels M.O.-A: mevrouw G. A. C. Fuss De Gruytcr, Aerdenhout. Den Haag. Geslaagd voor het examen Nederlands M.O.-A: mej. C. W. Nuyens, Heemstede. Hoofddorp Aan de Nijverheidsschool voor Meisjes in Hoofddorp slaagden: voor examen tweejarige cursus: J. Buis te Aalsmeer, M. Bos te Amsterdam, E. C. C. Arens, E.A.F. den Braber, T. G. Dijks man, C. J. v. d. Kwast, A. Klootwijk, J. P. H. van Wijk, T. v. d. Zande te Bad hoevedorp, Y Akkermans te Heemstede, J. M. v. Ackooy, N. H. Bos, M. M. Hart man, A. Haspels, H. J. Kamp, R. Koole, A. de la Mar, J. H. Nieuwenhuis, H. On- derdelinden, T. Ouwerkerk, G. L. Over- beek, C. A. Piet, K. Roest, IJ. H. Stieva. H. C. Thomas, D. A. v. Tol, IJ. J. Tuning, G. J. v. d. Wal, J. E. C. v. Wirdum, R. v. Yperen te Hoofddorp. G. Barendregt, A. Bos, IJ. Griekspoor, A. J. Middelkoop. A. M. Monster, C. J. Offringa, H. Wijn- holts te Nieuw Vennep, G. Buis, L. Doel man, E. A. Hennink, A. Koolhaas te Rijk, H. Hulshof, A. Kemp te Vijfhuizen, M. Hensens, C. A. T. Kuiper, A. v. d. Lin den, J. Linschoten te Zwanenburg. Het diploma costuum- en lingerienaaien verkregen: A. C. Agterhof te Zwanen burg, C. E. Knook te Rij'senhout en T. J. E. Vreken te Aalsmeer. Het diploma as sistent in de huishouding werd behaald door: L. v. d. Berg, I. Roos, IJ. A. C. v. d. Velden te Badhoevedorp, M. C. de Boer, M. J. v. Tienderen, S. v. Tienderen, J. Verbeek te Hoofddorp, P. Buis, M. J. Mo lenaar te Uithoorn. H. J. Eveleens te Aals meer, M. E. Karmelk, H. Stolwijk te Vijf huizen, M. M. v. d. Koppel te Zwanen burg en K. Vaalburg te Nieuw Vennep. De 5 beste leerlingen kregen een lepel tje van de Nijverheidsschool aangeboden. De gelukkigen waren: van klas Ha: A. W. v. d. Dag en G. J. M v. Vliet, van klas II b: C. Korringa en A. Griffioen, van klas II c: M. Oostrom. Van de Willem de Zwijgerschool voor Chr. U.L.O. te Hoofddorp behaalde het Mulo-diploma A met Middenstandsdiplo ma: A. Koning te Sloten (NH) P. Kroon en K. Middelkoop te Nieuw Vennep. Van de avondmulo: Mej. E. Branderhorst en E. ten Oever te Hoofddorp en T. Tichelaar te Aalsmeer. Voor diploma A slaagden: L. Korsuize, J. Jongeneel en A. Stelma te Nieuw Vennep, T. Been en E. Smit te Aalsmeer, J. H. Barends en A. Vink te Hoofddorp. Nieuw Vennep Aan de Zeevaartschool in Den Helder behaalde de heer B. Jelsma voor het diploma stuurmans-leerling. De Stichting tot bevordering van de woningbouw in Heemstede, die zich ten doel stelt woningen tegen een redelijke prijs te bouwen, heeft thans bij de ge meente Heemstede verzocht twee perce len grond langs de Hunzelaan te kopen. Hierop zullen 54 eengezinshuizen en 21 garages worden neergezet. B. en W. heb ben de gemeenteraad voorgesteld de grond te verkopen voor de totale prijs van 246.868,-. Na de reeks „Mensen in de Muggen ronde', die onze speciale Muggenronde- verslaggever in de afgelopen week dage lijks als aparte artikeltjes bij het verslag heeft geschrevenontvingen wij van de Tourleiding het volgende stukje, dat wij meenden niet beter te kunnen gebruiken dan als afsluiting van de serie „Men sen in de Muggenronde". Aan het einde van iedere étappe verlan gen èn rennertjes èn de ploegleiders, be halve naar rust, óók naar de krant. On middellijk vliegt iedereen naar het stapel tje Haarlemse Dagbladen dat iedere dag gestuurd wordt naar de kampeerplaats. Na de ploegleiders krijgen de jongens de portages vaak onder de moeilijkste om standigheden moet maken tikken met behulp van een schrijfmachine op je knieën in een schuddende auto valt niet meedost hij het met veel enthousiasme. Het glas bier dat hij daarna drinkt is dan ook welverdiend. Renners en lei ding zijn blij, als hij na elke Muggenron de opnieuw zegt:„Volgend jaar ben ik er weer bij! kranten. De ploegoudste leest het verhaal voor en de overige vijf rennertjes zoeken al luisterend de foto's af. Want als de rondefotograaf Theo Kühbach onderweg zijn camera op de karavaan richt, rijden de jongens extra mooi. Al zes jaar is dit het geval. Veel ploeg leiders zijn verdwenen, ook de rennertjes kwamen en gingen, maar de honger naar kranten bleef. De leiding van de Muggen ronde is de directie van Haarlems Dag blad bijzonder dankbaar voor de grote aandacht, die in de afgelopen zes jaar aan de Muggenronde is besteed. Deze dank geldt ook en vooral redacteur verslaggever Hans de Graaf Bierbrauwer (28 jaar), die de afgelopen zes jaar geen dag heeft ontbroken, of het zou die keer moeten zijn, toen hij na afloop van de „Ronde 1959" onmiddellijk met vakantie ging en het verslag van de aankomst over liet aa7i één van zijn collega's, die zijn verslagstijl zo goed wist na te bootsen, dat 7iiema7id het verschil heeft gemerkt. Als men al de verslagen, die Hans de Graaf aan de Muggenronde heeft gewijd achter elkaar zou leggen, zou men daar mee de afstand kunnen overbruggen van 't standbeeld van Loutje tot aan de Vlees hal op de Grote Markt. Zelf zegt hij ervan: „Uc houd van de Muggenronde, omdat je dan één keer per jaar eens wat meer vrij hebt en zo nu en dan eens kunt uitslapen" Want hij zorgt er prompt voor dat zijn verslag iedere avond 7ia afloop uan een étappe vlug per treinbrief 7iaar de krant gaat, zodat het er 's morgens vroeg al is. Zelf is hij geen liefhebber van de ivieler- sport- Maar de Muggenronde vormt hier op een uitzondering. Ofschoon hij zijn re- Advertentie Wat een heerlijk gevoel tegen het leven opgewassen te zijn. U krijgt dit gevoel door het regelmatig gebruik van NEUROTONIC, zenuwkalmerend. niet verdovend. maar genezend. VINOBASIS N.V. AMSTERDAM Onze speciale verslaggever bij de Muggenronde moet zijn reportages vaak onder iiioeilijke omstandigheden makeii. Hier ziet men hem mét zijn schrijf77iachine op de knie in de „perswagen". Toen een 32-jarige bromfietser zaterdag middag op de Schipholweg bij Schiphol bij het inhalen op het linkerweggedeelte van het fietspad kwam, ontstond een botsing met een bromfiets van tegenovergestelde richting. De berijder, een 44-jarige Haar lemmer, werd in de wegberm geslingerd en bleef ernstig gewond liggen. Met een hersenschudding is hij naar het Grote Gasthuis in Haarlem overgebracht. CVHW 2—Rood en Wit B. Gewonnen door CVHW met 4 runs. Rood en Wit B 83. J. Klein 14, D. Rigbers 16, F. W. Nauijoks 18. E. v. d. Berg 4 voor 37, A. Eelman 2 voor 20, E. Blom 2 voor 20. CVHW 2 87. E. v. d. Berg 26, E. Blom 16. A. Eelman 14. F. W. Naujoks 3 voor 32. B. Rigbers 3 voor 5, D. Rigbers 3 voor 27. Stand per 23 juli: C V H W 2 5 4 1 0 9 Rood en Wit A 6 4 0 2 8 3 3 0 0 6 Rood en Wit B 5 1 2 2 4 B M H C 2 7 1 1 3 3 4 1 0 3 2 Nieuws in het kort Geen spreekuur. De Bloemendaalse wethouder van Huisvesting, mr. J. C- C. W. Hijszeler, zal dinsdag 26 juli geen spreek uur houden. Grasmaaier. B. en W. van Heemstede hebben de raad voorgesteld 4750,uit te trekken voor aankoop van een grasmaaier. Officiële ontvangst. Burgemeester en Wethouders van Haarlem zullen op donder dag 28 juli te half elf officieel ten stad- huize ontvangen een groep leerlingen van een lyceum uit Somero in Finland met de rector van het lyceum. Deze leerlingen volgden gedurende twee jaar lessen in esperanto en zullen met twaalf Haarlemse kinderen van 30 juli tot 6 augustus een esperanto-kindercongresje te Brussel bijwonen. Gestolen. In het afgelopen weekeinde zijn in Zandvoort ontvreemd: vier fietsen, een bromfiets, wieldoppen en een antenne van een personenauto. Bijdrage van gemecn/e In de donderdagavond te houden verga dering van de Heemsteedse gemeenteraad komt een voorstel aan de orde om een financiële bijdrage te verlenen in de res tauratiekosten van het clubgebouw van de koninklijke roei- en zeilvereniging „Het Spaarne". De vereniging heeft bij de gemeente een verzoek ingediend om een jaarlijkse bijdrage van duizend gul den voor vernieuwing van het clubgebouw. De kosten van de totale restauratie worden geraamd op dertigduizend gulden. De vereniging zal een geldlening aangaan, maar blijkens de berekeningen komt men jaarlijks duizend gulden tekort. B. en W. hebben de raad voorgesteld de vereniging in het jaar waarin de eerste aflossing van de lening wordt betaald een bijdrage van zeshonderd gulden te verle nen en in de daarop volgende elf jaren elk jaar vijftig gulden minder dan in het voorgaande jaar. Met ingang van 1 augustus zal de heer G. Veldkamp, bedrijfsadministrateur bij de Haarlemse gemeentelijke dienst van Hout, Plantsoenen en Begraafplaatsen, na ruim veertig jaar bij de gemeente Haar lem werkzaam te zijn geweest de dienst verlaten wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Op vrijdag 29 juli zal 's middags van drie tot vier uur op de gemeentekwekerij (oranjerie), Kle verlaan 9, Haarlem, ter gelegenheid van dit. afscheid een receptie worden gehou den. Daarna zal het personeel van de dienst in de gelegenheid worden gesteld afscheid van hem te nemen. Advertentie Verkort weergegeven) Fluoriden en tandcaries. Tot mijn grote verbazing las ik dat één van de Haarlem se Raadsleden heeft voorgesteld om fluor- zouten aan het leidingwater toe te voegen. De bedoeling zal zijn om 1,1 mg. natrium- fluoride per liter water op te lossen, zoals men in Tiel heeft gedaan. Er wordt dus slechts een spoor van het vergif natrium- fluoride NaF in het water opgelost. Doch op de grote hoeveelheid water is het be drag niet te verwaarlozen. Als we buiten dien bedenken dat per kubieke meter lei dingwater niet meer dan een tiende liter, dus een honderdste percent door jonge kinderen gedronken wordt, dan kunnen wij toch spreken van een ongehoorde ver spilling. Daarom heeft de directeur van het waterleiding-bedrijf in New York voor gesteld om geheel gratis tabletten NaF uit te reiken aan families met veel jonge kin deren, die hierom zouden vragen, om het in drinkwater of melk op te lossen. De heer Ford, „water-commissioner" van New York, achtte dit voorstel een grote besparing. Ir. F. M. G. COCHIUS

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5