Zwem-selectie in Overveen met lichtpunten en schaduwzijden Goede tijden van Marian Heemskerk Gretta Kok en Johan Bontekoe Zwem-selectie in cijfers Nederlander Sleeswijk vijfde in de Europese F inn j ollen - titels tr ij d Coen Visser winnaar in spannende wielerronde van Haarlem Tom Okker (16 jaar) bracht alle titels op zijn naam Ria van Velsen stelde teleur in Stoop's bad Drie nieuwe wereld records in Toledo en Tokio Nederlandse dames eerste in Berlijn Tennisprofs speelden in Scheveningen Ron Hendriks de snelste nieuweling Taktische fout van zijn zuster bezorgde mejVan Beest damestitel 9 Nederlandse hockeyploeg won in oefenwedstrijd Segura: klasse apart HET GROENENDAAL-TOERN OOI MAANDAG 2 5 JULI 196 0 Gretta Kok tijdens de 200 meter school slag waarop zij Ada den Haan voorbleef Het was zaterdag en zondag in Stoop's had in Overveen een zwem- weekeinde met een lach en een traan. Een lach om de verrassend goede prestaties van Marian Heemskerk, Jopie Troost, Erica Terpstra, van Gretta Kok vooral en van Johan Bontekoe. Een traan om het onzekere zwemmen van Ria van Velsen, de matige tijden van Rini Dobber, Lenie de Nijs en Jans Koster en bij de heren op de schoolslag en de rugslag. Heel wat vraagtekens zijn in Overveen blijven staan en heel wat vraag stukken zijn voor Apeldoorn blijven liggen. In Apeldoorn zullen name lijk tijdens de series en de finales van de nationale kampioenschappen op 5. 6 en 7 augustus de laatste selecties plaats hebben. Om met de lichtpunten de opgeloste problemen te beginnen: de vierde zwemster op de 100 meter vlinderslag kwam tot een tyd van 1.05.01 en al is het door de onver wachte nederlaag van de Friezin Sita Posthumus want zy was het, d:e vierde werd nu w-eer even dubieus geworden wie de tweede zwemster naast Cockie Gastelaars op de vrye slag-sprint moet worden, het staat wel vast, dat Nederland met een zeer sterke estafetteploeg in Rome aan de start zal kunnen komen. Telt men alleen de' tyden van deze zondag op, dan komt men tot 4 min. 17.1 sec. en dat is precies de tyd, waarmee Australië het lang als onaantastbaar beschouwde wereldrecord in het bezit heeft. En daarbij mag men dan nog in aanmerking nemen, dat Cockie Gastelaars zoals zij trouwens ook van zichzelf had verwacht na de prachtige trainingsresultaten van de laatste weken onder leiding van Cor Braasem zonder twijfel sneller kan dan de 1.03.6 van nu, dat Sita Posthumus met haar 1.05.1 ook lang niet tevreden was en dat bovendien bij een estafette nog van een tijdwinst bij de wissels sprake is. Dp slanke Amsterdamse Gretta Kok heeft op de schoolslag haar kandidatuur definitief gesteld. Niet clubgenote Betty Heukels, noch Rita Kroon van de Robben zal Ada den Haan naar Rome op dit num mer vergezellen, maar de jeugdige Ara- erdamse Gretta Kok. die na een voor treffelijke 100 meter-zege in 1.22.5 ook de 200 meter won in 2.54.4, en 0.2 sec. eer der dan Ada aantikte. Vooral voor de wis selslag-estafette was dit zwemmen van Gretta van groot belang. Marian Heemskerk, de snelle zwemster uit Naarden, was ook nu weer niet te hou den. Het zwemmen van dit meisje is een explosie van talent, hardheid, wilskracht en vechtlust. Uiterlijk zonder zenuwen zwemt zij op vlinderslag en 400 meter haar eigen race. Voor Tineke Lagerberg wordt Apeldoorn bijzonder belangrijk. Vol gens de resultaten van de eerste twee se lecties ziet het er naar uit dat Europees kampioene Tineke Lagerberg thuis moet blijven. Zowel op de 400 meter vrije slag als op de 100 meter vlinderslag werd zij wederom derde. Heviger teleurgesteld dan de kleine Tineke was Jans Hulsegge-Kos- ter, die tot nu toe steeds de vrijwel even waardige concurrente van Come Schim mel was geweest en nu ineens na een slechte ï-ace duwend en zwoegend als vier de in 5.04.9 aantikte. Marian Heemskerk was met haar 4.59.5 trouwens de enige, die beneden de 5 minutengrens bleef. Tegenvallers En nu we toch al zijn overgegaan naai de tegenvallers: de rugslag dames. Ria van 'Velsen was met een goede start en een snelle eerste baan weer veruit de sterkste, maar het staat wel vast dat dit in Rome niet van haar gezegd zal kun nen worden wanneer ze zo zwemt als de ze zondag. Ria zwalkte weer als vanouds over de baan van de ene kurklijn naar de andere, zo dicht in de touwen zelfs dat zij Lenie de Nijs op de baan naast haar enkele malen raakte. De Haagse zwom zo doende tenminste 103 meter en met enig optimisme zou men kunnen zeggen: dan is 1.12.4 nog niet slecht Bij de heren hebben het matige zwem men van Mensonides op de 200 meter (2.46.6) en 100 meter (1.15.3), de 1.07.8 van Jiskoot als snelste rugslagzwemmer de uitzending van een wisselslag estafette ploeg ondanks de goede 57.8 van Kroon en de 1.05.9 van vlinderslagman Korte- weg, aanmerkelijk twijfelachtiger ge maakt. Maar de kansen voor een 4x200 meter vrije slag-ploeg zijn toegenomen. De 2.11 van Johan Bontekoe was wel bijzon der goed en tezamen met de tijdon van de nummers 2, 3 en 4, Verbrugt (2.11.5), Ritton (2.12.1) en Bouwman (2.12.3) krij gen we een totaal van 8.46.9, beter dus dan de beste seizoentijd van 8.48 van Maastricht. De tijden waren zaterdag met uitzonde- Zwemtnen De 19-,jarige Amerikaan Mike Troy vier de op de tweede dag van de Amerikaan se zwemkampioenschappen te Toledo gro te triomfen. In de eerste plaats verbeter de hij zijn eigen wereldrecord op de 200 meter vlinderslag en tevens maakte hij deel uit van de ploeg van de Indiana polis Athletic Club. die het wereldrecord op de 4x200 meter vrije slag estafette he ren aan Japan afhandig maakte door een tijd te noteren van 8 min 17 sec. Mike Troy, die op 13 juli in Evansville het wereldrecord, dat reeds met 2.16.4 in zijn bezit was, verbeterde tot 2.15.-, kwam nu tot een tijd van 2 min 13.4 sec. Met hem kwam ook Lance Larson met 2.14.4 onder het bestaande wereldrecord. De ploeg, bestaande uit Mike Troy, Pe ter Sintz, George Breen en Alan Somers, kwam op de 4x200 meter tot 8 min 17.- sec en bleef daarmee 1.7 sec onder het wereldrecord, dat sinds 26 juli van het vo rige jaar met 8.18.7 op naam stond van een Japanse ploeg, bestaande uit Yama- naka, Fukui, Kenjo en Fujimoto. Ook tijdens de Japanse zwemkampioen schappen te Tokio sneuvelde een wereld record, namelijk dat op de 200 meter rug slag dames, dat de 18-jarige Japanse stu dente Satako Tanaka heroverde op de Amerikaanse Lynn Burke, die dit de vijf tiende van deze maand stelde op 2.33.5. Satako Tanaka kwam nu tot een tijd van 2 min 33.3 sec, waarmee zij anderhalve seconde beneden haar topprestatie op de ze afstand bleef, die dateerde van 2 april 1960, toen zij te Tokio met 2.34.8 een nieuw wereldrecord vestigde. ring van de 1.05.9, waarmee Gerrit Kor- teweg de 100 meter vlinderslag na een spannende finish met Bert Sitters (1.06) won, aan de matige kant. Johan Bontekoe werd bij afwezigheid van Leo Verburgt eerste op de 400 meter vlinderslag in 4.44.2, waarmee hij overi gens zijn beste seizoenprestatie leverde. Gretta Kok won met duidelijk verschil voor Ada den Haan de 100 meter school slag in 1.22.5 en stelde daarmee haar kan didatuur voor de estafette-ploeg en daar mee voor de tweede plaats in de deelne ming op de 200 meter. Een bijzonder spannende race was die op de 100 meter vlinderslag dames. Ma rianne Heemskerk had al bij het keerpunt een duidelijke voorsprong op haar fel strij dende rivalen en clubgenoten Atie Voorbij en Tineke Lagerberg. Marian behield die voorsprong terwijl Tineke Lagerberg te vergeefs trachtte Atie Voorbij voor de tweede plaats te verslaan. De tijden wa ren respectievelijk 1.11.5, 1.12 en 1.12.9, cijfers waarmee de tijdwaarnemers geen beste beurt maakten, want de verschillen waren beslist geringer, bovendien was iedereen er voor het bekend maken- van de uitslag over eens dat Marian Heems kerk 1.11.7 had gezwommen. Ter onderbreking van de zwemwedstrij den verschenen Thea Dupon en Anneke Gunneman, die een demonstratie schoon- springen gaven. Daarna werd het polo- veld uitgelegd en bonden HVGB en HPC de strijd aan. Door Rol, Hogeland en nog maals Rol sloot HVGB de eerste helft af met een 3-0 voorsprong. In de tweede helft slaagde Kabel er in de HVGB-doelman Brokken te passeren, zodat HVGB met 3-1 won. De uitslagen van de selectiezwemwedstrij den voor de Olympische Spelen, die zijn ge houden in Stoop's bad te Overveen. luiden: 100 meter vrije slag dames: 1. Cockie Gas telaars (SZC> 1.03.6: 2. Jopie Troost (HDZ) en Erica Terpstra (HZPC) beiden 1.04.2. 4. Sita Posthumus (LZC '29) 1.05.1. 5. Hennie van der Velsen (Robben) 1.06. 100 meter rugslag dames: 1. Ria van Velsen (ZIAN) 1.12.4. 2. Rini Dobber (HDZ) 1.14. 3. Lenie de Nijs (Naarden) en Hennie Vlaande ren (HPC) beiden 1.15.5. 200 meter schoolslag dames: 1. Gretta Kok (HDZ) 2.54.4. 2. Ada den Haan (PSV) 2.54.6. 3. Rita Kroon (Robben) 3.00.2. 400 meter vrije slag dames: 1. Marianne Heemskerk (Naaiden) 4.59.5. 2. Corrie Schim mel ('t Gooi) 5.00.3. 3. Tineke Lagerberg (Naarden) 5.02.2. 4. Jans Hulsegge-Koster ft Gooi) 5.04.9. 5. Willy Lambour (Naarden) 5.09.1. 100 meter vrije slag heren: 1. Ronnie Kroon (ZAR) 57.8 sec. 2. Rudv Prins (HPC) 60.4 sec. 3. Theo Hoogveld (Neptunus, Amersfoort) 61.3 sec. 200 meter schoolslag heren: 1. Wleger Men sonides (ZIAN) 2.46.6. 2. Ab Kroonenburg (Y) 2.47.2. 3. Arie Kalkman (Shell, Rotterdam) 2.43.3. 100 meter rugslag heren: 1. Jan Jiskoot (Mcrwede) 1.07.8. 2. Jaap de Jong (LZO) 1.08.2. 3. Jan Weteling (Nereus) 1.08.7. 200 meter vrije slag heren: 1. Johan Bon te koe (HPC) 2.11. 2. Leo Verburgt (PSV) 2.11.5. 3. Charles Ritten (DJK) 2.12.1. 3. Jan Bouwman (Y) 2.12.3. 400 meter vrije slag heren: 1. Johan Bon- tckoe (HPC) 4.44.2. 2. Koos de Jong (LZC) 4.58.8. 100 meter schoolslag dames: 1. Gretta Kok (HDZ) 1.22.5. 2. Ada den Haan (PSV) 1.24.7 3. Rlta Kroon (Robben) 1.25.1. 100 meter schoolslag heren: 1. Wieger Men sonides (ZIAN) 1.15.8. 2. Ab Kroonenberg (Y) 1.19.2. 3. Arie Kalkman (Shell, Rotterdam) 1.19.5. 100 meter vlinderslag dames: 1. Marian Heemskerk (Naarden) 1.11.5. 2. Atie Voorbij ;Naarden) 1.12.0. 3. Tineke Lagerberg (Naar den) 1.12.9. 100 meter vlinderslag heren: 1. Gerrit Kor- eweg (DZV) 1.05.9. 2. Bert Sitters (Y) 1.06.0. Jan Jiskoot (Merwedc) 1.07.2. De Nederlander Sleeswijk was zaterdag op de derde dag van het Europees kam pioenschap in de Finnjollenklasse te Oos tende twee plaatsen in de algemene rang schikking gedaald. Zowel de Fransman Pinaud, die de tweede race van zaterdag de zesde van het kampioenschap won, alsmede de Belg Nelis, de winnaar van de vijfde race, streefden onze landge noot voorbij. De Deen Elvstroem kon beide keren niet tot een ereplaats komen. De uitslag van de zevende en laatste Kanosport De gezusters Rozema hebben er zondag bij internationale kanowedstrijden in Ber lijn voor gezorgd dat de beide nummers voor dames Nederlandse overwinningen hebben opgeleverd. Irene Rozema zegevierde in de Kl-klasse 500 meter in 2 min. 25,2 sec. De Britse mej. Tucker werd tweede in 2 min. 29,5 sec. Ook in de K2-klasse 500 meter was er een royale Nederlandse overwinning. De ge zusters Rozema wonnen in 2 min. 15 sec. Het Duitse duo Klosowski-Dukat, dat twee de werd, had een achterstand van precies 3 sec. race voor het Europees kampioenschap in de Finnjollenklasse, die zondag te Oosten de is gevaren, luidt: 1. Nelis, 2. Kuhweide, 3. Anderson; 4. Knights; 5. Elvstroem; 6. Sleeswijk; 7. Pinaud (Fr.); 8. Koop; 9. Val- li; 10. Podoiski. Het eindklassement van het Europees Zeilen kampioenschap luidt: (de beste zes races telden) 1. Elvstroem (Denemarken) 5074 pt. 2. Kuhweide (W-Dld) 4870 pt. 3. Nelis (België) 4518 pt. 4. Pinaud (Fr.) 4326 pt. 5. Sleeswijk (Ncd.) 3472 pt. 7. Knights (Eng.) 2534 pt. 8. Koop (Oost-Dld.) 1566 pt. 9. Valli (Finl.) 1361 pt. 10. Podoiski (Polen) 1193 pt. Het Nederlandse Olympische hockey-elf- tal heeft zondag in Tilburg in een oefen wedstrijd met 5-0 gewonnen van de mili taire ploeg. De ruststand was 1-0. De doel punten in deze ontmoeting, die door onge veer 1000 toeschouwers werd bijgewoond, kwamen op naam van De Beer, Van Vroon hoven (beiden tweemaal) en Zwier. De militairen hielden tot de rust vrij goed stand, maar na de hervatting konden zij het tempo niet meer volgen. Dc onheilsprofeten uit De Bilt hadden het bij het verkeerde eind. Geen depres sie met regenbuien teisterde Scheveningen. Er scheen een heerlijk zonnetje toen de tennisprofs van Jack Kramer hun entree maakten op de Metsbancn. Die ongunsti ge weersvoorspelling heeft er echter ve len van weerhouden kennis te maken met het puikje van de tennissport, zoals dat zich in Scheveingen presenteerde. Kramer kwam met Segura, Anderson, Ol- medo en Cooper en dat was nog maar zijn tweede keus. De besten uit de „stal" van de Amerikaanse tennisdirecteur: Hoad en Rosewall waren dit weekeinde niet naar Ne derland getrokken. Zy hadden hun ver plichtingen elders, maar 't viertal dat Jack Kramer nu naar Scheveningen had ge stuurd, bleek ook nog ruimschoots in staat een tennisdemonstratie van het zuiverste water te geven. Daar was allereerst de favoriet van het Scheveningse publiek: good old Pan- cho Segura, met zijn 39 jaren de nestor van het gezelschap, maar spelend met een enthousiasme, waar de bijna de helft jongere Olmedo nog wat van kon leren. Het grensde weer aan het ongelooflijke wat deze gedrongen speler met zijn merk waardige moeilijke gang presteerde. Haarscherp plaatsend met dubbele fore- en backhand, alle mogelijke soorten effect in zijn slagen leggend, compenseerde hij ruimschoots zijn zwakke smash. Segura won zaterdag volkomen verdiend van Ol medo en zou zondag misschien nog zelfs Cooper hebben kunnen verslaan, als niet de scheidsrechter een hoogst merkwaardi ge beslissing in zijn nadeel had genomen. Verder was er Malcolm James Ander son, 25 jaar oud, maar met het uiterlijk van een pezige veteraan. Hij was de man van de dodelijke smash, verloor op de eerste dag door pech van Cooper en ver sloeg zondag Olmedo. Dan was er nog Alejandro Olmedo zelf. Wimbledonkam- pioen 1959, een speler met een enorme aanleg, maar in dit keiharde milieu wat te zacht en dan Ashley Cooper, de 23 ja rige Australische „charming boy". Hij was deze beide dagen het meest succesvol, maar tussen het spel dat hij zaterdag speelde en dat van zondag, lag een klas se verschil. De uitslagen waren zaterdag: Cooper versl. Anderson 8-6, 2-6, 6-2; Segura versl. Olmedo 6-1, 6-3; Segura/Olmedo versl. Cooper/Anderson 10-8, 4-6, 6-4. Zondag waren ds uitslagen: Cooper versl Segura 6-3, 3-6, 10-8; Anderson versl Olmedo 3-6, 6-4, 6-2: Anderson/Olrnedo versl. Cooper/Segura 6-3, 6-4. De Ronde van Haarlem voor amateurs en onafhankelijken, die zondagmiddag door het Haarlemse „De Kampioen" ter gelegenheid van zijn 55-jarig bestaan in het „Van der Aartsportpark" werd gehouden en waarvoor veel belangstelling bestond, is na een spannende strijd gewon nen door de Santpoorter Coen Visser. Hij zegevierde in de eindsprint van een zeven man sterke kopgroep. De strijdvaardige Amsterdammers Freddy van Lachterop en Cor Schuuring, die veel strijd hadden geleverd om in het bezit van de leiders- prijs te komen, waren in die sprint zijn felste belagers. De race voor nieuwelingen over zestig kilometer, die aan het treffen der ama teurs en onafhankelijken vooraf ging, werd volledig beheerst door de renners van het organiserende „De Kampioen". Vooral Ronald Hendriks reed een beste koers en heeft van start tot finish op het voorplan gestreden. Steeds was Hendriks attent om met een of meerdere clubmak kers een ontsnapping te forceren, maar omdat zich de snelle sprinter Henny Schouten veelal met die acties bemoeide, bleken de Haarlemmers er weinig voor te voelen om met hem naar de finish te fiet sen. Maar halverwege de race wisten Hen driks, Thijs Bouma en Jan v. d. Horst met de slanke Uitgeester Piet Vleesman een kopgroepje zonder de gevreesde Schouten te formeren. Deze vier renners liepen steeds verder uit op het peloton en alleen Vleesman zou een Haarlemse overwinning nog in de weg kunnen staan. Maar tien ronden voor het einde nadat de actieve Bouma een premie had gewonnen werd het hoge tempo Vleesman te machtig en moest hij afhaken. Het overgebleven drietal kwam in zijn opmars naar de zege nog heel dicht op het peloton. In het beslissende sprint je tussen hen toonde Hendriks zich duide lijk de snelste. Drie man op jacht Onder de 64 amateurs en onafhankelij ken, die van start gingen, bevonden zich ook de Deen Bruno Kirketerp en de Duit ser Oswald Czarnietski. Maar voor deze twee buitenlanders viel op het bochtige sportparkparcours weinig eer te behalen en zij behoorden dan ook tot de eerste uitvallers. De eerste aanval van enige be tekenis kwam al na amper 'n half uur koers en bleek achteraf van beslissende in vloed op het verdere verloop van de strijd. Die aanval kwam van Schuuring, Van Lachterop en Duiker en 't peloton werden er volkomen door verrast. Prachtig sa menwerkend wisten de drie demarranten een voorsprong van 26 seconden bijeen te fietsen. Toen pas voor velen was de dreigende nederlaag al onafwendbaar begon Coen Visser in zijn eentje aan de achtervolging en wist zich na een ronden- lange jacht waarbij hij luid werd aan gemoedigd door zijn vele supporters bij de koplopers aan te sluiten. Vier man op kop dus. Alleen Balvert, Van Dok en Kool hof slaagden er nog in om dat viertal te achterhalen. Voor de overige renners was het pleit in hun nadeel beslecht en na on geveer zestig kilometer koers werd het tot negentien man gereduceerde peloton door de zeven aanvoerders ingelopen. Alleen Groot, Dullemans, Nuyens en Reidinga, die kort daarvoor ontsnapt waren, wisten uit de greep van Visser c.s. te blijven. Om de leidersprijs Nadat de rondewinst op het peloton een maal een feit was, hebben de zeven kop lopers elkaar geen moment meer uit het oog verloren. Elke ontsnapping werd met een in de kiem gesmoord. Het meest in teressante in deze fase van de strijd was het gevecht der Amsterdammers Schuu ring en Van Lachterop om de leidersprijs. Steeds weer flitsten zij aan het hoofd van het peloton voorbij de jurytent. Toen Schuuring deze tweestrijd in zijn voordeel scheen te gaan beslissen en nog zestien rondjes gereden moesten worden ging Van Lachterop er onverhoeds vandoor. Even weifelden de zes andere leiders om aan de achtervolging te beginnen en zo doende kon Van Lachterop 'n paar hon derd meter winst veroveren. Maar toen de jacht eenmaal met kracht ter hand werd genomen, was het spoedig met de heer schappij van de actieve Amsterdammer gedaan. Door zijn roekeloze vlucht had Van Lachterop echter voldoende punten vergaard om in het bezit van de leiders prijs te komen. De strijd om de hoofdprijs moest ten slotte in de eindsprint' uitgevochten wor den en dat pleit besliste Visser in zijn voordeel. De prijsvechters van de dag Van Lachterop en Schuuring maakten het de Santpoorter in deze sprint nog het lastigst. Amateurs en onafhankelijken: 1. C. Vis ser, Santpoort, de 100 kilometer in 2 uur 30 min. en 17 sec.; 2. F. van Lachterop; 3. C. Schuuring; 4. J. Koolhof, allen Am sterdam; 5. C. Duiker, Beverwijk; 6. W. van Dok, Enkhuizen; 7. F. Balvert, Am sterdam; 8. Op 1 min. en 11 sec.; J. Groot, Beverwijk; 9. C. Dullemans, Beverwijk; 10. J. Reidinga, Edam. (13. E. Riethoff, Haarlem; 15. A. Bogaard. Haarlem; 16. W. Eelsing, IJmuiden; 17. T. Peters, Haar lem en 19. E. Sminia, Haarlem). De 16-jarige Tom Okker, die reeds drie jaar geleden Haarlems jeugdkampioen werd, vorig seizoen verscheidene B-toer nooien op zijn naam bracht en zijn aanleg en vooruitgang in de pas gehouden dis trictskampioenschappen nog eens onder streepte, heeft zondag met de verovering van drie titels in het Groenendaal-toer- nooi, alle aandacht op zich gevestigd. De ze spectaculaire prestatie krijgt nog meer reliëf als men weet dat hij In de finale de sterke Amsterdamse titelhouder G. de Jong ontmoette en in het hercndubbclspel met de Heemstede-speler N. v.d. Horst tegenover Henk Reus en de Rotterdammer W. Stoop van Toeg-Hillegersberg stond. Tom Okker was vrij gemakkelijk tot de finale doorgedrongen. H. v.d. Ree klopte hij met 6-1 en 6-2 en ook W. Nederkoorn vormde voor hem in de halve-eindstrijd geen probleem; 6-0 en 6-3. G. de Jong bereikte de finale stroever: zijn stadge noot Putters bood sterke tegenstand (7-5 en 6-4) en in de halve eindstrijd verkocht Fred Neelissen zijn huid zo duur mogelijk 6-2. 7-5. Met sterk spel won Okker in de finale de eerste set met 6-4, raakte medio de tweede set zijn controle kwijt, overleefde niettemin op fraaie wijze driemaal set- point. maar ontkwam tenslotte niet aan een beslissende set (7-5). Spoedig leidde Tom Okker met 3-0, hierna met 4-1, maar sterk spelend kwam De Jong terug en bracht op 4-4 de Haarlemse zege danig in gevaar. Drie maal achtereen won Okker zijn service-game, maar steeds diende de hoofdstedeling van repliek en via 5-5 en 6-6 en 7-6 slaagde Okker er ten slotte in om de services van De Jong te doorbre ken en met 8-6 de strijd te beslechten. De Joy-speelster Loekie v. Beest uit Amsterdam, vorig jaar finaliste, heeft met 'n drie sets-zege op de Haarlemse kam pioene Kea Okker de titel dames-enkel- spel behaald. Nadat Kea Okker de eerste set met 9-7 aan haar moest afstaan, keer den de kansen doordat Kea door een iets sterkere techniek, maar vooral door tac tiek, met 6-2 de tweede set won. Kea Okker stond haar tegenstandster toen tien minuten rust toe, maar overzag de gevolgen niet. Want deze sportieve geste bood de Amsterdamse de gelegen heid weer over haar depressie heen te komen. Zij kwam geconcentreerd en vol goede moed weer op de baan en klopte de Haarlemse kampioene met 6-3. Een marathon-finale tussen de dames- dubbels Yvonne Harms-Kea Okker en Yvonne Verheek-Henriëtte Ruinen had een eigenaardig scoreverloop. De eerste set werd door het Haarlemse kampioens- dubbel met 9-7 gewonnen, de tweede set met 8-6 verloren. In de final-set namen de HLTC'ers een 4-0 voorsprong en alles wees op een zege voor Kea en Yvonne, maar Henriette Ruinen, een speelster van nationaal niveau, stimuleerde haar part ner tot grote daden, met als gevolg dat men zes games achtereen won; 6-4. Tom Okker en v.d. Horst hadden in de halve-finale reeds hoge verwachtingen verwekt door een knappe drie sets-over winning op het sterke hoofdstedelijke dub bel De Jong-Blom; 1-6, 8-6 en 6-3. Ook Reus en Stoop waren tot de eind strijd doorgedrongen via een tweemaal 6-2 zege op v.d.Ree en v.Welie. Aantrekkelijk tennis bood de finale he rendubbelspel, die vooral door het domi nerende spel van Okker in een nederlaag voor Reus en zijn Rotterdamse partner eindigde; 11-9 en 6-4. Het Joy-dubbel mej. v.Beest-Peeters verloor in de halve eindstrijd vrij duide lijk van mevr. Schmeink en Stoop (6-3 en 6-2). Ook Kea Okker en Henk Reus over leefden de halve-eindstrijd niet. Zij moes- T ennia ten buigen voor de Haarlemse jeugdkam pioenen Yvonne Harms en Tom Okker; 7-5 en 6-1. In de finale viel de eerste set snel en gedecideerd toe aan de jeugd, waarbij Tom Okker de verdediging van zijn tegenstanders scherp onder vuur nam (6-1). In de tweede set namen mevr. Schmeink en Stoop een 3-1 voorsprong, wonnen de set ten slotte met 6-4, maar moesten in de derde set in overeenstem ming met de verhoudingen met 6-2 de eer aan hun tegenstanders laten. Met een geestig en toepasselijk woord werden na afloop de prijzen uitgereikt door de waarnemend-voorzitter van het wedstrijd-comité, de heer W. G. ten Houte de Lange. Resultaten A-toernooi, H.E.. kwart- eind strijden: G. de Jong versl. P. Putters 7-5, 6-4; F. Neelissen versl. W. Peeters 6-0. 9-7; W. Nederkoorn versl. G. v. d. Meulen 7-5. 6-4; T. Okker versl. H. v. d. Ree 6-1. 6-2. Halve-eindstrijden: G. de Jong versl. F. Neelissen 6-2. 7-5; T. Okker versl. W. Neder koorn 6-0. 6-3. Eindstrijd: T. Okker versl. G. de Jong 6-4. 5-7. 8-6. D.E. halve-eindstrljdcn: Mej. L. v. Beest veis. mej. W. v. d. Broek 6-4. 1-6. 6-1; Mej. K. Okker versl. me,i. Y. Harms 6-0. 6-1, Eindstrijd: Mej. L. v. Beest versl. mej K. Okker 9-7. 2-6, 6-3. H.D., halve-eindstrijden: T. Okker v. d. Horst versl. de Jong Blom 1-6, 8-6. 6-3; Reus'Stoop versl. R. v. d. Ree/v. Welie 6-2, 6-2. Eindstrijd: Okker/'v.d. Horst versl. Reus Stoop 11-9. 6-4. D.D., halve-cindstrijdcn: Mej. Okker/mej. Harms versl. mej. Nijssenmej. Scherpenzeel 6-4. 4-6. 6-0; mej. Verheek/mej. Ruinen versl. de dames W. en C. v. d. Broek 6-2, 6-3. Eindstrijd: Mej. Verheek/mej. v. Ruinen versl. mej. Okker'mej. Harms 9-7. 6-8. 6-4. G.D., halve-eindstrijden: Mevr. Schmeink/ Stoop versl. mej. v. Beest/Peeters 6-3. 6-2; mej. Harms T. Okker versl. mej. K. Okker/ Reus 7-5, 6-1. - Eindstrijd: Mej. Harms-Okkër versl. mevï; Schmeink/Stoop 6-1, 4-6. 6-2. B-toernooi. H.E. kwart-eindstrijden: C. Teitler versl. G. Koenders 6-4. 6-1; W. Hoo- genstraaten versl. W. Nederkoorn 6-3. 3-6, 6-2; G. v. d. Meulen versl. J. Smuling 6-3, 6-4; A. v. Leuven versl. R. Vorstman 6-1. 6-2. Halve-eindstrijden: C. Teitler versl. W. Hoogenstraaten 6-3, 3-6. 6-2; G. v. d. Meulen versl. A. v. Leuven 6-3. 7-5. Eindstrijd: C. Teitler versl. G. v. d. Meulen 6-1. 6-2. D.E.. halve-eindstrijden: Mevr. E. Schmeink versl. mej. B. Groot 6-0. 6-3; mevr. W. Schoo- ne versl. mej. J. Smids 8-6. 6-4. Eindstrijd: Mevr. E. Schmeink versl. mevr. W. Sehoone 6-3. 6-8. 6-4. H.D., halvc-eindstrüdc.n: Koenders/Musch- fer versl. R. en N. Vorstman 6-1. 6-2; v. Wil ligen'Corbeth versl Bakker/In 't Hout 6-1, 1-6. 7-5. Eindstrijd: v. Willigen.Corbeth versl. Koen- ders/Muschter 6-2. 6-4. D.D. halve eindstrijden: Mej. Vink/mej. Lommerse winnen van de dames P. en S. Westra zonder spelen; mevr. Venekamp/ mevr.Abma versl. mevr. v. Emmerik mevr. v. Rooden 6-2. 6-2. Eindstrijd: Mej. Vink/mej. Lommerse versl. mevr. Venekamp mevr. Abma 9-7. 6-4. G.D., halve-eindstrijden: Mej. Meijer/v. d. Willigen versl. mej. v. Denderen/v.d. Meulen 6-4. 6-2: mevr. Schoone'v. Haastert versl. mevr. Abma/v. d. Veer 4-6. 6-3. 6-0. Eindstrijd: Mej. Meijer/v.d. Willigen versl. mevr. Sehoone v. Haastert 6-4, 4-6. 6-2. De 16-jarige, veel belovende Haarlem se jeugdkampioen Tom Okker, leverde zondag in het, Groenendaal-toernooi een bijzonder fraaie prestatie door in het A-toernooi alle voorradige titels te bemachtigen. Na zijn overwinning in het heren-enkelspel ontvangt hij uit handen van de waarnemend voorzitter van het wedstrijd-comité Groenendaal, de heer W. G. ten Houte de Lange, de beker.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9