SUNIL en bondig Slechts een enkele bui BEZITSVORMING IS MEDE EEN OVERHEIDSTAAK Nieuwe regelingen staan op stapel BANDTABAKFABRIEK VAN HET DELI-CONCERN IN BEDRIJF WITTER DAN DE WITSTE POES SUNIL WAST STRALEND WIT Weer een soldaat in La Courtine omgekomen Amsterdamse agent met ziekteverlof Strand rondom de „Pax" wordt weggegraven Omblad gewikkeld op bobines De heer Gorsira in Nederland Iedere dame is verwend met Molendijk's Permanent DINSDAG 26 JULI 1960 2 STAATSSECRETARIS SCHMELZER: Uitgebreid onderzoek door CBS zal worden gedaan bij uitwijkmanoeuvre Gaat u irset vakantie Stralend wit wordt uw wasgoed met Sunil. Bleken en blauwen mag u overslaan. U wast minder, u spoelt minder, u wringt min der. Uw wasgoed slijt dus minder! U - en honderdduizenden andere huisvrouwen - merken direct dat het hemelsblauwe Sunil tegelijk het modernste en het degelijkste wasmiddel is. De mooiste witte poes verliest het van uw stralend witte was! C/l* {aM/ Het extra voordelige drielingpak bespaart u elke keer geld Voor bespreking van economische problemen Lichaam aangespoeld op Bakkummerstrand De staatssecretaris van Algemene Zaken, de heer W. K. N. Schmelzer, heeft in de algemene vergadering van het Christelijk Nationaal Vakverbond te Utrecht een rede gehouden over de betekenis van wijde verbreiding duurzaam persoonlijk bezit. Na te hebben uiteengezet, dat in christelijke sociale kringen het belang van de bezits vorming ter dege wordt ingezien, zei de staatssecretaris dat voor Nederland zoals ook in het buitenland nog over onvoldoende exacte en representatieve gegevens inzake de huidige bezitsverhoudingen wordt beschikt. Het Centraal Bureau voor de Statistiek gaat thans, op verzoek van de regering, een uitgebreid onderzoek naar de spaargewoonten en vermogenssituaties van loon- en salaristrekkers instellen. Toch is er nu al een aantal indicaties. De totale nationale besparingen en het aandeel daarin van de particuliere sector als geheel hebben zich redelyk gunstig ontwikkeld. Er zyn echter aanwijzingen dat in de particuliere sector brede lagen van ons volk nog niet of alleen in zeer beperkte mate tot duurzame vermogensvorming komen. Naar de mening van de heer Schmelzer blijkt uit de tot dusver verkregen gege vens dat de conclusie gewettigd is, dat speciale activiteiten ten behoeve van de vorming van meer duurzaam bezit bij brede lagen van ons volk, met name in de vorm van een duurzaam spaarbank saldo, bepaalde verzekeringen, een eigen huis en effectenbezit, gewenst zijn. Twee opvattingen Spreker vroeg langs welke weg het doel kan worden bereikt. Globaal genomen zijn er twee opvattingen: Herverdeling van bestaand bezit en meer evenwichtige bezitsverhoudingen, verkregen uit de toe neming van het nationaal inkomen. Voor herverdeling van bestaand bezit ont breekt in ons land een voldoende rechts grond. Bovendien zou het tot dusdanige administratieve complicaties leiden en tot zulke negatieve economische repercussies dat het in strijd zou zijn met het alge meen belang. De tweede weg gaat uit van de erken ning der vrijwillige werkzaamheid der maatschappelijke krachten zelf, van de noodzaak dat de burgers, de maatschap pelijke organisaties en het bedrijfs leven de nodige initiatieven nemen. Sommigen onder hen die deze opvatting huldigen willen de taak van de overheid beperkt zien tot louter het scheppen van een gunstig fiscaal klimaat en het geven van een zekere voorlichting. Deze opvat ting gaat voorbij aan de huidige realiteit, zowel wat betreft de gegroeide bezitsver houdingen als de mogelijkheden psy chologisch en praktisch daarin verbete ring te brengen. De regering erkent daar entegen volledig de taak van de overheid om zowel door het algemene sociaal-eco nomische en financiële beleid als door spe cifieke maatregelen het juiste klimaat te scheppen voor het maatschappelijk leven, en de nodige stimulansen en steun te verlenen. Gezien het tempo van de econo mische groei (over 20 jaar kan het reële inkomen alweer verdubbeld zijn) zet deze principieel juiste weg ook materieel zoden aan de dijk. De staatssecretaris zette uiteen wat er in ons land nu reeds gebeurt op dit gebied. Per 1 april 1960 waren er in het bedrijfsleven ongeveer 380 gepremieerde spaarregelingen, die betrekking hadden op meer dan 300.000 potentiële deelnemers. De indruk bestaat dat een groot aantal van hen ook inderdaad deelneemt. Op 1 oktober 1958 kwam de jeugdspaar- wet tot stand. Aan het „ideaal spaarplan de zilvervloot" namen op 1 januari 1959 ongeveer 170.000 jonge mensen deel. In het eerste kwartaal 1960 waren er al me,er dan 300.000 deelnemers. Op 1 maart 1960 trad de premiespaarregeling rijksambte naren in werking. Ten aanzien van de deelneming beschikken wij nog niet over exacte cijfers. De eerste indruk is echter dat de belangstelling bij de verschillende categorieën van het personeel bevredi gend is. Op basis van de richtlijnen dei- rijksregeling zijn in vrijwel alle provincies premiespaarregelingen tot stand gekomen terwijl reeds meer dan de helft van alle gemeenten zulk een gepremieerde spaar regeling heeft ingevoerd. Spr. bepleitte in dit verband de noodzaak van verdere voortgang als taak van bedrijfsleven en daarbij van vakbeweging. Tot voor kort heeft het College van Rijksbemiddelaars wat de winstdeling betreft in het algemeen als een van de voorwaarden voor goedkeuring gesteld dat de regeling in de statuten van de ven nootschap zou zijn vastgelegd. Het is ge bleken dat dit door het bedrijfsleven als een nogal ingrijpende zaak wordt gevoeld die belemmerend werkt op de invoering van winstdelingsstelsels. In overleg met mijn collega van Sociale Zaken en Volks gezondheid zei de heer Schmelzer kan ik erop wijzen dat de overheid aan dit bezwaar wil tegemoetkomen en wel aldus dat de „redelijke continuïteit" die het college voor goedkeuring zal blijven eisen niet per se in de statuten behoeft te worden vastgelegd maar dat de winst deling door werknemers ook bij reglement of in de arbeidsovereenkomst kan worden geregeld. Nieuwe plannen Voorts is de regering voornemens een gewijzigd wetsontwerp in te dienen waar in wordt voorgesteld vrijstelling van loon- en inkomstenbelasting en van sociale las ten te verlenen, uiteraard onder bepaalde voorwaarden en binnen bepaalde grenzen, voor werkgeverspremies, op werknemers besparingen en voor winstuitkeringen aan werknemers die voor de vorming van duurzaam bezit worden aangewend. Met volledige erkenning van het belang allereerst van het vormen van een spaar saldo, en met volledige erkenning van de waarde van allerlei vormen van verzeke ring en van het eigen huis, lijkt het ver antwoord en gewenst aldus de staats secretaris langzamerhand aandacht te vragen voor het grote belang van een veel ruimere verbreiding van effectenbezit, en met name voor het deelhebben aan de produktiemiddelen via aandelenbezit. Ge dachten zijn gerezen over een breed opge zet beleggingsinstituut waarin verschillen de groeperingen uit het maatschappelijk leven zouden zijn vertegenwoordigd. In dit. verband schetste spreker ten slotte de taak van de vakbeweging. Uw taak, ook op dit stuk zei hij is niet eenvoudig, maar in deze fase van het maatschappe lijk gebeuren, nationaal en internationaal, is dit een fascinerende opdracht. In La Courtine is maandagmiddag op nieuw een auto-ongeluk gebeurd, dat aan een Nederlandse soldaat het leven heeft gekost. De 19-jarige dienstplichtig soldaat G. Th. P. van der Vaart, die afkomstig was uit Vinkeveen, werd na een ongeluk, dat hem dichtbij La Courtine in het plaatsje Tarnac als chauffeur van een militaire één-tons- vrachtauto overkwam, met ernstige buik wonden in het ziekenhuis van Gratadout opgenomen. Aanvankelijk liet het zich niet aanzien dat hij in levensgevaar was. Hij is echter later overleden. De soldaat was in Harderwijk ingedeeld bij het 41ste verbindingsbataljon. Hij moest op de weg ver naar rechts uitwijken toen een tegenligger, een Franse personen auto, teveel uithaalde. De vrachtauto schoot van de weg en sloeg om. (Van onze Amsterdamse redacteur) De Amsterdamse politie-agent J. van der M., die op 2 juli door de journalist Bram Brakel van onheuse bejegening be schuldigd werd, en tegen wie de chauf feur A. Boots vrijdag een aanklacht we gens mishandeling indiende, is met ziek teverlof. Nadat hij in de nacht van vrij dag op zaterdag nog zijn dienst had ver richt is hij op aanraden van zijn huisarts naar bed gegaan. Als gevolg van het handgemeen dat na de woordenwisseling met de chauffeur Boots ontstond, zou hij een lichte hersenschudding en enige bloed uitstortingen hebben opgelopen. De agent is hierover nog niet gehoord. Pas vandaag zal zijn verklaring naar aanleiding van de klacht van de heer Boots worden opgetekend, waarna de stuk ken ter beoordeling aan de officier van Justitie zullen worden voorgelegd. Van hoofdcommissaris H. J. van der Molen vernamen wij dat agent Van der M. een uitstekende politieman zou zijn, die „wel iswaar wat temperamentlvol was". In het verleden zijn er nimmer moeilijkheden of klachten geweest. Hoewel de hoofdcom missaris in afwachting van het onderzoek geen oordeel wilde uitspreken, achtte hij het mogelijk dat de agent door de vele publikaties over het geval-Brakel „ge spannen" was. Daarbij kwam dat hij don derdagavond tijdens het incident-Boots een stopbord bediende bij de Haarlem merstraat, waar de drukte op het spits uur het regelen van het verkeer tot een zenuwslopende bezigheid maakt. Door de ze samenloop van factoren heeft Van der M. wellicht anders gereageerd dan hij on der normale omstandigheden zou doen. De hersenschudding van de agent is van zeer lichte aard. De arts achtte het ech ter raadzaam rust voor te schrijven. Van der M. werd enkele jaren geleden tijdens relletjes getroffen door een stuk hout, waardoor hij een zware hersenschudding opliep. Advertentie en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden Stuurt u ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen DE ADMINISTRATIE (Van onze Zeeuwse correspondent) De 200 ton metende Groningse kust vaarder „Pax" ligt nog steeds muurvast op het strand van Westkapelle. Reeds vele keren hebben de mannen van het bergingsbedrijf Van der Tak pogingen on dernomen om het scheepje naar open zee te trekken, tot op heden echter nog steeds zonder resultaat. Men wil nu proberen het schip uit te graven. Ieder laag tij..komt een dragline het strand op, waarmee een grote geul rondom het schip wordt gegra ven. Wanneer het water hoog is verschijnt er een duiker, die het zand onder de kust vaarder met een krachtige straal water wegspuit. Wanneer straks het schip in een klein meertje zal drijven wordt er een kanaal naar open zee gegraven. Het scheepje ligt echter in het dijkgat, dat de geallieerde bommenwerpers bij de bevrijding van Walcheren met hun zes ton zware bommen hebben gemaakt. Juist vóór dit gat liggen nu nog steeds oude Duitse bunkers en tanks in het water. Het zal daarom niet zó eenvoudig zijn om het vaartuig, wanneer het vlot is, over deze obstakels te slepen. De HTL Tabakmaaischappy in Eindhoven, die sinds het begin van dit jaar in bedrijf is met twee produktie-eenheden, die elk ruim 150.000 kilogram netto bandtabak per jaar produceren, zal nog dit najaar met twee produktie-eenheden worden uitgebreid. Hiermede zal de bandlabakproduktie van ruim 300.000 kg netto per jaar worden ver dubbeld tot ruim 600.000 kg netto. Ter vergelijking dicne dat een normaal pak Java- tabak omblad 100 kg netto weegt. Voor de huidige produktie van 300.000 kg netto bandtabak zouden dus nodig zijn 3.000 pakken Javatabak. In feite echter zijn daarvoor bijna 6.900 pakken nodig wegens de afval en het hogere gewicht. HTL-tabak is de in Amerika reeds op ruime schaal gefabriceerde en toegepaste zogenaamde Homogenized Tobacco Leaf, waarvan de fabriek in Eindhoven, die een der activiteiten vormt van de n.v. Deli-Maatschappij Internationaal, de fabrikagerechten heeft verworven van de General Cigar Company in New York, een der allergrootste sigarenfabrikanten in de Verenigde Staten en in de wereld. Naar de directie gisteren mededeelde, hebben twee belangrijke factoren geleid tot de fabricage en perfectionering van het gehomogeniseerd tabakblad. De bandta bak acht men dé oplossing voor het pro bleem van de mechanisatie in de sigaren- industrie en garandeert een zorgvuldige sortatie van de grondstof, dus een produkt met grote uniformiteit en gelijkblijvende kwaliteit. HTL, zoals het eindprodukt al gemeen wordt genoemd, is uitsluitend om blad voor sigaren en cigarillos. Omblad is het blad dat zich bevindt tussen het dek blad en het binnengoed. Mechanisatie noodzakelijk In de sigarenindustrie gaan de arbeids kosten een steeds belangrijker rol spelen, zodat de mechanisatie steeds meer een noodzaak wordt. Uniformiteit van de te verwerken grondstof kan de mechanisatie aanzienlijk bevorderen en de rentabiliteit opvoeren. De bandtabak, die op bobines aan de sigarenfabrieken wordt afgeleverd, maakt volledige mechanisatie mogelijk. De sigarenmachine dient daartoe van een automatische toevoerder te worden voor zien. Tegenover deze in verhouding kleine investering staan de voordelen van ar beidsbesparing en de grotere capaciteit van de sigarenmachine. In Amerika, zo vertelde de directie, wordt thans ongeveer 90 percent van alle vervaardigde sigaren gemaakt met bandtabak. De directie meent dat ook in Europa op den duur een dergelijke ontwikkeling niet kan uitblij ven. De directie wees ook op de huidige so ciale ontwikkeling alsmede op de onrust in vele tabakproducerende landen, welke een negatieve invloed heeft op de zorgvul dige sortatie, dus op de uniformiteit en kwaliteit van sigarenomblad. In de fa briek, waarin slechts een veertigtal men sen werken, bevinden zich grote voorraden tabak van allerlei soort: Besoeki, Kedoe, Brasiel, Havana enz. De tabak wordt tot poeder vermalen, met water vermengd, en met een bindmiddel tot een zachte brei gemaakt, die op een roestvrije stalen band wordt uitgespreid. De band passeert de droogovens, waarna het HTL op breedte wordt gesneden, op bobines gerold en in dozen verpakt. De bandtabak wordt gele verd aan tien landen in Europa en over zee. De directie vertrouwt dat de verkoop van bandtabak in de loop van 1960 een zodanige hoogte zal bereiken, dat ook de ze nieuwe loot van het Deli-concern tot de bedrijfsresultaten zal gaan bijdragen. Naast HTL-sigarenomblad zal de fabriek in Eindhoven ook de produktie van siga- rendekblad ter hand nemen, waarvoor eveneens de Amerikaanse fabricagerech- ten werden verkregen. De aan het Eindhovense kanaal gelegen fabriek is een gezamenlijke onderneming van de General Cigar Company en het Deli-concern, terwijl de HTL Tabakmaat schappij n.v. te Eindhoven een voortzet ting is van de vroegere Cultuur Maat schappij De Oostkust n.v., waarvan de naam werd veranderd. Het uitstaande ka pitaal in De Oostkust n.v. van 1 miljoen is voor 50 percent in het bezit van het Deli-concern en voor 50 percent van de General Cigar Company Inc. Vinder beloond. Een jongeman in Rot terdam vond 's nachts een colbertjasje. In een van de zakken zaten een monster boekje van een Engelse zeeman en 69 bankbiljetten van 10,De vinder ging naar de politie, waar inmiddels ook de Engelse zeeman was gearriveerd. De dank bare zeeman beloonde de Rotterdammer met 80, r MsrsKv.wivr. insmeerfjrvMVS/vtxsf SUN SS 7k 30OC Gisteravond is met een KLM-lijntoestel de gezaghebber van Curacao, de heer M. P. Gorsira, op Schiphol aangekomen. Des gevraagd deelde hij het A.N.P. mede met de Nederlandseregering besprekingen te zullen voeren over de voor de Antillen ge wenste verbreding van de economische ba sis. Deze is noodzakelijk in verband met een toenemende werkloosheid op de Antillen. Nu de olie-industrie wordt geautomatiseerd neemt, de werkgelegenheid zienderogen af. Tot nu toe heeft dit in hoofdzaak zijn terugslag gehad op de buitenlandse werk nemers, die ontslagen werden, maar al dus de heer Gorsira tenslotte zal men ook Antilliaanse werknemers moeten afsto ten. Bovendien moet men op de Antil len rekening houden met de sterke bevol kingsgroei. De autoriteiten op Curagao en Aruba zijn thans bezig met het opstellen van plannen voor de verbreding van de econo mische basis. De heer Gorsira verwacht te dat zijn bezoek aan Nederland twee a drie weken in beslag zal nemen. Maandag zijn op kasteel Cortenbach te V oer endaal in Limburg de opnamen begonnen van de nieuwe film van de Nederl. Filmproduktie Mij. „Het Mes onder regie van Fons Rademakers. Fons Rademakers met zijn beide jeug dige hoofdrolspelers Reitze van der Linden en Marie LouieVidec. Nabij paal 43 op het Bakkummerstrand, ongeveer 1500 meter van de strandafgang, is maandagmiddag te kwart over drie door baders het lijk gevonden van een naar schatting 30 a 35-jarige man, dat al daar was aangespoeld. De politie, die het lijk in beslag nam, neemt aan dat het stoffelijk overschot meer dan twee maanden in het water moet hebben gelegen. Het verkeerde in verregaande staat van ontbinding zodat identificatie onmogelijk was. Men vermoedt dat het 't lichaam van een schipbreukeling is: het droeg slechts kousen en schoenen. Het stoffelijk over schot is overgebracht naar het lijkenhuis je van de r.k. kerk aan de Dorpsstraat te Castricum. Directeur. Bij besluit van de minister van Binnenlandse Zaken is aan A. M. Kot tier, directeur-afdelingschef bij zijn depar tement, de titel toegekend van directeur financiële en economische zaken voor Ne derlands Nieuw-Guinea. Tegenspraak. Het particulier secreta riaat van Prins Bernhard deelt mede aat in enkele bladen een bericht is verschenen over zeer hoge inrichtingfskosten van het voor het koninklijk gezin in Italië ge bouwde huis. Medegedeeld kan worden dat de totale kosten van aankoop van het terrein, de bouw van het huis en de in richting daarvan, nog geen vijfde deel hebben bedragen van het bedrag dat vol gens het bericht de inrichting alleen zou hebben gekost. Naar Suriname. De minister van Fi nanciën, prof. dr. J. Zijlstra, zal over enige tijd een bezoek brengen aan Suriname. Het juiste tijdstip van het bezoek staat nog niet vast. De reis van de minister houdt verband met de financiering der uitbrei ding van de polders der Stichting Machi nale Landbouw te Wageningen in Suri name. De directeur van deze stichting, de heer L. G. Witte, die enige maanden in Nederland heeft vertoefd, vertrekt op 6 augustus naar Suriname. Niet apart. In Amsterdam-Slotervaart zullen de kerken geen eigen bibliotheken oprichten, zo heeft de interkerkelijke com missie voor contact met de openbare lees zaal besloten. In deze commissie werken rooms-katholieken, hervormden, gerefor meerden, lutheranen en doopsgezinden samen. Met de openbare leeszaal is over eengekomen dat de boeken, die naar ker kelijke opvatting gelezen behoren te wor den, daar verkrijgbaar zullen zijn. Ook van r.-k. zijde ging men geheel met deze samenwerking akkoord. Marinebrieven. Op 1 augustus zal een gewijzigde regeling worden ingevoerd be treffende de frankering van particuliere post, bestemd voor en afkomstig van op varenden van schepen en vliegtuigen der Koninklijke Marine in het buitenland, op buitenlandse reis of op reis van Nederland naar een van de rijksdelen over zee of om gekeerd. Brieven tot een maximum gewicht van 10 gram en briefkaarten kunnen dan worden gefrankeerd tegen posttarieven welke voor het binnenlands verkeer gelden, indien deze correspondentie via Amster dam C.S.-Marine loopt. Voor brieven zwaarder dan 10 gram en van alle overige poststukken blijven de posttarieven van het internationale verkeer gelden. Jacht op haaien. De afdeling Visserij van het departement van Landbouw, Vis serij en Veeteelt in Suriname zal tezamen met enkele militairen, op haaienjacht gaan. De vissers ondervinden veel overlast van de haaien die de visstand aan de kust ver nietigen en bovendien het vissen vrijwel onmogelijk maken. Het ligt in de bedoeling een permanente ploeg, uitgerust met sten- guns, in te stellen ter beveiliging van de visvangst. Hulp aan Chili. Chili is aangewezen als het eerste noodgebied waarheen diaconale hulp van de Synode der Gereformeerde Kerken gezonden zal worden. De deputa- teri voor het 'algemeen diaconaal bureau van de Gereformeerde Kerken in Neder land hebben Chili aangewezen in overleg met de bestaande hulporganisaties in dat land. Chileense minister. De Chileense mi nister van Buitenlandse Zaken, de heer German Vergara Donoso, brengt een on officieel bezoek aan Nederland. Minister Vergara die een reis door Europa maakt, blijft twee dagen in ons land. Hij zal met Nederlandse autoriteiten spreken over alle betrekkingen die tussen de twee lan den bestaan. Studieweek voor Belgen. In Amster dam zijn 18 Belgen aangekomen, die zul len deelnemen aan een studieweek „Goed Wonen in Nederland", welke door de stichting „Goed Wonen" voor de Belgen is georganiseerd. De deelnemers, elf dames en zeven heren, zijn allen min of meer vakmensen, die in de woningbouw zijn ge ïnteresseerd. Zij zullen worden voorgelicht over wat in Nederland op het gebied van de woningbouwontwikkeling geschiedt. Advertentie PARFUMERIE - SALON DE BEAUTé Santpoortcrplein 1 - Haarlem - Tel. 60643 Bus 3-4 Het K.N.M.I. deelt mede: een lagedruk gebied bij IJsland en een hogedrukge- bied bij de Azoren houden boven de oceaan een westelijke luchtstroming in stand. Deze is op het ogenblik echter niet bijzonder krachtig. De storingen, die erin mee bewegen, hebben niet veel te beteke nen. Het is derhalve waarschijnlijk, dat er slechts een enkele verspreide bui zal voor komen. In de temperatuur komt weinig verandering. Het overgangsgebied van de koele lucht in onze omgeving en de war me continentale lucht bevindt zich boven Oost-Europa. Er komen daar talrijke on weersbuien voor met plaatselijk veel re gen. WEERRAPPORTEN Woensdag 27 juli Zon op 4.53 uur, onder 20.38 uur. Maan op 8.51 uur, onder 22.05 uur. Maanstanden 31 juli 13.39 uur Eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 26 juli Hoog water 5.12 en 17.35 uur. Laag water 0.59 en 13.17 uur. Woensdag 27 juli Hoog water 5.44 en 18.09 uur. Laag water 1.34 en 13.50 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Temperaturen, en binnenland bulten- heden- morgen 7 uur. Neerslag: O» A laatste 24 uur 5 "3 0 SB a B Den Helder zwaar bew. w 19 2 Ypenburg zwaar bew. wzw 20 2 Vlissingen half bew. wnw 19 4 Eelde onbewolkt windst. 22 0 De Bilt half bew. windst. 21 1 Twente mist windst. 19 4 Eindhoven zwaar bew. vzw 22 0,2 Zd-Limburg geheel bew zw 22 2 Helsinki regen o 23 60 Stockholm geheel bew nw 20 10 Oslo zwaar bew. ono 23 0 Kopenhagen half bew. wzw 21 0 Aberdeen regenbui wnw 19 8 Londen licht bew. zw 21 0 Amsterdam zwaar bew. z 20 0,5 Brussel zwaar bew. wzw 22 0 Luxemburg onbewolkt wnw 18 1 Parijs zwaar bew. w 23 0 Bordeaux zwaar bew. n 24 0 Grenoble zwaar bew. windst. 25 0' Nice zwaar bew. tinw 24 0 Berlijn zwaar bew. w 23 0 Frankfort zwaar bew. wzw 20 0,4 München regen w 18 0,1 Zürich zwaar bew. z 23 0,1 Genève zwaar bew. wnw 23 0 Locarno half bew. windst. 25 0 Wenen geheel bew nw 16 1 Innsbruck zwaar bew. o 17 2 Belgrado regen wzw 14 22 Athene onbewolkt windst. Rome onbewolkt windst. 29 0 Ajaccio licht bew nno 27 0 Madrid zwaar bew. nnw 0 Mallorca onbewolkt windst. 0 Lissabon licht bew. nno 35 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2