Ook op tweede dag van Vierdaagse in Nijmegen nog weinig uitvallers mm Weinig goed cricket tussen een KNCB-team en North Middlesex C.C. Corry Schimmel op de recordjacht «ft Feijenoord eindigde met gelijk spel (2-2) tegen Dynamo Moskou Slechts één uitvaller in Apeldoorn Communiqué NWB RCH verloor na de rust van Volewyckers Hongarije verrassend door Denen verslagen Bouwman met 55 not out in Duitsland Hairos II niet naar V.S. Verschil van 29 runs na de eerste dag Twee nieuwe Europese records in Ermelo: op de 800 en 1500 meter 13 Nederlanders leiden na de eerste dag met 85 runs Hill aan dood ontsnapt Reis hockeyteam India naar Rome uitgesteld Joop de Mos in de halve finale in Engeland Jack Kramer contracteerde Fransman Robert Haillet Biesheuvel versloeg weer een buitenlander Mike de John in Wales gediskwalificeerd - ■v J' - I Rudi Altig kampioen van Duitsland achtervolging Wagtmans wint in Keulen De Ronde van Joegoslavië DONDERDAG 28 JULI 1960 „Een koninkrijk voor een regenjas". Met die woorden ver tolkte die kleine, gezette Amsterdammer met zijn veelkleurig overhemd in Beuningen veler gevoelens. Want de stortbui, die woensdagmorgen, op de tweede dag van de 44ste Vierdaagse dus, losbarstte toen de wandelaars nog geen 10 km van Nijmegen verwijderd waren, was bijzonder hardnekkig. Bijna een half uur duurde het, voordat de bewolking eindelijk een wat. vrien delijker aanzien kreeg. Maar aangezien die eenzame, doorweekte Amsterdammer er op dat moment beslist niet naar uitzag, dat hij een koninkrijk weg te geven had, moest, de man het ook die overige 30 km helaas zonder regenjas doen. De natuur had gelukkig toch nog medelijden met hem, want al trokken de wolken herhaaldelijk dreigend samen, het bleef verder droog. Het is weer eens gebleken: optimist, zijn kan soms zijn nadelen hebben. De wandelaars, die uitvoerig beweerd hadden, dat het ook. woensdag wel droog zou blijven en dat een regenjas alleen maar nodeloze bagage zou zijn, hebben pech gehad. Nauwelijks waren ze „warm gedraaid" of de kille regen maakte, dat ze doorweekt hun route naar Wychen, het centrale punt van deze tweede dag, moesten vervolgen. Natuurlijk had die regen voor sommigen ook zijn prettige kanten. Uitvoerig beoefenden bijvoorbeeld de militairen, hun ruime tentzeiltjes als regenkleding gebruikend, de naastenliefde. Wel viel het op, dat ze daarmee meestal wachtten tot een char mant meisje de troep dicht was genaderd. En zelfs toen het droog was, bleven de „geïnfiltreerde" burgers nog vele kilo meters in de colonnes van hun gastheren „je kunt nooit weten, straks komt er weer een bui", luidde het militaire commentaar meelopen. Het is opvallend, dat de Nederlandse militairen die toch al niet opvielen door hun liefde voor het Nederlandse lied naar mate de Vierdaagse vordert steeds stiller worden. Slechts een enkel detachement heeft zijn repertoire, dat meestal varieert van het klassieke „Blonde Mientje" tot het op den duur toch echt wel wat eentonige „Potje met vet", uitgebreid met Israëli sche liederen. Jammer alleen, dat de gewijzigde teksten zich nu niet direct lenen voor een nieuwe liederenbundel. Stilte in Wychen Na die regenbui van het eerste uur bereikten de wandelaars laat in de morgen Wychen, het centrale punt van deze tweede dag. Het was een vertrouwd beeld. De markt was weer druk bezet, een Brits muziekkorps zorgde voor de vrolijke noot en uren lang trokken de groepen door het dorp. Maar toch, ondanks het vertrouwde beeld, was het niet zoals vroeger. Zeker, er werd af en toe geapplaudisseerd, doch dat was meer uit beleefdheid dan uit spon tane hartelijkheid. Zelfs de Israeli's moes ten het met een bescheiden applaus doen. Toch hadden de inwoners van Wychen alle gelegenheid om speciaal die groep, ver uit de populairste afvaardiging van deze 44ste Vierdaagse te huldigen, want kolo nel Alex Charon bood op de markt aan mr. Van Thiel, de burgemeester van Wychen. na een korte toespraak een Israëlische uit gave van de bijbel aan. „Willen is kunnen" Het werd zelfs nog mooi weer, de zon ging schijnen en het werd warm. Maar toch had die regenbui van 's morgens vroeg zijn werk kennelijk gedaan, want op de terugweg van Wychen naar Nijmegen za gen we weer menige verzorger het geweer van een van zijn pupillen dragen om te maken, dat de man op deze tweede dag tenminste de eindcontrole zou kunnen ha len. En ook waren er weer deelnemers, militairen èn burgers, die ondersteund door twee kameraden voortstrompelden, waarbij ze de wapenspreuk van de K.N. V.L.O.. „Willen is kunnen", op een manier uitlegden, waarmee majoor Breunese het stellig nooit eens zal zijn. En kort voor het einde kwam dan nog Cricket die laatste beproeving, de brug over het Maas-Waalkanaal bij Hatert met zijn lan ge oplopende toegangsweg. Voor degenen die het toch al moeilijk hadden was het waarlijk een col van de eerste categorie. Maar met Nijmegen in zicht wisten zelfs zij van geen opgeven meer. Toen s avonds de balans werd opgemaakt bleek dat op deze tweede, beslist niet ge makkelijke dag slechts 42 lopers op nieuw een opvallend laag aantal waren uitgevallen. Voor de derde dag mogen dus ten hoogste 11.445 deelnemers starten. Van die 11.445 wandelaars, die vandaag mochten beginnen aan de derde mars van Men denke vooral niet dat de deelne mers aan de Vierdaagse in Nijmegen geen tijd vinden om op de hoogte te blijven van het wereldnieuws. Als het moet lezen zij al tippelende de krant, zoals deze deelnemer op de tweede dag in Wijchen. de Nijmeegse Vierdaagse, lieten er 's mor gens 64 verstek gaan. Er zijn nu dus nog 11.381 deelnemers (sters). De tochten gaan donderdag door de Gelderse Maas vallei naar Grocsbeek. Het was prachtig wandelweer: een bedekte hemel, weinig zon en niet teveel wind. Wandelsport Van de 1072 wandelaars en wandelaar- sters die woensdag gestart zijn voor de tweede dag van de zevende Apeldoornse vierdaagse zijn er in de loop van de mid dag 1071 binnengekomen. Het ivandelleger telde derhalve slechts een uitvaller. Dat was mevr. Homburg van de wandelsport- vereniging De Dom uit Utrecht. Ook op deze tweede dag heeft het wan dellegioen genoten van het prachtige na tuurschoon van Apeldoorn en omgeving. Na een wandeling langs het kanaal be reikte men de Loenense strengen. De veer tigers en vijftigers bogen daarna af naar Hoenderlo terwijl de dertigers recht streeks op Beekbergen afstevenden, waar later op de middag ook de lange afstan- ders arriveerden. Via Ughelen trokken de wandelaars daarna op naar Apeldoorn. Het weer was de hele dag, behoudens enkele buitjes, ideaal voor de wandelsport, de stemming was opperbest. Vandaag gaan de wandelaars naar Assel, daar gaan de veertigers en vijfti gers door naar Milligen en Uddel en dan door hét kroondomein terug naar Assel om vervolgens weer het traject van de dertigers te volgen naar de Echoput en Wiessel. Van hieruit keert het hele wan- delleger dan naar Apeldoorn terug. Vanmorgen zijn 1070 wandelaars gestart voor de derde dag van de Apeldoornse Vierdaagse. Van de 1071 deelnemers die woensdag waren binnengekomen, liet er dus donderdagmorgen één verstek gaan. In totaal telt de Apeldoornse Vierdaagse nu drie uitvallers. Het was ideaal wandelweer. Af en toe scheen de zon, maar over het al gemeen was de hemel bewolkt. Het bestuur van de Nederlandse Wandel sport Bond heeft woensdagavond een com muniqué uitgegeven naar aanleiding van een uitlating van de voorzitter van de K.N.B.V.L.O. (organisatrice van de Nij meegse Vierdaagse), de majoor B. D. Breu nese, volgens welke een gedelegeerde van de N.W.B. in 1953 op een vergadering zou hebben gezegd, dat de N.W.B. de Apel doornse Vierdaagse afstandmarsen in Nij megen afbreuk te doen. In het communiqué betreurt het bestuur van de N.W.B. deze uitlating en kwalifi ceert de verklaring als een „pertinente on waarheid". Geen der gedelegeerden van de N.W.B. heeft, aldus het bestuur, dergelijke te wraken en hoogst-onsportieve woorden gebezigd. De N.W.B. wijst er in het com muniqué op dat deze organisatie nooit tegen „Nijmegen" wil en zal ageren, en betoogt dat „de instelling van de wandelaars, die in Apeldoorn willen wandelen, een geheel andere grondslag heeft dan van hen, die in Nijmegen aan de afstandmarsen willen deelnemen". Feijenoord bereikte woensdagavond in de derde wedstrijd van de toernce door Rusland voor 20.000 toeschouwers een ver rassend goed resultaat tegen het sterke Dynamo-Moskou. De eindscorc werd na melijk 2-2, nadat de Russen bij de rust een 2-1 voorsprong hadden. De gelijkma ker werd drie minuten voor tijd door Bcnnaars gescoord. De wedstrijd werd gespeeld in het Mos kou-Dynamo stadion. Het regende vrijwel voortdurend, waardoor de publieke be langstelling relatief gering was. Voetbal Het tempo was aanvankelijk laag en de iets snellere Russische ploeg kreeg kort na het begin de beste scoringskansen. Maar het spelbeeld wijzigde zichspoedig door het vele en goede werk van Krijer- maat en Klaassens op het middenveld. De Moskovieten moesten zich tot snelle uitvallen beperken, die evenwel zeer ge vaarlijk waren en die tenslotte in de 17de minuut leidde tot een openingstreffer van linksbuiten Shapovalov. Onhoudbaar voor Pieters Graafland vloog de bal hoog in het doel (1-0). Vier minuten later echter zorgde Meyers al met een kopbal uit een vrije schop voor een 1-1 stand. Feijenoord behield daarna een licht overwicht, maar de voor- RCH heeft gisteravond in Amsterdam- Noord een oefenwedstrijd gespeeld tegen Volewijckers. De Haarlemmers kwamen in de eerste helft door een kopbal van Nanai met 1-0 voor, maar verloren na rust toch nog aangezien Volewijckers twee goals kon doen optekenen. Een daarvan kwam op naam van Honout, die de bal achter zijn eigen doelman werkte. RCH speelde in een gelegenheidsopstel ling en probeerde enkele spelers. In het doel stond Tukker van Velox Van der Voort heeft een contract getekend met Blauw Wit met voor zich Honout en Van der Brink. Rooders was stopperspil. Als halfspelers fungeerden Van der Sluis, die ook in het eerste elftal van EDO ge speeld heeft en De Vries, van Blauw Wit, die op proef was als rechtshalf. De voor hoede was als volgt: (v.r.n.l.) Van der Lippe, Brouwer, Nanai, Biesbrouck jr. en Van Egmond. Deze laatste speler een zoon van de oud-wereldkampioen wielren nen Jacques Van Egmond speelde vo rig jaar in het hoogste juniorenteam van de Racing. Het Deense nationale voetbalteam be haalde woensdagavond in Kopenhagen een verrassende 10 zege op Hongarije. De Denen bevochten de overwinning voor 45.000 hartstochtelijk meelevende toeschouwers. Het enige doelpunt werd in de 12de minuut met een kopbal gescoord door rechtsbuiten Joergen Han sen uit een hoekschop van Joergen Soe- rensen. Over het algemeen was de Hongaarse ploeg meer in de aanval, maar de Hon gaarse voorhoedespelers dreven het combi natiespel veelal te ver door en schoten bovendien zwak. De Deense verdediging speelde voortreffelijk, vooral spil Christian Nielsen, die de jonge Hongaarse midden voor Albert volkomen uitschakelde. In de Deense ploeg, gehandicapt door het tra gische vliegongeluk bij Kopenhagen, on derscheidden zich verder linkshalf Flem- ming Nielsen en de gevaarlijke midden voor Harald Nielsen. hoede miste stootkracht. De rust ging ten slotte in met een 2-1 voorsprong voor Dynamo-Moskou, want in de 33ste minuut zag Shapovalov kans met een knappe dribbel de gehele Feijenoord-defensie te passeren en te scoren. In de tweede helft was het overwicht van Feijenoord nog groter, maar het ver diende doelpunt kwam pas drie minuten voor tijd, dank zij Bennaars. Het was de laatste wedstrijd van Feije noord van de toernee door Rusland. In Leningrad wonnen de Rotterdammers met 1-0 van „Admiralteyets", in Tiflis verlo ren zij met 3-1 van Dynamo-Tiflis en woensdag werd het dus een 2-2 score te gen Dynamo-Moskou. De opstelling van Feijenoord was: doel: Pieters Graafland, achter-: Kerkum en Veldhoen, midden: Kreijermaat, Wal- hout en Klaassens, voor: Meyers, Ben- naars, Van der Gijp, Schouten en Mou- lijn. Het cricketteam van de KNCB heeft in Jeeder op de eerste speeldag in de ont moeting met een in West-Duitsland ge legerd RAF-team een voorsprong van 85 runs behaald. De Engelsen verloren de toss en moes ten batten. De Nederlandse aanval met Van Staay (4 voor 21), Onsteyn (3 voor 25), Bfjleveld (2 voor 7) en Wijkhuizen (1 voor 3) liep door de Engelse innings heen, waar door het RAF-totaal niet hoger dan 60 werd. De enige Engelsen die iets presteerden, waren Price, die met 16 topscorer werd en Shuffelbottom (13). Het KNCB-team bracht het aan bat tot 145 runs door voortreffelijk batten van openingsbatsman Herklots (25), De Nijs (25), Bregman (10) en Bouwman, die met een uitmuntende 55 not out bleef en top scorer werd. Voor de RAF deelden Read (4 voor 30), Ellison (4 voor 49) en Evers (1 voor 11) de wickets. In de laatste over viel het laatste Neder landse wicket, zodat de RAF donderdag weer aan bat komt. De Nederlandse hengst Hairos II zou woensdag met zijn trainer Geersen naar Rome vertrekken om daar zondag 31 juli aan de negende draverij om het Euro pese kampioenschap deel te nemen. Daar na zou Hairos II met nog 5 andere Euro pese paarden naar de Verenigde Staten vei-trekken om op 20 augustus te lopen in de draverij om het officieus wereldkam pioenschap op de Roosevelt-raceway bij New York. Wegens vervoer-technische moeilijkhe den zal de start in Rome en daarmee vrij wel zeker ook de reis naar Amerika voor de Nederlandse hengst niet kunnen door gaan. Trainer Geersen had woensdagmorgen nog steeds geen zekerheid dat hij de reis Amsterdam-Rome per vliegtuig kon ma ken hij weigert met het paard per trein te reizen en heeft daarom besloten zich voor de draverij terug te trekken. Hairos zal nu zondag in Hamburg starten. De 27-jarige Britse coureur Graham Hill ontsnapte woensdag aan de dood, toen zijn B.R.M. van de weg vloog en ver nield werd. Hill kreeg slechts enkele on betekende wonden. Het ongeluk gebeurde tijdens de eerste training voor de internationale races van maandag op het nieuwe circuit van Brands Hatch. Wereldkampioen Brabham reed tij dens deze training de snelste ronde met een gemiddelde van 155,767 km. per uur. T ennis Aan het einde van de eerste dag van de tweedaagse cricketwedstrijd tussen een KNCB-elftal en de North Middlesex Cric ket Club uit Engeland gespeeld op het terrein van Rood en Wit aan de Span jaardslaan in Haarlem hebben de Nederlanders een kleine voorsprong van 29 runs. Het KNCB-team kwam tot 163 runs. Dat alles in een match, die niet zo heel veel goed cricket heeft opgeleverd. North Middlesex C.C. startte overigens veelbelovend, want op een totaal van 12 waren al drie wickets down: die van Hei mei (HCC) voor 8, Ter Haar (Rood en Wit) voor 0 en Janssen (ACC) voor 4. De verbetering kwam evenwel spoedig met Van der Linden (Sparta) en Leeftink (PW), die langzaam maar zeker de waar lijk niet grootse aanval van de Engelsen overmeesterden. Vooral Leeftink liet toen enkele fraaie slagen zien. Op een persoon lijke score van 31 werd hij echter aan de boundary gevangen. Even daarvoor er stonden toen 77 runs in de boeken was ook Van der Linde voor 31 runs verdwenen. Goed batten zag men daarna alleen nog maar van veteraan Terwiel (21 not out, 4 x 4), die eerst met Bosman (Quick, Hg) en da^rpa mgt. Voogd (Haarlem) met bekeken batten de score kon opvoeren",.tot 163 (Bosman 20, Voogd 2). Er waren- in dit totaal niet minder dan 26 extra's ver disconteerd. De Engelsen scooi-den bijzonder lang zaam. In de periode van vi. kwartier die nog restten voor de theepauze kwamen er slechts iets meer dan veertig runs op het scorebord. Vooral openingsbatsman Spar- rey een lefthander deed het rustig. Pas na twee uur drie kwartier spelen ver dween hij op 116 (voor 7) voor een per- zich een beter batsman (34). Hij scoorde niet alleen veel sneller na zich terdege ingespeeld te hebben maar had ook veel meer scoringsti-okes. Voor de rest liet het Engelse batten veel te wensen en een spe ler als Walmerdam (nummer 5) bij voor beeld stond te schutteren als een junior. Toch was er nog wel een hoogtepunt. De manier waarop Van der Linde op short-leg de Engelse openingsbatsman Ri- daut uitving op het bowlen van Kloppers (Quick, Nijmegen) was boven alle lof ver heven. De in grote snelheid in zijn richting gespeelde bal pakte hij met een ferme duik vlak boven de grond. NMCC bereikte uiteindelijk een score van 134, na een stand van 109 voor 6 De wickets werden genomen door Klop pers (1-19), Bosman (3-36), Terwiel (3-25) en Heimei (3-19). Vooral met laatstge noemde had men nogal wat moeite. Leef tink (0-16) en Van der Vlugt (0-7) hadden geen succes. Hockey De reis van het Indiase hockeyteam naar Rome is, op last van een rechtbank in Bombay, bijna een weck uitgesteld. De. ploeg zou donderdag uit Bombay ver trekken. Dc vertraging is het gevolg van een ge schil tussen het Olympisch comité van India (I.O.A.) en de Indiase wielerfede- ratie, dat leidde tot uitsluiting van de wielerbond uit de I.O.A. De Wielerfedera tie legde de zaak voor aan de rechtbank in Bombay, die de I.O.A. verbood tijdens de behandeling van de kwestie enig team naar Rome te laten reizen. De rechtbank in Bombay zal op 2 augustus uitspraak aween hij up VvUU. r-~- soonlijke score van 33 runs. Lewis toonde wc"' De Nederlander Joop de Mos verraste woensdag in het internationale toernooi voor tennisleraren in Eastbourne door in de kwart-finales in twee sets te winnen van de als nummer drie geplaatste Austra liër Peter Molloy. De cijfers waren: 8-6 6-4. De uitslagen van de andere wedstrijden voor de kwart-finales waren: Worthing- ton (Australië) versl. Pottinger (Did) 6-4 6-2. Moss (Engeland) versl. Stuhldreyer (Did i5-3 2-6 8-6; Cawthorn (Australië) versl. Sehmrau (Dld):7-5 6-1. De Amerikaanse promotor Jack Kramer heeft zijn groep van professionaltennis- spelers uitgebreid met de 28-jarige Frans man Robert Haillet. Het contract werd woensdag in Parijs getekend. Robert Haillet zal op 4 augustus in Deau- vile zijn prof. debuut maken. Zijn tegen stander is de Australiër Mal Anderson. Ook de Spanjaard Andres Gimeno speelt op die dag in de Franse badplaats zijn eerste wedstrijd voor Kramer. Hij komt uit tegen de vroegere Wimbledon-kampi- oen Alex Almedo. Haillet tekende een contract voor twee jaar. Hij moet 50 wedstrijden per jaar spelen. De Fransman ontvangt daarvoor een bedrag van 10.000 dollar plus 75 dollar per gewonnen partij en een aandeel in de recette. In Hilversum Ook op de tweede dag van het interna tionale tennistournooi in Hilversum heb ben de Nederlandse top-spelers enkele goede resultaten behaald. In het heren enkelspel versloeg Biesheuvel voor de tweede maal een buitenlander, ditmaal de Westduitser Lümkemann (6-4 8-6). De na tionale kampioen Wim Maris schakelde de Engelsman Faulker uit (4-6 6-4 6-1) en de tweede Nederlandse Davis Cup-speler Piet van Eijsden, won met 6-4 6-1 van de Zuidafrikaan Butcher. Woensdag werden ook verschillende dubbelspelen gespeeld. Bijzonder sterk was de combinatie mevr. VukovicCarr (Zuid-Afrika)Petrovic (Ver. St.), die met 6-0 .6-0 broer en zus Tervoort geen enkele kans gaf. Boksen De Europese kampioen in het zwaar gewicht, de Brit Dick Richaydson, verloor woensdagavond in Porthcawl (Wales) door diskwalificatie in de achtste ronde van de Amerikaan Mike de John. Het ge vecht was afgesloten op tien ronden. De toeschouwers waren het helemaal niet met de beslissing eens: onmiddellijk na de uitspraak vlogen kranten, para plu's, bierflessen en tenslotte ook een stoel naar de ring, waaruit de boksers, scheidsrechter en speaker dan ook snel verdwenen waren Corry Schimmel had er weer echt zin in. Belust op de nationale 1500 meter-titel en op het verbeteren van haar beste tijden op dit nummer, was zij met haar clubvrien dinnen naar het Bosbad in Ermelo getrok ken. En met triomfen beladen is zjj er weer vandaan gekomen. Want de tengere 21-jarige Corry, onze Olympische hope voor de 400 meter vrjje slag, prolongeerde niet alleen haar Neder landse kampioenschap in de nieuwe Ne derlandse en Europese recordtijd van 19.45.1, doch verbeterde tevens op de 800 meter haar Nederlands en Europees record met de prachtige tussentijd van 10.18.8, waarmee zij nu nog geen 7,5 sec. van het wereldrecord van Ilse Konrads (10.11.4) is verwijderd. De Gooi-zwemster begon haar race met een 100 meter in 1.10.3, precies een seconde langzamer dan haar eerste 100 meter van verleden jaar. Maar gestimuleerd door het uitstekende zwemmen van Marian Heems kerk in de baan naast haar, begon zij na 200 meter het tempo langzaam te verhogen. Op de 400 meter passeerde zij met 5.03.6 in precies dezelfde tijd als in 1959. Even bleef het nog onzeker of Corry Schimmel het gestage ritme in haar verre van soepele stijl zou kunnen handhaven. Er volgden tweemaal 1.19.2 en eenmaal 1.19.3 en toen wist Corry zichzelf zo sterk dat zij een spurt voor het 800 meter record waagde. 1.17.5 was de tussentijd voor de achtste 100 meter en met de 10.18.8 werd het Nederlandse en Europese record van vorig jaar met 3.5 sec. verbeterd. De terugslag was onvermijdelijk (1.22.-), maar het herstel volgde onmiddellijk al bleef het gemiddelde nu rond de 1.21.-. 19 min. 45.1 sec. werd tenslotte de nieuwe recordtijd voor de anderhalve km waar mee na de eerste serie ook de nationale titel wel weer vast stond. Bij dit vrouwelijke zwemgeweld van wereldklasse, staken de prestaties van de mannelijke titelkandidaten maar schamel af. Drie dames onder de 20 minuten en slechts twee heren De beste en de snelste was Johan Bonte koe, die met 19.15.5 het Nederlands kam pioenschap overnam van Leo Verburgt, die nog steeds niet geheel fit is en zich zeer begrijpelijk overigens na de 200 meter selectie niet aan de 1500 meter durfde wagen. Tweede werd nu Jan de Witte in 19.51.6. De nauwelijks 17-jarige Bontekoe had zonder twijfel ruim onder de 19 minuten kunnen blijven, doch hij durfde zijn kans op een goede tijd in de 200 meter selectie niet voorbij laten gaan en dat was met het oog op Rome ook nog zo'n gekke gedachte niet. Erg veel wijzer is de sportcommissie met deze 200 meter tijden echter niet geworden. Nu was Jan Bouwman de snelste in 2.11.4 en viel Bontekoe (toch de 1500 meter in het achterhoofd) met 2.12.8 weer wat tegen. De uitslagen waren: 1. en kampioene van Nederland: Corrie Schimmel ('t Gooi) 19.45.1 (nieuw Europees en Nederlands record) 2. Marian Heemskerk (Naarden) 19.54.8; 3. Jans Hulsegge—Koster ('t Gooi) 19.58.7; 4. Adri Lasterie (Naarden) 20.21.-; 5. Astrid Ording ('t Gooi) 20.31.2; 6. Willy Lambour (Naarden) 20.47.3. Heren: 1. en kampioen van Nederland: Johan Bontekoe (HPC) 19.15,5; 2. J. deWitte (AZC. Apeldoorn) 19.51.3; 3. André Herm- sen (Robben) 20.19.6; 4. Koos de Jong (LZC '29) 20.20.4; 5. Adrie van Oest ('t IJ) 20.34.3; 6. J. Richards (Dolfijn) 20.43.9. Voor de aanvang van deze kampioen schappen werd met het oog op een even tuele uitzending van een 4 x 200 meter vrije slaig estafette-ploeg een selectie 200 meter vrije slag gezwommen. Het resultaat hiervan was: 1. J. Bouwman ('t IJ) 2.11.4; ggjll I IJPP^ Corrie Schimmel' (voorgrond) in fel duel met Marianne Heemskerk. 2. Ch. Ritton (DJK) 2.12.1; 3. Leo Verburgt (PSV) 2.12.2; 4. J. Bontekoe (HPC) 2.12.8; 5. W. v. Spingelen (HZPC) 2.13.6; 6. G. Kor- teweg (DZC) 2.14.2. Sport in het kort TENNIS. Het heren-enkelspel van het internationale tennistoernooi van Traven- munde is gewonnen door de Zweed Jan Erik Lundquist. In de finale versloeg hij Ramanathan Krishnan uit India met 7-5, 6-1. Het dames-enkelspel eindigde met een zege voor de Zuidafrikaanse Berenice Vu kovic, die in de finale met 7-5, 6-4 van haar landgenote Renee Schuurman won. PAARDENSPORD. De Grote Prijs van Noord-Rhijn West-Falen, West-Duitslands hoogst gedoteerde ren (60000 mark) over 2600 meter werd zondagmiddag in Düssel- dorf gewonnen door Wicht van stal Rött- gens. Het paard had als jockey Fred Drechsler. De tijd van Wicht was 2 min. 51 sec. BASKETBAL. In het sportpaleis in Mos kou wordt op het ogenblik een internatio naal basketbaltoernooi gehouden, waaraan onder meer deelnemen de nationale teams van Bulgarije, Tsjechoslowakije, Rusland en Frankrijk. Een grote verrassing was de 5663 nederlaag van Rusland-A tegen Bul garije, dat woensdag echter weer van tsjechoslowakije verloor. Wielrennen Rudi Altig, vorig jaar wereldkampioen achtervolging der amateurs, behaalde woensdagavond in Keulen voor 6000 toe schouwers op superieure -wijze de Duitse titel der prof-achtervolgers. In de finale liep hij zijn broer Willy al na ruim 2600 meter in. Rudi reed door en legde de af stand af in 6.16.2, waarmee hij het baan record, in 1954 tijdens de wereldkampioen schappen gevestigd door de Italiaan Gui- do Messina, met 1,8 seconde verbeterde. De derde plaats was voor Donike. Rudi Altig verrichtte later op de avond nog een opmerkelijke prestatie door als derde te eindigen in de wedstrijden om het sprintkampioenschap. Kampioen werd voor de zesde keer, Werner Potzerheim, die in de finale Günter Zigler in twee ritten versloeg. De tegenstander van Al tig in de ritten om de derde prijs was Manfred Donike. Ab Geldermans op de vierde plaats in een omnium Wout Wagtmans is woensdagavond op de wielerbaan in Keulen winnaar geworden van een internationale stayerswedstrijd, die werd gehouden ter completering van het wielerprogramma om de Duitse baantitels. De wedstrijd („om de Grote Prijs van Keu len") bestond uit manches van 20 km, 25 km en 30 km. Wagtmans won twee ritten. De uitslag was: 1. Wagtmans (Ned.), totaal af gelegde afstand 74.330 km, 2. Verschueren (België) 74.140 km, 3. Ohliger (Duitsland) 74.100 km, 4. Petry (Did.) 73.670 km, 5. Mar- sell (Duitsland) 73.640 km. Ab Geldermans werd vierde in een om nium voor Tour de France-renners, achter de winnaar Hans Junckermann (14 punten), Brunenberg was de best geplaatste Ne derlander in de tweede etappe van de Ronde van Joegoslavië, die leidde van Bel grado naar Osijek over een afstand van 227 km. Winnaar was de Roemeen Stojka in 6.25.18. Brunenberg plaatste zich zestien de met een tijd van 6.37.35. De plaatsingen van de overige Nederlanders waren: 18. Knops 6.38.22, 29. Harings 6.39.30, 45. Bec ker 6.53.22. In het algemeen klassement leidt de Joegoslaaf Zirovnik met een totaal- tijd van 10.31.52.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 13