ZEEUWSE FijnFAAM fantastisch O O Organisatieplan voor de voetbaltoto aan de minister aangeboden en bondig Koeler met regen en wind Omvangrijke zwendelarij met auto-financiering Puttershoeker fietste in zijn vakantie 7000 km. naar huis Procuratiehouder van Haags crediet- en assurantiebedrijf in arrest Sigaretten worden niet duurder Rijksbijdrage voor bouw van politiebureaus J. Wardenier, uitvinder van „brandstofloze motor", overleden I Produktschap zal melk- automaat weer bespreken De zaak-Brakel voor de rechter-commissaris ?TiHl fototip nr. 7 2 Loze geruchten Rapport wordt binnenkort aan minister aangeboden „Wij waren hier even voor de poen i Dertienjarig broertje reed van Rome af mee terug v. DUIVENBODEN Minister hield vol Commerciële opzet van prijsvraagbureau Kerkelijk Nieuws la DONDERDAG 28 JULI 1960 De Haagse recherche heeft ingegrepen in een omvangrijke zwendelaffaire, waar van de kern ligt in een op het Haagse buitenhof gevestigd assurantie- en krediet- bedrijf. De procuratiehouder van dit be drijf, een 44-jarige Voorburger, die reeds twee gevangenisstraffen wegens dezelfde praktijken achter de rug heeft, zou ook nu weer op grote schaal gehuurde of op afbetaling aangeschafte auto's hebben ver kocht en voorts gemanipuleerd hebben met verzekeringsgelden van derden en met kredieten, die werden opgenomen op niet-bestaande auto's. De procuratiehou der was tot 1 juni directeur en eigenaar van de zaak aan het Buitenhof. Daarna heeft hij zich geassocieerd met een Voor burger en een Hagenaar, vader en zoon, die nu de directie voeren. Onderzocht wordt in hoeverre zij op de hoogte waren van het financiële gegoochel van de pro curatiehouder. Deze laatste is opgesloten. Het was de Haagse recherche bekend, dat de Voorburger zich na zijn laatste ge vangenisstraf van acht maanden opnieuw in de voor hem zo gevaarlijke autofinan- cieringsbranche had begeven. Klachten of aangiften van gedupeerden waren echter tot dusverre uitgebleven. In het begin van deze week krèeg de Haagse recherche ech ter een klacht tegen het kredietbedrijf. Een autoverhuurder was er achter gexo- men. dat een bij hem voor vier maanden gehuurde wagen, waarvoor 400 huur was betaald, in Amsterdam was verkocht. Nauwelijks was de recherche het onder zoek naar deze zaak begonnen of de auto verduisteringen kwamen in serie aan het licht. Een vroegere buschauffeur uit Hil versum, die een autorijschool was begon nen, bleek door de manipulaties van de Hagenaar zijn eigen auto kwijt geraakt te zijn, terwijl er een schuld van 9.000 op zijn naam bleef staan. Ook een P.T.T.-ambtenaar uit Amster dam werd gedupeerd. Hij wilde zijn iet wat verouderde auto, waarop hij nog 1.500 had af te lossen, inruilen voor een nieuwe. Hij kwam in contact met de kre dietinstelling aan het Buitenhof. De oude auto werd alvast ingenomen, voor de af lossing van de daarop nog lopende schuld zou worden gezorgd en de P.T.T.-ambte naar zou een nieuwe auto ter waarde van 9.000 krijgen. Er kwam echter niets van de gehele affaire. De auto van de P.T.T.- ambtenaar werd verkocht, de schuld werd niet afgelost. De procuratiehouder maak te de financiering van de nieuwe auto voor de Amsterdammer „in orde" door bij een bankinstelling 3.000 op te nemen op naam van de P.T.T.-ambtenaar, die daar door dus ernstig werd gedupeerd. De procuratiehouder heeft bij een Am sterdams autoverhuurbedrijf vier auto's gehuurd, waarvan er drie in Den Haag zijn verkocht. De auto's waren per stuk 4.000 waard, maar hebben niet meer dan 2.250 per stuk opgebracht. Nu de aanhouding van de procuratie- Advertentie 10.000 MENINGEN, MAAR.... Kies in HAARLEM tien duizend mensen uit en u merkt dat ze er ook tienduizend meningen op na houden, gelijk overal ter wereld het geval is. Maar.over één ding zijn ze het unaniem eens De schitterendste col lectie sieraden en hor loges heeft ïl Het huis met het carillon Grote Houtstraat 49 Haarlem - Telef. 20049 Naar aanleiding van geruchten, als zou ons pakje sigaretten van 1.— in pry's stygen tot 1,20, als gevolg van het feit, dat Nederland in het kader van de Euro- markt-besprekingen akkoord ging met een verhoging van de invoerrechten van ta bak, kan gezegd worden dat het zo'n vaart niet zal lopen. Wanneer de Euromarkt de gemeenschappelijke markt van de zes landen te weten, Frankrijk, West-Duits- land, Italië en de Benelux een feit is geworden dan zal Nederland 30 pet invoer rechten heffen op alle ruwe tabak, die van buiten de Euromarkt-landen wordt inge voerd. Dit is echter pas over twaalf jaar het geval. Intussen zal (en wel met ingang van 1 januari 1962) de eerste aanpassing aan, wat in de Euro-vaktaal buitentarief heet, plaatsvinden. Problemen over eventuele prijsstijgingen worden zo dus eerst op die datum actueel. En dan gaan ook andere factoren een rol spelen, zoals de vraag stukken rondom de versnelde invoering van de gemeenschappelijke markt. Te suggereren dat het pakje sigaretten binnenkort S 1,20 zou worden is faliekant onjuist, omdat bij de tarievenafbraak vol gens het huidige plan het op zijn hoogst 1.10 zal gaan kosten. Maar zover zelfs zal het wel niet komen, omdat het heel goed mogelijk kan zijn, dat de binnenlandse ac cijnzen omlaag gaan. Een verlaging van deze aacijnzen zou zelfs tot gevolg kunnen hebben, dat de hogere buitentarieven vol ledig worden gecompenseerd. De sigaret- tenprijzen zouden dan overanderd blijven. Of er dan helemaal geen rookwolken zijn, die het perspectief versomberen? Ja, bijvoorbeeld het probleem van de regie, het monopolie van de staat voor de tabaks verkoop in Frankrijk en Italië. De Neder landse sigarenindustrie is in dit verband haar mogelijke kansen bij de afzet naar deze landen sceptischer gaan beoordelen. Intussen vindt overleg en studie plaats. houder bekent begint te worden in de kringen, waarin hij zich bewoog, stroomt bij de recherche een lawine van aangif ten binnen. Er zijn tientallen mensen, die hem een paar honderd gulden ter hand hebben gesteld als premie vöor de auto verzekering, die hij voor hen zou verzor gen. Thans komen zij er achter, dat er in het geheel geen verzekering is afgesloten en dat zij al maanden ongedekt rijden. Op andere wel afgesloten verzekeringen zijn schadeclaims aan het kredietbedrijf uit gekeerd, maar niet afgedragen aan de be langhebbenden. Leveranciers en café-hou ders hebben al maanden rekeningen open staan. Aan vak en dagbladen is de Voor burger naar schatting f 15.000 aan adver- tentieskosten schuldig. De rechercheurs die deze zaak in handen hebben, gaan schuil achter de stapels papieren, die zij in het kantoor op het Buitenhof in beslag hebben genomen. (Van onze Haagse redacteur) Naar wij vernemen wordt de laatste hand gelegd aan een door een interdepar tementale commissie voorbereid rapport over de door het rijk te verlenen steun aan de door gemeenten te bouwen nieuwe politiebureaus. Dit rapport wordt over enige weken aangeboden aan de ministers van Binnen landse Zaken van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid en van Financiën, die zich dan over de conclusies van de com missies zullen beraden. Het ligt niet in de bedoeling, dat de in het rapport vervatte richtlijnen voor de ïüjksbijdrage in de nieuwbouw ten behoeve van de huisves ting van de gemeentelijke politiekorpsen openbaar zullen worden gemaakt. De gemeentebesturen, die een aanvraag om een rijksbijdrage indienen, zullen onkun dig blijven van de daarbij gehanteerde normen. De gemeentebesturen kunnen er echter van overtuigd zijn, zo verzekerde men ons in departementale kringen, dat de be trokken ministers een open oog hebben voor de in vele plaatsen heersende nood toestanden in de huisvesting van de poli tie. In het Diaconessenhuis te Meppel is op 47-jarige leeftijd overleden Johannes War denier, die 24 jaar geleden wereldbekend heid kreeg als uitvinder van de. „brandr stofloze motor". De gemeente Weststel lingwerf (Wolvega) was zeer in de uitvin ding geïnteresseerden maakte plannen voor de bouw van een fabriek voor de fabri cage van de uitgevonden motor. De na men Wardenier en Wolvega gingen over de hele wereld en uit buiten- en binnen land kwamen geïnteresseerden om zich met de toen 21-jarige uitvinder in verbin ding te stellen. Een lezing, die door de uitvinder voor studenten aan de technische Hogeschool te Delft zou worden gehouden, liep echter op een mislukking uit. Nadat de kwestie van de brandstofloze motor wekenlang op de frontpagina van 's werelds grootste kranten had geprijkt, werd de uitvinder ter observatie opgenomen in de kliniek van prof. Van der Scheer te Groningen. Om de uitvinding van Wardenier .is al tijd enige geheimzinnigheid blijven han gen, vooral omdat met de heteluchtmotor (want dat was ook de vinding van War denier) nog steeds, o.a. bij Philips, ge- experimenteerd wordt. De ideeën van de hedendaagse geleerden en die van Johan nes Wardenier zouden elkaar ondanks prin cipiële verschillen toch niet zoveel ontlo pen Vele mensen uit zijn omgeving hebben hun geloof in de brandstofloze motor van Wardenier dan ook nimmer verloren. De Amsterdamse redacteur van een Rotterdamse dagblad, die met zijn echt genote 's nachts om half een van een visi te thuiskwam, keek wel even vreemd op toen een ruit van zijn flat in Tuinstad- Slotermeer met een steen was verbrijzeld en op de tafel in de keuken een briefje lag van de volgende inhoud: „We waren hier even voor de poen, Tom 10Ö gulden en Ger 475 gulden. Stuur geld, wij komen terug". Omdat de journalist noch ene Tom, noch ene Ger onder zijn kennissen telt, belde hij de politie, die nu zal nagaan of hier van een grap of van een vergissing spra ke is. Dat laatste is niet uitgesloten om dat in het flatgebouw vijftig gezinnen wo nen en alle flats gelijk zijn. Advertentie met frisse vruchtenvulling VJ9(/CfiT£A de hoofdrol in elke zomer-idylle! 1 1 van echte boter. je blijft aan het uitdelen! knappend-bros met roomzachte chocoladevulling Adrianus en Henk Verhoeven zijn gis teravond Puttershoek binnengefietst, waar zij door een grote schare juichende men sen, door de Puttershoekse fanfare en door de leden van de voetbalvereniging P.V.W. werden ingehaald. De reden van al dat feestelijk vertoon was, dat voor Adrianus Verhoeven een einde gekomen was aan een monsterfiets tocht tussen twee werelddelen, een tocht van ruim 7000 kilometer die op 26 rnei begon in Turaif in Saoedie Arabië, door tien landen voerde en nu eindigde in het landelijke Puttershoek, waarvan geen in woner de intocht van de gebroeders Ver hoeven wilde missen. De 13-jarige Henk was zijn broer met het vliegtuig tege moet gegaan tot Rome en van de eeuwige stad tot aan Puttershoek peddelde hij lustig met Janus mee terug. Janus Verhoeven, die, voor hij in Afri ka ging werken, een gewaardeerd lid was van de wielrenclub „De Hoekse Renners", is als elektricien werkzaam op het in Turaif gevestigde pompstation van de Transarabian Pipe Line Company, een dochteronderneming van de Arabian-Ame rican Oil Company. Hij was aan de beurt om met verlof te gaan, maar omdat het fietsen hem in de benen zit, dacht hij er niet over. gébruik "Te 'maken Van de voor. een reis .tussen twee werelddelen normale.vervoersmiddelen. Hij ging op de fiets. Het 180 kilometer lange traject van Turaif naar Qaryatain in Jordanië legde hij per auto af omdat het niet verant woord werd geacht in de woestijn te over nachten. In Qaryatain begon echter zijn fietstocht. Achtereenvolgens peddelde hij door Syrië en Turkije en via de Bospo rus bereikte hij Griekenland. Het lag aanvankelijk in zijn bedoeling om door Bulgarije te gaan, maar omdat hij weinig heil zag in een aanvrage om een visum voor dat land, ging hij door Griekenland. Vandaar trok hij door Joegoslavië om, na een boottocht over de Adriatische Zee, Italië te bereiken. In Rome nam hij een week rust en ontmoette hij zijn broertje. Toen reed het tweetal langs de Itali aanse en Franse Rivièra en vervolgens dwars door Frankrijk en België. Zondag avond waren zij in Parijs en gisteravond Advertentie Let op, mevrouwI Textiel stoffen met het FELISOL-etiket zijn kleurecht! Let U dus voortaan op FELISOL. FELISOL écht kleurecht Wilhelmina HellaDroste, de zeven tienjarige dochter van een Nederlandse luchtmachtofficier te Fontainehleau, heeft als eerste met goed gevolg het eindexamen van de internationale school te Fontainehleau afgelegd. Op deze school krijgen de kinderen van N.A.V.O.-officieren op het hoofdkwar tier onderwijs. Helia's vader is verhon den aan het hoofdkwartier van de ge allieerde luchtmacht voor Centraal Europa. Hier bekijkt zij, samen met de directeur van de internationale school de heer J. Dupré, haar diploma en cijferlijst. hadden zij de Nederlandse grens bereikt. Janus Verhoeven heeft in Griekenland veel last gehad van lekke banden, omdat de wegen daar niet bepaald goed zijn. In Turkije heeft hij, in de buurt van An kara, even in de studentenrelletjes geze ten, maar gelukkig liep dat voor hem zonder kleerscheuren af. En toen het tweetal gisteravond was gearriveerd kende de vreugde geen gren zen. Kinderen zwaaiden met vlaggetjes, de muziekvereniging speelde de ene vro lijke mars na de andere, er werden toe spraken gehouden onder meer door bur gemeester W. van der Ploeg kortom het was de meest blijde intocht, die Put tershoek ooit heeft gekend Wanneer Ja nus terug gaat is nog niet bekend. „Eigen lijk had ik al weer haast terug moeten zijn. Maar ik hoop nog op een beetje extra verlof", zei hij. Advertentie aluminium jaloaxla«n De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 -119 - Haarlem Telefoon 17165 (Van onze Haagse redacteur) Het bestuur van het produktschap voor zuivel zal zich andermaal gaan bezig houden met de verkoop van melk per automaat. Dat is het resultaat van het voet bij stuk houden door de minister van Landbouw, mr V.G.M. Marijnen, in deze kwestie. De bewindsman liet immers al dadelijk weten, dat hij het betreurde dat er in het produktschap geen meerder heid was te vinden om de melkverkoop door middel van automaten geheel vrij te laten. Daarop schreef het bestuur van het pro duktschap terug, dat het besluit om het gebruikelijke vergunningsstelsel ook op de verkoop per automaat toe te passen, geen belemmering van de melkverkoop bete kende omdat niet geconstateerd was dat anderen dan de gevestigde melkhandel en de Horecabedrijven melkautomaten wil dere gaan exploiteren. Minister Marijnen heeft zich met dat kluitje niet in het riet laten sturen. Hij heeft nu geantwoord, dat het hem wèl bekend is, dat meer dan één bedrijfstak buiten melkhandel en Horecabedrijven grote balangstelling koesteren voor deze moderne wijze van melkverkoop en erop aangedrongen dat het bestuur van het pro duktschap de kwestie nog eens opnieuw zal bezien. Daaraan wordt dus, naar de waarnemend voorzitter, de heer S. van der Ploeg, gisteren meedeelde gevolg ge geven. (Van onze Amsterdamse redacteur) De minister van Justitie, mr. Beerman, zal nooit meedoen aan de voetbalpool, zelfs niet nu hij persoonlijk de hand heeft gehad en de veelzijdige verdeling van de nieuwe toto. Dat heeft hij meegedeeld aan de heer Laurens A. Daanc, directeur van het prijsvraagserviceburcau n.v. te Am sterdam, die hem dezer dagen een orga nisatie-voorstel voor de voetbaltoto heeft overgelegd, met 'n op naam van de minis ter gestelde registratiekaart. Het voorstel, dat de heer Daane heeft gedaan, en dat hij op een persconferentie uit de doeken deed, wijkt van de voorma lige KNVB-toto in hoofdzaak af door de vervanging van de zelfwerkzaamheid van de verenigingen door een commerciële op zet. Tot dusver hadden de verenigingen een belangrijk aandeel in de verkoop en inzameling van de totoformulieren, waar bij dertig percent van de inzet bij voor baat kon worden ingehouden ten bate van de clubkas. Het gevolg hiervan is echter, dat het plan Daane twintig cent per formulier laat betalen (boven de inzet), terwijl de KNVB voorheen tien cent berekende. Maar, zo redeneert de heer Daane, straks is er sprake van een algemene toto en die zelf werkzaamheid kan men niet verwachten van charitatieve verenigingen, die hier voor geen apparaat hebben. Hoewel de heer Daane zijn organisatie plan aan de minister heeft aangeboden voor een gebruik naar inzicht van de rege- ring, heeft hij er wel de nadruk op gelegd, dat wanneer zijn bureau zou worden in geschakeld, hiervoor een tarief van 4,79 percent van de bruto-inleg zal gelden, welk bedrag is bestemd voor de organi satie van agenten en inspecteurs, drukken distribueren en ontvangen van de formu lieren, controle, reclame, enz. Bij de KNVB bedroegen deze kosten tot dusver 3.5 percent, maar de nieuwe orga nisatie zal, om te voldoen aan de nieuwe wet, veel omvattender moeten zijn. Zo zal men de zekerheid moeten hebben, dat geen der deelnemers meer dan één for mulier inzendt. Hiertoe dienen de regis- tratiekaarten, waarop iedere naam van een codenummer zal zijn voorzien, welk codenummer de pooldeelnemer ook tel kens op zijn formulier moet vermelden. De controle van de maximum-inzet van de deelnemers is het meest tijdrovende en kostbare werk, waarvoor de heer Daane een systeem heeft ontworpen, dat hij wel iswaar niet onthult, maar waaiwan hij zei op «én dag 600.000 formulieren te kun nen testen. Plet rapport met de organisatie-opzet van dit plan voor een nationale voetbal pool is o.a. toegezonden aan de leden van de commissie-sportprijsvragen. De K.N.V.B. heeft in het verleden nimmer op voorstellen gereageerd, aldus de heer Daane, die derhalve geen overleg met deze organisatie heeft gevoerd. Olie in kanaal. Het kanaal van Ens naar Vollenhove in de Noordoostpolder is bedekt met een laag olie. De olie is uit een binnenvaarttanker van 150 ton weggelopen. Reeds is een aantal watervogels het slacht offer van de vette substantie geworden. De olielaag heeft geen nadelige gevolgen gehad voor de visstand in het kanaal. Nieuw ziekenhuis. De protestants- christelijke vereniging „Eudokia" te Rotter dam, die een ziekenhuis van die naam aan de Bergweg exploiteert, wil in de toekom stige stadsuitbreiding tussen Rotterdam- Kralingen en Capelle aan de IJsel, een nieuw ziekenhuis bouwen. Een terrein van vier hectare is aangekocht. Men hoopt de planen over zeven tot acht jaar gereali seerd te hebben. Intussen zal aan het be staande complex een nieuwe vleugel (be gane grond en vier verdiepingen) worden gebouwd met 130 bedden. De bouw zal on geveer anderhalf jaar duren. Gevaarlijk spel. In Amsterdam vonden kinderen, die met een autoped aan het spelen waren, een grote kartonnen doos. Een jongetje kroop erin, de anderen zetten de doos op de autoped. Toen zij langs de stoeprand reden, viel de doos eraf, precies voor een auto. Tot zijn grote schrik ont dekte de chauffeur dat hij een doos met levende inhoud had aangereden. Het knaap je bleek een been gebroken te hebben. Duitser pleegde inbraken. Een 29- jarige in Aken wonende Duitser, die in Kerkrade gearresteerd werd toen hij daar aan zijn derde inbraak toe was, blijkt elf inbraken te hebben gepleegd: vier in Kerk rade, drie in Sittard en vier in Geleen. In Duitsland is de man reeds 15 keer veroor deeld. De politie in Sittard verdenkt hem van. nog acht andere daar gepleegde in braken. Baby gestikt. Een baby van zes weken van de familie Löwik uit Almelo kwam in een onbewaakt ogenblik in een kinder wagen voorover in het kussen te liggen, waardoor het kind, een jongetje, is gestikt. Salarisverhoging. Provinciale Staten van Drente hebben het voorstel aange nomen om met ingang van 1 januari 1960 de salarissen van Gedeputeerde Staten te verhogen van 12.000 tot 16.000 gulden per jaar. (Va?i onze Amsterdamse redacteur) De heer A. Brakel, verslaggever van de Volkskrant, is gistermiddag verhoord door de rechter-commissaris bij de Am sterdamse rechtbank, mej. mr. J. H. Kroe- sen, in verband met de beschuldiging dat hij zich voor rechercheur zou hebben uit gegeven. De aanklacht is destijds ingediend door de hotelhouder J. P. P., in wiens bedrijf aan de Oudezijds Voorburgwal de journa list zich op 2 juli vervoegde om inlichtin gen over een aanslag op een prostituée. Hij zou zijn door de hoofdcommissaris van politie afgegeven perspenning hebben getoond en hebben doen voorkomen alsof hij deel uitmaakte van de recherche. Nadat de hotelhouder aangifte had ge daan, heeft hij de heer Brakel opgezocht in café Pleinzicht en hem 'samen met de onderwereldfiguur „Utrechtse Appie" mis handeld. De heer Brakel wordt bijgestaan door mr. W .M. J. Russel. Advertentie Géén handen ol voelen le dicht bij de lenst Ze worden er groler, maar niet mooier' door. Nóg een goede tip: Gebruik Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oude en Nieuwe Niedorp (toez.): A. D. Huysman te Ruinerwold. Aangenomen naar Almelo als predikant voor het Prinses Irene-ziekenhuis: E. Durkstra te Koudekerke't Zand. Geref. Kerken Beroepen te Zwartebroek: D. Passchier te Oosterzee. Aangenomen naar Ottoland: A. C. van Beek jr., kand. te Woerden, die bedankte voor Eernewoude, Koog aan de Zaan, Kootwijkerbroek, Paesens en voor Woudsend; naar Westeremden: J. Zijp, kand. te Delft, die bedankte voor Tzum en voor Valthermond. Bedankt voor 's Herto genbosch (2de pred.pl.): C. L. Ruben, luchtmachtpredikant te Eindhoven; voor Siddeburen: H. Willems te Augustinusga- Surhuizum. Baptisten Gemeenten Aangenomen naar Scheveningen: K. Cor- poraal, kand. te 's Gravenhage, die be dankte voor Stavoren. Het K.N.M.I. deelt mede: Boven Polen handhaaft zich een lage drukgebied, dat daar de laatste dagen veel regen heeft veroorzaakt. Een station in het zuiden van Polen tapte gedurende een pe riode van 36 uur ongeveer 80 mm. regen af. Inmiddels is op de oceaan een diepe depressie tot ontwikkeling gekomen, waarvan het centrum in de richting van kan morgen eveneens regen en ook vrij veel wind brengen. WEERRAPPORTEN Vrijdag 29 juli Zon op 4.57 uur, onder 20.35 uur. Maan op 11.06 uur, onder 22.54 uur. Maanstanden 31 juli 13.39 uur Eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 28 juli Hoog water 6.19 en 18.43 uur. Laag water 2.06 en 14.20 uur. Vrijdag 29 juli Hoog water 6.54 en 19.17 uur. Laag water 2.41 en 14.55 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Temperaturenbulten en binnenlandheden at S 3d morgen 7 uur. Neerslag: i si A g 9 laatste IA uur j II 1 Den Iieldei regen Z 19 0,1 Ypenburg regen z 20 0,1 Vlissingen regen z 19 1 Eelde mist z 20 7 De Bilt zwaar bew zzo 20 2 Twente licht bew. z 20 0 Eindhoven zwaar bew z 20 1 Zd-Limburg licht bew. z 20 1 Helsinki licht bew. ozo 29 0 Stockholm geheel bev nnw 18 28 Oslo zwaar bew. windst. 22 0 Kopenhagen zwaar bew. w 20 0 Aberdeen geheel bew zo 18 0 Londen regen wzw 21 8 Amsterdam regen zzo 20 0 Brussel motregen z 21 0 Luxemburg zwaar bew. w 18 0 Parijs motregen zw 20 1 Bordeaux mist windst. 26 0 Grenoble zwaar bew. windst. 22 0 Nice half bew. nnw 24 0 Berlijn licht bew. wnw 21 0 Frankfort onbewolkt zzw 20 0 München motregen w 20 0,4 Zürich geheel bew 0 19 1 Genève licht bew windst. 21 0,1 Locarno licht bew. n 25 9 Wenen geheel bew wnw 22 0 Innsbruck regen windst. 19 0,6 Athene onbewolkt nnw 30 0 Rome licht bew. z 29 1 Ajaccio half bew. n 26 0 Lissabon mist zzw 28 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2