Regering-Fanfani moet Italië van de chaos redden Tijd winnen de opzet van de vooruitstrevenden Adenauer gaat het weekeinde bij de Gaulle doorbrengen Arabische Liga verwijt Perzië olieleveranties aan Israel Ooievaarsstand in Europa is sterk verminderd Wintermode '60 WASHINGTON ZAL LOEMOEMBA VAN GANSER HARTE HELPEN Zeven bergbeklimmers in 800 m. diepe ravijn gevallen DONDERDAG 28 JULI 1960 4 Elektriciteitsleidingen zouden de oorzaak zijn Aspirin mee op vakantie je kunt nooit weten Bondskanselier zoekt steun bij Frankrijk, nu Washington minder gewicht in de schaal legt Gaat u met vakantie Politie te Caracas schiet Cubaanse leider neer Kongolese premier met militaire eer ontvangen Zonder gidsen naar top Totale breuk met VAR; Irak vraagt opheldering Kameroens leger doodt 130 opstandelingen Helikopter stortte neer hij Chicago: 11 doden Amintöre Fanfani. STUTTGART. West-Duitsland (DPA) De vogelwacht te Radolfzell-Bodensee, na- hij Stuttgart heeft, medegedeeld dat de ooievaarsstand in Europa weliswaar nog niet in gevaar verkeert, doch dat het aan tal ooievaars sterk is verminderd. Bij een internationale telling is geble ken dat zich in vijftien Westeuropese lan den in totaal nog 65.000 ooievaarsparen op houden; 26 jaar geleden was dit getal de helft hoger. Het totaal aantal ooievaai-sparen in Europa wordt thans op 90.000 geschat. Ook in Noordwest-Afrika en in Azië bevinden zich ooievaarskolonies. Het aantal ooievaars is het sterktst ver minderd in Noordwest-Europa. In Neder land en Denemarken is het aantal ooie vaars met tachtig percent afgenomen. Volgens de vogelwacht te Radolfzell- Bodenseee is een der hoofdoorzaken voor deze achteruitgang het toegenomen aantal bovengrondse elektriciteitsleidingen, die een voortdurend gevaar voor de ooievaars vormen. Advertentie neem ook ROME. De wijze, waarop de Italiaanse democratie bezig is zich na een zeer be wogen periode te herstellen, dwingt bewondering af. Men vergisse zich namelyk niet: wat wij hier hebben meegemaakt, was ook al merkt de gewone burger er niet zo heel veel van het begin van een burgeroorlog. Ook al is nog niet alles in orde, toch is dat gevaar voorshands van de baan. Reeds toen de regering-Tambroni aan het bewind kwam, wezen wy er op, dat Italië een rumoerige tyd tegemoet ging. Het waar om is duidelijk, wanneer men vertrouwd is met de geschiedenis van dit land: de Ita liaanse eenheid van 1860 was het werk van Mazzini, Cavour en Garibaldi, alle drie vrijmetselaars en antiklericalen. De Italiaanse (liberale) staat, zoals die van 1860 tot 1922 heeft bestaan, was uitgesproken antiklericaal. De rooms-katholieken begonnen pas in 1919 met de „Volkspartij" van Don Sturzo, later door het Vaticaan verloochend, een ander dan negatief belang te stellen in die staat. Vandaar dat bij de Italiaanse rooms-katholieken, het staatsbesef enerzijds in geringe mate ontwikkeld is en ander zijds alle andere partijen, van de communisten tot de liberalen (cn in zekere zin ook de monarchisten en zelfs de fascisten, al zijn die laatsten niet weinig trots op „bet concordaat", dat als een der grootste werken van Mussolini wordt beschouwd) een antiklericaal tintje hebben. Dit maakt de samenwerking tussen christendemocraten en a-confessionele democratische partijen altyd een hachelijk geval. De Gasperi die zijn Oostenrijkse jeugd als achtergrond had en in veel sterker mate dan de zuiver-Italiaanse rooms- katholieke politici de scheiding tussen kerk en staat als noodzakelijk aanvoelde, heeft het steeds zc aangelegd, dat de hoge gees telijkheid geen invloed had op het rege- ringsbestel. Na zijn dood is de christen democratische partij meer en meer aan de leiband van de geestelijkheid gaan lopen en dit verklaart de toenemende moeilijk heden met de andere partijen, die de erva ring opdeden, dat elk samenwerken met de christendemocraten het aantal hunner kiezers doet afnemen, omdat wie sociaal democratisch, republikeins of liberaal stemt, nu eenmaal geen klerikale invloed in het politieke leven vast. Onvermijdelijke botsing Zo kwamen dus de christendemocraten alleen te staan en toen zij daarna nog be reid bleken tot het hachelijk experiment van een minderheidsregering, die alleen kon rekenen op de steun der fascisten, moest het onvermijdelijk tot een botsing komen Het is tenslotte alles nog goed af gelopen. Zodra Nenni, Saragat en de repu blikeinen bemerkten, dat de communisten in troebel water wilden vissen en reeds een „Volksfront' van alle linkse partijen (tot en met de linkervleugel van de chris tendemocraten) in het verschiet zagen, werd het besluit genomen: samenwerking, ook met de communisten, tegen het steeds aanmatigender wordende fascisme, maar in geen geval onder communistische lei ding. Elke partij drage haar eigen verant woordelijkheid. De regering-Fanfarii moet Italië van "dc chaos redden. We zeggen overigens niet, dat deze regering lang aan het bewind zal blijven. Dat is niet nodig en hei is zelfs niet eens de bedoeling. Zij dient voor namelijk om tijd te winnen voor de onver mijdelijke en enige redelijke oplossing: een kabinet, gevormd niet uitsluitend door christendemocraten, maar met medewer king van sociaaldemocraten en republikei nen en van buitenaf gesteund door de Nenni-socialisten. Daar ligt ons inziens de toekomst van Italië. Het gaat er namelijk niet alleen om ,.de extremistische partijen van links en rechts in bedwang te houden". (Van onze correspondent) PARIJS Bondskanselier Adenauer komt het aanstaande weekeinde naar Rambouillet om met generaal De Gaulle te spreken, zo is te Bonn en Parijs bekend gemaakt. Hier heerst de indruk dat de bijeenkomst vooral van West- duitse zijde wordt gewenst en dat zulks Frankrijk niet ongelegen is gekomen. Generaal De Gaulle streeft al sedert lang naar een „sterkere" positie van Frankrijk binnen de Noordatlantische Verdragsorga nisatie en hij denkt die te bereiken door eerst binnen „de zes", de landen van de Europese Economische Gemeenschap (Be nelux, Italië, Frankrijk en West-Duitsland) voor zijn land een soort leiderschap te be werkstelligen. Hij meent dat het ogenblik is aange broken waarop „de zes" zich er over moe ten beraden of zij meer willen worden dan een economische gemeenschap, namelijk een politiek en mocht het nodig zijn ook militair blok dat binnen Atlantisch ver band het nodige zal hebben in te brengen. De Gaulle meent dat thans in dit opzicht klare wijn moet worden geschonken. Enerzijds omdat Groot-Brittannië duidelijk heeft laten weten dat het niet tot de E.E.G. wil toetreden, anderzijds omdat hij van oordeel is dat de gebeurtenissen in Kongo hebben aangetoond dat indien men de waarschijnlijke loop der dingen eerder had onderkend de vijf bondgenoten van België de rol hadden kunnen spelen die thans aan de UNO is toebedeeld. Beide opvattingen moet men geheel voor rekening van De Gaulle laten. Hij pleegt nu eenmaal, na strevend de zogeheten „Grandeur" van Frankrijk, af en toe met het illustere hoofd een weinig in de wolken te lopen en voor bij te zien aan het feit dat weinig of geen Europese landen bereid zijn zich door Frankrijk aan de leiband te laten voeren. Zeker niet zolang de ongelukkige oorlog in Algerije niet tot een einde is gebracht. Dr. Adenauer heeft van zijn kant meer reden verheugd te zijn over een gesprek van man tot man met De Gaulle. De grijze bondskanselier heeft de laatste tijd zorgen. Nog afgezien van de troepenverplaatsingen welke sedert enige weken in Oost-Duits- land zijn gesignaleerd, is er de wens van burgemeester Brandt van West-Berlijn, een zitting van de Westduitse „Bundes tag" in zijn stad te doen houden. Oost- Duitsland en Rusland zullen dat zeker als een uitdaging opvatten en wellicht dien overeenkomstig reageren. Brandt gaat van het standpunt uit dat het goed is de Rus sen te laten merken dat West-Duitsland zich onverbrekelijk verbonden acht met West-Berlijn en dat het dus bereid is alle risico's te nemen. Adenauer zou dat wel willen wanneer hij niet beducht was dat de Verenigde Staten, met de presidents verkiezingen in het vooruitzicht, op dit. ogenblik tegenover de Sovjet-Unie minder gewicht in de schaal kunnen leggen dan anders. Vandaar dat hij het liefst een soort solidariteits-verklaring van De Gaulle zou willen horen. Tegelijkertijd zal hij dan van deze de verzekering kunnen krijgen dat het leiderschap van Frankrijk binnen „de zes" in feite een Frans-Westduitse leiderschap zal betekenen. Londen verrast LONDEN, (UPI) In Londense rege ringskringen heeft de aanstaande ontmoe ting van Adenauer en De Gaulle enige opschudding gewekt, omdat de Britse regering hierdoor volkomen verrast is. Dat is een betrekkelijk negatief doel, er zijn heel andere problemen aan de orde. Italië beleeft sedert enkele jaren een „wel- vaartspcriode", zo goed als alle landen van West-Europa. Als men de statistieken raadpleegt, zal men zien, dat het „gemid delde inkomen" ieder jaar sterk toeneemt. Maar hoewel er op papier een uitstekende sociale wetgeving bestaat, is het gemakke lijk in een land, waar zoveel werkloosheid heerst, daarmee de hand te lichten. Boven dien is het belastingstelsel volkomen ver ouderd (stedelijke rechten op het geslacht en gemaal, zware belastingen op eerste levensbehoeften als zout, suiker, koffie, thee, benzine, enzovoort en daarnaast in komstenbelastingen, die verre van „pro gressief" zijn). Daarbij komt nog, dat de Italiaan, geneigd de staat, te beschouwen als een vijand, zonder gewetensbezwaren op de meest ongehoorde wijze de belasting ontduikt: industriëlen, grote filmsterren, grootgrondbezitters, die per jaar honder den miljoenen verdienen, aarzelen geen ogenblik een inkomen op te geven, gerin ger dan dat van een straatveger. De toegenomen welvaart heeft dus het enorme verschil tussen een kleine, maar ongehoord rijke bovenlaag en de grote massa nog doen toenemen. Dit zijn dingen, die men onder ogen zal moeten zien en daartoe is ook de nieuwe regering-Fanfani nog te zeer gebonden aan de sedert eeuwen overheersende klasse. Wil men in Italië het communisme afdoend bestrijden, dan zijn er grote sociale hervormingen nodig en dit op korte termijn. Dat is de reden, waarom de liberalen op het meest hachelijke ogenblik slechts met de.grootste moeite door hun leider, Mala- godi (op economisch terrein werkelijk al' conservatief genoeg) konden worden over reed om tezamen met de andere demo cratische partijen (wel te verstaan ook de christen-democraten) het kabinet-Tam- broni ten val te brengen. Er is in de laat ste dagen door allerlei conservatieve elementen een sterke pressie uitgeoefend, zelfs op president Gronchi, om te bewerk stelligen dat Tambroni eerst de vertrou wenskwestie zou stellen in het parlement. In dat geval zouden de christendemocraten zich in het uiterst moeilijke parket hebben bevonden om openlijk stelling te moeten nemen tegen een regering, die alleen uit christen-democraten bestaat. Tambroni zelf heeft tot op het laatste moment geweigerd zijn ambt neer te leg gen en hoe woedend hij is over de wijze, waarop de zaken zijn gegaan, blijkt wel uit de wijze,, waarop hij het aanbod van Fanfani om een der economische porte feuilles te aanvaarden in het nieuwe kabi net, heeft verworpen. Naar zijn mening is „de partij gezwicht voor oproerkraaiers en communisten". Zijn hele houding in deze laatste dagen schijnt te bevestigen, dat hij eerlang uit de partij zal treden om zich bij een der uiterst rechtse groepen aan te slui ten. De wijze, waarop hij in een perscom muniqué uiteenzette, om welke redenen hij Fanfani's aanbod heeft afgewezen, maakt dat hij nu reeds moet worden beschouwd De beeldhouwer Albert Termofe uit Voorburg legt in een werkplaats van de Nederlandse Spoorwegen de laatste hand aan een drie meter hoog beeld van Karei de Grote. Het beeldhouw werk, dat een plaats krijgt in Nijme gen, was zo groot, dat hel niet in de werkplaats van de beeldhouwer ver vaardigd kon worden. Advertentie en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden Stuurt u ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam, uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen DE ADMINISTRATIE als iemand die in de praktijk niet meer tot dezelfde partij als Fanfani en de jonge partij secretaris Moro kan behoren. Conservatieven tegen De -strijd 'der conservatieven, wier grote angst is dat er sociale hervormingen zullen komen en die daarom niet alleen de Nenni- socialisten, maar ook de republikeinen, ook Saragat en in de laatste dagen zelfs de liberale leider Malagodi als „communis ten", betitelen, is nog allerminst ten einde. In de „Tempo" van 24 juli (een typisch conservatief en min of meer cryptofascis- tisch blad) is het hoofdartikel één felle aanval op Fanfani. Men leest daar dat de huidige meerderheid zich heeft gevormd tégen de rechtmatige regering van Tam broni. Moro heeft verklaard, dat de vier democratische partijen tot hun vernieuwde samenwerking (let wel: iets heel anders dan een centrum-regering) zijn gekomen „ter verdediging van de vrijheid". Welnu zegt de „Tempo": „Dat akkoord in het bt- lang der vrijheid had niet ten doel om de regering-Tambroni te versterken, die op krachtige en bewonderenswaardige wijze heeft gewerkt om de instellingen te vt.r- dedigen en de wettelijkheid, maar integen deel om die regering door een andere te vervangen. De communisten hebben dus gewonnen, het plebs heeft zijn wil opge legd aan de overheid. De christen-demo craten hebben partij gekozen voor de com munisten en voor het grauw". Zo gaat het drie kolommen lang door. De christen democraten, bang geworden omdat ze eindelijk eens iets hebben durven doen (dit slaat op de slachtoffers van Tain- broni's politie) hebben zich als lichte vrouwen in de harige armen van Nenni geworpen". Zij hebben bewezen niet. anders te zijn dan marxistendeze onzin kan men lezen in het meest ver spreide blad van Rome, het blad der „fat soenlijke burgers". In Noord-Italië, waar de rijke burgerij wel conservatief is, maar niet fascisUseh, heeft de „Corriere Delia Sera", die tot nu toe Tambroni steunde, een hoofdartikel dat bijna letterlijk hetzelfde is als dat van de „Messaggero". Het is zeer objectief, juicht de oplossing-Fanfani toe en draagt niet, zoals dat van de „Tempo'' de titel „schande" maar „ter verded'giog van de vrijheid". Parijs heeft de mode voor de winter onthuld. Bij de wintermantels komt de horizontale geaccentueerde en ver brede schouderlijn sterker naar voren door stiksels, die over de mouw door lopen. De schouderlijn is rond, de mouwinzet veelal laag zoals bij het model van Baste. De hoed is van Jan Barthet. (Foto rechts). Als een pauw pronkt de mannequin van het mode huis Virginie met haar avondtoilet, ge heel vervaardigd van witte kant. De haarmode zal eruit zien als in de jaren '30. Kort en plat. Het is bij de oren naar voren gekamd, in een platte krul gelegd en in de nek puntvormig geknipt. CARACAS, Venezuela (Reuter) Andres de la Cova, leider van de Cubaanse revo lutionaire beweging in Caracas, is woens dag in zijn woning in de Venezolaanse hoofdstad neergeschoten door de politie, die hem wilde ondervragen over de pro- Cubaanse betogingen van dinsdag. De po litie verklaarde dat zij het vuur had ge opend, toen zij een' geluid hoorde alsof een revolver op scherp werd gesteld. Volgens de vrouw van het slachtoffer werd het geluid echter veroorzaakt door het weg schuiven van een grendel. De la Cova werd ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen, waar enkele operaties werden uitgevoerd om zijn leven te redden. Bij ongeregeldheden van dinsdag schoot de politie in de lucht om een menigte aan hangers van premier Castro van Cuba uit een te drijven, die zich had verzameld voor een kathedraal waar do „slachtoffers van het communisme op Cuba werden herdacht". Zowel van radicale als van rechtse zijde is het politie-optreden af gekeurd. WASHINGTON (Reuter-AFP-UPI) Na een bespreking van bijna twee uur met de Amerikaanse minister van Buitenland se Zaken Herter, heeft de premier van Kongo, Loemoemba, aan dc pers verteld dat zijn land hulp zal aanvaarden van elk land, dat aan die hulp geen politieke voor waarden verbindt. Loemoemba zei dat Herter hem verteld heeft dat de Verenig de Staten „van gaser harte" zouden hel pen via de UNO de stabiliteit in Kongo te herstellen. Loemoemba zei Herter te hebben verzocht „al zijn invloed" te ge bruiken om België over te halen zijn troe pen uit Kongo terug te trekken. „De vre de zal worden gevestigd vijf minuten na het vertrek der Belgische troepen," aldus Loemoemba. Hij voegde hier aan toe dat de aanwezigheid van Belgische militairen in Kongo, de vrede van de wereld in ge vaar brengt. Loemoemba weigerde te zeggen of hij ook hulp van de Sovjet-Unie zou accepte ren. Loemoemba werd bij zijn aankomst op het vliegveld van Washington met' volle dige militaire eerbewijzen begroet. Ook minister Herter was ter begroeting aan wezig. Loemoemba heeft ook een ontmoe ting gehad met vertegenwoordigers van de Wereldbank. Van Kongolese zijde in Washington is vernomen dat de jonge republiek onmid dellijk tien miljoen dollar nodig heeft om de schade aan de economie te herstellen. Loemoemba bracht later een bezoek aan de Howard-universiteit, waar uitsluitend negers studeren. De premie: bracht hulde aan een van de voormalige hoogleraren van deze onderwijsinstelling, dr. Ralph Bunche, die nu in Leopoldstad contact on derhoudt tussen de UNO en de Kongolese autoriteiten. Loemoemba deelde mee, dat binnenkort Kongolese studenten naar de Howard-universiteit zullen worden gezon den. Hij sprak de wens uit, dat afgestu deerden van deze universiteit, met name technici, artsen en tandartsen, in Kongo zullen komen werken. Eeen reddingploeg heeft woensdag de lichamen van zeven Italiaanse bergbeklim mers, onder wie drie vrouwen, gevonden op de gletscher van de 3.263 meter hoge berg Antela, op 15km ten zuidoosten van Cortina d'Ampezzo in de Italiaanse Alpen. Volgens de in Cortina d'Ampezzo ontvan gen berichten waren de slachtoffers met touwen aan elkaar verbonden. Zij zijn klaarblijkelijk omgekomen doordat zij in een ruim 800 meter diepe kloof zijn ge vallen. Een reddingploeg, bestaande uit Alpen- gidsen en politiemannen, trok woensdag op onderzoek uit, toen de bergbeklimmers niet in hun hotel in San Vito di Cadore waren teruggekeerd. De leeftijd van de slachtoffers varieerde van 21 tot 28 jaar. De bergbeklimmers waren licht gekleed, zonder bergschoenen vertrokken vanuit een op 2000 M. hoogte op de noordelijke helling van de Antela gelegen berghut, om te trachten de top te beheiken via een route, die volgens ervaren alpinisten niet bijzonder gevaarlijk is. Zij beschik ten echter niet over een ervaren gids. De reddingsploeg vond een houweel op de top van de berg, die vermoedelijk aan één van de slachtoffers toebehoorde. Dit zou erop wijzen, dat zij de top hadden bereikt en op weg terug naar beneden zijn gestort. TEHERAN, Perzië (Reuter, AFP) Dc Perzische regering heeft woensdag de ambassadeur van de V.A.R. in Teheran, Mahmoed Hamman, bevolen Perzië bin nen 24 uur te verlaten. Nasser heeft de Perzische ambassadeur in de V.A.R. dins dagavond reeds bevolen uit dc V.A.R. te vertrekken. Het geschil tussen beide lan den is het gevolg van de erkenning van Israël door Perzië, waarover de Arabi sche landen zeer verstoord zijn. De Perzische minister van buitenland se zaken, Aram, heeft woensdag officiéél meegedeeld, dat Perzië de diplomatieke betrekkingen met de V.A.R. heeft verbro ken. Dit besluit is genomen wegens de critiek van president Nasser van de V.A.R. op de sjah. De president had deze kritiek dinsdag te Alexandrië geuit. Nas ser is, aldus de minister, „een ijlende fa rao, die regeert met bloedvergieten." Aram verklaarde, dat de president van de V.A.R. zegt zijn aanval op Perzië te hebben gedaan omdat Perzië Israël heeft erkend. Maar dit was volgens hem een voorwendsel. Hij noemde Nasser „een zwakzinnige, die van plan is de leiding van alle isla mitische landen van de wereld op zich te nemen. Doch wij wensen noch zijn lei ding, noch zijn bescherming, en hij kan niet optreden als een woordvoerder voor de andere islamitische landen", aldus Aram. De de facto erkenning van Perzië was reeds in maart 1950 in een brief van het Perzische ministerie van buitenlandse za ken ter kennis van de Israëlische regering gebracht, zo verklaarde minister Aram. Een jaar later waren de Perzische diplo matieke vertegenwoordigers in het buiten land op de hoogte gesteld van het besluit om het Perzische consulaat-generaal in Jeruzalem te sluiten. Ook was toen gezegd dat de facto-erkenning van kracht bleef, maar dat Perzië niet voornemens was, Israel ook de jure te erkennen. Volgens minister Aram bestaat ook nu daartoe niet het plan. Een woordvoerder van het Iraakse minis terie van buitenlandse zaken heeft woens dagavond te Bagdad gezegd erop te ver trouwen dat Perzië zal terugkomen van zijn besluit tot erkenning van Israel. De regering te Bagdad verzoekt de Perzische regering om opheldering over de verkla ring over de erkenning. De Arabische Liga heeft in nota's aan de aangesloten landen Perzië ervan be schuldigd, dat het de voornaamste oliele verancier van Israel is. Bijgevolg kon Perzië niet worden toegelaten tot de Ara bische olieconferentic, die op 12 oktober te Beiroet begint. De Liga verwijt Perzië ook, dat het met zekere Westelijke landen samenwerkt aan de uitvoering van een Israëlisch plan om Westelijke landen via Haifa van ruwe olie en olieprodukten te voorzien teneinde het Suezkanaal te vermijden. Volgende week komt de raad van de Arabische Liga op ambassadeursniveau in Cairo bijeen om dezelfde kwestie te be spreken. Discriminatie van Joden in V.A.R. CAIRO (DPA) Voor de eerste maal heeft zich in de V.A.R. een openlijk ge val van discriminatie van Joden voorge daan. Het ministerie van binnenlandse zaken in Cairo heeft namelijk bepaald, dat onder danen van landen, die zijn aangesloten bij de Arabische liga geen inreisvisum meer behoeven te bezitten „met uitzondering van Joden". Naar het persbureau voor het Nabije Oosten, dat te Cairo is gevestigd, meldt, zijn de diplomatieke vertegenwoordigers van de Arabische landen in de V.A.R. uit genodigd, zaterdag op het ministerie van buitenlandse zaken in Cairo te bespre ken, welke maategelen er tegen Perzië moeten worden genomen. YAOENDE Kameroen (A.F.P.) Bij een treffen tussen eenheden van het leger van Kameroen en opstandelingen in het gebied van Bamendjoe zijn 130 rebellen gesneuveld. Een vijftigtal opstandelingen was geüniformeerd. Het regeringsleger zou een grote hoe veelheid wapens hebben buitgemaakt en een aantal opstandelingen hebben gevan gen genomen. (Van onze correspondent) CHICAGO, (AFP) Elf personen heb ben het leven verloren bij het omlaag storten van een hefschroefvliegtuig op een kerkhof van Chicago. Twee inzittenden worden vermist. Men heeft weinig hoop, dat zij het ongeluk hebben overleefd. Aan boord van de verongelukte helikop ter bevonden zich elf passagiers en twee bemanningsleden. Ooggetuigen verklaren, dat de motor van het hefschroefvliegtuig plotseling af sloeg. Enkele seconden later deed zich een ontploffing voor, waardoor de helikop ter omlaag stortte. Het wrak bi'andde uit.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 4