AGENDA FLIT-aerosol FUT W. Rietveld in de gele trui van spannende Tour de Lisse VICTORIA-WATER Haarlem Speeltuinjeugd hengelde naar vis en prijzen Xeno en Jazz Youth '60 worden „DeSlof" Bouw verzorgingshuis voor bejaarden Hervormde kerk krijgt weer carillon Uniforme vuilnisemmers worden ingevoerd 7 V elsen-U muiden Beverwijk De aankoop van Verwey's „Bloemen in kristal" Bejaarde automobilist bij aanrijding gewond Kindervoorstelling in het Openluchttheater Voetbaltoernooi van vakantiespelen Receptie burgemeester Dr. Drees sprak voor Advent-jeugd Jongeren in Lausanne kregen brief van Prinses Wilhelmina De wielerronde van Badhoevedorp Piers winnaar van de klassementsrit Onderwijsvoorstellen Aankoop motorpomp voor besproeiing plantsoenen Medewerking aan op heffing Volkskredietbank Burgerveen krijgt dorpshuis DONDERDAG 28 JULI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Een overzicht van de viswedstrijd die woensdag in de Leidsevaart bij Voge lenzang voor de katholieke speeltuin- jeugd werd gehouden. DONDERDAG 23 JULI Thalia, 20 uur: „De zedenpolitie grijpt in". Rex, 20 uur: „We zien ze rennen". VRIJDAG 29 JULI Rex, 20 uur: „En dat we toffe jongens zijn". Thalia, 20 uur: „Het meisje in de tijger- kooi". DONDERDAG 28 JULI Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De Louis Armstrong Story". VRIJDAG 29 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Thearter, 19 en 21.15 uur: „Conny, een meisje van 16". W. B. Theater, 20 uur: „Jacht op het ge heim van de Spoetnik". Vleeshal: Vrijdag 14 uur: Poppentheater Merlijn met „De Chinese draak". Openluchttheater: Vrijdag 20.15 uur Hongaarse dansgroep. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Helden op sokken", alle leeftijden. Van vrijdag af dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Soldaten in nylons", alle leeftijden Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur Jeugdprogramma „Mijn vriend Kazan". Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Geld ligt op straat", alle leeftijden. Van vrijdag af dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, uitgezonderd dinsdag 14 en 20 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Guerrillastrijd in de rimboe", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur „De koe en de gevangene", alle leeftijden Van vrijdag af dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De kampioen melkboer", a. 1. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur' „De Witte Non", 14 jaar. Van vrijdag af dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „IJsco-toeristen", alle leeftijden. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „The smallest show on earth", alle leeft. Vrijdag 14.30 en 20.15 uur, zaterdag 14.30 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Tea for two", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Meneer de Baron", 14 jaar. Van vrij dag af dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur „Zo'n arme miljonair", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur. „Gouddorst". 14 jaar. Van vrijdag tot en met zondag 19 en 21.15 uur: „Stormloop der Bedoeïnen", 14 jaar. Elke middag (be halve maandags) 14.30, zondag 14 en 16.15 uur: „Abbott en Costello bij de kanniba len", alle leeftijden. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi", alle leeftijden. Van vrijdag af dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi", alle leeftijden. Elke ochtend (be halve zondag) 10.30 uur: „Lassie's grootste avontuur", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 19 en 21.15 uur: „Nat asfalt", 18 jaar. Vrij dag tot en met zondag 14.30 uur: „Vier rakkers en een oude jeep", alle leeftijden: 19 en 21.15 uur: „Meisjes van de Mambo- bar", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Tot en met 4 september dagelijks 10—17 uur, zondags 13—17 uur: Ereten- toonstelling van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwey. Museum „Het Huis Van Looy" (Kamper laan): Tot 1 augustus dagelijks van 10— 12.30 en van 13.30—17 uur, zondags van 1417 uur: Reizende Unesco-expeditie „Stad en landschap". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 augustus dagelijks van 1022 uur: Expositie van tekeningen van Helga Schussheim. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13). Tot 8 augustus dagelijks van 917 uur: Expositie van werken van Haar lemse beeldende kunstenaars. DIVERSEN Santpoort (Wüstelaan): Kindercircus Bas Dagelijks, aanvang 10 en 19.30 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 22 juli.) De visjes in de Leidsevaart bij Vogelen zang zijn woensdag het doelwit geweest van negentig geduldige hengelaartjes. Het Het waren kinderen afkomstig van alle speeltuinen xmn de Haarlemse Katholie ke Vereniging voor het Gezin, die het hen- gelfestijn organiseerde in het kader van haar vakantie-activiteiten voor de jeugd. De wedstrijd werd gehouden onder aus piciën van de Hengelsportvereniging Haar lem. Er werd gedurende twee maal één uur ingelegd. De vangst bedroeg 120 vissen totaal, waarvan Piet Mol van de speeltuin Kindervreugd met 18 vissen de meeste wist te verschalken. De grootste vis werd echter door Joop Selhorst, eveneens van Kindervreugd, aan de haak geslagen. Met zijn kanjer van 28 cm sleepte Joop de eer ste prijs in de wacht. De speeltuin Kin dervreugd bleek overigens beste vissers te hebben, want na de tweede-prijswinnaar Piet Mol hielden Simon v.d. Schuit en Frans Stade de eer van deze speeltuin hoog met een derde en vierde prijs. Piet Spek van „Elba" bezette de vijfde en Piet Muller van „Mariagaarde" de 6de plaats. Na afloop van de wedstrijd verzamelden de kinderen zich op de spéeltuin „Mariagaar de" dan de Westergracht, waar de voorzit ter van de jury, de heer G. J. Peschar de uitslag bekend maakte en de vele mooie prijzen, bestaande uit hengelsportartikelen, aan de gelukkige winnaars uitreikte. Bo vendien werden alle deelnemers op limo nade en snoep getracteerd. In ons blad van dinsdag jongstleden be richtten wij dat de gemeente Haarlem be sloten had tot aankoop van de aquarel „Bloemen in kristal" van Kees Verwey. Het plan voor deze aankoop moet echter nog bekrachtigd worden. De gemeentelijke aankoopcommissie heeft het Haarlems college van B. en W. een advies tot aankoop doen toekomen. Dinsdag aanstaande zal het college hier over een beslissing nemen. Op het kruispunt Schimmelpenninck- wcgLeidsevaart in Haarlem heeft zich woensdagmiddag een botsing voorgedaan tussen een vrachtwagen en een personen auto. De bestuurder van de personenauto, een 79-jarige opticien wonende in Aerden- liout, moest met een hersenschudding naar het Diaconessenhuis vervoerd wor den. Beide auto's werden zeer ernstig be schadigd. De aanrijding is ontstaan door dat de opticien, die op de Leidsevaart reed geen voorrang verleende aan de vracht auto, die op de Schimmelpenninckweg in de richting van de Wagenweg reed. Gelukkig liet de zon geen verstek gaan toen in het Openluchttheater in Bloemen- daal, woensdagmiddag ruim vijfhonderd kinderen de „Avonturen van Bobbertje Bibberwang" (in drie bedrijven) intens meebeleefden. Deze opvoering werd ver zorgd door de Jeugdspelers uit Den Haag onder leiding van mevrouw Carla Flink. De spelers zijn er volkomen in geslaagd de jeugdige toeschouwers gedurende enige uren te boeien en zij hebben hun sympa thie voor Bobbertje beslist niet onder stoelen of banken gestoken. Bobbertje, een echte kwajongen heeft een hart van goud en is door en door eer lijk. Bij de burgemeester is een bedrag van honderd gulden gestolen. Er wordt een beloning uitgeloofd voor het opsporen van de dader en aan het einde van het eerste bedrijf besluit Bobbertje deze dader te gaan opsporen. In het tweede bedrijf gaat Bobbertje inderdaad het bos in om de dader die sa menwerkt met een gemaskerde dief op te sporen, hetgeen geen gemakkelijke taak blijkt te zijn. De gemaskerde dief blijkt later de buurman te zijn, die Bobbertje altijd zwart heeft gemaakt. Bobbertje ontvang zijn beloning.. Aan rolkennis, goede articulatie en mi miek van de spelers was veel zorg besteed, zodat de kinderen van de avonturen van Bobbertje niets is ontgaan. Ook aan het pedagogische element was in deze opvoe ring de nodige aandacht besteed. De Haarlemse Modernistensociëteiten „Xeno" en „Jazz Youth '60" zijn een fusie aangegaan. De nieuwe vereniging zal de naam dragen van Jazzsociëteit „De Slof" en blyft gevestigd in het voormalige ge bouw van „Xeno" aan het Stationsplein te Haarlem. De officieuze opening van de nieuwe sociëteit heeft plaats op woensdag avond 3 augustus om acht uur. Tijdens deze avond zal het Combo va?n Harry Ver nes optreden. Het ligt in de bedoeling dat „De Slof" voorlopig alleen op woensdagavond ge opend zal zijn. In september wil men ech ter ook bijeenkomsten houden op zondag avonden. De officiële opening zal op een nog nader te bepalen datum in september plaats hebben. In de toekomst wil men zelfs tot opening op woensdag-, zaterdag en zondagavond, alsmede zondagmiddag overgaan. De inschrijving van leden heeft plaats morgenavond en dinsdagavond 2 augustus van zeven tot tien uur in het sociëteits gebouw. De minimumleeftijd is voor meis jes zestien en voor jongens achttien jaar. Het bestuur is voornemens ten aanzien van de nieuwe leden een strenge selectie toe te passen. Het bestuur bstaat uit Ed van Caspel en Hans Officier (algehele leiding), Nico v. d. Erf en Carla de Jongh (financieel beheer), Marcel Slabbaert (programmaleiding) en Kees Sindorf (technische leiding). Op het EDO-terrein is woensdag de tweede ronde gespeeld van het voetbal toernooi, dat in het kader van de vakantie- spelen door het Haarlems Speeltuinver- bond wordt georganiseerd. In pool A plaatste de ploeg van „Te Zaanen" zich door een 1-0 overwinning op „Weltevreden" in de finale. In pool B waren de uitslagen: Haarlem- OostDelftwijk 4-0, WeltevredenOoster kwartier 1-0, Te ZaanenHaarlem-Oost 0-0, DelftwijkOosterkwartier 1-3, Te ZaanenWeltevreden 0-1, Haarlem-Oost Oosterkwartier 0-0, Te ZaanenDelftwijk 7-0, Haarlem-OostWeltevreden 2-0, Te ZaanenOosterkwartier 1-1. Eindstand: Haarlem-Oost 7 pnt.. Weltevreden 4 pnt., Te Zaanen 4 pnt., Oosterkwartier 3 pnt., Weltevreden 0 pnt. De ploeg van Haarlem- Oost heeft zich dus in de finale geplaatst die op maandag 8 augustus, eveneens op het EDO-terrein wordt gespeeld. Zandvoort Ter gelegenheid van het koperen ambts jubileum van mr. H. M. van Fenema als burgemeester van Zandvoort op maandag 1 augustus zullen de burgemeester en me vrouw Fenema-Brantsma op die dag van vier tot zes uur 's middags ten raadhuize recipiëren. Advertentie Insekten het huis uit? Neem de Flitspuit! modern JE yfl 50 zuinig radicaal °°k flessen v.a. f 1.40 Ook voor de derde etappe van de Tour de Lisse was weer veel belangstelling en het was prima fiets-weer. Het was jam mer dat Lamboo, die een goede plaats in het individuele klassement bezette, niet meer mee kon doen. Toen hij woensdag middag naar de rijwielreparateur fietste brak zijn voorvork, hij viel en kreeg een hersenschudding. Door zijn uitvallen is de oranje-Tissing-ploeg lelijk gehandicapt. Sien v. d. Ham die verleden jaar de Tour op zo overtuigende wijze won, loste het startschot. Al dadelijk kwamen de premies los en dat ging zo de gehele etappe door. In de eerste ronde werd er dadelijk hard aan getrokken, 7 min. 49 sec. was de tijd, hetgeen een gemiddelde snelheid be tekent van 37,5 km per uur. Als eerste drie kwamen over de streep de groene trui drager W. Rietveld, gevolgd door N. Zoet en H. Mens. De tweede ronde ging nog sneller, n.l. in 7.32, dit is 38,3 km/u; 1. H. Mens, 2. W. Rietveld, 3. N. Zoet. Met 8.25, d.i. 33,8 km/p ging de derde ronde; 1. H. van Lierop, 2. H. Mens, 3. Fr. van Zeist. De laatste ronde in totaal werd er 19 km gereden, zodat elk ronde 4,75 km is ging bijzonder snel: 7.15, een gemiddelde snelheid van 38,9 km per uur. De groene truidrager W. Rietveld finishte als eerste en won daarmee de derde etappe. Het bracht hem bovendien in de gele trui. Op een meter of vier werd hij gevolgd door T. Zeldenthuis, die daardoor afstand moest doen van de gele trui; derde was M. van Dijk. De laatste sprint was zeer spannend. W. Rietveld behaalde hierin een snelheid van 52 km. Ans Verheijen van de St. Agathaschool Bennebroek Een Nederlands Rode Kruis-team is naar Leopoldstad vertrokken om daar de bloedtransfusiedienst weer op gang te brengen. Van links naar rechts: de bacterioloog dr. D. Herderschee die vier jaar arts in Ghana is geweest, de verpleger J. A. van Steenveld, die werkzaam is geweest in Indonesië, de verpleegster mej. M. van der Veer, mevrouw G. A. W. Peetoom-Van Weel en de leider van het team, de arts F. Peetoom. was de Tour-miss en beloonde de over winnaar met bloemen en de gebruikelijke overwinningskus, die ze reikhalzend aan de lange overwinnaar gaf. Na afloop spraken we nog even met de overwinnaar die, naar ons bleek vast be sloten is deze Tour te winnen. Zijn ploeg leider G. Huurman gaf hem ook de beste kans. Het zal er dus volgende week weer gaan spannen, want voor deze week is het Tour-spectakel afgelopen. Dit betekent echter geen vier dagen rust, want er zal nog flink getraind worden. Dagklassement: 1. W. Rietveld 31.47, 2. T. Zeldenthuis 31.57; M. van Dijk, N. Zoet, H. van Lierop, P. Vrijburg, J. Degenaars, H. Mens, Fr. van Zeist, F. Baak, in de tijd van 32.02. Algemeen klassement: 1. W. Rietveld I.03.26, 2. T. Zeldenthuis 1.03.31, 3. H. Mens 1.03.46; 4. J. van Rooijen, 5. P. v. d. Lans, 6. N, Zoet, 7. W. Mooijekind, 8. J. v. d. Ploeg, 9. Fr. van Zeist, 10. P. Vrijburg. Puntenklassement: 1. W. Rietveld 32 pnt. H. Mens 18, T. Zeldenthuis 16, N. Zoet 15, H. van Lierop 12, M. van Dijk 5, J. Dege naars 3, Fr. van Zeist 3, J. van Rooijen 3, J. Boot 1 pnt. Ploegenklassement etappe: 1. Tissing I.36.06, 2. Graficus 1.36.06, 3. De Vlinder 1.36.06, 4. Bronkhost 1.36.06, 5. Waja 1.38.08, 6. Ons Weekblad 1.39.36, 7. Melkhandel 1.40.08, 8. Beijersbergen met 1.44.57. Algemeen ploegenklassement: 1. Tissing 3.18.17, 2. Bronkhorst 3.18.58, 3. De Vlinder 3.19.26, 4. Waja 3.20.34, 5. Graficus 3.22.10. 6. Melkhandel 3.22.56, 7. Ons Weekblad 3.25.43, 8. Beijersbergen met 3.42.14. Tot de strijdlustigste renner verklaard: H. van Lierop en tot de ongelukkigste renner J. Boot. Maandag 1 augustus wordt de Tour de Lisse voortgezet. Deze vierde etappe gaat over vier ronden (19 km). De start heeft plaats om half acht bij de Spekkelaan in Lisse. Oud-minister-president dr. W. Drees heeft woensdag in Utrecht gesproken op het internationaal jeugdcongres van de adventkerk, dat daar tot 31 juli gehouden wordt. Dr. Drees, die zichzelf introduceerde als een absolute onthouder van alcoholische dranken, legde er de nadruk op, dat de mens een morele verantwoordelijkheid heeft tegenover zijn naaste en dat vooral in liet moderne verkeer het alcoholgebruik niet verantwoord is. Helaas, zo zei dr. Drees neemt het gebruik van alcoholische dranken na de laatste wereldoorlog weer onrustbarend toe. Dr. Drees deed een klemmend beroep op de aanwezige jeugd, ruim dertienhon derd in getal, om hier hun houding positief als onthouder te bepalen. De Advent-jeugd heeft in haar beginsel opgenomen de volledige afstand van het gebruik van alcoholische dranken. Met het beëindigen van de oecumenische jongerenconferentie in Lausanne, Zwit serland. namen de deelnemers onder meer een brief van Prinses Wilhelmina mee naar huis een speciale boodschap waar in de Prinses schrijft: „Beste jonge vrienden, het stemt me gelukkig dat jon geren uit heel de wereld bijeengekomen zijn. Het zal je niet verbazen, dat bij het schrijven mijn gedachten uitgaan naar de man Nicodemus, die, naar het Evangelie verhaal, midden in de nacht tot Christus kwam om te ontdekken wat zijn leer was. De beroemde woorden in dat nachtelijk gesprek door Christus gesproken, krijgen in onze tijd een nieuwe realiteit". De Prinses wijst op de taak van de kerk Christus' leer waar te maken en op de plaats, die de jongeren daarin moeten in nemen. Zij herinnert er aan hoe op de 15e mei over heel de wereld door de christen heid gebeden werd voor vrede en gerech tigheid. Dat was een eerste teken van onze groeiende solidariteit" aldus Prinses Wilhelmina, die haar brief besluit met de bede, dat „Lausanne" een werkelijke bij drage tot de eenheid zal leveren. In samenwerking met de S.V.„Lijnden" houdt de Halfwegse wielerclub „De Ba taaf" zaterdag 30 juli in Badhoevedorp weer een wielerronde op het parcours aan de Roerdompstraat. Onder de zestig inge schreven amateurs en onafhankelijken, die om vier uur van start gaan voor een wed strijd over tachtig kilometer, bevinden zich de streekfavorieten Ab Sluis, Mik Snijder, Gerard Wesseling, Geb Cuvelier, Jan Fransen en Wim Bogers, de Haarlem mers Cees Piers en Tonny Peters, de ster ke Cees Lute uit Castricum, de gebroeders Van Smirren uit Amsterdam en vele anderen. Aan de wedstrijd voor nieuwelingen, waarvan de start om half drie is, wordt onder meer deelgenomen door Henny Schouten uit Badhoevedorp, de Halfweg- gers Ko Zomer en Wim Griffioen, de Haarlemmers Ron Hendriks en Gé Fen- nis, Thijs Bouma uit Spaarnwoude, de Uitgeesters Piet en Wim Vleesman en Henk Peters uit Heemstede. De aspiran ten starten om half twee. Wals-chauffeur. De chauffeur van een motorwals, die dinsdag een opstopping ver oorzaakte bij de Botermarkt in Haarlem heeft bekend in drie cafés dertien glazen bier gedronken te hebben. Morgen zal hij voor de officier van Justitie geleid worden De wals is inmiddels aan de werkgever van de chauffeur teruggegeven. Advertentie NATCCRIUK BRONWATER OPWEKKEND DE NEDERLANDSE GEZOND IAFELDRANK De achtste rit van de zomeravondcompe titie om de „Metz"-beker, die door „De Kampioen" weer als een klassementswed strijd in het „Van der Aartsportpark" werd verreden, is bij de A- en B- klassers gewonnen door Cees Piers. De uitslag luidde: 1. C. Piers 44 pnt.; 2. G. Fennis 30 pnt.; 3. A. Bogaard 26 pnt.; 4. C. Jansen 16 pnt.; 5. A. Deinum 8 pnt.; 6. A. Koonings, 7. H. Jansen, 8. J. v. d. Horst. C-klasse: 1. Rutte, 2. Post, 3. G. Wagner, 4. Krijgsman, 5. R. Wagner, 6. Schenk, 7. W. Wagner, 8. H. Temmen, die lopend over de eindstreep kwam. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: G. Kok-Schaap, d.; E. J. M. Tummers-Baljon, d.; A. M. Blok- Prins, z. ONDERTROUWD: W. v. d. Werff en M. L. Dekker; H. Albrecht en H. M. Onwezen; H. S. de Groot en D. Kuipers; H. J. Onstein en M. J. Domhof. GETROUWD: F. E. Wolf en A. Esselaar; L. Koster en H. Kempe; H. Zwart en A. van Adlst OVERLEDEN: Wed. E. M. Heuermann- Miezenbeek, 76 j.; H. Rikkers, 80 j.; Wed. P. C. Ruijgrok-Bonefaas, 81 j. Zwanenburg Binnenkort zal de stichting „Eigen Haard" in Zwanenburg overgaan tot de bouw van een verzorgingshuis voor bejaar den aan de Sparrenlaan. Dit tehuis krijgt twee verdiepingen en zal 48 éénpersoons kamers, vier tweepersoonskamers, vier ziekenkamers, acht personeelskamers en een woning voor de directrice omvatten. Reeds werd begonnen met de bouw van zestien eengezinswoningen en acht flat woningen. Bij de gemeente Haarlemmer meer is thans een verzoek ingediend om de geldlening voor de bouw te garanderen en grond aan de Sparrenlaan voor het ver zorgingshuis te verkopen. B. en W. hebben de gemeenteraad voor gesteld dit verzoek in te willigen. De grond prijs is gesteld op 28.112. Voor de bouw van het verzorgingshuis zal een lening groot 1.100.000 worden aangegaan tegen een looptijd van veertig jaar en een rente van 4Vs percent. B. en W. van Bennebroek hebben de gemeenteraad voorgesteld gunstig te be schikken op een verzoek van het carillon comité om een subsidie van drieduizend gulden voor de plaatsing van een nieuw carillon in de toren van de hervormde kerk. In de oorlog hebben de bezetters het carillon weggevoerd. Na de oorlog werd een comité gevormd teneinde te bereiken dat een nieuw klokkespel zou kunnen wor den geplaatst. Gedacht wordt aan een ca rillon van 24 klokken, waarvan de kosten twaalfduizend gulden zullen bedragen. Het klokkespel kan zodanig worden geplaatst dat lichte klokken later door zwaardere vervangen kunnen worden. Aan giften heeft het comité ontvan gen zesduizend gulden. De kerkvoogdij heeft een bijdrage van 2500,- toegezegd. Het oude carillon werd vier keer per dag bespeeld, het nieuwe kan zo nodig ieder kwartier worden bespeeld. De gemeenteraad van Bennebroek zal in de dinsdagavond te houden raadsverga dering beslissen over een voorstel van B. en VV. tot invoering van uniforme vuilnis emmers en van een verordening op de heffing en invordering van rechten voor het ophalen van huisvuil. Voor de aan schaffing van de vuilnisemmers vragen B. en \V. een krediet van 12.500,-. De jaar opbrengst van het recht wordt begroot op zevenduizend gulden. Reeds enkele keren hebben Gedeputeer de Staten van Noordholland aangedrongen op invoering van een recht voor het op halen van huisvuil. Nu uniforme emmers zullen worden ingevoerd, willen B. en W. hiertoe overgaan. Voor het recht stellen zij een progressief tarief voor, waarbij zij de kadastrale huurwaarde als maatstaf hebben genomen. Als de belastbare op brengst minder dan 150,- bedraagt, wordt een belasting van vier gulden per jaar voor het ophalen van het huisvuil ge heven. Verder zijn de tarieven: belastbare opbrengst van 150,- tot 300,- zes gulden, van 300,- tot 500,- acht gulden en boven 500.- tien gulden. Voor gezinnen van vijf of meer perso nen zal een tweede vuilnisemmer gratis beschikbaar worden gesteld. Aan anderen die een tweede emmer nodig hebben, zal een geringe jaarlijkse vergoeding in reke ning worden gebracht. Enkele keren per jaar zal een vracht auto rijden voor het grote huisvuil. Voorts zal steeds tuinafval kunnen worden mee gegeven. B. en W. willen de verordening per 1 januari 1961 laten ingaan. Het bestuur van de Willinkschool in Ben nebroek wil honderdvijftig nieuwe tafel tjes en stoelen aanschaffen ter vervanging van verouderde banken. Voorts heeft de school een nieuwe projectietafel nodig. B. en W. van Bennebroek hebben de raad voorgesteld hieraan mee te werken. Voorts wil het college meewerken aan de bouw van een zandbak en een berging voor het buitenmateriaal bij de r.k. kleuter school en de bouw van een fietsenstalling bij de r.k. meisjesschool. B. en W. van Bennebroek hebben de gemeenteraad voorgesteld een krediet van vierduizend gulden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van een motorpomp met slangen en de aanleg van een sproei- installatie in de Dreef, het Emmaplant- soen en het gemeentelijk sDortpark. Het onderhoud van de plantsoenen vraagt steeds meer zorg. Wanneer een droogteperiode besproeiing van de plantsoenen vereist, is dit bij de huidige personeelssterkte moeilijk te verwezenlijken. Daarom moet het personeel de beschikking krijgen over materiaal om de plantsoenen op ruimere schaal te besproeien. De motorpomp zal ook voor de brandweer gebruikt kunnen worden. Dinsdagavond zal de gemeenteraad van Bennebroek een voorstel ven B. en W. behandelen om mee te werken aan de opheffing van de gemeenschappelijke re geling voor de Volkskredietbank voor Haar lem en omliggende gemeenten per 31 de cember 1960. Na 1 januar' 1961 zal de kredietverlening aan inwoners van Benne broek worden geregeld via de dienst voor kasbeheer en credietwezen van de ge meente Leiden. Haarlemmermeer B. en W. van Haarlemmermeer hebben de gemeenteraad voorgesteld een subsidie van 16.300 beschikbaar te stellen voor de bouw van een dorpshuis in Burgerveen. Voorts willen B. en W. de rente en aflos sing garanderen van een lening van 15.000 aan te gaan door de stichting Dorpshuis werk Haarlemmermeer-Zuid. Het stichtingsbestuur denkt in totaal f 89.805 nodig te hebben. Hierin is begrepen een bedrag van 8.340 voor de bouw van drie douchecellen. Gerekend wordt op een rijksbijdrage van 20.250. Voorts zal mo gelijk een provinciale subsidie van 12.000 worden verkregen. Voor de bouw zal een beroep worden gedaan op de bewoners van de buurtschap. Voor het tekort van vijftien duizend gulden wil het stichtingsbestuur een lening aangaan.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7