Onderzoek naar het effect van Enromarkt voor de consument Verbruiker heeft weinig van verlagingen gemerkt NAAIMACHINES Warmer en minder regen en Invoerrecht voor derde landen bijna verdubbeld Postbode in Biesbosch krijgt nieuwe boot ENGEL Graanoverslagbedrijf te Amsterdam dit jaar nog in gebruik Ouders naar zieke dochter in Canada Vingerafdrukken werden inbrekers noodlottig Eis van 8 jaar tegen jongeman, die 12-jarige knaap doodde 2 Minister Luns terug uit Genève Kort nieuws Kerkelijk Nieuws Doktersvrouw had recept Vragen over het herstel in Tuindorp Oostzaan MODE IN PLASTIC VRIJDAG 29 JULI 1960 Advertentie (Van onze Haagse redacteur) Naar wij vernemen, zal het ministerie van Economische Zaken in het najaar een onderzoek instellen naar de doorwerking van als gevolg van de Euromarkt verlaagde invoerrechten in de prijs van een aantal artikelen. Tevens is de aandacht van d* importeurs erop gevestigd, dat het departement de winstmarges op de uit de E.E.G.- landen ingevoerde produkten critisch bekijkt. Men gaf ons ten departemente toe, dat de prijsverlagingen na twee keer afbraak van de tolmuren met telkens tien percent inderdaad nog niet spectaculair zyn met uitzondering van de autobranche. „Er is by de propaganda voor de Euromarkt misschien wel eens teveel gesproken en gedacht over een prijsverlaging in absolute zin, terwyl zy eigenlyk voornamelijk relatief blijkt: Er vinden geen prijsverhogingen plaats, waar die toch verwacht hadden kunnen worden op grond van stijging van loon- en materiaalkosten of door waardedaling van het geld en dergelijke factoren", zo zei men ons. maakt, zodat men dan gelegenheid zal heb ben een eerste ervaring met het effect van de tariefsverhoging op te doen. In de twee de plaats zijn van Nederlandse kant de on derhandelingen, over de bui ten tarieven steeds gevoerd in overleg met het bedrijfs leven. Dat heeft zich in vele gevallen neer gelegd bij de voorgestelde percentages om dat men hoopt (en verwacht), dat binnen de Euromarkt een compensatie kan worden gevonden. De stijging van de handel met de andere E.E.G.-landen zou erop kunnen wij zen, dat die verwachting niet ongegrond is. Toch moet men zich daardoor niet laten be driegen. Een levendig handelsverkeer is namelijk een normaal gevolg van elke hoogconjunctuur en het is normaal dat de handel met de dichtstbij gelegen landen sneller stijgt dan die met verder verwijder de gebieden. In het economisch leven valt altijd maar weinig waterdicht aan te tonen. Daar komt nog bij, dat een aantal bui tenlandse bedrijven op de verlaging van de invoerrechten vooruit zijn gelopen uit concurrentie-overwegingen, waardoor men de verlaging van de invoerrechten niet bespeurt. En ook is het mogelijk, dat de importeur de invoerrechten voor zijn reke ning nam om met het binnenlandse pro- dukt te kunnen blijven concurreren. In dat geval wil hij nu eerst zelf de voordelen van de tariefsverlaging genieten. Het ministerie van Economische Zaken houdt dat aspect echter in het oog, opdat de winstmarges niet onredelijk worden. Een andere en belangrijke reden waarom de consument nog niet zo heel veel van de Euromarkt merkt, ligt uiteraard in het nog maar geringe effect van de gedeeltelijke tolvermindering op de eindprijs der pro dukten. Nederland hief nimmer hoge rech ten op grondstoffen en halffabrikaten. Maar zelfs bij een recht van 10 of 15 per cent scheelt dat in vele gevallen in de eindprijs ten hoogste één of een half per cent. Bovendien weet het publiek niet of het artikel geheel of gedeeltelijk uit de Euromarkt komt: In Nederland is de in voer uit derde landen altijd nog groter dan die uit de zes. Auto's goedkoper Alleen in de autoprijzen komt de tariefs verlaging spectaculair tot uitdrukking. Maar in dat geval is dan ook sprake van een hoog tarief (24 percent) en daarop nog eens een weeldebelasting van twintig per cent, welke dus ook minder wordt. Toch is het best mogelijk, dat de scherpe con currentie op de automarkt meer tot deze verlaging heeft bijgedragen dan de Euro markt. Tenslotte heeft zich bij de eerste ronde van de Euromarkt nog een aanpas sing voorgedaan van de druk van de om zetbelasting op ingevoerde artikelen aan die van in Nederland zelf gefabriceerde produkten. Dat deze aanpassing samen viel met de eerste tariefsverlaging van de zes was even toevallig als ongelukkig, omdat het effect van de Euromarkt toen vrijwel verloren ging. Hogere buitentarieven Intussen is het voor Nederland, dat zelf arm is aan grondstoffen, niet alleen be langrijk wat het effect is van de Euro markt op de binnenlandse prijzen van uit de E.E.G.-landen ingevoerde artikelen, maar nog meer wat het resultaat zal zijn van de nieuwe buitentarieven welke zullen gelden voor de import uit landen die niet bij de Euromarkt zijn aangesloten. Het gaat daarbij vaak om grondstoffen en half fabrikaten welke in Nederland worden veredeld en vervolgens weer uitgevoerd. Het staat wel vast, dat de handel op derde landen van een verhoging van het buiten tarief minder te lijden zal hebben omdat de op de grondstoffen en halffabri katen geheven invoerrechten bij uitvoer van het veredelde produkt worden geres titueerd. Wel blijft dus een nadelig effect op de binnenlandse prijs en op die van de prijs voor de handel in de Euromarkt zelf bestaan. Komt men met derde landen niet tot overeenstemming dan zal het bestaande gemiddelde Nederlandse invoerrecht (in feite een Benelux-tarief) van 5,7 percent vrijwel verdubbeld worden tot 10,1 per cent. Komt men wel met derde landen tot een akkoord (van derde landen wordt dan ook een verlaging van de tolmuren ge vraagd) dan zullen de buitentarieven met twintig percent worden verlaagd tot 8,1 percent. De stijging is het sterkst voor de grond stoffen (waarbij aardolie nog buiten be schouwing is gelaten omdat daarover geen overeenstemming bestaat): Het huidige Benelux-tarief bedraagd gemiddeld slechts 0,9 percent, terwijl het toekomstige buiten tarief naar 3,5 gaat. Mocht er overeenstem ming worden bereikt dan wordt dat ook tot .8 percent verminderd. Voor halffabrikaten en eindprodukten is de tariefsverhoging veel geringer, namelijk van 8,1 percent thans tot 13,3 percent. In het ongunstigste geval en 10,1 percent wanneer overeen stemming wordt bereikt. Nederlandse markt bedreigd Het merkwaardige feit doetzich voor, dat in een aantal gevallen het nieuwe bui tentarief lager zal zijn dan het Benelux- tarief. Het is echter de vraag of de Neder landse industrie dat zo prettig zal vinden wanneer het gaat om artikelen die zij zelf reeds voor de binnenlandse markt en de Euromarkt produceert. In dat geval is zij een beschermend element kwijt. Omgekeerd zal het binnenlandse prijspeil stijgen en de concurrentiepositie binnen de Euromarkt moeilijker worden in al die gevallen waarin het toekomstige buitentarief van de E.E.G. belangrijk hoger zal zijn dan thans het geval is. Voor tabak, welke van 7,2 percent naar 30 percent (of 24 percent na akkoord) zal gaan is die verhoging al heel ingrijpend. Dergelijke stijgingen doen zich ook voor bij organische en anorganische chemische pro dukten (van 0,8 naar 11,5 en van 0,6 naar 16.2 percent) en nog tal van andere zaken. Bij dit alles moet men wel bedenken, dat de „opbouw" van het buitentarief even ge leidelijk zal gaan als de „afbraak" van de tolmuren binnen de Euromarkt. Op 1 ja- nuarie 1961 wox-dt daarmee een begin ge- De enige varende brievenbesteller in Nederland krijgt binnenkort de beschikking over een nieuwe postboot. Het is de 46- jarige heer J. Driesprong uit Drimmelen, die al bijna twintig jaar post bezorgt in de uitgestrekte Biesbosch. Daartoe maakt hij gebruik van een vuurrood bootje met een benzinemotor van 13 pk. Dit vaartuiê raakt langzamerhand versleten. Het is al sinds 1934 in dienst van de P.T.T. Een scheepswerf in Hardinxveld-Giessen- dam heeft nu van de P.T.T. opdracht ge kregen een stalen motorvlet te bouwen met een lengte van zes meter en een breedte van 2,30 meter. De besteller zal met de nieuwe boot heel wat sneller door de kreken en geulen van de Biesbosch kunnen varen, want er komt een motor van 33 pk. in. Er moet bij de vaart voor zichtigheid betracht worden, omdat grote delen van deze merkwaardige bestellers- wijk bij eb nagenoeg droogvallen. Het bootje wordt dan ook zo geconstrueerd dat de maximum diepgang slechts 60 cm zal bedragen. De minister van Buitenlandse Zaken mr. Luns, is met het lijntoestel van de K.L.M. teruggekeerd uit Genève. Daar heeft hij sedert vrijdag 22 juli de bijeen komsten van de Economische en Sociale Raad der V.N. (Ecosoc) bijgewoond. Bo vendien voerde minister Luns maandag besprekingen met de bondspresident van Zwitserland en de Zwitserse minister van Economische Zaken over de hervorming van de O.E.E.C. en over economische pro blemen van Europa. „Er zijn geen speci ale resultaten bereikt, maar dat hadden we ook niet verwacht", aldus minister Luns. Eind volgende week vertrekt minister Luns per trein naar Ostenrijk, waar hij 1 zijn vakantie gaat doorbrengen. Advertentie VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE grote houtstr. 181 tel 14444 Driehonderd mannen in de bouwput bij Hellevoetsluis geven niet alleen hun beste krachten aan de Deltawerken maar ook hun bloed ten behoeve van de bloedtransfusiedienst van het Ne derlandse Rode Knus. Een Rode-Kruis- team was donderdag naar de bouwput getogen om van iedere man 30 cc bloed af te nemen teneinde bloedgroep en Rhesusfactor te kunnen vaststellen. Nog dit jaar hoopt Amsterdam zyn nieuwe, moderne overslagbedrijf voor mas sagoed in gebruik te kunnen nemen. Er wordt thans in een snel tempo gebouwd aan de 24 silo's, aan het 56 meter hoge machinegebouw en aan de 375 meter lan ge kade, die straks ligplaats zal kunnen bieden aan zeeschepen tot 60.000 ton. Er zijn reeds 3 silo's gereed, elk voor een op slagcapaciteit van 2200 ton. Het ligt in het voornemen de geprojecteerde twee rij en van 12silo's uit te breiden met nog tien, waardoor de totale graanoverslagcapaci- teit wordt gebracht op 70.000 ton. Bij dit overslagbedrijf zal gebruik wor den gemaakt van vier beweegbare prema ten met een overslagcapaciteit van 300 ton per uur elk. Door het gebruik van een transportband langs de gehele kade kan het graan op snelle wijze zowel recht streeks naar de silo als naar de kustvaar ders worden getransporteerd. Hiermee wox-dt de dubbele en dure overslag van de drijvende elevators (van zeeschip in lich ter en van lichter in silo) voorkomen. Het is uit economische overwegingen ge wenst volgens de havendeskundigen, dat de ligtijd van (de steeds groter wordende) zeeschepen tot een minimum wordt be perkt. Het verhalen van de lichters bij de drijvende elevators vergt veel ruimte en veel tijd en daardoor ook veel geld. Is het bedrijf eenmaal gereed, dan hoopt men in Amsterdam circa 6 mil joen ton graan per jaar te kunnen over slaan, zo werd medegedeeld namens de dienst van havens en handelsinrichtingen. Meer ongelukken. In juni zijn in Amsterdam 2129 verkeersongevallen ter kennis van de politie gekomen, dat is 11,3 pet. meer dan in juni 1959, toen 1913 on gevallen werden gerapporteerd. Van 1 januari tot en met 30 juni werden 11577 verkeersongevallen gerapporteerd, 12,9 pet. meer dan in dezelfde periode van 1959. Het echtpaar Sikkes-Van der Veen uit Westzaan zal zaterdagavond van Schip hol naar Vancouver vertrekken teneinde daar zijn geëmigreerde dochter, mevrouw Nachbar-Sikkes in Aldersgrove, die onge neeslijk ziek is geworden, te bezoeken. Deze reis werd het ouderpaar mogelijk ge maakt dankzij het noodfond„Wij Komen" in samenwerking met de Westzaanse Ge meenschap. Mevrouw Nachbar-Sikkes, die in 1948 naar Canada emigreerde en moe der is van vier kinderen, lijdt aan een ongeneeslijke bloedziekte. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Boven-Hardinxveld S. de Jong, kand. te Molenaarsgraaf; te Zetten- Andelst J. C. Schuurman te Bleskensgraaf. Geref. Kerken Beroepen te Makkum en Cornwerd J. A. Wapenaar te Hantum; te Rutten (N.O.P.) W. Visscher, kand. te Nieuw-Amsterdam. Bedankt voor 's-Gravenzande (vac. L. J. Boeijinga) A. Corporaal te Edam. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Zeist W. F. Laman te Ha milton (Ontario, Canada). Geref. Gemeenten Beroepen te Lemmer en te Marknesse H. Ligtenberg, kand. te Rijssen. Bedankt voor Leerdam W. C. J. Bosschaart, kand. te Wolphaartsdijk. Advertentie Midden in Italië, schrijft Mevrouw De R., zette mijn man de auto ineens aan de kant. „Dit is géén doen", pufte hij, „wat een broei hitte in die auto. Ik stop, ik staak, ik slaap". En ik verlangde zo naar Milaan... „Ik heb een recept!" zei ik. „Tegen suffen en puffen!" En ik gaf hem een Boldoot Towelette. U had moeten zien hoe hij daarvan opkikkerde. „Dank u wel, dokter lachte hij. „Wat ben ik u schuldig voor de behandeling „Maar 20 ct. „Te gééf", riep hij. „Nu gaan we extra-duur dineren, in Milaan Boldoot Towelettes, gedrenkt in Boldoot Eau de Cologne en hermetisch gesloten. In doosje van 5 stuks 1. Het lid van de Amsterdamse gemeente raad mej. M. M. Koppenschaar (P. v.d. A.) heeft B. en W. van Amsterdam vra gen gesteld naar de gang van zaken met betrekking tot de herstelwerkzaamheden in Tuindorp-Oostzaan. Zij vraagt of de berichten van bewoners van gemeentewo ningen juist zijn als zouden zeer vele woon- en slaapkamers niet afgeschilderd zijn. Bovendien wil het raadslid weten welke tegenslagen zich dan hebben voor gedaan, nu de door de wethouder voor de Volkshuisvesting indertijd uitgesproken verwachting dat eind juli alle huizen be hangen en geschilderd zouden zijn, niet in vervulling is gegaan. Vier jaar gevangenisstraf heeft de offi cier van Justitie bij de rechtbank in 's Hertogenbosch geëist tegen vier nog vrij jeugdige Amsterdammers, die, naar zij bekenden, op 14 april een inbraak had den gepleegd in een limonadefabriek te Maarheeze. Ze waren met een auto uit Amsterdam gekomen, voorzien van alle nodige werktuigen. In de fabriek namen zij de zijkant van de brandkast met een snijbrander onderhanden. Ze sneden er een gat van 120 bij 60 centimeter in, waarna de buit: 17.000 gulden in Neder lands geld en 25.000 Belgische franken, voor het grijpen lag. Er lagen nog meer bankbiljetten in, doch deze waren door de snijder zodanig verbrand, dat ze waarde loos geworden waren. Op de terugweg werd halt gehouden op de Hedelse Maasbrug, waar alle belasten de voorwerpen in het water werden ge worpen en de buit in vier gelijke parten verdeeld werd. De inbrekers namen daar van een vliegretourtje Hamburg, waar ze op de „Reeperbahn", het Hamburgse ver- maakcentrum, vlug door het geld heen waren. Bij de operatie met de brandkast werd één fout gemaakt, die de politie op hun spoor heeft gebracht. Toen de technicus, die het snijwerk verrichtte, bang werd, dat hij zijn handen zou gaan branden, leende één van de anderen hem zijn hand schoenen die hij over de zijne aantrok. De ander liet toen vingerafdrukken ach ter, die de politie op het spoor van de inbrekers bracht. Zij pleegden ook inbra ken in Den Helder, Amsterdam, Lemmer en Huizen. De rechtbank zal op 11 augustus uit spraak doen. De officier van Justitie bij de Rotter damse rechtbank eiste tegen de 22-jarige havenarbeider uit Rotterdam, die op Kerst mis 1959 in de Spangense polder te Rot terdam een 12-jarige jongetje om het le ven heeft gebracht, wegens doodslag acht jaar gevangenisstraf en terbeschikking stelling van de regering. De verdachte verklaarde dat hij met het kind tevoren geen onzedelijke hande lingen had gepleegd. Hij gaf toe de jon gen ernstig te hebben mishandeld. Toen hem bleek dat de knaap dood was, heeft hij het lichaam begraven. Een psychiater, dr. H. A. Vaandrager uit Utrecht, verklaarde dat de vei'dachte plotseling opkomende agressieve impul sen had. Hij was dan niet of nauwelijks toex-ekeningsvatbaar en verkeei'de in een staat van kx-ankzinnigheid. Dr. Vaandrager betwijfelde of de jonge man wel ooit geestelijk gezond zal wor den. Hij zou langdurig in een psychia trische inrichting dienen te worden ver pleegd, waar kans op ontvluchting onmo gelijk is. Op 10 augustus zal de rechtbank uit spraak doen. Ambassadeur. Binnenkort is de be noeming te verwachten van mr. D. de Roo van Alderwerelt, laatstelijk consul-gene raal der Nederlanden te Algiers, tot am bassadeur in de Mali-federatie met stand plaats te Dakax\ Verduistering. De Roermondse recht bank veroordeelde wegens voortgezette verduistering in dienstbetrekking een 47- jarige hoofdcommies ter secretarie te Meijel tot een gevangenisstraf van acht maanden, waarvan drie maanden voox-- waardelijk. Er was tegen hem een gevan- genisstx-af geëist van een jaar en dx'ie maanden. Aanrander veroordeeld. De Roer mondse rechtbank heeft een Britse mili tair van de Royal Air Force, die onlangs een liftend meisje uit Roermond in de bossen van Herckenbosch had aangerand, tot een gevangenisstraf van acht maanden veroordeeld. De eis luidde anderhalf jaar. Vermiste dood gevonden. In het ka naal Wessen-Nederweert in de gemeente Thorn is het stoffelijk overschot gevonden van de 38-jarige ongehuwde Maarheeze- naar L. J. Kirkels, van beroep tegelzetter, die reeds enkele dagen werd vermist. Zon dag werd hij met zijn auto voor het laatst in Uden gezien. Het stoffelijk overschot vertoonde een hoofdwonde, die waarschijn lijk is veroorzaakt door een scheepsschroef. De auto is niet teruggevonden. Nieuw energiestation. Wegens de uit breiding van het westelijk havengebied in de grote IJpolder, moet een nieuw onder station van het Amsterdamse energiebe drijf gebouwd worden. B. en W. van Am sterdam hebben de gemeenteraad voorge- steld een krediet van drie miljoen gulden beschikbaar te stellen ten behoeve van de bouw en inrichting voor de eerste fase van dit nieuwe onderstation. Sociaal-wetenscha'ppelyke raad. Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen heeft een sociaal-wetenschappelijke raad ingesteld, die als adviesinstantie zal optreden voor de sociale wetenschappen binnen de aka demie en die de bundeling en samenwer king van deze wetenschappen zal bevor deren. De bemoeienis van de raad strekt zich uit over sociologie, sociografie, sociale psychologie, criminologie, sociale genees kunde, sociale en economische geschiede nis, culturele anthropologic en niet-wester- se sociologie, politicologie, sociale pedago- gik, rechtswetenschap en economie. Voor zitter van de raad is dr. E. W. Hofstee, hoogleraar te Wageningen. Pseudo-schoorsteenvegers. Opnieuw wordt Amstex'dam geplaagd door pseudo- schoorsteenvegers, die weinig of niets aan de schoorsteen doen, maar wel een hoog bedrag in rekening brengen. Soms vertellen zij de huisvrouwen dat zij door de huis eigenaar zijn gezonden om op kosten van de huurders de rookkanalen te reinigen. „Minitours. Doox-gaande reizigers die op Schiphol enkele uren moeten wachten voor het vliegtuig voor het verdere deel van hun reistraject vertrekt, krijgen bin nenkort gelegenheid een rondvaart door grachten en havens te maken om daarna weer naar Schiphol te worden tenigge- bracht. Voor reizigers die over wat meer tijd beschikken, kan deze „minitour" wor den uitgebreid met de bezichtiging van een diamantslijpex-ij of de bloemenveiling van Aalsmeer. Schiphol is de eerste luchthaven waar een dergelijke toeristische tijdpas- sering wordt ingevoex'd. Terug uit Amerika. Op 4 augustus komen met de „Groote Beer" 38 Neder landse middelbare scholieren, die onder auspiciën van <Je American Field Service een jaar in de Verenigde Staten hebben doorgebracht, in Rotterdam aan. Zij waren in Amerikaanse gezinnen opgenomen en hebben het onderwijs aan een „High- school" gevolgd. Momenteel vertoeven 84 jeugdige Amerikanen voor drie maanden bij Nederlandse families. Advertentie Na verbetering van de kwa liteiten van plastic, worden er nu ook verbluffende des sins op aangebracht. Het. meest valt dit op bij de nieuwe modieuze BigBen plastic re genmantels. Prijzen van 6.90-7.90-9.75* 12.75*-15.75 en 17.50 met pluvëx)-patentsluiting Het K.N.M.I. deelt mede: Een lagedrukgebied boven Polen is naar Zweden getrokken. Achter de storing is de luchtdruk boven Centraal Europa flink gaan stijgen. Samenhangend daarmee is de invloed van een depressie bij Schotland op het weer in Nederland niet groot meer. De laatste heeft ons land in vochtige lucht gebracht, die, wanneer de zon maar enigs zins de gelegenheid krijgt te schijnen, ta melijk hoge maximumtemperaturen toe laat. Boven de Britse eilanden is drogere en koelere lucht aanwezig. Het front, dat deze twee luchtsoorten scheidt, is boven Enge land vrijwel tot stilstand gekomen. Een lagedrukgebied, dat de laatste dagen boven Spanje aanwezig is geweest, breidt zijn invloed naar Frankrijk uit. Daardoor zal de wind in Nederland uit zuidelijke rich tingen gaan waaien, terwijl de tempera tuur iets hoger kan worden. De regenkan sen zijn niet groot. WEERRAPPORTEN Temperaturen en binnenland bulten» heden morgen 7 uur. Neerslag: laatste 24 uur ic Den Helder motregen zw Ypenburg zwaar bew. wzw 18 3 Vlissingen zwaar bew. zw 19 6 Eelde motregen zw 21 1 De Bilt geheel bew zw 17 3 Twente motregen wzw 20 2 Eindhoven half bew. zw 18 2 Zd-Limburg zwaar bew. z 16 3 Zaterdag 30 juli Zon op 4.58 uur, onder 20.34 uur. Maan op 12.16 uur, onder 23.51 uur. Maanstanden 31 juli 13.39 uur Eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Vrydag 29 juli Hoog water 6.54 en 19.17 uur. Laag water 2.41 en 14.55 uur. Zaterdag 30 juli Hoog water 7.35 en 20.01 uur. Laag water 3.19 en 15.32 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Madrid Lissabon licht bew. half bew. regen licht bew. onbewolkt geheel bew motregen zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt motregen geheel hew motregen onbewolkt onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. regen zwaar bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. geheel bew ozo ono n w wzw zzw wzw z z zzw ono windst. n zw zzw zw o windst. windst. windst. w windst. o nno windst. 37 windst. 25 27 21 21 21 14 23 18 17 15 21 25 24 27 22 21 19 20 23 25 21 22 29 30 27 0 0 2 0 7 0,1 2 3 4 0,6 0 0 0 0,1 1 0,2 0,5 0 0 0 0,4 0 0 9 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2