DIOPHINE 3 iooiikamers Hondenshow zonder stamboom AGENDA Verzamelde verzamelaars in jeugdgbouw Het Baken <förieven aan cle redactie GAIHSE Verbetering rijksweg in Bennebroek In 8 minuien uw pasfoto N.Z.H. wijzigt busdiensten N.V. DE HÜUTWERF ODORONO Lijn 2 en 5 worden naar Parkwijk doorgetrokken VRIJDAG 29 JULI 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Plan voor tweede rijbaan achter winkels om Jeugdtoernooien bij O.G. Plantsoenen zijn niet fleurig genoeg Lijn Haarlem-Den Haag wordt ingekort Bruynzeel keukens en kasten Met nieuwe winterdienst Examens Nietttvs in het kort UIT STAD EN STREEK Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Burgerlijke Stand van Haarlem „Ik zou best eens naar de maan willen, maar ik mag niet van mijn moeder". Dat zei donderdagmiddag de veertienjarige Robin Dirks, die met een uitvoerige ver zameling „ruimtevaart" aanwezig was op een verzamelaarsexpositie, die in het jeugdgebouw „Het Baken" in Haarlem ge houden werd. Om twaalf uur 's middags had mejuffrouw E. Hagens van de dienst Lichamelijke Opvoeding en Jeugdzaken met een kort woord deze tentoonstelling, die gehouden wordt onder auspiciën van de Haarlemse Raad voor de Jeugd, ge opend. En daarna konden de jeugd en de ouderdom zich vermeien in verzamelingen van postzegels, kroonkurken, suikerzakjes sigarenbandjes, geboortekaartjes de vriendelijke eigenaresse op leeftijd schonk iedere 25ste bezoeker een beschuit met muisjes militaire uitrustingsstukken en distinctieven en foto's van koningen, ra ketten en mensen, die zich altijd maar in een ruimtepak laten fotograferen. En ruimtevaart zit de Haarlemse Ro bin Dirks in het bloed. Zijn „stand" was volgeplakt met foto's over ruimtevaart schepen, ruimtevaartmensen, ruimtevaart honden en -apen en ergens in het midden op de tafel prijkte een klein rood wit ge schilderd modelletje op een standaard. „Wat is dat?" Robin haalde zijn schouders op. „Heb ik pas geruild, maar ik kom er nog wel ach ter." Enfin, het zal gek moeten lopen als dat ook geen raketje was. Zo'n jongen heeft er gewoon een neus voor gekregen. Zijn vijftienjarige Amsterdamse buur man had allerlei militaire artikelen uitge stald. Hollandse onderscheidingen op Amerikaanse militaire jasjes, foto's van krijgsgevangen Duitsers en een bajonet die nog gebruikt moet zijn in de Frans- Duitse oorlog. Maar het was leuk. Toen wij een Amerikaanse handgranaat oppak ten, vertelde hij: „Volgend jaar ga ik in dienst." Zij zullen hem met open armen Advertentie ondanks haar jeugd, pas 4 jaar oud, reeds een begrip. Waarom 1. Productie 2100 per dag. 2. Aanschaf 5625.— 3. Verbruik 1 L op 17 KM. 4. Afschrijving zeer laag 5. Wegenbelasting minimum 8. Veiligheid: 4 portieren met bevei liging voor kinderen; prachtige wegligging en remvermogen. 7. Motor vrijwel geruisloos. 8. Garantie: 6 mnd. incl. arb. loon. 9. Elegant enz. enz. enz. Hoofdagentschap: WAGENWEG 166—168 TELEF. 12138 en 15056. B.-Agentschap: RIJKSSTRAATWEG 249 - TEL. 57455 (Verkort weergegeven) Vakantie-activiteiten. Met belangstelling lezen wij steeds het programma van de vakantie-activiteiten voor de jeugd, voor al van dat van de speeltuinen. Onlangs lazen wij in uw blad dat tijdens de va kantie het bezoeken van de speeltuinen door hogere subsidie van de gemeentevoor alle kinderen, lid of geen lid, vrij is. Is het u bekend dat er kinderen van de speeltuinen geweerd worden? Vorige week kwam ons dochtertje van acht jaar en zoontje van twee van de speeltuin terug met een briefje waarop de mededeling: „Daar uw kinderen geen lid zijn kunnen wij ze geen toegang verlenen", onderte kend door de opzichter van „Klarenhof" aan het Brouwersplein. Wat klein! Maar klopt dit? G.A.S.G. Er zijn openbare (vrije) speelplaatsen en „gesloten" speeltuinen. De laatste zijn opgericht door de speeltuinverenigingenen die de kosten van onderhoud, toezicht, feestjes e.d. voor een groot deel zelf uit de contributies van hun leden moeten bestrijden. Het is dus verklaarbaar dat zij alleen kinderen van leden tot hun „tui nen" toelaten. Het is echter in het alge meen zo dat tijdens de vakantie ook kinde ren van niet-leden toegang tot de speel tuinen hebben tegen de geringe vergoeding van 15 cent per dag. Deze dagkaarten zijn bij de meeste speeltuinen verkrijgbaar (Red.) De verzameling scheepsmodellen in het jeugdgebouw ,Het Baken". ontvangen, want zo'n jongen brengt nog wat mee. Ruilen Een wat oudere vrouwelijke bezoekster grijs haar, grijs hoedje en grijze man tel maakte ons duidelijk dat deze ten toonstelling tegelijk een ruilbeurs was. zij greep iedereen bij de arm en vroeg dan „Zullen we ruilen?" Hiermee doelde zij op de postzegels die zii in een envelop bij zich droeg en even later zagen wij haar op een hoek van de „stand" scheepsmodel len aan het werk. Driftig schudde zij de postzegels uit haar envelop en bedeesd en begerig keek een klein meisje, naast haar, toe. In haar hand klemde het meis je een klein albumpje waarin op één blad zijde vier postzegels waren geplakt. Maar dit waren dan ook grote. Op het kleine jongetje na dat in het gangetje tussen de verschillende afde lingen met zijn doos suikerzakjes „leur de", had mevrouw M. D. J. Vaarberg van Helde, secretaresse van de vereniging „De Verzamelaar", het zeker het drukst. Tus sen de ruilmanipulaties door vertelde zij haastig, dat de vereniging drieduizend le den telde, dat iedereen, die op een verza melaarstentoonstelling stond lid moest zijn van de „Verzamelaar" en dat zij er ten slotte „koppijn" van kreeg. „Ik doe het nou al twee dagen achter elkaar". Wat zij precies deed was niet duidelijk, maar wel ontving zij telkens allerlei ruil- media, waarvoor dan meestal suikerzak jes teruggegeven weren. Een optimisti sche man met bierviltjes vroeg „U spaart toch alles?" „Geen bierviltjes" luidde het antwoord. Maar ik kan ze wel gebruiken" en weg waren de viltjes. Tenslotte nog enige opmerkingen. Bij de afdeling „kroon kurken" waar men zéér bekende namen kon lezen, zei iemand: „Jammer, dat de volle flessen er nog niet aanzitten" en buiten zei een bezoeker, enthousiast over de grote hoeveelheid tentoongesteld ma teriaal, maar bezorgd over de krappe ruimte: „Je zal auto-onderdelen sparen." Na deze tentoonstelling en ruilbeurs zal er in Haarlem nog twee maal een ruil beurs worden gehouden. Bij de Rijkswaterstaat is een plan in studie ter verbetering van de Rijksstraat weg in Bennebroek. Het gaat hier voor namelijk om het gedeelte tussen de Lin- naeushof en de Zwarteweg. De weg ter plaatse kan het steeds drukker wordende verkeer maar nauwelijks verwerken. Te verwachten is dat de verkeersmoeilijkhe den hier in de komende jaren steeds gro ter zullen worden. Gedacht wordt aan de aanleg van een tweede rijbaan, achter de winkels aan de oostzijde van de Rijksstraatweg om welke rijbaan dan bestemd zal zijn voor het verkeer in de richting Haarlem. Bij uitvoering van dit plan zouden de winkels aan de oostzijde tussen de twee wegen in- gekneld worden. Het plan verkeert in een zeer voorbereidend stadium en het is nog niet zeker of het tot uitvoering zal worden gebracht. Te verwachten is namelijk dat vanuit Bennebroek veel tegenstand tegen dit plan zal komen. Dezer dagen heeft het gemeentebestuur van Bennebroek met belanghebbende win keliers over het plan van gedachten ge wisseld, waarbij vele bezwaren zijn geuit. De winkeliers vrezen namelijk dat zij min der inkomsten zullen hebben, als hun win kels min of meer op een eilandje tussen de twee druk-bereden wegen komen te lig gen. Aan te nemen is dat het gemeente bestuur ook niet enthousiast is over deze oplossing voor de drukte op het nauwe weggedeelte. De ideale oplossing bestaat uit de ver breding van de weg. Maar dan zouden huizen en winkels aan één kant moeten verdwijnen om meer naar achteren te worden heropgebouwd. Deze oplossing is echter duurder dan de aanleg van een tweede rijbaan. Advertentie „BAVADO" - Rijksstraatweg 206 Zaterdag en zondag worden bij Onze Gezellen de laatste jeugdtoernooien gehou den ter gelegenheid van hte 35-jarig be staan. Zaterdag komen de A-aspiranten in het strijdperk met de volgende poule indeling: A. Schoten, TYBB, Velsen, EHS en Beverwijk. B: Hillegom, DSS, Kenne- mers, ADO en Onze Gezellen. De A-junioren zijn op zondag als volgt ingedeeld: A: Volendam. HBC. Lisse, Con cordia en Onze Gezellen. B: Velsen. DCG, Beverwijk, TYBB en Grashoppers. Advertentie Achter de „RAINBOW" schijnt de zon Daarom een „zonnige" aanbieding ITAL. KATOENEN JUMPERS, lila, rose, linde, wit, 42-46 6,90 VIOTTE BLOUSE, pracht kwaliteit poplin, grote reverskraag. Speciaal grote maten tot 48. Wit, crème 9.9S CHIQUE ROK, structuur stof leuk splitje, tot maat 50. Lila, beige, blauw 12.90 MODEHUIS ANEGANG 26 TELEFOON 10645 Raad van Heemstede Bij de rondvraag in de donderdagavond gehouden vergadering van de Heemsteedse gemeenteraad heeft de heer Willemse (KVP) zich erover verwonderde dat de plantsoenen van Heemsteedse Dreef en Julianaplein er thans onbeplant bijliggen. De voorzitter, wethouder Van Lent, zei dat het hier om een bezuinigingsmaat regel ging.In het najaar zullen in de plant soenen vaste planten komen. Voor het onderhoud hiervan behoeft minder perso neel te worden ingezet. De heer Willem- se vond echter dat de plantsoenen er nu armetierig uitzien, wat de naam van Heem stede geen goed doét. Hij en de heer Zeg- waart (KVP) meenden dat de gemeente lijke kwekerij onvoldoende ten nutte wordt gemaakt. Aangehouden werd een voorstel om een financiële bijdrage te geven in de restau ratiekosten van het clubgebouw van „Het Spaarne". De roei- en zeilvereniging kan voor de restauratie een lening tegen een rente van 5i/z percent aangaan. De fi nanciële commissie had de suggestie ge daan dat de gemeente een lening tegen 4V2 percent verstrekt. De raad besloot in de Rivierenbuurt twee percelen grond te verkopen voor de bouw van 54 huizen en 21 garages. Ir, J. Limborgh verkreeg per 1 januari 1961 eervol ontslag als directeur van de gemeentelijke gas- en duinwater- en elek triciteitsbedrijven. Hij is reeds geruime tijd met ziekteverlof. Mevrouw Oldenhave Palaster werd benoemd tot onderwijzeres aan de Craye- nestërschool. De overige voorstellen wer den alle aangenomen. Advertentie De directie van de Noordzuidhollandse Vervoermaatschappij is voornemens een ingrijpende wijziging te brengen in haar interlokale buslijn 21 (HaarlemBollen streekNoordwijkKatwijkDen Haag). Deze lijn zal voortaan beperkt worden tot de verbinding Sassenheim NoordNoord- wijkKatwijkDen Haag. Volgens de directie is het gedeelte Haar lemDe GlipSassenheim verre van le vensvatbaar gebleken. Wel zal onder het lijnnummer 52 een afzonderlijke uurdienst met een eenmansbus tussen Haarlem Sta tionHeemsteedse DreefDe GlipBen nebroek worden geopend om de bewoners langs die route een aansluiting te bieden op de bussen in de richting Leiden (lijn 50). Verder komen er ook veranderingen in de dienst HaarlemLeiden. De ritten over Oegstgeest en Leidse Buurt komen te ver vallen. Alle bussen gaan dus via War mond. Daarentegen zullen op verzoek van de gemeentebesturen van Hillegom en Bennebroek op de forensenuren een aantal bussen van lijn 50 via het station Heem- stede-Aerdenhout rijden ten gerieve van de uit deze plaatsen afkomstige treinreizi gers. Deze bussen, die het lijnnummer 54 krijgen, zullen via Zandvoortselaan en Leidsevaartweg en Schimmelpenninck- weg rijden. Advertentie Advertentie VOOR ONTVANGST GEREED geven u een compleet overzicht van de nieuwste modellen HAARLEM Kampersingel 22 - Tel. 11932 - 12104 leder mens transpireert. OokU! Maar zelf merkt U 't niet. Neem toch dat risico niet. Met één streek Odorono be schermt U zich snel en veilig... 24 volle uren lang! ODORONO voorkomt overmatige transpiratie en verjaagt nare transpiratie-geur onmiddellijk, 't Is prettig koel, direct droog en veilig voor Uw kleding. Voel U zeker, gebruik elke morgen ODORONO! O 19.60 A stick-deodorant BURGERLIJKE STAND LISSE GEBOREN: Henricus J. zn v J.H. de Bruin en E.K. Ransdorp; Hermina P. dr v B. Stolk en L.L.Roos; Robertus C. zn v K.M. de Ridder en A.A. de Bruin; Wil- lempje A. dr v J.G. Grisnich en M. Dub beldam; Marijke, dr v J. Goudkade en W.L. Janse. ONDERTROUWD: C. Hobo en G. Wes terhof; GEHUWD: C.W. v. Went en L.A. Roth- weiler; J. v. d. Niet en P. H. v. Hoven. De directie van de Noordzuidhollandse Vervoersmaatschappij heeft B. en W. van Haarlem toestemming gevraagd om met ingang van de winterdienstregeling 9 oktober de buslijnen 2 en 5 door te trekken naar Parkwijk. Daarbij heeft voor beide buslijnen een kleine routewijziging plaats, omdat de J. J. Hamelinkstraat te snal is gebleken voor het drukke busverkeer. Daarom zal de route door de Hamelinkstraat voor het grootste deel worden verlegd naar de Graafschapstraat. Lijn 2 zal doorrijden via de Hannie Schaftstraat naar de Richard Holkade en vandaar via Diepenbrockstraat en Dirk Schaferstraat de Prins Bernhardlaan be reiken. Dan vervolgens door de Leonard Springerlaan naar het eindpunt op het Louis- Hartzplein in het zuidelijk deel van Parkwijk. Lijn 5 zal voortaan, komende van het Van Zeggelenplein, de Prins Bernhardlaan oversteken en via de Prinses Beatrixlaan een lus maken in het noordelijk deel van Parkwijk, namelijk door de Van Loghem- straat, de Berlagelaan en de Kromhout laan. Routes en dienstregelingen van de overige Haarlemse stadslijnen blijven on gewijzigd. Haarlem. Van de R.K. Muloschool „St. Jozef" te Haarlem zijn geslaagd voor het mulo B-diploma de kandidaten: J. W. F. van Baarle te Heemstede; A. F. M. Ebbing en M. M. H. van den Eykhoff te Haarlem: J. A. Greuter te Assendelft; Ton Hulhen- berg te Bennebroek; W. Kok, F. B. Kroes en C. B. Meegdes te Haarlem; L. A. Oos- termeer te Santpoort; W. J. L. van den Berg te Haarlem. Voor het mulo-A diploma slaagden: J. A. Bromtring, J. F. C. L. van Dam, L. M. Müller, J. J. Verstraten en C. H. A. van der Vlugt, allen te Haarlem; Th. P. M. Lemmers, Haarlemmerliede; J. P. M. Ruig, Haarlem; B. S. E. Schuit, Hillegom; J. J. Stoop, J. A. M. Toornend, A. H. G. Weu- stink, A. P. S. de Bruin, S. L. Hoes, W. S. M. Schuit, J. P. C. Wagemaker, H. G. Hoorn, F. R. Schahols, N. A. Eeken en A. J. van de Pol, allen te Haarlem; A. B. H. Verdomschot, Heemstede; B. W. van der Wijden, Haarlem; H. A. M. Vernooy, Ben nebroek; F. J. Zweers, Cees van Wegen en F. A. M. van der Wiel, allen te Haarlem; J. B. Vreeswijk, Haarlemmermeer; A. J. van der Velden, A. Th. A. v. d. Stoop, J. J. M. Sernee. P. G. van Kempen, A. J. de Graaf, J. H. G. Goossens, P. J. A. Dittner en Ch. L. P. van Beusekom, allen te Haar lem. Afgewezen één kandidaat. HAARLEM Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn geslaagd voor de hoofd akte-examens (gehele akte): de dames I. Koolhaas te Amstelveen: E. Kramer te Hyppolytushoef: G. Schoonfeld te Amster dam; J. Boerhout te Amsterdam; de heren J. Trompetter te Hyppolytusacef; P. J. Koenis te Spanbroek; J. Tol ie Volendam; H. J. Tomesen te Heemstede; W. J. M. Ver- meulem te Beverwijk. Voor gedeelte A: H. Griffioen te Amster dam. Voor gedeelte B: de JanK-s M. M. Huisman te Texel; G. Th. Wenf;nk te A b- maar; de heren Th. C. Kaptijn te Amster dam; A. M. Molenaar te Volendam; P. H. Kriek te Amsterdam; P. J. Lindeman te Amsterdam; J. Bouw te Enkhiu-.en, A. J. Jolie te Amsterdam. DEN HAAG Geslaagd voor het exa men middelbaar onderwijs lichamelijke oefening: mej. G. de Boer, Hoofddorp, mej. J. Bruijnesteijn, Badhoevedorp; mej. W. vhn Maanen, IJmuiden. Het was gewoonweg een hondse bedoening, donder dagmiddag op de speeltuin Oosterkwartier aan de Zo- mervaart. En daarmee wil len wij niets onaardigs zeg gen van hetgeen zich daar heeft afgespeeld. Integen deel, iedereen had plezier en iedereen was tevreden, ondanks de druilen ge regen. De eerste Haarlemse Honden-show, georgani seerd door de vakantiecam- missie van het Haarlems Speeltuinverbond, mocht zich in een succesvolle start verheugen. Zevenentwintig meisjes en jongens deden het hun lievelingen een gooi naar het prediciat „best verzorgde hond" Wel, zonder uitzondering zagen ze er allemaal prima uit, de witte, zwarte, bruine, klei ne en grote dierlijke deel nemers. Vieve, felle keffer tjes waren er bij en be daarde, niet van hun stuk af te brengen „mensenred ders". Tja, eigenlijk waren de baasjes en bazinnetjes nog 't zenuwachtigst. Onge merkt taxeerden ze eikaars bezit. „Zou de jury reke ning houden met die mooie halsband?" „Moet je Jat mormel zien, dat noemt zich ook hond!" „Die knaap moet ik in de gaten houden. Hij kijkt zo vals naar nrjn Beertje". Maar er viel tij dens de hele show geen on vertogen woord, snauw of grauw. Een voor eer! para deerden Robby, Nel, Smag- ge, Rex, Trixie. Olaf, Pan da, Tippy, Teddy i-n de overige concurrenten ge disciplineerd langs de des kundige jury, gevormd door- dierenarts J. Heek en zijn assistente Hannie Arends. De bekende Haarlemse goochelaar Truxini stelde de deelnemers aan het in hoofdzaak jeugdige publiek voor De honden werden minder naar het al of niet aanwezig zijn van een stamboom beoordeeld dan naar de toestand van hun verzorging. Dokter Heek maakte met ieder dieren vriend.! e een praatje. Het ging er allemaal heel ge moedelijk toe. 't Is icllig", zei dokter Heek ons. „Je ziet direct of de kinderen lief met het dier omgaan of dat het maar zo-zo is. Bij de ene hond is de verzor ging natuurlijk bewerke lijker dan bij de andere. Ook vraag ik of ze hun hond zelf verzorgen of dat moeder 't doet. Met een en ander wordt bij de waar dering heus wel rekening gehouden". Na de eerste rondgang werd een aantal honden apart gehouden. Die moesten nog eens „sho wen" voor de eindklas sering. De te winnen prij zen waren de moeite waard: halsbanden, riemen, rubber kluiven en ballen, bijtrin gen en dergelijke. Voor elke hond was er verder een pak heerlijk honde brood dat prompt van alle kanten werd besnuffeld. Uiteindelijk ging de kleine kittige Teddy van Wim Philippo. lid van de speel tuin D.V.S. uit Haarlem- Noord, met het kampioen schap strijken. Wat ver legen maakte Wim met zijn vriende een ere-roneïe. Teddy had alleen maar ong voor het pak hondebrood m zijn baasjes hand. „De rest kan me gestolen worden", heeft hij misschien gedacht. De overige prijswinnaars waren: 2. Teddy van Elly van Spanje (Haarlem-Oost), 3. Tippy van Marja Vos (Haarlem-Oost). 4. Olaf van Freddy Hartog (Buiten rust), 5. Petty van EBen van Riessen (Haarlem- Oost), 6. Duck van John Kitseroo (Buitenrust); 7. Vicky van Art ja ter Braake (OosterkwartieA; 8. Beertje van Ina den Dekker (Bui tenrust); Trxv van Trudy Kraayenoord (Buitenrust), 10. Robby van Martha Mui der (Weit2\7reden>. Speeltuinreisje. Kinderen van de speeltuinvereniging Jeugdland in Haarlem maken op maandag 1 augustus per auto bus een reisje naar Oud-Valkeveen. Zij vertrekken om 9 uur van de speeltuin aan het Theemsplein. Jubilaris bij het PEN. Op maandag 1 augustus zal het veertig jaar geleden zijn dat de heer A. J. Bakker, wonende Sinneveltlaan 8 in Santpoort, in dienst trad bij het PEN te Bloemendaal. De heer Bakker, chef van de afdeling personeels zaken zal op die dag door de directie van het PEN worden gehuldigd. Gemeentekwekery. De kwekerij van de Haarlemse gemeentelijke dienst van Hout. Plantsoenen en Begraafplaatsen, aan de Kleverlaan in Haarlem, zal van 30 juli tot en met 7 augustus weer voor het publiek zijn opengesteld. Men kan de kwekerij ieder dag bezichtigen van tien tot twaalf uur, van twee tot vijf uur en van half zeven tot half negen. Collecte. De collecte voor „Sonne- vanck" heeft in Lisse opgebracht f 552,53. Jubileum. Wegens het ambtsjubileum van mr. H. M. van Fenema als burgemees ter van Zandvoort zijn de gemeentelijke kantoren in Zandvoort maandagmorgen van kwart voor elf tot elf uur voor het publiek gesloten. Fraude. Een 52-jarige boekhouder uit Den Haag, die bij een Rotterdamse expe diteur, als kantoorhouder in Amsterdam in dienst was, is veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf, omdat hij van 1957 tot 1960 12.725 had verduisterd. Vleeshal: Zaterdag 14 uur: Poppenthea ter Merlijn met „De fluit van Bozebol". Openluchttheater: Vandaag 20.15 uur: Hongaarse dansgroep. BIOSCOPEN Cinema Palace: Van heden af dagelijks 14, 16.15, 19- en 21.15 uur: „Soldaten in nylons", alle leeftijden. Elke ochtend (be halve zondag) 10.30 uur: Jeugdprogramma „Mijn vriend Kazan". Frans Halstheater: Van heden af dage lijks 14, 19 en 21.15 uur, uitgezonderd dinsdag 14 en 20 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 u.: „Guerrillastrijd in de rimboe", 14 jaar. Lido Theater: Van heden af dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De kampioen melk boer", alle leeftijden. Zaterdagnacht voor stelling 23.30 uur: „Mensen zonder moraal" 18 jaar. Luxor Theater: Van heden af dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „IJsco-toeristen", alle leeftijden. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur, zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Tea for two", a. 1. Rembrandt Theater: Van heden af dage lijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Zo'n arme miljonair", alle leeftijden. Roxy Theater: Van heden tot en met zondag 19 en 21.15 uur: „Stormloop der Bedoeïnen", 14 jaar. Elke middag (behalve maandags) 14.30, zondag 14 en 16.15 uur: „Abbott en Costello bij de kannibalen", a.l. Studio Theater: Van heden af dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi", alle leeftijden. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Jeugdprogramma met Donald Duck, Laurel en Hardy e.a. Theater Monopole (Zandvoort): Vanaf heden tot en met zondag 14.30 uur: „Vier rakkers en een oude jeep", alle leeftijden; 19 en 21.15 uur: „Meisjes van de Mambo- bar", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Tot en met 4 september dagelijks 1017 uur, zondags 1317 uur: Ereten- toonstelling van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwey. Museum „Het Huis Van Looy" (Kamper laan): Tot 1 augustus dagelijks van 10 12.30 en van 13.3017 uur, zondags van 1417 uur: Reizende Unesco-expeditie „Stad en landschap". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 augustus dagelijks van 10—22 uur: Expositie van tekeningen van Helga Schussheim. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1—3): Tot 8 augustus dagelijks van 917 uur: Expositie van werken van Haar lemse beeldende kunstenaars. DIVERSEN Santpoort (Wüstelaan): Kindercircus Bas. Dagelijks, aanvang 10 en 19.30 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" elders in dit blad.) VRIJDAG 29 JULI Rex, 20 uur: „En dat we toffe jongens zijn". Thalia, 20 uur: „Het meisje in de tijger- kooi". ZATERDAG 30 JULI Thalfa, 19 en 21.15 uur: „Het meisje in de tijgerkooi". Rex, 20 uur: „En dat we toffe jongens zijn". VRIJDAG 29 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Conny, een meisje van 16". W.B. Theater, 20 uur: „Jacht op het ge heim van de Spoetnik". ZATERDAG 30 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Conny, een meisje van 16". W.B. Theater, 20 uur: „Jacht op he t ge heim van de Spoetnik". ONDERTROUWD: 28 juli: F. A. Lues- ken en G. G. Prosee, P. J. Harsma en R. J. Jurgens. GETROUWD: 28 juli: H. J. van den Brandt en H. C. Drost, J. van Driel en J. E. van der Lusdonk, W. Hessling en M. J. van Franken, J. H. van Veen en M. M. J. Vrugt, A. Th. Waning en J. Boom, A. Phi lippo en B. van Wieringen, A. van Driel en N. de Vos. BEVALLEN van een zoon: 26 juli: M. H. M. Schumacher-Mesman, 27 juli: E. E. M. Moonen-Serné, 28 juli: B. Oosterveer- De Haas, B. E. van Straaten-Warmer. BEVALLEN van een dochter: 27 juli: J. M. Chr. A. Wijnants-Spee, W. Dirks- Van der Linden, L. Lauwers-Mohr, IJ. de Jong-De Vries, E. Kion-Van Vliet; 28 juli: H. van Turen-Schuur. OVERLEDEN: 26 juli: J. Kuijper, 75 j., Laurens Reaellaan; M. A. E. Bakker-Staal, 73 j.. Celebesstraat; 27 juli: M. C. Talsma- Lingg, 68 j., Dr. Schaepmanstraat.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5